PDA

View Full Version : Etapa 30 : Otelul - Bacau



ADelPiero
31st May 2004, 01:46
Etapa 30 : Otelul - Bacau
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
31st May 2004, 05:28
Eu cred ca Otelul va juca pe bune, deci probabil ca va bate. Asta daca nu cumva isi odihnesc jucatorii pt cupa.

SVensson
31st May 2004, 10:17
Se vor odihni si jucatorii pentru Cupa. Dar vom bate si vom juca pe bune. Nu are rost sa o stricam exact la sfarsit. Am avut un retur frumos. Macar sa luptam pentru Petrolul. Lor le datoram mai multe.

inter
31st May 2004, 14:07
tre sa bateti Bacaul! daca nu toate rezultatele din returul asta vor fi egale cu O.

M|tea
31st May 2004, 17:01
RAZBUNARE!
Asta e cuvantul ce va caracteriza meciul de joi de la Galati!
Vali Stefan a declarat in presa locala ca isi doreste foarte mult o victorie la pas in meciul de joi din 2 motive: 1anul trecut am ajuns la baraj din cauza Bacaului si 2. in sezonul `82-`83 am retrogradat tot din cauza Bacaului[ ce memorie buna ale V.Stefan :)]
Asa ca eu zic Otelul-FCM Bacau 3-1!!
/hello /hello
Saaa vinaaaa cupaaa laaa Galatiiiii
:ok: :yeah:

simpson
31st May 2004, 17:24
RAZBUNARE!
Asa ca eu zic Otelul-FCM Bacau 3-1!!
/hello /hello
Saaa vinaaaa cupaaa laaa Galatiiiii
:ok: :yeah:
N-am putut niciodata sa inteleg "suporterii" care se asteapta ca echipa favorita sa primeasca gol... Otelul- FCM BACAU 0-1.

simpson
31st May 2004, 17:43
Se vor odihni si jucatorii pentru Cupa. Dar vom bate si vom juca pe bune. Nu are rost sa o stricam exact la sfarsit. Am avut un retur frumos. Macar sa luptam pentru Petrolul. Lor le datoram mai multe.
Ce anume datorati, mai exact? Cumva un locsor in Divizia A, manevra pentru care toti l-ati blamat pe seche?

simpson
31st May 2004, 17:47
tre sa bateti Bacaul! daca nu toate rezultatele din returul asta vor fi egale cu O.
Cu ce ocazie??? Explicati-ne si noua, necunoscatorilor, de ce?

inter
31st May 2004, 18:12
Cu ce ocazie??? Explicati-ne si noua, necunoscatorilor, de ce?

ca sa va mai cumpere Seche locul odata si sa va mai dea un carnat si o bere de ziua lui! am fost clar? (cand ati retrogradat nu ati avut taria morala sa jucati in B si ati preferat "mita" :drak: )

SVensson
31st May 2004, 18:23
Simpson dormi pe tine. Suntem mai buni decat voi. Ar fi o prostie din partea Otelului sa va lase sa plecati cu cel putin un punct de la Galati. Este adevarat ca noi ne pregatim de cupa, dar asta nu este un motiv prea bun ca sa va dam meciul. Sa ne mai auzim doar prin Cupa. La revedere.

Catalanul
31st May 2004, 18:26
sper sa bata otelul ca sa pice bacaul :drak: :evil:

valys
31st May 2004, 18:57
Bate Otzelul !

M|tea
31st May 2004, 22:53
LA REVEDERE FCM BACAU!
Joi iti facem cu mana de la malul Dunarii....nu-i nimik o sa mai vii in Galati si la anu cand vei juca cu DUNAREA GALATI[ a venit anu asta inapoi in B :happy :drak: ]
Daca nu vrei sa da-ti gol la Galati..ok....OTELUL-BACAU 4-0 k acum sunt nervos :evil:
Saaa vinnaaa cupaaa laa Galatiiii
/hello /hello /hello

ADelPiero
1st June 2004, 00:45
daca bate Otelul .. cred ca nu mai are nici o sansa Bacaul
cine stie .. cred ca va fi un 1-2 chinuit :mda:

simpson
1st June 2004, 09:09
ca sa va mai cumpere Seche locul odata si sa va mai dea un carnat si o bere de ziua lui! am fost clar? (cand ati retrogradat nu ati avut taria morala sa jucati in B si ati preferat "mita" :drak: )
Prea multi sunteti nedrepti cu aceasta echipa din cauza lui seche si a greselilor lui... Eu nu sunt un sunt un "suporter" de-al lui, ba chiar din contra, dar e de apreciat macar pentru ca tine o echipa in Divizia A, daca nu numai cu banii lui, atunci macar cu influenta pe care o are asupra celor care dau bani la echipa. Si tot nu vad legatura dintre rezultatele Otelului din retur si rezultatul acestui meci... Apropo, nu-ti doresc petrecere cu atitia mici si bere cate am consumat eu la ziua lui... (de fapt, bere am baut dar mi-am cumparat). Incearca sa vezi aceasta echipa, asa cum e ea, mai puternica sau mai slaba, altfel decat il vezi pe seche.

jazzman
1st June 2004, 09:18
Simpson dormi pe tine. Suntem mai buni decat voi. Ar fi o prostie din partea Otelului sa va lase sa plecati cu cel putin un punct de la Galati. Este adevarat ca noi ne pregatim de cupa, dar asta nu este un motiv prea bun ca sa va dam meciul. Sa ne mai auzim doar prin Cupa. La revedere.
Cat de "puternici" sunteti acum ,dar cand imi aduc aminte ca anul trecut va milogeati de Astra &Petrolul ma apuca greata.
Voi nu vedeti ca in fiecare pauza dintre campionate se pune problema daca va desfiintati sau nu ,chiar nu sunteti constienti ca daca pleaca indianul sa plimbe vaca la el acasa sunteti desfiintati.
REVENITI CU PICIOARELE PE PAMANT !!!!!! BROSCARILOR!!!!!
:rosu: :rosu: :rosu:

jazzman
1st June 2004, 09:21
otelu galati - FCM Bacau 0-2 (Cristea , Raducan)
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

simpson
1st June 2004, 09:33
Simpson dormi pe tine. Suntem mai buni decat voi. Ar fi o prostie din partea Otelului sa va lase sa plecati cu cel putin un punct de la Galati. Este adevarat ca noi ne pregatim de cupa, dar asta nu este un motiv prea bun ca sa va dam meciul. Sa ne mai auzim doar prin Cupa. La revedere.
De ce ai impresia ca dorm? Aveti cumva si alte datorii? Daca esti asa de sigur ca sunteti mai buni, n-aveti decat sa jucati cu ce jucatori doriti si sa ne bateti... Ca fost galatean, va urez succes in finala Cupei si o infrangere joi.

SVensson
1st June 2004, 09:54
Jazzman nu indianul ne finanteaza pe noi ci Nicolae Boghici care e si presedintele clubului. Indianul e doar sponsor. Si clubul Otelul nu mai depinde de Ispat Sidex din sezonul trecut.

SVensson
1st June 2004, 09:57
otelu galati - FCM Bacau 0-2 (Cristea , Raducan)
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Si daca o sa fie 2-0 pentru noi. (Aldea, M. Ilie)

SVensson
1st June 2004, 10:00
Cat de "puternici" sunteti acum ,dar cand imi aduc aminte ca anul trecut va milogeati de Astra &Petrolul ma apuca greata.
Voi nu vedeti ca in fiecare pauza dintre campionate se pune problema daca va desfiintati sau nu ,chiar nu sunteti constienti ca daca pleaca indianul sa plimbe vaca la el acasa sunteti desfiintati.
REVENITI CU PICIOARELE PE PAMANT !!!!!! BROSCARILOR!!!!!
:rosu: :rosu: :rosu:

Care din noi e mai broscar?

cuzmy
2nd June 2004, 13:23
Eu zic ca ar fi mai bine sa pice shahlaul! ...si la anu bistrata cu contele blatula in frunte!

salviu
2nd June 2004, 17:11
1-0 sau 2-0 pt otelul :great: /OLE/

Darkslowstar
2nd June 2004, 18:01
Sper ca Otelul sa nu se faca de ras si sa bata asa cum ar fi si normal, mai ales ca sunt cu o clasa peste Bacau (cine nu e de fapt, prin A?)

N0_NaM3
2nd June 2004, 23:20
Sper shi cred ca va bate otelul ...ne sunt datori , dupa ce le`am dat anu` trecut un loc in div a ...ptr ca altfel acum erau la matineu .

ADelPiero
3rd June 2004, 01:26
Otelul ii viseaza doar pe “ciini”

Otelul arbitreaza lupta de la retrogradare concentrindu-se la finala Cupei. Toate casetele vizionate in ultima vreme de elevii lui Sorin Cirtu aveau ca subiect evolutiile campionilor lui Andone! Sorin Cirtu a facut si la antrenamentul de ieri pregatirea cu echipa de baza, dar nu se stie daca toti titularii vor fi folositi. “Nu ne dam la o parte din fata lor, dar nu ne-ar conveni sa riscam accidentarea vreunui titular”, a spus presedintele Boghici. “Nu ne intereseaza cine retrogradeaza, noi vrem sa luam Cupa. Daca vor fi faze la limita, nu riscam. Sa zicem ca ar scapa Cursaru singur cu portarul. Nici un jucator de la noi nu va lua cartonas rosu incercind sa-l opreasca”, ni s-a confesat unul dintre titularii Otelului.

SVensson
3rd June 2004, 08:16
Si cu toate acestea Adelpiero tot vom bate azi. Hai Otelul!!! Sa vina cupa la Galati!!!

simpson
3rd June 2004, 09:40
Si cu toate acestea Adelpiero tot vom bate azi. Hai Otelul!!! Sa vina cupa la Galati!!!
Inteleg incrancenarea cu care iti sustii echipa favorita, si eu as face la fel, insa convingerea mea este ca meciul de azi e de x2

bebe
3rd June 2004, 10:17
eu zic ca o sa bata bacaul ..... slava domnului ca sa inventat "blatul"!!!! :rosu:

RstInPc
3rd June 2004, 10:44
Ehe, ia uite ultimele declaratii:
"Presedintele Nicolae Boghici sustine ca decizia FRF de a programa finala Cupei la doar trei zile dupa ultima etapa obliga echipa sa sa foloseasca o garnitura fara multi titulari. „FRF va avea pe constiinta retrogradarea Ceahlaului, fiindca Sorin Cartu va folosi in meciul cu Bacaul echipa a doua. Nu putem risca sa introducem prima echipa. Daca ni se accidenteaza unu sau doi titulari?“.

In consecinta...pa Ceahlaul

salviu
3rd June 2004, 19:56
felicitari otelul pt egal asta e;nu am reusit sa devenim campioana provinciei, dar oricum un retur frumos /hello
succes in continuare in finala :ok: :evil:

SVensson
3rd June 2004, 21:19
s-a terminat un sezon frumos pentru noi. pacat ca nu am am invins azi. a fost linistea dinaintea furtunii. batem duminica. sa vina cupa la Galati!!!

Caligula
3rd June 2004, 22:13
Offff... ce pacat! Imi pare rau ca nu am castigat astazi. Sper sa nu ne reproseze nimic contracandidatele Bacaului la retrogradare. Acum am cateva intrebari.
1. Pe cine a introdus Cartu in teren si a jucat ca o papusa gonflabila ca am auzit ca este un mare ratat? (din pacate eram la examen in timpul meciului si nu stiu)
2. Danciulescu nu joaca in finala?
3. Cand ajunge galeria la Bucuresti (daca stie cineva ora exacta ar fi super ca vreau sa ma bag si eu in mafie:) )?

ADelPiero
4th June 2004, 00:01
rezultat foarte bun pentru Bacau :)
anu` acesta a avut norok ;)

SVensson
4th June 2004, 07:15
Plecam din Galati duminica la ora 12. Este rapidul Galati - Bucuresti. Vezi si tu la ce ora ajunge in Bucuresti. Nu stiu exact sa iti spun.

Da Danciulescu a luat :rosu:

jazzman
4th June 2004, 08:59
Si daca o sa fie 2-0 pentru noi. (Aldea, M. Ilie)
Doua de la mine ,cu doua de la tine am nimerit rezultatul exact.
Ne vedem in campionatul viitor .
BAFTA IN CUPA !!!

fia
4th June 2004, 10:05
Concluzia mea, si pentru acest meci si pentru cel de la Piatra Neamt este ca indiferent daca vreuna din echipe (Dinamo sau Otelul) a vrut sa face blat.... parca nu a iesit asa in evidenta. Egalul e parca rezultatul echitabil, chiar daca trimite pe Ceahlaul in B. Imi pare bine ca Bacaul a ramas in A.

salviu
4th June 2004, 11:08
Imi pare bine ca Bacaul a ramas in A.

shi mie :(

simpson
4th June 2004, 17:37
Concluzia mea, si pentru acest meci si pentru cel de la Piatra Neamt este ca indiferent daca vreuna din echipe (Dinamo sau Otelul) a vrut sa face blat.... parca nu a iesit asa in evidenta. Egalul e parca rezultatul echitabil, chiar daca trimite pe Ceahlaul in B. Imi pare bine ca Bacaul a ramas in A.
Da' mie, cum crezi ca-mi pare??? :yeah: :yeah: :yeah: Pe de alta parte, a avut mare dreptate Prunea cu ceea ce a spus dupa meci (cu toate ca eu cred ca nu era momentul, trebuia sa mai astepte sa se mai "raceasca" evenimentul): e vremea sa se schimbe strategia la clubul nostru, sa se mai schimbe ceva jucatori, ca avem cativa care ori sunt plafonati, ori nu au valoare de "A"... Da' hai ca e timp si pentru de-astea... Deocamdata, sa ne bucuram!!!!Bravo baieti!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello