PDA

View Full Version : Etapa 30 : Apulum - Petrolul



ADelPiero
31st May 2004, 01:44
Etapa 30 : Apulum - Petrolul
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
31st May 2004, 05:29
Petrolul va trage cat de tare poate. Are o sansa slaba sa se salveze, si va incerca sa si-o valorifice. Mizez pe Petrolul.

SVensson
31st May 2004, 10:08
2-1 ptr. Petrolul.

ultra_alba
31st May 2004, 11:27
3-0 pt Apulum cu un stadion plin ,uniristii vor face spectacol

SVensson
31st May 2004, 13:59
Mai putin faza cu 3-0 si spectacol.

inter
31st May 2004, 14:04
merg si eu pe mana gazarilor .... poate scapa !

ultra_alba
31st May 2004, 14:12
pariem ca-i bagam pe gazari in B?afara cu blatistii din divizia A...mai vb dupa meci...

inter
31st May 2004, 14:15
pariem ca-i bagam pe gazari in B?afara cu blatistii din divizia A...mai vb dupa meci...

pe o bere ? :D
dupa ce au "ratat" banii lui jiji, ai vostrii se vor multumii cu primele venite de la Ploiesti :rolleyes:

ultra_alba
31st May 2004, 14:23
eu sunt de acord

SVensson
31st May 2004, 17:10
pariem ca-i bagam pe gazari in B?afara cu blatistii din divizia A...mai vb dupa meci...

Ce blatisti ma? Mai ajungeau in pozitia asta daca faceau blaturi? Lasa ca ne spune Adelpiero cine castiga. Se pare ca le cam stie cam pe toate pe la club.

MaPaX
31st May 2004, 18:13
Apulum va castiga cu 2-0
Nu stiu insa cum din 2 cluburi a iesit o echipa asa proasta(cu referire la Petrolul Ploiesti-care prin aceasta fuziune au distrus Astra Ploiesti)!

ADelPiero
1st June 2004, 00:55
Alba Iulia le va da o lectie 100% de football petrolistilor :evil:
4-1 :yeah:

mariusc
1st June 2004, 01:53
I-am batut la ei acasa... de ce nu i-am bate si la noi? A, mai are o sansa? Hehe, cine a mai auzit sa retrogradeze 2 echipe din Moldova?! Eu cred ca nici ei nu mai spera in sansa lor... desi mi-e cam teama putin... e bine sa te feresti de omul care nu mai are ce pierde, ca nu stii cum va reactiona....

Deocamdata e bine... am trecut de un mare hop - licenta care ne permite sa evoluam in Divizia A... in rest, nu prea avem cum pica sub locul 10, chiar daca luam bataie...

Oricum, desi am luat bataie cu Dinamo... cred ca echipa o sa fie in forma in meciul cu Petrolul... (poate ne spune cineva care e atmosfera la club :))

Alba asteapta victorie, da' nu cred ca vor fi spectatori care sa nu aplaude la sfarsit intreaga evolutie a echipei, chiar si in cazul unei infrangeri :)

U-NI-REA!
______________
Fair-Play, Please!

HaoTic
1st June 2004, 10:14
Buduru vorbea de lege, duminica seara, referindu-se la acordarea licentei pentru Alba Iulia. Tocmai el, care a avut probleme mari cu legea in perioada post dinamovista, fiind scapat de bulau numai cu ajutorul generalilor dinamovisti. Desi, dupa parerea mea, Petrolul are cele mai mari sanse de a scapa de retrogradare (la meciuri corecte Ceahlaul nu bate Dinamo, nici Bacaul nu scoate punct la Otelul), cred ca uniristii nu vor dori sa se desparta cu un blat de proprii suporteri.

N0_NaM3
2nd June 2004, 23:27
Ramane de vazut...doar atat spun ...shi ca voi fi prezent pe stadiion ...

ADelPiero
3rd June 2004, 00:54
•Ultima reprezentaţie pe "Cetate" (ora 17.00)

Ar fi trebuit să reprezinte o adevărată sărbătoare, care să încu­nuneze un an de vis, însă ultima confruntare oficială a primului se­zon petrecut în elită este năpădită de tristeţe, dezamăgire şi in­certitudine. Uniriştii nu se pot bucura de roadele muncii lor, fiind apăsaţi de grijile viitorului, de nesiguranţa zilei de mâine şi mai ales de calvarul suspiciunilor ce au înconjurat ultimele meciuri. "Se des­tramă Unirea şi e păcat. Am ajuns acum să nu ne mai putem privi în ochii", este leit-motivul care oglindeşte atmosfera din sânul echipei, pentru unii dintre jucători fiind, probabil, meciul de "adio" la Unirea. Partida cu Petrolul are iarăşi conotaţii aparte, deoarece "găzarii" mai pot matematic să se salveze de la retrogradare, în cazul victoriei şi a unor rezultate favorabile la Galaţi şi Piatra Neamţ. Pe la colţuri se aude că fotbaliştii locali vor fi stimulaţi cu 100.000 $ de FCM Bacău, pentru a stopa Petrolul, caz în care fiecărui jucător i-ar reveni câte 5000 $, deşi şi ploieştenii caută să-i îmbuneze pe amfitrioni. "Ex­clud orice aranjament, vrem să demonstrăm că suntem corecţi. Ba­tem fără probleme", a anticipat Viorel Măluşel.
*Echipe probabile:
*FC Unirea: Fl. Cotora - Jercălău, C. Ciobanu, D. Miclea, Ad. Po­pescu, C. Bar - Găldean, Iurişniţi, Paleacu - Nedelea, Ov. Maier; rezerve: Mincă - Himcinschi, Vascko, Al. Kovacs, Mitrofan, N. Gri­gore, Negură; absenţi: Turcaş, Bumb, T. Moldovan - accidentaţi.
*Petrolul: Olteanu - L. Dobre, Petroiesc, Mihart, Fodor, Negoiţă - Cr. Crăciun, D. Şerban, Mălăele - Costescu, M. Dăscălescu (ab­sent: N. Constantin - accidentat).
Arbitri: I. Serea (Focşani), A. Oniţă (Constanţa), I. Cojocaru (Bu­cureşti), rezervă: E. Roşu (Băbeni), observatori: Gh. Nedelescu (Cra­iova), M. Stoenescu (Bucureşti).

ADelPiero
3rd June 2004, 01:38
Savin “trage” pentru Sechelariu

Fotbalistii de la Apulum vor trage tare, se pare, in partida cu Petrolul, in interesul celor de la FCM Bacau, stiuta fiind prietenia dintre Emanoil Savin, conducatorul localnicilor, si Dumitru Sechelariu, patronul moldovenilor. Echipa antrenata de Alexandru Pelici vine dupa o serie neagra, de trei infringeri consecutive, iar prahovenii - cu un lot decimat. “Se intilnesc orbii cu chiorii”, au glumit ieri jucatorii de la Apulum. “Incercam sa ne despartim de public cu o victorie. Pentru multi dintre jucatorii actuali, acesta ar putea fi chiar ultimul meci in tricoul lui Apulum”, a declarat tehnicianul Alexandru Pelici. Ardelenii vor evolua fara trei jucatori importanti, Galdean, Fl. Cotora si Bumb, accidentati, dar nu va lipsi vedeta Ovidiu Maier.

HaoTic
3rd June 2004, 09:36
Ramane de vazut...doar atat spun ...shi ca voi fi prezent pe stadiion ...

Ai grija sa nu racesti, ca nu avem scaune pe stadion :)

bebe
3rd June 2004, 10:21
cred ca o sa bata petrolul... cei de la apulum nu prea au miza....

mariusc
3rd June 2004, 23:21
Oleeeee!

4 - 2 pentru Unirea! Nici nu se putea un final de sezon mai furmos :)

Sincer, am crezut ca-i blat atunci cand ne-au egalat la 2 - 2 (in cateva minute, desi era 2 - 0 pt. noi) ... si ma uitam cum lasau ai nostri oameni nemarcati... incepusem sa ma resemnez, si cand am vazut 11m pt. Petrolul am zis ca-i clara situatia... Da' au ratat, a dat in bara!!!!!

Si de atunci nici Miclea nu a mai facut greseli, ba chiar o facut niste deposedari...
Omul meciului o fost Paleacu :) (jucatorul meu favorit) - 2 goluri si a si tras de el :)...

Dupa meci am iesit cu masina si cu prietenii in oras, cu fularele si steagurile pe geam... si cu cine m-am intalnit oare? :) Cu Sunda! Care o fost un domn si o oprit la intersectie la Casa de Cultura, o coborat din masina si o venit de o dat mana cu noi :) Circulatia o fost blocata in tot timpul asta :)). L-am felicitat ca a intrat in A cu CFR-ul si ne-a urat sa reusim la fel si la anul ;). Cand l-am intrebat de ce ne ia jucatorii si-i duce la CFR Cluj, o zis ca ei vor sa se duca, da' nu a dat nume... insa a spus sa nu-l lasam pe Paleacu sa plece...

______________
Fair-Play, Please!

ADelPiero
3rd June 2004, 23:58
Ai grija sa nu racesti, ca nu avem scaune pe stadion :)

a fost cald :D nu avea nevoie de scaun :p a avut norok :ok:

SVensson
4th June 2004, 07:35
Bravo Apulum pentru rezultatul obtinut. Imi pare sincer rau de Petrolul. Pacat ca au retrogradat.

fia
4th June 2004, 10:09
Felicitari Apulum care a reusit ca nou promovata sa termine pe locul 6! Cred ca nu s-a mai intamplat de mult asta in campionatul nostru!

FreeMinds
4th June 2004, 21:21
am demonstrat ca putem , cine visa ca o sa gatam pe locul 6 ,bravo baieti

petrolul teapa :happy :evil:

MaPaX
4th June 2004, 23:19
Am castigat acest meci si ma bucur!
Le-am aratat gazarilor ca nu au echipa(desi au fuzionat cu Astra) :) :happy

N0_NaM3
4th June 2004, 23:36
Am castigat acest meci si ma bucur!
Le-am aratat gazarilor ca nu au echipa(desi au fuzionat cu Astra) :) :happy

Echipa shtiam ca nu avem ma` ..nici nu am fost ptr ei la meci ,ci ptr numele de Petrolul ,care a scris o pag. de istorie in campionat....puteau shi ei sa`shi de`a viata pe teren dar i`au durut in 14 ...

HaoTic
7th June 2004, 09:29
Echipa shtiam ca nu avem ma` ..nici nu am fost ptr ei la meci ,ci ptr numele de Petrolul ,care a scris o pag. de istorie in campionat....puteau shi ei sa`shi de`a viata pe teren dar i`au durut in 14 ...

Cred ca principalul vinovat este Florin Marin si cel care l-a sustinut. Pe unde a fost numai probleme a avut. Sincer, mi-a parut rau de jucatorul Petrolului care a ratat 11m.