PDA

View Full Version : ATP MASTERS SERIES CINCINNATI



luma
16th August 2006, 00:00
ATP MASTERS SERIES CINCINNATI:
"SUPER TUESDAY: FEDERER, NADAL, RODDICK, HENMAN, MURRAY, AND SAFIN ALL IN ACTION"

deci: A Murray-T Henman 4-6;6-4;7-5
G Monfils-M Safin 6-4;7-5
R Nadal-S Querrey 6-7;6-2 (3-2 in setul al 3-lea, urmeaza la serv Querrey)

PS a castigat Nadal 6-7;6-2;6-3. Urmeaza pe Centre Court: Roddick-Bracciali
Federer-Srichaphan (sper ca mi-a iesit numele!)

luma
16th August 2006, 02:20
alte rezultate: I Ljubicic-G Rusedski 6-3;6-4
R Soderling-T Berdych 6-4;6-3
T Haas-F Verdasco 6-3;6-4
T Robredo-R Gasquet 7-5;7-5 (si uite cum fianlistul de la Toronto iese din primul tur:mda: )

Roddick-Bracciali 6-7;7-6 si 2-1 in setul III
Wawrinka-Acasuso 5-7;6-4 si 5-1 in setul III
si o sa urmeze Federeru da' io ma duc sa ma culc:cya:

luma
17th August 2006, 00:02
In turul al 2-lea la Cincinnati Nadal - H Lee 6-4;6-3 (asta nu e viitorul adv al Romaniei in CD ?)
!!! Federer - Murray 5-7 si 5-4 in setul al 2-lea SI SERVESTE MURRAY :headbang: :headbang: !!

WINNER: Murray!!!!! Asta este!

Black Mamba
17th August 2006, 00:24
Mda, cred ca o pauza ii va prinde bine lui Roger.

Daca ajungea si in finala asta, egala recordul lui Lendl de finale consecutive.

luma
17th August 2006, 00:46
Mda, cred ca o pauza ii va prinde bine lui Roger.

Daca ajungea si in finala asta, egala recordul lui Lendl de finale consecutive.

Mi-am dorit mult sa castige acest turneu!! Deja faceam calcule de genul "asta si cu USO...". Acu' ce sa zic...in fond este si el om, nu robot! Ii tinem pumnii la US Open...nici nu ma gandesc ca nu o sa castige open-ul american! :yeah:

Black Mamba
17th August 2006, 01:15
Cred ca era mai bine daca nu participa la turneul asta. Dar poate el stie mai bine...

Din ce spun prietenii lui Murray de pe Eurosport (doooh), scotianul a jucat bine iar Federer a avut 35 de greseli nefortate. :o:

luma
17th August 2006, 01:27
din ce am vazut eu pe site-ul turneului [live scores] a fost un meci "strans" (n-am prins primul set); a jucat bine scotianul! In al 2 -lea set la 3-3 Murray face break-ul, Federer la fel, apoi Murray si restul il stii; la un moment dat, am crezut ca Federer poate sa recupereze cele 3 mingi de meci, era 40-0 si Federer reuseste sa anuleze o mingie de meci (40-15)...

luma
17th August 2006, 02:02
Rezultate din 16.08:

A Murray (GBR) d. (1)R Federer (SUI) 75 64
(2)R Nadal (ESP) d. (Q)H Lee (KOR) 64 63
(3)D Nalbandian (ARG) vs (WC)S Wawrinka (SUI) 46 26
(4)I Ljubicic (CRO) d. M Youzhny (RUS) 64 76(5)
J Ferrero (ESP) d.(6)J Blake (USA) 62 64
(8)M Baghdatis (CYP) d. G Monfils (FRA) 76(8) 26 61
(7)T Robredo (ESP) vs M Mirnyi (BLR) :)
(10)D Ferrer (ESP) vs N Almagro (ESP) :)
(13)F Gonzalez (CHI) d. (WC)M Fish (USA) 75 75
(14)T Haas (GER) d. G Simon (FRA) 63 46 64
(16)D Hrbaty (SVK) d. (Q)D Sanguinetti (ITA) 63 62
R Soderling (SWE) d. J Gimelstob (USA) 63 26 76(6)
J Chela (ARG) d. (Q)V Spadea (USA) 67(5) 75 62
F Serra (FRA) d. N Djokovic (SCG) 64 64

In curs:T Robredo-M Mirnyi si
D Ferrer-N Almagro

In turul al 3-lea Nadal (2) se intalneste cu T Haas (14)

Cristi
17th August 2006, 12:09
Pavel a spus ca Murray e unul dintre cei mai promitatori tineri din circuit. Cred ca e randul lui Nadal sa castige turneul asta, dar nu ii va fi usor. Federer a patit-o si el ca Nadal in Canada: uzura psihica si-a spus cuvantul. Nu-i bai, puncte are destule, timp sa egaleze recordul de Masters-uri castigate berechet si vine si US Open-ul, un turneu extrem de solicitant dpdv fizic.

luma
17th August 2006, 17:30
Oricat de tare-mi place Nadal, nu cred ca va castiga turneul asta. Cat despre Nadal si Federer...Nadal in Canada venea dupa o pauza destul de lunga, zic eu si sper ca memoria sa nu-mi joace feste si sa spun prostii. Acum, Federer vine dupa un turneu (castigat!!:ok: ) greu si vorba ta uzura fizica si psihica isi spune cuvantul. Poate ca e mai bine asa, are timp sa se odihneasca, sa se refaca pt US Open.:)

Black Mamba
18th August 2006, 01:03
Ce-a zis el:
“I knew that my expectations were not to win the tournament here; they were to survive a few rounds,” said the top-seeded Federer. “So that's why I'm not disappointed after this loss. I'm actually pretty happy I won a match here. Winning back-to-back Masters Series, 12 matches in 13 days, it's just basically something of the impossible.”

luma
18th August 2006, 23:38
"Former World No. 1 Juan Carlos Ferrero returns to the Cincinnati semifinals for the second time after edging World No. 2 Rafael Nadal, 7-6(2), 7-6(3). The win marked Ferrero's first in five attempts over his fellow Spaniard."

adriana18p
18th August 2006, 23:49
ahh ce ma bucur
si mai ales ca l-a batut un jucator cu care tin
in sfarsit castiga altcineva un turneu in afara de fed si nadal
mi-ar placea daca ar castiga ferrero, poate asa revine si el

luma
19th August 2006, 00:01
mi-ar placea daca ar castiga ferrero, poate asa revine si el

Stai, ca nu s-a terminat! Urmeaza meciul dintre Murray si Rodick si britanicul a facut o figura foarte frumoasa la Cincinnati; i-a invins pe Henman, Federer :headbang: si Ginepri. Urmeaza Rodick "the last American standing in the singles draw" ?:)

ahh! ce rea esti!

Black Mamba
19th August 2006, 00:02
E complicat turneul asta... :)

Nu exista un favorit cert deocamdata. Sa vedem ce va face Roddick cu Murray. Daca americanul nu are probleme fizice eu cred ca se va impune, Murray vine dupa un meci greu.

luma
19th August 2006, 00:05
Da insa pare foarte hotarat, pustiul.

A! Sa nu uit! Mi-a placut de Federer. Uite asa a "taiat" pofta unora de a mai inventa complexe.:D Cat se poate de adevarat ce a spus el!

lucian_iasi
19th August 2006, 11:07
Am pierdut bani pe 2 bilete din cauza lui ferrero atat cu blake cat si cu nadal...Cei doi erau cu vreo 3 clase peste ferrero...:headbang: :headbang: ..mai ales ca nu e suprafata preferata a lui ferrero..daca era pe zgura era altceva...

luma
19th August 2006, 11:31
Se mai intampla! Dupa cum spunea si black mamaba nu exista un favorit cert. Imi pare un turneu ciudat, cu rasturnari de situatii;
Ferrero nici nu era printre favoriti!

luma
19th August 2006, 11:45
1.FEDERER, Roger
2.NADAL, Rafael
3.NALBANDIAN, David
6.BLAKE, James
7.ROBREDO, Tommy
4.LJUBICIC, Ivan
8.BAGHDATIS, Marcos
5.DAVYDENKO, Nikolay
9.RODDICK, Andy
10. FERRER, David
11. BERDYCH, Tomas
12.NIEMINEN, Jarkko
13.GONZALEZ, Fernando
14.HAAS, Tommy
15.GINEPRI, Robby
16.HRBATY, Dominik

adriana18p
19th August 2006, 13:24
Stai, ca nu s-a terminat! Urmeaza meciul dintre Murray si Rodick si britanicul a facut o figura foarte frumoasa la Cincinnati; i-a invins pe Henman, Federer :headbang: si Ginepri. Urmeaza Rodick "the last American standing in the singles draw" ?:)

ahh! ce rea esti!

nu sunt rea!!:P tot ce vreau e sa castige cel cu care tin si in al doilea rand eu ma saturasem sa vad ca numai fed sau nadal castiga a devenit plictisitor!!
acum sper ca nu o sa o lase moale ferrero si sa il bata pe roddick desi pare in forma buna

luma
19th August 2006, 13:38
Astazi: Ferrero-Robredo

Roddick -Gonzalez

adriana18p
19th August 2006, 14:35
sorry am gresit credeam ca ferrero joaca cu roddick

luma
19th August 2006, 22:51
sorry am gresit credeam ca ferrero joaca cu roddick

Da' le-ai potrivit! Ferrero-Robredo 6-3;6-4
Si daca Roddick il bate pe Gonzalez...:D

luma
20th August 2006, 12:39
Si daca Roddick il bate pe Gonzalez...:D

Cam asa s-a intamplat. Roddick - Gonzalez 6-3;6-3:

" before a packed house, the 23-year-old American effortlessly denied Challenge leader Fernando Gonzalez, taking only 67 minutes to defeat the feisty Chilean. He jumped out to an early lead by breaking Gonzalez to begin the match and never looked back. He rifled 12 aces - eight alone in the second set - and won 91 percent of his first serve points to cement the 6-3, 6-3 victory."

andreitimofte
20th August 2006, 14:17
cine credeti ca va castiga finala din acest an:roddick sau ferero?eu zic ca roddick deoarece e un foarte bun jucator pe suprafete rapide si e favoritul meu din 2000:)

Ady
20th August 2006, 14:19
si eu tot ferero as vrea sa castige, desi ma gandesc si la roddick ca daca pierde si acum cand a scapat de fed si-ar putea pierde increderea de tot si chiar daca nu e jucatorul meu preferat e fun to have him around ...

luma
20th August 2006, 14:56
Ferrero. Nu ca mi-ar place foarte tare dar intre el si Andy (Roddick!)...

Ordinea e asta:
Centre Court start 1:00 PM-la ei, la noi cred ca este pe la 8 seara
(9)A Roddick (USA) vs J Ferrero (ESP)
si
(1)Bryan/Bryan vs (2)Bjorkman/Mirnyi

Ady
20th August 2006, 15:53
sper sa piarda toti americanii, nu de alta, da' imi place f mult cum joaca bjorkman mirnyi

tibinho
20th August 2006, 17:56
Ii scoate din ghete fratii la dublu. Nu prea sunt in mare forma bjorkman cu Mirny, si ca sa ii bati pe frati tre sa fi in forma. Americanii au amandoi servici si joc la interceptie excelent, in schimb bjorkman are joc la interceptie si serviciu bune spre deosebire de mirny care are serviciu excelent dar joc la interceptie slab. Deci cred ca o sa fie victorie sigura a fratilor bryan.

luma
20th August 2006, 21:52
pana la fratii bryan roddick face 6-3 in primul set...

... si break-ul

lucian_iasi
20th August 2006, 22:09
pana la fratii bryan roddick face 6-3 in primul set...

... si break-ul

Acum e 6-3,5-1

luma
20th August 2006, 22:30
adica...6-3 6-4:)

Black Mamba
20th August 2006, 23:32
Eu am crezut ca va fi un meci mai echilibrat, avand in vedere forma lui Ferrero. Si chiar am crezut ca spaniolul e favorit in finala asta... :)

Sper ca Roddick sa pice de aceeasi parte a tabloului cu Nadal la US Open, ca daca pica cu Federer va fi un pic mai greu... :drak:

luma
20th August 2006, 23:45
Eu am crezut ca va fi un meci mai echilibrat, avand in vedere forma lui Ferrero. Si chiar am crezut ca spaniolul e favorit in finala asta... :)

Sper ca Roddick sa pice de aceeasi parte a tabloului cu Nadal la US Open, ca daca pica cu Federer va fi un pic mai greu... :drak:

La turneul asta nu mi-a iesit nimic: Federer eliminat, Nadal la fel, macar Roddick- imi spuneam -nu o sa castige! :drak: Te-ai gasit!
Eu sper la U S Open sa cada cu Federeru ca daca o sa fie cu Nadal...n-are nici o sansa spaniolul. Cu Federer nu-mi fac griji.:ok:

luma
21st August 2006, 00:11
sper sa piarda toti americanii, nu de alta, da' imi place f mult cum joaca bjorkman mirnyi

ady, uite-ti visul cu ochii: bb/mb-jb/mm 6-3;3-6;7-10:ok:

Ady
21st August 2006, 00:20
cool :cool: