PDA

View Full Version : Etapa 30 : Steaua - Farul



ADelPiero
31st May 2004, 02:40
Etapa 30 : Steaua - Farul
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
31st May 2004, 06:32
Un meci pentru statistici. Ultimul meci al sezonului pentru Steaua, probabil ca va incerca sa faca spectacol pentru suporteri.

SVensson
31st May 2004, 10:32
Un 6-0 pentru Steaua. Stelistii se vor razbuna dupa meciul din tur.

fia
31st May 2004, 10:54
Pai pe cine sa se razbune? ca in tur Farul ca Farul, dar arbitrul i-a nenorocit.....

inter
31st May 2004, 15:02
victoria nu are cum sa-i scape Stelei!

Catalanul
31st May 2004, 17:01
un meci se 1 solist
4 sau 5-0 pentru steaua

Saber Rider
31st May 2004, 17:06
Să sperăm că va fi un meci spectacol. Cel puţin cam asta aşteaptă toţi suporterii Stelei de la acest joc = scor fluviu - diferenţă mare de goluri. Deşi Farul nu este tocmai slabă la capitolul apărare, din contră (are o apărare mai bună decât a dinamoviştilor, de exemplu).

ADelPiero
1st June 2004, 02:03
un meci pe care Steaua il va castiga ... pentru a termina acest campionat cu fruntea sus(daca se mai poate face asa ceva...)
3-1 :yeah:

uti2102
1st June 2004, 12:27
La cate absentze sunt va fi al naibii de greu sa marcam. De facut spectacol ce sa mai spun...Cred k se va termina la limita, 1-0 sau 2-1.

RstInPc
1st June 2004, 13:24
Eu cred ca o sa fie egal. Steaua este oricum campioana egalurilor in deplasare, de ce n-ar face unul si acasa...asa de final :drak: Acu' serios, este un meci de 1 x. Depinde cum vor aborda partida jucatorii Stelei lipsindu-le motivatia, in afara orgoliului, palmaresului si a imaginii.

bebe
3rd June 2004, 11:29
si eu zic ca o sa fie egal

FatFrumos
3rd June 2004, 12:09
2 solist just because i can :P

iulian
3rd June 2004, 19:19
min 58 si e 2-1 ...Oprita a spart ghiata si a inscris la 2 min dupa Dica :ok:

vasile314tzurka
3rd June 2004, 19:53
iuliane, ce spuneai de pitzi? cred ca-l impusc. e de tot rahatul.

dj_jaxxx
3rd June 2004, 19:58
Haha...s-a terminat 2-2! Rezultat perfect pentru sfarsitul sezonului stelei :)

Pacala
3rd June 2004, 20:07
:D se mai intampla sa se gaseasca cate un arbitru sa-l sanctioneze pe radoi
si uite ce se intampla :evil:
lasa ca nu mai contau rezultatele astea, daca pica ceahlaul e bine :D

iulian
3rd June 2004, 20:09
Ceahlaul a picat....Si Faru` a egalat :D

le fada marseillais
3rd June 2004, 21:26
Farul a luat 4 puncte Stelei in editia asta de campionat...Daca mai dura meciul 5-10 minute,s-ar fi terminat 3-2 pt Farul...

uti2102
3rd June 2004, 22:03
Vreme buna de fotbal, soare (in repriza a doua), spectatori destul de multzi shi ......destul de mishtocari! :evil: Sincer, cred k a fost cel mai slab meci al Stelei in acest campionat (cel putzin acasa). Ne miram cu totzii cum de nu ne-a ars Faru' de vreo 3-4 ori in prima repriza. Pana la urma mai mult nu-i de zis decat ca Steaua da doua goluri shi cand joaca prost! :drak:
"ALIUTZA NU E DE VANZARE!"
"Ale ale
Ale ale
Victor Pitzurca
Lasa-ne"

ADelPiero
4th June 2004, 01:07
deja ma enerveaza Steaua ... cu jocul ei ... :rosu:
cunduce si dupaia face egal ...
nu are ce cauta cu jocul asta in Europa :(

Saber Rider
4th June 2004, 02:12
Steaua cu rezervele, Farul tot cu "dinamoviştii" în lot. :evil:

E, nu vreau să insinuez nimic, că mi-a plăcut cum a jucat Farul cu Dinamo, cel puţin în retur, unde arbitrul a fost actorul principal. Dar asta au spus comentatorii acestui meci, că Farul are nişte jucători împrumutaţi de Dinamo. Dacă aş fi rău, aş zice că l-a împrumutat şi pe Ion Marin.:drak:

Pitu a jucat bine, dar s-a vazut că nu prea are jocuri în picioare. E un jucător foarte bun :yeah:, părerea mea, şi trebuia folosit de mult mai multe ori.

De ce l-o fi băgat Piţurcă pe Falemi în prima echipă, chiar nu ştiu. Poate că nu avea pe cine să pună în loc. Oricum se zicea că pleacă, nu mai e ce-a fost, parcă era pe gheaţă, a facut şi multe faulturi.:mad:

Săracul Opriţa, ce să mai vorbim ... El vrea multe, dar îi ies destul de puţine, şi alea numai driblinguri, dar degeaba, dacă nu o bagă şi în poartă.:(

Boştină nu a jucat unde era el obişnuit, aşa că nu prea a facut nimic important în meciul ăsta. A fost şi el ... ca să fie.

Dică a jucat bine în ansamblu, dar în a doua repriză deja nu mai alerga, nu mai făcea nimic, cum se zice "stătea la pomană". Asta nu e atitudine de adevărat profesionist. De exemplu Ogăraru a alergat mult, aproape tot meciul, şi în apărare şi în atac. Şi, bineînţeles, Neaga. Neobositorul Neaga. Tot respectul pentru el. Şi pentru Aliuţă, căruia dacă i se dădea mai mult credit în returul ăsta, poate reuşea mai multe acuma. :ok:

Plus, că tot meciul ăsta, Steaua a jucat ca de vacanţă, nu a mai avut acel iureş de început, nu prea s-a zbătut cu firea. În contrast cu Farul. Şi Rădoi.;)

Şi sper să nu plece nimeni din jucătorii importanţi. Gen Florentin Dumitru sau Rădoi. Să rămâna la Steaua să facă treabă. Că au făcut treabă destul de bună în sezonul ăsta. Şi dacă se pune la punct problema finalizării, în sezonul viitor, cu sau fără alţi jucători noi, Steaua va reuşi mai mult decât a reuşit în acest sezon.:)

Mariusmadmax
4th June 2004, 05:04
2-2
fara nici o valoare ...
La anu baieti !

SVensson
4th June 2004, 08:08
2-2 ? M-a dezamagit Steaua. Cand eram si eu sigur ca castig la pariuri, hop egaleaza Farul. Nasol moment.

fia
4th June 2004, 11:14
Oare cata rabdare mai are Gigi?

gicu
4th June 2004, 12:09
daca asa se antreneaza Steaua pt. cupe...e grav. Mai au o sansa totusi...s-o intinda Pitzi :D

Red Heat
4th June 2004, 12:14
Rusine! Nu ati reusit sa bateti Farul nici acasa. Dar lasa ca sunteti si la jocul asta castigatorii morali ca doar ati condus cu 2-0 nu??? :drak:

suporterita
4th June 2004, 14:39
salutare tuturor stelistilor!cit despre dinamovisti sa ne mai lase....bucuria lor este mare ,curind se va transforma intr-un esec rasunator in C.L. si titlul lor cistigat cu Porcodean si unii din colegii sai, mari iubitori ai echipei ministeriale va fi un zero mare si gras.cit despre jocul cu Farul, sa intelegem ca ratarea titlului si-a pus totusi amprenta pe jocul lor si au jucat in virtutea inertiei, nu mai era nimic de pierdut sau de cistigat.asta e...ma gindesc la F.C. Porto, a luat cupa UEFA si apoi C.L.macar o participare cit mai onoranta pentru noi si ar fii minunat.

vasile314tzurka
4th June 2004, 15:28
"ALIUTZA NU E DE VANZARE!"
"Ale ale
Ale ale
Victor Pitzurca
Lasa-ne"

si ne lasa? si nu uita ca e totul de vinzare, pina si ronaldo, d'apai maestrul trotuarelor.

una peste alta bretonul contraataca
in loc sa terminam cu fruntea sus am jucat ca niste nenorociti. sa le fie rusine. daca tot nu conta meciul sa fi bagat doar rezervele. asta e o mitocanie.

Florentin
5th June 2004, 05:41
Bine baieti, deci il eliberam pe Piti si pe cine aducem?
In afara lui Lacatus care este dorit mai mult prin prisma trecutului stelist decit pentru marile valente de antrenor, nu prea vad nimic compatibil cu cerintele noastre. Bineinteles putem apela si noi la experienta ciinilor care au schimbat 4 antrenori intr-un tur, dar chiar asa de rau (si jos) n-am ajuns.
Eu personal cred ca ar trebui sa i se mai dea o sansa, ultima. In definitiv nu cred ca Piti a pierdut punctele la Piatra Neamt, Galati si cu juvetii. Mai mult, cred ca daca la sfirsitul 04-05 ne clasam iar glorios pe 2 se satura si Gigi si ii face vint in mod sigur.

rew
5th June 2004, 11:45
La anu steaua se va bate cu Craiova pentru locul 3. Locurile 2 din ultimile campionate vor fi un vis pentru echipa piturca. In cupele europene vor putea juca numai daca ajung in finala cupei, ca tot au scapat de Petrolu.

uti2102
5th June 2004, 14:35
Daca-i pe cum zici tu Rew inseamna ca echipa campioana va fi CFR Cluj sau Poli Timishoara, iar Dinamo va fi fericita sa joace in intertoto. :drak: Stai tu linishtit ca iar incepetzi sa innodatzi rushinile "europene".... :evil:

rew
5th June 2004, 17:28
Ce-o tot intorci alpopa? Ce-are Europa cu campionatul nostru? Ce-are cupa de acu 18 ani cu faptul ca Farul v-a scos din ghete?

uti2102
5th June 2004, 20:20
Pai n-are nimic tocmai! :evil: Da' prea va tot datzi voi breji. Mai ushor cu entuziasmul, n-atzi vazut cum atzi cashtigat?! :jerk:

FatFrumos
6th June 2004, 16:48
Farul inca se mindreste ca e una din echipele neinvinse de Steaua si Rapid campionatul asta :P

FatFrumos
6th June 2004, 16:55
Bine baieti, deci il eliberam pe Piti si pe cine aducem?
In afara lui Lacatus care este dorit mai mult prin prisma trecutului stelist decit pentru marile valente de antrenor, nu prea vad nimic compatibil cu cerintele noastre. Bineinteles putem apela si noi la experienta ciinilor care au schimbat 4 antrenori intr-un tur, dar chiar asa de rau (si jos) n-am ajuns.
Eu personal cred ca ar trebui sa i se mai dea o sansa, ultima. In definitiv nu cred ca Piti a pierdut punctele la Piatra Neamt, Galati si cu juvetii. Mai mult, cred ca daca la sfirsitul 04-05 ne clasam iar glorios pe 2 se satura si Gigi si ii face vint in mod sigur.

Poate nu ai vazut meciurile dar Piti a gresit grav si la costat titlu nu stie sa faca schimbari