PDA

View Full Version : Discutii inutile despre ban



Benny
29th August 2008, 12:24
Vad ca in absenta mea se emit tot felul de ipoteze despre motivul pentru care am primit ban. Adevarul este ca nimeni nu stie.

Dar pot sa va descriu cronologic ce s-a intamplat pentru a va satisface curiozitatea:
Intr-una din zile am scris un mesaj chiar dupa un mesaj a lui Sergio_D. Am uitat curand care a fost continutul lui. Dupa o vreme Vadim sterge mesajul meu si imi trimite un PM cu titlul "Mesaje" si continutul criptic "frate, las-o moarta ca macane. Nu iti convine, vira... si atat." Eu daca eram moderator as fi scris in clar ce doresc sa transmit si nu faceam pe desteptul, dar Vadim e un tip special.

Deoarece nu am inteles ce vrea, am precizat pe topicul respectiv ca am uitat ce am scris.

La vreo zi am fost banat, dupa ce l-am intepat pe Hardliner pe motiv ca este user activ pe alt forum, unde a pus si poze (cine vrea poze cu el sa-mi dea PM, ii trimit link). Nu am mentionat numele acelui site si nici linkul. Plus ca raspundeam la un mesaj in care Hardliner postase despre acel site. Vadim a interpretat asta drept reclama. Este pacat fiindca afacerile lui Vadim sunt de viitor. Dar daca nu stii ce e reclama, s-ar putea sa fii luat de fraier si sa platesti pentru reclama care de fapt nu e.

Dar destul despre Vadim. Despre ulise: te rog nu te mai lauda ca ma cunosti. Nu am cunostinte atat de proaste. Ca atare nu ti-am vizitat niciodata profilul si nu ti-am lasat mesaje acolo. Cei interesati pot vizita in schimb profilul meu ca sa vada cat de mult se straduieste sa ma jigneasca Paris. E chiar dispus sa nu tina cont de sfaturile lui Bumbescu. Asta nu poate sa insemne decat ca jignirea mea e un obiectiv important pentru el.

cip
29th August 2008, 12:47
priveste partea buna a lucrurilor,esti considerat totusi o persoana importanta,mie nu s-a obosit sa-mi dea PM de avertizare,cand m-au sunat prietenii sa-mi spuna,eram sigur ca-i o confuzie :)
ah,si mi-a inchis si threadul de-aici,fara sa-mi dea un raspuns final,pe motiv de caterinca,asa ca nu ma mai obosesc sa deschid altul,profit de asta al tau,cu scuzele si multumirile de rigoare,tot am fost banati deodata ;)

Benny
29th August 2008, 15:04
E ok.

Tyler Durden
29th August 2008, 18:19
Vadim nu prea se oboseste sa raspunda, e dreptul lui, face in fond ce vrea pe Ols pentru ca pana la urma e jucaria lui.
Intreb si eu acum un moderator, nu neaparat pe Marele Vadim, acest guevarax care a fost bannat ce cauta sa posteze linistit pe Ols? Ba mai mult, tipul pare clona lui SAMM (scrie la doua randuri, face aceleasi prescurtari), plus de asta dupa conflictul meu cu SAMM, jegu' de guevarax imi trimitea tot felul de p.m-uri mizerabile, desi eu nu schimbasem cu el pe Ols nici 2 cuvinte.

Tim
29th August 2008, 21:13
Enigma Tyler! Adevarul e dincolo de noi!!!!

Vadim
30th August 2008, 10:29
Benny, ai pus acel mesaj, dupa care ai continuat sa scrii zilele viitoare ca ai raspuns pe alte forumuri si ai dat acolo detalii etc, ai pus si nume si asa mai departe. La fel si Tim_s, care a mers si mai departe facand diverse aprecieri. Daca tu si el dati detalii in alte parti, de ce va mai obositi sa scrieti aici si de ce va suparati ca v-am banat? Vreti sa scrieti si aici? Atunci e ok, o puteti face, dar ceea ce scrieti-faceti in alte parti nu e de interes. Nu am nimic negativ cu voi, din contra, dar nici nu pot sa stau sa ma uit cum fortati nota...

Tyler Durden
30th August 2008, 11:10
Enigma Tyler! Adevarul e dincolo de noi!!!!

Nu stiu daca e dincolo de noi, eu ziceam ca e mai degraba dincolo de forum. :D

Tim
30th August 2008, 13:24
Benny, ai pus acel mesaj, dupa care ai continuat sa scrii zilele viitoare ca ai raspuns pe alte forumuri si ai dat acolo detalii etc, ai pus si nume si asa mai departe. La fel si Tim_s, care a mers si mai departe facand diverse aprecieri. Daca tu si el dati detalii in alte parti, de ce va mai obositi sa scrieti aici si de ce va suparati ca v-am banat? Vreti sa scrieti si aici? Atunci e ok, o puteti face, dar ceea ce scrieti-faceti in alte parti nu e de interes. Nu am nimic negativ cu voi, din contra, dar nici nu pot sa stau sa ma uit cum fortati nota...
Vadime,eu nu tin neaparat sa scriu aici.
Pe mine ma intereseaza sa-mi spui :
1.Cine m-a banat !
2. Conform carui articol din regulament !
3. Durata banarii!
4. de ce nu am fost instiintat !!!
Daca primesc raspunsuri pertinente la aceste intrebari.......mai vedem!:)
Uite ce cred eu:
1. YOYO
2. Pentru ca asa a vrut "muschiul; ei !!!
3. De trei ori...bann permanent. Era sa zic ...femeie! :)
4. hahaha....acum ii cer prea mult!!!

Vadim
30th August 2008, 18:47
Daca citeai mai sus atent, ai fi vazut ca eu te-am banat. Si pe tine si pe Benny si pe Cip. Ca articol de regulament, imi e lene sa ma uit acum si nici nu il stiu pe dinafara, este cel legat de reclama la alte siteuri. Durata, pe moment, este permanenta. Legat de instiintare, nu scrie nicaieri ca este necesara inainte de banare, desi, in principiu, corect era sa iti dau un pm inainte.

Tyler Durden
30th August 2008, 19:02
Bine ca acum stiu ce trebuie sa fac ca sa primesc ban permanent. :D

Vadim
30th August 2008, 20:15
Nu neaparat, poti sa ma rogi frumos pe mine si se rezolva si fara motiv. :D Tu nu ai permanent? :D Hai ca incerc sa te rezolv...

Tyler Durden
30th August 2008, 22:23
Te-am mai rugat acum doua zile, dar probabil n-ai observat. Chiar ti-as ramane vesnic indatorat s-o faci, vorbesc serios, doresc sa raman doar spectator.:ok:

Marius
30th August 2008, 22:27
Tylere, ce faci mah? Hai ca pot sa-ti tin companie pe VP :D

Tyler Durden
30th August 2008, 22:42
Pai ce sa fac, cred ca mi-am pierdut destul timp vorbind despre offside, hent si facand chat, plus ca nervii mei cred sunt demni de o cauza mai buna. Daca vointa mea e atat de slaba incat nu se poate apara impotriva olsitei, apelez la ''organele competente'' s-o faca.

P.S. Oricum, felicitari pentru avansare, sa fii pur si dur. :D
P.S.S.Daca tot ai ajuns acolo poate mai primesc sanctiuni si aia care au semnaturi xenofobe sau au pe profil svastica...:rolleyes:

Vadim
30th August 2008, 23:58
Tyler, arata-mi si mie o semnatura xenofoba te rog. Sau vreo doua trei daca tot iti sar in ochi la tot pasul.

Marius
31st August 2008, 00:19
Tyler,

Am vazut, am raportat mai departe, asteptam sa se ia masuri ;)

Tyler Durden
31st August 2008, 00:20
TopCat:Orice tigan bun, e un tigan mort, tipul de asemenea are pe profil o svastica de toata frumusetea, plus alte porcarii.
Nu-nteleg ce cauta threadul : Italy, France And Transylvania Await cu subtrat sovin pe Intern laolata cu discutiile despre galerii, arbitrii, etc.
E vorba de cazuri aparent izolate, insa e mai mult decat atat, daca o sa te uiti pe thredul deschis tot de acelasi UltraSlayer care se intreaba retoric daca CFR este o echipa romaneasca, o sa vezi ca sunt extrem de multe posturi sanctionabile pentru infractiunea de rasism. Oriunde in lumea care apartine civilitatii si a democratiei astfel de indivizi sunt izolati si lasati in lumea loc, adica in lumea cavernelor. Nu sunt pentru o politie limbajului sau pentru gandirii, insa cand cineva incita la astfel de lucruri cred ca e nevoie ca ceilalti sa ia atitudine. De asemenea cred ca astfel de posturi ar trebui sanctinate mai drastic, una e cand un user se contreaza mai dur cu alt user, alta e cand un user face direct sau indirect propaganda unor ideologii criminale.

Vadim
31st August 2008, 08:52
Topcat aveao svastica in profil nu in avatar. I-am scos-o, dar nu stiu daca e ok pentru ca la urma urmei daca cineva este nazist e treaba lui. El spune ca e rasist, de asemenea e problema lui strict personala, nu ii facem noi educatie aici.

Threadul ala l-am sters ca nu avea ce sa caute acolo.

Tyler Durden
31st August 2008, 11:31
Asta cu e problema lui e o chestiune complexa. Desigur nu-ti sugeram ca ar trebui sa faci tu sau alti moderatori ceea ce nu a reusit sistemul de invatamant romanesc, insa cand cineva incita (chiar si verbal) la acte de violenta asupra altor oameni pe baze etnice, pe un forum public care nu face propaganda extremista, eu zic ca exista toate premisele pentru a face ceea ce ai facut tu.

Vadim
31st August 2008, 12:06
Asta scrie si in regulament, normal este ca moderatorii sa observe chestiile astea, dar unii sunt in vacanta, si nu ma refer la mare, ci in general. :)

Tim
31st August 2008, 14:43
Vadime,aproape m-ai luminat.
Am inteles ca tu m-ai banat,ca bannul e permanent....mai ramane in ceata MOTIVUL!!!! Eu nu am facut nicio reclama.Te rog mai sapa si daca gasesti alt motiv mai plauzibil....e OK.!!

Benny
1st September 2008, 11:33
Vadim nu prea se oboseste sa raspunda, e dreptul lui, face in fond ce vrea pe Ols pentru ca pana la urma e jucaria lui.
Fiecare poate fi prost pe banii lui (desi si la acest principiu exista anumite limitari). Totusi am pretentia ca o prostie sa nu-mi fie vanduta ca o chestie desteapta.


Benny, ai pus acel mesaj, dupa care ai continuat sa scrii zilele viitoare ca ai raspuns pe alte forumuri si ai dat acolo detalii etc, ai pus si nume si asa mai departe.
Nu pot sa-ti spun decat una din doua:
1. Esti in confuzie, nu am facut asa ceva.
SAU
2. Minti

Ce convenabil pentru tine ca ai sters mesajele, nu? Acum poti afirma ce vrei. Mai onest ar fi daca ai recunoaste ca nu ti-a convenit ca te-am intepat in repetate randuri.

cip
1st September 2008, 18:44
Vadime,aproape m-ai luminat.
Am inteles ca tu m-ai banat,ca bannul e permanent....mai ramane in ceata MOTIVUL!!!! Eu nu am facut nicio reclama.Te rog mai sapa si daca gasesti alt motiv mai plauzibil....e OK.!!
te joci cu focu',bag sama ca vrei sa te trezesti cu niscaiva raketi la usa,n-ar fi rau,dar mi-e ca iar ma confunda cu tine...:happy

Vadim
1st September 2008, 21:17
Benny, Tim, voi credeti ca sunt ca voi nascut de cateva luni pe un forum? Luati niste Magne B6 si o sa va aduceti aminte sau, cel putin pe viitor, nu o sa va mai faceti ca ploua. Vrajeli de astea am fumat la gradinita. Nu am schimbat niciodata vreun mesaj nici cu unul si nici cu altul, am vazut acele mesaje repetate si v-am ars. Atat. Nu va mai flatati.

cip
1st September 2008, 21:32
Benny, Tim, voi credeti ca sunt ca voi nascut de cateva luni pe un forum? Luati niste Magne B6 si o sa va aduceti aminte sau, cel putin pe viitor, nu o sa va mai faceti ca ploua. Vrajeli de astea am fumat la gradinita. Nu am schimbat niciodata vreun mesaj nici cu unul si nici cu altul, am vazut acele mesaje repetate si v-am ars. Atat. Nu va mai flatati.
deci,repet,te rog sa trimiti la TIM baietii cu ceafa groasa...:)
hai sa repetam:
cip tm diferit de Tim :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

delaparis
1st September 2008, 21:46
pe Benny il cunosc de ceva vreme pe forum si nu cred ca are multe in comun cu cip ....

Acum nu prea inteleg ce doresc cei banati... vor sa revina sa posteze pe forum ?
Daca da atunci sigur procedeaza gresit.

Fara caterinca ieftina si explicat pe pm serios poate ca se va ajunge la o solutie. :rolleyes:

resita
1st September 2008, 21:46
cip, ce mai faci, cum o mai duci?

nu uita de berea aia pe care trebuie sa o bem :bere::bere::bere:

cip
1st September 2008, 21:52
cip, ce mai faci, cum o mai duci?

nu uita de berea aia pe care trebuie sa o bem :bere::bere::bere:
n-am uitat,Reschitz,dar cum alta cale de comunicare nu am,i-am pasat lui Leo nr meu de tel,o sa-l rog sa ti-l dea si tie:).
UCMR si-a tras o trupa,de nici Gatzu nu mai are ce sa ne faca...:yeah:

Tim
1st September 2008, 22:11
Benny, Tim, voi credeti ca sunt ca voi nascut de cateva luni pe un forum? Luati niste Magne B6 si o sa va aduceti aminte sau, cel putin pe viitor, nu o sa va mai faceti ca ploua. Vrajeli de astea am fumat la gradinita. Nu am schimbat niciodata vreun mesaj nici cu unul si nici cu altul, am vazut acele mesaje repetate si v-am ars. Atat. Nu va mai flatati.
vadime,lasa-ma bannat pt. ca am luat-o razna de tot.....
tocmai am recitit ultimele MELE postari.Nici urma de reclama la....ceva!!!!!!:groggy:
E clar,ma confunzi cu altcineva.

cip
1st September 2008, 22:22
pe Benny il cunosc de ceva vreme pe forum si nu cred ca are multe in comun cu cip ....

Acum nu prea inteleg ce doresc cei banati... vor sa revina sa posteze pe forum ?
Daca da atunci sigur procedeaza gresit.

Fara caterinca ieftina si explicat pe pm serios poate ca se va ajunge la o solutie. :rolleyes:
tu n-ai inteles mare lucru,dai niste verdicte de ma doare mintea,nu stii nimic despre mine,doar ii canti in struna sefului tau,de unde ai scos-o pe asta cu "nu cred ca are multe in comun cu cip"?

delaparis
2nd September 2008, 00:12
De unde am scos ? ... uite iti spun direct ... unul e prost si celalalt destept
Nu te intreb cine e care deoarece nu esti capabil sa deduci cine e destept :)

cip
2nd September 2008, 07:22
De unde am scos ? ... uite iti spun direct ... unul e prost si celalalt destept
Nu te intreb cine e care deoarece nu esti capabil sa deduci cine e destept :)
ai grija la ala prost,s-ar putea sa-ti ia functia de moderator intr-o zi :D

Benny
2nd September 2008, 11:36
Benny, Tim, voi credeti ca sunt ca voi nascut de cateva luni pe un forum?Tu crezi ca experienta poate inlocui discernamantul? Poti sa fii nascut si in jurasic ca nu are nici o importanta. Raspunsul tau e doar un text scris de un tip care se crede schmecher. Ca atare nu contine nici macar un raspuns punctual.


Nu am schimbat niciodata vreun mesaj nici cu unul si nici cu altulCe mincinos poti fi. Uite aici. Pe acesta pagina mi te-ai adresat de 2 ori. Si au mai fost si alte ocazii. Ca sa-l citez pe unuŽ Vadim: ia niste MagneB6:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5224&page=106

Pana acum te-am crezut doar incapabil. L-ai suplinit pe dlp ca era in concediu si ti-ai aratat limitele. Esti mult sub dlp si yoyoi ca si moderator. Dar acum incep sa cred ca e si rea vointa. Ca esti plin de fumuri stiam. Tu esti proprietarul forumului si noi doar niste bieti utilizatori. Trebuia sa o arati in mesaje. Dar ca nu esti dispus nici macar sa verifici daca ai gresit ...



Acum nu prea inteleg ce doresc cei banati... vor sa revina sa posteze pe forum ?
Daca da atunci sigur procedeaza gresit.Am fost banat in vazul lumii, nu vad de ce sa cer clementa pe privat. Daca e ceva de discutat atunci putem sa o facem tot public. Nu am de ascuns nimic si ca atare nu sterg mesajele. Asta e stilul lui Vadim. Eu sunt dispus sa luam fir de par orice mesaj de-al meu. Sa vedem unde am numit acel site si unde am indemnat oamenii sa scrie altundeva.

Pariziene, daca as dori sa revin pe acest forum nimic mai simplu. Mi-as face o clona. Chiar Vadim a recunoscut (tot intr-o discutie cu mine) ca nu poate recunoaste o clona. Alt IP si s-a rezolvat. Deci nu-i vorba de asta.



Fara caterinca ieftina si explicat pe pm serios poate ca se va ajunge la o solutie. :rolleyes:
Vrei un exemplu de caterinca ieftina? Citeste mesajul lui Vadim. "chestii de astea le-am fumat la gradinita", "las-o ca macane" etc.

PS: Vadime, e adevarat ca i-ai cerut recent lui Paul sa revina si sa faca curatenie pe forum?

miril
2nd September 2008, 12:03
Ma refer aici doar la Benny, altfel nu-mi place sa comentez pe acest topic. Eu zic ca ban-area lui este gresita, chiar si in contextul expus de tine, Vadime. Benny a avut tot timpul pe forum o contributie constructiva in spiritul dialogului de idei, pentru idei. Avem nevoie de forumisti ca el. In final, desi am promis ca nu voi face si alte referinte, cred ca si in privinta celorlalti doi "tim-i" se pot aduce solutii constructive. Aici Delaparis are un...good point, ar fi bine ca tonul celor...privati sa se restranga la a convinge in termeni normali ca s-a exagerat si din partea noastra, a moderatorilor.

Jacob
2nd September 2008, 12:10
Dar eu pt ce am primit ban???? Inainte sa primesc ban nu scrisesem pe OLS de vreo 3 sapt si cand intru aici...hop...ban. Care este explicatia vadime, respectiv "mare" delaparis?

Tim
2nd September 2008, 14:46
Dar eu pt ce am primit ban???? Inainte sa primesc ban nu scrisesem pe OLS de vreo 3 sapt si cand intru aici...hop...ban. Care este explicatia vadime, respectiv "mare" delaparis?Iti spun eu: ai facut reclama!!!!:happy:happy:happy
Lipsa ta de pe forum trei saptamani e un caz flagrant de reclama mascata.:groggy::groggy:

Tim
2nd September 2008, 14:53
Ma refer aici doar la Benny, altfel nu-mi place sa comentez pe acest topic. Eu zic ca ban-area lui este gresita, chiar si in contextul expus de tine, Vadime. Benny a avut tot timpul pe forum o contributie constructiva in spiritul dialogului de idei, pentru idei. Avem nevoie de forumisti ca el. In final, desi am promis ca nu voi face si alte referinte, cred ca si in privinta celorlalti doi "tim-i" se pot aduce solutii constructive. Aici Delaparis are un...good point, ar fi bine ca tonul celor...privati sa se restranga la a convinge in termeni normali ca s-a exagerat si din partea noastra, a moderatorilor.Miril,pt ca pe tine te respect pe acest forum iti spun ca nu o sa ma rog niciodata de nimeni,nici pe PM nici public sa ma debaneze.Au facut un abuz grosolan.....Oricine imi poate citi postarile,daca gasiti undeva ca eu am facut reclama la ceva........:confused:
Mi-e facil sa-mi fac clona,sa-mi schimb IP.....dar nu o sa o fac ,Yoyo.Nu o sa-ti dau aceasta satisfactie.Dormi linistita si viseaza-l pe....bumbicel!!!!:rolleyes:

YoYoyOi
2nd September 2008, 18:36
voi sunteti bolnavi psihic ma :(

Benny
3rd September 2008, 11:54
Yoyoi, pe bune, te descurci destul de bine cu moderarea, dar tinzi sa strici totul cu posturi din astea pausale. Daca te-ai retine putin de la astfel de comentarii, rezultatul pe ansamblu ar fi mult mai bun (fapt valabil si pt. dlp). Daca postul de mai sus a fost o gluma, pe care nu am inteles-o, atunci im cer scuze.

Fata de mine pot sa spun ca moderatorii au fost intotdeauna fair. Cand am primit avertismente sau sanctiuni au fost pe bune. Nu am de a ma plange decat de administrator.

Revenind la yoyoi si dlp si reprosul meu referitor la comentariile aiuria, pot spune ca ele nu s-au produs fata de mine (sau cel putin nu-mi amintesc). Deci multumesc moderatorilor (tuturor) pentru colaborare.

Multumesc si celor care au incercat sa ma sustina in fata lui Vadim. Ma mandresc cu faptul ca sunt nume grele pe OLS.

Inca o vorba despre absurzi: cred ca Vadim a gresit si aici.

Adio.

YoYoyOi
3rd September 2008, 12:02
nu ma refeream la tine Benny, te respect prea mult pentru a-mi permite asa ceva.
Ma refeream la unii care la fiecare post amintesc de mine, copii obsedati, cu pata pusa, care oriunde ar fi si oricare ar fi subiectul lor de discutie, nu scapa de obsesia lor.

Ulysses
3rd September 2008, 12:43
Adio.

bine , vezi sa nu mai zici de cateva ori.:happy

San Cristobal
3rd September 2008, 13:22
You have been banned for the following reason:
spam

Date the ban will be lifted: Never

Jacob
3rd September 2008, 17:50
yoyo decat sa vb aiurea mai bine spune de ce am primit ban...incerc sa aflu si nimeni nu raspunde...

YoYoyOi
3rd September 2008, 18:15
presupun ca pentru clona...

Jacob
3rd September 2008, 18:51
Clona cui?!?:groggy:

YoYoyOi
3rd September 2008, 19:28
are rost sa purtam dialogul asta aiurea?`

Jacob
3rd September 2008, 20:04
CE tot vrei ma? Primesc ban aiurea si tot tu faci faze...ce clona????esti foarte corecta, da stiu....

Elvis81
3rd September 2008, 21:00
Vad ca nu te baga nimeni in seama..am sa-ti raspund eu..esti clona lui raikonen si de aia ai fost banat.

Jacob
4th September 2008, 09:17
Vai multumesc, cata marinimie...ce clona mai? cum ai ajuns la aceasta concluzie??? sau pe ols se merge doar pe ghicite(a se citi "pe echipa favorita")?rog un moderator(unul care nu are la echipa favorita - steaua) sa "cerceteze" cazul, ca de presupuneri suntem satui...pe ce s-au bazat cei care au luat aceasta decizie?????
Vadime fa curat, ca ai niste moderatori de tot rasul(sa nu zic altfel)!