PDA

View Full Version : Etapa 30 : Ceahlaul - Dinamo



ADelPiero
31st May 2004, 01:37
Etapa 30 : Ceahlaul - Dinamo
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
31st May 2004, 05:31
Aici se va vedea stofa de campiona a lui Dinamo. Daca pierde, sunt ultimii oameni, si nu merita sub nici o forma campionatul pe care tocmai l-au castigat.

SVensson
31st May 2004, 09:38
Asa este Fia. Dar tine cont ca doar peste 3 zile vor juca finala cupei cu noi.

fia
31st May 2004, 09:44
Si ce legatura are finala cupei? Crezi ca isi vor odihni jucatori sau ceva de genul asta? Oricum eu zic ca Dinamo are forta sa bata pe Ceahlaul si cu echipa a doua

Red Heat
31st May 2004, 09:56
Eu cred ca Dinamo va juca cu juniorii. Si bine face pentru ca avem de indeplinit al doi-lea obiectiv din sezonul acesta - castigarea Cupei si implicit a EVENTULUI.
Forza Dinamo ! Forza CAMPIONII !

bapsy
31st May 2004, 10:04
eu zic ca nu sunt "profesionisti" daca fac asta. ar trebui sa joace toate meciurile la fel... :D

RstInPc
31st May 2004, 10:19
Pentru statistica si palmares Dinamo TREBUIE sa bata la Ceahlaul. Pentru blazonul echipei si a antrenorului si pentru a termina acest campionat in glorie, este nevoie de victorie, fie ca este realizata cu juniorii sau titularii. Eu cred ca ANDO va juca cu cei mai putin folositi jucatori de pe parcursul campionatului. Inceputul l-a reprezentat Cigan.. Titularii trebue sa fie menajati pentru finala Cupei Romaniei care nu este nici pe departe una usoara. Otelul i-a facut mereu viata grea lui Dinamo.

http://www.geocities.com/gaby_p_99/SLIDE_DINAMO.gif

IlMILAN
31st May 2004, 10:25
Cheahlaul nu va fi retrogradata de Dinamo....sper sa ma insel dar nu cred.
Necazul e ca si Otelul si Dinamo se vor pregati de cupa,iar Petrolul nu mai are nici o sansa......pacat, mai bine era sa pice Bacaul si Cheahlaul.....

fia
31st May 2004, 10:28
Chiar, ce coincidenta... echipele care joaca finala sa joace cu cele 2 care se lupta la retrogradare.

RstInPc
31st May 2004, 10:34
Petrolul nu mai are nici o sansa......pacat, mai bine era sa pice Bacaul si Cheahlaul.....
De acord cu tine. Cel putin Bacaul nu merita sa mai joace in A de mult, dar si-a cumparat locul in Divizia A :rosu: . Petrolul plateste greseala fuziunii cu Astra, i-a fost fatala. A fost cea mai proasta idee a conducerii Petrolului. Sper ca nici una din echipele promovate anul acesta sa nu-si mai vanda locul castigat pe teren. De asemeni sper in salvarea lui Apulum, sa reuseasca obtinerea statutului de club profesionist. Ar fi pacat.

Marcu
31st May 2004, 15:11
Ne vedem la anu' in aceeasi divizie(A). Hai Ceahlaul!

methos
31st May 2004, 15:16
stie cineva unde se joaca meciul?...

Catalanul
31st May 2004, 16:07
la onesti

Catalanul
31st May 2004, 16:09
nu stiu ce pronostic sa pun
poate o fi 1 pentru ca dinamo e in vacanta si o sa lase meciul nemtenilor, ca sa scape de la retrogradare :rosu:

bob
31st May 2004, 16:42
sper sa-i bagam pe ceahlaul in b, sa nu mai fie suspiciuni la anul in meciurile cu ei!
v-a placut spectacolul de dupa meci?

SVensson
31st May 2004, 17:04
Bate si Dinamo si Otelul!!! E vorba de blazonul echipei. La ora actuala atat Dinamo cat si Otelul sunt cu mult peste valoarea Ceahlaului si a Bacaului. Deci Dinamo si Otelul pleaca cu prima sansa.

simpson
31st May 2004, 17:26
Bate si Dinamo si Otelul!!! E vorba de blazonul echipei. La ora actuala atat Dinamo cat si Otelul sunt cu mult peste valoarea Ceahlaului si a Bacaului. Deci Dinamo si Otelul pleaca cu prima sansa.
De ce "cu mult"? Cat despre "blazon"...sa fim seriosi.

MadSkillz
31st May 2004, 17:28
Dinamo are nevoie de o victorie pentru a termina glorios acest campionat, dar sa spunem despre ei ca sunt ultimii oameni si ca nu merita titlul daca pierd cu Ceahlaul...asta e absurd.Cred ca va castiga desi va menaja unii jucatori.

ADelPiero
1st June 2004, 01:01
ce victorie mai vrea dinamo ... e destul
sa lase si pe moldoveni sa isi faca treaba .. daca pot ... si daca ii ajuta si alte rezultate de la alte meciuri ...
in fine ... cred ca va fi 2-2

gicu
1st June 2004, 01:22
in mod normal n-ar trebui sa ma gandesc prea mult ca sa dau un pronostic la meciul asta. Dar, Ceahlaul e intr-o situatie disperata in campionat iar Dinamo isi va focaliza atentia asupra Cupei. Asadar...greu de spus. Totusi sper ca Andone sa "mearga la victorie" si sa terminam campionatul en fanfare :)

gophren
1st June 2004, 10:56
Gicule, si eu imi doresc asta si sper intr-o victorie, dar imi este putin frica de ce ar putea "manvera" in culise conducatorii nostri. Adica, mi-e frica sa nu apara o discutie de genul asta: "mai stefane, noi venim cu juniorii, ca oricum ne pregatim de cupa, dar voi sa va aduceti aminte de asta la anul, cand veti juca tot in A" :mad: :rosu:
Ca precizare, eu nu am avut incredere in conducere aproape niciodata; in schimb, in antrenor si jucatori, aproape mereu.

In alta ordine de idei, sper sa il vedem la treaba in meciul asta si pe Cigan, sa vedem cam ce ii poate pielea :)

RstInPc
1st June 2004, 11:14
Hm. Uite ce scriu cei de la Prosport:

"Ordin politic?

Chiar dacă au cīştigat titlul, iar īn ultima etapă puteau face simplu act de prezenţă, dinamoviştii vor juca la potenţial maxim contra Ceahlăului. Īn spatele acestui fapt se pare că stă o directivă venită pe linie politică, prin care “cīinii” trebuie să facă tot ce depinde de ei pentru a-i retrograda pe nemţeni. Cu un punct mai puţin decīt băcăuanii, dar avīnd avantajul meciului direct, pietrenii ar putea face şi o remiză dacă adversarii lor pierd la Galaţi. Tocmai de aceea, roş-albii ar fi nevoiţi să se impună, pentru ca gruparea patronată de Gheorghe Ştefan să nu mai aibă nici o şansă. Totul ar veni pe linie PSD, ştiindu-se faptul că īn anturajul roş-albilor se īnvīrt persoane cu greutate din partidul de guvernămīnt. Īn acest mod, s-au dat peste cap şi planurile făcute ca īn ultima etapă să se meargă pe mīna tinerilor, pentru a fi menajaţi titularii īn perspectiva jocului contra Oţelului, din finala Cupei."

Nu prea cred nici una din variante (prieteni, politic). Dinamo are capacitatea sa bata pe Ceahlaul chiar si cu rezervele. Am jucat destule meciuri fara multi din oamenii de baza din echipa si tot am invins. Chestia asta de la Pro...poate fi o diversiune, pentru a da nastere la speculatii in cazul in care Dinamo se prezinta la meci cu echipa de baza decisa sa-si respecte nou-cuceritul titlu de campioana.

gicu
1st June 2004, 18:13
CU TOT EFECTIVUL

Miercuri dimineata, la ora 9.00, vor urca in autocar pentru deplasarea la Piatra Neamt toti componentii lotului dinamovist, a anuntat antrenorul Ioan Andone in aceasta dimineata, semn ca ros-albii vor trata cu toata seriozitatea si ultimul meci al campionatului. Chiar daca este in continuare nerefacut dupa accidentarea suferita la Timisoara, Florentin Petre va fi si el prezent la partida cu Ceahlaul. De mentionat ca lotul "cainilor" nu se confrunta cu nici o suspendare din cauza cartonaselor galbene."

fcdinamo.ro

/hello /hello /hello

Jhan
1st June 2004, 18:57
Imi doresc sa retrogradeze Bacaul,ca dinamovist maine o sa tin cu Ceahlaul.

Jhan
1st June 2004, 19:00
Pt cat se zbate,mi-ar parea rau de Gh Stefan sa o pateasca.Mie personal imi e f simpatic.Hai Ceahlaul!Sper ca ai nostri sa se odihneasca pt Cupa.Sa vina eventul!

Darkslowstar
1st June 2004, 20:18
Sper ca Dinamo sa joace corect si sa-i trimita pe plaiesi in B. Bacaul, desi joaca foarte urat, merita sa ramana in A mai mult decat alde Stefan, mai ales pt. ca a investit mult in infrastructura si juniori. Si mai ales pt. ca a jucat mai curat decat Ceahlaul.

cuzmy
2nd June 2004, 13:19
din pacate nu o sa avem satisfactia sa ii vedem retrogradati pe plaiesi! ...sa fim seriosi, doar nu isi retrogradeaza caini partenerul de blaturi! ...si la anu au nevoie de 6p.

N0_NaM3
2nd June 2004, 23:22
Sper ca dinamo sa`shi respecte blazonul de campioana shi sa joace la adev valoare ...

ADelPiero
3rd June 2004, 01:33
Andone a convocat toata trupa

Dinamo, pentru care meciul cu Ceahlaul nu conteaza, a plecat ieri dimineata spre Piatra-Neamt, cu intreg lotul de jucatori. Antrenorul Ioan Andone i-a urcat in autocar pina si pe mijlocasul Florentin Petre si atacantii Claudiu Dragan si Cristi Cigan, jucatori care sint accidentati sau care revin dupa lungi perioade de inactivitate. Andone va utiliza impotriva Ceahlaului, se pare, si jucatori de rezerva, precum Stefan Preda, Ovidiu Burca si Vlad Munteanu.

SVensson
3rd June 2004, 08:22
Asa ma :) obositi sa va batem mai lejer in cupa. :) :) :)

bebe
3rd June 2004, 10:26
cred ca o sa bata ceahlaul ca dinamo ii in vacanta!!!!!

Jhan
3rd June 2004, 10:39
Doamne ajuta!

vasile314tzurka
3rd June 2004, 18:51
surpriza de proportii. desi dinamo a incercat sa faca totul, ceahlaul nu a ramas in a.:)

~anonymous~
3rd June 2004, 18:53
Dinamo a dovedit inca o data ca merita sa fie CAMPIOANA.

vasile314tzurka
3rd June 2004, 18:54
Dinamo a dovedit inca o data ca merita sa fie CAMPIOANA.

asa e :happy :happy :happy :ciocan:

ultras_sportul
3rd June 2004, 18:55
Parca vad ca la anul se intoarce pe un cal alb si se razbuna pe cei care l-au scos din carti! :o: :headbang: :rosu:

Ultras
3rd June 2004, 18:56
Cel mai mult mi-a placut de atacantul Dan Alexa :evil:

gicu
3rd June 2004, 18:57
surpriza de proportii. desi dinamo a incercat sa faca totul, ceahlaul nu a ramas in a.:)

vasile, de unde-ai scos-o?

vasile314tzurka
3rd June 2004, 18:57
adica pe jiji si pe sache, cu ei joaca poker:) daca ar fi fost dupa mine, bacaul, bistrita si ceahlaul puteau sa mera linistiti in b.

ultras_sportul
3rd June 2004, 18:57
Sau a fost marcat de sarcina primita? :D

Ultras
3rd June 2004, 18:58
Pacat, dar ce sa-i faci lui Gaev ca nu pricepe limba romana :drak:

ultras_sportul
3rd June 2004, 19:00
Ce l-au lucrat dusmanii politici de la PSD :) pe la spate, fara sa-l protejeze Stolo, acum asteapta revansa :)

Caligula
3rd June 2004, 22:39
Ba ceahlistilor, sincer imi pare rau de voi. Sper sa va intoarceti la anu`! Nu stiu care e treaba cu jucatorii la voi. Pleaca in masa ca gainile sau raman alaturi de echipa?

calu
3rd June 2004, 23:29
Vasile piturca e sclerozat! deja,e cam devreme zic eu,dar ca orice stelist care se respecta,ca ripper,SOS ,Gica Chioru si altii se baga in seama sa se auda vorbind! pacat ca stai in fostu meu cartier din Ro...ma asteptam sa inveti ceva,dar de unde nu e nici Dumnezeu nu cere!...de vorbe e satula lumea ma Vasile! cu faptele stam rau..ma astept sa-mi bagi o pila sa ma baneze astia ca asa se zice la tine acolo nu? dar uite ca tot tu pierzi! de ce? ca pariezi pe cai morti ca toti amicii tai,deh,cine se aseamana se aduna!stii care e culmea impotentei? iti spun daca vrei pe un PM...La multi ani!

ADelPiero
3rd June 2004, 23:55
Dinamo ....ce jucatori au bagat in echipa .?

Utilizator
4th June 2004, 00:03
Dinamo a jucat corect, dovada ca Ceahlaul a picat din pacate pentru suporterii ei. S-au menajat, ce-i drept, pentru finala Cupei si n-au fortat victoria dar chiar si asa s-a observat diferenta de valoare. Sa nu uitam ca Steaua a facut tot egal, intr-un meci in care a luptat din greu. Pacat ca Danciulescu a luat "rosu" oarecum nemeritat si probabil ca nu va juca duminica. Stupid totusi acest regulament care extinde suspendarile din campionat in jocurile de Cupa si viceversa.

nick
4th June 2004, 02:01
In sfirsit,Pinalti cu (Ceahlaul lui cu tot)a plecat acolo unde ii era locul. :yeah: Fara alte comentarii,eu ii urez un sincer LA MULTI ANI!!! :evil: Totusi,daca ma gindesc bine,s-ar putea sa ma bucur cam prea devreme....oare noile promovate nu au nevoie de bani???!!!

Mariusmadmax
4th June 2004, 04:02
Sper ca dinamo sa`shi respecte blazonul de campioana shi sa joace la adev valoare ...
despre ce palton este vb ?
De valoare nu te mai intreb !

SVensson
4th June 2004, 07:30
Nu pot sa spun ca sunt suparat!!!
De ce sa mint!!!
Nici nu iti imaginezi ce bine ma face sa ma simt!!!
Ce bine imi pare ca ati luat tzeapa!!!
Ce bine imi pare ca ati pierdut!!!
Ca toate visele v-au intrat la apa!!!
Si nu mai aveti nimic de facut!!!

Ceahlaul de vazut ne mai vedem doar cand joaca Dunarea Galati cu voi in "B". La revedere va spunem la revedere,

jazzman
4th June 2004, 09:34
Am fost un pic dezamagit de Dimano nu ma asteptam sa blatuiasca meciul.
Cat despre Ceahlaul imi pare rau de ei dar nu au nici o treaba cu fotbalul.Pacat !!!
Cel mai bine era sa cada Bistrita dar nenea Jan este mai tare ca Stefan in ale blaturilor.

fia
4th June 2004, 10:04
Concluzia mea, si pentru acest meci si pentru cel de la Galati este ca indiferent daca vreuna din echipe (Dinamo sau Otelul) a vrut sa face blat.... parca nu a iesit asa in evidenta. Egalul e parca rezultatul echitabil, chiar daca trimite pe Ceahlaul in B. Imi pare rau pentru ei, dar parca Bacaul s-a chinuit mai mult (pe cai cinstite) sa stea in A.

Red Heat
4th June 2004, 11:09
Am fost un pic dezamagit de Dimano nu ma asteptam sa blatuiasca meciul.
Cat despre Ceahlaul imi pare rau de ei dar nu au nici o treaba cu fotbalul.Pacat !!!
Cel mai bine era sa cada Bistrita dar nenea Jan este mai tare ca Stefan in ale blaturilor.

Iar a blatuit Dinamo?? Hai sa fim seriosi. Daca facea blat, le dadea meciul si Ceahlaul ramanea in A. Sa va fie rusine tuturor celor care au vazut blat inainte si dupa disputarea meciului...

Valikos
4th June 2004, 11:29
Nu cred ca e surpriza ca ceahlaul e in B ...sa vedem la anul chiar nu se va mai vorbi de blaturi dupa ce a plecat pinalti in B .... plus ca retrogradarea Ceahlaului are legaturi si cu partidele politice si cu alegerile si cu tot ... sportul nu mai e numai sport afaceri si politica ... imi pare rau de baietii astia ca poate dupa atati ani de A nu cred ca isi meritau soarta si ma duce gandul la Stefan care a stricat imaginea clubului si in primul rand imaginea sa , pacat de banii care i-a bagat acolo , eu sper sa vina altii sa faca treaba mai buna de 10 ori decat a facut stefan ...sa vad si eu ceva rezultate....
Succes in B ..Ceahlaului si restul care au plecat , succes celor care au venit , felicitari celor care au castigat campionatul , felicitari si celor care au luptat si nu au reusit , o sa mai fie campionate nu se termina aici ...
Bafta .

Saber Rider
4th June 2004, 14:02
Chiar ca merita Ceahlaul caderea in B !!!

Dupa ce ca Dinamo a facut tot ce a putut sa nu-i deranjeze prea mult pe moldoveni, Alexa, Danciulescu, Gaev, ca si echipa cica "standard" cu care s-a inceput meciu' (de fapt o gramada de rezerve "de lux", cum zic unii), precum si arbitrul fiind in acest sens actorii principali, Ceahlaul tot nu a reusit sa o bage in plasa.

Asa ca, isi merita pe deplin soarta. Pa ...si la revedere !!!


P.S.
Naspa de arbitrul asta, ca nu a vazut prea bine cine care cum si ce la faza eliminarii, ca el sigur a vrut sa dea afara o "rezerva", si nu tocmai pe Danciulescu.

Darkslowstar
4th June 2004, 15:28
Pa Ceahlaul, nu cred ca ne va fi dor de tine.
Scapati de gorila aia dementa daca vreti inapoi in A.
A.. si inca ceva, jucati si voi fotbal si uitati de pinaltiuri.

simpson
4th June 2004, 17:48
Iar a blatuit Dinamo?? Hai sa fim seriosi. Daca facea blat, le dadea meciul si Ceahlaul ramanea in A. Sa va fie rusine tuturor celor care au vazut blat inainte si dupa disputarea meciului...
Si cei care au vazut blat in timpul meciului???? Si lor sa le fie rusine??? Da' lui Alexa cum sa-i fie?? Ala e stil de executare a unui penalty? Da' aparatorilor lui dinamo care stateau la distanta de cei 3 !!!!!!! atacanti ai ceahlaului la ultima faza de atac a acestora, noroc de Rauta ca a sutat aiurea in loc sa centreze coechipierilor din centrul careului, cum sa le fie??? Marele ghinion (ca sa nu zic prostie) al ceahlaului a fost provocarea eliminarii lui Danciulescu, asta i-a suparat probabil pe dinamovisti... Dupa eliminare, n-au mai atins pietrenii mingea vreo 5 minute!!!...