PDA

View Full Version : Concurs pronosticuri sezonul 2008



georgebz
29th August 2008, 10:24
Concursul se va desfasura pe parcursul sezonului regulat , cat si in playoff.

* In fiecare etapa va trebui sa alegeti echipele castigatoare ( fara a indica scorul corect )
* Pentru fiecare pronostic corect veti primi 1 punct
* La sfarsitul concursului , va fi declarat castigator cel ce acumuleaza cele mai multe puncte
* Fiecare etapa va avea un thread separat , unde se vor pune pronosticurile
* Pronosticurile pot fi puse pana la inceperea primului meci al etapei
* Pentru orice nelamuriri , folositi acest thread pentru a pune intrebari .


Castigatorul va primi un tricou cu echipa favorita ( cel din poza este doar un exemplu )

http://img185.imageshack.us/img185/1062/bengalsld9.jpg

georgebz
29th August 2008, 10:37
Pronosticuri Week 1 : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2209466#post2209466

BAK
29th August 2008, 10:44
super idee!!!!

Zabriskie
29th August 2008, 11:41
dati-i un pm lu' vadim pt un subforum, ca sa fie mai usor de organizat...

georgebz
29th August 2008, 12:05
stai linistit ... ca i-am dat si PM'uri , am postat si pe "restricted area" ( unde au acces doar moderatorii ) , insa nu da nici un raspuns

georgebz
31st August 2008, 16:29
uite ca am rezolvat-o si cu Sub-forumul .. va fi mai usor asa :D

_DFS_
4th September 2008, 13:34
in thread-ul pt week 1 am observat ca meciurile nu sunt puse in stil nord american adica (oaspeti @ gazde), sincer as prefera acel stil pt ca pt week 1 am cam incurcat echipele gazda dar nu mai modific sper sa fie cu noroc :)

oricum felicitari pt initiativa!

vamesu86
4th September 2008, 22:54
i'm in
:):):):)

anthynidiany
7th September 2008, 23:13
nu e mai usor sa se parieze sub forma 1/2, decat cu ingrosarea echipei ?

Seahawk
8th September 2008, 02:39
Am observat deja vreo 3 erori, in care fie au fost ingrosate ambele echipe, fie nici una.

georgebz
8th September 2008, 03:58
asa imi este mai usor atunci cand calculez punctajele

Seahawk
8th September 2008, 07:22
Inteleg, dar fii pe faza cand se produc greseli de genul ala si atentioneaza-i. Ma rog, pana la urma e datoria fiecaruia sa-si revizuiasca postul pt greseli.. asa ca mai multa atentie pe viitor

Raven Jaguar
9th September 2008, 16:29
George..dar parca eram si eu pe undeva! :P ai uitat sa ma treci pe lisa de rezultate?ca eu nu ma vad :groggy:

georgebz
9th September 2008, 20:34
sorry ... gata s-a rezolvat :D

cojanu
11th September 2008, 21:28
din 19 oameni doar 3 au pus pe eagles :P

Mr. White
11th September 2008, 22:41
:)
Pai, poate i-au batut ei pe Rams la un scor mare...dar totusi...Cowboys ain't no Rams....
O sa le fie muuuult mai greu sa-i bata...daca o sa poata :D

damario
11th September 2008, 22:54
sper sa nu:D

campuscodi
11th September 2008, 23:02
sper sa da

anthynidiany
14th September 2008, 14:02
pariurile odata postate mai pot fi modificate ?

georgebz
16th September 2008, 14:35
pot fi modificate doar in acel interval de timp pe care forumul il permite pentru a face modificari in mesaje

little_earl
19th September 2008, 11:06
nu stiu daca s-a prins toata lumea, dar prima echipa scrisa este echipa gazda ... nu este sistemul x @ y, ci y - x

A.k.a
19th September 2008, 12:17
S-a mentionat mai devreme. Si eu m-am prins abia din a doua etapa :)

georgebz
19th September 2008, 13:28
le-am pus asa pentru cei din afara "fenomenului" :P ... oricum e clar ca daca nu apare @ , sunt puse in sistemul autohton :)

little_earl
19th September 2008, 15:58
S-a mentionat mai devreme. Si eu m-am prins abia din a doua etapa :)
si eu tot din a doua .. dar am vazut la etapa asta ca unii au ales o gramada de oaspeti victoriosi

campuscodi
23rd September 2008, 00:39
Am deja 10.... daca castiga Chargers fac 11 :P

damario
23rd September 2008, 03:08
Am deja 10.... daca castiga Chargers fac 11 :P

ai 9 si o sa faci 10 daca bate chargers ceea ce cred eu ca se va intampla.....favre nu se regaseste:(...pacat de ai nostrii:((..dar or castigat pe merit cowboys.....la noi nu a mers nika...in afara de pasa superba catre driver si cam atat spectacol:(...aparare si atac inexistenti pe teren...oricum nu puteam sa pun pe cowboys pt concurs pt ca nu eram cu inima impacata dar stiam ca o sa castige;)...oricum pana la sfarsitu concursului oriunde ar ajunge packers voi bifa tot pe ei si daca am indoieli;)...puncte dinainte pierdute dar who care's;)..go packs go..inca putin si incepe meciu...:ok:

campuscodi
23rd September 2008, 05:21
saracul de brett, are niste WR in seara asta, parca sunt toti cu vaca la pascut

gerrusu
28th September 2008, 21:37
New Orleans Saints - San Francisco 49ers
Jacksonville Jaguars - Houston Texans
Cincinnati Bengals - Cleveland Browns
Carolina Panthers - Atlanta Falcons
New York Jets - Arizona Cardinals
Tennessee Titans - Minnesota Vikings
Kansas City Chiefs - Denver Broncos
Tampa Bay Buccaneers - Green Bay Packers
Oakland Raiders - San Diego Chargers
Saint Louis Rams - Buffalo Bills
Dallas Cowboys - Washington Redskins
Chicago Bears - Philadelphia Eagles
Pittsburg Steelers - Baltimore Ravens


Scuze ca am scris asa tarziu sper sa le mai iei in considerarea ....George...am fost plecat din Bucuresti si nu am avut net

georgebz
28th September 2008, 22:07
[B]
Scuze ca am scris asa tarziu sper sa le mai iei in considerarea ....George...am fost plecat din Bucuresti si nu am avut net

:( in nici un caz nu ti le pot lua in considerare pe toate , tinand cont si de ora la care le-ai pus ... nu ar fi corect fata de ceilalti

o sa ti le iau in considerare doar pe cele care nu au inceput

gerrusu
29th September 2008, 10:59
:( in nici un caz nu ti le pot lua in considerare pe toate , tinand cont si de ora la care le-ai pus ... nu ar fi corect fata de ceilalti

o sa ti le iau in considerare doar pe cele care nu au inceput

OK ....bun si asa ....tu stii mai bine....

campuscodi
29th September 2008, 14:13
O sa fie dezastru saptamana asta. Cam toti am pus pronosticuri asemanatoare. Nu cred ca avem vreounul peste 10 rezultate corecte.

Seahawk
29th September 2008, 14:39
10/13 ar fi frumos :D Nici cu 8 nu te faci de rusine :D

anthynidiany
29th September 2008, 15:14
pai ne-am intepat mai cu totii la Redskins :D

damario
29th September 2008, 17:53
pai ne-am intepat mai cu totii la Redskins :D

si la chi - phi la fel.....:yeah:.......las ca ii bine si asa rau.....oricum mie unu mia convenit sa piarda cowboys..tocmai de aia ca eram cam toti la fel cu pronosticu si mai ales ca nu ii suport;).am tinut cu redskins...aseara am fost fan inrait eagles...dusman de o viata cu chicago...dar nu sa putut mai mult:(

codrutc
30th September 2008, 09:14
Na ca viata e asa cum e si am uitat de concursul de pronosticuri saptamana asta , asa ca ma socotesc iesit din lupta pentru medalii :). Pacat, tocmai cand era sa pariez pe Redskins :)
Bafta tuturor !

damario
30th September 2008, 14:45
Na ca viata e asa cum e si am uitat de concursul de pronosticuri saptamana asta , asa ca ma socotesc iesit din lupta pentru medalii :). Pacat, tocmai cand era sa pariez pe Redskins :)
Bafta tuturor !

nu stiam de ce nu ai aparut cu pronosticurile..inseamna ca ii viata faina la tine de ai uitat....aici la noi cam tot timpul asteptam sa vina weekendu sa mai vedem cate un meci sau o iesire pe undeva..nu are rost sa te arunci din lupta....mai sunt saptamani si nu e diferenta mare...nu renunta;)

cojanu
1st October 2008, 11:22
chiar nu are rost sa renunti.

desi sunt fan cowboys am fost la un pas sa pariez pe redskins :D
am avut un feeling dar nu m-a lasat inima sa le ingros numele :))
oricum saptamana asta sper sa ii bata eagles, nu de alta dar au aratat cam bine in meciu cu dallas ...

damario
1st October 2008, 15:26
chiar nu are rost sa renunti.

desi sunt fan cowboys am fost la un pas sa pariez pe redskins :D
am avut un feeling dar nu m-a lasat inima sa le ingros numele :))
oricum saptamana asta sper sa ii bata eagles, nu de alta dar au aratat cam bine in meciu cu dallas ...

asai ca ii naspa sa ingrosi echipa care joaca impotriva echipei tale favorite?....pffff...desi stii poate ca o sa ia bataie..nu poti sa faci asta ..nu te lasa inima....atunci cu dallas...stiam de gb ca o sa o ia dar neahh....nu aveam cum sa ingros pe dallas:evil:

codrutc
2nd October 2008, 22:42
Damario, nu e viata faina, ba dimpotriva, nu ai auzit de ce se intampla in USA :) ?
E greu pentru americanul de rand si inca nici nu au inceput inca belelile asa cum se anunta.

Colts au avut bye week si se pare ca din reflex mi-am luat si eu liber :)

campuscodi
2nd October 2008, 23:07
codrut, vezi ca la week 5 ai bolduit 2 echipe intr-un singur meci. :P

Zabriskie
5th October 2008, 20:01
daca e posibil vreau sa imi schimb pronosticul la texans - colts, vreau pe colts :D

brettfavre
7th October 2008, 04:23
Pacat.
Am pierdut multe etape. Catalin mi-a spus prea tarziu de forumul asta. Marea adunare a obsedatilor de american football din tara.

georgebz
7th October 2008, 09:39
daca e posibil vreau sa imi schimb pronosticul la texans - colts, vreau pe colts :D

dupa cum am mai spus , pronosticurile pot fi modificate doar atat timp cat o permite forumul , cu functia Edit ...

ca sa fiti la curent cu toate accidentarile si indisponibilitatile , mai bine puneti pronosticurile cat mai aproape de inceperea meciurilor ;)

gerrusu
7th October 2008, 11:31
George ... am si eu o mare rugaminte.....eu o sa plec pe 16 si mai revin pe 30 asa ca daca se poate cand ai timp saptamana asta poti sa lansezi toate etapele din octombrie.....as vrea sa pun in avans....decat de loc mai bine asa .....10x

campuscodi
9th October 2008, 14:12
vad ca pronosticurile de saptamana asta nu mai seamana intre ele ca in week4

bun bun

ce a facut cateva surpirze din favoritele noastre de atunci

georgebz
10th October 2008, 20:01
George ... am si eu o mare rugaminte.....eu o sa plec pe 16 si mai revin pe 30 asa ca daca se poate cand ai timp saptamana asta poti sa lansezi toate etapele din octombrie.....as vrea sa pun in avans....decat de loc mai bine asa .....10x

mi-ar veni greu sa dau drumu de acum la mai multe etape ... thread va fi doar de la o saptamana la alta ...

dar daca vrei poti pune pe acest thread un post cu pronosticurile tale pentru perioada in care esti plecat , si eu o sa ti le iau in considerare in fiecare etapa ... uite aici programul : http://www.nfl.com/schedules#Week

gerrusu
10th October 2008, 21:12
ok o idee buna dar sa nu uiti sa te uiti si aici :)

anthynidiany
12th October 2008, 23:10
week 6 - nimeni nu a pariat pe Rams :D

campuscodi
13th October 2008, 02:11
in week 6 vad ca totul e invers.
oricum am iesit cu sevens la meci in seara asta si mi-au stricat seara rezultatele astea. am nimerit doar 3 sau 4 pana acum :(((

cojanu
13th October 2008, 14:23
mama ce rezultate au fost saptamana asta
nu imi vine sa cred. cred k am nimerit si eu tot vreo 3-4 :))
iar am avut un feeling sa pun impotriva vacarilor dar ... evident nu am facuto :headbang:

oricum niste victori mai mult decat suprinzatoare

georgebz
13th October 2008, 15:02
eu am reusit chiar 10 pana acum ... deci din perspectiva mea , in afara de Redskins si Denver la care chiar nu ma asteptam sa piarda , au fost rezultate normale :P

damario
13th October 2008, 22:50
eu am reusit chiar 10 pana acum ... deci din perspectiva mea , in afara de Redskins si Denver la care chiar nu ma asteptam sa piarda , au fost rezultate normale :P

acum cand pentru concurs am cam pus toti pe giants si nu are ce sa mai modifice clasamentu etapei a-6-a oricare ar fii rezultatul sper sa piarda giantsD

anthynidiany
14th October 2008, 07:49
mama ce etapa nebuna ... trebuie uitata repede ... nu cred ca am facut 5 puncte :(

Bronco
14th October 2008, 09:10
Am nimerit numai 7 meciuri... M-au tradat ai mei, Broncos...desi trebuia sa ma astept, deoarece Jaguars si-au facut un obicei de a castiga in Denver...si de asemenea Seahawks, Cowboys...etc... O etapa ,intr-adevar nebuna. :floricica:

cojanu
14th October 2008, 10:57
mi-a iesit pronosticu la giants :))))
pacat k e aproape singuru

Sinisther
14th October 2008, 12:41
dupa 2 sapt de pauza 10 din 14 e ok.... cred .... inca imi pare rau pt 2 meciuri ... am avut impulsul sa pun pe Rams...but i knew better :P .... si pe Falcons vroiam sa merg ca sa pateasca si Bears ce au patit si ai mei... dar am crezut ca a fost doar un meci cu noroc pt Falcons vs Packers .... oricum ... inca 10 saptamani ca asta si poate mai am sanse la locul 1 :happy

georgebz
28th October 2008, 23:16
am pus meciurile pt Week 9 ... maine voi actualiza si clasamentul :)

georgebz
4th November 2008, 18:34
am pus meciurile pt Week 10 ... maine voi actualiza si clasamentul :D

georgebz
6th November 2008, 09:49
gata si clasamentul .. scuze de intarziere

Seahawk
6th November 2008, 21:06
George, te scuz de intarziere, dar mai verifica odata pronosticurile mele de saptamana trecuta, si pune-ma la egalitate de puncte acolo cu damario pe primul loc:D...M-ai trecut doar cu 10/14 dar ar trebui sa am 11 puncte ;)

Seahawk
9th November 2008, 18:51
...George?

georgebz
11th November 2008, 10:31
sorry .. verific acum ..nici n-am vazut mesajul ( da ai avut dreptate , nu-ti punctasem ultimul meci :D )

clasament actualizat pt Week 10

Seahawk
12th November 2008, 23:09
Aha aha... multumesc :D

glumaproasta
13th November 2008, 21:45
Am intrat prea tarziu. Altfel va rupeam.

codrutc
14th November 2008, 03:02
Am o propunere. Rog sa se dea voie pentru noi pronosticuri pentru Texans - Ravens, meci programat initial in week 2 daca nu ma insel.
Datele problemei sunt altele, se cunosc mai multe despre potentialul celor doua echipei si poate oamenii au alta parere.

georgebz
14th November 2008, 09:13
pai nu s-a jucat saptamana trecuta meciul ? ( Week 10 ) :confused:

Sinisther
17th November 2008, 14:42
Deci .... cine a nimerit rezultatul de la Bengals - Eagles mana sus? :P

georgebz
18th November 2008, 21:48
fara scandal va rog baieti ... discutia incepuse sa degenereze , asa ca am sters mesajele ;)

campuscodi
18th November 2008, 21:53
what did I do ?.... I was enjoying myself......cu mainile pe masa :happy
uite ce floricica frumoasa am la semnatura. reprezinta pacea si iubirea din sufletul meu

glumaproasta
18th November 2008, 21:55
damario tata.... eu am vorbit la misto
eu chiar nu gasesc legatura intre chiefs si inteligenta mea
daca packers la anul ajung la 0-16 atunci vreau singur sa postezi aici si sa te acuzi ca fiind un fraier.... asa cum m-ai facut pe mine

codrutc
24th November 2008, 20:46
pai nu s-a jucat saptamana trecuta meciul ? ( Week 10 ) :confused:

:) Asa e, na ca am facut o gafa .

codrutc
25th November 2008, 22:53
George,

Cred ca mi-au iesit 11 rezultate corect in week 12, nu 10

georgebz
25th November 2008, 23:15
asa este ... in momentul cand te-ai uitat pe clasament nu actualizasem decat prima parte :)

A.k.a
26th November 2008, 15:54
Vad ca l-ai pus pe Seahawk cu 102 puncte in fata mea :P

raddonhe
28th November 2008, 17:54
Uite si parerea mea despre echipele castigatoare din week 13, pentru meciurile ramase

San Francisco at Buffalo
Baltimore at Cincinati
New Orleans Saints at Tampa bayNew York Giants at Washington
[/COLOR[COLOR="Red"]]Miami at St. Louis
Indianapolis at Cleveland
Carolina at Grean bay
Atlanta at San Diego
Denver at New York Jets
Pittsburg at New England
K.C at Oakland
Chicago at Minesota
Jacksonville at Houston

Asadar sa rcapitulam am luat San Francisco, Baltimore, Tampa Bay, Washington, Miami, Cleveland, Green Bay, San Diego, New York Jets, New England, Oakland, Minesotta si Houston.

raddonhe
28th November 2008, 17:57
Si inca ceva pentru tot cei sin state daca doresc si altceva decat sa onverseze pe teme de fotbal american ii invit pe site ul unor prietene de le mele destinat exaxt celor plecati in afara www.strada32.com

raddonhe
28th November 2008, 17:58
In rest sper sa mi iasa ca sunt un fan al acstui sport de relativ putin timp cam de 2 ani asa ca sunt inca novice

raddonhe
28th November 2008, 17:58
O intrebare petu georgebz ala din poza nu este cumva bob sanders ca nu vad prea bine?

georgebz
28th November 2008, 19:35
ba da sanders este ;)

stiu ca esti la inceput pe forum , dar incearca sa nu mai postezi consecutiv

Lover
3rd December 2008, 21:25
george, am 9 puncte, nu 8 in saptamana asta. cand ai timp... you know the drill :P

campuscodi
8th December 2008, 02:39
uff
de ce nu mi-a zis nimeni ca am bolduit amandoua echipe in duelul Sea-NE
am pierdut un punct important in lupta pt suprematie

lasa ca am observat ca si george a uitat sa bolduiasca in duelul Atl-NO

georgebz
8th December 2008, 11:36
mda .. am fost foarte ocupat saptamana asta .. am uitat si de meciul de JOI :(

damario
8th December 2008, 15:38
mda .. am fost foarte ocupat saptamana asta .. am uitat si de meciul de JOI :(

aha..deci asta a fost motivu pt care nu ai pus meciu de joi..credeam ca esti plecat ....nu ma gandeam ca ai uitat....si electro o uitat:)....am ramas surprins sa vad ca nu ati pus niciunu meciu...mai ales ca ii batalie mare in fata;)...

georgebz
8th December 2008, 15:53
da .. si mai ales ca era un meci de 1 solist clar :)

damario
8th December 2008, 16:07
da .. si mai ales ca era un meci de 1 solist clar :)

din toate pozitiile;)

codrutc
9th December 2008, 03:21
Eu am uitat sa postez toate meciurile acum cateva saptamani. Nu-i nimic, distractie sa fie :)

georgebz
9th December 2008, 10:29
clasamentul il voi actualiza azi sau maine cel tarziu sper

Lover
9th December 2008, 14:46
george, am 9 puncte, nu 8 in saptamana asta. cand ai timp...

cred ca nu ai vazut postul... ca era pe pagina anterioara, ultimul

georgebz
9th December 2008, 15:14
gata am modificat ;)

anthynidiany
11th December 2008, 18:07
dar punctele pe saptamana asta ?

campuscodi
15th December 2008, 01:10
Multe surpirze saptamana asta. Mai ales Bengals si Jaguars.

codrutc
16th December 2008, 23:51
Multe surpirze saptamana asta. Mai ales Bengals si Jaguars.

Asa e . Saptamana asta "I sucked" la pronosticuri. Varza, nu altceva. Ce ziceti de Kansas - San Diego? Nu ma gandeam sa se intoarca rezultatul in ultimele 4-5 minute.

damario
17th December 2008, 13:21
Asa e . Saptamana asta "I sucked" la pronosticuri. Varza, nu altceva. Ce ziceti de Kansas - San Diego? Nu ma gandeam sa se intoarca rezultatul in ultimele 4-5 minute.

last two minute....21-10.....nu ma mai gandeam ca pierd meciu kansas....si uite ca au intors rezultatu....l-am studiat meciu ala 3 zile....dintre primii am pariat singur pe kansas....si era cat pe aici sa fie bine:(....final superb de meci....fg ratat de kansas cu cateva secunde inainte de final de la 50 yarzi..era prea frumos :(

gerrusu
18th December 2008, 14:33
si in playoff tot un punct se va acorda? nu de alta dar sunt cate meciuri 4+4+2+1 nuh? asta inseamna 11 puncte maxim corect?

damario
18th December 2008, 14:51
si in playoff tot un punct se va acorda? nu de alta dar sunt cate meciuri 4+4+2+1 nuh? asta inseamna 11 puncte maxim corect?

da;)

georgebz
23rd December 2008, 22:31
@ gerrusu : da , se va acorda cate un punct , si in superbowl va fi si cel putin o intrebare separata pentru a se face departajari

saptamana asta au fost rezultate imprevizibile ... va rog sa va uitati pe clasament si sa imi relatati eventuale greseli :)

damario
23rd December 2008, 22:38
George,patriots are 6 puncte saptamana asta nu 7 cum ai scris in clasament.....si vroiam sa iti zic..in caz ca exista sa zicem 2 competitori la finalul concursului la egalitate de puncte....prin departajare sa fie pus la mijloc probowl-u.....sa zicem ca suntem noi doi....eu cu nfc tu cu afc....(din care fac parte echipele noastre)....;..asta numai in caz ca sunt 2...

Lover
23rd December 2008, 22:42
am 9, nu 8 puncte :D te rog sa corectezi cand ai timp...

georgebz
23rd December 2008, 22:43
corect .. ii punctasem si pe Ravens :D

probowl in nici un caz nu va fi luat in considerare , cei mai vechi pe aici ma stiu ca nu sunt deloc un fan al acestui "show" ( meci nu poate fi numit :D )

cum am zis va fi o intrebare sau mai multe ce pot face departajarea ( gen : " cati yarzi va pasa Peyton Manning " :P )

@ Lover : ti enu-ti punctasem Bills ... stiam eu de ce am zis sa ma corectati :)

damario
23rd December 2008, 22:46
corect .. ii punctasem si pe Ravens :D

probowl in nici un caz nu va fi luat in considerare , cei mai vechi pe aici ma stiu ca nu sunt deloc un fan al acestui "show" ( meci nu poate fi numit :D )

cum am zis va fi o intrebare sau mai multe ce pot face departajarea ( gen : " cati yarzi va pasa Peyton Manning " :P )

aha...e ok....cum zici tu;)...e bine si pe nimereala;)...saptamana asta am cam fost toti praf...la cate surprize or fost..pfff

georgebz
23rd December 2008, 22:48
da .. eu cand am vazut ca aveam dor 7 puncte aseara ( la restul nu calculasem nimik ) ma gandeam ca am picat rau de tot in clasament pe vreo 6-7

PS : pe mine oricum nu ma luati in considerare ... in cazul ca as termina pe primul loc , oricum tricoul ar reveni urmatorului clasat ... eu particip doar de placere ;)

damario
23rd December 2008, 23:07
da .. eu cand am vazut ca aveam dor 7 puncte aseara ( la restul nu calculasem nimik ) ma gandeam ca am picat rau de tot in clasament pe vreo 6-7

PS : pe mine oricum nu ma luati in considerare ... in cazul ca as termina pe primul loc , oricum tricoul ar reveni urmatorului clasat ... eu particip doar de placere ;)

aha..deci tu esti numai de placere...phai credeam ca esti ca sa aperi tricou:D....si eu care imi faceam griji ca de tine tre sa scap primu:))...oricum e stransa lupta.... imi place....acuma ii acuma ca mai sunt 27 de puncte in joc....atunci george sper sa castigi tu concursu si eu sa fiu singur pe 2:DDDD

Lover
23rd December 2008, 23:14
la primul meu sezon in care urmaresc cat de cat NFL... ma multumesc sa fiu in primii 10 :D

damario
23rd December 2008, 23:15
aha..deci tu esti numai de placere...phai credeam ca esti ca sa aperi tricou:D....si eu care imi faceam griji ca de tine tre sa scap primu:))...oricum e stransa lupta.... imi place....acuma ii acuma ca mai sunt 27 de puncte in joc....atunci george sper sa castigi tu concursu si eu sa fiu singur pe 2:DDDD

nu sa scap de el primu..ci pt mine el ii pericolul nr 1,in tot acest concurs am mers "la fir de par".....nu vreau sa inteleaga lumea gresit ca si cum is invingator numai ca tre sa scap de unu si de altu...am scris eu gresit..scz;)..

damario
23rd December 2008, 23:18
la primul meu sezon in care urmaresc cat de cat NFL... ma multumesc sa fiu in primii 10 :D

eu acum sunt la a-2lea care il urmaresc etapa de etapa....dar oricum lover mergi bine;).....daca ar merge asa si la pariuri...in fiecare etapa am pus bilet numai meciuri din nfl...8,9,10,11 chiar si 12 meciuri...dar tot timpul trebuia sa prind unu doua naspa:)

Lover
23rd December 2008, 23:23
in primele 2 etape am pierdut 5 puncte fata de tine... :no: habar n`aveam atunci, stiam 2 echipe... Patriots si Giants. m`am luat dupa cotele la pariuri in primele 2-3... :D

georgebz
23rd December 2008, 23:24
la pariuri e mai greu ... eu niciodata nu joc mai multe de 4 meciuri pe bilet , si de cele mai multe ori merg pe surprize

singurele cote mici pe care le joc ( 1.30-1.35 ) sunt cele de la bwin de la "Super Spread" , care sunt cele mai bune pariuri pentru NFL din cate am vazut pana acum :D

damario
23rd December 2008, 23:27
in primele 2 etape am pierdut 5 puncte fata de tine... :no: habar n`aveam atunci, stiam 2 echipe... Patriots si Giants. m`am luat dupa cotele la pariuri in primele 2-3... :D

:)....la inceput ma gandeam ca ii prea greu pt astia de la pariuri sa puna o cota cat de cat normala...ca la noi la fotbalul european..dar uite ca se cam pricep.....am prins 3 sau 4 meciuri in care habar nu aveau de meciu in sine si puneau o cota imensa pt invingatoarea care era 100% sigura:)..dar la meciurile alea nu mam putut abtine sa mai pun vreo 5 6 meciuri pe langa .....unde normal dadeam gres:)

damario
23rd December 2008, 23:30
la pariuri e mai greu ... eu niciodata nu joc mai multe de 4 meciuri pe bilet , si de cele mai multe ori merg pe surprize

singurele cote mici pe care le joc ( 1.30-1.35 ) sunt cele de la bwin de la "Super Spread" , care sunt cele mai bune pariuri pentru NFL din cate am vazut pana acum :D

trebuie sa trag si eu un ochi la bwin unde ai zis tu sa vad cam cum is cotele....oricum in ultima etapa is vreo 3 meciuri de 1x2;)..si da...nu merge sa pui mai mult de 5 6 meciuri in care sa fie si o surpriza sau 2;)

codrutc
12th January 2009, 06:31
Ha, ha,ha..., dar ce ne mai pricepem la prezis meciurile. In meciurile divizionare nu a fost decat unul singur (Patriots, mai norocos) care a ghicit 75% , restul , nimeni mai bine de 50%. E bine si asa. Oricum cei care au ales echipele gazda pe linie pot spune ca au fost doar ghinionisti pentru ca statistica arata ca pana acum in meciurile divizionare echipele gazda au castigat in procentaj de 80%.
Sa vedem ce va fi saptamana viitoare pentru ca statistica arata victorii ale echipelor gazda in procent mult mai mic (58.3 % mai exact) in finalele conferintelor.
Inca un fapt care mi s-aparut interesant. In playoffs anul acesta nu a fost decat un meci (Vikings vs. Eagles) care nu a fost un "rematch" din timpul sezonului si dupa cum a iesit pana acum asa va si ramane.

codrutc
12th January 2009, 23:33
George, o mica greseala la mine in clasament. La divizionale am ghicit corect 2 rezultate ci nu 3 cum ai scris.

georgebz
13th January 2009, 00:30
am fost cam ocupat azi .. nu am updatat decat pentru primii clasamentul ... 3 ala e de la Wildcard

codrutc
13th January 2009, 10:17
Asa e, na ca daca nu as fi judecat cu inima (sa-i aleg pe Colts) imi ieseau toate 4 rezulatele in wildcard.

georgebz
19th January 2009, 12:23
:no1 se pare ca inainte de ultima etapa avem un castigator ... felicitari lui " damario "



daca vreunul din participantii ce au fost implicati in aceste ultime etape in care am cerut rezultate e PM doresc , voi pune print-screenuri cu pronosticurile primite pe privat pe acest thread :)

damario
19th January 2009, 14:52
[QUOTE=georgebz;2412208]:no1 se pare ca inainte de ultima etapa avem un castigator ... felicitari lui " damario "


Multumesc mult George pentru felicitari,si mia facut mare placere sa concurez cu voi in acest concurs si mai ales ca a fost destul de strans pe tot parcusul lui avand in vedere ca noi doi nu ne-am despartit la mai mult de 2,3 puncte niciodata si asta in primele 3 locuri....a fost o lupta stransa cu multi dintre participanti si asta a facut ca acest concurs sa fie mult mai spectaculos pentru mine....oricum George sper ca si la anu sa avem parte de un asa concurs in care voi concura cu placere.....inca odata multumesc....si in superbowl sa castige cine e mai buna;)...ar fii frumos sa faca cardinals un meci mare ce sa le ramana in istorie desi e foarte greu sa treaca de otzelari.....sa ne auzim cu bine;)

codrutc
24th January 2009, 01:31
Se pare ca am si eu un motiv de satisfactie. Conduc in clasamentul personal al celor care au pierdut o saptamana din timpul sezonului, la 9 rezultate distanta de George care este pe locul 2.

georgebz
24th January 2009, 21:52
da .. te-ai tinut foarte bine avand in vedere ca ai ratat 1 saptamana ... si eu din mom in care am ratat alea 2 meciuri , am avut de recuperat , si am mai pus unele rezultate tocmai invers :)

oricum inca 1 data felicitari tuturor , si sper ca la anul sa avem cel putin la fel de multi participanti ca anul acesta .. si de ce nu ? ... poate mai multe premii

venind vorba de premii , am trimis deja tricoul ... damario te rog si aici o confirmare cand il primesti ( a fost ceva chiar mai substantial fata de ce anuntasem ... un replica jersey cu cel mai in forma DB :P )

http://img376.imageshack.us/img376/6956/polamalugh4.jpg

damario
25th January 2009, 13:17
o sa te anunt george...oricum pe maine cred ca deja apare...daca e trimis de miercuri.....oricum nu am tinut neaparat sa imi iau unu cu green bay...dar daca era unu jersey cu gb normal ca ala era acuma pe drum.....asta pt ca sa nu se supere fanii gb pe mine;)

codrutc
26th January 2009, 23:02
Eu cred ca trebuie apreciat mult gestul lui George de a oferi un tricou din banii lui banuiesc, cu toate ca nu are nici un profit din aceasta afacere.
Aplauze pentru George !!!!

Bronco
27th January 2009, 13:37
/hello:great:/hello

damario
29th January 2009, 03:06
Astazi am primit pachetul George...inca odata vreau sa apreciez gestul tau de a oferi un premiu din propriu buzunar.....nu sunt multi ca tine.....oricum mii de aplauze pentru tine George si mersi mult pentru tricou.....din partea mea tot respectu;).../OLE/

Patriots
29th January 2009, 14:03
Astazi am primit pachetul George...inca odata vreau sa apreciez gestul tau de a oferi un premiu din propriu buzunar.....nu sunt multi ca tine.....oricum mii de aplauze pentru tine George si mersi mult pentru tricou.....din partea mea tot respectu;).../OLE/

Felicitari damario pt castigarea concursului si sper sa porti sanatos tricoul. :D Felicitari si lui George pt organizarea concursului si pt faptul ca a oferit premiul din banii sai. :bere: