PDA

View Full Version : Grupa D : Liverpool , PSV , Olympique Marseille, Atletico Madrid



resita
28th August 2008, 20:14
Discutii despre aceasta grupa aici

Liverpool (Anglia)
PSV Eindhoven (Olanda)
Olympique Marseille (Franta)
Atletico Madrid (Spania)

adi_sampon
28th August 2008, 21:36
Ce grupa a prins OM
La naiba va fi foarte greu dupa ce l-am dat si pe Cisse . Oricum nici Liverpool nu e calificata sigur , iar pe Velodrome ii rupem .Allez OM

Lordul
28th August 2008, 21:38
Liverpool are prima sansa , OM , Atletico si PSV se vor bate pt locul 2 , una din cele mai echilibrate grupe

Catalanul
28th August 2008, 22:09
asta e clar cea mai echilibrata grupa ... sper sa se califice in optimi Liverpool si Atletico Madrid.

resita
28th August 2008, 22:53
eu sper ca liverpool sa ramana acasa :D

normal ca va merge mai departe (liverpool), impreuna cu OM sper eu

adi_sampon
29th August 2008, 00:40
OM Allez OM ,putem sa ne calificam oricum 3 puncte avem pe Velodrome contra lui Liverpool
Va fi greu cu Atletico ,Psv e mai slaba ca Atletico plus ca a mia scapat si de ceva jucatori buni

Andrei_23
29th August 2008, 00:41
OM Allez OM ,putem sa ne calificam oricum 3 puncte avem pe Velodrome contra lui Liverpool


La fel ca anul trecut, nu ? :drak:

YoNuTzz
29th August 2008, 03:44
cea mai echilibrata grupa...genul de grupa in care inainte de runda 6 toate cele patru echipe vor avea sanse sa mearga mai departe
mizez pe liverpool si atletico

Fata_Marii
29th August 2008, 09:32
OM allez ! OM allez !!!

Marseille se califica sigur , PSV a slabit mult in ultimul timp , Liverpool ramane Liverpool si va merge in optimi

Iaco
29th August 2008, 10:07
In primul rand l-au pierdut pe gomez care este unul din cei mai buni portari din Europa...mi-e dor de Psv de acum cativa ani cand era sa ii scoata pe milan din Europa...aia era o echipa superba

adi_sampon
29th August 2008, 16:16
Andrei avem o echipa talentata ,foarte frumoasa cu un atac ucigator format din Niang -Ben Arfa -Baki Kone plus jucatori foarte buni la mijloc precum Ziani ,Cana ,Zenden . Pe Velodrome va fi sarbatoare la fiecare meci ,iar acest lucru va conta pentru obtinerea punctelor .Cu PSV va fi greu dar nu la fel de greu precum Atletico iar Liverpool cred ca se va califica

Bogdy LFC
29th August 2008, 22:29
PSV e slabuta rau de tot iar Liverpool stie sa joace impotriva lor,la fel ca sio impotriva lui Marseille si Atletico Madrid ;) :ok:

LIVERPOOL pe locul I in grupa iar pe 2 se descurca ei pe-acolo :ok:

Sasuke Uchiha
30th August 2008, 02:14
grupa foarte equilibrata , oricare poate trece

resita
31st August 2008, 10:33
program:

http://img204.imageshack.us/img204/9202/capture4vd3.jpg (http://imageshack.us)

Cipri
2nd September 2008, 10:38
Asta e cea mai tare grupa dupa parerea mea ...
Fiecare echipa are 25 % sanse sa se califice mai departe !
Totusi merg pe Liverpool si A. Madrid :D

iulian_1976
2nd September 2008, 12:48
Atletico Madrid - o sa fie revelatie in grupa asta.:rolleyes:

Cipri
2nd September 2008, 17:52
Atletico Madrid - o sa fie revelatie in grupa asta.:rolleyes:
Sa speram cu Aguero in prim-plan :D

adi_sampon
2nd September 2008, 22:31
Sa speram cu Aguero in prim-plan :D

Marseille cu Ben Arfa :D:yeah:

The_Men
3rd September 2008, 08:53
Liverpool pentru spectacol si sper eu si Marseille

Sir. Eko
3rd September 2008, 12:34
liverpool si Atletico Madrid

kain
8th September 2008, 12:36
Marseille si Atletico

Bogdy LFC
8th September 2008, 13:41
Marseille si Atletico

Nici NU ma asteptam la un alt raspuns din partea ta dupa ce-ai vazut ca am dat in Real M si mi-ai raspuns si in topicul H.

Intai votezi LFC si Atletico si acum vi si spui OM si Atletico.........................:happy
Hai sa-ti spun un lucru........Zenit si Juevntus in acest moment sunt cu cel putin 2 clase pesteOM,PSV si Atletico.............

Eo stiu ca LFC joaca prost dar chinuit si tot vom termina grupa pe prima pozitie :ok:

kain
8th September 2008, 21:40
Nici NU ma asteptam la un alt raspuns din partea ta dupa ce-ai vazut ca am dat in Real M si mi-ai raspuns si in topicul H.

Intai votezi LFC si Atletico si acum vi si spui OM si Atletico.........................:happy
Hai sa-ti spun un lucru........Zenit si Juevntus in acest moment sunt cu cel putin 2 clase pesteOM,PSV si Atletico.............

Eo stiu ca LFC joaca prost dar chinuit si tot vom termina grupa pe prima pozitie :ok:

Poate m-am razgandit.. ;)

Bogdy LFC
8th September 2008, 22:23
Poate m-am razgandit.. ;)

Pai normal ma....da-o dracu...atunci cand va trebui DACA va trebui,Liverpool va invinge si se va califica:ok:

adi_sampon
8th September 2008, 22:37
Nu fi sigur nu e nici un meci jucat dinainte ca doar nu usntem in liga lu Mitica
Asa a fost si cu Standard ,trebuia sa bateti ,toata Europa spunea asta dar voi in min 117 deabia ati reusit sa invingeti o echipa cu 2 clase sub voi ( cel putin asa se spunea ) Oricum Marseille va ia 3 puncte acum nu stiu unde pe Velodrome sau pe Anfield

Bogdy LFC
8th September 2008, 23:00
Oricum Marseille va ia 3 puncte acum nu stiu unde pe Velodrome sau pe Anfield

Adita hai sa-ti spuna baiatu povestea meciurilor dintre OM si LFC.

A fost odata ca niciodata prima mansa a optimilor/sferturilor de finala din Cupa UEFA sezonul 2003-2004 cand Liverpool a dominat jocul iar dintr-un off-side oarecum mic,nesimtitul de Drogba a impins-o in poarta.S-a continuat apoi cu mansa secunda cand Heskey (sau nu mai stiu exact cine) a fost eliminat gratuit iar OM a intors scorul si totodata calificarea in favoarea ei.La finele povestirii recunosc ca OM a meritat victoria pe Anfield in primul meci dintre cele 2 in faza grupelor sezonul trecut iar acel 4-0 de pe Velodrome a aratat cine merita calificarea in 2004 si 2007...si am incalecat pe-o sa si ti-am spus povestea asa!

Anul asta va este suficient un egal pe Velodrome (asta si in functie de ce facem noi cu United in campionat) iar pe 26 Noiembrie in retur,Sa Va Fereasca DUMNEZEU sa ne prindeti in forma pe ANFIELD ca va dam 5 :ok:

adi_sampon
9th September 2008, 11:48
Fara suparare dar 5? :happy:happy

Va fi o grupa strnsa in care sunteti favoriti doar din prisma numelui ,dar ca joc nu prea straluciti :D

Mie cel mai mult mie frica de Atletico care joaca fotbal de calitate si rupe tot ce prinde dar sunt sigur ca OM se va concentra pentru a trece de grupe
Avem echipa prea frumoasa sa nu trecem ,pacat ca a plecat Cisse dar mai este Niang,Ben Arfa B Kone este lume de gol :yeah:

sun
9th September 2008, 18:55
bogdy.... Liverpool va da 5 lui OM, doar daca incepe ca anul trecut, cu un punct in 3 meciuri.

Altfel, s-ar putea sa v-o luati iarasi pe Anfield , exact ca anul trecut.

ps : Ultima va fi PSV in grupa asta nenorocita.. :ras-plans:

Bogdy LFC
9th September 2008, 23:34
bogdy.... Liverpool va da 5 lui OM, doar daca incepe ca anul trecut, cu un punct in 3 meciuri.

Altfel, s-ar putea sa v-o luati iarasi pe Anfield , exact ca anul trecut.

ps : Ultima va fi PSV in grupa asta nenorocita.. :ras-plans:

Intr-adevar,poate am exagerat cu 5....dar probabil vom face un egal mic saptamana viitoare si nu vom avea primul loc in grupa asigurat pana la ultimul meci asa ca voi fanii OM nu mai sperati degeaba la un egal pe Anfield :ok:

Eu ultima in aceasta grupa o vad pe Atletico datorita lipsei de experienta din aceasta competitie :ok:

Lordul
10th September 2008, 16:45
Liverpool nu va avea probleme in aceasta grupa !

Sasuke Uchiha
10th September 2008, 18:15
eu n-as paria prea mult pe asta :D

cinebelu
12th September 2008, 23:50
Atletico va castiga grupa, mi-as dori OM pe locul 2, dar cred ca LFC tot se va salva pana la urma intr-un fel..

yy75
15th September 2008, 17:16
SIGUR locul 1 : Liverpool
75% locul 2 : AM

Pt fanii OM
Va dati prea tare cu ben arfa si kone; eu cunosc campionatul francez de ani de zile
In acest sezon, OM are atac si mijloc bun dar sunt f febrili in aparare ; amintiti"va de acel fabulos 4 à 4 cu Rennes;
in ultimul meci, derby cu Bordeaux, 1-1, cu sanse, desi au inscris primii:
si Bordeaux are aceleasi "pacate" ; defensiva ezitanta
Concluzie ; in primul meci cu Liverpool, vor scoate cel mult un egal;
cunoscind "systemul" Benitez si cu apararea OM mentionata, Livepool va inscrie un gol dupa care vor inchide "boutique"/match=tache accomplie (misiune indeplinita)
O echipa surpeinzatoare va fi Atletico Madrid.
PSV nu mai e echipa de acum cel putin 3 ani

yy75
15th September 2008, 17:28
NB acum 2 zile, Livepool MU 2-1 (fara Torres si Gerard)

No comment

Bogdy LFC
15th September 2008, 18:50
O sa vezi tu,clasamentul final al grupei va arata in acest fel:

1.LIVERPOOL
2.Marseille
3.Atletico
4.PSV

Atletico nu are suficienta experienta in CL si de aceea nu va merge mai departe :ok:

cinebelu
15th September 2008, 19:21
Nici Sevilla nu a avut deloc experienta si tot s-au clasat inaintea lui Arsenal.
Iar LFC mai are si obisnuinta de a juca mai slab in faza grupelor, anul trecut au fost aproape de a rata calificarea.
In conditiiile astea, eu vad locul 1 rezervat pentru Atletico, apoi OM si PSV vor incerca sa puna probleme LFCului la locul 2. Nu-i exclus sa mai pice din cand in cand cate o echipa engleza, cum au facut-o si ManU acum 3 ani.

Bogdy LFC
15th September 2008, 19:39
Iar LFC mai are si obisnuinta de a juca mai slab in faza grupelor

Obisnuinta? Serios? Asta s-a intamplat in 2005-2006 si 2006-2007?
Acuma daca tu te pricepi mai bine si zici asta,Atletico va termina grupa cu 16 puncte........:happy

cinebelu
15th September 2008, 20:11
Ma pricep la fel de bine ca si tine sau colegu de mai sus, care sunteti asa de siguri ca LFC va castiga grupa.. :)

Bogdy LFC
15th September 2008, 20:37
Ma pricep la fel de bine ca si tine sau colegu de mai sus, care sunteti asa de siguri ca LFC va castiga grupa.. :)

cinebelule,hai s-o lamurim (pe cale logica evident) odata pentru totdeauna :

*Benitez stie sa joace impotriva lui PSV...asta clar si va lua cel putin 4 puncte

*impotriva lui OM......si impotriva lor stie sa joace.....acel 0-1 de anul trecut de pe ANFIELD a fost un accident banal (la fel ca si acel 1-2 de la Istanbul cu besiktas)....in meciul de maine seara,OM si LFC isi vor disputa locul I.

*Atletico lipsita total de experienta in aceasta competitie,va fi sau cel putin AR TREBUI sa fie o prada usoara pt Benitez

Concluzie : lucrurile stau oarecum logic...pentru LFC cel putin grupa asta NU e atat de echilibrata si in mod normal va termina pe prima pozitie :ok:

YoNuTzz
15th September 2008, 23:17
si eu sunt de parere ca liverpool castiga grupa

cinebelu
16th September 2008, 00:16
@Bogdy LFC
lucrurile stau logic in felul ala doar pentru tine poate :D
PSV e in cadere de forma, va fi prada usoara nu numai pentru LFC (cu toate ca olandezii vor trage in mod special cu L'pool, pentru a se revansa si pentru ca L'pool e L'poool si este pentru oricine ceva special sa-i invingi. toti vor trage altfel cu cormoranii), ci si pentru Atletico si OM, cu toate ca eu ii vad pe spanioli cu cele mai bune sanse sa ia toate punctele cu PSV
OM sunt destul de vulnerabili in aparare, posibil sa faca un rezultat bun cu Atletico pe Velodrome, insa merg pe o victorie la scor a lui Atletico la Madrid.
Chestia aia cu experienta in CL tine numai la echipe cu mentalitate de infranti, ca unele din Romania. Repet, nici Sevilla, Real Sociedad sau Athletic Bilbao nu au fost cine stie ce experti insa au reusit sa se califice mai departe la unica lor participare :D

sun
16th September 2008, 13:02
aveti aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2239494&postcount=35)o avancronica realizata de Andrei23 a meciului OM - Liverpool , capul de afis al primei zile de CL in aceasta toamna

sun
16th September 2008, 13:27
In celalalt meci al grupei, PSV primeste vizita lui Atletico Madrid, intr-un meci ce va arata fara indoiala cat de buna este cu adevarat Atletico . Multa lume pare sa creada ca spaniolii au forta de a trece de faza grupelor, inclusiv antrenorului gazdelor , Huub Stevens , care a declarat ca desi initial a crezut ca Liverpool este favorita clara a grupei, dupa ce a urmarit cateva meciuri ale lui Atletico, a vazut ca nivelul lor este cam acelasi ca al englezilor. Poate ca incearca sa isi gaseasca scuze pentru un viitor esec, dar in acelasi timp e clar ca nu isi subestimeaza adversarul. Olandezii sunt deja la al 12 sezon consecutiv de Champions League, iar capitanul Timmy Simmons (31) e convins ca a adunat experienta necesara pentru a evolua cu succes in Liga, desi tineretea multora dintre colegii sai poate constitui un dezavantaj.

De partea cealalta , Atletico vine dupa o infrangere in campionat (1-2 la Valladolid ) si va evolua la Eindhoven fara Maxi Rodriguez si Pernia ( suspendati ) , Ibanez ( accidentat ) , Heitinga fiind incert. Tehnicianul spaniolilor, Javier Aguirre a aratat acelasi respect pentru adversari, considerand ca "Va fi foarte dificil sa paraseasca Phillips Stadion neinvinsi". De asemenea , e convins ca jucatorii sai sunt destul de motivati pentru a fi determinati si vor munci la fel ca pana acum pentru a scoate un rezultat bun.

resita
16th September 2008, 20:24
azi au loc urmatoarele meciuri:


Olympique Marseille - Liverpool FC


PSV Eindhoven - Atletico Madrid

delaparis
16th September 2008, 20:29
MARSEILLE :
Mandanda - Bonnart, Zubar, Hilton, Taiwo - Cana, Mbami, Cheyrou - Valbuena (sau Ziani) - Koné, Niang

LIVERPOOL :
Reina - Arbeloa, Skrtel, Carragher, Dossena - Benayoun, Mascherano, Gerrard, Babel - Rob. Keane, Kuyt.

resita
16th September 2008, 22:07
1-0 pt. O.M. in min. 23

delaparis
16th September 2008, 22:08
goluri Cana(min 23) pentru Marseille si Gerrard(min 26) pentru Liverpool

delaparis
16th September 2008, 22:35
la pauza

PSV Eindhoven 0 - 2 Atletico Madrid
Agüero (8e , 35e)

Marseille 1 - 2 Liverpool FC
Cana (24e)
Gerrard (26e , 31e p)

skateboard
16th September 2008, 23:03
Atletico a umilit PSV-ul: 0-3 !!!!!!

se pare ca atletico va CASTIGA GRUPA !!!

va bate Liverpool lejer !

resita
16th September 2008, 23:42
Olympique Marseille - Liverpool FC 1-2


PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0-3 :shocked:

Bogdy LFC
16th September 2008, 23:44
Nu stiu de ce va mira pe toti victoria lui Atletico la Eindhoven...acolo vor lua 3 puncte si LFC si Marseille.......Atletico isi joaca locul II etapa viitoare cu Marseille :ok:

Catalanul
17th September 2008, 00:13
la cum joaca in momentu' de fata Atletico Madrid e favorita chiar si la locul 1 :ok:

Sasuke Uchiha
17th September 2008, 02:22
surprinzatoare victoria atleticului , sunt sigur ca nici ei nu se asteptau la asa ceva :D

cinebelu
17th September 2008, 02:51
si cu ocazia asta ne-am lamurit, cred, si-n privinta lui Atletico
meciurile directe dintre Atletico si LFC vor decide castigatoarea grupei, OM si PSV vor juca in acelasi timp pentru UEFA

YoNuTzz
17th September 2008, 02:57
ma asteptam ca liverpool sa castige la marseille...apropo, superb golul lui gerrard, dar m-a luat prin surprindere victoria la scor a lui atletico
cred k liverpool si atletico merg mai departe, si nu spun doar ptr. k au castigat azi

clausisme
17th September 2008, 11:29
O M poate castige grupa pentru ca Liverpool o sa impiedice de PSV :P.Mi-ar place sa vad pe PSV trecand ar fi ...ceva cu cota mare

Bogdy LFC
17th September 2008, 11:37
Liverpool o sa impiedice de PSV

Pana la ultimul meci din grupa de la Eindhoven Liverpool va avea primul loc in grupa asigurat iar atunci...da...e posibil sa se impedice de PSV :ok:

adi_sampon
17th September 2008, 15:25
Pacat ca OM a pierdut din nou Gerrard salveaza pe Liverpool .Trebuie sa invingem meciul viitor

Bogdy LFC
17th September 2008, 15:28
Pacat ca OM a pierdut din nou Gerrard salveaza pe Liverpool .Trebuie sa invingem meciul viitor

Am incredere a Marseille poate scoate cel putin un egal pe Calderon...:ok:

Sir. Eko
17th September 2008, 16:06
Am incredere a Marseille poate scoate cel putin un egal pe Calderon...:ok:

nici vorba :D

Atletico o sa castige grupa

Andrei_23
17th September 2008, 19:18
Nici nu-mi fac probleme, Liverpool castiga grupa, are si un prgram avantajos.
1 oct acasa cu PSV
22 oct deplasare Atletico
4 noi acasa Atletico
26 noi acasa Marseille
9 dec deplasare PSV

Cipri
17th September 2008, 20:49
nici vorba :D

Atletico o sa castige grupa
Se va lupta cu Liverpool :D
Si mie mi-ar place sa se duca mai departe Atl. de pe locul 1 :D

cinebelu
18th September 2008, 03:35
"-ba a mea!, -ba nu! a mea!! etc" :D


22 oct deplasare Atletico
4 noi acasa Atletico

nu mai aveti rabdare. astea vor fi doua supre meciuri (sper!), in care se va decide castigatoarea grupei, posibil si la goluri in deplasare pana la urma..:D

dflOM
23rd September 2008, 15:35
Adita hai sa-ti spuna baiatu povestea meciurilor dintre OM si LFC.

A fost odata ca niciodata prima mansa a optimilor/sferturilor de finala din Cupa UEFA sezonul 2003-2004 cand Liverpool a dominat jocul iar dintr-un off-side oarecum mic,nesimtitul de Drogba a impins-o in poarta.S-a continuat apoi cu mansa secunda cand Heskey (sau nu mai stiu exact cine) a fost eliminat gratuit iar OM a intors scorul si totodata calificarea in favoarea ei.La finele povestirii recunosc ca OM a meritat victoria pe Anfield in primul meci dintre cele 2 in faza grupelor sezonul trecut iar acel 4-0 de pe Velodrome a aratat cine merita calificarea in 2004 si 2007...si am incalecat pe-o sa si ti-am spus povestea asa!

Anul asta va este suficient un egal pe Velodrome (asta si in functie de ce facem noi cu United in campionat) iar pe 26 Noiembrie in retur,Sa Va Fereasca DUMNEZEU sa ne prindeti in forma pe ANFIELD ca va dam 5 :ok:

esti total in afara subiectului,prost informat si de rea credinta.as zice ca tii cu liverpool doar ca ai auzit c-au castigat recent o cupa si au ei un imn parca de-l pun la statia de amplificare a stadionului inainte de inceputul meciului,si e tare emotionant imnul asta.
cand castiga liverpool e meritul lui benitez,punere in scena maiastra,gerrard cel viteaz...iar cand pierde e un accident banal.asta e lipsa de respect pt adversar,si-asa imi pare rau ca daca aveam un cisse in teren marti scoteam cel putin un egal.
si o improspatare a memoriei: http://www.dailymotion.com/relevance/search/om%2Bliverpool%2Bcoupe%2Buefa/video/x3odd_om-liverpool-uefa-2004_sport
cred ca si eu ca torpila lui meite trebuia anulata,n-ai voie sa lovesti mingea cu atata furie! :cool:

Bogdy LFC
23rd September 2008, 16:09
esti total in afara subiectului,prost informat si de rea credinta.as zice ca tii cu liverpool doar ca ai auzit c-au castigat recent o cupa si au ei un imn parca de-l pun la statia de amplificare a stadionului inainte de inceputul meciului,si e tare emotionant imnul asta.
cand castiga liverpool e meritul lui benitez,punere in scena maiastra,gerrard cel viteaz...iar cand pierde e un accident banal.asta e lipsa de respect pt adversar,si-asa imi pare rau ca daca aveam un cisse in teren marti scoteam cel putin un egal.
si o improspatare a memoriei: http://www.dailymotion.com/relevance/search/om%2Bliverpool%2Bcoupe%2Buefa/video/x3odd_om-liverpool-uefa-2004_sport
cred ca si eu ca torpila lui meite trebuia anulata,n-ai voie sa lovesti mingea cu atata furie! :cool:

Sunt inamicul nr.1 impotriva ''glory hunter''-ilor sa stii dar oricum e clar ca nu ma cunosti,ca de altfel nimmeni de pe acest forum si ca sa o incheiem odata pentru totdeauna LIVERPOOL e un club si o echipa mai tare decat Marseille si meritat sa aiba castiga de cauza chiar si atunci cand a pierdut in fata francezilor...mai ia odata meciurile din 2004 si turul din sezonul trecut cand....................................

Va doresc sa obtineti locul II in lupta cu Atletico :ok:

dflOM
23rd September 2008, 16:32
nu eu trebuie sa iau meciurile din 2004 pt ca stiu in ce faza s-au jucat,din ce mare ofsaid a marcat unul sau altul,cum nu heskey a fost eliminat si cum eliminarea nu a fost gratuita.ceea ce ma face sa cred ca altcineva n-a urmarit meciurile,de aici si concluzia privind gradul de "suporteriat" fata de echipa ta.pana la urma nu ma priveste cum tii cu liverpool,insa poti fi ceva mai fair-play,asa cum cred ca sunt multi fani ai cormoranilor.
asa,pana la urma si eu pot spune ca victoria de saptamana trecuta e cauzata de 2 cadouri facute de OM,care apoi a dominat meciul si a ratat de cateva ori niste goluri aproape evidente.tu poti veni sa spui ca babel a avut de vreo 2 ori golul 3 in picior,insa asta era in situatii de contraatac.la 1-0 sau 1-1 acestea n-ar fi avut loc.insa in loc sa fiu "mauvais joueur" stiu ca la nivelul asta diferentele se fac prin greseli individuale,e un factor luat in considerare de toata lumea inainte de joc.asa cum mbami sau zubar au fost naivi,tot asa liverpool-ienii au fost pragmatici si au jucat simplu.asta inseamna experienta de LC.
si-n final mizez pe aceeasi experienta de competitie a lui liverpool pt a lua 6 pct lui atletico.deja mi-am facut calculele.

Bogdy LFC
23rd September 2008, 16:58
nu eu trebuie sa iau meciurile din 2004 pt ca stiu in ce faza s-au jucat,din ce mare ofsaid a marcat unul sau altul,cum nu heskey a fost eliminat si cum eliminarea nu a fost gratuita.ceea ce ma face sa cred ca altcineva n-a urmarit meciurile,de aici si concluzia privind gradul de "suporteriat" fata de echipa ta.pana la urma nu ma priveste cum tii cu liverpool,insa poti fi ceva mai fair-play,asa cum cred ca sunt multi fani ai cormoranilor.
asa,pana la urma si eu pot spune ca victoria de saptamana trecuta e cauzata de 2 cadouri facute de OM,care apoi a dominat meciul si a ratat de cateva ori niste goluri aproape evidente.tu poti veni sa spui ca babel a avut de vreo 2 ori golul 3 in picior,insa asta era in situatii de contraatac.la 1-0 sau 1-1 acestea n-ar fi avut loc.insa in loc sa fiu "mauvais joueur" stiu ca la nivelul asta diferentele se fac prin greseli individuale,e un factor luat in considerare de toata lumea inainte de joc.asa cum mbami sau zubar au fost naivi,tot asa liverpool-ienii au fost pragmatici si au jucat simplu.asta inseamna experienta de LC.
si-n final mizez pe aceeasi experienta de competitie a lui liverpool pt a lua 6 pct lui atletico.deja mi-am facut calculele.

.................................................. ............
Cred totusi pana la urma ca LFC va lua 4 puncte lui Atletico.Chiar daca Atletico n-are experienta de CL,are destui jucatori care in trecut au evoluat in aceasta competitie iar probabil ca Benitez nu se va risca deloc pe Calderon exact cum a facut-o si pe velodrome si va merge la un egal acolo...mai mult ca sigur :D Important este intai sa luati voi cel putin un punct in Spania si 6 obligatoriu in dubla cu PSV :ok:

dflOM
29th September 2008, 15:55
forlan si simao out,maniche incert,seitaridis,ibanez si banega inlocuiti aseara din cauza unor accidentari,aguero cu probleme la adductori,atletico pare sa intampine probleme de lot inaintea meciului cu OM.in plus,aseara au pierdut acasa,ceea ce ii obliga si mai mult in a lua partida de miercuri pe cont propriu;asta inseamna mai multe spatii lasate in defensiva.
OM a facut un meci dominator sambata,la le mans,rezultatul nerecompensandu-i eforturile catusi de putin.apararea a dat,dupa ceva timp,semne de siguranta,ziani a facut un meci enorm,in schimb echipa sufera la finalizare.solutiile ar putea veni odata cu recuperarea lui grandin si kone,absenti sambata.

Bogdy LFC
29th September 2008, 22:47
forlan si simao out,maniche incert,seitaridis,ibanez si banega inlocuiti aseara din cauza unor accidentari,aguero cu probleme la adductori,atletico pare sa intampine probleme de lot inaintea meciului cu OM.in plus,aseara au pierdut acasa,ceea ce ii obliga si mai mult in a lua partida de miercuri pe cont propriu;asta inseamna mai multe spatii lasate in defensiva.
OM a facut un meci dominator sambata,la le mans,rezultatul nerecompensandu-i eforturile catusi de putin.apararea a dat,dupa ceva timp,semne de siguranta,ziani a facut un meci enorm,in schimb echipa sufera la finalizare.solutiile ar putea veni odata cu recuperarea lui grandin si kone,absenti sambata.

Suna bine pentru voi dar si pentru noi.Daca pe noi ne-ati rapus cu putin noroc anul trecut,acum aveti din nou sansa s-o faceti:yeah:

Allez OM!

dflOM
30th September 2008, 16:25
ei cum asa?uite cum primesti suport de unde nu te astepti.si pana la urma ce vrei sa zici?cu putin noroc poate va batem din nou?pai stai asa ca mai e pana la meciul retur,intai vine atletico.usor,nu va inghesuiti,va luam pe rand :P .
serios,problema e ca indiferent de ce absente se prevad la colchoneros,tot ramane o echipa teribil de periculoasa,cu un sinama-pongolle,un maxi rodriguez,luis garcia,paulo asuncao.heitinga-ujfalusi in aparare...plus publicul lor sud-american in manifestari.

resita
1st October 2008, 09:59
azi se joaca:

Liverpool - PSV

Atletico Madrid - Olympique Marseille

Sasuke Uchiha
1st October 2008, 15:56
atl madrid era destui jucatori importanti accidentati , probabil un egal nu ar fi deloc rau

Bogdy LFC
1st October 2008, 21:59
Rahat...Atletico M conduce si ea cu 1-0 :headbang:

kain
1st October 2008, 22:06
1-1 , a marcat Niang :rolleyes:

resita
1st October 2008, 22:08
1-1 , a marcat Niang :rolleyes:

si din nou 2-1 pt. madrid :D

kain
1st October 2008, 22:09
Am pus la pariuri pe Atletico, ce bine ca au marcat, multumesc Raul Garcia :ok:

resita
1st October 2008, 22:11
Am pus la pariuri pe Atletico, ce bine ca au marcat, multumesc Raul Garcia :ok:

si eu

stai linistit, castiga la cel putin 2 goluri :ok:

kain
1st October 2008, 22:20
2-0 Liverpool, Robbie Keane, meciul asta iese sigur gata ;)

Bogdy LFC
1st October 2008, 22:52
si eu

stai linistit, castiga la cel putin 2 goluri :ok:

Am incredere in OM ca poate egala.Daca pierde se poate gandi la batalia pentru locul 3 cu PSV :(

Sasuke Uchiha
2nd October 2008, 16:52
rezultat f bun pt alt madrid . locul 1 si 2 se va decide acum intre atl si liverpool

Bogdy LFC
2nd October 2008, 18:10
rezultat f bun pt alt madrid . locul 1 si 2 se va decide acum intre atl si liverpool

Serios? Eu stiam ca locul I e adjudecat inca de la inceput de LFC :shocked:
Fi serios,Atletico ar trebui sa fie multumita cu 1pct din dubla cu LFC :ok:

Sir. Eko
2nd October 2008, 22:26
Atletico o sa castige grupa

am grait! :P

Atletico este o echipa superba,cu super jucatorii,in frunte cu Aguero :yeah:

Atletico Rulz !!

Catalanul
2nd October 2008, 22:39
Fi serios,Atletico ar trebui sa fie multumita cu 1pct din dubla cu LFC :ok:

tare ma tem ca o sa fie exact invers :D

iulian_1976
3rd October 2008, 02:03
Liverpool este peste Atletico :rolleyes:

Atletico joaca foarte placut ochiului,te cam fura privelistea insa poate pierde
asa cum a pierdut duminica acasa contra Sevilliei :rolleyes:

Bogdy LFC
3rd October 2008, 12:33
@Arsenal Tu mai bine vezi sa nu va mai ia Dinamo Kiev vreun punct in grupa aia de rahat! :ok:


tare ma tem ca o sa fie exact invers :D

Tu vezi sa nu va bata pe voi prin campionat si dupa aia vino aici sa vorbesti!

Ma bucur ca macar Iulian recunoaste ca o sa le luam cel putin 4 puncte amaratilor alora de atletico!

RAFA BENITEZ E TATICUL FOTBALULUI SPANIOL! :ok:

Catalanul
3rd October 2008, 14:15
eu doar mi-am dat cu parerea ... amaratii astia de la atletico cum le zici tu daca prind o zi buna pot invinge orice echipa din europa ... oricum din partea mea va doresc sa acumulati cel putin 4 puncte cu Atl. Madrid ... n-as vrea ca liverpool sa fie o posibila rivala a Barçei inca din optimi

Bogdy LFC
3rd October 2008, 14:27
eu doar mi-am dat cu parerea ... amaratii astia de la atletico cum le zici tu daca prind o zi buna pot invinge orice echipa din europa ... oricum din partea mea va doresc sa acumulati cel putin 4 puncte cu Atl. Madrid ... n-as vrea ca liverpool sa fie o posibila rivala a Barçei inca din optimi

Pentru ultima data iti spun(tie ca deja cu ailalti ma doare capul sa mi-l mai bat) pe ce ma bazez cand mentionez lucrurile alea:

1.lipsa lor de experienta in UCL(revenirea lor in competitia asta dupa 100 de ani) si experienta noastra

2.RAFA e taticul fotbalului spaniol dupa cum am mai mentionat

3.LFC in acest moment cel putin este mult mult mai in forma decat Atletico in toate competitiile (cu OM a fost asa si asa dar pe PSV si mamaia in ciomag ii batea) si totodata mult mai omogena

4.lista ar putea continua lejer..........

Concluzia : mie personal ca suporter al lui LFC,nu-mi este frica de absolut nimeni in optimile UCL (in cazul in care terminam pe locul II) dar cu siguranta mai putin de 4 puncte in fata lui Atletico reprezinta un dezastru de proportii pentru competitia pe care LFC si RAFA o au in sange! :ok:

dflOM
3rd October 2008, 16:04
Daca Liverpool nu se menajeaza,ar trebui sa ia 6 puncte din dubla cu atletico.Jucatorii lui OM nu au avut quae in ei sa scoata un egal acolo,desi le era la indemana.Meciul s-a disputat intr-o atmosfera mizerabila si marseillezii au parut intimidati.Insa inca o data,uefa nu va lua nici o masura serioasa.madrilenos=hijos de puta!

Catalanul
3rd October 2008, 16:26
Daca Liverpool nu se menajeaza,ar trebui sa ia 6 puncte din dubla cu atletico.Jucatorii lui OM nu au avut quae in ei sa scoata un egal acolo,desi le era la indemana.Meciul s-a disputat intr-o atmosfera mizerabila si marseillezii au parut intimidati.Insa inca o data,uefa nu va lua nici o masura serioasa.madrilenos=hijos de puta!

despre ce atmosfera mizerabila vorbesti ? ultrasii vostrii si-au facut de cap in tribune chiar inainte de a incepe meciul iar fortele de ordine au fost nevoite sa intervina pentru ca lucrurile sa revina la normal ...

dflOM
3rd October 2008, 17:02
copile,esti pui de militian................

iuli_vl
4th October 2008, 14:14
Atletico madrid este cea mai buna echipa din grupa insa la locul 1 se bate si liverpool dar nu ii dau sanse mari sa treaca in fata madrilenilor:ok:om se va clasa pe locul 3

iulian_1976
5th October 2008, 01:21
Barca -Atletico 5-1 la un moment dat in prima repriza :rolleyes:

Atletico este o echipa inca fara expierenta nu cred ca poate trece de Liverpool , hai sa vedem.:rolleyes:

YoNuTzz
7th October 2008, 15:20
e clar ca atletico si liverpool merg mai departe, dar sa vedem cine castiga grupa
o sa fie interesanta dubla, dar eu mizez pe liverpool :ok:

cinebelu
8th October 2008, 19:59
sa vedeti ce-i mai arde Atletico pe LFC in meciul urmator! :D

Bogdy LFC
8th October 2008, 22:12
sa vedeti ce-i mai arde Atletico pe LFC in meciul urmator! :D

La ce ne ard ma amaratii aia? La buzunare,la ce? Civilizatia din Spania e mult sub cea din Anglia :ok:

cinebelu
8th October 2008, 22:29
:happy
Bogdy, eu ma refeream la fotbal. Mai ai de visat si sperat exact 10 zile pana va da omoru Atletico :evil:

Bogdy LFC
8th October 2008, 22:42
:happy
Bogdy, eu ma refeream la fotbal. Mai ai de visat si sperat exact 10 zile pana va da omoru Atletico :evil:

2-2 la ei acasa si 3-1 pentru noi pe ANFIELD si voila ii aducem cu picioarele pe pamant dupa fantezia lor de echipa de CL :ok:

Hertz
8th October 2008, 23:36
Nu i vad in stare pe madrileni sa faca fata cormoranilor.:)

Bogdy LFC
22nd October 2008, 23:45
Boul ala de Carragher ne-a ingropat din nou!!! Un meci controlat de la ''capu'al fine'' de LFC...au fost greseli grave de arbitraj de partea ambelor echipe (cel putin un penalty NEacordat lui LFC in prima repriza si un gol anulat aiurea in startul reprizei secunde la Benayoun....de partea cealalta o semnalizare complet eronata la Forlan si un gol anulat de asemenea gresit lui Atl M pe motiv de off-side........2-2 din punctul asta de vedere insa DOAMNE FERESTE eu NU acuz asa ceva) dar pronosticul meu pentru meciul retur este LIVERPOOL 4 - 1 Atletico Madrid :ok:

YoNuTzz
23rd October 2008, 00:44
oricum liverpool si atletico merg mai departe
ma surprinde insa evolutia lui marseille din aceasta grupa...

adi_sampon
23rd October 2008, 18:11
Slab meci per ansamblu al lui Marseille
Oprima repriza buna si cam atat ,a doua jale mare ratari PSV ca in curtea scolii nu stiu ce s-a intamplat cu ei
LOcu 3 ar fi foarte bun daca l-am obtine si cred ca acesta va fi realizat

saintcatri
23rd October 2008, 20:52
Of, of, of... Cate certuri!!! Daca imi dau si eu cu parerea promiteti sa nu imi sariti in cap?! :D

Anyway, 56% subiectiv si 45% obiectiv (acel 1% e dreptul meu de suporter :) ) eu sper, respectiv sunt de parere ca Liverpool va castiga grupa si Atletico va termina in urma noastra!!! Nu as fi de parere ca s-a jucat calificarea! Toate echipele isi merita locul in grupa asta si inca mai sunt de jucat 3 meciuri!!! Meciuri care incep de la 0-0, cu 11 atacanti, mijlocasi, etc. de fiecare parte... Din punct de vedere matematic se poate orice...

Asa ca hai sa vedem cine termina pe locul 2, in urma lui Liverpool, bla-bla-bla... :P

Bogdy LFC
4th November 2008, 22:34
Liverpool 0 - 1 Atletico la pauza...gol venit contrar cursului jocului.Keane este o deceptie,o deziluzie,2 ocazii de 1 la 1 cu portarul ratate! :headbang::headbang::headbang:
Mai este totusi o repriza!

anthynidiany
4th November 2008, 23:31
bine ca si-o mai ia si Liver - deveneau enervanti :D

Sir. Eko
4th November 2008, 23:40
egalat penalty minutul 90 +...

iuli
4th November 2008, 23:41
S-a aruncat Gerrard parca era in bazin...

Bogdy LFC
4th November 2008, 23:45
1-1 rezultat final intre Liverpool si Atletico Madrid....rezultat mincinos..........Liverpool merita victoria la cateva goluri diferenta deoarece ocazii ca acelea ratate astazi - RAR se vad in UCL! Penalty-ul a fost foarte clar - imprudenta Pernia.
Raportul suturilor pe poarta este de 22 - 7...................asa ii trebuie lui Atletico cand incearca sa pacaleasca fotbalul!

iuli
4th November 2008, 23:48
Dintre care 4 suturi pe poarta...bai lasa-ne...in a doua repriza pool a avut o singura ocazie...pe cine crezi ca pacalesti?

Bogdy LFC
4th November 2008, 23:51
Dintre care 4 suturi pe poarta...bai lasa-ne...in a doua repriza pool a avut o singura ocazie...pe cine crezi ca pacalesti?

Vezi meciul in reluare :ok: Numai Agger a ratat 3 cat roata carului in startul si la jumatea reprizei a 2-a.
Greseli de arbitraj au fost din nou cate 2 de ambele parti si din nou Liverpool fiind prima dezavantajata(la fel ca in tur)! Penalty clar in primele minute la Agger si hent si mai clar la Perea in startul celei de-a 2-a reprize......dupa care au urmat 2 penalty-uri la fel de clare neacordate lui Atletico........La Gerrard nici nu se discuta - PENALTY CLAR!!!
Repet inca odata - asa-ti trebuie cand faci anti-joc tot meciul si incerci sa pacalesti fotbalul :ok:

iuli
4th November 2008, 23:55
Alea nu au fost....nici eu daca eram arbitru nu dadeam penalty....la Atletico a sarit din pamant, ala s-a intors dupa minge, iar la Pool ambele au fost pe alunecari. Nici a lui Gerrard nu a fost insa...Pernia s-a oprit, insa Gerrard a crezut ca e in piscina.
Ce ocazie a lui Agger? Aia cand a dat o transformare Gerrard si apoi a sarit la danez? Pai asta e fotbal? Sau flipper?

Liverpool face anti-joc de 4 ani de zile cu echipele mari...de 4 ani de zile Liverpool pacaleste fotbalul sa inteleg.

Bogdy LFC
5th November 2008, 00:02
Alea nu au fost....nici eu daca eram arbitru nu dadeam penalty....la Atletico a sarit din pamant, ala s-a intors dupa minge, iar la Pool ambele au fost pe alunecari. Nici a lui Gerrard nu a fost insa...Pernia s-a oprit, insa Gerrard a crezut ca e in piscina.
Ce ocazie a lui Agger? Aia cand a dat o transformare Gerrard si apoi a sarit la danez? Pai asta e fotbal? Sau flipper?

Liverpool face anti-joc de 4 ani de zile cu echipele mari...de 4 ani de zile Liverpool pacaleste fotbalul sa inteleg.

Esti greu de cap si mi-am dat seama inca de la inceput ca o sa vii sa te dai in spectacol aici!
Eu sunt convins ca ai vazut meciul insa in acest meci tu ai vazut numai ce-ai vrut! Raportul suturilor pe poarta a fost de 22 - 7 in favoarea lui Liverpool (cum sunt convins ca ai vazut la sfarsit meciului pe statistica).
Deci daca Liverpool obtinea victoria la cateva goluri diferenta,NU ar fi trebuit sa se supere absolut nimeni!
Fac apel la toti userii care nu au vazut Liverpool - Atletico M sa vada meciul inregistrat de pe Sport.ro....sa va dati seama ca iuli abereaza si ca eu am dreptate!
:ok:

iuli
5th November 2008, 00:03
Am vazut doar a doua repriza. Nu am zis ca liverpool s-a aparat azi, nu aveam cum sa zic asta...dar sa vb de anti-joc fanul unei echipe care face asta meci de meci cu echipele mari mi se pare o aberatie.
22 de suturi la poarta nu pe poarta...In minutul 85 sau pe acolo Pool avea 18 suturi dintre care 4 pe poarta.

Bogdy LFC
5th November 2008, 00:07
Am vazut doar a doua repriza. Nu am zis ca liverpool s-a aparat azi, nu aveam cum sa zic asta...dar sa vb de anti-joc fanul unei echipe care face asta meci de meci cu echipele mari mi se pare o aberatie.
22 de suturi la poarta nu pe poarta...In minutul 85 sau pe acolo Pool avea 18 suturi dintre care 4 pe poarta.

Omule intelege...Atletico asta a facut in meciul asta...pe toata durata lui!

Oricum,Atletico pare ca si-a adjudecat locul I in grupa insa NU e deloc asa pentru ca se va incurca la Marseille! :ok:

iuli
5th November 2008, 00:13
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....am vazut a doua repriza...nu mai repeta aceeasi fraza in fiecare post. Nu cred ca am zis eu in vreun post ca Atletico a atacat. Am zis doar ca e jenant ca fanul unei echipe ca pool care face anti-joc cu echipele mari din PL si UCL sa vorbeasca despre asa ceva.

Bogdy LFC
5th November 2008, 00:16
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....am vazut a doua repriza...nu mai repeta aceeasi fraza in fiecare post. Nu cred ca am zis eu in vreun post ca Atletico a atacat. Am zis doar ca e jenant ca fanul unei echipe ca pool care face anti-joc cu echipele mari din PL si UCL sa vorbeasca despre asa ceva.

Si inca ceva...ocaziile cele mai mari ratate (unele dintre cele mai mari din acest sezon de UCL) au fost cele ale lui Keane(in prima repriza),Gerrard si Agger cu capul din corner......toate pe langa si peste poarta.....
Eu unul n-am inteles de ce fanii lui Atletico erau nemultumiti dupa ce echipa lor a avut un noroc incredibil ca a plecat cu un punct!

Catalanul
5th November 2008, 00:51
toate ziarele din europa spun ca a fost furt pe fatza iar la tine acel "penalty" (daca poate fi numit asa) cica a fost clar :happy :lol:

sa nu mai vorbesc despre pronosticurile tale de gen (4-1) :rolleyes: ... Atletico Madrid merita sa castige chiar daca s-a aparat cu indarjire dupa ce a marcat ... sper sa termine pe primul loc inaintea englezilor ...

YoNuTzz
5th November 2008, 01:29
hmm, penalty min 90 ptr gazde...urat
se pare ca a fost 1-1 atat tur cat si retur...
cred de spus cine va castiga grupa

cinebelu
5th November 2008, 03:31
S-a potolit Bogdy LFC cu visle lui umede despre castigarea grupei? :D
Acum e clar ca invingatoarea va fi aceea cu golaverajul mai bun, ori din partea lui Atletico ma astept sa mai dea vreo 3-4 goluri pe meci cu PSV si cu OM, pe cand L'pool nu cred ca poate invinge cu mai mult de 2-0

Bogdy LFC
5th November 2008, 07:37
toate ziarele din europa spun ca a fost furt pe fatza iar la tine acel "penalty" (daca poate fi numit asa) cica a fost clar :happy :lol:

sa nu mai vorbesc despre pronosticurile tale de gen (4-1) :rolleyes: ... Atletico Madrid merita sa castige chiar daca s-a aparat cu indarjire dupa ce a marcat ... sper sa termine pe primul loc inaintea englezilor ...

Eu raman la parerea ca a fost penalty si Gerrard chiar a declarat pe site ca i-a luat fata lui Pernia si a fost impins(interventie imprudenta s.n asta daca nu stiai si se pedepseste cu penalty)
Atletico merita sa castige dupa ce-a facut ANTI-joc......ca vrei tu??? O sa repet cat va fi nevoie (nu stiu daca ai vazut tot meciul) : compara ocaziile ratate de LFC cu singura a lui Simao din prima repriza (barem de cine a dominat jocul de la un capat la altul nici nu se mai pune problema).
Insa chiar daca a fost penalty sau NU...Atletico a primit ce merita pentru ca a incercat sa pacaleasca fotbalul:ok:


S-a potolit Bogdy LFC cu visle lui umede despre castigarea grupei? :D
Acum e clar ca invingatoarea va fi aceea cu golaverajul mai bun, ori din partea lui Atletico ma astept sa mai dea vreo 3-4 goluri pe meci cu PSV si cu OM, pe cand L'pool nu cred ca poate invinge cu mai mult de 2-0

Stai linistit si tu si Catalanul...Atletico NU bate la Marseille in ultima runda :ok:

Cipri
5th November 2008, 14:55
Daca PSV batea la francezi acasa ... mai avea sanse pt optimile Ligii ... dar asa :( se va lupta cu Marseille pt un loc de Cupa Uefa :(

Catalanul
5th November 2008, 14:56
Stai linistit si tu si Catalanul...Atletico NU bate la Marseille in ultima runda :ok:

pana acum le-ai zis bine pe toate ... 6 puncte din dubla cu atletico, 4-1 in retur ... ia sa vedem daca si acum o sa ai dreptate :D

Bogdy LFC
5th November 2008, 15:56
pana acum le-ai zis bine pe toate ... 6 puncte din dubla cu atletico, 4-1 in retur ... ia sa vedem daca si acum o sa ai dreptate :D

Gresesti! Am zis 4 puncte din 6 cu madrilenii...am avut ghinion ca NU le-am obtinut.....
E prea slaba Atletico sa bata la Marseille! :ok:

cinebelu
5th November 2008, 16:17
http://kassiesa.com/uefaforum2/images/smiles/icon_lol.gif

Copylu, pana acum nu s-a adeverit nimic din tot ce-ai spus (si nu te supara ca te numesc asa, insa numai un copil poate insista in halul asta pana si dupa ce vede ca nu prea are dreptate)
Daca va castiga Ateltico grupa, promiti ca-ti dai demisia din postul de moderator?

cinebelu
5th November 2008, 16:23
Gresesti! Am zis 4 puncte din 6 cu madrilenii...am avut ghinion ca NU le-am obtinut.....
E prea slaba Atletico sa bata la Marseille! :ok:
:happy :happy :happy
eu zic sa te inchini in fiecare duminica la biserica pentru pomana aia de 11m pe care a primit-o LFC aseara, ca altfel lua Atletico 4p
liverpool e prea slaba ca sa castige grupa asta. Pur si simplu nu merita!

Catalanul
5th November 2008, 16:25
bogdy de cand si pana cand beteag e jignire ? :D :o:

Bogdy LFC
5th November 2008, 16:34
liverpool e prea slaba ca sa castige grupa asta. Pur si simplu nu merita!

Dupa cum a jucat Liverpool impotriva lui atletico pe ansamblul celor doua manse (meritand sa le castige pe ambele la cateva goluri diferenta) - merita cu prisosinta locul I si-l va obtine chiar daca multi dintre voi NU va doriti acest lucru! :ok:


bogdy de cand si pana cand beteag e jignire ? :D :o:

Asta intreaba-ma pe PM...data viitoare iti voi sterge mesajul scris daca va fi OFF-Topic :ok:

cinebelu
5th November 2008, 16:43
repet, daca nu castiga grupa renunti la functia de moderator??

LE consider ca daca nu raspunzi, nici macar tu nu crezi ceea ce sustii atat de vehement :cool:

Bogdy LFC
5th November 2008, 19:24
repet, daca nu castiga grupa renunti la functia de moderator??

LE consider ca daca nu raspunzi, nici macar tu nu crezi ceea ce sustii atat de vehement :cool:

Demisia mi-o voi prezenta oricum dar altadata...chestia e ca tu si alti 2,3 (Arsenal,Catalanu,Iuli) sunteti ANTI-Liverpool (sau daca NU sunteti ''dati'' in echipa numai ca sa-mi faceti mie in ciuda) si ar trebui sa va uitati la intreg meciul lui LFC inainte sa va luati la harta cu mine pe aici;)

OT: Meciurile retur sunt programate pe data de 26 Noiembrie :ok:

iuli
5th November 2008, 20:38
Sunt anti-pool pentru ca nu joaca fotbal. Eu nu am o echipa favorita in Anglia. Simpatizez cu Man Utd si Arsenal. Dar Pool joaca un fotbal prea urat pentru a fi placuti ochiului. Echipele mele favorite din strainatate sunt de cand eram mic, Juventus in principal urmata de Barcelona. Atat.

Eu pe acest thread am zis ca Gerrard s-a aruncat in bazin. Mi-ai raspuns, cica spun aberatii...s-a vazut din mesajele urmatoare cine spune aberatii si cine nu. Am spus ca Pool a atacat dar fara sanse mari (in rep a 2-a, atat cat am vazut din meci). Au fost doar 7 suturi pe poarta, am zis ca erau 4 in minutul 80 si ceva...au fost 2 suturi pe centru imediat plus golul lui gerrard.

Cine nu e de acord cu tine e anti-pool vad...catalanul nu cred ca are vreo treaba cu anglia, la fel cinebelu si cine a mai scris pe aici)

iuli
5th November 2008, 20:42
Dupa cum a jucat Liverpool impotriva lui atletico pe ansamblul celor doua manse (meritand sa le castige pe ambele la cateva goluri diferenta) - merita cu prisosinta locul I si-l va obtine chiar daca multi dintre voi NU va doriti acest lucru! :ok:


In meciul tur, am vazut rezumatul la protv dupa specialul lor de final...cred ca atletico a ratat atunci cel putin 5 ocazii clare....cum poti sa spui ca a meritat pool sa castige?
Iar acum, pool a atacat dar fara sanse mari (in rep a 2-a) A fost o centrare a lui Aurelio iar Agger a reluat peste. A mai fost inca o transformare a lui Aurelio si din invalmaseala mingea a ajuns la acelasi Agger care a trimis pe centrul portii. In rest, nimic. Si am vazut in rezumat si cele 2 ocazii ale lui Keane. Aia de a tras de la 16 metri a fost mai periculoasa. Insa nu stiu de unde pana unde 10 ocazii.
Pai ia vezi cate ocazii de acest gen au echipele care joaca impotriva voastra.

cinebelu
6th November 2008, 02:05
recunosc, nu prea urmaresc fotbalul din insula. insa am ce am cu l'pool si chelsky in CL, fiindca sunt doua echipe antipatice
lfc prin felul anost de joc, iar chel$i fiindca e o echipa fara suflet, ii apartine unui ruznac care spala bani si viseaza la trofeu precum un copil.

bogdy, eu ti-am propus ca un fel de pariu, pentru a testa cat de sigur esti cu adevarat de ceea ce spui. daca vor castiga grupa, cum sustii, nu ai de ce te teme si poti accepta propunearea. bineinteles, daca iese cum spui tu, ma angajez si eu sa nu scriu o perioada de timp, stabilita de tine, pe threadul Premier League, pe cel al meciurilor lui l'pool in CL, etc, sau mai simplu, sa nu mai pomenesc nimic de ei in intervalul de timp stabilit de tine. anunta-ma daca esti de acord

World Expert
6th November 2008, 03:57
As zice o lupta-n trei aici,PSV-ul nu prea are sanse...

iulian_1976
6th November 2008, 21:32
Daca nu as fi stiut ca este meci de Ch.Leag. s fi spus ca Liverpool si Atletico fac blat.
Liverpool isi dozeaza efortul au ei alte batalii in anul asta in Prem.Leag.
pe Liverpool o sa-i vedem in primavara cu adevarat ce pot.

delaparis
6th November 2008, 21:43
Pe Liverpool o sa-i vedem in finala ce pot :D

Iulian tu nu esti pe stadion ?

iulian_1976
7th November 2008, 00:36
Nu :rolleyes: ...desi era la pauza 0-0 vad ca in final s-a terminat 3-0.

...tribunele sunt cam goale :rolleyes: ...singurul meci important aici este cel cu vecinii nostri lyonezi.De ceva ani tot asteapta stefanestii o victorie contra dusmanului de moarte:rolleyes: .

adi_sampon
7th November 2008, 22:41
Liverpool cu Ateltico fac blaturi ,1-1 fiecare cate un punct OM e departe de ei le este putin frica . Atatia spanioli la POOL mai ales Torres care e de la Atl
Macar mergem in UEFA

skateboard
8th November 2008, 13:42
Liverpool a egalat cu ajutorul arbitrului !

vatavu
8th November 2008, 14:01
in ultimii ani Liverpool s-a chinuit in grupe..dar a ajuns cel putin in semifinale

JackSpintecator
9th November 2008, 19:30
e clar ca Liverpool si Atletico merg mai departe , Marseille si PSV lupta pentru saisprezecimile Uefa

iuli_vl
10th November 2008, 12:07
baaaaaaaaa moderator ce naiba ai maa????ia auziti fratilor la el ca am jignit fani echipei de fotbal liverpool prin acest mesaj:

Rusine liverpool,rusine Gerrard meritati sa pierdeti in ambele meciuri nu jucati nimic sunteti varza,daca si ala a fost penatly eu ma numesc obama

ba bogdy lfc eu m-am adresat jucatorilor lui liverpool nu fanilor dar tu ce sa sti:headbang:nu mai sterge posturi aiurea si nu mai ma penaliza degeaba:mda:mai repet odata nu am jignit fanii m-am adresat echipei liverpool infrunte cu antrenorul si jucatorii ei sunt singuri vinovati,ce vina sa aiba fani???nu fani joaca pe teren ei doar se uita la meciuri...asa ca nu am cum sa jignesc fani.(astept scuze)

Bogdy LFC
10th November 2008, 12:11
baaaaaaaaa moderator ce naiba ai maa????ia auziti fratilor la el ca am jignit fani echipei de fotbal liverpool prin acest mesaj:

Rusine liverpool,rusine Gerrard meritati sa pierdeti in ambele meciuri nu jucati nimic sunteti varza,daca si ala a fost penatly eu ma numesc obama

ba bogdy lfc eu m-am adresat jucatorilor lui liverpool nu fanilor dar tu ce sa sti:headbang:nu mai sterge posturi aiurea si nu mai ma penaliza degeaba:mda:mai repet odata nu am jignit fanii m-am adresat echipei liverpool infrunte cu antrenorul si jucatorii ei sunt singuri vinovati,ce vina sa aiba fani???nu fani joaca pe teren ei doar se uita la meciuri...asa ca nu am cum sa jignesc fani.(astept scuze)

Nu meriti absolut nicio scuza iar ce-ai facut tu se numeste ''provocare la adresa fanilor''...ca sa spui ''rusine...'' nu stiu carui jucator sau antrenor,fa-o personal,NU aici!
Ca si cinebelu si altii,continuati sa scrieti mesaje provocatoare si veti fi penalizati in consecinta :ok:
Tu pana una alta ia si vezi ambele meciuri Atletico M - LFC si vezi cine a fost dezavantajat mai mult de arbitru si vezi cine merita sa castige ambele meciuri :ok:

iuli_vl
10th November 2008, 12:21
BOGDY LFC de ce sa le fie rusine la fanii????nu ei sau facut de ras pe teren ci jucatori infrunte cu antrenorul:ok:mai repet odata fani sunt doar intribune sau la televizor n-au ce sa faca mai mult pentru o echipa decat sa strige pentru ea:ok:nu pot sa ma iau de fani pentru ca nu ei joaca pe teren...ba din contra fani lui liverpool sunt cei mai minunati fani,care merita o echipa cu adevarat puternica si cu un joc placut ochiului:ok:respect fani lui liverpool:)

cinebelu
10th November 2008, 17:04
BogdyLFC, da-ti demisia tata, ca esti pe din afara!!
Asta e un forum de fotbal, unde ne dam toti cu parerea, putem spune ce vrem de jucatori, antrenori, manageri, patroni,etc
Doar asta e scopul forumului, nu?

Si eu sunt de parere ca L'pool e o echipa de rahat, si au profitat de o decizie falsa a arbitrului pentru a scoate un punct acasa cu Atletico. Ala a fost fault?! In Anglia, unde se pretinde ca se joaca in general mai dur, mai barbateste?? :happy
Rusine liverpool, rusine gerrard! :rosu:

Bogdy LFC
10th November 2008, 19:44
BogdyLFC, da-ti demisia tata, ca esti pe din afara!!
Asta e un forum de fotbal, unde ne dam toti cu parerea, putem spune ce vrem de jucatori, antrenori, manageri, patroni,etc
Doar asta e scopul forumului, nu?

Si eu sunt de parere ca L'pool e o echipa de rahat, si au profitat de o decizie falsa a arbitrului pentru a scoate un punct acasa cu Atletico. Ala a fost fault?! In Anglia, unde se pretinde ca se joaca in general mai dur, mai barbateste?? :happy
Rusine liverpool, rusine gerrard! :rosu:

Preafericitule cinebelu...intai invata putina gramatica.....GERRARD a fost normal sa simuleze in ultimul minut daca a vazut in primele minute ale meciului si in startul reprizei secunde ca doua penalty-uri clare i-au fost refuzate lui LFC...
Pe dinafara esti tu pentru ca te iei dupa toti astia care NU au vazut meciul (ca si tine de altfel) si vorbesti prostii...

***Daca mai continui cu posturi d-astea - se lasa cu sanctiuni ;):ok:

Iaco
10th November 2008, 21:54
Asta-i bogdy hihi:D:D

Ca sa fiu on-topic...nu am vazut meciul dar din cate am auzit au fost faze controversate:D

iuli_vl
10th November 2008, 23:14
Preafericitule cinebelu...intai invata putina gramatica.....GERRARD a fost normal sa simuleze in ultimul minut daca a vazut in primele minute ale meciului si in startul reprizei secunde ca doua penalty-uri clare i-au fost refuzate lui LFC...
Pe dinafara esti tu pentru ca te iei dupa toti astia care NU au vazut meciul (ca si tine de altfel) si vorbesti prostii...

***Daca mai continui cu posturi d-astea - se lasa cu sanctiuni ;):ok:

baa poate tu nu ai vazut ambele meciuri pentru ca eu am vazut 180 minute din liverpool-atletico:ok:si iao mai incet tu nu vezi ca toata lumea este de parerea mea:headbang:

Sergio_D
11th November 2008, 00:50
Wow, ce-i aici... :happy

Mai, sincer sa fiu, Liverpool mi se pare echipa slaba, nu-mi place deloc de ei in actuala editie a Champions League. Trebuia sa le-o dea pe coaja Atletico, dar nah... :D

Spaniolii merita sa mearga in optimi, au echipa faina. Englezii, slaaaaaaaabi... :D

delaparis
11th November 2008, 01:44
Marseille ia un praz si se agatza de UEFA :D

adi_sampon
12th November 2008, 20:29
eu am vazut Liverpool si in campionat nu ma impresioneaza cu nimic castiga destul de greu ,si nu au un joc foarte stralucit . Asa fac intotdeuna ,imi pare sincer rau de OM atat ca fan al echipei ,cat si ca simplu fan al fotbalului

Cipri
15th November 2008, 17:49
1.Atletico Madrid 4 2 2 0 7-3 8
2.Liverpool 4 2 2 0 7-4 8
3.Marseille 4 1 0 3 5-6 3
4.PSV Eidhoven 4 1 0 3 5-9 3

iulian_1976
16th November 2008, 19:15
baa poate tu nu ai vazut ambele meciuri pentru ca eu am vazut 180 minute din liverpool-atletico:ok:si iao mai incet tu nu vezi ca toata lumea este de parerea mea:headbang:

...ia-o si tu mai usor.

Liverpool a jucat la un randament scazut in timp ce Atletico si-a dat viata pe teren.Apoi Atletico ce expierenta are in Ch.Leag?
Daca nu ma insel Atletico o sa aiba un meci infernal cu Marseille este un meci
de risc maxim atat in tribuna cat si in teren.

Liverpool este o echipa enervanta dar este o echipa ce joaca foarte bine in primavara Ch.Leag.:rolleyes:.
Atletico este totusi incepatoare in Ch.Leag. nu am idee cum o sa joace in primavara,i-am vazut contra Sevillei,au multe limite,joaca pe atac,rateaza mult,iar defensiva se clatina des.

Catalanul
16th November 2008, 19:41
Liverpool a jucat la un randament scazut in timp ce Atletico si-a dat viata pe teren.

in ambele manse atletico madrid si-a permis luxul de a incepe meciul cu aguero pe banca de rezerve si chiar si asa le-a facut fata cu brio cormoranilor ... daca era titular acum poate vorbeam de echipa care se califica de pe primul loc (atletico madrid) si cea care se bate cu restul echipelor pt locul 2 (liverpool)

iulian_1976
16th November 2008, 21:00
...deci daca juca Aguero ,Atletico surclasa Liverpool :shocked:
...mda interesant :rolleyes:

Catalanul
16th November 2008, 21:21
n-am zis ca surclasa ... doar ca ar fi avut sanse mai mari de a o invinge pe liverpool (si-asa in retur a jucat impotriva a 12 jucatori ... prietenii stiu de ce)

adi_sampon
16th November 2008, 22:26
Liverpool daca li se termina fizic titularii s-au dus pe r .... pentur ca au banca destul de slaba
nu vad sa ajunga din nou in semifinale depinde si de adversari
sper s abata OM pe Atletco sa se mai complice lucrurile

iulian_1976
17th November 2008, 01:33
OM-Atletico o sa fie un meci pe viata si pe moarte :rolleyes:

Ca sa intelegi ce este Liverpool ,ei au fost la Marsilia dar parca nici nu s-a
cunoscut ca au trecut pe acolo ,discreti au avut un obiectiv si la revedere.

Bogdy LFC
20th November 2008, 19:53
in ambele manse atletico madrid si-a permis luxul de a incepe meciul cu aguero pe banca de rezerve si chiar si asa le-a facut fata cu brio cormoranilor ... daca era titular acum poate vorbeam de echipa care se califica de pe primul loc (atletico madrid) si cea care se bate cu restul echipelor pt locul 2 (liverpool)

Catalane,intoarce-te la capsuni unde iti este locul!

Liverpool merita sa castige ambele meciuri cu atletico dupa felul cum s-a jucat...

Nesimtitii aia de fani ai lui Atletico au mai si avut tupeul sa-i trimita amenintari cu moartea *******ului de Hansson care trebuia sa acorde penalty-uri pt Liverpool la fazele din minutul 2 si 56(meciul retur ca in tur NU mai zic...cand NU s-a dat penalty la Riera si lui Benayoun i s-a anulat un gol total aiurea)......si mai ales dupa ce echipa lor a scapat de 5-6 goluri ca si facute in ambele meciuri directe.......

Atletico termina grupa pe 2 iar in optimi vor da piept cu Manchester de la care vor primi o lectie adevarata de Liga campionilor.

Cules placut la capsuni si portocale! :ok:

iulian_1976
20th November 2008, 23:08
Atletico este o echipa rautacioasa ,buna pe atac insa parca
au pierdut contra Sevillei si contra Barcei parca :D

Liverpool are o strategie pe termen lung insa Bogdy LFC daca nimeresc
o Barcelona greu o sa fie pentru cormorani.:rolleyes:

Sir. Eko
21st November 2008, 10:23
Catalane,intoarce-te la capsuni unde iti este locul!

Nesimtitii aia de fani ai lui Atletico au mai si avut tupeul sa-i trimita amenintari cu moartea *******ului de Hansson care trebuia sa acorde penalty-uri pt !


Pentru prima faza iti poti dau un cartonas din ala galben sau chiar un warn ceva.


Vezi ca suporteri s-au inteles foarte bine intre ei au facut schimb de tricouri,au cantat impreuna ...cine se aseamana se aduna?

iuli_vl
22nd November 2008, 13:39
Catalane,intoarce-te la capsuni unde iti este locul!

Liverpool merita sa castige ambele meciuri cu atletico dupa felul cum s-a jucat...

Nesimtitii aia de fani ai lui Atletico au mai si avut tupeul sa-i trimita amenintari cu moartea *******ului de Hansson care trebuia sa acorde penalty-uri pt Liverpool la fazele din minutul 2 si 56(meciul retur ca in tur NU mai zic...cand NU s-a dat penalty la Riera si lui Benayoun i s-a anulat un gol total aiurea)......si mai ales dupa ce echipa lor a scapat de 5-6 goluri ca si facute in ambele meciuri directe.......

Atletico termina grupa pe 2 iar in optimi vor da piept cu Manchester de la care vor primi o lectie adevarata de Liga campionilor.

Cules placut la capsuni si portocale! :ok:

Auzi ba lasal in pace pe catalan ca spune adevarul:mda:liverpool castiga numai cu ajutorul arbitrului si are un joc da dreptul enervant:headbang:si in campionatul angliei castiga numai prin minutele 90-91-94 se chinuie tot meciul ca in minutul 90 sa dea gool:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

iulian_1976
22nd November 2008, 20:58
Liverpool joaca enervant dar este o echipa valoroasa :rolleyes:
...au multa expierenta de asta sunt asa de enervanti:D

Andrei_23
22nd November 2008, 23:42
Cum adica enervant?

iulian_1976
23rd November 2008, 00:19
...da senzatia ca joaca prost dar scot rezultate nesperat de bune.

Asta este la prima vedere dupa parerea mea;ei schimba intr-un meci sistemul de joc de multe ori , practica antifotbal,brusc joaca la off-side sau domina.
Este o echipa ce poate reveni repede de la 0-1,0-2 sau din contra face un egal cand nu te astepti ....cosmarul pariorilor :happy
...in concluzie o echipa foarte buna dar care trateaza fiecare meci alfel in functie de prioritati.
Sa lupti pe atatea fronturi trebuie sa stii sa dozezi efortul nu m-ar mira in primavara sa faca minuni :rolleyes:...si nu intamplator.

iuli_vl
23rd November 2008, 12:22
Liverpool merita un antrenor mult mai curajos si bun nu cum e benitez asta care practica antifotbal:headbang:liverpool de acum este grecia de la euro 2004.

Andrei_23
23rd November 2008, 12:25
Eu zic ca joaca economicos, au avut si ceva probleme cu Gerrard si Torres...pacat ca se insista prea mult cu Riera, Babel cred ca-i o solutie mai buna.

cinebelu
26th November 2008, 03:09
urmeaza surclasarea PSVului la Madrid si o remiza pe Anfield Road si avem prematur castigatoarea acestei grupe: ATLETICO :D

Bogdy LFC
26th November 2008, 23:57
urmeaza surclasarea PSVului la Madrid si o remiza pe Anfield Road si avem prematur castigatoarea acestei grupe: ATLETICO :D

Gresit!!!
Urmeaza o surclasare a lui PSV pe teren propriu impotriva lui Liverpool si o victorie sau un egal al lui OM impotriva lui Atletico :ok:

delaparis
27th November 2008, 00:11
Atletico Madrid 2 - 1 PSV Eindhoven
Simão (13e)
Maxi Rodriguez (28e)
Koevermans (47e)

Liverpool FC 1 - 0 Marseille
Gerrard (23e)

YoNuTzz
27th November 2008, 00:56
atletico si liverpool merg cot la cot...
oare cine va castiga grupa ?

saintcatri
27th November 2008, 01:12
Fratzilor, daca tot avem pe stadioanele noastre fani care-si rup capul in 'inshpe.... Hai ca macar noi sa fim ceva mai civilizati!!! Ce rost au certurile astea?! Sunt de-a dreptul penibile....

Bogdy: Frate, accepta adevarul, ca Atletico va castiga grupa!!! NU a fost penalty la Gerrard!

Cinebelu sau Iuly (scuzati-ma unul din voi) : E urat sa spui ca Liverpool e o echipa de rahat!! Jignesti si fanii, printre care sunt si eu! Eu respect echipa ta, de ce nu o respecti si tu pe a mea??? Si noi nu suntem Manure sau Chelski, nu avem un buget nelimitat, ba chiar avem mari probleme cu banii!!! Compari lotul clor doua cu a lui Liverpool? Noi facem ce putem cu ceea ce avem... Poate nu castigam la scor sau cu mult spectacol, dar au fost meciuri in care am castigat cu inima....

Eu respect parerea tuturor... Bogdy poate ca e putin prea sufletist, si pt ca este prietenul meu, am sa il apar!! Asta fac prietenii, nu? E adevarat ca... nu stiu... cateodata ar vrea si el sa creada ce spune... E fan, trebuie inteles!!! Va doare asa mult de ce spune, incat sa va bagati intr-o polemica fara rost, respectiv rezultat?

Iuly, dak Realul ar avea un penalty in min '95, te-ai bucura de el, chiar dak nu ar fi fost corect?! Frate, esti fan, ca si mine.... Dak norocul iti surade, asta e... Baga-ti **** in echipa ta si da-le dreptate adversarilor, din spiritul tau de corectitudine... Asta ai face?! :| Am dreptate si o stii!!! Arbitrul a gresit in favoarea lui LFC si eu m-am bucurat!!!

Dati dovada de inteligenta si respectul de care va stiu capabili! Ms si imi cer scuze daca am jignit pe cineva... Respect!

cinebelu
27th November 2008, 01:46
Bogdy poate ca e putin prea sufletist, si pt ca este prietenul meu, am sa il apar!! Asta fac prietenii, nu? E adevarat ca... nu stiu... cateodata ar vrea si el sa creada ce spune... E fan, trebuie inteles!!! Va doare asa mult de ce spune, incat sa va bagati intr-o polemica fara rost, respectiv rezultat?
Nu cred ca deranjeaza pe nimeni cu ceea ce spune, ci prin faptul ca imparte sanctiuni cand altii nu sunt aceeasi parere cu el in privinta lui LFC. sa-si dea demisia ca moderator, sau mai bine sa nu mai imparta sanctiuni cand vine vorba de L'pool si devine patimas si nu ar fi nicio problema!

saintcatri
27th November 2008, 02:01
Asta da! Tin cu tot dinadinsul sa fiu impartial si prin asta sunt de acord cu tine, poate imparte sanctiuni prea multe si mult prea subiective... Dar tzin si sa precizez ca este si provocat!!! Cinebelule, probabil pana acu ti-ai dat seama ca nu tin partea nimanui, dar unii il mai si provoaca... Oarecum il inteleg....! Citeste topicul deschis "Rivalitatea Manure-Liverpool" si ai sa vezi despre ce este vba.... Are... parca 19 ani, dak nu ma insel... Nu face rau la nimeni... Am sa incerc sa ii explic ca subiectivitatea nu aduce nici un folos!

P.S.: Ai vrea sa devin eu moderator? :))))) Adik zi si tu.... :)) Tot ce vreau sa spun e ca tre sa ne respectam intre noi, astia, care fotbalul inseamna ceva mai mult decat un "****, Steaua! sau Dinamo!" si o piatra in jandarmi! Si e adevarat ca fiecare trebuie sa respecte parerea celuilalt!!!! Asta e chiar PRIMORDIAL!!!!

cinebelu
27th November 2008, 02:13
Nu prea ma intereseaza fotbalul din Insula, dar am patit-o pe pielea mea cu Bogdy, aici, pe threadul grupei de CL si ii inteleg pe cei care au ajuns sa-l provoace atat timp cat el imparte sanctiuni pentru replici de genul "L'pool e o echipa slaba" sau "au fost mai slabi decat Atletico, nu meritau remiza"

saintcatri
27th November 2008, 02:16
Te inteleg, omule... E oarecum ofticant sa nu iti poti exprima parerea, dar nah... Poate ne mai auzim pe mess dak iti lasi o adresa... Mai vbim acolo, ca e mai usor... Bafta multa si cand poti lasa-mi un id!!! Respect!!!

iuli_vl
27th November 2008, 14:44
Slaba rau liverpool :rosu::rosu:aseara daca forta putin OM putea scoate chiar si o victorie insa asa a fost sa fie ca o echipa ca liverpool sa mearga mai departe in ucl:headbang:

adi_sampon
27th November 2008, 16:26
Liverpool sa jucat 30 de min cam si atat ,doar norocul a facut sa nu luati cel [putin un gol ... Benitez ar trebui sa schimbe ceva la joc ca suntei slabi .... Pacat ca Niang nu stie sa profite de mingile primite iar Zubar cand se intalneste si el cu mingea o dala 3 metri de poarta sa nu mai vb de lovitura libera alui Ben Arfa oricum o repriza 2 foarte buna facuta de OM si foarte slaba de Liverpool da na asa e liverpool face ce face si castiga

saintcatri
27th November 2008, 17:41
Adica stai sa inteleg... A jucat Liverpool slab, asta e explicatia, nu ca a jucat OM bine, nu?! Da, 'pool a luat punctele necesare calificarii, iar OM mie mi se pare ca a jucat destul de bine... Deci, bv OM! :)

adi_sampon
27th November 2008, 22:28
nu ai inteles nimic ,Liverpool a jucat infect a 2 repriza cu faulturi etc OM a dominat suturi dupa suturi ocazii dupa ocazii ,dar Liverpool are un noroc mult prea mare ,sper sa nu prinda nici semifinalele ,sa dea de Barca sa va termine

Bogdy LFC
28th November 2008, 13:29
,sa dea de Barca sa va termine

Esti penibil pustiulica!!! :ok:

Esti satul de neputinta echipei tale in fata lui Liverpool (la fel ca si jegosii aia de fani care au aruncat in GERRARD cu bricheta) si aduci tot felu de argumente cu Barca,Barca si iar Barca...........si aia ce-or sa faca......or s-o ia in mana de la Liverpool la fel ca si acum 2 sezoane :ok:

Sper sa faceti un egal sau chiar sa-i bateti pe Atletico in ultima etapa sa ne ajutati sa terminam pe pirmul loc :ok:

Gerrard8
28th November 2008, 15:09
nu ai inteles nimic ,Liverpool a jucat infect a 2 repriza cu faulturi etc OM a dominat suturi dupa suturi ocazii dupa ocazii ,dar Liverpool are un noroc mult prea mare ,sper sa nu prinda nici semifinalele ,sa dea de Barca sa va termine

Chiar si noi ne dorim barcelona. Va fi un adversar accesibil.:drak:

saintcatri
29th November 2008, 14:03
Adi, fotbalul se joaca pe goluri latelly... De fapt, cred ca de cand englezii au inventat sportul!!! ;) Echipe cu investitii de zeci, sute de milioane de euro au avut aceeasi scuza cand si-au luat-o de la 'pool, dand vina pe jocul "infect" al acestora si, respectiv, norocul enorm al acestora, cand in realitate, cum a zis si Bogdy, au "suferit" de neputinta... Nu spun ca nu am jucat prost in unele meciuri, dar chiar sa te califici si sa bati "super puteri" ale Europei sezon dupa sezon nu e chiar la indemana oricui... Si dupa cum se vede, nici la indemana lu' OM! ;)

Toti sunt mai buni in fata noastra, dar noi ne calificam!! Ca sa vezi... Al dracu' noroc!! :))

adi_sampon
29th November 2008, 19:03
Deci sunt total indiferent la trecutul sau viitorul pe care il va avea Liverpool . Au jucat slab in acest meci asta ma nemultumeste , in rest sa castigati fiecare meci in minutul 100 ca nu ma intereseaza . Pentru mine conteaza doar OM

iulian_1976
29th November 2008, 22:11
Nu va aruncati tare in privinta lui Liverpool intotdeauna nu au rupt inima targului in grupe.
O.M. a pierdut acasa contra lui PSG deci mai mult nu comentez.:rolleyes:
Atletico a demonstrat de cateva ori ca nu au expierenta .Chiar daca ar castiga locul 1 din grupa in primavara luati in considerare Liverpool.

jo27
30th November 2008, 02:53
Nu inteleg ce atita polemica in jurul calitatii jocului lui liverpool. De ce tot veniti mereu cu aceeasi placa?....ca a jucat slab , ca a avut noroc. si ce-i cu asta? inteleg ca unii au ceva cu bogdy si vor sa-l provoace, dar puteti sa o faceti prin PM-uri..sau nu e distractiv asa?

De-abia asteptati sa cada cu Barca...si eu de-abia astept....veti spune ca aberez...la cum joaca cele 2 echipe acum, liverpool elimina barcelona (cam la fel jucau si acum 3 ani si s-a vazut---si sa nu-mi spuneti ca au eliminat-o jucind slab si cu noroc).

Nu va place cum joaca liverpool, nu va mai uitati fratilor, sint milioane de posturi si meciuri pe care le puteti vedea.....ca, spre exemplu, adi_sampon, se stiau 2 lucruri, ca liverpool va juca prost si ca va cistiga....deci ce folos sa-ti mai faci nervi uitindu-te?

Si ca sa fiu chiar on topic:
-atletico pierde in optimi (imi place echipa, chiar daca sint fan real, dar nu au sanse, doar cu PAO eventual)
-liverpool pierde doar daca joaca cu echipe din italia
-OM, locul 2 dintr-un campionat cu o singura echipa, ar fi o echipa de pluton in unul din cele 3 campionate mari ale europei, deci au ceva sanse in Cupa Uefa
-Psv, la pascut anul asta, dar cred ca fac si ei o pauza.

Nu-mi dati in cap e doar parerea mea....

adi_sampon
30th November 2008, 11:25
Deci hai sa iti spun , ma doare undeva de echipa voastra si de cum castiga nu m-am uitat la emci ca sa vad pe Liverpool ci pe OM daca intelegi . Nu-l cunosc pe Bogdy nu am treaba cu el si nu caut sa-l provoc . Nu poti spune ca Liverpool va elimina pe Barca daca vor pica in acelasi meci desi jocul prestat nu prea va da sanse fata de cel al Barcei . Daca OM ar fi echipa de pluton in alte campionate atunci si Lierpool poate ca ar fi de locurile 6-8 in Italia .

PS : Liverpool chiar joaca slab

saintcatri
30th November 2008, 12:17
:)) Sau poate echipele din Italia s-ar zbate prin Anglia... Nah, doua campionate diferite cu doua stiluri de joc diferite... :)

YoNuTzz
9th December 2008, 23:58
iata ca liverpool castiga grupa pana la urma, si OM merge in uefa...

delaparis
10th December 2008, 00:02
PSV Eindhoven 1 - 3 Liverpool FC
Lazovic (36e)
Babel (45e+2)
Riera (68e)
N'Gog (77e)

Marseille 0 - 0 Atletico Madrid

iulian_1976
10th December 2008, 00:31
Liverpool FC se pregateste de primavara Ch.Leag.:rolleyes:
....asa o sa spuna si Borcea peste un an poate :D

delaparis
10th December 2008, 00:35
Marseille in UEFA surprinzator :D

saintcatri
10th December 2008, 00:41
Bvo Liverpool!! Bvo Atletico!!! Un joc care place okiului, si meritau calificarea... Bvo OM, imi place stadionul lor... Peace!!!

ducus
10th December 2008, 19:15
Marseille s-a calificat in saisprezecimile Cupei UEFA si va fi in aceeasi urna valorica cu Bordeaux, Werder Bremen, Sahtior Dontetsk si alte 4 echipe care vor ocipa locul 3 in grupe in urma meciurilor de azi.

iuli_vl
14th December 2008, 02:34
Cu toate ca atletico madrid in campionat nu face jocuri prea stralucite in ucl sterge pe jos cu toti adversarii.felicitari atletico