PDA

View Full Version : Grupa F : Lyon , Bayern , Steaua , Fiorentina



iulian_1976
28th August 2008, 20:08
Grupa F :
FC.Bayern Munchen
O.Lyon
Steaua
Fiorentina

Pareri am picat bine, rau ?:D

Iaco
28th August 2008, 20:12
Rau...poate doar in grupa cu real si juventus ar fi fost mai rau:D:D

Catalanul
28th August 2008, 21:46
aveti locul 4 asigurat :) :D slabe sanse la o primavara europeana ...

Novac
28th August 2008, 21:49
Forentina este zero fara Mutu ... si asta numai la joc nu se gandeste acuma, Lyonu's praf ... sa vedem cu nemtosii cum o scoatem :d

biba
29th August 2008, 11:37
Sanse sunt intotdeauna.Dar realist vorbind daca prin Cupa UEFA sa fim bucurosi.
In rest cred ca la nivelul asta poti pica cu oricine.
In schimb iarasi a aparut Becali cu porcariile lui.
Ati vazut ce a declarat de Mutu?

Andrei_23
29th August 2008, 20:11
Lyonu's praf ...

:shocked:
Fac pariu pe orice ca termina pe primul loc in grupa.

Lordul
29th August 2008, 20:15
pai in grupa joaca fenomenal dar se sting din fazele superioare

Patriots
29th August 2008, 21:21
Nicio sansa pentru Steaua sau Fiorentina de a merge mai departe in UCL.

Sasuke Uchiha
30th August 2008, 02:16
lyon , bayer si fio se vor lupta pt a merge mai departe

Adi Da Samraj
30th August 2008, 05:42
Putem termina pe locul 1 , 2 , 3 sau 4 . Orice e posibil :D

Leo
30th August 2008, 09:22
am votat Bayern si Fiorentina

resita
31st August 2008, 10:34
program:

http://img222.imageshack.us/img222/6199/capture6xb2.jpg (http://imageshack.us)

Cipri
2nd September 2008, 10:42
1.Bayern
2.Steaua
3. Lyon
4. FIORENTINA :D

gustavson
4th September 2008, 15:55
Daca Steaua se mobilizeaza are potential, daca nu, e ratata. Cred ca echipa nu e omogena si asta o s-o coste scump.

SoSA
6th September 2008, 16:46
Despre sansele de calificare in optimi eu ma abtin pt. moment. Insa in meciul cu Bayern merg pe un X. Asa simt.

Bogdy LFC
7th September 2008, 19:30
Fara doar si poate,Bayern si Lyon in optimi :ok:

sun
9th September 2008, 18:56
Gamberini ( Fiorentina ) s-a rupt in meciul cu Cipru, iar Bayern va juca prima partida fara Ribery si Altintop ( accidentati )

TopCat
9th September 2008, 19:48
vreau sa stiu si eu ce cauta dinamovistii aici? astia nu au unde sa discute de cupa romaniei sau vor sa vada ce metode de antrenament sa aplice pt CL?

M.I.B.
9th September 2008, 20:32
Pleaca ma de aici daca nu iti convine.Ce, crezi ca numai tu ai dreptul la replica aici? Unde te crezi?

cinebelu
12th September 2008, 23:56
Fiorentina i-a cam furat stelii showul in grupa asta. Ei vor fi aceia destinati sa le faca zile grele campioanelor Germaniei si Frantei, care par sa nu mai fie in forma de alta data, in timp ce VC Romaniei ii va ramane rolul furnizoarei de puncte

clausisme
17th September 2008, 09:49
Hmm Cfr Cluj a castigat poate face si Steaua un egal si o sa fie un inceput promitator pentru echipele romanesti .E foarte important sa se califice ambele mai departe macar in Cupa Uepa .Hai ca se poate si Anorthosis Famagusta a facut egal cu Werder.

elfan65
17th September 2008, 10:36
Astept o victorie in fata ingimfatilor de la Bayern care au cel mai mare buget din Bundesliga. De parca bugetul joaca pe teren. Steaua are sansa ei si trebuie sa o foloseasca azi. Sa le aratam acestor nemti ca masinaria germana se poate impotmoli astazi in Ghencea. Hai Steaua ! Vreau o a doua zi cu rasunet pt. fotbalul romanesc. Bate-ti nemtii la 2, 3 goluri diferenta ca se poate. Aratati ca voi sunteti cei mai tari cu inima de leu. Nu mai conteaza ,orgolii cine cu cine tine cel mai important lucru este ca toti suntem romani si in aceasta saptamina a fotbalului sa fim uniti si sa batem peste tot in europa.

delaparis
17th September 2008, 11:52
LYON :
Lloris - Réveillère, Cris, Bodmer, Källström (sau Boumsong) - Makoun, Toulalan - Govou, Juninho, Ederson - Benzema

FIORENTINA :
Frey - Zauri, Kroldrup, Dainelli (cap.), Vargas - Kuzmanovic, Felipe Melo, Montolivo - Santana (sau Almiron), Gilardino, Mutu.

sun
17th September 2008, 14:45
Steaua va fi motivata de victoria CFR'ului si va obtine victoria in Ghencea, in partida cu Bayern, meci care consfiinteste debutul lui Luca Toni in UCL.

delaparis
17th September 2008, 22:44
La Gerland Lyon este condusa cu 0-2 de catre Fiorentina ... goluri Gilardino min 12 si 42 ...

de remarcat o centrare perfecta a lui Mutu la golul 2

delaparis
17th September 2008, 23:35
scor final
Lyon 2 - 2 Fiorentina
Piquionne (73e)
Benzema (86e)
Gilardino (12e, 42e)

moty
17th September 2008, 23:38
asta-i un rezultat bun pt noi

kain
17th September 2008, 23:41
Ce fraieri cei de la Fiorentina, sa conduci cu 2-0 si sa te egaleze.. Mai e si echipa italiana.. :P

Bogdy LFC
17th September 2008, 23:45
Ce fraieri cei de la Fiorentina, sa conduci cu 2-0 si sa te egaleze.. Mai e si echipa italiana.. :P

Echipa italiana este...dar echipa de CL NU este! Firenze a ratat 3 puncte pe gerland si implicit calificarea! :ok:

cinebelu
18th September 2008, 04:54
Ba Firenza chiar a castigat un punct la Lyon si cu o victorie in retur sunt principalii adversari ai lui Bayern la locul 1.

Etapa viitoare urmeaza doua victorii la pas ale gazdelor, dupa cara Lyon va fi in criza acuta de puncte si va da totul cu steaua pentru a mai juca la calificare. Remiza de pe Gerland nu este deloc benefica stelei, eu ii vad siguri candidati la un 0 0 5 pana in ultima etapa.

Cipri
18th September 2008, 11:30
Daca Steaua va scoate punct sau puncte la Fiorentina , are sanse bune de calificare !

adi_sampon
18th September 2008, 12:45
Lyon trebuie sa se califice este echipa mnai buna cu jucatori mai buni si ma valorosi
Golul lui Benzema o schema foarte inteligenta ,cei de la Bayern nu m-au surprins cu nimic joaca in nota campionatului german prostesc incet de mori si se bazeaza pe forta ,o echipa asemanatoare stelei
Lyon cred ca este cea mai spectaculoasa echipa din grupa

Urmuz
18th September 2008, 13:47
Sampoane, nu stiu ce sa mai cred despre tine: judeci destul de stramb lucrurile...OL nu este mai buna decat Bayern, chiar daca pare mai spectaculoasa...faci o mare confuzie intre spectacol si valoare...Daca privesti cu atentie loturile celor doua echipe, vei vedea ca Bayern are jucatori mai experimentati, mai talentati si mai eficienti. Intr-o sintagma, "mai buni".

cinebelu
18th September 2008, 18:36
Daca Steaua va scoate punct sau puncte la Fiorentina
crezi ca steaua e cfr?!
astia nu au mai marcat de nu stiu cand impotriva unei echipe italiene, dar'mite sa-i mai si bata :rolleyes:
Obisnuitit-va cu realitatea, indiferent cat a mai umflat presa romana pe echipa fanion pipera, steaua nu va face branza mai buna ca sezonul trecut, pana in etapa 5 vor aduna exact 5 infrangeri..:D

Bogdy LFC
18th September 2008, 18:47
crezi ca steaua e cfr?!
astia nu au mai marcat de nu stiu cand impotriva unei echipe italiene, dar'mite sa-i mai si bata :rolleyes:
Obisnuitit-va cu realitatea, indiferent cat a mai umflat presa romana pe echipa fanion pipera, steaua nu va face branza mai buna ca sezonul trecut, pana in etapa 5 vor aduna exact 5 infrangeri..:D

Gresit.Steaua scoate cel putin un punct cu Firenze ;)

cinebelu
18th September 2008, 18:55
viseaza in continuare, impreuna cu ciobanul din Pipera! :D
steaua nu joaca nimic organizat, echipa o face ciobanul tinand petarde ca Toja in teren, avand pe banca un antrenor mediocru. in felul asta nu au nicio sansa in CL, 006 scrie pe ei. dar eu le mai dau totusi o sansa, in ultimul meci, cand Fiore va fi calificata deja, vor scoate si ei punctul de onoare..

predictia mea:
1 FIORENTINA
2 BAYERN
3 Lyon
4 steaua

ultra
20th September 2008, 10:31
Fiorentina&Bayern mai departe, Lyon in Uefa.

resita
29th September 2008, 08:53
marti se joaca:

Fiorentina - Steaua

Bayern - Lyon

Aurel.D
30th September 2008, 09:45
Fiorentina va castiga cu echipa care isi ocupa fraudulos locurile de Ch L din campionat, deoarece are o mare ambitie de a face performante in cupele europene. steaua, daca joaca ca si cu Bayern, nu va reusi sa isi bata nici macar recordul negativ de a nu fi inscris in poarta unei echipe italiene!!

Bayern trece printr-o neasteptata pasa proasta...cred ca nu va obtine mai mult de un egal cu OL care merge foarte bine....dar totusi, Ch L este altceva decat campionatul

dardar_3
30th September 2008, 14:01
Fiorentina va castiga cu echipa care isi ocupa fraudulos locurile de Ch L din campionat

Altu care vede in dimensiunea a 4 :happy Te credeam baiat destept mah Aurele:D... Ati avut si voi ocazia acum 1 an... insa ce sa va fac daca sunteti blegi:D

ducus
30th September 2008, 17:08
Mie mi se pare ca fotbalul actual nu se mai ridica la nivelul celui de altadata...parca nu mai are nici o sare si piper Bayern fara Klinsmann in teren sau Fiorentina fara Batistuta...:( Nu prea mai avem nume mari in fotbalul european...

iulian_1976
1st October 2008, 02:46
Bayern pare a fi favorita la trecerea grupei.

nickconnect
1st October 2008, 07:50
Bayern pare a fi favorita la trecerea grupei.

Asta cam asa e! Pacat ca Steaua nu a fortat mai mult, parerea mea e ca putea sa bata aseara pe Fiorentina si sa intre si ea mai mult in carti. Inca o data mare pacat, si pt ratarile lui Semedo! :headbang:

p.s. sa vedem azi cum o scot la cap CFR cu Chelsea. E FOARTE GREU pt ei...

bobycox
1st October 2008, 08:24
Asta cam asa e! Pacat ca Steaua nu a fortat mai mult, parerea mea e ca putea sa bata aseara pe Fiorentina si sa intre si ea mai mult in carti. Inca o data mare pacat, si pt ratarile lui Semedo! :headbang:

p.s. sa vedem azi cum o scot la cap CFR cu Chelsea. E FOARTE GREU pt ei...


Si cand mai citesti si articolul lui Abramburica " egal cat o victorie " imi dau seama ca unii chiar nu au nici o treaba cu acest fenomen .

PS. Pacat pt aceasta ocazie ratata , intrucat Forentina era de batut .

iulian_1976
3rd October 2008, 02:19
Gresit.Steaua scoate cel putin un punct cu Firenze ;)
..ai avut dreptate :ok:


crezi ca steaua e cfr?!
astia nu au mai marcat de nu stiu cand impotriva unei echipe italiene, dar'mite sa-i mai si bata :rolleyes:Obisnuitit-va cu realitatea, indiferent cat a mai umflat presa romana pe echipa fanion pipera, steaua nu va face branza mai buna ca sezonul trecut, pana in etapa 5 vor aduna exact 5 infrangeri..:D
...mie chiar imi pare rau de Dinamo :(


Fiorentina va castiga cu echipa care isi ocupa fraudulos locurile de Ch L din campionat, deoarece are o mare ambitie de a face performante in cupele europene. steaua, daca joaca ca si cu Bayern, nu va reusi sa isi bata nici macar recordul negativ de a nu fi inscris in poarta unei echipe italiene!!

...ar trebui sa te macine ideia de ce Dinamo joaca acasa cu fundasii la 20 de m de poarta proprie .

Bayern trece printr-o neasteptata pasa proasta...cred ca nu va obtine mai mult de un egal cu OL care merge foarte bine....dar totusi, Ch L este altceva decat campionatul

Bayernul scartaie dar nu-i purtati de griji acolo sunt alte pretentii oamenii
de acolo vor trofee .

Lyon vine la Bucuresti cum a venit Bayern vor toate punctele .:rolleyes: ...nu va faceti iluzii unde sunt pretentii scazute si rezultatele sunt la fel.

Andrei_23
3rd October 2008, 21:26
Eu raman la parerea ca Lyon castiga grupa fara probleme...intre Bayern si Fiorentina ii prefer pe italieni.

iuli_vl
4th October 2008, 14:06
steaua nu are nicio sansa sa ocupe locul 2 pentru ca acolo sunt lyon si bayern insa va ocupa locul 3 cu 5 puncte:yeah:

Razvan T.
4th October 2008, 18:24
1. Bayern 12 p
2. Lyon 8 p
3. Fiorentina 5 p
4. Steaua 2 p

Mama ce grupa

messi19
4th October 2008, 18:40
OL si bayern clar....steaua si fiorentina au sanse egale pt locul 3,din cate se pare....sa vedem cat scoate fiorentina la bayern ca oricum steaua mai mult de zero nu scoate cu OL....

manai
5th October 2008, 19:41
cea mai slaba grupa de departe,lyon e cel mai accesibil cap de serie,e cu o clasa sub ceilalti capi de serie ,bayern e la pamant,iar fiorentina nu reprezinta nimic in europa.....iar syeaua in aceasta "super" grupa nu va castiga nici un meci

blaga
16th October 2008, 11:53
Putem termina pe locul 1 , 2 , 3 sau 4 . Orice e posibil :D

Nimic nu e imposibil, dar :happy e gargara de Ghencea:

Steaua are deja un punct, cu inca 12 din urmatoarele 4 meciuri, pai cu 13 puncte cred ca ne putem califica de pe primul locne calificam de pe primul loc,
mai ales la ce echipa tare avem anul asta, pai acuuuuma e greu ca cineva sa-i bata pe Steaua acuma,la ce jucatori are steaua acuma, ca acuuuma Steaua are si jucatori...................+ experienta din CL - Forzza steaua

Cipri
21st October 2008, 21:19
Mutu este anuntat titular in disputa Bayern-Fiorentina .

resita
21st October 2008, 23:58
Bayern Munchen v Fiorentina 2-0

cinebelu
22nd October 2008, 03:03
Fiorentina a avut ocazii cu carul, nemtii au venit de 3-4 ori la poarta si au marcat aproape de fiecare data. Meciul asta se putea termina foarte bine la fel ca si cel din Ghencea..

BAYERN 7p
LYON 5p
------------
Fiorentina 2p
___________
(steaua) 1p

urmeaza
Fiorentina-Bayern
Fiorentina-Lyon
si
Lyon-steaua
Bayern-steaua
eu cred ca steaua poate spune deja bye-bye, italienii vor scoate cel putin 3p din urmatoarele 2 partide, iar daca reusesc sa le castige pe amandoua vor avea nevoie de victorie in ultimul meci pe ghencea pentru a-si asigura calificarea in optimi, facand in acest caz o adevarata finala din meciul paralel de la Lyon

BAK
22nd October 2008, 11:04
esti sigur ca va calificati cu 10 puncte? nu cu 12 ? sau cu 15? esti sigur ca nu exista nici o inregistrare a meciului din italia, cu o bricheta aruncata din tribuna? sau chiar si din ghencea, din sectorul luy bayern respectiv lyon?

Ferko
22nd October 2008, 11:28
mda. fiorentina a pierdut cu 3-0 (3 goluri diferenta) , Steaua a pierdut cu 5-3 (2 goluri diferenta, iar ultimul a fost marcat in prelungiri).

ne calificam cu 10 puncte10 puncte ? Aha, 3 cu Bayern, 3 cu Lyon si 3 cu Fiorentina. Sigur ca da,...tzrrrrrrrrrrrrr - trezeste-te ca a sunat ceasul !

Bogdy LFC
22nd October 2008, 16:07
Ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult este faptul ca toata lumea pune mare pret pe Lyon sa atinga 'cel putin semifinalele' UCL (ca si in anii trecuti) si ei nu vor trece nici macar de optimi........

YoNuTzz
23rd October 2008, 00:54
probabil alaturi de bayern, lyon va merge mai departe...
90 % sanse ca steaua sa termine pe 4...

YoNuTzz
6th November 2008, 01:57
lyon - steaua 2-0
fiorentina - bayern 1-1

steaua a fost eliminata matematic si foarte probabil nu va avea nici o sansa la bayern acasa...
singura sansa a stelei sa prinda locul 3 este ca fiorentina sa NU bata acasa pe lyon (asta ptr. ca meciul din ghencea sa mai aiba vreun rost)

Cipri
6th November 2008, 08:37
O grupa in care Bayern si Lyon , se vor bate in meciul de pe Stade Velodrome pt pozitia 1 .
Stelei si Fiorentinei nu le mai ramane decat locul 3 ...

bezmanandrei
15th November 2008, 21:33
is nou am nevoie de niste cartonase uefa champions league id-meu andrei_bezman2000 help!!!!!

Cipri
15th November 2008, 23:58
is nou am nevoie de niste cartonase uefa champions league id-meu andrei_bezman2000 help!!!!!
:happy
Prietene , nu cred ca ai postat in locul in care sa poti gasi cartonase UCL :D

iulian_1976
16th November 2008, 19:04
Bayernul si Lyon sunt in primavara Ch.Leag. ,obiectiv indeplinit.
Mai departe prin jocul care il practica imi vine greu sa cred ca vor trece
mai departe .
Bayernul ar avea ceva pretentii insa depinde de ce adversar o sa aiba in primavara.

Miercuri daca ar juca Fiorentina cu Steaua cred ca Steaua ar invinge.
Am vazut astazi Cagliari-Fiorentina 1-0 un meci slab de tot,cam de locurile 10-15 in Liga 1.

iuli_vl
25th November 2008, 23:30
Vai de steaua voastra:(steaua mai traieste o umilinta este condusa cu 3-0 in minutul 70 de bayern:happy

delaparis
26th November 2008, 00:34
Bayern Munich 3 - 0 Steaua Bucarest
Klose (57e, 71e)
Toni (60e)

Fiorentina 1 - 2 Lyon
Gilardino (45e)
Makoun (15e)
Benzema (27e)

iulian_1976
26th November 2008, 00:38
Lyon este echipa grupei.
Daca in defensiva mai stranuta cand intercepteaza mingea joaca foarte bine.
Bayern are un joc de 60 de minute in forta in rest respira greu.
Probabil ca o echipa o va elimina in optimi .
Fiorentina sau Steaua ?:D

Am o dilema nu stiu care joaca mai prost....cred ca Steaua.:D
Fiorentina conteaza in atac ; in defensiva cred ca este sub Steaua insa au in poarta un super-portar.
...anticipez o victorie a Fiorentinei si ratari multe din partea Stelei.

cinebelu
26th November 2008, 03:02
ba, ma lasi cu jocul de 60 de minute al lui Bayern??
astazi cu steaua s-au retras in min 65 fiindca aveau deja punctele in sac, insa nu mi-au facut impresia nicio secunda ca nu ar mai putea, ba din contra, daca era nevoie aveau energie inca pana la finalul meciului, puteau sa le dea si 5 sau 6-0
ai sa vezi ca Bayern remizeaza pe Gerland cu goluri si castiga grupa! echipa de optimi de finala e Lyonu, nu Bayern!

Sasuke Uchiha
26th November 2008, 15:47
batalie mare pt locul 3 !

moty
26th November 2008, 15:54
Nici nu mi se pare mare batalie. Fiorentina are 2 sanse din 3. N-or fi ei mare echipa, dar la ce jucam noi... :(:(:(

YoNuTzz
26th November 2008, 17:52
dap, steaua a fost din nou penibila, dar deja ne-am obisnuit cu asta...
oricum ultima etapa va fi foarte interesanta...
cine va castiga grupa, cine merge in uefa ?
eu cred ca lyon termina pe 1, iar fiorentina pe 3...desi jucam in ghencea, nu avem mari sanse la victorie...probabil vom face egal...

saintcatri
27th November 2008, 02:05
Avem si noi, romanashii, sansa noastra... Adik am putea sa-i batem... In vise sau ... eu stiu!!! :) Fara nici o ofensa adusa Stelei... am sa tin cu Steaua in dubla cu Fiorentina (tatal meu nu!, ca e fan Fiorentina de muuuuuulti, prea multi ani!)... dar eu zic ca totusi nu comparam echipele astea dupa cate goluri ne-au bagat Bayern, cum mananca rahat astia de pe la GSP sau Sport.ro... Sa jucam si sa le dam goluri, sper din toata inima mea romaneasca, insa bat cam spre imposibil... :)

Forza Steaua, ce dracu! :P

delaparis
10th December 2008, 23:58
Steaua Bucarest 0 - 1 Fiorentina
Gilardino (66e)

Lyon 2 - 3 Bayern Munich :lol:
Govou (52e)
Benzema (68e)
Klose (12e, 37e)
Ribéry (34e)

YoNuTzz
11th December 2008, 01:10
daca stam sa privim cum arata grupa la final, observam o ordine fireasca :ok:

iulian_1976
11th December 2008, 01:32
...Bayernul si Lyonul sunt apropiate ca valoare
..nici una dintre ele insa nu cred sa atinga sferturile.

saintcatri
11th December 2008, 02:32
:)).... Deci azi mi-e rusine ca exista o echipa ca Steaua in Romania... Serios vbesc!!! Nici Gloria Bistrita nu cred ca ar fi jucat asa penibil!!! Acu intrebare... PENIBIL are grad de comparatie?! Ca dak are, pai Steaua deja a trecut la SUPER-superlativ!!! Un meci mai urat ca asta nu am vazut de multi multi ani!!! Si Fiorentina a contribuit mult, e-adevarat, dar.... pFFFFF!!!! :((

cinebelu
11th December 2008, 02:48
Ole, Ole! Ce i-a mai pus Bayern la respect pe marii campioni ai Frantei cu toti Juninii si Benzemii lor.
V-am spus ca Bayern castiga grupa si Lyonul este acea echipa de locul 2 care se impiedica de obicei in optimi
Problema este ca de data asta multe dintre cele care ar fi fost firesc sa castige grupa, s-au clasat pe pozitia a 2a
Posibile adversare Bayern: Inter, Chelsea, Atletico, Sporting, Real, Villarreal si Arsenal
Adversarele Lyonului: Porto, Juve, ManU, Barca, LFC, Roma si Panata

iulian_1976
11th December 2008, 02:55
...astea doua se ineaca in optimi atat pot :D
...parca tot Lyonul a cazut mai bine:happy

Bayern-Inter:D
Lyon-Roma:D ...ca tot a mai fost.

djorkaef822
11th December 2008, 16:38
mai trebuie sa curga multa apa pe dunare ca o echipa romaneasca sa faca treaba in CL....

narcis20002000
11th December 2008, 19:05
Nici Fiorentina nu s-a descurcat grozav! E distanta imensa intre "marile echipe" si restul!