PDA

View Full Version : Program TV sezonul 2008 NCAA si NFL



urlacher9
27th August 2008, 03:09
M-am gandit sa fac un thread nou pentru acest sezon care incepe curand.

Dupa lungi asteptari fotbalul american isi reintra in drepturi. Prima competitie care incepe este NCAA Football, iata si prima partida transmisa:

Marti 2 septembrie SPORT KLUB: Louisiana Tech - Mississippi State

It's show time!!!

P.S. Trebuia sa se numeasca Program TV sezonul 2008 NCAA si NFL, rog moderatorii sa schimbe titlul

cristane
27th August 2008, 16:05
Marti 2 septembrie SPORT KLUB: Louisiana Tech - Mississippi State


Meciul se joaca simbata noaptea. No offense, dar daca il dati abia marti, puteti sa nu-l dati deloc. Tot aia e.

urlacher9
27th August 2008, 18:01
Atunci o sa vb cu producatorul de la Sport Klub sa nu-l mai dam deloc :D

urlacher9
27th August 2008, 18:03
Glumeam evident, meciul nu se poate da LIVE, ESPN nu acorda feed international la NCAA deci meciul ar fi plin de reclame care nu ar putea fi difuzate pe Sport Klub, ceea ce ar insemna sa iesim f des din direct, munca multa pentru editori, in conditiile in care NCAA Football are audienta aproape de 0.0

Bogdan.Tudor
27th August 2008, 19:47
cred ca audienta va creste
fotbalul american in romania incepe sa se miste
anul asta s-au jucat 5 meciuri trei interne doua internationale si mai urmeaza pina la sfarsitul anului cateva.
La Bucuresti de cate ori a fost vreun meci adica de 2 ori :D a fost o audienta pe care noi ca jucatori nu am fi crezut-o.
Eu unul as vedea orice meci indiferent daca e reluare sau nu indiferent de ora. E important sa vedem. In max 5 ani vom avea campionat intern.

Zabriskie
27th August 2008, 22:18
0.0 rating inseamna 5000 de oameni sau mai putin, nu cred ca vreun meci de fotbal american, oricare ar fi el, ar putea trece de cifra asta.

campuscodi
28th August 2008, 00:16
La Bucuresti de cate ori a fost vreun meci adica de 2 ori :D a fost o audienta pe care noi ca jucatori nu am fi crezut-o.


Curiosi sunt multi. Asta nu inseamna ca sunt spectatori.

urlacher9
28th August 2008, 02:54
0.0 rating inseamna 5000 de oameni sau mai putin, nu cred ca vreun meci de fotbal american, oricare ar fi el, ar putea trece de cifra asta.

0.0 poate insemna la fel de bine si 30 de telespectatori... :(

Bogdan.Tudor
28th August 2008, 22:43
pesimistilor
eu cred ca totusi va fi mai bine

urlacher9
29th August 2008, 03:54
Iti dai seama ca acelasi lucru il sper si eu

urlacher9
29th August 2008, 03:56
Programul SPORT 1 pentru week 1:

Duminica 7 septembrie: San Diego - Carolina ora 23.15

Marti 10 septembrie: Green Bay - Minnesota ora 20.00

campuscodi
29th August 2008, 16:14
Programul SPORT 1 pentru week 1:

Duminica 7 septembrie: San Diego - Carolina ora 23.15

Marti 10 septembrie: Green Bay - Minnesota ora 20.00

Fara opener. :(

urlacher9
30th August 2008, 01:37
Ajung la concluzia ca am facut o greseala sa intru pe acest forum. Ba ca nu sunt meciurile LIVE, acum marea problema o reprezinta lipsa opener-ului. Niciodata n-a fost opener-ul pe SPORT 1, acest post detine drepturi pentru 2 meciuri pe etapa, unul duminica de la 23.15 si Monday Night Football. Mai mult nu se poate, acum 5 ani transmitea TV Sport-ul si dadea un meci pe etapa in decurs de o ora, deci taiat la limita maxima admisa. Pentru a evita sa mai vad nemultumiri de acest gen voi intra cat mai rar posibil pe onlinesport forum. Programul SPORT KLUB si SPORT 1, pentru cei care sunt interesati, poate fi gasit mereu pe www.port.ro. Pana atunci, sper ca nu am suparat pe nimeni cu cele scrise mai sus, toate cele bune!

Bronco
30th August 2008, 02:52
Ajung la concluzia ca am facut o greseala sa intru pe acest forum. Ba ca nu sunt meciurile LIVE, acum marea problema o reprezinta lipsa opener-ului. Niciodata n-a fost opener-ul pe SPORT 1, acest post detine drepturi pentru 2 meciuri pe etapa, unul duminica de la 23.15 si Monday Night Football. Mai mult nu se poate, acum 5 ani transmitea TV Sport-ul si dadea un meci pe etapa in decurs de o ora, deci taiat la limita maxima admisa. Pentru a evita sa mai vad nemultumiri de acest gen voi intra cat mai rar posibil pe onlinesport forum. Programul SPORT KLUB si SPORT 1, pentru cei care sunt interesati, poate fi gasit mereu pe www.port.ro. Pana atunci, sper ca nu am suparat pe nimeni cu cele scrise mai sus, toate cele bune!

Don't worry , dude! Eu sunt multumit cu ce ne ofera Sport 1, si as fi foarte bucuros ca sa ne spui in continuare programul meciurilor pe care Sport 1 le transmite din NFL... Sa imi programez si eu sa fiu liber in ziua aia... Asa ca , TE ROG, ramai pe forum...

Zabriskie
30th August 2008, 11:23
Te superi degeaba, peste tot sunt oameni nemultumiti, peste tot sunt critici, e normal sa vrei mai mult si sa ceri mai mult. Daca e si posibil e partea a doua, aici intervii tu. Pana acum toata lumea a vorbit civilizat, totul a fost foarte ok.

campuscodi
30th August 2008, 15:53
Ajung la concluzia ca am facut o greseala sa intru pe acest forum. Ba ca nu sunt meciurile LIVE, acum marea problema o reprezinta lipsa opener-ului. Niciodata n-a fost opener-ul pe SPORT 1, acest post detine drepturi pentru 2 meciuri pe etapa, unul duminica de la 23.15 si Monday Night Football. Mai mult nu se poate, acum 5 ani transmitea TV Sport-ul si dadea un meci pe etapa in decurs de o ora, deci taiat la limita maxima admisa. Pentru a evita sa mai vad nemultumiri de acest gen voi intra cat mai rar posibil pe onlinesport forum. Programul SPORT KLUB si SPORT 1, pentru cei care sunt interesati, poate fi gasit mereu pe www.port.ro. Pana atunci, sper ca nu am suparat pe nimeni cu cele scrise mai sus, toate cele bune!

:( = : (
nu inseamna ca Sport1 e naspa. inseamna ca sunt eu suparat

cojanu
30th August 2008, 19:08
am citit si eu ultimele 10 posturi si sincer sunt dezamagit de raspunsurile multora dintre voi.
are dreptate cosmin dupa ce ca se dau atatea meciuri si la ore NORMALE mai faceti si nazuri.
inteleg ca poate majoritatea din voi nu au somn sau alte treburi in diferite nopti ale saptamanai ( samabta , luni ) dar
poate va ganditi si voi ca e mai important sa fie un meci ( in direct sau in reluare ) la o ora cand majoritatea oamenilor stau acasa
si butoneaza telecomanda. in felul asta o sa creasca po****ritatea sportului, nu transmitand meciuri samabta noaptea cand majoritatea
se uita la filme deocheata ( ma refer exclusiv la cei care au tv deschis la ora aia )

eu zic ca ar trebui sa mai dati cu multumescu din cand in cand

multumesc sport 1 si sport klub pentru ca fac ceva pentru sportu asta , spre deosebire de altii

georgebz
30th August 2008, 20:44
daca ar fi dupa Cosmin , s-ar da toate meciurile pe Sport 1 ;) ... cred ca ar trebui apreciat pentru tot ce face pentru promovarea fotbalului american

si pe Sport Klub se vede ca se implica ... nu mai sunt taiate meciurile aiurea cum erau la inceput , poti intelege ceva din un meci :D

dumboss_yo
2nd September 2008, 19:41
Cosmin, eu zic sa nu te superi pentru ca noi, cei de pe forum, am dori sa vedem cat mai mult NFL la Sport1. Nu toata lumea intelege cum e cu drepturile de televizare si alte detalii si, de aceea0, asa cum a zis si Zabriskie, tot timpul cer mai mult. Eu iti multumesc tie, colegilor tai si postului Sport1 ca ne ofera sansa de a vedea sportul pe care il iubim la televizor si apreciez tot ceea ce faceti pentru promovarea lui, pentru ca reprezentati singura televiziune din tara care face acest lucru (ma rog, mai e si Sport Klub, dar nu prind :P).
Bafta la comentarii !

urlacher9
2nd September 2008, 22:23
Multumim pentru aprecieri, nu eram nici eu in cea mai buna stare dar am auzit de prea multe ori ca nu e bine una sau alta. Pentru moment traim intr-o tara in care doar fotbalul face audienta decenta ca sport. In fine... in alta ordine de idei meciul de pe Sport Klub din NCAA este in aceasta seara de la ora 22.15

urlacher9
8th September 2008, 18:43
Marti 9 septembrie:

Sport 1: Packers - Vikings 20.00 (NFL)

Sport Klub: U-C-F - South Florida 21.45 (NCAA Football)

georgebz
9th September 2008, 22:50
Marti 9 septembrie:

Sport Klub: U-C-F - South Florida 21.45 (NCAA Football)

wtf ... astia dau tot meciul de saptamana trecuta ... LA Tech-Miss St :mda:

urlacher9
10th September 2008, 00:36
da george, stiu. A fost o problema cu satelitul si astfel meciul nu s-a putut lua. La fel de rau m-am enervat si eu, pt ca meciul avea de toate, returnare de 91 de ygs, overtime, etc... plus ca l-am pus pe drumuri degeaba pe florin cojanu, qb-ul de la warriors, pe care vroiam sa-l am ca invitat la acest meci. Daca se va transmite cumva meciul in alta zi, exista aceasta posibilitate, insa destul de mica, va voi anunta.

Sinisther
10th September 2008, 09:41
alegerea pt sapt viitoare cred ca e clara ..... Ohio State Buckeyes @ USC Trojans

georgebz
10th September 2008, 12:04
nu cred ca vom avea parte de meciu asta ... din cate stiu eu nu va fi transmis de ESPN , deci sansele sa fie preluat de Sport Klub ar fi egale cu 0

A.k.a
15th September 2008, 14:30
Va fi transmis la noapte Eagles @ Cowboys?

anthynidiany
15th September 2008, 14:59
sa ziceti multumesc cei care mai prindeti Sport1 ... ca mie mi l-au scos ... Si m-am uitat la toate meciurile din sezonul trecut indiferent de ora. Si la Sport1 erau super comentatori! Chiar merita sa stau pana la 3 in noapte !
da anu asta ma multumesc cu myp2p, desi ieri am vazut meciul lui Jets cu comentariu olandez - sau ce limba o fi fost aia ... da macar am vazut

ce n-as da acu sa mai am Sport1 - toate GSP-urile + Taraf + Etno + Favorit + DDTV + OTV + Euforia + Acasa + restu porcariilor care numai televiziuni nu sunt

georgebz
15th September 2008, 15:16
Va fi transmis la noapte Eagles @ Cowboys?

cu MNF nu cred ca e problema .. asta va fi transmis LIVE in fiecare saptamana

effect
15th September 2008, 16:35
Pregatiti popcornu' :D

A.k.a
15th September 2008, 17:07
cu MNF nu cred ca e problema .. asta va fi transmis LIVE in fiecare saptamana

Intrebam pentru ca pe net e trecut Packers @ Vikings

georgebz
15th September 2008, 17:12
pai asta ma intreb si eu ... aseara a fost vreun meci ? .. ca la mine aparea ecranu rosu si scria mare Sport 1 pe el :mda:

A.k.a
15th September 2008, 17:25
A fost de la 12 Patriots @ Jets

A.k.a
18th September 2008, 15:48
Oare ce meci vom avea duminica? Eu sper Steelers @ Eagles :P

damario
18th September 2008, 17:58
luni ora 0.00 indianapolis colts - jacksonville jaguars - sport 1

marti ora 03.30 (monday night fotball) san diego chargers - new york jets - sport 1

A.k.a
18th September 2008, 18:25
Mersi

cycloneclau
18th September 2008, 18:48
Oare ce meci vom avea duminica? Eu sper Steelers @ Eagles :P

Eagles au jucat luni ... de aceea nu-i vedem din nou. In schimb vom vedea 2 echipe cam iesite din forma, care de obicei s-au luptat crancen la fiecare intalnire ... rivalitatile in interiorul diviziilor sunt foarte tari :evil:

effect
18th September 2008, 19:25
luni ora 0.00 indianapolis colts - jacksonville jaguars - sport 1

marti ora 03.30 (monday night fotball) san diego chargers - new york jets - sport 1

Cred ca au ales bine meciul de duminica pentru ca pe Baltimore and Pittsburgh apucam sa le vedem sapt viitoare in MNF :)
Fiecare suporter va avea ocazia sa-si vada echipa in direct, in exclusivitate pe sport 1 :D

damario
18th September 2008, 19:42
Cred ca au ales bine meciul de duminica pentru ca pe Baltimore and Pittsburgh apucam sa le vedem sapt viitoare in MNF :)
Fiecare suporter va avea ocazia sa-si vada echipa in direct, in exclusivitate pe sport 1 :D

este bine ca au ales sa dea pe ind - jac sa ii vedem pe cei de la colts umpik mai bine la tv si nu doar pe internet despre ce e vorba in sistemul lor de joc:)(joke)...ca acum la inceput de sezon sau cam chinuit si poate multi dintre noi nu se asteptau la asta....au si ceva accidentati...poate sa fie si asta motivu....oricum sunt 3 mari meciuri de un x solist sa zic asa...meciuri grele si cred eu spectaculoase in aceasta etapa in care favorite sunt cele care joaca pe teren propriu......min - car,phi - pit si gb-dal. ramane de vazut....oricum eu le tin pumnii favoritiilor mei care au unu din meciurile lor cele mai grele de anu asta.go packs go:D

Bronco
19th September 2008, 22:16
Meciuri tari la Sport 1 in weekend si luni... Cel putin cel dintre Colts si Jaguars e "cam" hotarator pentru cei din Jacksonville. Cred ca daca pierd, le va fi cam greu in restul sezonului sa recuperze. Sunt deja la 0-2...
Iar Monday Night Football, va fi un shootout...Cred ca se va marca mult... Va fi interesant. :ok:

Zabriskie
20th September 2008, 22:14
Florida @ Tennessee de la 22:30 si LSU @ Auburn de la 2:45 sunt cele mai atractive meciuri de azi. Primul este dat pe CBS, deci disponbil pe TVU.

Bogdan.Tudor
20th September 2008, 23:40
si pe nasn live ptr cei cu upc digital

campuscodi
21st September 2008, 15:13
http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80aecfa3

Nu stiu cat va mai fi valabil link-ul de mai sus, insa cei ce vor sa se uite la NFL Network Live il pot accesa.

A.k.a
21st September 2008, 21:36
La ce meci va uitati?

Bronco
21st September 2008, 21:45
As vrea sa vad Patriots - Dolphins... are cineva un link bun?

campuscodi
21st September 2008, 23:19
chiefs vs falcons...singurul care imi merge acceptabil
as fi vrut panthers vs vikings

later edit. merge prea prost. ma uit la un film.... history of the denver broncos cred ca a compensa destul

campuscodi
5th October 2008, 01:32
La voi se vede Sport1.

La mine in Iasi apare "Interzicere Acces" si sigla pe fundal.

A.k.a
5th October 2008, 09:00
La mine se vede

dumboss_yo
5th October 2008, 18:28
si la mine e in regula ... observ doar ca s-a schimbat sigla :).

campuscodi
6th October 2008, 12:10
LA mine inca nu se vede. Si netul a fost cazut aseara. Asa ca: no football this week 5


Later edit: perfect. acum merge si sport1:no::headbang:

A.k.a
7th October 2008, 11:13
Nu mai e transmis meciul de luni in reluare marti?

campuscodi
7th October 2008, 13:24
ba da. miercuri sau joi. uita-te pe port .ro

Bronco
7th October 2008, 13:45
Miercuri, la 19:15... SPORT 1

urlacher9
8th October 2008, 23:55
Imi cer scuze ca nu am mai postat zilele si orele meciurilor, am suferit un accident de masina destul de grav in urma cu o luna si numai de asta nu mi-a ars, tot ce am facut fiind sa ma ocup de comentarii si in rest cat mai multa odihna pentru refacere.
In alta ordine de idei nu mai lucrez la SPORT KLUB asa ca nu va pot tine la curent cu transmisiunile din NCAA.

In schimb, iata programul de la SPORT 1 pentru viitor:

Duminica 12 octombrie ora 23.00 SAN FRANCISCO - NEW ENGLAND (LIVE)
-reluare: vineri 17 octombrie ora 17.30

Luni 23 octombrie ora 3.30 CLEVELAND - NEW YORK GIANTS (LIVE - comentariu original in limba engleza)
-reluare marti 14 octombrie ora 19.00 (comentariu in limba romana) si joi spre vineri noaptea 16 octombrie ora 3.45 (pentru cei cu insmonii adica :D)

Sambata 18 octombrie ora 13.30 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a 6a)
-reluare sambata 18 octombrie ora 16.30

Duminica 19 octombrie ora 23.30 GREEN BAY - INDIANAPOLIS (LIVE)
-reluare luni 20 octombrie ora 23.15 si joi 23 octombrie ora 21.00

Luni 20 octombrie ora 3.30 NEW ENGLAND -DENVER (LIVE - comentariu original in limba engleza)
-reluare marti 21 octombrie ora 18.30 (comentariu in limba romana) si apoi noaptea de la 5.30 si joi 23 octombrie ora 0.30

Sambata 25 octombrie ora 13.30 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a 7a)
-reluare sambata 25 octombrie ora 21.30

In caz ca apar modificari voi incerca sa va tin la curent. Consultati de asemenea si site-ul www.port.ro acolo unde gasiti mereu programul actualizat al postului de televiziune SPORT 1

brettfavre
9th October 2008, 03:41
Duminica 12 octombrie ora 23.00 SAN FRANCISCO - NEW ENGLAND (LIVE)
-reluare: vineri 17 octombrie ora 17.30

Meciul asta nu s-a jucat in etapa 5 ?
Ai scris cumva gresit ? :P

A.k.a
9th October 2008, 10:23
E San Francisco @ Philadelphia. O mica greseala :)

urlacher9
9th October 2008, 14:40
Asa este. Imi cer scuze, SAN FRANCISCO-PHILADELPHIA

campuscodi
19th October 2008, 23:02
Pt cei din Iasi care au RCS&RDS la catv, va anunt ca s-a bagat din nou Sport1 in grila.
Cautati in hiperbanda intre canalele Eurosport2 si Trinitas.

alen
20th October 2008, 03:52
daca doriti sa vedeti meciuri din NFL (mms, 700k ptr cunoscatori) ma puteti contacta pe yahoo: alainionescu2002@yahoo.com
MMS sunt sursele ptr linkurile de pe myp2p.

urlacher9
22nd October 2008, 04:47
Programul SPORT 1

Duminica 26 octombrie ora 22.15 PITTSBURGH-NEW YORK GIANTS (LIVE)
-reluare luni 27 octombrie ora 14.15 si joi 30 octombrie ora 21.45

Luni 27 octombrie ora 2.30 TENNESSEE-INDIANAPOLIS (LIVE-comentariu original in limba engleza)
-reluare marti 28 octombrie ora 16.30 (comentariu in limba romana) si joi 30 octombrie 1.15

Sambata 1 noiembrie ora 13.30 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a 8a)
-reluare sambata 1 noiembrie ora 21.15

A.k.a
22nd October 2008, 09:28
Trebuie sa fie un meci interesant cel dintre Steelers si Giants :)

urlacher9
23rd October 2008, 05:10
Eu cred k si mai interesant e Titans-Colts, prin prisma rezultatelor obtinute de cele 2 echipe

A.k.a
1st November 2008, 21:33
Saptamana asta ce meci e transmis? Cowboys @ Giants?

campuscodi
15th November 2008, 04:06
Stie cineva ce meci e transmis duminica pe Sport1 ?
Cumva un bears vs packers ?

A.k.a
15th November 2008, 08:56
Cred ca Titans iar

campuscodi
28th November 2008, 04:01
Stie careva ce meci da duminica pe Sport1. Pe port.ro nu apare nimic si vreau sa programez o sesiune de team-building cu is7s.

A.k.a
28th November 2008, 10:44
Presupun ca Steelers cu Patriots, dar si Jets cu Denver are sanse mari

campuscodi
12th December 2008, 07:44
meciuri pe sport1

duminica: ravens-steelers
luni: eagles-browns

florin_tdro
12th December 2008, 11:36
Meciuri NCAA:

Vineri 12 Decembrie 2008:
- NASN - 15:30 - Missouri vs Oklahoma (from Kansas City) - Big 12 Championship - College Football

Sambata 13 Decembrie 2008:
- NASN - 10:30 (reluare 16:30) - Montana vs James Madison - Semifinal #1 - Div. I Champ. Subdivision - College Football
- NASN - 23:00 LIVE (reluare duminica dimineata 10:30) - Richmond vs Northern Iowa - Semifinal #2 - Div. I Champ. Subdivision - College Football


Luni 15 Decembrie 2008:
- NASN - 01:00 - College Football Specials - 2008 Heisman Trophy Presentation

alex2006
13th December 2008, 00:38
e fain ca vedem un meci al celor de la ravens..una din cele mai spectaculoase echipe ale ligii, insa nu mai spectaculoasa decat arizona lui kurt warner

urlacher9
13th December 2008, 10:57
Imi cer scuze ca nu am mai prea postat programul si le multumesc celor care au facut-o.

Duminica avem Steelers-Ravens de la 23.55
Marti Eagles-Browns de la 17.00 (evident, meciul este transmis si luni noapte cu comentariu original)

campuscodi
13th December 2008, 11:38
(evident, meciul este transmis si luni noapte cu comentariu original)
luni spre marti de la 03:30

cycloneclau
13th December 2008, 13:53
Incepusem sa-mi fac griji ca nu va fi transmis Steelers-Ravens, pt ca saptamana trecuta au fost tot Steelers ... desi acesta este in mod evident CEL MAI SPECTACULOS SI IMPORTANT MECI de la ora respectiva.

Respect pt Sport 1, comentatorilor si tuturor celor care trag din greu pt ca aceasta transmisiune sa fie posibila :ok:

campuscodi
13th December 2008, 16:02
Abia astept meciul de duminica. Got my popcorn ready (pe bune)

urlacher9
13th December 2008, 21:31
Incepusem sa-mi fac griji ca nu va fi transmis Steelers-Ravens, pt ca saptamana trecuta au fost tot Steelers ... desi acesta este in mod evident CEL MAI SPECTACULOS SI IMPORTANT MECI de la ora respectiva.

Respect pt Sport 1, comentatorilor si tuturor celor care trag din greu pt ca aceasta transmisiune sa fie posibila :ok:

Iti multumim frumos. Pentru mine, si cred ca este valabil si pentru ceilalti 3 comentatori ai postului nostru, este o adevarata placere sa comentam NFL. Pot spune ca la nici un alt sport nu am aceeasi placere de a ma documenta si de a ma pregati pentru meciuri. Asa ca greul nu este pe noi. Trebuie sa ii multumim sefului de la Budapesta pentru faptul ca este un impatimit al fotbalului american si a facut eforturile necesare pentru ca Sport 1 sa poata oferi in Romania aceste partide si, in primul rand, trebuie sa va multumim dumneavoastra, celor care ne urmariti si ne oferiti satisfactia de a nu munci in zadar.

Inside news: Cand va incepe playoff-ul, atat sambata cat si duminica, vom avea cate un meci cu inepere de la ora 23.15 din runda Wild Card, dupa care, alte 2 partide din "Divisional" si, asa cum s-a intamplat si in anii precedenti, ambele finale de conferinta plus Superbowl-ul si Pro Bowl-ul LIVE.

WHO WANTS IT MORE?

campuscodi
13th December 2008, 21:41
Me Me Me

:cheer:
:no1
:kiss: Multumim pt transmisii Sport1

cycloneclau
13th December 2008, 22:08
Incredibil, nu pot sa cred :yes: Si eu incepusem sa-mi fac griji deja pt playoff, m-am uitat si la NFL Gamepass sa-mi cumpar, pana am vazut ca nu este inclus si playofful :( Dar asa, totul va fi bine. Multumesc frumos pt acest cadou de craciun! :D Chiar daca va fi "despachetat" dupa anul nou :ok:

campuscodi
15th December 2008, 02:08
Felicitari pentru baietii de la Sport 1
Astazi comenteaza ca niste profesionisti.
Au facut niste "foolies" in celelate meciuri, dar astazi sunt mai buni decat baietii de la CBS.

urlacher9
19th December 2008, 14:45
Duminica ora 23:15 Minnesota-Atlanta
Marti ora 17:00 Chicago-Green Bay (meciul este in direct si luni noaptea de la 3.30 cu comentariul original)

alex2006
20th December 2008, 01:50
minnesota-atlanta va fi un meci cu peste 60 de puncte..in sfarsit, vom vedea un meci cu ofensive ! Ca ne-am saturat de otelari:)

campuscodi
20th December 2008, 16:44
In seara asta de la 03:15 se va transmite pe nfl network ultimul meci pe Texas Stadium intre Ravens si Cowboys.
Go Ravens. Sper sa le strice festivitatea celor de la Cowboys cum le-a strict Tampa festivitatile celor de la Eagles cand au plecat din Veterans Stadium./OLE/

georgebz
24th December 2008, 01:02
care va fi programul in ultima saptamana , avand in vedere ca nu va mai fi MNF ? sunt sanse sa se dea un meci de la 23:00(15) si San Diego-Denver ? :D

alex2006
24th December 2008, 01:53
Doamne, cate meciuri tari sunt in ultima runda. Parca as vrea phil-dallas, insa chiar si cea care castiga acest meci ar putea rata calificarea in playoff. La fel de tari sunt jets-miami (cum a reusit miami o asa transformare dupa sezonul trecut?), bufallo-new england(nu as vrea un playoff fara sa vad la lucru geniul lui bill belichik), dar si houston-chicago e foarte tare. Ar fi pacat ca ursii sa nu se califice, au avut un sezon bun. La denver-san diego, ar merita san diego, au totusi o echipa mult mai buna decat denver care sta doar in mana lui jay cutler. Sa nu uitam ca cel mai bun rb din liga e ladainian tomlinson.

A.k.a
24th December 2008, 11:07
care va fi programul in ultima saptamana , avand in vedere ca nu va mai fi MNF ? sunt sanse sa se dea un meci de la 23:00(15) si San Diego-Denver ? :D

Ar fi bine

urlacher9
24th December 2008, 22:09
Ni stiu ce meci va fi insa va fi unul singur, de la 23.15. SPORT 1 are drepturi pentru 1 meci pe etapa plus MNF, cum MNF nu mai este in ultima saptamana nu putem sa transmitem decat un meci de la ora 23.15. Apoi, incepand din playoff, cate 2 dueluri pe runda.

alex2006
24th December 2008, 22:45
va fi jets cu dolphins duminica seara. sper sa bata jets ca sa se califice..as vrea sa il mai vad pe bret favre, desi mi-as dori sa vad si new england in playoff.

Bronco
24th December 2008, 23:03
as fi preferat Philadelphia vs. Dallas... Dar orice meci la Sport 1 e binevenit...

campuscodi
27th December 2008, 21:54
prefer san diego - chargers....chiar daca meciul lui brett s-ar putea sa fie ultimul sau meci.

campuscodi
28th December 2008, 02:58
O sa fie Jets vs Dolphins

Am vazut acum reclama pe Sport1

A.k.a
28th December 2008, 12:35
Pai a zis alex asta inca din 24 decembrie cateva posturi mai sus

georgebz
29th December 2008, 01:52
ce stiri din NFL puteau sa dea aia la Sport.ro .. decat ... Ellis aruncand cu acel imens bulgare de zapada in fanii din Seattle .. si apoi cum ca Tom Brady , cel mai bine platit jucator de fotbal american , de la echipa NEW YORK ENGLAND PATRIOTS ( cum a spus prezentatoarea prima data ) :happy:ras-plans: se va casatori cu Gisele ...

anthynidiany
29th December 2008, 03:14
ce te poti astepta de la asa zisele stiri sportive ! nu dau ele stiri despre sporturi mai po****re in Romania !
si pe site-uri e la fel ... sani si chiloti, iar daca vrei o adevarata performanta tre sa cauti undeva in josul paginilor !
iar vezi pe ProSport cum ia linkul de la un site de majorete si-l pune acolo - Uitati ce in fotbalul american

urlacher9
29th December 2008, 07:29
Din cate am vazut, din ceea ce au aratat cei de la NBC, avand in vedere ca la SPORT 1 vom transmite meciurile de la 23.15 (ora Romaniei), vom avea asa in WILD CARD:

Sambata: ATLANTA @ ARIZONA

Duminica: PHILADELPHIA @ MINNESOTA

La meciul de sambata transmisiunea incepe la 23.15 la cel de duminica la 23.45 deci duminica va fi un delay de 15 minute care va fi insa recuperat sigur pana la pauza.

HAPPY NEW YEAR TO ALL THE FOOTBALL FANS !!!

cycloneclau
29th December 2008, 13:08
Dupa experienta de ieri cu NFL Game Pass HD, o sa-mi cumpar un Playoff Pass mai mult ca sigur. Calitatea isi spune cuvantul si asa o sa pot urmari toate partidele. Playofful din NFL pur si simplu merita acest lucru. Totul sau nimic la fiecare meci :ok:

Desigur la partidele transmise de Sport 1 ma voi uita la TV pt ca nimic nu se compara cu comentariul in romana. Bravo baieti, mai buni de la o sapt la alta. Sa speram ca vom avea intr-un viitor apropiat transmise si comentate meciuri ale echipelor romanesti de fotbal american.

urlacher9
29th December 2008, 18:08
[QUOTE=cycloneclau;2390165]Dupa experienta de ieri cu NFL Game Pass HD, o sa-mi cumpar un Playoff Pass mai mult ca sigur. QUOTE]

Evident si eu am avut Gamepass tot sezonul pentru ca am vrut sa am posibilitatea sa urmaresc orice meci, acum pentru playoff insa nu cred ca o sa mai platesc avand in vedere ca doar in primele 2 runde vor lipsi 2 meciuri de la Sport 1 in rest toate vor fi transmise,
In alta ordine de idei multumim pentru aprecieri.

cristane
30th December 2008, 18:12
Cum nu am Sport 1, si eu ma voi abona la Playoff Pass.... oricum, multa bafta cu transmisiile, sper ca si audeienta sa fie in crestere ;)

urlacher9
31st December 2008, 03:28
Cum nu am Sport 1, si eu ma voi abona la Playoff Pass.... oricum, multa bafta cu transmisiile, sper ca si audeienta sa fie in crestere ;)

multumim frumos. Slabe sanse ca audienta sa fie in crestere dar in fine... De ce nu mai ai Sport 1? La ce retea de cablu esti?

cristane
1st January 2009, 21:43
De ce nu mai ai Sport 1? La ce retea de cablu esti?

M-am mutat in vara si am trecut la Boom. Blocul nu e cablat de UPC iar RCS ma dispera (ca si Digi & Dolce), deci n-am avut prea multe optiuni :D

urlacher9
1st January 2009, 23:01
Am inteles. Nu de alta dar stiam ca Digi are SPORT 1 in pachetul de baza. Fiind la Boom macar ai NBA, deci tot e bine in opinia mea, acum nu stiu daca si tie iti place baschetul.

urlacher9
1st January 2009, 23:06
Programul SPORT 1 pentru playoff a fost stabilit:

Runda WILD CARD:

Sambata: Falcons@Cardinals ora 23.15

Duminica: Eagles@Vikings ora 23.45

Runda a doua (DIVISIONAL)

Sambata si duminica ora 23.45 (ambele meciuri ale conferintei AFC)

FINALELE DE CONFERINTA

Duminica ora 22.00 (NFC) si ora 1.30 (AFC) - asadar avem un doubleheader

Toate meciurile sunt transmise LIVE sau cu un DELAY de maximum 15 minute (recuperabil la pauza fara probleme)

georgebz
2nd January 2009, 01:00
mishto ... ambele meciuri din AFC in Divisional ... sper sa fie si Colts acolo :D

campuscodi
4th January 2009, 01:52
Mama, mama ce comentariu. E mai bun decat cel de la americani. Aia numai de alte meciuri vorbesc. Nimeni nu imi descrie nimic din joc.

Bronco
4th January 2009, 11:02
Mama, mama ce comentariu. E mai bun decat cel de la americani. Aia numai de alte meciuri vorbesc. Nimeni nu imi descrie nimic din joc.

Da, in general comentariul a fost bun...insa au facut si multe greseli... Spre exemplu, Michael Turner nu a doborat nici un record la Falcons...fie in rushing attempts fie in rushing yards... Pentru cei care cunosc, Jamal Anderson ramane jucatorul cu cei mai multi rushing yards in a single season for the Falcons ( 1846 yds, in 1998 ), si de asemenea cu most rushing attempts in a single season ( 410 , in 1998 ), fiind la un moment dat chiar un record NFL.
Dar, in general, baietii comenteaza bine, si au mult entuziasm, mai ales cand se inscrie... Si au pronosticat ca , Colts vor pierde...deci se pricep!!! :ok:

little_earl
4th January 2009, 12:24
Turner a dobarat recordul de TDs intr-un sezon pt Falcons

urlacher9
5th January 2009, 03:28
Multumim pentru aprecieri (si pentru critici), sincer nu cred ca am spus nici eu si nici Robert altceva in fara de doborarea recordului de TD-uri intr-un sezon pentru FALCONS dar se poate sa mai fi gafat si noi. In alta ordine de idei, programul SPORT 1 pentru runda a 2a este urmatorul:

Sambata: BALTIMORE@TENNESSEE ora 23.45

Duminica: SAN DIEGO@PITTSBURGH ora 23.45

Celelalte 2 meciuri sunt PHI@NYG si ARI@CAR pe care le vom vedea cu ajutorul streaming-urilor sau a playoff pass-ului, in cazul celor care au platit pentru el la NFL.

Toate cele bune!

campuscodi
5th January 2009, 03:54
Abia astept meciul cu Ravens. Astazi am pierdut meciul, dar nu-i bai ii vad pe corbi maine de pe torente.

urlacher9
5th January 2009, 03:57
Il poti vedea si marti de la ora 21.00 in reluare la sport 1 (nu sunt 100% convins ca nu cumva e reluarea meciului dintre ARI si ATL dar cred k nu e vb de acea partida)

urlacher9
13th January 2009, 03:05
Avand in vedere situatia dupa Divisional Playoffs programul SPORT 1 este urmatorul:

DUMINICA ORA 22:00 NFC FINAL: ARIZONA CARDINALS vs PHILADELPHIA EAGLES (LIVE from University of Phoenix Stadium in Glendale, Arizona)
ORA 1:30 AFC FINAL: PITTSBURGH STEELERS vs BALTIMORE RAVENS (LIVE from Heinz Field in Pittsburgh, Pennsylvania)

Pentru cei care nu au SPORT 1 recomadarea mea este sa mearga la un prieten sau intr-un bar unde se prinde (in Bucuresti la barul Sport Spirit (strada Caragea Voda, in spate la Mon Cher sau cu alte cuvintre in spate la ASE, speram sa nu cada bila cat sunt finalele de conferinta mai ales ca din cate am inteles au renovat-o) unde 100% se prinde SPORT 1 si meciurile pot fi urmarite pe plasme uriase si am asigurari ca daca vor fi doritori acestea vor fi tinute pe frecventa postului nostru).
Pentru cei care nu au aceasta posibilitate si prefera sa stea acasa si sa urmareasca meciul pe net va urez sa gasiti un streaming cat mai sau eventual sa platiti cei 25 $ la nfl.com pentru round pass, am folosit gamepass-ul in timpul sezonului si se vede impecabil, n-am avut nici o problema cu exceptia ultimei etape cand pana la pauza meciurilor de la ora 8, ora Romaniei, nu a mers in toata Europa din cauza unei furtuni, cica, asa mi-au dat ei mail)

Bronco
13th January 2009, 03:17
THANK YOU, SPORT 1... Super!!!!!

campuscodi
13th January 2009, 04:37
In Iasi un bar unde puteti vedea meciurile e "Sport Pub" din campusul universitar "Tudor Vladimirescu" langa caminul T21 si sectia de Politie a campusului. Sunt in jur de 50 de TV in barul ala :))) asa ca nu va faceti griji, o sa vedeti meciurile fara sa va deranjeze nimeni.

florin_tdro
14th January 2009, 17:16
Se anunta o noapte lunga de fotbal Duminica :yeah:. Traiasca Sport1... :ok:

campuscodi
14th January 2009, 23:21
traiasca...traiasca

glumaproasta
19th January 2009, 19:50
Acum da pe sport.ro stiri din nfl..... dupa pauza publicitara au anuntat cea mai tare faza a anului in fotbalul american

campuscodi
19th January 2009, 20:01
mdea. au dat TD lui holmes de aseara
insa prezentatoarea parea mai interesata de artificiile de dupa meci

urlacher9
20th January 2009, 18:35
Duminica, 1 februarie, ora 0:30, LIVE @ SPORT 1

SUPERBOWL XLIII

PITTSBURGH STEELERS vs ARIZONA CARDINALS

Bronco
20th January 2009, 22:59
Va fi un show misto... Multumim, SPORT 1 pentru sezonul minunat de NFL!

campuscodi
20th January 2009, 23:35
Din pacate asta s-ar putea sa fie ultimul meci de fotbal american pe care i-l voi vedea la TV. Din vara ma mut intr-o zona in care UPC-ul nu are acoperire.

urlacher9
21st January 2009, 03:01
@capuscodi: se vede si pe DIGI TV, este in pachetul de baza, iar DIGI TV are acoperire oriunde

brettfavre
21st January 2009, 10:27
ai tu digi si merge ?

pt ca am si eu si nu vad Sport1:confused:

Sinisther
21st January 2009, 11:10
eu as vrea sa merga la toti distribuitorii de cablu .... dar oricum din sezonul viitor imi iau game pass-ul pt ca se vede excelent si macar stiu ca nu ma chinui cu stream-uri de proasta calitate

urlacher9
21st January 2009, 12:56
@tyler_durden: Nu am dar stiu ca in barul sport spirit se prinde pe digi tv, din aceasta cauza am spus ca este in grila, plus ca si pe site-ul lor am vazut ca este trecut in pachetul de baza

urlacher9
23rd January 2009, 07:23
La fel ca si anul trecut, revista Sport Magazin, care apare marti, 27 ianuarie, dedica cinci pagini Superbowl-ului. Revista poate fi gasita la orice agentie de pariuri Astra si la punctele de difuzare a presei (la acestea din urma nu garantez 100% ca poate fi gasita deoarece nu toate o solicita)

urlacher9
23rd January 2009, 07:26
ai tu digi si merge ?

pt ca am si eu si nu vad Sport1:confused:

http://www.digitv.ro/pachet_baza.html

Cel putin aici asa scrie, ca este in pachetul de baza. Recomandarea mea este sa le dai un telefon si sa ii intrebi de ce nu receptionezi Sport 1 din moment ce in oferta lor acest post de televiziune este inclus. Din cate observ este inclus si in pachetul "po****r" (cel mai ieftin) http://www.digitv.ro/pachet_po****r.html

spiritt23
29th January 2009, 13:58
O invitatie pentru toti cei care vor sa vada Superbowl in Bucuresti. Ca anul trecut, cei interesati sunt asteptati la Sport Spirit, strada Caragea Voda nr.8. Detalii pentru cei care nu stiu unde e se pot afla cu un mesaj pe pm.

Bronco
31st January 2009, 17:29
Urlacher9, stii cumva veti face transmisia Super Bowl in HD sau in format normal? 4:3, adica... :o:

urlacher9
1st February 2009, 04:43
Din cate stiu eu la NFL avem drepturi pentru 4:3

urlacher9
1st February 2009, 04:47
Pentru cei care nu au cum sa vada Super Bowl-ul LIVE din varii motive (serviciu, scoala, etc), partida se va difuza si in reluare dupa urmatorul program:

Marti, 3 februarie de la 23.15
Vineri, 6 februarie de la 14.30

Echipa SPORT 1 va ureza tuturor vizionare placuta, in speranta ca vom avea parte de un meci fascinant!

campuscodi
1st February 2009, 10:17
Deasemenea o sa facem tot posibilul sa fie si pe sectiunea de tv online a echipei is7s

urlacher9
2nd February 2009, 08:17
Multumiri celor care au fost alaturi de noi in acest sezon de NFL, speram ca v-a facut placere sa ne urmariti, noi am incercat de fiecare data sa nu va dezamagim, uneori poate ca am reusit, alteori nu.
SPORT 1, asa cum am spus si la Super Bowl, a achizitionat drepturile pentru urmatoarele 4 sezoane din NFL, programul stiut, 1 meci duminica seara si Monday Night Football, insa fata de ce am avut pana acum, va vom oferi si partidele de la Thursday Night Football, plus TOATE meciurile din playoff.

In incheiere nu uitati, duminica 7 februarie (noaptea de duminica spre luni), ora 1.00, LIVE @ SPORT 1 NFL PRO BOWL
reluarea Pro Bowl-ului se vede luni 8 februarie de la 15.45

DanielStefan
2nd February 2009, 13:14
Multumesc Sport 1 pentru inca un sezon superb incheiat cu un superbowl pe masura! Keep up the good work! :)

cycloneclau
5th February 2009, 12:14
Multumesc si eu tuturor de la Sport 1 care se implica in mediatizarea fotbalului american in Romania.

Multumiri speciale si din partea echipei Bucharest Warriors pt mentionarea numelui si progresului nostru de-a lungul acestui sezon, mai ales in Superbowl. Introducerea din SB XLIII a fost exceptionala. Sper sa-si schimbe mai multi oameni parerea despre acest sport "ciudat" dar incredibil.

Va asteptam la meciurile noastre!

Claudius Kisfaludy
Bucharest Warriors

campuscodi
5th February 2009, 13:33
Multumim Sport1.
I'll miss you guys ! :)

urlacher9
5th February 2009, 16:18
Multumesc si eu tuturor de la Sport 1 care se implica in mediatizarea fotbalului american in Romania.

Multumiri speciale si din partea echipei Bucharest Warriors pt mentionarea numelui si progresului nostru de-a lungul acestui sezon, mai ales in Superbowl. Introducerea din SB XLIII a fost exceptionala. Sper sa-si schimbe mai multi oameni parerea despre acest sport "ciudat" dar incredibil.

Va asteptam la meciurile noastre!

Claudius Kisfaludy
Bucharest Warriors

Intotdeauna am incercat sa promovam acest sport pentru ca si noi ne dorim ca intr-o buna zi sa existe un campionat de fotbal american in Romania. Felicitari pentru tot ceea ce s-a realizat pana acum si mult succes pe viitor atat voua cat si tuturor celorlalte echipe. Cat despre multumiri, nu e nevoie sa le mentionati, tot ce speram este sa fim in sprijinul vostru si ca dupa anuntul nostru sa mai se "lipeasca" macar unu sau doi jucatori noi la echipa.
Legat de meciuri, intotdeauna am fost prezent in limita timpului disponibil si voi incerca si pe viitor sa ajung atunci cand se va desfasura din nou un meci de fotbal american. Toate cele bune si mult, mult succes!

urlacher9
5th February 2009, 16:22
In alta ordine de idei va reamintesc faptul ca Super Bowl-ul se poate vedea in reluare vineri de la 14.30 in timp ce Pro Bowl-ul se transmite LIVE duminica noaptea de la 1.00, dar cum stiu ca multi nu vor sta la ora aia deoarece nu starneste un interes atat de mare, de altfel s-a luat decizia sa fie transmis cu comentariu original iar cel in limba romana sa se faca luni, la reluare, iar a doua zi, luni 8 februarie, de la 15.45 se da inca o data "All Star-ul" pentru cei care isi doresc o ultima portie de NFL inainte de lunga si enervanta pauza pana in septembrie.

urlacher9
6th February 2009, 18:58
Se pare ca s-a modificat ora cu toate ca pe site-ul NFL scrie ca meciul incepe la 1.30. Noi am fost anuntati ca vom incepe transmisiunea la ora 23.45. Astfel:

NFL PRO BOWL duminica, 8 februarie de la ora 23.45, LIVE @ SPORT 1

Cristy RVD
6th February 2009, 21:17
Buna treaba fac cei de la Sport1.E foarte bine ca vor transmite in urmatorii 4 ani cate 3 meciuri pe saptamana + meciurile din play-off :ok:

urlacher9
7th February 2009, 02:01
Multumim pt aprecieri Cristi RVD, 3 meciuri pe saptamana vor fi de la jumatatea sezonului, atunci cand incep partidele de joi. Si da, toate meciurile de playoff. Vom incerca sa nu va dezamagim.

cristane
8th February 2009, 02:41
Poate pina la sezonul urmator se va rezolva ca Sport 1 sa fie disponibil si la Boom :) Pina una alta, felicitari pt inca un sezon reusit :yeah:

urlacher9
8th February 2009, 04:27
Poate pina la sezonul urmator se va rezolva ca Sport 1 sa fie disponibil si la Boom :) Pina una alta, felicitari pt inca un sezon reusit :yeah:

Multumim pentru laude, conteaza enorm pentru noi. Referitor de disponibilitatea Sport 1 la Boom, RCS, Dolce etc etc. Nu sunt avizat sa vorbesc despre astfel de lucruri deoarece nu ma pricep la contracte intre furnizori si posturi de televiziune, insa ca idee, imi aduc aminte ca acum vreo 5-6 ani Telesport transmitea NBA iar eu nu-l aveam acasa. Am inceput sa dau telefoane zilnic, mi-am pus si prietenii, familia si asa mai departe sa sune la UPC si sa ceara introducerea Telesportului. Acum nu stiu daca a contat asta dar din cate stiu din moment ce au cereri atunci se si chinuie sa il bage in grila. Cert e ca la vremea respectiva mi-a aparut Telesportul dupa cam 2 saptamani. Este doar o sugestie, nu garantez ca va merge.

campuscodi
8th February 2009, 04:59
Eu am lucrat la RDS si bagam cereri fantoma de introducere a Sport1 in grila din Iasi. Timp de 1 an in continuu i-am stresat.
N-a mers. Se pare ca l-au bagat pe Digi. :)))) Unde dai si unde crapa.

A.k.a
8th February 2009, 12:50
Eu sunt la RDS si prind Sport 1 de un an si ceva

cristane
8th February 2009, 13:31
Ai mei sint la RDS Brasov si nu se prinde Sport 1. Am inteles insa ca la RDS Bucuresti este. Le-am dat mail celor de la Boom, o sa mai insist, dar avind in vedere ca de vreun an incoace nu au mai introdus nimic nou in grila, desi lumea cere diverse posturi, nu cred ca se va rezolva asa.

urlacher9
8th February 2009, 16:11
Se pare ca sunt tot felul de ciudatenii din moment ce A.k.a. ne spune ca e la rcs si are Sport 1. In Bucuresti stiu ca Sport 1 nu e la RCS dar nu stiu ce sa mai zic... Imi pare rau ca unii au problema asta si nu pot vedea Sport 1, in opinia mea cel mai bun post de sport din Romania. NFL, NHL, Ligue 1, Eredivisie, Liga Sagres, Scottish Premier League, Coca Cola Championship, Superliga Greciei, Golden League la atletism, plus alte evenimente majore asa cum au fost mondialele de handbal, multe turnee de tenis ATP 500 incepand cu acest an si nu exista studio-uri. Este doar sport pe teren, nu sport vorbit. Pacat ca nu se prinde peste tot.

campuscodi
8th February 2009, 16:24
RDS si UPC au grile locale.... vrajeala aia cu oferta nationala nu e reala. Eu in Falticeni la UPC nu am Sport1, dar in Iasi se prinde in pachetul de baza.
De asta am intrebat daca se prinde Sport1 pe DigiTV acum, ca sa fiu sigur. Eu stiam ca oferta nu era updatata de ani de zile :))

urlacher9
17th March 2009, 04:12
Stiu ca mai este mult pana reincepe sezonul in NFL insa Sport 1 are acum si site. Nu este mare lucru insa acolo se poate gasi programul tv actualizat.

www.sport1tv.ro

Sinisther
24th March 2009, 16:51
Tocmai s-au anuntat primele meciuri din Prime Time pt sezonul 2009.

Kickoff weekend
Sept. 10 Tennessee at Pittsburgh NBC 8:30 p.m.
Sept. 13 Chicago at Green Bay NBC 8:30 p.m.
Sept. 14 Buffalo at New England ESPN 7 p.m.
Sept. 14 San Diego at Oakland ESPN 10:15 p.m.

Thanksgiving
Nov. 26 Green Bay at Detroit FOX 12:30 p.m.
Nov. 26 Oakland at Dallas CBS 4:15 p.m.
Nov. 26 N.Y. Giants at Denver NFL Network 8:20 p.m.

Avand in vedere ca de anul acesta vom avea meciuri televizate si joia propun anticipat transmiterea meciului Green Bay at Detroit de Thanksgiving. Cred ca ar fi excelent sa avem posibiltatea de a vedea un meci Live la ora decenta....ora la care poti merge lejer cu oamenii intr-un SportBar fara sa iti zica cei de acolo ca ei inchid si ca e tarziu si alte chestii de genul asta.Plus cred ca ar fi o modalitate excelenta de "po****rizare" a sportului.

brettfavre
25th March 2009, 13:02
Ce efect are TO. Hop in Buffalo... hop cu Bills in monday night

A.k.a
25th March 2009, 18:35
Tocmai s-au anuntat primele meciuri din Prime Time pt sezonul 2009.

Kickoff weekend
Sept. 10 Tennessee at Pittsburgh NBC 8:30 p.m.
Sept. 13 Chicago at Green Bay NBC 8:30 p.m.
Sept. 14 Buffalo at New England ESPN 7 p.m.
Sept. 14 San Diego at Oakland ESPN 10:15 p.m.

Thanksgiving
Nov. 26 Green Bay at Detroit FOX 12:30 p.m.
Nov. 26 Oakland at Dallas CBS 4:15 p.m.
Nov. 26 N.Y. Giants at Denver NFL Network 8:20 p.m.

Avand in vedere ca de anul acesta vom avea meciuri televizate si joia propun anticipat transmiterea meciului Green Bay at Detroit de Thanksgiving. Cred ca ar fi excelent sa avem posibiltatea de a vedea un meci Live la ora decenta....ora la care poti merge lejer cu oamenii intr-un SportBar fara sa iti zica cei de acolo ca ei inchid si ca e tarziu si alte chestii de genul asta.Plus cred ca ar fi o modalitate excelenta de "po****rizare" a sportului.

Ma indoiesc ca va fi transmis acela. Sigur vor fi meciuri de fotbal de la ora aia si ai vazut ca ele au prioritate

urlacher9
26th March 2009, 02:23
Avand in vedere ca meciul este intr-o joi nu cred ca fotbalul ar fi problema. Doar ca, din cate stiu, contractul Sport 1 este facut pentru un meci, la alegere, de duminica seara, dintre cele care incep la ora 23.00 sau 23.15, ora Romaniei + Monday Night Football + Thursday Night Football, iar acesta din urma inseamna meciul transmis de NFL Network. Acum nu sunt 100% convins dar cred ca am dreptate.

cycloneclau
26th March 2009, 09:49
Pana la urma, un meci pe an transmis la o ora normala pt Romania (adica incepand intre 19-21) n-ar face atat de mare diferenta. Ca pt restul trebuie sa ramai un DIE HARD FAN :ok: Oricum vor fi mai multe meciuri transmise, ceea ce este un mare progres.

Sa speram ca in curand se vor transmite si meciuri ale echipelor din Romania (cel putin sa se dea rezumate scurte la stiri, tot ar fi un mare pas deja). In Bulgaria, Team Sofia apar pe la TV intr-o veselie (pe la stiri, prin videoclipuri etc).

popy82
1st June 2009, 16:30
sal....am reusit sa strang pana acum superbowl-urile din 1996 pana acum cu exceptia superbowl XXXV si superbowl XXXVIII...voi le aveti? ma puteti ajuta?

georgebz
1st June 2009, 16:47
cred ca il am eu ... asta e lista cu ce am pe DVD'uri ( trebuie sa o mai actualizez )


America's Game : colectie completa ( 1966-2006 )

DVD 1

Denver @ New England [ 2006 ]
San Francisco @ Saint Louis [ 2006 ]
Saint Louis @ Arizona [ 2006 ]
Dallas @ Tennessee [ 2006 ]

DVD 2

Green Bay @ Denver [ 1984 ]
Kansas City @ Denver [ 1994 ]

DVD 3

SuperBowl XL
Fiesta bowl [ 2006 ]

DVD 4

Chicago @ Saint Louis [ 2006 ]
San Diego @ Cincinnati [ 2006 ]

DVD 5

SuperBowl XLI
New England @ Indianapolis [ 2006 AFC Champ ]

DVD 6

SuperBowl XXXI
SuperBowl XXXVIII
Arena Football : Philadelphia @ Dallas [ 2006 ]

DVD 7

Oakland @ New England [ 2001 ]
Denver @ New England [ 2005 ]
Denver @ Baltimore [ 2005 ]

DVD 8

New Orleans @ Dallas [ 2006 ]
Dallas @ Atlanta [ 2006 ]
Detroit @ Dallas [ 2006 ]

DVD 9

Green Bay @ Chicago [ 1980 ]
New York Giants @ San Francisco [ PlayOff 2002 ]
San Francisco @ Washington [ 2005 ]

DVD 10

San Diego @ Indianapolis [ 2004 ]
Indianapolis @ Jacksonville [ 2006 ]
Philadelphia @ Indianapolis [ 2006 ]

DVD 11

Baltimore @ New Orleans [ 2006 ]
New Orleans @ Atlanta [ 2006 ]
New Orleans @ Tampa Bay [ 2006 ]

DVD 12

Indianapolis @ Tampa Bay [ 2003 ]
Indianapolis @ Tennessee [ 2006 ]
Philadelphia @ Tampa Bay [ 2006 ]

DVD 13

Cleveland @ Pittsburgh [ Wild Card 2002 ]
Philadelphia @ Washington [ 2005 ]
New Orleans @ Green Bay [ 2006 ]

DVD 14

Houston @ Buffalo [ Wild Card 1993 ]
Miami @ New York Jets [ 2000 ]
Atlanta @ Chicago [ 2005 ]
- NFL Films -

DVD 15

Pittsburgh @ Cinncinati [ PlayOff 2005 ]
Pittsburgh @ Indianaplois [ PlayOff 2005 ]
Philadelphia @ New Orleans [ PlayOff 2006 ]

DVD 16

Indianapolis @ New York Jets [ 2006 ]
Philadelphia @ Dallas [ 2006 ]
Tampa Bay @ Chicago [ 2006 ]

DVD 17

Detroit @ Minnesota [ 1991 ]
Denver @ Dallas [ 2001 ]
Washington @ Dallas [ 2002 ]

DVD 18

Cincinnati @ Chicago [ PlayOff 1988 ]
Miami @ Dallas [ 2003 ]
Chicago @ Dallas [ 2004 ]
Indianapolis @ Dallas [ 2006 ]

DVD 19

SuperBowl XXIII
SuperBowl XXXIV

DVD 20

SuperBowl XIII
SuperBowl XXIX
SuperBowl XXXII

DVD 21

Detroit @ Chicago [ 2006 ]
New York Giants @ Tennessee [ 2006 ]
san Francisco @ Seattle [ 2006 ]


DVD 22

Oakland @ Denver [ 2004 ]

DVD 23

Cincinnati @ Tampa Bay [ 2006 ]
Indianapolis @ Denver [ 2006 ]
New York Jets @ Miami [ 2006 ]

DVD 24

Chicago @ Arizona [ 2006 ]
Chicago @ New York Jets [ 2006 ]
Seattle @ Detroit [ 2006 ]

DVD 25

Denver @ Dallas [ 2005 ]
Chicago @ New York Giants [ 2006 ]
Atlanta @ Cincinnati [ 2006 ]

DVD 26

Buffalo @ Minnesota [ 2002 ]
New Orleans @ Saint Louis [ 2004 ]
Washington @ Tampa Bay [ 2005 Wildcard PlayOff ]

DVD 27

Baltimore @ Indianapolis [ 2006 PlayOff ]
Dallas @ Jacksonville [ 2006 ]
WorldBowl XV

DVD 28

Denver @ Buffalo [ 2007 ]
New York Giants @ Dallas [ 2007 ]
Cincinnati @ Cleveland [ 2007 ]

DVD 29

Baltimore @ Cincinnati [ 2007 ]
San Diego @ Green Bay [ 2007 ]
San Diego @ New England [ 2007 ]

DVD 30

Detroit @ Philadelphia [ 2007 ]
Indianapolis @ Houston [ 2007 ]
New Orleans @ Indianapolis [ 2007 ]
Tampa Bay @ Indianapolis [ 2007 ]

DVD 31

New England @ Dallas [ 2007 ]
Pittsburgh @ Arizona [ 2007 ]

DVD 32

Pittsburgh @ Denver [ 2007 ]
Indianapolis @ Jacksonville [ 2007 ]
Tennessee @ Houston [ 2007 ]

DVD 33

Indianapolis @ Tennessee [ 2007 ]
New England @ New York Jets [ 2007 ]

DVD 34

Indianapolis @ Carolina [ 2007 ]
New England @ Indianapolis [ 2007 ]
New York Giants @ Miami [ 2007 ]

DVD 35

Dallas @ Buffalo [ 2007 ]
Seattle @ Cleveland [ 2007 ]

DVD 36

Cleveland @ Pittsburgh [ 2007 ]
San Diego @ Minnesota [ 2007 ]
Indianapolis @ San Diego [ 2007 ]

DVD 37

New York Giants @ San Francisco [ 1990 ]
Atlanta @ Philadelphia [ 2005 ]
Chicago @ Detroit [ 2007 ]

DVD 38

SuperBowl XX
SuperBowl XXXVI

DVD 39

SuperBowl III
SuperBowl XXXIX

DVD 40

Indianapolis @ Baltimore [ 2007 ]
Indianapolis @ Atlanta [ 2007 ]
Jacksonville @ Indianapolis [ 2007 ]
Kansas City @ Indianapolis [ 2007 ]

DVD 41

Buffalo @ Miami [ 1989 ]
Buffalo @ San FRancisco [ 1992 ]
Chicago @ Green Bay [ 2004 ]

DVD 42

Dallas @ Detroit [ 2007 ]
Denver @ Chicago [ 2007 ]

DVD 43

Arizona @ Cincinnati [ 2007 ]
New York Giants @ Washington [ 2007 ]
Tampa Bay @ New Orleans [ 2007 ]

DVD 44

Houston @ Indianapolis [ 2007 ]
Indianapolis @ Oakland [ 2007 ]
New England @ New York Giants [ 2007 ]

DVD 45

New York Giants @ Philadelphia [ 1970]
SuperBowl VIII
SuperBowl XXX

DVD 46

New York Giants @ Dallas [ Playoff 2007 ]
San Diego @ Indianaplois [ Playoff 2007 ]
Seattle @ Green Bay [ Playoff 2007 ]

DVD 47

Jackonville @ New England [ Playoff 2007 ]
Jacksonville @ Pittsburgh [ PLayoff 2007 ]

DVD 48

Minnesota @ Chicago[ 2007 ]
New York Giants @ Green Bay [ Playoff 2007 ]

DVD 49

Tennessee @ Indianapolis [ 2007 ]
SuperBowl XLII





FILME


Brian's song (1971)
The longest yard (1974)
Heaven can wait (1978)
All the right moves (1983)
Necessary roughness (1991)
Rudy (1993)
The program (1993)
The waterboy (1998)
Varsity Blues (1999)
Any given sunday (1999)
Remember the Titans (2000)
The replacements (2000)
The junction boys (2002)
Hometown legend (2002)
Radio (2003)
Friday night lights (2004)
The longest yard (2005)
Invincible (2006)
We are Marshall (2006)
Gridiron gang (2006)
Facing the Giants (2006)
The comebacks (2007)
The gameplan (2007)
Leatherheads (2008)

Friday night lights (serial)[Seria 1](ep 1-22 )
Friday night lights (serial)[Seria 2](ep 1-15)

campuscodi
1st June 2009, 17:25
acum copii eu seria 3 din friday night lights.... sa-mi dai un buzz diseara george sa-ti dau torentul daca vrei cu toata seria intreaga :P

Sinisther
1st June 2009, 18:26
acum copii eu seria 3 din friday night lights.... sa-mi dai un buzz diseara george sa-ti dau torentul daca vrei cu toata seria intreaga :P

PDTV sau 720p? :P

MaxximusLegion
1st June 2009, 18:28
george,frumos...insa share-uiesti si cu noi?

georgebz
1st June 2009, 21:00
acum copii eu seria 3 din friday night lights.... sa-mi dai un buzz diseara george sa-ti dau torentul daca vrei cu toata seria intreaga :P

mersi ... am si Seria 3 ... dupa cum am spus si la inceput nu e actualizata lista :D


george,frumos...insa share-uiesti si cu noi?

le-as "share-ui" cu cea mai mare placere , dar nu am viteza deloc buna la upload

campuscodi
16th July 2009, 15:50
http://eurosport.yahoo.com/13072009/2/nfl-strikes-img-deal-sell-intl-tv-rights.html

S-ar putea sa ne afecteze. Acum depined si daca Romania a fost inclusa sau nu in acel pachet.