PDA

View Full Version : Intersezon 2006/2007



Jerry20cm
4th July 2006, 09:44
Avand in vedere intamplarile neplacute am deschis/redeschis (cum vretzi sa-i spunetzi) acest thread.

dede
4th July 2006, 12:37
pt inceput sa zicem ca in acest an Steaua va castiga campionatul, va ajunge in gr ucl si de acolo in primavara europeana :evil:

Jerry20cm
4th July 2006, 13:15
pt inceput sa zicem ca in acest an Steaua va castiga campionatul, va ajunge in gr ucl si de acolo in primavara europeana :evil:

total de acord:D

pinki
5th July 2006, 13:26
subscriu! steaua e cea mai buna!

Vlad
5th July 2006, 13:37
Azi are Steaua meci cu Groclin (sau cum ii cheama). Sper sa nu se mai ia la trante ca devine aiurea si nici Olaroiu sa nu mai faca faza cu schimbatul tricoului :happy
Trebiue sa se concentreze si sa bata.

dede
5th July 2006, 14:15
mda...era pe aici si un thread cu pregatiri si chestii de genu' asta, da' se pare ca a disparut...oricum, sper sa castige, nu ca ar fi f importanta victoria, dar suna mai bine...mai ales dupa meciul cu ucrainienii

Jerry20cm
6th July 2006, 10:05
Steaua a incheiat aseara turneul de la Kaprun(Austria) cu o victorie in fatza polonezilor de la Groclin 2-0 prin golurile inscrise de Nesu si Litu.

Stelisti revin astazi in Bucuresti iar pe data de 8 iulie vor pleca in cel de-al doilea cantonament la Mierlo(Olanda) unde vor sta pana pe 19 iulie.

Paul
7th July 2006, 10:57
Incep cu un mic articol din ProSport, fiindca ei au vazut meciurile , noi NU.


Om cu om

ProSport vă propune o radiografie a jucătorilor la finalul stagiului de pregătire din Austria.

Campionii au susţinut la Kaprun şi trei partide amicale, două victorii şi o înfrângere la scor: 2-1 cu Apollon Limassol, 2-0 cu Groclin şi 1-5 cu Tavria Simferopol.
Olăroiu a propus un turneu de acumulare, pentru ca de mâine echipa din Ghencea să se îndrepte spre Mierlo, Olanda, unde predominante vor fi antrenamentele tactice.
Duritatea şedinţelor de pregătire comandate de Olăroiu a făcut şi victime, Cristocea, Baciu, Drida, Liţu şi Rădoi cedând rând pe rând.
Carlos - A apărat în toate meciurile şi a fost în nota sa obişnuită. Nu a greşit aproape deloc, însă se observă lipsa unui contracandidat.
Cernea - În meciul cu Tavria, scor 1-5, a încasat trei goluri, însă cu greu i s-ar putea imputa vreunul. Se simte lipsa jocurilor.
Toma - Nu a apărat în niciun meci.
E. Baciu - S-a antrenat doar o zi. A acuzat febră, fiind nevoit să se întoarcă în ţară după numai trei zile pentru investigaţii medicale.
D. Bălan - La ultima partidă a fost cel mai certat jucător. Nu poate umple golul lăsat de Ogăraru, astfel încât nu poate fi decât o soluţie de rezervă a nou-venitului Saban.
Ghionea - Nici mai slab, dar nici mai bun decât de obicei. A jucat în toate partidele şi s-a achitat bine de sarcini.
Goian - Sârguincios la antrenamente, însă a părut nesigur în unele momente, mai ales în partida cu ucrainenii de la Tavria Simferopol.
Neşu - A arătat o bună formă. A tras tare la antrenamente, dovedind că este un adevărat contracandidat al lui Petre Marin.
Panait - Nu a rupt gura târgului, însă Oli a fost mulţumit de prestaţia lui. Vrea mult, însă deocamdată este aproape imposibil să scoată din echipă pe unul dintre Goian ori Ghionea.
Petre Marin - Cel mai experimentat fotbalist este şi unul dintre cei mai muncitori. A arătat constanţă.
Boştină - Unul dintre cei mai buni jucători din turneul de pregătire. Şi-a făcut simţită prezenţa pe teren în fiecare meci.
Cristocea - Nu a fost în cea mai bună formă. Antrenamentele istovitoare comandate de Oli l-au pus în dificultate.
Drida - S-a accidentat în al doilea meci şi nu a mai putut să se antreneze în continuare.
Lovin - Serios în pregătiri, mijlocaşul dovedeşte că a mai căpătat încredere şi experienţă.
Nicoliţă - Unul dintre evidenţiaţii lui Olăroiu, este mereu primul la antrenamente şi la testele fizice. Neobosit, joacă orice.
Ochiroşii - Lipsit de experienţă, nu poate face încă faţă jocurilor din prima ligă.
Rădoi - Din cauza antrenamentelor dure, a “căzut” în ultima parte a cantonamentului.
Paraschiv - Siguranţa de la mijlocul terenului a fost dată de el. A fost în formă, fiind cel mai bun recuperator.
Opriţa - Oli i-a acordat banderola în două dintre partide. Este o soluţie atât pentru banda dreaptă, cât şi pentru atac.
V. Badea - A jucat cu teamă. Trecerea la Steaua e greu de făcut, mai are nevoie de timp pentru a dovedi că este un atacant de rasă.
Dică - Foarte bun la alergări, unul dintre evidenţiaţii lui Oli la testele fizice.
Iacob - Încet, încet, după accidentările de la mijlocul sezonului trecut, a început să revină la forma de vârf. Nu are concurenţă pe post.
Liţu - A tras din greu la antrenamente şi a marcat, ca şi anul trecut, un singur gol.


+ - uri

Bostina si Oprita sunt in crestere, desi erau anuntati pentru a pleca
Paraschiv , cica e si el in "vana"

- - uri

V. Badea , e in aer.
Radoi s-a accidentat
Balan , in care aveam un minim de sperantza e in aer
Cristocea e in scadere

Cum apreciazi voi acest turneu?

Jerry20cm
7th July 2006, 11:01
pai....
Pe GSP...Cristocea e bun...pe Prosport cica e praf :o:
si mai sunt multe situatii de genul acesta....

Sper ca venirea lui Saban sa acopere golul lasat pe partea dreapta...insa cred ca mai avem de 1-2 jucatori(un mij.ofensiv + atacant).

PS: Azi la ora 11 va fi prezentat oficial Saban

SORENSEN
7th July 2006, 11:27
Mda eu sunt nemultumit in primul rand ca nu s-au facut transferurile care trebuie...
Turneul e greu sa te lamureasca...

Paul
7th July 2006, 11:35
pana una alta e bine ca nu a plecat decat Ogararu.

Practic echipa e aceeasi care a terminat campionatului cu urmatoarele aspecte:

Saban <==> Ogararu
V. Badea <==> Cristea

Panait , intarire in aparare
Drida , in plus
-------
Ce mai avem nevoie.

1. PORTAR
2. MIJLOCAS CENTRAL OFENSIV
3. ATACANT

-----------

Cum ar trebui sa arate lotul

p: Carlos , P2 , Cernea
f: Saban/Balan , Goian , Ghionea/Panait , Baciu , P. Marin / Nesu
m: Nicolita/Drida , Radoi,Paraschiv / Lovin , M 4 , Bostina/Cristocea
a: Iacob , Dica ,A3 Badea , Oprita

+ Toma , Tudose , Enescu , Ochirosii , SImion , Litu

Deci : lot de 24 + juniori (lista B)

Cine ar fi cei 3.

Portar: Stancioiu (liber de contract) , Hamutovsky (vrea sa revina) , Curca (cam scump) , Hutan ( o solutie decenta)
Atacant: Neaga (pana intr`un milion) , Mazilu (vre`o 2-2.5 M ar merge pe el) ,
Mijlocas central ofensiv: Tibi Balan , Todoran (solutii interne) , Cernat (externa)

dede
7th July 2006, 11:37
Haos pe dreapta
Dan Udrea


Primul stagiu de pregătire al campioanei a arătat că plecarea lui Ogăraru e o pierdere imensă

10 zile a stat Steaua &#238;n cantonament &#238;n Austria, timp &#238;n care a disputat 3 partide de verificare şi a efectuat mai bine de 15 antrenamente. Ce a scos &#238;n evidenţă stagiul de pregătire al roş-albaştrilor?

Că faţă de retur, Steaua nu pare mai puternică, ba dimpotrivă, are o mare problemă &#238;n zona fundaşului dreapta, descoperită deocamdată, p&#238;nă la integrarea lui Saban. &#206;n plus, chiar dacă meciul cu Tavria Simferopol nu este foarte relevant, &#238;n cele 3 jocuri echipa a &#238;ncasat 6 goluri, adică tot at&#238;tea c&#238;te a primit &#238;n &#238;ntreg returul Diviziei A, c&#238;nd pe bancă a stat Olăroiu.

Deşi a marcat &#238;n fiecare &#238;nt&#238;lnire şi a ratat şi alte ocazii, mai ales &#238;n amicalul cu Apollon, Olăroiu nu prea are soluţii viabile pentru a schimba sistemul sau oamenii din avanposturi, cuplul Dică-Iacob fiind cel de bază. Un amănunt care trebuie să-i dea de g&#238;ndit serios lui Oli este faptul că niciodată n-a &#238;nscris &#238;n primele reprize ale amicalelor, c&#238;nd a avut prima echipă pe teren.

PORTAR
Nimic special pentru Carlos
Cele 3 meciuri amicale disputate &#238;n Austria l-au arătat pe acelaşi Carlos din primăvară. Fără realizări spectaculoase. Practic, nu se poate lăuda că a scos vreo minge, el &#238;ncas&#238;nd, &#238;n schimb, două goluri &#238;n &#238;nt&#238;lnirea cu Tavria Simferopol, la unul dintre ele av&#238;nd partea lui de vină. Cernea continuă să răm&#238;nă la statutul de eternă rezervă, neav&#238;nd practic nici o şansă de a deveni titular &#238;n poarta campioanei.

APĂRARE
Soluţii neinspirate
Un lucru este cert. Plecarea lui Ogăraru a lăsat un gol imens pe postul de fundaş dreapta. Olăroiu a &#238;ncercat mereu altă soluţie &#238;n această zonă. &#206;n partida cu Apolon a fost folosit Nicoliţă, care s-a achitat onorabil de sarcinile defensive, dar aportul său &#238;n ofensivă a fost nul. Apoi, cu Tavria Simferopol, fundaş dreapta a jucat Petre Marin şi s-a dovedit o variantă falimentară, din acea parte plec&#238;nd două dintre golurile ucrainenilor. Miercuri, la cel din urmă amical, cu Groclin, Daniel Bălan a avut o evoluţie slabă, care l-a nemulţumit pe Olăroiu. Speranţele steliştilor pentru acoperirea golului lăsat de transferul lui Ogăraru se leagă de venirea israelianului Saban. Cuplul central, Ghionea - Goian, a avut mari probleme &#238;n meciul cu Tavria, &#238;n rest a jucat bine.

MIJLOC
Boştină discret
Linia de mijloc a Stelei a demonstrat că se bazează &#238;n continuare pe cuplul central Rădoi - Paraschiv, ultimul fiind poate cel mai constant jucător &#238;n turneul austriac. &#206;n schimb, Boştină s-a comportat sub aştepări, av&#238;nd destul de puţine realizări &#238;n cele 3 partide. Dacă altădată era un excelent pasator şi furnizor de centrări periculoase, acum a rămas dator. Un plus pentru Cristocea, foarte prezent &#238;n joc, dar şi pentru Nicoliţă, inepuizabil, de departe cel mai pregătit jucător din lotul campioanei.

ATAC
Dică răm&#238;ne omul-cheie
&#206;n atac, Oli a &#238;ncercat mai multe variante. Cu 3 atacanţi &#238;n linie, cu doi avansaţi şi cu Dică &#238;n spatele lor sau varianta clasică, Iacob &#238;n faţă, susţinut de Dică. &#206;n toate cazurile, piteşteanul şi-a arătat clasa, el fiind omul pe la care trec toate baloanele atunci c&#238;nd Steaua construieşte. Pasator extrem de bun, ştie c&#238;nd să deschidă jocul şi a oferit multe mingi utile colegilor săi. Apare şi la finalizare şi, chiar dacă n-a marcat, a fost lăudat de Olăroiu la fiecare joc. Locul lui Iacob nu pare ameninţat de nimeni &#238;n momentul de faţă, el fiind singurul care ştie să joace cu spatele la poartă şi să &#238;ndeplinească rolul de pivot.

REVELAŢIA
Opriţa, mereu util
Dintre jucătorii consideraţi rezerve, &#238;n afara noilor achiziţii, Olăroiu poate miza oric&#238;nd &#238;n ofensivă pe Opriţa. Folosit de fiecare dată ca mijlocaş &#238;n banda dreaptă, acesta a jucat mereu bine. &#206;n primul meci, cu Apollon, a fost cel mai bun de pe teren, a marcat, a oferit o pasă de gol şi a dat şi o bară. Şi cu Groclin, intrarea lui a revitalizat atacul.

NOILE ACHIZIŢII
Panait promite
Vali Badea şi Bogdan Panait, ambii de la FC Vaslui, plus Drida (Jiul). Acestea au fost noutăţile Stelei &#238;n Austria. Panait a lăsat o foarte bună impresie, el juc&#238;nd foarte sigur pe el &#238;n cele 3 meciuri. Imbatabil &#238;n jocul aerian, a rezolvat bine fiecare minge şi n-a gafat. &#206;n condiţiile &#238;n care Eugen Baciu va absenta o lungă perioadă, Panait poate fi, fără probleme, prima variantă de &#238;nlocuire a lui Goian sau a lui Ghionea. Badea &#238;ncă nu se simte &#238;n largul său, &#238;nsă este un foarte bun atacant &#238;n jocul fără minge, el fiind lăudat mereu de Olăroiu pentru faptul că face culoare colegilor. &#206;n fine, Drida a jucat bine &#238;n primul meci, dar apoi slab cu Tavria, c&#238;nd s-a şi accidentat. La el problema principală pare a fi modul &#238;n care se pregăteşte, fiind destul de indolent la antrenamente.



mda...cica prosport'u scrie ca Bostina a fost unul dintre cei mai buni jucatori, iar gsp'u scrie ca a fost slab...la fel si cu Cristocea...pe cine sa cred acum? :mda:

Jerry20cm
7th July 2006, 11:41
Pai hai sa propunem niste jucatori:

pe postul de portar: cel mai usor ar fi sa-l luam pe Stancioiu care e liber de contract, altul nu-mi vine in minte acum.
mijlocas ofensiv: t.balan(insa sunt sanse aproape 0), todoran(cam batran dar bunicel), cocis(cam skump si cam nesimtit:D ) sau ceva de afara.
atacant: ar fi tanase(arges-cam greu avand in vedere ca argesul anu acesta si-a propus lucruri mari:sleep: ), mazilu(prea skump in opinia mea) sau ceva de afara.

SORENSEN
7th July 2006, 11:43
Paul ai mare dreptate ce spui...ce ma enerveaza e ca astia pe la club s-au lasta pagubas cu privire la achizitii ...cel pun asa lasa sa se inteleaga...
mai sunt vreo 19 zile pana la prel Cl ..parca...
Daca si mai cumparam ceva ...cand se acomodeaza ?

Vlad
7th July 2006, 11:46
pai toate aprecierile astea sunt subiective, ii oarecum normal sa se contrazica(gsp si prosport). Important este cum se vor descurca in campionat si in CL.
Cred ca cea mai impotanta achizitie pentru Steaua ar fi un portar, iar Saban sper sa umple cu succes locul lasat liber de plecarea lui Ogararu.

dede
7th July 2006, 11:54
apropo de transferuri bune sau rele, azi dimineata pe tvsport un jurnalist de la prosport lauda conducerea Stelei pt transferurile pe care le face de cativa ani...zicea e cea mai eficienta conducere din Ro si ca toate transferurile sunt facute cu cap, ceea ce e adevarat, cel putin pana acum...deci putem avea incredere in Meme si Oli

Paul
7th July 2006, 12:02
achizitiile cu cap sunt facute de Becali , ca nu vinde nimic deci nu prea avem nevoie de achizitii :D

Jerry20cm
7th July 2006, 15:25
Acum cateva minute a fost prezentata noua achizitie a Stelei , Saban(26 ani-Israel) el v-a purta tricoul cu nr. 23 si speram sa suplineasca plecarea lui Georgica :ok:

Paul
7th July 2006, 15:46
numarul 23.... deci pleaca si Tudose :D

Jerry20cm
7th July 2006, 16:10
numarul 23.... deci pleaca si Tudose :D

sau poate ia alt numar:D ..oricum pleaac imprumutat dak e la UTA

SORENSEN
8th July 2006, 00:44
Da cica Laca vrea vreo 7 jucatori...in general tineri...e bine pt noi ...ca cine stie de unde sare...cazul Ogararu imprumutat si apoi a crescut si a revenit mult mai bun...

pinki
8th July 2006, 13:14
da' si daca ii imprumuta pe-aia, ce, e mare pierdere? ca oricum nu cred ca sunt marii jucatori de baza ai stelei... sa-i ia :)

Jerry20cm
8th July 2006, 17:16
da' si daca ii imprumuta pe-aia, ce, e mare pierdere? ca oricum nu cred ca sunt marii jucatori de baza ai stelei... sa-i ia :)

Da nu e nicio pierdere....din contra ar fi perfect pt. totzi:
- UTA si-ar completa lotul
- Steaua isi imprumuta jucatori acre au okazia de a juca in prima liga
- Jucatori vor capata experientza primei divizii

Jerry20cm
10th July 2006, 15:09
Miercuri Steaua va juca primul meci amical al turneului de la Mierlo(Olanda) in compania formatziei turce Rizespor.

Jerry20cm
12th July 2006, 09:57
La ce ora jucam azi cu turci???

Jerry20cm
12th July 2006, 11:04
Am aflat intre timp:D
Azi la ora 19 vom sustine primul meci amical din cadrul turneului de la Mierlo in compania formatiei turce Rizespor ocupanta locului 9 in sezonul tocmai incheiat.

pinki
12th July 2006, 20:38
si cum stam cu scorul?

Jerry20cm
12th July 2006, 20:47
Pai
la pauza: 1-0 gol Nicolita min. 42

Steaua a inceput in urmatoarea formula:
Carlos-Saban,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Paraschiv,Lovin,Bostina-Dica,Iacob.

Paul
12th July 2006, 21:05
stam prost cu scorul , ca GSP si ProSport , se iau dupa steauafc.com , singura sursa care are ziarist la fatza locului :rosu:

Jerry20cm
12th July 2006, 21:16
Acum cica ar fi 4-1 cu goluri marcate de Nicolita,Dica ,Goian si Oprita.

pinki
12th July 2006, 22:51
oprita? stie sa dea gol??? :o:

SORENSEN
12th July 2006, 23:21
Steaua: Carlos - Saban (51 D. Bălan), D. Goian (79 E. Baciu), Ghionea, P. Marin (51 Neşu) - Nicoliţă (72 Opriţa), Paraschiv, Lovin, Boştină (70 Cristocea) - N. Dică (72 V. Badea), V. Iacob
4-1: Nicoliţă (44), D. Goian (69), N. Dică (71), Opriţa (75) / Altan (60)

starsteel
12th July 2006, 23:34
Oprita e un tip de treaba dar ca fotbalist sincer nu il doresc in echipa.

Jerry20cm
13th July 2006, 11:32
Mai avem vreun amical inaintea celui cu NAC Breda de pe 18 iulie???

pinki
13th July 2006, 12:55
da' se da vreun meci in direct pe undeva? sau nu se oboseste nimeni...

SORENSEN
13th July 2006, 12:58
Cica cu o echipa de nivel inferior din olanda...
eu sincer supercupa si cele doua meciuri din turul 2 prel UCL le vad ca amicale cu miza...care poate sunt mai importante decat sa joci un amical cu AS ROma de exemplu....avem timp sa jucam cu echipe de nivelul asta in grupele UCL...

Jerry20cm
13th July 2006, 13:02
da' se da vreun meci in direct pe undeva? sau nu se oboseste nimeni...

pai vino pe 22 iulie pe Lia Manoliu sa vezi vb lui Man Not Machine un amical cu miza;)

dede
13th July 2006, 13:05
da' se da vreun meci in direct pe undeva? sau nu se oboseste nimeni...
sincer, eu m-as plictisi daca m-as uita la vreun amical, chiar si daca e vorba de Steaua...si cred ca nu's numai eu...asa ca de ce sa se mai oboseasca cineva sa transmita amicalele?

Jerry20cm
13th July 2006, 13:06
sincer, eu m-as plictisi daca m-as uita la vreun amical, chiar si daca e vorba de Steaua...si cred ca nu's numai eu...asa ca de ce sa se mai oboseasca cineva sa transmita amicalele?

eu unul m-as uita, pt. noile achizitii in special.

Paul
13th July 2006, 13:44
sincer, eu m-as plictisi daca m-as uita la vreun amical, chiar si daca e vorba de Steaua...si cred ca nu's numai eu...asa ca de ce sa se mai oboseasca cineva sa transmita amicalele?

ete fix
eu unul nu ma plictisesc nici macar la incalzire , ce sa mai zic ca intr-un amical ii vezi jucand...

dede
13th July 2006, 13:48
fiecare cu parerea lui...eu ma plictisesc...stau, ma uit 5 minute si nu mai am chef...nici la meciurile nationalei n-am rabdare sa ma uit

Jerry20cm
13th July 2006, 13:50
fiecare cu parerea lui...eu ma plictisesc...stau, ma uit 5 minute si nu mai am chef...nici la meciurile nationalei n-am rabdare sa ma uit

lolll
eu meciurile nationalei le astept deja cu 3 zile inainte sa inceapa:D ....si vb lui Paul dak ar televiza antrenamentele eu m-as uita:D

.................
Un nou adversar pentru Steaua - echipa belgiană Zwarte Leeuw

&#206;n programul echipei de fotbal Steaua Bucureşti, aflată &#238;n turneu de pregătire &#238;n Olanda, a intervenit un nou meci amical.

Astfel, pe 15 iulie - ora locală 19,30, Steaua Bucureşti va &#238;nt&#226;lni echipa belgiană Zwarte Leeuw, nou promovată &#238;n liga a treia.

După cum informează website-ul clubului din Ghencea, meciul se va disputa, &#238;n Belgia, &#238;n localitatea Rijkevoorsel. Spectatorii vor putea vedea această partidă achit&#226;nd 5 euro pentru un bilet de intrare.

dede
13th July 2006, 13:55
eh, pe mine nationala nu ma prea pasioneaza...cel putin in ultima vreme...nici la meciurile oficiale nu m-as prea uita, dar totusi suntem romani si tre' sa tinem cu Romania :D Hai Romania! :P

pinki
13th July 2006, 14:41
hehe, pai stau la 2 pasi de lia manoliu, la meciul cu ... hm, nu mai tin minte, cu jiul cred, sau oricum, o echipa "mare" ma duceam la un fel de terasa de-acolo si cum stateam eu si-mi beam sucul si vedeam meciul la tv il si auzeam in direct. misto senzatia :ok: poate o sa trec si acum sa ascult :D

dede
13th July 2006, 14:43
cu jiu' aveam terenul suspendat

Jerry20cm
13th July 2006, 14:44
hehe, pai stau la 2 pasi de lia manoliu, la meciul cu ... hm, nu mai tin minte, cu jiul cred, sau oricum, o echipa "mare" ma duceam la un fel de terasa de-acolo si cum stateam eu si-mi beam sucul si vedeam meciul la tv il si auzeam in direct. misto senzatia :ok: poate o sa trec si acum sa ascult :D

uite mergem amandoi:D ...ca si eu stau la vreo 5 pasi de Lia Manoliu:D

pinki
13th July 2006, 17:17
hehe, da' eu ajung mai repede... da, la jiul n-aveam spectatori... hm... nu-mi aduc aminte cu cine jucam, ca nu era nici vasluiul... oricum, a fost funny :)

Jerry20cm
13th July 2006, 17:21
hehe, da' eu ajung mai repede... da, la jiul n-aveam spectatori... hm... nu-mi aduc aminte cu cine jucam, ca nu era nici vasluiul... oricum, a fost funny :)

Chiar stai pe langa Lia Manoliu???:rolleyes: ...pe unde ???:D...eu stau pe Socului ;)

pinki
13th July 2006, 17:24
eu la colt intre mihai bravu si vatra luminoasa :) fix la coltz..

Jerry20cm
13th July 2006, 17:26
eu la colt intre mihai bravu si vatra luminoasa :) fix la coltz..

ahhhhhhhhhaaaaaaa deci eu stau mai aproape:evil: ....ce 2 pasi?? ca ai 2 statii de masina de mers???:P :P :P

starsteel
13th July 2006, 17:48
Asta e threadul cu intersezon 2006/2007 ce tot discutati voi aici? Intersezon la...fotbal.....Steaua.

dede
13th July 2006, 18:06
ca tot opri domnul starsteel off-topicul, vin eu si ii raspund lui Jerry care intreba mai devreme de niste amicale
"Echipa antrenată de Cosmin Olăroiu a mai perfectat o partidă amicală. S&#238;mbătă, de la ora 20:30, Steaua o să joace cu Zwarte Leeuw (Belgia)." gsp

starsteel
13th July 2006, 18:35
Asta se pare ca e intersezonul cel mai modest in ceea ce inseamna echipele adverse din amicale, in mod sigur si mondialul e de vina.

pinki
13th July 2006, 22:13
ok, pardon de offtopic!

Jerry20cm
15th July 2006, 20:34
de la ora 20.30:

Steaua - Zwarte Leeuw

echipa de start a Stelei:


Cernea - D. Bălan, Panait, E. Baciu, Neşu - Opriţa, Drida, Rădoi, Cristocea - V. Badea, Liţu

Jerry20cm
15th July 2006, 22:16
Scor final : 0-0

Echipa folosita:
Cernea - D. Balan, Panait, Baciu, Nesu (min. 63 Saban) - Oprita (min. 77 Nicolita), Drida (min. 77 Paraschiv), Radoi (min. 7 Ochirosii), Cristocea (min. 70 Bostina) - Badea (min. 77 Dica), Litu (min. 73 Iacob)

S2K
16th July 2006, 11:55
Sa mergem la biserica si sa ne rugam sa nu se accidenteze sau sa fie suspendati doi-trei titulari in acelasi moment ca va fi de jale...

Steaua 2006/07 (cea de pana acum) este mult mai slaba decat Steaua 2005/06.

Paul
16th July 2006, 12:37
ete kkt , echipa de super rezerve a facut un 0-0 si deja e tragedie...

SORENSEN
16th July 2006, 12:41
Pai e naspa pt ca inseamna ca daca rezervele nu bat o echipa de liga 3 din belgia cum vor face fata in alte emciuri mai tari...
Nu e tragedie dar nici bine...
Dar clar ca atacantii nu sunt in forma...Badea si Litu inca n-au treaba cu prima echipa...Iacob nu pare nici el in mare forma....
E jale daca nu aducem un atacant adevarat...

Se vorbeste de alti 2 polisti...Ov Petre si Caramarin...dar cand se VORBESTE de un ATACANT.....

starsteel
16th July 2006, 12:47
....Steaua 2006/07 (cea de pana acum) este mult mai slaba decat Steaua 2005/06.

Stai linistit, eu am crezut sezonul trecut ca avem a 3-a sansa la titlu, am ajuns la borna nr.23 si am fost la cateva minute de finala UEFA Cup. Asa ca nu putem fi pesimisti doar, Steaua e Steaua!

Paul
16th July 2006, 12:50
mortii ma-sii cu Ov. Petre si Caramarin astia , sper sa nu vina

Dupa aia uite cum ar arata mijlocsul nostru , mai ales partea centrala:

Radoi , Paraschiv , Lovin , Ov. Petre - toti inchizatori :o:

Vreau un varf. Mazilu , Neaga ... oricare dintre ei .

SORENSEN
16th July 2006, 13:13
Subscriu la partea cu atacantii.......VREEEEEM ATACANTI...

erreyy
16th July 2006, 13:23
Se pare ca va trebuie un portar valoros, asta ii lipseste Stelei acum, Carlos asta e o caricatura de portar, cred ca s-au bucurat aia de la Boavista ca au scapat de el, e si mare betivan din cate citesc in ziare, luati-va un portar roman bun si gata rezolvati problema.

starsteel
16th July 2006, 13:28
Impotriva lui Carlos e campanie, cei de la Antena 1 strigau in gura mare la meciul ala castigat cu 4-1 ca ce mare greseala a facut la gol cand de fapt cei gresiti erau tot ei.

Paul
16th July 2006, 13:30
oricum ne trebuie un portar de rezerva de aceeasi valoare ca si Carlos ...

erreyy
16th July 2006, 13:40
Ar fi loc si de un atacant gen Mazilu...

starsteel
16th July 2006, 13:52
Eu sunt de parere ca ar fi loc chiar de 2 atacanti gen Mazilu.

Paul
16th July 2006, 14:14
ne ajunge unu si bun

Dica e batut in cuie , deci Victoras ar avea nevoie de concurentza

Oprita si V. Badea nu pot inca sa` ameninte pe Iacob ...

Jerry20cm
16th July 2006, 14:15
Sa mergem la biserica si sa ne rugam sa nu se accidenteze sau sa fie suspendati doi-trei titulari in acelasi moment ca va fi de jale...

Steaua 2006/07 (cea de pana acum) este mult mai slaba decat Steaua 2005/06.

tu tragi concluzii dupa un meci amical jucat cu rezervele???

Intr-adevar avem nevoie de un atacant BUN care sa intre titular imediat.

S2K
16th July 2006, 17:18
Da, trag concluzii dupa un meci cu rezervele...

Hai sa ne gandim la o potentiala situatie.
Suntem undeva la inceput de octombrie 2006 ... Batem in campionat din nou, suntem pe locul 1, patru puncte distanta de locul 2, dar avem miercuri meci pe Camp Nou cu FC Barcelona in Liga Campionilor si Dica si Paraschiv sunt accidentati, iar Nicolita e suspendat. Intrebarea este cu cine jucam?! Nu cu trei din aia care au jucat ieri cu echipa aia de liga a treia din Belgia, care anul trecut a jucat in liga a patra?! Si la Barcelona cine joaca? ... Nici nu e bine sa ne gandim. Sa ne gandim mai degraba cum sa limitam scorul, sa nu luam mai mult de sase goluri...

Daca crezi ca cu 11 jucatori se poate castiga si titlul in Romania si sa se participe in Liga Campionilor, inseamna ca tu esti mai optimist decat fecali.

PS: Titularii nu au facut 0 : 0, au luat 5 : 1 de la o echipa de mana a treia din Ucraina.

Paul
16th July 2006, 17:28
nu o sa fie niciodata accidentati 3 dintre mijlocasii titulari

apparte
16th July 2006, 17:44
Da' 2? Si inca unul suspendat?

S2K
16th July 2006, 18:04
Am dat un exemplu... Pot fi oricare dintre cei trei. Sa nu uitam ca in Liga Campionilor se joaca altfel, iar ceea ce a fost in Cupa UEFA a fost, comparativ cu ceea ce va fi in Liga Campionilor, ca niste meciuri de Divizia B.

PS: Ar fi cazul sa nu ne mai laudam asa de mult cu semifinala din Cupa UEFA pentru ca oricum am avut parte de adversari mediocrii, iar in meciul cu Rrapid am avut noroc cu caruta.

mirung
16th July 2006, 18:04
Villarreal (Spania) - Maribor (Slovenia) 1-2, in UEFA Intertotto!!!!!!

Da cuiva fiori?

Jerry20cm
16th July 2006, 18:12
S2K la Steaua omogenitatea in ultimele sezoane a fost punctul forte, nu putem face transferuri pe abnda rulanta cand echipa a ajuns in semifinalele Cupei Uefa si a castigat titlul, nu e logic.
Anul asta sau facut ceva transferuri(Badea,Panait,Coman) care zic eu mai au nevoie de ceva timp de acomodare si pot pune pretentii la postul de titular
Mirung, Paul a zis de Maribor inaintea sa bata pe Villareal, acum nu stiu cu ce echipa a abordat Villareal acest meci da intr-adevar trebuie sa luam foarte in serios acest meci cu ND Gorica.

mirung
16th July 2006, 18:21
S2K la Steaua omogenitatea in ultimele sezoane a fost punctul forte, nu putem face transferuri pe abnda rulanta cand echipa a ajuns in semifinalele Cupei Uefa si a castigat titlul, nu e logic.
Anul asta sau facut ceva transferuri(Badea,Panait,Coman) care zic eu mai au nevoie de ceva timp de acomodare si pot pune pretentii la postul de titular
Mirung, Paul a zis de Maribor inaintea sa bata pe Villareal, acum nu stiu cu ce echipa a abordat Villareal acest meci da intr-adevar trebuie sa luam foarte in serios acest meci cu ND Gorica.

Total de acord, transferurile en-gros sunt doar pasiunea de intersezon a microbistilor, dar parca ar mai trebui vreo 2 plombe, mai ales ca s-a renuntat mult prea usor la Cristea....

S2K
16th July 2006, 18:21
Omogenitatea excesiva duce la uzura...

Pana una alta eu vorbesc de una, tu de alta. REPET INCA O DATA: Steaua are un prim 11 de Liga Campionilor, dar are si rezerve care nu s-ar descurca nici in Divizia B din Romania (de fapt nici nu s-au descurcat, vezi meciul cu rrapid II)

Si lasa-ma cu transferurile tale ca alea nu sunt bune nici pentru Divizia A. Vreau sa il vad pe Badea pe Bernabeu sau Camp Nou cu 100,000 de oameni strigand ca descreieratii tot timpul... Trebuie sa ii se produca un sort special, cu scutec.

Jerry20cm
16th July 2006, 18:24
Omogenitatea excesiva duce la uzura...

Pana una alta eu vorbesc de una, tu de alta.

Si lasa-ma cu transferurile tale ca alea nu sunt bune nici pentru Divizia A. Vreau sa il vad pe Badea pe Bernabeu sau Camp Nou cu 100,000 de oameni strigand ca descreieratii tot timpul... Trebuie sa ii se produca un sort special, cu scutec.

S2K spune-mi catzi jucatori care au venit la Steaua erau vedete atunci cand au fost cumparati???;)

Pe forumul stelei aceasi problema se discuta, hai sa nu criticam niste jucatori care inca nu au apucat sa debuteze.

mirung
16th July 2006, 18:27
Omogenitatea excesiva duce la uzura...

Pana una alta eu vorbesc de una, tu de alta. REPET INCA O DATA: Steaua are un prim 11 de Liga Campionilor, dar are si rezerve care nu s-ar descurca nici in Divizia B din Romania (de fapt nici nu s-au descurcat, vezi meciul cu rrapid II)

Si lasa-ma cu transferurile tale ca alea nu sunt bune nici pentru Divizia A. Vreau sa il vad pe Badea pe Bernabeu sau Camp Nou cu 100,000 de oameni strigand ca descreieratii tot timpul... Trebuie sa ii se produca un sort special, cu scutec.

Nu e chiar asa tragic, Coman e unul din cei mai valorosi jucatori de banda stanga din tara, iar Badea chiar promite, nu uita cum le-a tras-o militienilor si rrapizilor, ba chiar si noua......restul sunt umplutura, dar cam umplutura sunt si Lovin si Baciu......si ma tem ca si Oprita....:cool:

Paul
16th July 2006, 18:35
S2K spune-mi catzi jucatori care au venit la Steaua erau vedete atunci cand au fost cumparati???;)

Pe forumul stelei aceasi problema se discuta, hai sa nu criticam niste jucatori care inca nu au apucat sa debuteze.
cu exceptia lui Dica, toti au fost niste parasute cand au venit

pe Goian l`am injurat juma de an dupa un gunoi de meci facut la Constanta (unul dintre singurele meciuri din acel retur in care a jucat)

Iacob saracu era liber si ne gandeam cum de l`au pescuit. In schimb altii au venit cu aere si au plecat cu ele.

De Banel nu auzise nici dracu cand a venit la noi.

Jerry20cm
16th July 2006, 18:37
cu exceptia lui Dica, toti au fost niste parasute cand au venit

pe Goian l`am injurat juma de an dupa un gunoi de meci facut la Constanta (unul dintre singurele meciuri din acel retur in care a jucat)

Iacob saracu era liber si ne gandeam cum de l`au pescuit. In schimb altii au venit cu aere si au plecat cu ele.

De Banel nu auzise nici dracu cand a venit la noi.

exact, la asta am refeream si eu.
asa poate peste un an Panait sau Badea vor ajunge titulari si de neinlocuit in prima echipa.

S2K
16th July 2006, 18:58
Acum cativa ani pretentiile erau altele. Mult mai mici decat acum. Nu spun sa se aduca vedete, dar sa se aduca jucatori care au confirmat. Una este sa ii dai gol lui C. Munteanu sau Coman (de la rrapid) si alta este sa ii dai lui Valdes...

Paul
16th July 2006, 19:00
uite ca Dica i`a dat 2 boabe lu Schwarter ala de la Middlesbrough , care a jucat si la Cupa Mondiala , da nu i-a dat gol lu Coman :D

S2K
16th July 2006, 19:19
Si a luat Carlos patru :D :D :D Numa' Steaua putea pierde un asemenea meci...

Cat despre faptul ca a jucat la Cupa Mondiala... nu se probeaza. Tot la o echipa de mana a treia din Premiership joaca.

Paul
16th July 2006, 19:29
numa Steaua putea ajunge in semifinale
ai dreptate mah , suntem slabi rau
daca finalista cupei uefa e de mana a III-a :happy:

dede
17th July 2006, 14:27
pfoai ce tragedie fac unii pe aici dupa meciul de sambata...din partea mea n-au decat sa piarda toate meciurile amicale, ca alea nu conteaza, dar sa le castige pe cele oficiale :D

SORENSEN
17th July 2006, 23:14
Asa e dar uneori amicalele dau sau nu incredre echipei...sa vedem poate s-au calmat dupa k1 cu Tavria...

dede
18th July 2006, 08:20
pai jucatorii se bat doar prin amicale, ca sa-si mai verse nervii...in meciurile oficiale sunt cuminti :P

bluesky
18th July 2006, 10:55
da mai cam asa in amicale se incing niste batai de te miri cind auzi ca jucatori stelei si rapidului incing batai prin meciurile amicale,cei de la dinamo is cuminti is tinuti in lesa de borcea si turcu:evil:

Jerry20cm
18th July 2006, 11:20
Roş-albaştrii vor susţine azi, începînd cu ora 19:00, ultimul amical din stagiul de pregătire de la Mierlo împotriva olandezilor de la NAC Breda, formaţie clasată pe locul 16 anul trecut în prima ligă din Ţara Lalelelor

bluesky
18th July 2006, 11:34
mie frica pentru radoi care nu prea ajucat in amicale dina cauza accidentari de la genunchi din meciul cu tavria,sper ca el sa joace in supercupa merg pe mina steelei in meciul cu nac breda

Jerry20cm
18th July 2006, 11:44
Pai cred ac dak Radoi nu va evolua astazi impotriva olandezilor nu va evolua nici in supercupa, nu cred ca va risca Oli o eventuala accidentare a lui Radoi.

bluesky
18th July 2006, 12:03
sper sa revin in meciul cu sloveni,este mare nevoi de el

starsteel
18th July 2006, 12:58
da mai cam asa in amicale se incing niste batai de te miri cind auzi ca jucatori stelei si rapidului incing batai prin meciurile amicale,cei de la dinamo is cuminti is tinuti in lesa de borcea si turcu:evil:
Rapidistii nu se bat in amicale ei prefera numai meciurile oficiale iar dinamovistii sunt acum cuminti din cauza returului trecut cand sau metamorfozat din caini fiorosi in catelusi fricosi.

bluesky
18th July 2006, 13:04
au bagat spaima suporteri in jucatori si din cauza asta nu sau auzit de batai in meciurile lui dinamo

pinki
18th July 2006, 13:45
am auzit eu ieri la stiri cum latra borcea ca nu o sa mai fie blaturi, ca ar trebui condamnati toti cei care au facut blaturi etc, asta dupa scandalul din italia, si stateam eu si ma gandeam ca s-a gasit cine sa zica jos blaturile, tocmai tatal lor...

Jerry20cm
18th July 2006, 21:12
In ultimul meci de pregatire Stelisti au invins formatia olandeza Nac Breda !!!

Carlos - P. Marin, Ghionea (min. 73 Baciu), Goian, Nesu (min. 55 Klemi) - Nicolita (min. 62 Oprita), Paraschiv, Lovin (min. 55 Cristocea), Bostina (min. 55 Coman) - Dica (Min. 73 Badea) , Iacob (Min. 73 Ochirosii - Min. 87 Drida).

Min. 20 1-0 Gol Dica - Cu un lob precis Dica l-a invins pe portarul advers dupa ce a scapat la limita obsaidului.
Min. 30 2-0 Gol Iacob - Iacob a reluat pe langa portar dupa o pasa excelenta a lui Bostina.
MIn. 72 2-1 Olandezii au marcat dintr-o lovitura libera.

La meci asista peste 100 de suporteri ai echipei noastre.

Paul
18th July 2006, 22:57
de observat

Coman a debut mijlocas stanga , iar Cristocea l-a inlocuit pe Lovin ==> Cristocea va fi folosit mijlocas central

Klemi Saban e prastie , daca au jucat P. Marin == Nesu

Badea e pedepsit din moment ce nu a fost folosit din min 55 cand au intrat greii

Drida a jucat 3 minute ... e prastie rau :P

SORENSEN
18th July 2006, 22:59
Pai atat de prastie e Saban incat Banel va juca cel putin cu Rapid fundas dreapta :o:
Poze de la amical...
http://www.stelisti.ro/multimedia/foto/Steaua_NAC_Breda.html

Jerry20cm
19th July 2006, 10:00
de observat

Coman a debut mijlocas stanga , iar Cristocea l-a inlocuit pe Lovin ==> Cristocea va fi folosit mijlocas central

Klemi Saban e prastie , daca au jucat P. Marin == Nesu

Badea e pedepsit din moment ce nu a fost folosit din min 55 cand au intrat greii

Drida a jucat 3 minute ... e prastie rau :P

n-ai de unde sa stii ca e prastie, atata doar ca e in urma cu pregatirea si nu va risca sa-l foloseasca intr-un meci neimportant cum este supercupa cat sa riste o eventuala accidentare a lui.