PDA

View Full Version : Etapa 6: Poli Timisoara - Rapid



Elphax
25th August 2008, 12:05
Meciul Poli Timisoara - Rapid va avea loc duminica, 31.08.2008 de la ora 21:45

Discutii inainte si dupa meci

Telespan
25th August 2008, 17:22
Meci greu la Tmisoara,dar trebuie sa cistigam cele trei puncte..FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!

Tyler Durden
25th August 2008, 17:33
Meci greu, Timisoara joaca foarte bine in meciurile de acasa. Sper sa castigam mai ales ca avem moralul bun.

six
25th August 2008, 18:21
...si noi speram sa castigam......si vom castiga :)

andreidaniel
25th August 2008, 18:29
Greu,greu de tot!Sper sa nu ne-o luam in cap,dupa victoria cu Dinamo.

*Coco*
25th August 2008, 18:34
Iancu se ordona si va ceda cele 3 puncte rapidului
Mari timisoreni care spun ca sunt anti bucuresti dar sunt frati cu rapidisti si dau o gramada de jucatori la steaua di dinamo=))

six
25th August 2008, 18:40
si sezonul trecut am dat puncte la greu rapidistilor......asa vom face si anul asta dar tu esti prea prost sa vezi chestiile asta .....:happy

*Coco*
25th August 2008, 18:44
Anu trecut era vai mama lui rapidul

six
25th August 2008, 18:51
Anu trecut era vai mama lui rapidulinainte de a face prost,retardat si alte chestii pe altii intai citesti,procesezi putin dupa care spui ca eventual nu esti de acord cu parerea lui si gata..........stai linistit ca nu dau report ca nu imi sta in caracter si fii sigur ca sunt anti bucuresti(minus giulesti) ;)

Tyler Durden
25th August 2008, 18:52
Bai asta cu nick de papagal, tu vorbesti de jucatori la Steaua si Dinamo? Pai ani de-a randul ati fost pepiniera lor.

*Coco*
25th August 2008, 18:55
Lasa ma nu vorbim de perioada lui Netoiu si a lui Dinel;)
Mititelu de cand a preluat echipa daca dadea maxim 3 jucatori in capitala pleca si el cu familie cu tot acolo

laurdog
25th August 2008, 18:56
Sepoate sa piarda ambele echipe?:happy
Serios acum, cred ca se va impune Rapid, desi un egal ar fi chiar bun.

six
25th August 2008, 18:59
singura varianta este ViCTORIA :ok:

Charon
25th August 2008, 19:13
e meci cu Timisoara,e rost de betie!
ferea Drojdierii!:P

Lover
25th August 2008, 19:19
greu, greu... daca nu si`o iau in cap dupa meciul cu Dinamo, pot sa castige.
sper sa stea Peseiro pe banca. Se pare ca astia il vaneaza, nu se poate ca in min 94 sa il elimini la prima abatere.

me
25th August 2008, 19:38
suna a meci de X dar s-ar putea ca Rapidu sa vina un pic prea increzatori dupa meciul de ieri..noi pierdem greu acasa si daca ne iese putin si jocu` putem si bate

Leo
25th August 2008, 20:02
un X

gheorghe
25th August 2008, 21:34
Nene Iancule ce facem bre? Stam capra sa ne-o traga ai tai la mica intelegere sau luptam pe bune?:no: Urmam exemplul finalei Cupei Romaniei din 2007 si stam cuminti in banca noastra sau chiar ai de gand sa le impui ciobanasilor sa castige cu "verii" de sub pod?:confused:

Se aud voci prin targ care merg pe pronostic "2" la sigur, la mijloc fiind atat netarmurita si magraoanica ta dragoste pt cei de sub pod cat si o tranzactie cu doi jucatori de la Rapid care ar trece indata cu arme si bagaje la POLI sigur, daca scorul va fi cel dorit de Araboi si Savarina.:rosu:

Ce facem,dezmintim zvonurile sau vei ramane tot timpul un looser bubos?

Tyler Durden
25th August 2008, 22:05
Gheorghe, Coco, numa' useri celebrii cu idei briliante.Mintosilor care sunteti voi mintosi.

stiintacv
25th August 2008, 22:12
bate rapidul fara probleme.

Sezione
25th August 2008, 22:19
Meci de 2 solist.

nayram
25th August 2008, 23:05
fc crapidu mic sta capra, 2 solist

dannyreddog
25th August 2008, 23:53
greu, greu... daca nu si`o iau in cap dupa meciul cu Dinamo, pot sa castige.
Asa cum si-au luat-o in cap la Galati dupa meciul cu CFR :D

dannyreddog
25th August 2008, 23:54
Mizez pe Timisoara...

laziobz
25th August 2008, 23:59
2 solist...timisoara este o echipa de mijlocul clasamentului si nu poate avea pretentii in fatza giulestenilor. victorie clara a rapidului cu 2-0...sau 3-0.

maxx1923
26th August 2008, 00:21
ce cauta oile aici???este un meci intre doua echipe ce au luptat contra echipelor bolsevico-comunisto-ceausiste.vedeti-va de stana voastra si aveti grije sa aveti tubul cu alifie miercuri,fiindca dau navala turcii.va bagati in seama aiurea.cand jucati in "derbyul clonelor" ne bagam Noi sau Timisorenii???pe olteni ii mai acceptam ca am fost candva (pana s-au vandut pt. o ciorba la inter,in 98)de aceeasi parte a baricadei.sper sa fie un meci frumos ca atmosfera din tribune e garantata de cele mai adevarate galerii.FORZZA RAPID & RESPECT POLI TIMISOARA.

shad
26th August 2008, 01:33
Poli joaca bine acasa, iar Rapidul este o echipa buna in general.Ar fi pacat sa faca Iancu misculatii pt cei 2 jucatori rapidisti pe care ii vrea - spunea cineva ca Iancu sa Stelei si lui Dinamo jucatori iar Rapidului puncte:) - dar e boala romaneasca sa fim suspiciosi (sau poate judecata de om patit)
Pronostic: X

rador
26th August 2008, 10:30
ce cauta oile aici???este un meci intre doua echipe ce au luptat contra echipelor bolsevico-comunisto-ceausiste.vedeti-va de stana voastra si aveti grije sa aveti tubul cu alifie miercuri,fiindca dau navala turcii.va bagati in seama aiurea.cand jucati in "derbyul clonelor" ne bagam Noi sau Timisorenii???pe olteni ii mai acceptam ca am fost candva (pana s-au vandut pt. o ciorba la inter,in 98)de aceeasi parte a baricadei.sper sa fie un meci frumos ca atmosfera din tribune e garantata de cele mai adevarate galerii.FORZZA RAPID & RESPECT POLI TIMISOARA.

Hai ca ai facut spume la gura! Bai nepotu lu' Vasile Roaita, ai inceput sa te crezi un fel de Gica Chioru al forumului? Nicio sansa, ala-i unic, asa ca relaxeaza-te... Campionatu-i lung si poate va papa "clonele"... Plus ca "FORZZA RAPID"?! Ce dracu e aia Forzza?

On: Daca meciul se va juca pe bune, cred ca au si timisorenii sansa lor... joaca acasa (unde nu prea pierd puncte) si au de recuperat un start de sezon mai putin reusit... Pe de alta parte, Rapidul trebuie sa gestioneze meciul si din punct de vedere moral, dupa euforia victoriei cu Dinamo... Si inaintea meciului cu Otelul erau echipa momentului, dar au clacat la Galati... Oricum, sper ca va fi un meci frumos (in cazul in care Iancu vrea asta)... si imi doresc sa castige Timisoara...

Icebox
26th August 2008, 11:47
Pentru Rapid urmatoarele doua meciuri sunt vitale. Cu 4 puncte din astea, suntem pe primul loc la sfarsitul turului fara probleme. In retur se mai schimba problema ca avem deplasari la contracanditate, dar vom vedea si cum stam cu deplasarile. Sper ca rezultatul de la Galati a fost in legatura si cu atmosfera - care n-a existat, si sper sa fi invatat ca nu trebuie sa te culci pe-o ureche dupa un meci bun acasa cu o rivala la titlu. Daca au invatat din experienta Galati, Rapid va invinge la Timisoara pentru ca de jucat, joaca mult mai bine. Trebuie adunate puncte acum pentru ca incepe si UEFA curand si vor aparea diferiti alti factori care vor influenta prestatiile jucatorilor.

Astia care bateti campii cu Rapid II, cu cedatul punctelor ... chiar credeti ca cineva e atat de idiot sa bage bani in ceva, si sa stea capra? Voi ati face de-astea? Neuronii vostrii nu mai fac sinapse? V-ati imbecilizat? Ce l-ar opri pe Iancu sa lase Timisoara balta si sa vina la Rapid? Nimeni. Dar omul nu vrea, baga banul la Timisoara si e acuzat de tampenii de-astea. E rapidist si care-i problema? Si Taher da declaratii frumoase de Dinamo si Steaua, o fi bagat si bani la ele cum a zis, da branza-i pe bani taticu'.

six
26th August 2008, 14:06
2 solist...timisoara este o echipa de mijlocul clasamentului si nu poate avea pretentii in fatza giulestenilor. victorie clara a rapidului cu 2-0...sau 3-0. :P ai inviat !!!!???? credeam ca esti suparat pe ultimul meci de la buzau :happy:happy:happy meci greu batem un gol diferenta :ok:

relansat
26th August 2008, 19:32
victorie poli, hattrick el magico Karamyan :rolleyes: :D

alexuuBZ
26th August 2008, 19:53
0-2! scurt! :)

AvailableZone
26th August 2008, 20:37
0-1 sec :yes:

me
26th August 2008, 21:30
1X, Poli arata altceva cu echipele din frunte..egalul e cel mai probabil dar eu sper si la un 2-1 pt Poli

malexoid
26th August 2008, 21:39
meci oribil de greu...mi-e teama de simpatiile lui jabba, dar macar trantim o betzie in complex, in compensatie cu cele de la leggione granata!
1-0

malexoid
26th August 2008, 21:44
0-2! scurt! :)

te cred ca esti suparat...:headbang:

gheorghe
26th August 2008, 21:58
Daca e sa tinem cont de valoarea intrinseca a celor doua loturi atunci avem de-aface cu un echilibru de forta. Pe de alta parte, daca discutam despre marsaviile de care este capabil inculpatul Iancu Marian atunci vedem faptul ca Rapidul este favorita clara pentru acest meci.:no:

Dupa bataia de joc ce a avut loc in vara lui 2007 la finala Cupei Romaniei "Timisoreana"!!!, disputata la Timisoara!!! in fata a 35.000 de spectatori, cand Iancu a cerut in mod expres baietilor la hotel in ziua meciului SA TRANTEASCA ACEL MECI , sa ma ierte bunul Dumnezeu dar eu nu mai cred in corectitudine intr-un meci cu Rapidul. Cel putin nu atata timp cat Iancu Marian va detine acest club in proprietate. :confused:

Pana cand la Timisoara nu se va implica un om de afaceri local care sa inteleaga spiritul acestei echipe, filosofia complexa dar sanatoasa a suporterului polist pana atunci, ma repet, POLI NU VA AVEA REZULTATELE DORITE DE SUPORTERI!

Apropo, oare la acest meci Iancu Penalul va fi prezent? Daca da atunci fiti siguri ca nu va veni pentru POLI. Totusi, eu nu il inteleg pe omul asta: pe langa un Arabel si o Savarina, in actionariatul rapidist ar da bine si o figura din arest. Sa vezi atunci trio vesel: Arabel, Savarina si Penal! :yes:

Icebox
26th August 2008, 23:35
Daca e sa tinem cont de valoarea intrinseca a celor doua loturi atunci avem de-aface cu un echilibru de forta. Pe de alta parte, daca discutam despre marsaviile de care este capabil inculpatul Iancu Marian atunci vedem faptul ca Rapidul este favorita clara pentru acest meci.:no:

Dupa bataia de joc ce a avut loc in vara lui 2007 la finala Cupei Romaniei "Timisoreana"!!!, disputata la Timisoara!!! in fata a 35.000 de spectatori, cand Iancu a cerut in mod expres baietilor la hotel in ziua meciului SA TRANTEASCA ACEL MECI , sa ma ierte bunul Dumnezeu dar eu nu mai cred in corectitudine intr-un meci cu Rapidul. Cel putin nu atata timp cat Iancu Marian va detine acest club in proprietate. :confused:

Pana cand la Timisoara nu se va implica un om de afaceri local care sa inteleaga spiritul acestei echipe, filosofia complexa dar sanatoasa a suporterului polist pana atunci, ma repet, POLI NU VA AVEA REZULTATELE DORITE DE SUPORTERI!

Apropo, oare la acest meci Iancu Penalul va fi prezent? Daca da atunci fiti siguri ca nu va veni pentru POLI. Totusi, eu nu il inteleg pe omul asta: pe langa un Arabel si o Savarina, in actionariatul rapidist ar da bine si o figura din arest. Sa vezi atunci trio vesel: Arabel, Savarina si Penal! :yes:

Ma tu ai scapat cu Chioru de la balaceanca? Ce finala tranita? Pai ce scandal iesea in presa daca era asa, tu nu-ti imaginezi ca astia abia asteapta un subiect? Cati jucatori au plecat de la Poli de atunci, pai il durea pe vreunu gura sa ia vreo 10.000 de euro de la vreun ziar si sa zica, "baaaaaaaa Iancu ne-a cerut sa pierdem meciu' ". Iancu e un om de afaceri ca orice alt om de afaceri de la noi, un sarlatan :D , care nu ar arunca cu banii pe fereastra - desi pana acum la ce rezultate a scos a cam aruncat - dar de aici pana la a zice ca el a vrut si vrea sa piarda cu Rapidul, pai cate puncte a scos Rapid cu Poli anul trecut desteptule? Poli a pierdut acea finala pentru ca n-a jucat fotbal, nu de alta. Cand a jucat, ne-ati batut si la noi acasa - si nu o data. Care-i problema taica? Esti si tu unul din tacanitii cu idei fixe carora orice le-ai zice continua sa bata campii ca niste mori stricate?

Si hai totusi sa presupunem prin absurda ta gandire, ca asa este, ce ar impiedica-o pe Poli sa aiba rezultate? Iubirea lui Iancu pentru Rapid? Bun, sa zicem ca Poli ar pierde 6 puncte cu Rapid in fiecare campionat, cine va opreste sa bateti pe Buzau, Dinamo, Steaua, Vaslui, Gaz Metan si sa luati titlu? Atata poate Poli desi bani s-au bagat in curul acestei echipe cu nemiluita, dar incet incet or sa apara si rezulatate ca dovada ca acum sunteti in UEFA.

Iancu este un om foarte sufletist tocmai pentru ca a fost rapidist, este si va fi, dar rapidistii sunt oameni cu coloana vertebrala, si asta cred ca v-am demonstrat-o prea bine in foarte multe momente. Categoric tine la Poli ca altfel ar fi plecat dupa un an doi la cati bani a bagat si nu a primit nimic in schimb decat acuzatii de genul asta si rezultate slabe.

maxx1923
27th August 2008, 00:25
cum poti sa crezi ca acel meci din finala cupei a fost trantit???p-asta chiar n-am mai auzit-o.Cum sa investesti la o echipa si cand sa ai parte de un trofeu tu sa-i ceri echipe sa piarda???ce avantaj avea???E o chestie absurda si de balaceanca.Acest meci sper sa se desfasoare intr-un climat de fair-play in teren si in tribune si sa castige cel mai bun(Rapid).

Tyler Durden
27th August 2008, 00:29
Gheorghe, spicul de grau intreaba de tine.

alexuuBZ
27th August 2008, 01:39
te cred ca esti suparat...:headbang:

nu sunt suparat! dimpotriva..:dance:

cinebelu
27th August 2008, 02:33
unul din cele 2 derbyuri ale etapei
bate Poli cu 1-0, gol pe final ca si cu CFR in iarna :D

six
27th August 2008, 17:50
Poli a pierdut acea finala pentru ca n-a jucat fotbal, nu de alta. Cand a jucat, ne-ati batut si la noi acasa - si nu o data. sunt de acord..... mai ales la ultima afirmatie......1 maxim x :ok:

gheorghe
27th August 2008, 19:20
Fratilor, sa dea Dumnezeu sa nu am eu dreptate ci sa aveti voi iar meciul sa se joace pe bune.:ok: Sa fie un meci in care cel mai bun sa castige (scuze pentru limbajul de lemn) desi chestia aceasta cu "cel mai bun" este foarte relativa.:no: Daca dorim sa nu fim "buni" acest lucru va fi foarte simplu cu un mic imbold din partea Bubosului Penal.

Leo
28th August 2008, 11:25
cum poti sa crezi ca acel meci din finala cupei a fost trantit???p-asta chiar n-am mai auzit-o.Cum sa investesti la o echipa si cand sa ai parte de un trofeu tu sa-i ceri echipe sa piarda???ce avantaj avea???E o chestie absurda si de balaceanca.Acest meci sper sa se desfasoare intr-un climat de fair-play in teren si in tribune si sa castige cel mai bun(Rapid).

tu chiar crezi ce ai scris ?
am fost la meci atunci , chiar s-a vazut din avion :)

maxx1923
28th August 2008, 11:53
Daca si ala a fost blat....inseamna ca si aseara steoaia-galata a fost si Romania _Franta si finala c.e...am inebunit cu totii.E de ajuns sa arunce unul o aberatie si se mai gasesc cativa "atotstiutori" sa sustina acea aberatie.
Leodacine,la Gsptv si Radio Total sport,inaintea meciului Rapid-dynamo se spunea ca acest meci este primul pe bune al cateilor din acest sezon,primul pe care-l joaca pe gazon.O fi vreun sambure de adevar?????Nu ca as crede asa ceva,doar intreb.E posibil???

Leo
28th August 2008, 11:59
un intreg stadion , peste 30000 de oameni au asistat la piesa de teatru cu rapidistii in roluri principale ..............doamne ce se mai bucurau , erau mandrii de ei :D

cat priveste gazeta , nu dau doi bani pe ce se scrie in ea
despre DINAMO stiu foarte bine ce parere aveti toti ceilalti asa ca las-o balta , nu mai fa analogie intre cele doua aspecte ca nu tine :drak:

maxx1923
28th August 2008, 12:17
voi dinamovistii sunteti ultimii din fotbalul Romanesc ,care sa fiti in masura sa vorbiti despre corectitudine in liga lui mitica.Prietenii stiu de ce.

Leo
28th August 2008, 12:19
mai schimba placa , de asta m-am saturat !

cristiz0ne
28th August 2008, 12:31
voi dinamovistii sunteti ultimii din fotbalul Romanesc ,care sa fiti in masura sa vorbiti despre corectitudine in liga lui mitica.Prietenii stiu de ce.

bravo...bun comentariu
cand spui dinamo spui blaturi....anul trecut nu au mai avut ce sa faca a mers prea bine in tur cfr si ei prea prost. In retur....sa aranajeze numai avea rost...si batea la ochi sa-si aranjeze meciurile...

six
28th August 2008, 13:05
Teoretic Rapid pare echipa mai buna(in forma)dar indiferent de rezultat vom sarbatorii impreuna,prietenii stiu de ce :ok:

Leo
28th August 2008, 13:08
bravo...bun comentariu
cand spui dinamo spui blaturi....anul trecut nu au mai avut ce sa faca a mers prea bine in tur cfr si ei prea prost. In retur....sa aranajeze numai avea rost...si batea la ochi sa-si aranjeze meciurile...


bravo bai , cum le stii tu pe toate :happy

maxx1923
29th August 2008, 01:49
Acum ,fara suparare.Ce cauta un suporter dinamovist(club infiintat si sustinut de comunisti) sa se gage in seama cand se discuta civilizat despre un meci intre doua echipe anticomuniste.Noi ne bagam in discutii in "derbyul clonelor"???Lastati-ne sa discutam ca intre frati cu Timisorenii.Secera si ciocanul joaca altadata.

Dogville
29th August 2008, 02:02
Bai maxx, esti derbedeu si tare complexat
Sustii ades cu stima conceptii de .....kkt (n-aveam alta rima)
Ne-njuri ca lighioana taiata langa pin
Dar te prefaci jignita de fratele Dacin :D
Ce nu vorbea cu tine ,dar te-ai bagat in fata
Ca orice gospodina ce vine de la piata :ok:
Aici e forum liber,ori asta nu-i cliseul
Da o fuguta astazi si termina-ti liceul :happy:happy:happy
De s-ar clona prostia,ti-ai lua abonament
Si-ai furniza, mai frate, a lot of equipment :D:D:D
Asa, vezi-ti de treaba si mesteca seminte
VA BATE TIMISOARA....Adio,n-am cuvinte !!! :ok::ok:

Leo
29th August 2008, 10:26
Acum ,fara suparare.Ce cauta un suporter dinamovist(club infiintat si sustinut de comunisti) sa se gage in seama cand se discuta civilizat despre un meci intre doua echipe anticomuniste.Noi ne bagam in discutii in "derbyul clonelor"???Lastati-ne sa discutam ca intre frati cu Timisorenii.Secera si ciocanul joaca altadata.


cand o fi situl tau , sa faci tu regulile ............pana atunci postez unde vreau , cand vreau si ce vreau
pt libertate si democratie am iesit pe strazi in '89 , tu pe unde te jucai atunci ?

Elphax
29th August 2008, 10:57
eu chiar nu sper la victorie, nu poate Iancu sa ii opreasca pe rapidisti din drumul spre titlu ...

Mythos
29th August 2008, 11:54
Sper sa bata Poli. Daca n-o va face, victoria de la Buzau este por un foc de paie. Pronostic 1.

rador
29th August 2008, 13:36
Acum ,fara suparare.Ce cauta un suporter dinamovist(club infiintat si sustinut de comunisti) sa se gage in seama cand se discuta civilizat despre un meci intre doua echipe anticomuniste.Noi ne bagam in discutii in "derbyul clonelor"???Lastati-ne sa discutam ca intre frati cu Timisorenii.Secera si ciocanul joaca altadata.

cred ca s-a folosit cam mult Dero cand i s-a spalat astuia creierul... anti-comunistul de la Atelierele CFR... leaganul ilegalistilor rosii... :no:

andrei1921tm
29th August 2008, 13:59
cred ca s-a folosit cam mult Dero cand i s-a spalat astuia creierul... anti-comunistul de la Atelierele CFR... leaganul ilegalistilor rosii... :no:

Multi sunt deacord cu el, si oricum cea mai mare spalare de creiere s-a petrecut in comunism, deci poate tu esti lovit de sinptom.

rador
29th August 2008, 14:17
Multi sunt deacord cu el, si oricum cea mai mare spalare de creiere s-a petrecut in comunism, deci poate tu esti lovit de sinptom.

poate ca da... poate ca si altii...

purpleheart
29th August 2008, 16:52
e "1" clar,cu 2 goluri Goga,si unu Magera ! :yeah: (3-1 la final :P )

gerard2008
29th August 2008, 17:37
rapid face egal in acest meci

Ulysses
30th August 2008, 09:05
si timisoara- tot egal:D

Leo
30th August 2008, 09:15
e bine si asa :D

Novac
30th August 2008, 10:10
egal sa fie toata lumea multumita ... fara dusmanii! :D

Leo
30th August 2008, 10:13
daca tu zici , asa sa fie :ok:

six
30th August 2008, 10:14
egalul nu ne ajuta,deci vrem victorie :)

laurdog
30th August 2008, 10:29
Hai ma, ziceti o vorba. V-ati hotarat? Cine pe cine bate, sau o puneti de-un egal?:D

six
30th August 2008, 10:39
bate Poli pe Rapid 2-1 esti multumit!!!!??? :D

laurdog
30th August 2008, 10:40
De ce nu? E bine asa.

fotbalfanatic
30th August 2008, 11:00
va castiga (http://www.lamisto.net) cea mai buna echipa ;)

Ferko
30th August 2008, 12:12
O sa fie 'frateste' sau 'jumi-juma' ?

Lover
30th August 2008, 14:04
arbitreaza Hategan. parca el l`a eliminat etapa trecuta pe Peseiro, nu ? sper ca nu l`au pus sa-si termine treaba inceputa etapa trecuta...

Lover
30th August 2008, 19:40
A : Ovidiu Hațegan (Arad)
A1: Miklos Nagy (Cluj-Napoca)
A2: Ioan Onicaș(Zalău)
sper sa nu ma dezamageasca omu` meu :evil: daca face prostii, vorbesc eu cu el :mda:

foarte suspecte delegarile :thinkso: sper sa fie bun arbitrajul... nu zic nimic inainte.

Marius
30th August 2008, 19:42
Bate Timisoara... N-am niciun argument pentru pronostic, dar asta cred.

andrei1921tm
30th August 2008, 22:43
Bate Timisoara... N-am niciun argument pentru pronostic, dar asta cred.

Oricum nici un argument nu sta in piciaore.

apparte
30th August 2008, 23:11
Bate Timisoara... N-am niciun argument pentru pronostic, dar asta cred.

Bate rapidu' si am si un argument : Arad:D!

six
31st August 2008, 11:15
mda...meci mare,sper sa castigam,ma hazardez la un pronostic 2-1:D
PS:dupa cum am mai spus acesta este singurul meci din campionat unde indiferent de rezultat nu ma supar :) prietenii stiu de ce ;)

gheorghe
31st August 2008, 12:04
Un gand de bine si urari de insanatosire grabnica pentru cel care a readus fotbalul de prima liga pe malurile Begheiului: Anton Dobos. :yeah: Sper din tot sufletul ca accidentul de circulatie suferit sa nu lase sechele asupra unui OM.

laurdog
31st August 2008, 13:36
desi initial imi doream un egal, m-am sucit. vreau o victorie a Timisoarei.
bafta banatenilor.

Leo
31st August 2008, 13:38
desi initial imi doream un egal, m-am sucit. vreau o victorie a Timisoarei.
bafta banatenilor.


ce vrei tu e imposibil , iancu va oferi meciul pe tava rapidistilor e foarte important sa ramana pe primul loc :D

andrei1921tm
31st August 2008, 14:05
ce vrei tu e imposibil , iancu va oferi meciul pe tava rapidistilor e foarte important sa ramana pe primul loc :D

Anul trecut noi i-am scos din lupta pentru titlu dupa ce i-am batut in Giulesti.Apoi am scos-o pe steaua.Uhrin nu o sa accepte ce sugerezi tu, sunt sigur ca toti, chiar si Iancu vrea sa vada unde e echipa inaintea meciurilor din UEFA.De cand a venit Iancu, Rapid are un bilant negativ in fata lui Poli.

andreidaniel
31st August 2008, 14:43
ce vrei tu e imposibil , iancu va oferi meciul pe tava rapidistilor e foarte important sa ramana pe primul loc :D

Iancu se pregateste de meciul de Cupa Uefa,cu Partizan Belgrad,cedand Rapidului ,meciul de astazi :groggy:.Chiar asa de idiot il crezi pe Iancu,sa-si bata joc de banii lui?Sau tu crezi ca iubirea lui pentru Rapid,e mai puternica ,decat iubirea pentru proprii bani? :rolleyes:

Leo
31st August 2008, 14:59
da , sunt naiv ............dar asta cred

iulian_1976
31st August 2008, 15:02
Meci greu pentru Poli.
Rapidul insa in deplasare joaca mai slab din ce se vede.
Meci intre doua reprezentante in Uefa s-ar numi un joc european :D
Un test pentru amandoua pentru confruntarea in cupele europene.

six
31st August 2008, 17:50
stati linistiti,rezultatul va fii pur si simplu masurat de valoarea echipelor din teren......restul "ie"basme ;)

kain
31st August 2008, 18:05
Va fi un duel interesant intre doua echipe solide si spectaculoase, sa castige cei mai buni :ok:

Kainsashiki
31st August 2008, 21:44
Iar comenteaza Buzarin. Va fi o noapte stresanta plina de clisee si date neinteresante :(

YoYoyOi
31st August 2008, 21:54
iar comenteaza rahatul asta :plans: fac cu nervii pana la final :headbang:

Tyler Durden
31st August 2008, 22:18
Astia-s nebuni, Pardo ala scoate din toate pozitiile si ei spun ca e slab.:confused:

YoYoyOi
31st August 2008, 22:18
bine ma, comentatorii lu Berila...

Tyler Durden
31st August 2008, 22:35
Echitabil rezultatul la pauza, oricum avem echipa.FZR!

andreidaniel
31st August 2008, 22:37
meci echilibrat in prima repriza.Timisoara a dominat pana in min 25-30,dar nu si-a creat decat 2-3 ocazii mai periculoase.In 10 min. am avut tot atatea ocazii cate a avut Timisoara in o jumatate de ora.

Ulysses
31st August 2008, 22:39
tylere , faceti ma un egal macar?

delaparis
31st August 2008, 22:42
meci slab ... echitabil :D

Tyler Durden
31st August 2008, 22:47
tylere , faceti ma un egal macar?

Eu asa sper, insa e genul de meci deschis oricarui rezultat.

Delaparis, meciul e la fel de slab ca Marian Iancu.

YoYoyOi
31st August 2008, 22:54
daca te referi la mintea lui Iancu, asa e :evil:

resita
31st August 2008, 22:56
las ca da poli lovitura pe final de meci :D

YoYoyOi
31st August 2008, 22:57
amin :D

ics
31st August 2008, 23:06
daca te referi la mintea lui Iancu, asa e :evil:

Daca ar conta mintea "patronilor" voi ati juca intr-o divizie inter scari de bloc, nu crezi?:D

Datenshi
31st August 2008, 23:06
Aoleo, se incalzeste eterna speranta.

LE: Shit, a si intrat. :D

YoYoyOi
31st August 2008, 23:09
Daca ar conta mintea "patronilor" voi ati juca intr-o divizie inter scari de bloc, nu crezi?:D

ba da :cry:

Datenshi
31st August 2008, 23:15
Era de o eliminare si la Alexa.

resita
31st August 2008, 23:17
Era de o eliminare si la Alexa.

era era :D

resita
31st August 2008, 23:31
las ca da poli lovitura pe final de meci :D

:lol::lol::lol:

1-0

ics
31st August 2008, 23:33
buhahahaha
1-0 :yeah:

mariomax
31st August 2008, 23:34
pardoN :lol:

Tyler Durden
31st August 2008, 23:34
Mda, din nou portarii nostri fac faze de cascadorii rasului...

Datenshi
31st August 2008, 23:34
L-am presimti de cand a alunecat ala ca boul.

resita
31st August 2008, 23:35
Mda, din nou portarii nostri fac faze de cascadorii rasului...

unde esti tu dani coman :drak:

Datenshi
31st August 2008, 23:39
unde esti tu dani coman :drak:

Se uita la casetele de la Arad si de la meciul cu Steaua din Giulesti, ca sa dau doar 2 exemple...

Dogville
31st August 2008, 23:41
Rusine invingatorilor,onoare invinsilor :ok: :D

Tyler Durden
31st August 2008, 23:41
unde esti tu dani coman :drak:

Cred ca la ora asta se uita pe Tvr 2, ca e un reportaj despre lacustele din nordul Africii. :D

Lover
31st August 2008, 23:42
nu am cuvinte...


...


in afara de unele "felicitari" la adresa lui hategan. ( + pardo )

YoNuTzz
31st August 2008, 23:43
sincer, bravo timisoara...
rapidul este o echipa prea fraiera ptr. a castiga campionatul...sa ai un om in plus si sa pierzi...
cat despre pardo, isi tot astepta ocazia sa intre, o sa si-o astepte mult si bine in continuare...

mariomax
31st August 2008, 23:44
da, hategan e de vina. de rasul curcilor...

resita
31st August 2008, 23:44
nu am cuvinte...


...


in afara de unele "felicitari" la adresa lui hategan.



intradevar la alexa se impunea acordarea celui de-al doile galben dar si pe final putea acorda penalty pt. poli ci nu cartonas galben pt. simulare

Razor
31st August 2008, 23:45
Pacat de Pardo , a scos mingii din toate pozitiile si a venit gafa asta...oricum s-a vazut clar ca e un portar bun fara dubii , indiferent de aceasta greseala care ne-a costat 3 puncte.Sper acum sa nu sara toti pe el si sa il demoralizeze.

Nu imi fac probleme pentru jocul echipei , am fost clar peste timisoreni.

Tyler Durden
31st August 2008, 23:46
.

Nu imi fac probleme pentru jocul echipei , am fost clar peste timisoreni.

Am jucat mai bine ca ei, din pacate ceea ce ramane este scorul.

Lover
31st August 2008, 23:46
Pacat de Pardo , a scos mingii din toate pozitiile si a venit gafa asta...oricum s-a vazut clar ca e un portar bun fara dubii , indiferent de aceasta greseala care ne-a costat 3 puncte.Sper acum sa nu sara toti pe el si sa il demoralizeze.

Nu imi fac probleme pentru jocul echipei , am fost clar peste timisoreni.

am fost degeaba... ca alea 3 puncte tot acolo se duc. ( noi nu suntem steaua, sa luam punctele la mese verzi si mai stiu eu ce culoare ).

fara Peseiro pe banca nu joaca la fel. daca il elimina tot asa, luam bataie din 2 in 2 etape.

Lordul
31st August 2008, 23:47
timisoara invinge rapidul in zece oameni !!!

la varf situatia arata astfel :

1.U.Urziceni 15
2.Fc Vaslui 15
3.Dinamo 13
4.Poli Timisoara 13
5.Rapid 12
6.Steaua 10 (un meci mai putin )
7.Otelul 10
8.Fc Brasov 10
9.U.Craiova 10
10.Farul 10

Campioana de anu trecut nu se afla in primii 10 !!!

Razor
31st August 2008, 23:48
Da , dar nu cred ca va afecta foarte mult , pentru ca nu am fost dominati tot meciul sa ne facem griji de jocul echipei.

Lover
31st August 2008, 23:49
macar am jucat deja cu dinamo, cfr, timisoara si otelul. mai trecem de Unirea si avem doar meciuri usoare... ( in afara de vaslui )

YoYoyOi
31st August 2008, 23:50
Felicitari Timisoara:ok:
superba victoria ;)

delaparis
31st August 2008, 23:54
Am jucat mai bine ca ei, din pacate ceea ce ramane este scorul.


Felicitari Timisoara:ok:
superba victoria ;)
:happy

felicitari :)

YoNuTzz
31st August 2008, 23:57
Da , dar nu cred ca va afecta foarte mult , pentru ca nu am fost dominati tot meciul sa ne facem griji de jocul echipei.

cele 3 puncte conteaza !!!
asa si milan azi a zburat pe teren si a pierdut acasa cu 1-2
deci...

andreidaniel
31st August 2008, 23:59
Un meci care se indrepta spre un egal,a fost decis de-o gafa de portar :(.Rusinica Pardo!

Razor
1st September 2008, 00:06
cele 3 puncte conteaza !!!
asa si milan azi a zburat pe teren si a pierdut acasa cu 1-2
deci...

Nu ma refeream la puncte...ci la moralul echipei...Adica nu cred ca jocul echipei va fi afectat in urmatoarele etape , pentru ca azi am jucat foarte bine.

cinebelu
1st September 2008, 00:06
unul din cele 2 derbyuri ale etapei
bate Poli cu 1-0, gol pe final ca si cu CFR in iarna :D
:cool:

Datenshi
1st September 2008, 00:07
Hai sa nu-l ingropam, nu pare un portar rau. Uitati cate gafe i-au fost iertate lui Coman?

Tyler Durden
1st September 2008, 00:14
Datenshi, aici te contrazic, Dani a mai gafat, insa au fost si meciuri in care gratie lui am castigat 3 puncte. Pardo(n) asta nu a facut pana acum nimic pentru Rapid.

CAR_24
1st September 2008, 00:15
Pacat ca cei de la Timisoara n-or stiut de planurile tale ,lol . Si-or castigat in 10 oameni ... oops !! :great: :happy

Razor
1st September 2008, 00:16
Nu e singurul caz in care o echipa pierde din cauza gafei portarului...

Sa nu uitam de Zapata la Vaslui-Steaua , sau de Stancioiu la Rapid-CFR...astea doar in campionatu asta...asta e , oricum e un portar bun.

Tyler Durden
1st September 2008, 00:18
Pacat ca cei de la Timisoara n-or stiut de planurile tale ,lol . Si-or castigat in 10 oameni ... oops !! :great: :happy

Tu cu cine vorbesti, Mishule?

M.I.B.
1st September 2008, 00:19
Nu s-a terminat cum trebuia, dar nu este sfarsitul lumii...

andreidaniel
1st September 2008, 00:21
ce vrei tu e imposibil , iancu va oferi meciul pe tava rapidistilor e foarte important sa ramana pe primul loc :D
comentarii,ceva? :mda:

sebastianstis
1st September 2008, 00:25
echipa aia care a luat bataie de la gaz metan cu 5-0 , ii bate pe rapid in 10 oameni...lol cu 1-0....peseiro mai sta o etapa?

Telespan
1st September 2008, 00:26
Felicitari Poli!!!!!!!!!!

Adi Da Samraj
1st September 2008, 00:33
Pacat de Pardo , a scos mingii din toate pozitiile si a venit gafa asta...

Tocmai m-am uitat sa vad cum s-a inscris , Pardo e de :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

sebastianstis
1st September 2008, 00:34
am fost putin ''rautacios '' tyler ....nu s-a terminat inca campionatul ....

iulian_1976
1st September 2008, 00:42
Timisoara a castigat in 10 ,bravo :rolleyes:

nu e asa de ras, Vasluiul a pierdut de asemenea in 10 si a pierdut la
Faru, Faru care a pierdut contra Rapidului.
Vasluiul care a pierdut la Faru castiga la Galati, Otelul care batuse Rapid:D
Intrebare care e mai puternica?:)


Meciul nu l-am vazut am urmarit St.Etienne-Lyon astept rezumatul la gsp tv.:rolleyes:

Insa ce concluzie putem trage
Rapidul nu e echipa de deplasare ,joaca foarte bine acasa.
Poli Timisoara de asemenea joaca mai bine acasa in deplasare de asemenea scartaie.

Adi Da Samraj
1st September 2008, 00:50
sa fiu in locul celor de la Rapid...i-as da salariu de milioane lui Coman numai sa apere la Rapid...

Dogville
1st September 2008, 00:53
Rapidul nu e echipa de deplasare [/B],


Nu stiu ce meci ati vazut voi ,dar Rapidul dupa ce a scapat de primul sfert de ora ,a sufocat Timsoara la pas.Practic au strans incet-incet latul si doar un noroc chior plus lipsa unui atacant decent i-a facut sa nu invinga.Portarul mi s-a parut mai slab decat Andrade insa Peseiro e un antrenor corect:la el in echipa intra cine joaca bine sau iese cine da rateuri.Rednic spre exemplu e un bou.El il tine rezerva pe Danciulescu cu Rapidul dupa ce asta da 2 goluri cu Buzaul.Ma rog,campionatul dracului :drak:

maxx1923
1st September 2008, 00:56
pardo e varza.ca sa-i mai gasim scuze...e catastrofa.a respins in fata mingi usoare si cand a incercat sa prinda....da-l in mm de portar,m-a umplut de nervi.Acum vreau sa aud comentarii de la "cunoscatori" care spuneau ca ne da meciul iancu cum l-a dat si pe cel din finala cupei.Sa aud ce spun acesti fini cunoscatori ai fenomenului.
In alta ordine de idei am fost mai buni decat timisoara dar n-am stiut sa profitam.Am spus inaintea meciului ca vreau sa castige cel care joaca mai bine...n-a fost asa.Nu-i nimic,a invins poli.Bravo lor.Ce m-a deranjat cel mai mult a fost atitudinea suporterilor timisoreni care fiecare atac rapidist il acompania cu un cor de fluierturi si huiduieli cum nu fac nici la meciurile cu echipele rosii.In Giulesti ii aplaudam,le scandam numele,le aplaudam jucatorii si antrenorii si ei ne huiduie si ne injura.Nu-i corect si in retur n-o sa mai tin cont de "prietenia" intre galerii.O sa le platim cu aceeasi moneda si atunci sa auzi comentarii "comportament sudist","bucuresteni needucati"...etc.Din punctul meu de vedere aceasta falsa prietenie nu-si mai are rostul din moment ce respectul este doar de partea visinie.Felicitari poli pentru victorie dar publicul timisorean m-a dezamagit mai rau decat rezultatul.In retur....o sa vedeti cum sunt primiti oaspetii in Giulesti.

andreidaniel
1st September 2008, 00:57
sa fiu in locul celor de la Rapid...i-as da salariu de milioane lui Coman numai sa apere la Rapid...

si cine garanteaza ca Dani Coman,o sa apere la salariul cu care este platit?Nici nu stiu cat de bine s-a pregatit in perioada asta...
Si Lobont si Zapata,mai gresesc...eu as merge tot pe cuplul Pardo-Andrade :)

malexoid
1st September 2008, 01:04
nimeni nu spune nimic de gafele ... aluia? (nici macar fluieras nu imi vine sa il poreclesc)! atacurile stoperului lor...care pana in min (max) 40 trebuia eliminat? de genunchiul pitbullului (care probabil ca isi trage porecla de la faptul ca ii smulgea sfarcurile ma-si cand era mic si se alimenta...) ?
au jucat frumos, suporterii lor la inaltzime (cum sunt mereu)! dar cam atat...
ma asteptam la clasicul X...am tremurat pana si pentru acel egal in unele clipe...dar per ansamblu, victoria noastra meritata!
Forzza Poli 1921!

iulian_1976
1st September 2008, 01:08
[QUOTE=Hackerberry_Finn;2214616]Nu stiu ce meci ati vazut voi ,dar Rapidul dupa ce a scapat de primul sfert de ora ,a sufocat Timsoara la pas.Practic au strans incet-incet latul si doar un noroc chior plus lipsa unui atacant decent i-a facut sa nu invinga.QUOTE]

Cred ca ai raspuns singur la intrebare :rolleyes:

In deplasare echipele bune joaca pe contraatac,trebuie sa inveti sa joci si
cu,,fundul in poarta,, daca acasa se intampla mai rar ,in deplasare se intampla mai des.
Rapidul joaca asa pentru ca Peseiro stie ca nu are echipa care sa se apere
si joaca ,,sus,,dar nu poti sta numai ,,sus,,.

Am vazut Otelu-Rapid 2-0
Otelul-Vaslui 0-1
vazand amandoua meciuri pot spune ca Vasluiul are o defensiva peste Rapid,chiar daca atacul nu e la nivelul Rapidului. Au avut rabdare si au marcat.

Tyler Durden
1st September 2008, 01:10
Mda, la Timisoara se intampla urmatorul fapt. CVUCV nu ne fluiera sau injura, insa cetatenii nu ne halesc pentru ca ne asociaza cu Bucurestiul. Pentru timisoreanul de rand, bucuresteanul sau miticul este un animal mitologic care nu-i lasa pe ei, cei mai buni dintre romani, sa se dezvolte si sa ajunga departe. Aceeasi mitici ii fura legal, in sensul ca ei detin parghiile unui stat care prin impozite le iau banii lor munciti cu atata sudoare si-i redistribuie conform intereselor lor mafioto-miticesti. Plus de asta miticii sunt manelisti, spre deosebire de ei care asculta doar jazz, metale, punk, tehno etc.

Daca in seara asta nu castigau pun pariu ca se plangeau de faptul ca arbitrul, aservit intereselor miticesti, i-a privat de o victorie meritata...

malexoid
1st September 2008, 01:18
Mda, la Timisoara se intampla urmatorul fapt. CVUCV nu ne fluiera sau injura, insa cetatenii nu ne halesc pentru ca ne asociaza cu Bucurestiul. Pentru timisoreanul de rand, bucuresteanul sau miticul este un animal mitologic care nu-i lasa pe ei, cei mai buni dintre romani, sa se dezvolte si sa ajunga departe. Aceeasi mitici ii fura legal, in sensul ca ei detin parghiile unui stat care prin impozite le iau banii lor munciti cu atata sudoare si-i redistribuie conform intereselor lor mafioto-miticesti. Plus de asta miticii sunt manelisti, spre deosebire de ei care asculta doar jazz, metale, punk, tehno etc.

:shocked: esti absolut sigur ca aici trebuia postat asta?
apropos...din acceleratul vostru (sponsorizat de club :P ) care ajunge in jur de 19:30 in Timisoara, se strigau injurii, se aratau celebrele voastre degete (asta e tot ce aveti???) catre po****tzia care habar nu avea ca se va juca un meci de fotbal...

iulian_1976
1st September 2008, 01:18
Sa nu uit am vazut un jucator la Faru ,Gerlem W. super jucator
cu sutul la poarta are ceva probleme.
Asta singur a invinS Vasluiul , era cat pe ce cu Rapid asta e o placere
sa-l vezi cum dribleaza si ce viteza are.
Daca incepe sa si traga bine :rolleyes: il vreau la Steaua.

Sezione
1st September 2008, 01:25
O echipa care castiga in 10..merita felicitata !! Rapid a avut meciul in mina.....totusi....

Lover
1st September 2008, 01:59
nimeni nu spune nimic de gafele ... aluia? (nici macar fluieras nu imi vine sa il poreclesc)! atacurile stoperului lor...care pana in min (max) 40 trebuia eliminat? de genunchiul pitbullului (care probabil ca isi trage porecla de la faptul ca ii smulgea sfarcurile ma-si cand era mic si se alimenta...) ?
au jucat frumos, suporterii lor la inaltzime (cum sunt mereu)! dar cam atat...
ma asteptam la clasicul X...am tremurat pana si pentru acel egal in unele clipe...dar per ansamblu, victoria noastra meritata!
Forzza Poli 1921!

te referi la ala care trebuia sa`l elimine pe Alexa ?
sau la celalalt, care l`a oprit pe Djalovic chiar daca era in pozitie regulamentara ( offside ) ?
hmm... cred ca totusi te referi la faza din min 1 cand alexa trebuia sa ia primul galben.

Mejolaro era in alergare iar asta si`a ridicat capul exact atunci. nici 0.001% intentie n`a fost.

kain
1st September 2008, 02:04
Imi pare rau ca Rapid a pierdut meciul din cauza unei gafe de portar..

S-a intors roata, asa au castigat cu CFR Cluj, asa au pierdut cu Poli Timisoara:P

malexoid
1st September 2008, 02:08
[QUOTE=Lover;2214652]te referi la ala care trebuia sa`l elimine pe Alexa ?
sau la celalalt, care l`a oprit pe Djalovic chiar daca era in pozitie regulamentara ( offside ) ?
hmm... cred ca totusi te referi la faza din min 1 cand alexa trebuia sa ia primul galben.
QUOTE]

da, la aceiasi!
nimeni nu neaga faptul ca Alexa merita sanctionat, dar eu vorbeam de Maftei...

Lover
1st September 2008, 02:14
[QUOTE=Lover;2214652]te referi la ala care trebuia sa`l elimine pe Alexa ?
sau la celalalt, care l`a oprit pe Djalovic chiar daca era in pozitie regulamentara ( offside ) ?
hmm... cred ca totusi te referi la faza din min 1 cand alexa trebuia sa ia primul galben.
QUOTE]

da, la aceiasi!
nimeni nu neaga faptul ca Alexa merita sanctionat, dar eu vorbeam de Maftei...

jur ca nu`mi amintesc vreo faza la care sa merite !

iulian_1976
1st September 2008, 02:14
Rapid de la mijloc in sus este super echipa :rolleyes:

Insa are nevoie de un portar , un fundas central foarte bun si doi laterali
in aparare de asemenea.
Asta daca ai pretentii daca nu merge si cu Maftei si Constantin.

Ok nu ai defensiva dar nici portar?:rolleyes:

ensic
1st September 2008, 02:40
Felicitari timisorenilor, frumoasa victorie!

purpleheart
1st September 2008, 02:55
Poli - Rapid 1-0 ,restul e can-can !!!:yeah:

iulian_1976
1st September 2008, 03:13
Restul e can-can dar ce face Poli cand joaca in deplasare ?:rolleyes:

...cu Rapidul de asemenea :rolleyes:

Banuiesc ca amandoua spera sa intre in grupele UEFA parca mai repede vad Vasluiul in grupe la cum se misca :rolleyes:

andrei1921tm
1st September 2008, 09:42
Restul e can-can dar ce face Poli cand joaca in deplasare ?:rolleyes:


Lasa, ca mai scoatem si noi cate un egal in deplasare:D

laurdog
1st September 2008, 09:44
felicitari banatenilor. Victorie super muncita.

Elphax
1st September 2008, 10:10
Nu stiu ce meci ati vazut voi ,dar Rapidul dupa ce a scapat de primul sfert de ora ,a sufocat Timsoara la pas.Practic au strans incet-incet latul si doar un noroc chior plus lipsa unui atacant decent i-a facut sa nu invinga.Portarul mi s-a parut mai slab decat Andrade insa Peseiro e un antrenor corect:la el in echipa intra cine joaca bine sau iese cine da rateuri.Rednic spre exemplu e un bou.El il tine rezerva pe Danciulescu cu Rapidul dupa ce asta da 2 goluri cu Buzaul.Ma rog,campionatul dracului :drak:

au sufocat dupa primele 15 minute? mie mi s-a parut ca au inceput sa joace fotbal dupa 20 de minute si sa se apropie de poarta abia dupa 25-30 de minute.

puteam da 3 goluri in primul sfert de ora. repriza a doua a fost echilibrata si putea sa castige oricine.
in conditiile astea e bine: noi inca nu avem un mijlocas coordonator, jucam cu un inchizator, 2 mijlocasi de banda si 3 atacanti care fac constructie prin rotatie, cum se nimereste fara o tactica clara, bazandu-se mai mult pe calitatile personale

am avut totusi putin noroc sa castigam pe final

legat de arbitraj - cam lejer a dat rosu la Sretenovici, Alexa merita si el rosu, trebuia penalty la Parks inainte sa dam gol

relansat
1st September 2008, 10:19
Felicitari Poli Timisoara.

Toate ca toate, da` ce dreak cauta Capello la Timisoara? :o:

Uitati`va pe link si spuneti`mi daca nu`i sosia lu` Capello langa Rusic http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=5286&title=Rusic____quot_Dedic_victoria___ntregului_ora ____quot_ :o:

Elphax
1st September 2008, 10:37
ce, nu stiai? s-a angajat la noi ofiter de presa si traducator ...

:happy

Leo
1st September 2008, 10:54
Felicitari Poli !
ma bucur ca m-am inselat si ati jucat corect !

Elphax
1st September 2008, 11:10
Felicitari Poli !
ma bucur ca m-am inselat si ati jucat corect !

nu ai idee cat ne bucuram noi :)
cand a inceput meciul nu imi venea sa cred cat de bine jucam :D

manu10
1st September 2008, 11:17
mda,
deci a fost cum am zis eu :)
geaba au fost cativa pe aici care plangeau ca le vindem meciul la rapid.... :P

Leo
1st September 2008, 11:20
sunteti o echipa buna , sunt sigur ca treceti de Partizan
sa nu ma dezamagiti !

Ferko
1st September 2008, 11:49
Cand castigi cu un om mai putin inseamna ca ai meritat victoria. Felicitari si la mai mare (in UEFA) !

Tyler Durden
1st September 2008, 12:09
Bafta in Uefa, chiar daca nu-i consider de multa vreme frati, raman in continuare suporterii unei echipe frumoase.

Oricum amatorii de scenarite au ramas cu buza umflata, dar nu-i nimic, or sa mai fie meciuri in care o sa-si developeze ei suspiciunile...

maxx1923
1st September 2008, 12:35
sa nu va steptati la flori in retur,dupa modul in care v-ati comportat cu jucatorii Rapidului.

FcPoliFan
1st September 2008, 12:48
Lazar a primit exact ce a meritat, e un provocator, ca Ropotan & co.

In rest, nu s-au strigat injurii de niciun fel, s-a creat doar presiune - cum era si normal, nu? Atitudinea publicului a fost exemplara astazi (ceea ce nu se poate spune despre alte dati).

Lover
1st September 2008, 13:36
Lazar a primit exact ce a meritat, e un provocator, ca Ropotan & co.

In rest, nu s-au strigat injurii de niciun fel, s-a creat doar presiune - cum era si normal, nu? Atitudinea publicului a fost exemplara astazi (ceea ce nu se poate spune despre alte dati).

cum a indraznit sa se arunce pe jos dupa ce a primit un pumn in gura ?! incredibil Lazar asta :no:

andrei1921tm
1st September 2008, 13:38
sa nu va steptati la flori in retur,dupa modul in care v-ati comportat cu jucatorii Rapidului.

Aham, voi cand va enervati va puteti injura jucatorii, altii nu.Oricum nu a fost cazul aseara, dar trebuia suplinita absenta jucatorului nostru.Cat am jucat 11-11 nu s-a pus problema de huiduieli.

six
1st September 2008, 18:30
mda...am castigat :) am intalnit o echipa fff buna ,noi muncitori,daruire,public,etc.... felicitari Rapid :ok:

malexoid
1st September 2008, 19:58
sa nu va steptati la flori in retur,dupa modul in care v-ati comportat cu jucatorii Rapidului.

nu, cu ciorba de burta la leggione granata!
except parte din CVUCS cu care...sunteti infratiti, ce altceva asteptai?
sa va aplaude lumea din stadion dupa teatrul penibil care ne-a lasat in 10?
dupa ce suporterii vostri coloratzi (in alb visiniu:evil:) tzipau si rageau dupa femei, aratau muhe la lumea din strada?
va cam datzi in petec de cate ori veniti, cu toate ca sunteti tratati frumos...si mai aveti pretentia ca nu e ok ca sunteti asemuiti restul cucurestenilor!
well, e bine sa afli ca sunteti agreeati doar pt asa numita fratie...CVUCS e adorata in Timisoara, trebuie adoptate si simpatiile lor!

Tyler Durden
1st September 2008, 20:05
In primul rand se scrie legione granata, in al doilea rand din cate stiu eu de la cei care au fost acolo, treaba cu muje la femei, cetateni, copii etc s-a petrecut in creierul tau mucegait. Diferenta dintre noi si voi este ca voi nu erai fluierati nici de galerie, nici de cetateni, la voi cetatenii se comporta cu noi cam la fel cum se comporta cu spurcatii sau cu cainii. Oricum ne-am lamurit de voi (cel putin o mare parte dintre noi) si in afara de un respect reciproc, sper sa nu mai existe nimic.

malexoid
1st September 2008, 20:13
In primul rand se scrie legione granata, in al doilea rand din cate stiu eu de la cei care au fost acolo, treaba cu muje la femei, cetateni, copii etc s-a petrecut in creierul tau mucegait. Diferenta dintre noi si voi este ca voi nu erai fluierati nici de galerie, nici de cetateni, la voi cetatenii se comporta cu noi cam la fel cum se comporta cu spurcatii sau cu cainii. Oricum ne-am lamurit de voi (cel putin o mare parte dintre noi) si in afara de un respect reciproc, sper sa nu mai existe nimic.

scuze pt "leggione".
eu unul nici in cele mai oribile coshmaruri nu am crezut ca vom fi vre-odata "frati" cu coloratzi din bucuresht (in alb visiniu - desigur), niciodata nu am crezut ca am putea vre-o simpatie in afara banatului/transilvaniei!
in ceea ce priveshte treaba cu "creier mucegait"...treaca de la mine, iti inteleg supararea!
o seara minunata

PS:tu erai in full postare si aseara cand m-am intors de la meci, deci visiniu de tastatura...de ce vorbesti de chestii pe care le sti din auzite?
ori sunt rodul imaginatiti creierului tau integru???

Tyler Durden
1st September 2008, 20:20
Mda, imi pierd timpul cu toti agramatii care se dau superiori...pai uite mai superiorule, iti arata un colorat de Bucuresti ca nu esti in stare sa scrii corect in limba romana, tocma' tu, adica cel mai bun dintre romani in calitate de banatean.

1. vre-odata se scrie vreodata;
2. vre-o se scrie vreo;
3. bucuresti, banat, transilvania se scriu Bucuresti, Banat, Transilvania.

Nu-ti urez nimic, pentru ca nu meriti. :D

P.S. Bai fruncea, crede-ma am fost la Timisoara cu Rapidul cu alte ocazii, de la o vreme din motive pe care nu le discut cu tine nu ma mai duc in deplasari. Asta nu-nseamna ca nu am amici care inca se mai duc si care imi spun unele treburi.

malexoid
1st September 2008, 20:25
Mda, imi pierd timpul cu toti agramatii care se dau superiori...pai uite mai superiorule, iti arata un colorat de Bucuresti ca nu esti in stare sa scrii corect in limba romana, tocma' tu, adica cel mai bun dintre romani in calitate de banatean.

1. vre-odata se scrie vreodata;
2. vre-o se scrie vreo;
3. bucuresti, banat, transilvania se scriu Bucuresti, Banat, Transilvania.

Nu-ti urez nimic, pentru ca nu meriti. :D

nu sunt nativ roman, la noi "se poarta" asta (si sunt mandru!)...scoala nu am facut-o in l-ba romana, dar vorbesc 3-4 limbi bine. Nu ma scuz doar iti povestesc...
mi-e teama ca parte din voi (nu am spus tu) daca uitati limba nativa veti fi nevoiti sa invatati sa latrati :) norocul vostru ca aveti de unde!

BBB
1st September 2008, 20:27
nu, cu ciorba de burta la leggione granata!
except parte din CVUCS cu care...sunteti infratiti, ce altceva asteptai?
sa va aplaude lumea din stadion dupa teatrul penibil care ne-a lasat in 10?
dupa ce suporterii vostri coloratzi (in alb visiniu:evil:) tzipau si rageau dupa femei, aratau muhe la lumea din strada?
va cam datzi in petec de cate ori veniti, cu toate ca sunteti tratati frumos...si mai aveti pretentia ca nu e ok ca sunteti asemuiti restul cucurestenilor!
well, e bine sa afli ca sunteti agreeati doar pt asa numita fratie...CVUCS e adorata in Timisoara, trebuie adoptate si simpatiile lor!

ete da, cum venira ei la Cluj si cantara pe strazi anti unguri anti clujeni mui si alte rahaturi. si chiar nimeni n-avea treaba cu penajul lor. ete, ce sa faci...bine zice proverbu ala, nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard . de fapt sa ma scuze, cine-s eu sa vorbesc de ei, doara au club aristotelic sau asa ceva

Tyler Durden
1st September 2008, 20:35
Malexoid, hai ca te las pentru ca deja esti mult prea departe fata de mine (3-4 limbi straine), deja mi-e teama ca nu mai tin ritmul. M-ai facut sa ma simt mic, umilit si obidit, sunt doar un mitic bronzat de Bucuresti...ce soarta trista. :(

BBB, ce draqu e ala club aristotelic, tu stii ce vorbesti sau canti la flasneta? Hai canta la alta masa ca te cam bagi in seama cu arcanu'.

Charon
1st September 2008, 21:07
noroc ca nu toti suporterii sunt precum malexoid asta sau precum unele specime care isi fac veacul pe la Nordul rapidist!:ok:
va compatimasesc ma,pe voi astia care nu stiti decat sa urati!:ok:

me
1st September 2008, 21:44
Tyler, in peluza sud la sfarsit s-a strigat "rapid giulesti", nu ati (au) fost injurati ai vostri nicio secunda in timpul sau dupa meci!
Da, s-a fluierat si huiduit in momentul in care erati in 11 si noi in 10 (pana atunci nu s-a intamplat asta) de catre tribune ca sa puna presiune pe jucatorii vostri in momentul in care atacau! Nu vad care e problema? sau daca galeriile sunt infratite ar trebui sa va sustina tribunele pe voi in timpul meciului?? E un meci cu miza, de campionat, nu unul amical, fiecare a dorit sa-l castige; la sfarsit si din tribuna a doua, o buna parte din cetateni - asa cum iti place sa-i numesti - au aplaudat rapidistii cand ieseau pe tunel..

Grinco
1st September 2008, 22:07
In sfarsit am fost si eu inspirat cand am filmat ceva :D
http://www.youtube.com/watch?v=FhBmXSQ2ZI8
Forza Viola

maxx1923
1st September 2008, 22:55
Nu avem pretentia absurda ca sa ne incurajeze suporterii lui poli in meciul direct.Vrem doar sa ne aratati acelasi respect care vi-l aratam noi in Giulesti.La noi nu va injura si nici nu va huiduie nici tribuna1 si nici t2 sau peluza nord,NIMENI. Acum la meciul retur s-ar putea sa va intoarcem ospitalitatea.Vad ca dupa ce v-ati comportat cum v-ati comportat incepeti si cu jigniri gen"colorati".Mai putem vorbi de respect?Si de ce sa ne huidiuti ca ati ramas in 10???a fost eliminare corecta.De ce n-ati huiduit arbitrul ca nu l-a eliminat si pe alexa???Noi v-am aplaudat si cand ne-ati batut in Giulesti.Oricum ati facut pe plac clonelor si ati reusit sa stricati o prietenie care deranja multa lume.Sper ca sa nu mai aud de aceasta falsa prietenie.Sa fie respect inainte si dupa meciuri,sa nu ne omoram pe strazi.....si cam atat.Sa va mai aduc aminte cand tot la timisoara un intreg stadionul ne striga "tziganii,tziganii"?S-au strans cam multe.Oricum n-ati facut diferenta intre noi si clone,ne-ati tratat la fel.

Icebox
2nd September 2008, 06:39
Ba s-a intamplat si asa ceva, Tyler, cand Moldovan juca la Timisoara. Chiar eu eram unul din cei care huiduiau de mama focului si nu mi-e rusine, tineam cu echipa mea! Si asa trebuie sa fie pe stadion, in afara lui a fost foarte frumos la Timisoara, asa cum e mereu! Si nu uita ca noi am luat un trofeu chiar in propriul lor oras, si ne-au respectat, ne-au aplaudat, si ne primesc inca la fel de frumos ca inainte! Pai in Giulesti mai intra vreun polist daca ne luau cei de la Poli un trofeu in propria arena? Ma indoiesc.. Eventual ar trebui sa-i chestionezi si de ce se bucurau la gol sau ce? Respect Timisoara adevaratilor timisoreni. **** am aratat si eu unor spurcati care ne-au injurat de pe la balcoane nicio grija Maleoxid. Si o sa fac asta mereu impotriva sclavilor.

In rest, meci slab, jalnic chiar din partea noastra, Pardo nu e de vina, Poli n-avea ce cauta la tine in careu in ultimele minute cu un om in minus, trebuia sa-i calaresti pana o bagai in ate. Alte 3 puncte pierdute da nu-i tragic. Tragic e daca incepem sa gresim acasa.

soreen
2nd September 2008, 18:31
si uita asa isi dau fratii in cap unii la altii....plm ce atata fratie...sa va vad cand o sa va luptati pentru locul 1 si unii si altii ce o sa va mai injurati si alergati pe strazi....da na asa cand nu va lupatti pentru nimik merge si o fratie mica

marian_k
10th September 2008, 21:34
bravo timisoara, bine ca i-ai batut pe zburatori

andreidaniel
10th September 2008, 23:38
bravo timisoara, bine ca i-ai batut pe zburatori
Pescarusule,inca te mai roade , ca v-am umilit la voi acasa?

marian_k
17th September 2008, 12:51
Pescarusule,inca te mai roade , ca v-am umilit la voi acasa?

nu ma roade, doar ca urasc echipa voastra:D