PDA

View Full Version : Etapa 6: Farul Constanta - Gloria Bistrita



Elphax
25th August 2008, 12:01
Meciul Farul Constanta - Gloria Bistrita se va disputa duminica, 21.08.2008, de la ora 19:45.

Discutii inainte si dupa meci, aici.

Kooler
25th August 2008, 17:43
Ar trebuii sa castige Farul!!!

Leo
25th August 2008, 20:15
hai Farul

laziobz
25th August 2008, 23:55
imi pare rau dar va fi 2 solist.

shad
26th August 2008, 01:37
Bistrita joaca din ce in ce mai bine! insa cei de la Farul nu-si prea permit sa piarda puncte acasa.
X

danny del corco
26th August 2008, 11:55
Farul nu are decat varianta 1. Hai Farul !!!

rador
27th August 2008, 12:06
in mod normal ar trebui sa castige Farul... dar cu Gloria nu se stie niciodata... merg pe un meci egal...

stiintacv
27th August 2008, 16:15
egal

Ferko
28th August 2008, 12:06
Un X ar fi normal, dar...ce-i normal in fotbalul din tara asta ?

CosminGrc
28th August 2008, 19:53
Bate farul fara griji cu bistrita.N-am emotii, chiar daca joaca prost echipa face ceva willy si da un gol :D

gerard2008
29th August 2008, 17:41
solist pt bistrita,farul e la pamant

codrind
29th August 2008, 19:02
solist pt bistrita,farul e la pamant

.... mai ales dupa decizia, NORMALA, pe care au luat-o cei de la FRF in privinta REPROGRAMARII meciului cu POLI IASI

Pentru cei care stau cu mana-ntinsa - SILA!! :limba:

Asa ca Bistrita pleaca cu toate punctele

danny del corco
29th August 2008, 21:19
.... mai ales dupa decizia, NORMALA, pe care au luat-o cei de la FRF in privinta REPROGRAMARII meciului cu POLI IASI

Pentru cei care stau cu mana-ntinsa - SILA!! :limba:

Asa ca Bistrita pleaca cu toate punctele

Cel putin Bistrita nu a stat cu caciula in mana pe nicaieri. Altadata aveam oarece simpatie fata de Iasi si suporterii de acolo, astazi uite cine vorbeste de SILA!

pif
30th August 2008, 00:34
Cred ca va castiga farul, e odihnita pentru ca nu a jucat meciul din etapa trecuta, bine ca nu a luat 3 puncte la masa verde si va incerca sa le obtina pe teren.

sebastianstis
30th August 2008, 19:59
se uita careva la meci?...astia comenteaza :) iar in background se aud d zei si pla...lol de tot rasul

kerosene
30th August 2008, 22:07
.... mai ales dupa decizia, NORMALA, pe care au luat-o cei de la FRF in privinta REPROGRAMARII meciului cu POLI IASI

Pentru cei care stau cu mana-ntinsa - SILA!! :limba:

Asa ca Bistrita pleaca cu toate punctele

Asa sa cobesti la toate meciurile.Noi cat mai sus,voi la matineu :kiss:

YoNuTzz
30th August 2008, 22:49
farul - bistrita 2-1
asa merita bistrita, care in final tragea cu nesimtire de timp, si ca atare au fost prinsi cu un om pe tusa :D

codrind
31st August 2008, 11:31
Asa sa cobesti la toate meciurile.Noi cat mai sus,voi la matineu :kiss:

POATE la matineu!! :rolleyes: DAR cinstiți!!
NU ca alții (nu dăm nume :drak:) care stau cu mâna-ntinsă pe la comisii, ca MILOGII!! :no:
Să știi că am RESPECT pentru cei care joacă PE TEREN ...
Și SILĂ pentru milogii care stau cu mâna-ntinsă.
farul a intrat în "clubul select" al MILOGILOR ROMÂNIEI, unde-i are ca "frați de suferință pe altarul MILEI" pe cei de la steaua și pe cei de la vaslui.

Aurel.D
31st August 2008, 12:04
Gloria Bistrita si Farul cunt doua echipe care joaca fotbal curat, atat cat pot, dar joaca...Din ce am inteles, a fost un meci placut...

codrind,
nu va mai victimizati atata. nu sunt cei de la Farul de vina pt. ce vi s-a intamplat. Si de obicei, intr-o tara normala, ce scrie arbitrul in raportul meciului ramane batut in cuie, nu ca la noi, ca mai apar 3 comisii, comitete si comitzii care schimba si modifica schimbarea dupa cum rasare soarele. :rosu:
Orice echipa are un program stabilit, un buget alocat deplasarilor, etc...nu poate sa dea totul peste cap in orice moment.

codrind
31st August 2008, 12:34
codrind,
nu va mai victimizati atata. nu sunt cei de la Farul de vina pt. ce vi s-a intamplat. Si de obicei, intr-o tara normala, ce scrie arbitrul in raportul meciului ramane batut in cuie, nu ca la noi,


Adică, dacă, ceri dreptate te "victimizezi"*??? :shocked:
Dacă bozgorul a aplicat regulamentul după bunul lui plac - noi trebuie să o "luăm de bună" ??
farul nu are nici o vina că pseudo-arbitrul e neștiutor de carte, dar ca să marșezi pe o greșeală și să ceri ca MILOAGA - mi se pare lipsă de FAIR-PLAY și de BUN-SIMȚ.
Dacă tot te erijezi în apărătorul milogilor - spune-mi prin ce e VINOVAT clubul POLITEHNICA IAȘI pentru că nocturna s-a stins dar s-a și aprins în termenul PREVĂZUT de regulamente ???


Orice echipa are un program stabilit, un buget alocat deplasarilor, etc...nu poate sa dea totul peste cap in orice moment.

Să plătească bozgorul și observatorul - că ei au dat peste cap totul....

soreen
31st August 2008, 15:51
se uita careva la meci?...astia comenteaza :) iar in background se aud d zei si pla...lol de tot rasul

pai suntem un popor religios...il pomenim pe dzeu tot timpul...cat despre celelalt termen...cred ca ziceau de localitatea aia din croatia...ca suntem tari si la geografie
Despre meci pot sa spun ca daca nu atacau un pic cei de la farul cadeam sub scaun de plictiseala......bun brifcor ala...sau cico
PS..am prieteni arbitri si am citit regulamentul arbitrilor...si sincer chiar nu stiu dc se rejoaca meciul...nu stiu la ce va ambitionati sa jucati pe nocturna daca nu merge..e a doua oara cand se intampla asta...plm nu suntem in chad.....

Aurel.D
31st August 2008, 15:51
nu ma erijez in aparatorul lor. Insa Farul are dreptul sa conteste schimbarea de catre comisie a deciziei arbitrului, atata timp cat acesta a aplicat regulamentul si in mod normal decizia lui este finala. Daca el stie sau nu regulamentul nu este treaba cluburilor ci a celor care ii deleaga.
Chiar imi pare rau de Poli Iasi, mai ales in situatia ei prezenta, stie toata lumea ca este o echipa care traieste de pe o zi pe alta si autoritatile stau deoparte de club....

soreen
31st August 2008, 15:57
nu ma erijez in aparatorul lor. Insa Farul are dreptul sa conteste schimbarea de catre comisie a deciziei arbitrului, atata timp cat acesta a aplicat regulamentul si in mod normal decizia lui este finala. Daca el stie sau nu regulamentul nu este treaba cluburilor ci a celor care ii deleaga.
Chiar imi pare rau de Poli Iasi, mai ales in situatia ei prezenta, stie toata lumea ca este o echipa care traieste de pe o zi pe alta si autoritatile stau deoparte de club....

prietene.....resita e o echipa care ttraieste de pe o zi pe alta nu poli iasi...iesenii au mai multi bani decat vor ei sa arate..asta e o strategie la ei...si le iese bine...

codrind
31st August 2008, 16:10
nu ma erijez in aparatorul lor. Insa Farul are dreptul sa conteste schimbarea de catre comisie a deciziei arbitrului, atata timp cat acesta a aplicat regulamentul si in mod normal decizia lui este finala.

Păi aici e "buba", pe care milogii de la malul mării nu vor să o recunoască:
NU a aplicat regulamentul ci l-a INVENTAT... Iar scuza cu NEM TUDOM... e puerilă..

La orice regulament scrie 60 de minute... bozgorul a ales calea de mijloc ... și cică la INSISTENȚELE milogilor de la malul mării.

danny del corco
31st August 2008, 23:05
Din cate imi aduc eu aminte, functiona, destul de eficient, un spital, aproape de Iasi, Socola, parca. Du-te si programeaza-ti un control. Poate s-a inchis, si pacientii umbla liberi !?!

soreen
1st September 2008, 20:01
Păi aici e "buba", pe care milogii de la malul mării nu vor să o recunoască:
NU a aplicat regulamentul ci l-a INVENTAT... Iar scuza cu NEM TUDOM... e puerilă..

La orice regulament scrie 60 de minute... bozgorul a ales calea de mijloc ... și cică la INSISTENȚELE milogilor de la malul mării.

ia posteaza ma pe site regulamentul unde scrie ca sunt 60 de minute....sa te vad....

codrind
1st September 2008, 23:42
ia posteaza ma pe site regulamentul unde scrie ca sunt 60 de minute....sa te vad....


cățelandre cred că ai lacune mari ... dar latri... la lună... la roată... la tufișuri... poate-poate te bagă cineva în seamă.

Dar pentru că te-ai STRĂDUIT să postezi ceva ... te voi "lumina" ... că nu se știe .... mâine-poimâine dă o mașină peste tine și mori PROST ... INFORMAT :confused:

În art. 44 din ROAF scrie 30 de minute pentru literele a-c, dar pentru litera d nu e specificat...

http://www.info.frf.ro/multimedia/documente/ROAF%202008.pdf

În art. 83.4 din Regulamentul disciplinar al FRF scrie

"4. Neînceperea sau oprirea jocului datorată nefunctionării sau functionării necorespunzătoare a instalatiei de nocturnă se sanctionează cu pierderea jocului prin forfait, dacă nu s-a remediat defectiunea în maxim 60 minute.

http://www.info.frf.ro/multimedia/documente/RD%202008%20final.pdf

Acum că, poate, AI PRICEPUT, cred că te simți un pic mai ELEVAT....

HAM-HAM :happy

NORGEMAN
2nd September 2008, 00:18
ia posteaza ma pe site regulamentul unde scrie ca sunt 60 de minute....sa te vad....

Faptul ca nocturna nu functiona se incadreaza la "teren neregulamentar". Cand terenul este neregulamentar arbitrul trebuie sa astepte 60 de minute maxim pana se remediaza problema, in caz contrar meciul nu se va mai juca, iar echipa gazda va pierde meciul. Regula asta o stiu pe de rost toti arbitri, de la cel din divizia A pana la cel care arbitreaza la onoare. Este penibil ca un arbitru de prima liga sa nu stie ceva elementar din ROAF.