PDA

View Full Version : Etapa 6: Otelul Galati - FC Vaslui



Elphax
25th August 2008, 12:59
Meciul Otelul Galati - FC Vaslui va avea loc duminica, 31.08.2008, de la ora
17:45.

Discutii inainte si dupa meci, aici

six
25th August 2008, 19:57
auci, merita vazut meciul....yo stiu ics ;)

Leo
25th August 2008, 21:06
bate Otelul

stiintacv
25th August 2008, 23:16
bat moldovenii echipati in galben

Dregan
26th August 2008, 00:26
Cel mai important meci al sezonului... Nu putem uita in ce fel ne-a fost furat locul de cupa europeana!

laziobz
26th August 2008, 00:54
victorie clara a otelului.

shad
26th August 2008, 02:39
Meciul cel mai important pentru Otelul - si pe buna dreptate. Vasluiul o sa fie adversar mai greu decat Rapidul, dar nu cred sa aiba sanse.

iulian_1976
26th August 2008, 10:37
Asta o sa fie un meci tensionat.Primul meci cu suporteri daca nu m-a insel :D

mateiasi
26th August 2008, 11:07
...Primul meci cu suporteri daca nu m-a insel :D
Asa ar fi normal. Nu avem turnicheti, ce-i drept, dar nici Craiova nu a avut pe 'Extensiv', si a obtinut derogare de la Jandarmeria locala. Cred ca si ai nostri o vor obtine.

Referitor la meci, va fi foarte greu. Ai nostri vor fi motivati, dar cred ca si Porumboiu isi va stimula suplimentar echipa (adversitatea Stan-Porumboiu e de notorietate). Noi avem probleme de lot: singurii atacanti valizi sunt Anca (in eclipsa prelungita de forma) si Elek (20 ani, fara prea multe meciuri in picioare). Daca nu-si revine Nicolic, nu vad cum am putea pune probleme in atac.

rador
26th August 2008, 11:17
Ei, asta e un meci de vazut... sper sa se termine egal...

Charon
26th August 2008, 11:51
X2,am incredere in Burdujan!

danny del corco
26th August 2008, 13:10
Adversar incomod pentru Otelul, insa nu de netrecut. Din cate am auzit sunt ceva probleme de lot Galati, da aveti Antrenor !!!
Bafta Otelul!

rador
26th August 2008, 13:29
Adversar incomod pentru Otelul, insa nu de netrecut. Din cate am auzit sunt ceva probleme de lot Galati, da aveti Antrenor !!!
Bafta Otelul!

"Adversar incomod"? Cred ca situatia sta exact invers... Din cate stiu, Vasluiul i-a parait si pe Steaua si pe CFR...

danny del corco
26th August 2008, 13:36
Si pe Liepaia a invins-o. Imi cer scuze, ca nu a trecut de Farul, si nici de Otelul n-o sa treaca !:ok:
Parerea mea.

megastar
27th August 2008, 07:59
Hai ca ii rupem pe micuti.Va fi un meci super frumos.Sper sa ne lase pe stadion.

relansat
27th August 2008, 11:42
cred ca o sa fie meci egal cu 2-3 eliminati, penalty/(-uri), adica tot tacamul :D

Aurel.D
27th August 2008, 16:07
cred ca o sa fie un meci cu mari tensiuni, mai ales in tribune, dupa problema cu suspendarile de la meciul de asta primavara. Eu sper sa fie doar un meci frumos cu goluri multe iar jucatorii sa isi vada de treaba lor pe teren.

Dregan
27th August 2008, 21:22
Tensiuni vor fi oricum... Ar fi si culmea sa nu fie dupa ce s-a intamplat in vara:angry:

NORGEMAN
28th August 2008, 01:27
Asa ar fi normal. Nu avem turnicheti, ce-i drept, dar nici Craiova nu a avut pe 'Extensiv', si a obtinut derogare de la Jandarmeria locala. Cred ca si ai nostri o vor obtine.


Nici la noi si nici la Pitesti nu sunt.
Incredibil sau nu, stadionul din Medias are deja :ras-plans:

Ferko
28th August 2008, 13:03
Mie imi place cum joaca Otelul si-mi plac oficialii Otelului pentru ca sunt mai domoliti in declaratii, chiar daca aveau dece sa fie foarte suparati pe Liga si pe federatie. As vrea sa castige Otelul si daca se va intampla asa ceva atunci sigur o sa sara porumbelul la galceava. Oricum eu zic : 1.

Dregan
28th August 2008, 14:08
Mie imi place cum joaca Otelul si-mi plac oficialii Otelului pentru ca sunt mai domoliti in declaratii, chiar daca aveau dece sa fie foarte suparati pe Liga si pe federatie. As vrea sa castige Otelul si daca se va intampla asa ceva atunci sigur o sa sara porumbelul la galceava. Oricum eu zic : 1.


In sfarsit cineva care observa... Din pacate daca nu ai gura mare se pare ca te fura lumea... cum s-a intamplat si sezonul trecut.

bogdanz_vs
28th August 2008, 17:37
Meci greu.. dar vasluiu nu se incurca decat cu faru:p!! X2!

iaro1
28th August 2008, 18:45
Meci foarte interesant! Doar ca Vasluiul va fi obosita dupa Metalurg si e posibil sa nu aiba randament maxim. De aceea Otelul are prima sansa, dar nici un egal nu ar fi de mirare.

gab
29th August 2008, 12:06
otelul are prima sansa, dar mizez pe egal

gerard2008
29th August 2008, 18:40
la ce lot de jucatori au ambele echipe, cel mai bun rezultat pt otelul este un egal dar e foarte greu

Marius.B
29th August 2008, 19:57
Ce loturi de jucatori au ambele echipe?

valys
30th August 2008, 16:23
Castiga Otelul

Hard
30th August 2008, 16:24
bat moldovenii sigur !

alin_cv
30th August 2008, 17:59
bate otelul,vasluiul o sa inceapa sa resimta oboseaLA DIN MECIURILE DE CUPA INTERTOTO + UEFA

purpleheart
30th August 2008, 18:26
otelarii au ceva de "recuperat",asa ca sper sa bata ! ;)

Patriots
30th August 2008, 23:31
Va fi un meci echilibrat. Sper ca la final sa iesim invingatori. Pronostic 1-0 pt. Otelul

razwan_vs
30th August 2008, 23:33
meci echilibrat.....batem greu cu 1-0

unikt
31st August 2008, 00:21
se anunta un meci foarte calm,stadionul aproape plin,lumea zambitoare ........la adresa lui porumb...., sper sa castige OTELUL.

Insane
31st August 2008, 00:59
Calm spui ? Abia astept sa ajung la stadion sa ma descarc pe vasluieni :) !

codrind
31st August 2008, 12:34
BATE Oțelul !!
vasluiul e doar un "balon de săpun" - asta dacă nu cerșește Știuletoiu ceva pe la comisii... vreun jucător suspendat... soarele prea puternic... apă nu-i... nici săpun...etc

iulian_1976
31st August 2008, 15:55
Meci tensionat :D
-este primul meci greu in deplasare pentru vasluieni:D .

Porumoiu are tot dreptul sa spere la victorie,a investit mult.
Otelul insa e greu de batut acasa cu greu vasluienii scot un egal.

YoYoyOi
31st August 2008, 19:31
sper sa castige Otelul

Charon
31st August 2008, 20:25
pana acum Vasluiul cu o clasa peste,solida trupa a creat Hizo!:ok:

relansat
31st August 2008, 20:39
suntem prea buni ptr liga 1.
respect otelul, va asteptam la vaslui. tu yoyoi, ramai cu sperantele ... doar stii ce se spune despre ele, cum ca ele mor ultimele :cry:

Ciprica
31st August 2008, 20:45
suntem prea buni ptr liga 1.
respect otelul, va asteptam la vaslui. tu yoyoi, ramai cu sperantele ... doar stii ce se spune despre ele, cum ca ele mor ultimele :cry:

Felicitari Vasluiului, o echipa matura... Pacat de penalty-ul neacordat in ultimul minut...

YoYoyOi
31st August 2008, 20:55
suntem prea buni ptr liga 1.


mwahaahahaha :cry:

PIETREANU
31st August 2008, 20:56
Bravo Vaslui pentru victorie , iar Galatiul ramane sa arate in retur daca intradevar meritau altceva ! :yeah:
Vaslui se antreneaza batraneste si perseverenta cu echipele romanesti pt UEFA .:ok:

iulian_1976
31st August 2008, 20:56
Felicitari Vasluiului a facut o echipa buna Porumboiu.

Ca nivel Vasluiul este cu o idee peste Otelul .
Defensiva Vasluiului a functionat foarte bine probabil daca Otelul nu ar fi fortat o victorie se termina scor nul.Astfel o greseala
a lui Costin aduce victoria vasluienilor.

Succes Vasluiului in UEFA.

relansat
31st August 2008, 20:58
Nu mai rade don`soara ca baleste nea Jiji dupe Ljubinkovic sau N'Doye :happy

ahhh, sa nu uit de Ghencev ca si asta face vreo 2 milioane prin iarna :rolleyes:

@iulian te rog io scrie legat "haideti" in semnatura, ca ma enervez de fiecare data cand iti cetesc postarile :D :ok:

razwan_vs
31st August 2008, 20:59
meci echilibrat.....batem greu cu 1-0



victorie lejera.....urmeaza dinamo ;)

YoYoyOi
31st August 2008, 21:02
normal ca lejera, cand nu da Tudor penaltyul cuvenit :rolleyes:

PIETREANU
31st August 2008, 21:04
victorie lejera.....urmeaza dinamo ;)
Daca mai bate si pe Dinamo parca vad ca Borcea mai schimba 2 antrenori anul asta ... sau macar unul :D

Cristian
31st August 2008, 21:08
victorie lejera.....urmeaza dinamo ;)


Exprimare Made by Vaslui, adica by taranete. Ia uita-te aici ma si zi daca asta nu e penalty. http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=5263&title=O__elul___Vaslui__gazdele_cer_penalty&vpkey=e4229c5f7c

Marius
31st August 2008, 21:09
A fost penalty :)

Buhus ala nici nu stia unde e mingea.

relansat
31st August 2008, 21:10
imprudenta, penalty clar.

anyway, iar v`am furat, cam asta e ideea nu? :drak:

avem arbitrajul de partea noastra, da` ne aduce cu picioarele pe pamant slavia, nu? :happy

bogdanz_vs
31st August 2008, 21:13
Exprimare Made by Vaslui, adica by taranete. Ia uita-te aici ma si zi daca asta nu e penalty. http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=5263&title=O__elul___Vaslui__gazdele_cer_penalty&vpkey=e4229c5f7c

mah...nati avut noroc.. dak dadea penalty .. mai marca vs un gol la cate ocazi o avut asa ca nu mai incercati akuma sa ridicati otelul in slavi.. am fost peste voi shi asta so vazut la meci!:rosu::rosu::rosu:

YoYoyOi
31st August 2008, 21:15
mai marca pe dracu Vaslui in ultimele 2 minute... cand va vad ca vorbiti de victorie lejera, dupa ce in prima repriza ati fost la plimbare... :happy

Cristian
31st August 2008, 21:15
imprudenta, penalty clar.

anyway, iar v`am furat, cam asta e ideea nu? :drak:

avem arbitrajul de partea noastra, da` ne aduce cu picioarele pe pamant slavia, nu? :happy

Nu-ti face griji ca am avut grija sa le urez de "bine" vasluienilor cum au intrat in teren in meciul cu Slavia. Si deasemenea am avut "grija" si de Costin...

delaparis
31st August 2008, 21:15
suntem prea buni ptr liga 1.
respect otelul, va asteptam la vaslui.

ce respecti tu mai vasluian mutat si pe cine astepti tu unde ? :groggy:

Felicitari pentru rezultat dar nu pentru joc ... in curand va salvati de la retrogradare :ok:

bada_otelul
31st August 2008, 21:17
Pai voi oricum numai din furat traiti,nu?Lectia buna invatata de la porumbou(sper sa-i moara familia in chinuri) "fura cat poti" va ghideaza in viata.Trecand peste nesimtirea porcimii vasluiene(tudor intra in aceeasi categorie) costin n-are nicio scuza pentru indolenta cu care a tratat o faza la care nici macar un junior nu ar fi gresit.Acolo am pierdut meciul din mana si nu ne-am revenit decat in ultimele 5 minute.Tarziu dar degeaba oricum cand unii nu vor sa te lase sa castigi.
Per total un meci echilibrat,prima repriza dominata clar de Otelul,a doua revenind vasluienilor,destul de multe faze de gol,un meci placut pana in minutul 90 cand s-a vazut ca odiosul vasluian iar a bagat mana in buzunar ca sa-si asigure punctele.

relansat
31st August 2008, 21:17
mai marca pe dracu Vaslui in ultimele 2 minute... cand va vad ca vorbiti de victorie lejera, dupa ce in prima repriza ati fost la plimbare... :happy

Yoyo, revino`ti! Trebe sa te obisnuiesti cu Vasluiul batand Steaua si acasa si`n deplasare, e un lucru perfect normal :D:drak::lol:

Chiar nimeni nu observa ca Vaslui e echipa de Champions League? :shocked: :cry:

Sa moara bibi cata pasiune, penalty`uri, capete rupte ... si ptr ce? Ahhh d, un loc de intertoto :sleep:

Ma bag la Numancia-Barcelona, astia chiar joaca fotbal.

YoYoyOi
31st August 2008, 21:25
meri ma cu echipa ta de sampions lig :happy

Dogville
31st August 2008, 21:25
A fost ceva acolo :D dar nu e acel penalty englezesc unde-ti rascheteaza ghetele cu tibie cu tot.Eu nu dadeam :drak:

Cristian
31st August 2008, 21:27
A fost ceva acolo :D dar nu e acel penalty englezesc unde-ti rascheteaza ghetele cu tibie cu tot.Eu nu dadeam :drak:


Daca era dinamo si era aceeasi faza, ce zici ? ai fi dat ?

PIETREANU
31st August 2008, 21:29
Nu vad de ce se tot leaga de penalty neacordat in ultimele minute , parca 7 au fost , cate sa le mai dea arbitrul ... inca un 7 minute sa egaleze ... sa fim seriosi ... aveau valoare dadeau ei 2 dinainte ... asteas greseli omenesti :yes:

YoYoyOi
31st August 2008, 21:29
no ma.... :groggy: tre sa-i rupa omului picioarele sa se dea penalty??? :headbang:

relansat
31st August 2008, 21:34
e cam plictisitor meciul barcei. ce dreak o dati in lambada ? a fost penalty, tudor trebe scos din arbitraj, a fost rea vointa, plus de asta Alexandru Tudor e arbitru de casa al Vasluiului (al doilea pe sapt asta :drak:), acum mai devreme am primit un SMS de la un fost bun profesor al meu care`mi zice ca Draganescu, cel care a arbitrat aseara Dinamo-Craiova, sta la usa si te sterge pe picioare, iar Tudor face masaje ... capilare :happy

razwan_vs
31st August 2008, 21:40
ce respecti tu mai vasluian mutat si pe cine astepti tu unde ? :groggy:

Felicitari pentru rezultat dar nu pentru joc ... in curand va salvati de la retrogradare :ok:



probabil vorbesti de psg ?..au castigat si ei in deplasare sapt asta ;)

PIETREANU
31st August 2008, 21:41
No bine, fiecare cu cel doare mai tare la ficat :happy

iulian_1976
31st August 2008, 21:44
Nu mai rade don`soara ca baleste nea Jiji dupe Ljubinkovic sau N'Doye :happy

ahhh, sa nu uit de Ghencev ca si asta face vreo 2 milioane prin iarna :rolleyes:

@iulian te rog io scrie legat "haideti" in semnatura, ca ma enervez de fiecare data cand iti cetesc postarile :D :ok:

...nu te umfla asa de acum incepe greul.
..ptr tine am corectat:rolleyes:

relansat
31st August 2008, 21:49
iuliane, nu ma umflu deloc bre`, fac si io bascalie ... doar nu`s tampit sa cred ca ne`om bate la titlu, ar fi chiar aiurea. ma ghidez si io dupe "traieste`ti clipa"

in rest, sunt perfect constient ca locurile 5-8 ne sunt rezervate :)

Ulysses
31st August 2008, 21:53
porumboiu=borcea+stan+becali+zotta+copos+....+ in materie de arbirtri:rosu:

delaparis
31st August 2008, 21:55
... doar nu`s tampit sa cred ca ...

ca locurile 5-8 ne sunt rezervate :)


bine le mai zici muah ... :D:D

razwan_vs
31st August 2008, 21:56
porumboiu ii cel mai tare in principiu :ras-plans:......de asta are 15 pct si ii ultimul tur uefa.....ca porumboiu ii cel mai tare la albitri:evil::drak:

relansat
31st August 2008, 21:57
am uitat sa completez, de la 9 in jos Dinamo :evil:

bada_otelul
31st August 2008, 22:17
A fost ceva acolo :D dar nu e acel penalty englezesc unde-ti rascheteaza ghetele cu tibie cu tot.Eu nu dadeam :drak:

Ooooo,daaaaaaaaaa,ce comentariu inteligent.In orice campionat normal din lume se da penalty,indiferent cat de dur sunt obisnuiti sa joace,iar la englezi s-ar fi acordat fara niciun semn de intrebare.Numai ca la noi castiga ala care baga mai multe pile si mai multi bani.
P.s. razwan,tu te intitulezi ultras si totusi incurajezi hotia?Esti penibil amice:rosu: esti la fel de suporter ca aia care au "ciordit" de la Ciortesti:rosu:

Ciprica
31st August 2008, 22:41
mah...nati avut noroc.. dak dadea penalty .. mai marca vs un gol la cate ocazi o avut, asa ca nu mai incercati akuma sa ridicati otelul in slavi.. am fost peste voi shi asta so vazut la meci!:rosu::rosu::rosu:

Ti-am bolduit greselile din postarea de mai sus. Este ca esti analfabet? :rolleyes:

Ciprica
31st August 2008, 22:45
porumboiu ii cel mai tare in principiu :ras-plans:......de asta are 15 pct si ii ultimul tur uefa.....ca porumboiu ii cel mai tare la albitri:evil::drak:

Ia-te de mana cu fratele tau, cel pe care l-am corectat in postarea mea anterioara. La voi la tara chiar nu a ajuns nicio carte de romana?...

Lordul
31st August 2008, 22:48
etapa viitoarea Vasluiul o sa revina cu picioarele pe pamant

iulian_1976
31st August 2008, 22:50
iuliane, nu ma umflu deloc bre`, fac si io bascalie ... doar nu`s tampit sa cred ca ne`om bate la titlu, ar fi chiar aiurea. ma ghidez si io dupe "traieste`ti clipa"
in rest, sunt perfect constient ca locurile 5-8 ne sunt rezervate :)

Intr-un fel imi pare bine Porumboiu este un om ambitios si uite ca are si rezultate.
Otelul este echipa nimanui in Galati .

Vasluiul merita in Uefa are infrastructura, jucatori foarte buni, asa cum joaca acum sunt echipa de locurile 2-5 campionatul e lung ,pana in prezent arata bine Vasluiul.

Ghencev foarte bun jucator, de travaliu gen Niculita dar mai tehnic.

relansat
31st August 2008, 22:54
Ia-te de mana cu fratele tau, cel pe care l-am corectat in postarea mea anterioara. La voi la tara chiar nu a ajuns nicio carte de romana?...

La noi a ajuns fotbalul si, romani fiind, ne`am multumit cu putin :D

Alte curiozitati?

Ciprica
31st August 2008, 23:04
La noi a ajuns fotbalul si, romani fiind, ne`am multumit cu putin :D

Alte curiozitati?

La voi a ajuns fotbalul in momentul in care a dat agricultorul de bani... Si sunt convins ca stii si la ce agricultor ma refer. Iar la capitoul curiozitati, hmm, alt restaurant mai bun decat Casa Alba mai aveti? Ca am trecut saptamana trecuta prin Vaslui, si nu am fost incantat de acel local.

relansat
31st August 2008, 23:07
Bineinteles, acolo unde sunt bani se joaca si fotbal. Unde nu sunt, se retrogradeaza, e oarecum normal.
La noi daca se continua munca o sa realizam mai mult decat ati facut voi in toti acesti ani, cred ca asta e cel mai important si nu faptul ca noi suntem tarani, iar voi oraseni. Ma rog, pe mine nu prea ma afecteaza jignirile astea.

delaparis
31st August 2008, 23:15
pe mine nu prea ma afecteaza jignirile astea.
... tu esti imun ... la boli :D

deci revin un pic la meci dupa ce am vazut rezumat ....

Cam nasol totusi rezultatul vazand jocul celor doua echipe ....

Otelul are chiar ghinion ... parca sunt PSG anul trecut

bogdanz_vs
31st August 2008, 23:15
ce respecti tu mai vasluian mutat si pe cine astepti tu unde ? :groggy:

Felicitari pentru rezultat dar nu pentru joc ... in curand va salvati de la retrogradare :ok:

:)) nu ma fa sa rad!!:yes::yes::yes: ce retrogradare.. vasluiu e in primele 3 shi dak ramane akolo dupa ce trecem d urmatoarele 3 meciuri grele akolo ramanem mah!

Ciprica
31st August 2008, 23:16
Bineinteles, acolo unde sunt bani se joaca si fotbal. Unde nu sunt, se retrogradeaza, e oarecum normal.
La noi daca se continua munca o sa realizam mai mult decat ati facut voi in toti acesti ani, cred ca asta e cel mai important si nu faptul ca noi suntem tarani, iar voi oraseni. Ma rog, pe mine nu prea ma afecteaza jignirile astea.

Ma rog, nu-mi doream neaparat sa generalizez, cred ca m-am mai contrat cu tine la un moment dat cu tine pe tema asta... :) Tinta erau cei 2 analfabeti la care am facut referire in postarile mele anterioare... Asa ca chill, cu tine se poate discuta, o sa fii, eventual, exceptia de la eventualele jigniri aduse vasluienilor... :D

bogdanz_vs
31st August 2008, 23:17
Yoyo, revino`ti! Trebe sa te obisnuiesti cu Vasluiul batand Steaua si acasa si`n deplasare, e un lucru perfect normal :D:drak::lol:

Chiar nimeni nu observa ca Vaslui e echipa de Champions League? :shocked: :cry:

Sa moara bibi cata pasiune, penalty`uri, capete rupte ... si ptr ce? Ahhh d, un loc de intertoto :sleep:

Ma bag la Numancia-Barcelona, astia chiar joaca fotbal.

lasai mah ca ei numa p steaua ,dinamo shi otelul vad d CL!:no::no::no::no:

bada_otelul
31st August 2008, 23:18
La noi a ajuns fotbalul si, romani fiind, ne`am multumit cu putin :D

Alte curiozitati?

Lasand la o parte mistourile ieftine si jignirile,tu esti baiat destept si mai simtit decat altii care au postat pe mai sus,curiozitate: a ajuns fotbalul la voi in ORAS(nu sat cum spun altii la nervi) dar stii povestea felului in care a ajuns?:ok:

Ciprica
31st August 2008, 23:20
lasai mah ca ei numa p steaua ,dinamo shi otelul vad d CL!:no::no::no::no:

Ma, trai-ti-ar gramatica, posteaza si tu mai corect; eventual inchide computerul, ca turbez cand vad asemenea agramati pe aici...

bogdanz_vs
31st August 2008, 23:24
Bineinteles, acolo unde sunt bani se joaca si fotbal. Unde nu sunt, se retrogradeaza, e oarecum normal.
La noi daca se continua munca o sa realizam mai mult decat ati facut voi in toti acesti ani, cred ca asta e cel mai important si nu faptul ca noi suntem tarani, iar voi oraseni. Ma rog, pe mine nu prea ma afecteaza jignirile astea.

:) da pe cine afecteaza??? cred ca doar pe el ca nu mai are ce sa vorbeasca pe forumuri de ofticare!:no::no:

bogdanz_vs
31st August 2008, 23:28
Ma, trai-ti-ar gramatica, posteaza si tu mai corect; eventual inchide computerul, ca turbez cand vad asemenea agramati pe aici...

Trai-ti-ar si tie echipa ta de fotbal ma! mai bine ai inchide tu computeru ca vad ca cauti sa faci panarama!:rosu::(

Ciprica
31st August 2008, 23:31
Trai-ti-ar si tie echipa ta de fotbal ma! mai bine ai inchide tu computeru ca vad ca cauti sa faci panarama!:rosu::(

Chiar daca as fi cautat panarama, mi-a trecut complet, acum rad cu lacrimi. Cat despre echipa mea, sincer, multumesc de urare; cat despre Vaslui, traiti-va momentele de glorie, Vasluiul e un "fenomen" de moment (ghilimelele nu sunt intamplatoare, mi-e lene sa stau sa-ti explic, totusi)...

Hard
31st August 2008, 23:40
dupa acest meci s-a vazut ca Vasluiul merita sa joace in Uefa.

bada_otelul
31st August 2008, 23:43
dupa acest meci s-a vazut ca Vasluiul merita sa joace in Uefa.

Pe ce criterii ca pe alea sportive nu le-a indeplinit anul trecut atunci cand s-a stabilit cine joaca in intertoto.Poate la sfarsitul sezonului asta sa merite altfel nu.:ok:

delaparis
31st August 2008, 23:47
dupa acest meci s-a vazut ca Vasluiul merita sa joace in Uefa.

tu esti chior :D


Vaslui merita sa joace ... nu comentez :cool:

... doar nu sunt tampit :D:D

bada_otelul
1st September 2008, 00:15
Da "nervos" esti parizianule de cand ai revenit.Had a life changing experience by any chance?:D

bogdanz_vs
1st September 2008, 00:40
tu esti chior :D


Vaslui merita sa joace ... nu comentez :cool:

... doar nu sunt tampit :D:D

ma delaparis explicami si mie te rog ce ai tu cu vasluiu???

delaparis
1st September 2008, 00:45
ma delaparis explicami si mie te rog ce ai tu cu vasluiu??? nimic ... si chiar sper la mai bine nelimitat :)
am ceva cu un suporter pe aici :drak: doar atat :) ... in rest numai bine :ok:

YoNuTzz
1st September 2008, 00:45
vasluiul e echipa momentului...
2 victorii lejere in UEFA, victorii cu Steaua si CFR si acum victorie la Galati, unde se castiga greu de tot
probabil urmeaza si dinamo :D

Doctor_Satan
1st September 2008, 10:56
Victorii in UEFA cu adversari usori si cu un CFR varza. Cu Steaua nu comentez, dar la Galati au avut noroc si un arbitru. Nu a eliminat un jucator vasluian si nu a acordat penalty.
Sa vedem ce vor face cu Slavia si Dinamo.

Zauri
1st September 2008, 11:13
Ahaha cat am asteptat momentul asta.:lol:..Cum ma n-ati batut voi Vasluiul?Voi cei de drept participanti in Intertoto...Voi cei mult mai buni decat taranii?Va legati de o singura faza din min 84 ?Doar atat?O singura faza ?ahahaha...Tudor pana in min 60, 65 a fluierat numai intr-o directie...cate faulturi imaginare la marginea careului nu v-a acordat?La cate faulturi asupra lui Ghencev si Canu nu s-a facut ca ploua?Henturi nevazute,flegme,pumni...Falsilor ...o singura faza v-a impiedica sa plecati fericiti acasa...:lol:
Crainicul stadionului ar trebui atentionat ....dupa ce ca nu avea nici glas nici stil de crainic a mai incitat si la violenta...Probabil l-a adus Stan pe taica-su...La categoria peluze in ultimile 20 de min nu prea v-ati mai auzit...Cauza ?
Ciprica ,tu acest elevat cunoscator de limba romana, de ce nu vrei sa discuti despre fond ?Lasa forma ...:ok:
A si inca ceva...asta cu aruncatul pietrelor in autocare nu prea se mai practica :ok:

Cristian
1st September 2008, 11:27
lasai mah ca ei numa p steaua ,dinamo shi otelul vad d CL!:no::no::no::no:

De primele 2 echipe din cele 3 pe care le-ai mentionat ma doare in... cot.

bada_otelul
1st September 2008, 12:17
Ahaha cat am asteptat momentul asta.:lol:..Cum ma n-ati batut voi Vasluiul?Voi cei de drept participanti in Intertoto...Voi cei mult mai buni decat taranii?Va legati de o singura faza din min 84 ?Doar atat?O singura faza ?ahahaha...Tudor pana in min 60, 65 a fluierat numai intr-o directie...cate faulturi imaginare la marginea careului nu v-a acordat?La cate faulturi asupra lui Ghencev si Canu nu s-a facut ca ploua?Henturi nevazute,flegme,pumni...Falsilor ...o singura faza v-a impiedica sa plecati fericiti acasa...:lol:
Crainicul stadionului ar trebui atentionat ....dupa ce ca nu avea nici glas nici stil de crainic a mai incitat si la violenta...Probabil l-a adus Stan pe taica-su...La categoria peluze in ultimile 20 de min nu prea v-ati mai auzit...Cauza ?
Ciprica ,tu acest elevat cunoscator de limba romana, de ce nu vrei sa discuti despre fond ?Lasa forma ...:ok:
A si inca ceva...asta cu aruncatul pietrelor in autocare nu prea se mai practica :ok:

Cum ca pe la voi era cel mai iubit sport local acum vreo 2-3 ani si nu va rezumati doar la autocare ci si masini mai mici.
Si lasa labareala cu arbitrajul,tudor a arbitrat enervant pana in minutul 90 cand s-a vazut clar pentru cine arbitreaza.Pana atunci luase destule decizii gresite in ambele parti.Pe noi ne-a ingalbenit usor,voua nimic,a dat faulturi aiurea de ambele parti si a inchis ochii la alte lovituri libere clare(la ocazia lui burdujan in prima repriza fusese fault clar la Viglianti in cealalta jumatate).Scuteste-ne amice,esti de o nesimtire tipic tiganeasca.Voi furati deja mai mult ca alde steaua dar sariti cu gura ca voi sunteti furati si ca sunteti curati ca lacrima.Penibili amice,asta sunteti voi astia care mai aveti tupeul sa comentati dupa ce v-a ajutat a nu stiu cata oara arbitrul.
Echipa voastra o sa dispara si voi cu ea odata cu moartea porcului de porumboiu...cu cat mai repede cu atat mai bine.:rosu:
P.s. poate imi explica si mie un vasluian ce mesaj avea coregrafia lor pentru ca nu am reusit sa prind prea bine...si nu sunt de loc ironic la faza asta.

mihai_alex
1st September 2008, 12:28
Ahaha cat am asteptat momentul asta.:lol:..Cum ma n-ati batut voi Vasluiul?Voi cei de drept participanti in Intertoto...Voi cei mult mai buni decat taranii?Va legati de o singura faza din min 84 ?Doar atat?O singura faza ?ahahaha...Tudor pana in min 60, 65 a fluierat numai intr-o directie...cate faulturi imaginare la marginea careului nu v-a acordat?La cate faulturi asupra lui Ghencev si Canu nu s-a facut ca ploua?Henturi nevazute,flegme,pumni...Falsilor ...o singura faza v-a impiedica sa plecati fericiti acasa...:lol:
Crainicul stadionului ar trebui atentionat ....dupa ce ca nu avea nici glas nici stil de crainic a mai incitat si la violenta...Probabil l-a adus Stan pe taica-su...La categoria peluze in ultimile 20 de min nu prea v-ati mai auzit...Cauza ?
Ciprica ,tu acest elevat cunoscator de limba romana, de ce nu vrei sa discuti despre fond ?Lasa forma ...:ok:
A si inca ceva...asta cu aruncatul pietrelor in autocare nu prea se mai practica :ok:
Simplu,sunteti penibili...o singura faza?pai faza aia schimba scorul *******ule,avea poarta goala si a fost secerat de un personaj care n-avea nici cea mai mica intentie sa atinga mingea.
La peluza cauza e simpla,s-au separat iar brigazile,sud-nord,si ca atmosfera suntem la jumatate fata de sezonul trecut,iar ieri pulicul a fost foarte apatic,nimic din ce ma asteptam.

Ferko
1st September 2008, 12:52
Sa nu se uite ca Porumbelul are radacini adanci in arbitraj si unii mai trebuie sa plateasca si acum serviciile facute de el altor fluerasi. Sa-i vedem in UEFA.

Cristian
1st September 2008, 12:57
dupa acest meci s-a vazut ca Vasluiul merita sa joace in Uefa.

Zi parerea asta si apoi trage apa dupa ea :happy

Aurel.D
1st September 2008, 14:03
Penalty clar la Paraschiv.

Hard
1st September 2008, 14:05
Zi parerea asta si apoi trage apa dupa ea :happy

otelul 0(zero) - vaslui 1
la revedere.

relansat
1st September 2008, 14:10
tot la arbitraj ati ramas? ahhh ok, pa.

bada_otelul
1st September 2008, 14:14
[img=http://img128.imageshack.us/img128/9351/dsc06140ng1.th.jpg] (http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc06140ng1.jpg)
Stadionul Slaviei si cica mesajul ar fi fost invidiosilor...imi miroase a tigani,doar aia mai au obiceiul sa te fure si dupa aia sa iti scoata ochii ca te-au furat.:headbang::headbang::headbang:

bogdanz_vs
1st September 2008, 18:44
Ce tot va legati ma de penaltyul ala de la Paraschiv! daca spuneti ca sunteti asa buni si trebuia sa ii luati locul vasluiu, trebuia sa ne bateti aseara

bada_otelul
1st September 2008, 18:49
Ce tot va legati ma de penaltyul ala de la Paraschiv! daca spuneti ca sunteti asa buni si trebuia sa ii luati locul vasluiu, trebuia sa ne bateti aseara

Mai ul-trasule nu intotdeauna castiga cei mai buni,nu conteaza cat de bun sau slab esti trebuie sa fii arbitrat corect ca sa poti face ceva.Pana una alta la fiecare meci cand ati jucat la Galati ati fost ajutati fie de comisii fie de arbitri asa ca ciocu' mic "corectilor".:rosu:

Dogville
1st September 2008, 19:28
Daca era dinamo si era aceeasi faza, ce zici ? ai fi dat ?

Bine ca nu a fost ca faceam iures mare :D

Probabil nu s-a inteles prea bine spiritul respectiv.Era imediat dupa meci si lumea era infierbantata.Tre'ea sa ma abtin de la rautacisme. :cool:

Dar una-i greseala,alta-i hotia la drumul mare,sa ne-ntelegem.Tudor a dat ce a vazut,adica nimic.Pai la fel cum veniti fara argumente si proclamati jaful la drumul mare,asa garantez si eu ca Tudor e un arbitru corect.Nu extraordinar,deseori rigid,arogant,dar corect.A gresit (dac-o fi gresit :shocked: eu nu-s convins 100 %,ala a cazut secerat acolo .De fapt daca ma uit bine (http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=5263&title=O__elul___Vaslui__gazdele_cer_penalty) nu-s deloc convins.Teatrala cadere !),asta-i stilul lui.Daca n-a fost dat afara din arbitraj dupa erori mult mai mari,pentru mizilicul asta cred ca va fi premiat c-un derby ceva peste cateva etape (poate chiar'' eternul derby'' :ok: :D)

six
1st September 2008, 19:33
:rolleyes: Huston we have a problem:Vaslui :D

bada_otelul
1st September 2008, 19:49
Bine ca nu a fost ca faceam iures mare :D

Probabil nu s-a inteles prea bine spiritul respectiv.Era imediat dupa meci si lumea era infierbantata.Tre'ea sa ma abtin de la rautacisme. :cool:

Dar una-i greseala,alta-i hotia la drumul mare,sa ne-ntelegem.Tudor a dat ce a vazut,adica nimic.Pai la fel cum veniti fara argumente si proclamati jaful la drumul mare,asa garantez si eu ca Tudor e un arbitru corect.Nu extraordinar,deseori rigid,arogant,dar corect.A gresit (dac-o fi gresit :shocked: eu nu-s convins 100 %,ala a cazut secerat acolo .De fapt daca ma uit bine (http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=5263&title=O__elul___Vaslui__gazdele_cer_penalty) nu-s deloc convins.Teatrala cadere !),asta-i stilul lui.Daca n-a fost dat afara din arbitraj dupa erori mult mai mari,pentru mizilicul asta cred ca va fi premiat c-un derby ceva peste cateva etape (poate chiar'' eternul derby'' :ok: :D)

Esti complet pe langa.A fost placaj ca la rugby,Paraschiv nu avea niciun motiv sa plonjeze din moment ce ala era gol clar.In minutul 90,cand alergi dupa egalare nu dai pasarea din mana pe aia de pe gard.Daca nu intelegi asta si nici nu vezi cum a fost faultat ai doua mari probleme: un de vedere cealalta de logica.Em sori dar asta-i adevarul.Toata lumea isi da cu parerea ca parca era inclinat mai in fata inainte sa vina ala si nu stiu ce dar realitatea cruda e ca avea mingea la un metru de poarta goala dintr-o pozitie din care nu rateaza niciun amator.Penalty in 101 de cazuri din 100,numai ca tudor e deosebit,mai ales cand miroase a malai de vaslui
P.s. uita-te si la reactia lui Paraschiv,n-am mai vazut pana acum sa se duca unul care a simulat sa il certe pe cel pe care l-a acuzat de fault.Mai avea putin si-l lua la bataie.Daca iti inchipui ca sarea la gatul ****rii de buhus dooar de dragul teatrului e grav...

Zauri
1st September 2008, 20:29
Poate ii era teama ca-l trimite Grigoras la sah ...si ca sa o dea bine ...

bada_otelul
1st September 2008, 20:34
Poate ii era teama ca-l trimite Grigoras la sah ...si ca sa o dea bine ...

Mai degraba i-a fost frica lui tudor sa nu-l trimita nea adi poponarul la muncile campului:rosu:

Dogville
1st September 2008, 20:46
Bada_otelul,la Galati n-a ajuns respectarea parerii interlocutorului ? :shocked:

Am spus ce-am vazut si gata ! L-a impins un pic.Forta disproportionata ar spune unii obisnuiti ca arbitrul sa respire cu fluierul in gura.Probabil e de 50-50.Eu nu dadeam,care e problema ? :sleep:

bada_otelul
1st September 2008, 20:56
Bada_otelul,la Galati n-a ajuns respectarea parerii interlocutorului ? :shocked:

Am spus ce-am vazut si gata ! L-a impins un pic.Forta disproportionata ar spune unii obisnuiti ca arbitrul sa respire cu fluierul in gura.Probabil e de 50-50.Eu nu dadeam,care e problema ? :sleep:

Pai ce ai vrea sa zic,da ai dreptate cand 90% dintre cei neutri spun ca a fost penalty clar?N-am nimic cu tine personal,doar cu parerea ta referitoare la aceasta faza,cu atat mai mult cu cat de fiecare data cand exista probleme la un Otelul-vaslui ele favorizeaza numai si numai vasluiul.Sa zicem ca printr-un miracol doar a judecat prost faza nenea porumb-tudor,fara vreo rea intentie,tu daca ai pati ce am patit noi cu vasluienii mai ales in ultimele 6 luni ai mai crede ca e doar o greseala fara intentie?
Admit doar ca exista o sansa,desi minuscula de 1%, sa fi fost neintentionat.Dar penalty a fost clar,au spus-o altii care nu-s deloc subiectivi si nu au niciun interes.Vezi ca voi aveti 2 eliminati,si din cate am inteles au fost eliminari usoare.Nu-ti miroase a porumboiu?Crezi ca poponarul ala de agricultor sta cu mainile in san?N-ai vazut ce strambe baga la adresa lui rednic?Chiar crezi ca era nebun rednic sa dea mesajul ala tocmai acum?Obisnuieste-te ca vasluiul foloseste tehnici "alternative" de castigare a punctelor,nu doar fotbalisti buni:ok:

Cristian
1st September 2008, 20:56
otelul 0(zero) - vaslui 1
la revedere.

M%^# steaua... la revedere.

cristian27
1st September 2008, 22:12
ba fratilor voi nu sunteti sanatosi
Chiar daca a fost penalty ceea ce e destul de greu de zis pt ca buhus a intrat la minge printre picioarele lui ala si s-a impedicat si el iar in cadere l-a impedicat si pe Paraschiv tot nu reuseati sa castigati ca ori apara portarul ori va mai dadea vasluiul un gol
Daca chiar credeti ca Otelul trebuia sa castige de ce n-a facut-o in 90 de minute de joc?:D
Asa ca lasati vrejeala si mai aduceti niste jucatori valorosi daca vreti sa castigati

mihai_alex
1st September 2008, 22:54
Ce cretin e asta de deasupra,deci ei bateau in 4 minute de prelungire cat au fost.De unde stii asta?de unde stii ca ar fi aparat portarul?cum poti fi in halul asta de idiot?zi-mi ce te face sa crezi asta,adu argumente la ce spui,daca nu taci si lasa-ne cu parerile tale de rahat.
Cine-a zis ca Otelul trebuia sa bata?meritam un egal si asta e adevarul,iar ieri ne-au lipsit atacantii,si fara cineva care sa apara la finalizare e greu sa dai gol,si mai greu e cand reusesti sa ajungi acolo si un hot ordinar precum tudor te priveaza de reusita.

Ferko
2nd September 2008, 11:41
Pai ce ai vrea sa zic,da ai dreptate cand 90% dintre cei neutri spun ca a fost penalty clar?N-am nimic cu tine personal,doar cu parerea ta referitoare la aceasta faza,cu atat mai mult cu cat de fiecare data cand exista probleme la un Otelul-vaslui ele favorizeaza numai si numai vasluiul.Sa zicem ca printr-un miracol doar a judecat prost faza nenea porumb-tudor,fara vreo rea intentie,tu daca ai pati ce am patit noi cu vasluienii mai ales in ultimele 6 luni ai mai crede ca e doar o greseala fara intentie?
Admit doar ca exista o sansa,desi minuscula de 1%, sa fi fost neintentionat.Dar penalty a fost clar,au spus-o altii care nu-s deloc subiectivi si nu au niciun interes.Vezi ca voi aveti 2 eliminati,si din cate am inteles au fost eliminari usoare.Nu-ti miroase a porumboiu?Crezi ca poponarul ala de agricultor sta cu mainile in san?N-ai vazut ce strambe baga la adresa lui rednic?Chiar crezi ca era nebun rednic sa dea mesajul ala tocmai acum?Obisnuieste-te ca vasluiul foloseste tehnici "alternative" de castigare a punctelor,nu doar fotbalisti buni:ok:
Ai dreptate. Prin tehnici "alternative" eu inteleg asa: o greala "neintentionata" a centralului, alta a unui tusier sau a celuilalt. Daca acei "cavaleri" ai fluierului nu reusesc s-o scoata la capat atunci intervin "comisiile " lui mitica si totul se rezolva la "masa verde". Deci oricum porumbelul pica tot in picioare.

relansat
2nd September 2008, 13:01
Ai dreptate. Prin tehnici "alternative" eu inteleg asa: o greala "neintentionata" a centralului, alta a unui tusier sau a celuilalt. Daca acei "cavaleri" ai fluierului nu reusesc s-o scoata la capat atunci intervin "comisiile " lui mitica si totul se rezolva la "masa verde". Deci oricum porumbelul pica tot in picioare.

In meciul cu voi ce`am mai facut? Vreun penalty, 3-4 cartonase rosii la intrarile lui N'Doye? Confeseaza`te, suntem intre preteni :happy

bada_otelul
2nd September 2008, 13:30
In meciul cu voi ce`am mai facut? Vreun penalty, 3-4 cartonase rosii la intrarile lui N'Doye? Confeseaza`te, suntem intre preteni :happy

Exceptia care confirma regula.Din pacate in meciurile cu Otelul nu aveti nicio exceptie:de fiecare data ati fost impinsi de la spate fie de arbitri fie de comisii:ok:

Hard
2nd September 2008, 13:52
lasa ca celelalte 4 goluri le primiti in retur :D

mihai_alex
2nd September 2008, 14:40
lasa ca celelalte 4 goluri le primiti in retur :D

da-ti o palma

Hard
2nd September 2008, 14:47
nu va suparati , dar vaslui are echipa mai buna.

Lover
2nd September 2008, 15:17
nu va suparati , dar vaslui are echipa mai buna.

sunt sigur ca memoria ta scurta nu`ti permite sa`ti amintesti primul meci al Vasluiului, am dreptate ? sunt sigur ca cineva o sa faca o fapta buna si o sa-ti aminteasca :ok:

Hard
2nd September 2008, 15:33
memoria mea e mai mare decat mata ( prescurtarea de la dumneavoastra) , iti aduci aminte ca ti-am mai zis asta,nu ?;)

mihai_alex
2nd September 2008, 15:39
nu va suparati , dar vaslui are echipa mai buna.

Are echipa mai buna,dar nu mai buna de 1-0.

Cristian
2nd September 2008, 16:05
lasa ca celelalte 4 goluri le primiti in retur :D

Valabil si pentru ciuma fotbalului romanesc (steaua)

Lover
2nd September 2008, 16:17
memoria mea e mai mare decat mata ( prescurtarea de la dumneavoastra) , iti aduci aminte ca ti-am mai zis asta,nu ?;)

inseamna ca stai mai prost cu lima romana, scuzele mele.