PDA

View Full Version : Etapa 6: CFR Cluj - Politehnica Iasi



Elphax
25th August 2008, 11:55
Meciul CFR Cluj - Politehnica Iasi se va disputa vineri, 28.08.2008, incepand cu ora 21:45.

Discutii inainte si dupa meci, aici

PerVersion
25th August 2008, 18:35
In situatia actuala nu prea e nimic de zis inainte de meci... mai multe o sa fie dupa. :) Batem daca isi dau iesenii un autogol mai mult decat ne dau noua goluri.

six
25th August 2008, 18:38
1 solist :)

Leo
25th August 2008, 20:14
1 solist

stiintacv
25th August 2008, 22:14
ar putea fi scorul etapei

resita
25th August 2008, 22:15
ar putea fi scorul etapei

nici o sansa

castiga cfr dar doar la 1 gol diferenta ;)

dannyreddog
25th August 2008, 23:57
prima sansa pt Cluj sa-si revina...pronostic 1

iulian_1976
26th August 2008, 09:25
CFR bate sigur, acum depinde si ce pretentii ai.
Jumatate de echipe din campionat vor pierde sigur contra CFR-ului problema lui Andone e cu cealalta jumatate a echipelor.

rador
26th August 2008, 10:44
Daca nu castiga nici cu astia, parca il vad pe Andone la Dinamo...

danny del corco
26th August 2008, 12:20
3-0 scurt, si lasati Iasul in bezna !:happy

Nightwish
26th August 2008, 12:48
Probabil ca batem la limita...
P..a stie :headbang:

YoYoyOi
26th August 2008, 13:15
aici nu se mai incurca CFR

rpb
26th August 2008, 13:38
Mai mult ca sigur ca bate CFR in meciul asta, dar la o diferenta mica.

Ess
27th August 2008, 22:49
2 solist. iasiul face scor :D

pif
28th August 2008, 15:34
Conducerea clubului Poli Iasi a ajuns la un acord cu gruparea italian AC Reggina pentru imprumutul pentru un sezon al internationalului paraguayan Jose Montiel.
Daca luam jucator din seria A sau serie B unde e acum regina poate ajuta pe poli iasi sa adune ceva puncte macar pentru baremul de 24 de puncte.

danny del corco
28th August 2008, 16:58
Ce e drept, e drept, Iasul, a inceput rau campionatul asta, insa nu cred ca se pune problema celor 24 de puncte. Sunt altii care trebuie sa gandeasca la treaba asta, chiar daca nimeni nu le da sanse in meciul asta.

iaro1
28th August 2008, 17:41
Clujul are lot prea valoros ca sa ii puna Poli probleme, mai ales la dificultatile de diferite tipuri prin care trece clubul. Ar fi frumoasa o surpriza, chiar si egal fiind, dar raman cu "picioarele pe pamant" :)
Off topic - Bafta Clujului la tragerea la sorti care e acusica! Si Stelei! E frumos cu doua echipe in grupele CL!

pif
29th August 2008, 15:14
Actionarul giulestenilor, George Copos, s-a aratat dispus sa imprumute la Iasi 2 jucatori dintre Dica, Buga si Grigorie, insa Poli a declinat oferta!
Da sunteti prosti sa picati in B de prosti ce sunteti, cum sa refuzati jucatori astia inseamana ca vreti sa picati in B.

rador
29th August 2008, 15:31
Actionarul giulestenilor, George Copos, s-a aratat dispus sa imprumute la Iasi 2 jucatori dintre Dica, Buga si Grigorie, insa Poli a declinat oferta!

Rapidul vrea sa-si faca satelit? Pai la Iasi incearca ei?

gerard2008
29th August 2008, 17:38
bate lejer cfr,pt ca poli iasi e slaba

Vladek
29th August 2008, 20:24
Rapidul vrea sa-si faca satelit? Pai la Iasi incearca ei?

Corect, astia sunt deja satelit. Verificati cu ce echipa au pierdut ultimele 10 jocuri din 12, by the way.

On-topic : bate CFR cu 3-0 si clovnii lui Popa mai fac un pas spre divizia B.

Lordul
29th August 2008, 20:48
sa nu uitam ca Iasul a incurcat mereu echipele mari ale campionatului avand chiar un 0-0 la Cluj si o victorie la Iasi cu Cfr-ul scor 1-0

Lover
29th August 2008, 20:50
Corect, astia sunt deja satelit. Verificati cu ce echipa au pierdut ultimele 10 jocuri din 12, by the way.

On-topic : bate CFR cu 3-0 si clovnii lui Popa mai fac un pas spre divizia B.

hmm... ia verifica si tu cu care echipa a castigat echipa lui jiji 5 dinultimele 6 meciuri. ( 5/6 =10/12 )
iti dau un indiciu... sunt mai multe ! nu doar una. ( doar 3... care se afla in Liga I in acest sezon )
sau 6 din ultimele 7. ( aici doar una )

Vladek
29th August 2008, 20:58
hmm... ia verifica si tu cu care echipa a castigat echipa lui jiji 5 dinultimele 6 meciuri. ( 5/6 =10/12 )
iti dau un indiciu... sunt mai multe ! nu doar una. ( doar 3... care se afla in Liga I in acest sezon )
sau 6 din ultimele 7. ( aici doar una )

Din pacate 5/6 <> 10/12, ca aia nu era fractie :rolleyes: . Si mi se rupe cu ce echipa a castigat Steaua ultimele x din y meciuri. Pe astia de la Iasi i-am vazut foarte limpede anul trecut in meciul cu ........ . Lesinati, adormiti complet, treceau adversarii pe langa ei ca vantul, iar portarul fusese lovit brusc de paralizie desi cu cateva saptamani inainte zbura ca vulturul si sarea disperat dupa orice minge. v

Dar deja e off-topic .. ce-a fost a fost, let bygones be bygones. Imi doresc doar sa castige CFR, scorul nu conteaza :D

iulian_1976
29th August 2008, 22:01
Prima formula de start adevarata facuta de Andone
Dubarbyer si Semedo extreme, Kone atacant central asta se intampla dupa jumatate de an de chinuri.

Asa trebuia sa joace Andone de mult ,sa o experimenteze in vara,mai bine mai tarziu in sfarsit. Totul a fost pentru marele jucator >Trica , dar i-a ajuns cutitul la os si lui Andone.

TopCat
29th August 2008, 22:06
Da` titirica ala sau cum il cheama nu joaca? S-a retras ca un mare anonim ce e sau si-a uitat bocancii acasa? Meci frumos de mare angajament. Prevad un egal sau un 0-1 pe final.

iulian_1976
29th August 2008, 22:18
Marfa Dubarbyer jucator de Ch.Leag.

mariomax
29th August 2008, 22:26
kone, mare jucator :lol: :mda:

Lover
29th August 2008, 22:30
cum se joaca ? doar acum am dat drumul si eu la gspteveu.
macar pe astia ii domina ceferistii ?

Le0
29th August 2008, 22:33
Da` titirica ala sau cum il cheama nu joaca? S-a retras ca un mare anonim ce e sau si-a uitat bocancii acasa? Meci frumos de mare angajament. Prevad un egal sau un 0-1 pe final.

cred ca ii zice "tiriplici"
si eu cred ca se termina nashpa, 0-1
dar vad ca cfrtristii nu prea intra pe forum... ahaa sunt cu totii pe stadion, demult nu am mai vazut un stadion asa plin

Le0
29th August 2008, 22:35
cum se joaca ? doar acum am dat drumul si eu la gspteveu.
macar pe astia ii domina ceferistii ?

un antrenament util ptr pregatirile de CL, se incearca diverse scheme, una din ele e pasa catre coechipier si deposedarea adversarului fara minge in careu...

YoYoyOi
29th August 2008, 22:40
destul de echilibrat meciul cu un plus la clujeni in dreptul vitezei... insa foarte multe pase gresite si actiuni terminate aiurea...

corello
29th August 2008, 22:45
Cam nashpa joaca chefereii. Cred ca numa stadionul o sa fie de ei in CL daca nu reusesc o formula de echipa coerenta

@@@@pif
daca barca ti-l da pe Messi imprumut(hmmm...gratis practic) ii platesti salarul de 5 mil euro pe an? Ce nu ai inteles? O zis clar ca Iasul ar fi fost obligati sa le plateasca salariile cam mari pentru Iasi

Le0
29th August 2008, 22:50
In situatia actuala nu prea e nimic de zis inainte de meci... mai multe o sa fie dupa. :) Batem daca isi dau iesenii un autogol mai mult decat ne dau noua goluri.

s-ar putea sa ai dreptate...

gheorghe
29th August 2008, 23:02
Joaca campioana Romaniei?!? Hai dom'ne taci! Probabil ca se conserva chefereii pentru meciul cu Chelsea, cine stie?:no: Sincer, sper sa isi revina chefereul pana la faza grupelor. Ar fi pacat sa nu ramana macar in UEFA!

Le0
29th August 2008, 23:13
daca iti curge sange din nas nu ar trebui sa primesti un cartonas rosu? i-a dat galben...lui Cristian =))

Lover
29th August 2008, 23:15
Eduard "Mayweather" Stancioiu in actiune ! :D

mariomax
29th August 2008, 23:15
iertati de vreo doua rosii cheferistii...
presiune, nervi, domnilor?

Lover
29th August 2008, 23:16
doamneeeee ce prost comentator...

Le0
29th August 2008, 23:20
se vede de o posta ca iesenii sau lasat cumparati :evil:, vad ca joaca numai la mishto, am vazut atatea pase cu calcaiul ca m-am saturat, mai bine ar da mingea in afara terenului - poate asta le iese mai bine

Novac
29th August 2008, 23:21
doamneeee ce prost joaca unii! :D

Lover
29th August 2008, 23:21
fault ?! asa am crezut si eu la inceput dar Stancioiu a trecut de minge... eu zic ca mai degraba a fost obstructie a lui stancioiu.

mariomax
29th August 2008, 23:22
numa faul n-a fost la stancioiu. care numa mingea n-a urmarit-o. gol valabil anulat aiurea. obstructie a lui stancioiu.

mariomax
29th August 2008, 23:23
doamneeeee ce prost comentator...

prost putin zis. slabul ala ce comenta la NationalTV...:headbang:

Lover
29th August 2008, 23:25
prost putin zis. slabul ala ce comenta la NationalTV...:headbang:

nu la asta ma refeream. la o faza a cam incurcat treburile. imi place cum comenteaza in general...

Le0
29th August 2008, 23:26
ce meci penal!! ai draq cheferei nu vor sa arate nimic, tin ascunsa tactica ptr meciurile viitoare, shmecherilor...

Le0
29th August 2008, 23:34
tanaseeeeeee ce *******! e clar astia s-au ferit sa inscrie

Lover
29th August 2008, 23:36
ce ocazieeeee :mda: asta nu vrea sa dea gol ?
cea mai mare ocazie a meciului, CLAR !

mariomax
29th August 2008, 23:37
doamne ce ratare tanasa :(

Le0
29th August 2008, 23:37
final frumos la care galeria a contribuit cu neasemuitul cor pe 3 voci - Andone - demisia - si cred ca era si ceva m**e pe acolo

pif
29th August 2008, 23:38
A fost steaua acum 4 ani care a resuscitat pe poli iasi acum cfr pacat ca doar 0-0, pacat de ocazia lui tanase in min 90.

Ulysses
29th August 2008, 23:38
vai de mama voastra de ceferei. mai jucati si in ucl :happy:happy:happy
echipa de divizia b:lol:

Novac
29th August 2008, 23:38
ce meci penal!! ai draq cheferei nu vor sa arate nimic, tin ascunsa tactica ptr meciurile viitoare, shmecherilor...

asa ziceam si eu ... ce sireti sunt mai-mai! bine ca au stadion sa primeasca oaspetii din sampionslig ... bravo unghiurilor de la trigranit :D

Le0
29th August 2008, 23:40
vorba comentatorului e abia inceputul campionatului si CFR poate sa revina:happy
- oricum au smuls un punct Iasului....

mihai_alex
29th August 2008, 23:41
vai de mama voastra de ceferei. mai jucati si in ucl :happy:happy:happy
echipa de divizia b:lol:

Dar voi ce echipa aveati pe timpul asta anul trecut?aia era echipa de LC?plina lumea de ipocriti.

YoNuTzz
29th August 2008, 23:41
al 4-lea meci fara victorie ptr CFR
totul merge perfect planului, CFR-ul se pastreaza ptr Champions League, nu va lasati inselati :D

primul punct si ptr iasi :ok:

eventHorizon
29th August 2008, 23:41
cei 10 unguri mititei strigau demisia, pesemne ca vor cu adevarat sa bata chelsea :happy
Halal campioana!

gheorghe
29th August 2008, 23:42
Da, e clar, chefereul este pe tobogan si aceasta tendinta se va mentine ceva timp. Nasoale crizele astea de forma a jucatorilor...nasoale pentru antrenor! Greseala mare daca il vor schimba pe Ando acum. Vina trebuie cautata in alta parte.

BlueEnergy
29th August 2008, 23:42
Sincer...mi-e groaza sa ma gandesc ca joaca CFR in CL.

TopCat
29th August 2008, 23:43
:happy adica rebuturile astea o sa reprezinte Romania? :happy. titirica vad ca si-a gasit bocancii pana la urma dar cred ca i-a incaltat invers :happy vai mama voastra de "echipa" umflata. dati repde niste telefoane la arbitrii ca ajungeti de rasul popandailor (gainile deja se pisa pe ele de ras). andone, nu-i lasa, du-i in B pe mana ta :happy

adi_sampon
29th August 2008, 23:43
sa ii f.. in toate orificiile atat
cea mai proasta echipa care a fost si campioana

iulian_1976
29th August 2008, 23:44
CFR a ales o formula de start buna,insa daca nu o pregatesti din vara
cum sa iasa.

Apoi m-a uitam la fundasii centrali ai CFR-ului la 3 cornere pentru ei si
m-a gandeam ce bine sai ai un Goian .

Le0
29th August 2008, 23:44
ingamfarea e de vina, sau molipsit de la suporteri

Novac
29th August 2008, 23:45
ooo multumiiim rapiiduleee!:D de punctele alea pe supt mana!!!

Incubus
29th August 2008, 23:49
impostorii astia sunt campioni?

Le0
29th August 2008, 23:53
Andone: azi am luat un punct, dar puteam sa si pierdem in minutul 90.

ie-te-te, a inceput la isi tina coada intre picioare

YoYoyOi
29th August 2008, 23:54
eu as recomanda stelistilor s-o ia mai usurel ca nu se stie ce ne asteapta luni :D

BlueEnergy
29th August 2008, 23:55
Las`...eu am incredere in CFR. Ii bat pe Chelsea la Cluj si arata ca sunt o echipa campioana.:)))))))))))))

eventHorizon
29th August 2008, 23:58
eu as recomanda stelistilor s-o ia mai usurel ca nu se stie ce ne asteapta luni :D

ne asteapta pandurii sa-i batem rau :D

Novac
29th August 2008, 23:59
iaca si niste postari pretenoase inainte de meciul cu Steaua:

Cred ca va fi prima victoria a iesenilor.. Forza Popica :cry:


...
Ontopic: bate Iasiul cu 6-1 :D



Cu tot respectu', dar nu prea au ce sa discute de fotbal! E un meci de adormit ursuletu'!:D
....zici ca e un meci dintre FC Bptosani si Dacia Mioveni!

Du-te baaa cu ursuletii la plimbare ...

Le0
30th August 2008, 00:01
eu as recomanda stelistilor s-o ia mai usurel ca nu se stie ce ne asteapta luni :D


hai ma leshi...

si ma rog ce o sa se intample daca pierd ?
numai intru pe forum cateva zile si gata :happy
e problema lor daca pierd meciurile nu a suporterilor

corello
30th August 2008, 00:03
In acest campionat Andone ii cel mai penal antrenor pe care l-am vazut. Pai Andone asta, face in continuare experimente schimband aproape juma de echipa meci de meci. Pai cum sa ai relatii de joc asa?...pfffff
Ce s-o intamplat de prin min 35? De ce nu mai cantau suporterii? mda...

YodaRo
30th August 2008, 00:04
LOL, campionii lui mitica au facut egal cu iasiul. S-au terminat banii...i-a papat nashu pe toti sa va scoata campioni?
asteptam cu nerabdare sa bateti recordul de scor in UCL 0-10 cu Chelsea.

boni2204
30th August 2008, 00:04
cred ca unii plang si isi rod unghiile ca altceva nu au de facut, dar nu e problema sa mearga la circ ...dar ei prefera sa faca pe clovnii pe forum
bv in sfarsit un meci bun facut de poli, pacat de acea ocazie imensa din final dar, totusi rezultatul este echitabil

Le0
30th August 2008, 00:05
Un gol anulat poate pe nedrept Iasului, dar a fost un contact barbatesc cu sexul slab al apararii clujene, deci nu putea sa marcheze chiar asa in fatza tuturor :D

Novac
30th August 2008, 00:14
Gata cu mistourile ... BAAAI DESTEPTAREA! Ca ne faceti de toata stima europei ... scoateti fitele din comportament si apucati-va de jucat fotbal ... macar sa pierdeti frumos!

andreidaniel
30th August 2008, 00:19
Gata cu mistourile ... BAAAI DESTEPTAREA! Ca ne faceti de toata stima europei ... scoateti fitele din comportament si apucati-va de jucat fotbal ... macar sa pierdeti frumos!
in campionat pot sa o tina tot asa,dar in Liga sa incerce sa ia cat mai putine boabe.Si de ce nu,poate un egal norocos,acolo. :D
LE:urata transformarea CFR de anul asta:yes:.Urata pentru suporterii ei :)

pif
30th August 2008, 00:25
CFR se va califica mai departe in ucl nu se compara liga 1 cu ucl.Meciurile din cupele europene sunt diferite fata de cele din liga 1.

sebastianstis
30th August 2008, 00:37
si cand te gandesti ca 10 persoane vad pe cfr iesind de pe locul 1 ,in grupa cu chelsea ,roma si bordeaux...ando e in criza de solutii...vor avea probleme in CL ,pacat...

BlueEnergy
30th August 2008, 00:39
CFR se va califica mai departe in ucl nu se compara liga 1 cu ucl.Meciurile din cupele europene sunt diferite fata de cele din liga 1.

Cam cat ai baut inainte sa scrii randurile astea?:evil: La ce joaca...nici sa vrea Bordeaux si nu ii ia locul 4 CFR-ului!!!!:happy

illazio
30th August 2008, 00:45
unde-s cfr-istii infocati de pe acest forum ? :)

pif
30th August 2008, 00:55
Cam cat ai baut inainte sa scrii randurile astea?:evil: La ce joaca...nici sa vrea Bordeaux si nu ii ia locul 4 CFR-ului!!!!:happy
Nici un meci nu seamana cu altu iar chelsea,roma sau bordeux nu au jucat cate 2 meciuri in campionat in ultimi 4 ani.Eu zic sa asteptati meciul de la Roma si apoi sa comentati.Valencia era pe locurile 12-14 in spania si se descurca acceptabil in ucl parca a prins uefa sa ma rog a facut puncte cu chelsea in grupa.
Vilareal o ducea prost in primera abia a prins intertoto si a ajuns pana in semifinale in ucl si a ratat finala la mustata prin ratarea pen a lui Juan roman riquelme acum 2 sau 3 sezoane.Eu am mai mare incredere in cfr decat steaua desi grupa stelei pare mai accesibila.

Le0
30th August 2008, 01:10
la ce scrii tu acolo imi pot da si eu cu parerea ca "ai baut c-am mult"
poti juca bine si pierde dar clujul a inceput sa joace prost asa ca abia dupa ce o sa treaca prin CL si o sa vada ce e ala fotbal o sa isi revina (poate)

BlueEnergy
30th August 2008, 01:11
Bine... sa nu uiti ce ai postat aici. Eu caut ce ai postat si ti le readuc aminte randurile dupa meciurile CFR-ului din CL! Oricum...ontopic...CFR nu joaca mai nimic in campionat. Sper sa joace ceva in CL ca altfel ne facem de ras si e pacat de coeficientul UEFA!:)

ensic
30th August 2008, 01:18
Pana anul viitor sau macar pana in pauza din iarna o sa o tinem tot asa din pacate, cred ca Andone devine din ce in ce mai iritat de situatie si gafeaza tot mai urat.
Sper sa aiba Andone macar atata bun simt incat sa-si dea singur demisia cand ne vom bate pentru salvarea de la retrogradare.

P.S. Multi nefericiti pe forumul asta care traiesc doar ca sa se bucure de necazurile altora.

pif
30th August 2008, 01:23
De baut nu am baut nimic, chiar asa sa faceti sa imi aratati ce am scris aici, nici cand o sa faca cfr puncte sa nu uitati.Nu stiu, mie greu sa cred ca cfr va pierde numai cu 5-0 si nu va lua nici un punct.Cand scriu randurile astea ma bazez pe faptul ca cfr e debutanta in liga, cum a fost steaua la revenirea in liga dupa 10 ani.Cfr va face cel putin 3 puncte cel putin asa sper nu vreau sa fie ca la euro cand imi doream sa nu fi fost acolo daca e sa facem doar 2 puncte cum am facut.Nu tin cu cfr ca sa nu fie confuzi vreau doar sa vad o echipa romaneasca jucand footbal de ucl nu turca cum a jucat steaua in ultimile 2 sezoane.Vreau cfr sa fie cum a fost fener anul trecut greu dar nu imposibil sau poate e ca e aia au buget de 125 de miloane de euro pe an.

TZEFERU
30th August 2008, 01:24
Am vazut cam 45 de minute din meci dar atit cit am vazut...parca am jucat in nota ultimelor 3 etape, ca in meciul cu Rapid a fost parca totusi OK. Parca ne gasim greu in teren, l-am vazut pe Trica in loc sa de-a o pasa scurta pe culoar in stinga la Pereira total liber ...a dat o diagonala lunga pe partea cealalta unde erau 4 ieseni si unul de la CFR....Trica ce a fost asta? Dam in minge sa ne scapam de ea si sa ii punem pe altii in incurcatura? Suturi la poarta...cam ioc si cind sint mingea merge mai ales spre portar sau in aut...sau altii baga picioru in traiectorie.
Nici vorba sa disperam desi e criza e clar, sint jucatori destui o sa ne recapatam noi si suflul numa sa dea Roma si Chelsea in noi un pic cu biciul sa se trezeasca jucatorii din amorteala, ca am impresia ca au pierdut contactul cu realitatea pe moment si sint in "criza" de idei.
Faptul ca se schimba echipa des nu trebuie sa fie privit negativ, doar de acea avem atitia jucatori sa joace aproape toti cit mai eficient...nu sa stea prin tribune. Eu l-as incerca si pe Panin...parca si el stia sa centreze. Asta nu e scuza pentru evolutiile care lasa de dorit.
Stancioiu azi a cam facut-o iara..i-a barat calea lui Tanasa (sa zicem ca a "jucat" mingea? sau nu a ajuns la ea? poate a luftat ?....hmmm okei).....oricum nu avea treaba cu mingea .. asa ceva parca se face la 1-2 m de linia de fund eventual...nu la 15-16 m. Tanasa a intrat in el cu fundul poate mai mult sa se fereasca si sa amortizeze socul si l-a darimat pe Stancioiu ....dar sincer nu stiu ce sa zic...dar putea fi gol valabil.

Ess
30th August 2008, 01:31
drogba va iesi din careul nostru, cand 'om repune mingea de la centru terenului. again and again...

zici ca s-au cunoscut astia 14 care au jucat, in seara asta...vai de noi...

ensic
30th August 2008, 01:32
Tanasa a intrat in el cu fundul poate mai mult sa se fereasca si sa amortizeze socul si l-a darimat pe Stancioiu ....dar sincer nu stiu ce sa zic...dar putea fi gol valabil.

Problemele noastre sunt mult mai grave decat rezultatul din seara asta, puteam si sa pierdem si tot acolo eram. Problema e ca nu se leaga nici cele mai simple pase. Parca ieri s-au intalnit toti jucatorii si nu au nici un antrenor. Nu am vazut nici o rutina in joc iar asta e grav. Campionatul romanesc s-a intarit, de la an ala an e tot mai greu sa faci performanta iar despre meciurile din CL nici nu merita vorbit.
Semedo se arunca pe jos in careu in loc sa paseze sau sa traga la poarta, Dubarbier nu paseaza desi e incoltit de 3 adversari, nu antrenorul trebuie sa lucreze cu jucatorii situatii de genul asta? :headbang::headbang::headbang:

PerVersion
30th August 2008, 01:38
Un joc in nota ultimelor etape... mediocru. Nu legam 2 pase, atacam cu toata echipa insa fara nici o idee clara, nu se observa nici o schema de joc exersata la antrenamente. Eu astept in continuare o schimbare la echipa, venita din partea conducerii.

TZEFERU
30th August 2008, 01:39
Da sigur, dar fiecare greseala personala costa. Jocul nu merge deloc evident si in plus mai si facem greseli care nu ne lipsesc...si care ne costa. E una cind adversarul te face harcea parcea si alta cind ba ia Stancioiu gol, ba Dani le da mingea la Vasluieni....sigur se mai greseste dar acum cind jocul merge prost toate durerile astea se amplifica...alta data le puteam repara...acum o gresela mare pe meci...si s-a dus rezultatul....si conteaza.

Adi Da Samraj
30th August 2008, 05:36
ma bucur de rezultat
ps. o sa ma distrez pe cinste de infringerile voastre in CL :lol:

ensic
30th August 2008, 05:51
ma bucur de rezultat
ps. o sa ma distrez pe cinste de infringerile voastre in CL :lol:

Atat poti, atat faci!

m8k
30th August 2008, 06:31
Pina acum nu am avut nimic cu Andone dar in acest meci a alcatuit echipa si a ales o tactica total gresita! Schimbarile au fost de-a dreptul penibile! Incepe meciul cu Dubarbier si Culio, doi stangaci de banda stanga (normal ca cel putin unul nu s-a simtit in apele lui)! Sistemul de 4-3-3 nu ne-a ajutat deloc la constructie, mijlocul a fost praf mai tot timpul, in repriza a doua chiar una de kamikaze cand lipsa mijlocasilor a dus la numeroasele contraatacuri iesene!
Schimbarile, neinspirate si parca la batjocura facute! Dupa ce l-a scos pe Peralta jocul nu s-a legat deloc, Trica a fost introdus la mijloc unde nu se simte bine, apoi il scoate pe Dubarbier si introduce un alt varf, dand astfel de lucru si celui de al treilea fundas central iesean care soma pina la aceasta inlocuire! Kone in loc sa-l inlocuieasca pe Semedo care a fost sters tot meciul a fost introdus in locul lui Culio, mutare cu care banda stanga a murit, iar kone nu s-a putut evidentia nici el pe postul lui unde juca in contiunare Semede, la mijloc a incercat el ceva dar total palid!
Peste toate, greseala schimbarii formulei de start de la meci la meci persista!
Macar stim una si buna! Nu vom avea probleme mai mari cu Chealsea si Roma decat cu Iasiul, pentru ca acum avut destule!
Felicitari Iasiului pentru joc, pentru Popa care e cu cel putin 5 clase peste Andone!
Mergem mai departe!

Ulysses
30th August 2008, 09:01
sigur , numai sa mergeti tot asa!:ok:

Leo
30th August 2008, 09:25
se pare ca CFR este in cadere libera , nu ii vad bine daca nu isi revin
pacat , mare pacat ........prima calificare in CL si ciuca batailor

TZEFERU
30th August 2008, 09:27
Nu Andone este problema principala dar asta nu inseamna ca e scutit. De la inceputul acestui campionat s-a inceput cu declaratii de doi bani, trei lulele, trei surcele.
Nu s-a tinut prea mult cont ca echipele s-au intarit....noi am tinut-o pe a noastra cu Muresan in frunte. Acuma s-a mai domolit parca....
As fi vrut sa aud ca toate meciurile sint super-importante si nu ceva de genul..."Craiova nu ne pune probleme"....sau mergem pe cai mari si la Vaslui. Degeaba sint straini la echipa....se romanizeaza. E in Romania si asta penetreaza la un moment dat. Ne credem prea buni si nu sintem. Anul trecut jucam mai concentrati, nu super dar concentrati si mai motivati.
Acum insa majoritatea timpului echipa e prea lesinata in teren...cind incearca sa isi revina (vag sau cit de cit) e prea tirziu si nu se mai poate face nimic parca....
S-a inceput acest tur cu o mentalitate gresita din pacate, eu asa simt...mai ales dupa meciul cu Rapid....toti ziceau ca las ca tine figura...sintem buni...desi doar jocul cu Rapid a mai fost cit de cit Ok.... Mai este timp pina la etapa 9-10-a ne putem revenii incet incet cind jucam cu echipele tari si motivatia tre sa vina de undeva...totusi.....poate meciul cu Roma o sa ne puna un pic in corzi si ne va mai aduna laolalta si vor vedea si jucatorii cum se joaca in fotbalul mare.
In loc ca seriozitatea sa predomine in forbalul din Romania predomina...grandomania...."ce ti-am tras-o", asta conteaza....ca mersul pe "flashter" cu Mertanu si drumurile aiurea.
Peste astea intervin si greseli personale aproape nepermise mai ales intr-un momet mai dificil. Daca nu poti face mare lucru macar sa joci mai atent.
Se cauta acum prea mult problema in Andone. Nu e doar el, sint toti de vina si asta se cam vede clar. Trica joaca foarte slab, Semedo se cam "Surdizeaza" incet incet...tot mai mult intra cu mingea in adversar, Culio e OK dar parca si el s-a mai incetinit....echipa nu mai e in stare sa faca cite o faza ca lumea pe repriza sau pe meci mai nou. Nu cred ca e idee buna sa schimbam acum antrenorul.

Cristian
30th August 2008, 09:27
ma bucur de rezultat
ps. o sa ma distrez pe cinste de infringerile voastre in CL :lol:

Hai Lyon !!! :drak::drak: Hai Fiorentina !!! :drak: Hai Bayern :drak::lol:

Duba
30th August 2008, 09:31
Cred ca dupa acest meci, Andone e pe faras. La ce lot are, echipa minoritatii maghiare nu avea voie ca dupa sase etape sa acumuleze doar 8 puncte.

six
30th August 2008, 10:21
bey,ati inebunit !!!????:shocked:...cu iasu' acasa!!!????desteptarea ca avem treaba,parerea mea :ok:

Ferko
30th August 2008, 12:06
Se pare ca n-am pierdut nimic uitandu-ma la MU-Zenit. Meciul asta chiar a meritat sa fie vazut. Pe cand si la noi asa ceva - mai ales la mentalitate si arbitraj ???????

Roddicted
30th August 2008, 13:00
Cfr isi arata adevarata fata.In afara de 3 jucatori restul is praf.Forza Steaua:D:D:D

Ulysses
30th August 2008, 14:21
Hai Lyon !!! :drak::drak: Hai Fiorentina !!! :drak: Hai Bayern :drak::lol:

hai sictir!:sleep:

pif
30th August 2008, 15:02
L-au demis pe andone se pare ca succesul dauneaza grav lui CFR.Sigur nu vor prinde ucl in urmatorul sezon.E bine ca nu o duc prea bine in liga 1 asa se vor concentra pe ucl si vor aduce multe puncte pentru tara.Campionatul trecu cfr l-a obtinut cu ajutorul lui dinamo si RAPID.Multe lume a vrut cfr campioana nu alta echipa.

alin_cv
30th August 2008, 17:17
CFR-ul a facut aceeashi greseala pe care a facut-o dinamo anul trecut.
cine aparea la tv in pregatiri cu ce s-a imbracat cutare ce shi-a cumparat cutare ,in ce barca s-a dat cutare,etc,etc,etc
CFR-ul in aceste conditii o sa fie un fel de FC NATIONAL.
iar 2 echipe dintr-un oras de provincie nu v-or face multi pureci in prima liga
iar tinandcont de faptul ca UNIVERSITATEA CLUJ este echipa fanion a CLUJULUI,ma tem ca o sa asintam la aceelashi scenariu ca la craiova si la ploiesti,cand extensiv craiova si astra ploiesti au dorit sa fie peste concitadinele lor care ereau echipele fanion ale acelor orase...

Lover
30th August 2008, 17:28
ma bucur de rezultat
ps. o sa ma distrez pe cinste de infringerile voastre in CL :lol:

noi ne`am distrat destul la ale voastre... :D e randul vostru :lol:

cinebelu
30th August 2008, 17:47
Cred ca dupa acest meci, Andone e pe faras. La ce lot are, echipa minoritatii maghiare nu avea voie ca dupa sase etape sa acumuleze doar 8 puncte.
fara aportul considerabil al lui stelica, albut si-al fudasului iesean care si-a dat autogol, echipa minoritatii machidone, simbolul marlaniei romanesti, nu facea nici ea mai multe puncte...:rolleyes:

Novac
30th August 2008, 18:57
fara sa postezi cu inversunare proletara 10-15 imbecilitati/zi, tu nu poti pt ca te sufoaca ura de Steaua ... incerca sa te menajezi :D

esti offtopic dar la tine este ceva normal :D

PS. Esti moldovean?!?

TZEFERU
30th August 2008, 21:31
CFR-ul a facut aceeashi greseala pe care a facut-o dinamo anul trecut.
cine aparea la tv in pregatiri cu ce s-a imbracat cutare ce shi-a cumparat cutare ,in ce barca s-a dat cutare,etc,etc,etc
CFR-ul in aceste conditii o sa fie un fel de FC NATIONAL.
iar 2 echipe dintr-un oras de provincie nu v-or face multi pureci in prima liga
iar tinandcont de faptul ca UNIVERSITATEA CLUJ este echipa fanion a CLUJULUI,ma tem ca o sa asintam la aceelashi scenariu ca la craiova si la ploiesti,cand extensiv craiova si astra ploiesti au dorit sa fie peste concitadinele lor care ereau echipele fanion ale acelor orase...

Exagerezi....confunzi cauza cu efectul. CFR nu are treaba cu Universitatea. CFR nu traieste din bani publici.
CFR a invesitit in infrastructura destul de mult la nivelul unei Romanie pe butuci la acest capitol....si nici Astra si nici Extensiv nu au cistigat eventul. OK? Asta ramine...restul sint povesti....auzi cica FC National.....chiar asa.
In Romania exista si au existat false echipe fanion, echipe ce au trait si existat din cauza unui sistem nomenclaturist. Intr-o tara bazata pe valori...scara si lista echipelor putea fi total diferita. Acest lucru incepe sa se arate incet incet, dar voi traiti inca in trecut si faceti analogii de doi lei si creati contra-argumente false de dragul de le a crea. (gen CFR va fi ca...X, Y,Z...sau va pati ca "altii")

ensic
30th August 2008, 22:33
Exagerezi....confunzi cauza cu efectul. CFR nu are treaba cu Universitatea. CFR nu traieste din bani publici.
CFR a invesitit in infrastructura destul de mult la nivelul unei Romanie pe butuci la acest capitol....si nici Astra si nici Extensiv nu au cistigat eventul. OK? Asta ramine...restul sint povesti....auzi cica FC National.....chiar asa.
In Romania exista si au existat false echipe fanion, echipe ce au trait si existat din cauza unui sistem nomenclaturist. Intr-o tara bazata pe valori...scara si lista echipelor putea fi total diferita. Acest lucru incepe sa se arate incet incet, dar voi traiti inca in trecut si faceti analogii de doi lei si creati contra-argumente false de dragul de le a crea. (gen CFR va fi ca...X, Y,Z...sau va pati ca "altii")

TZEFEREULE astia urasc clubul nostru indiferent de context si doar profita de situatia noastra actuala sa se intraca in a arunca cu noroi, sa vi cu argumente la asemenea frustrati e ca si cum ai tine speech-uri vantului, pierdere de vreme!

gica
30th August 2008, 23:48
Probabil desele schimbari in echipa de la meci la meci si-au spus cuvantul asupra omogenitatii iar de acolo pana la rezultate si situatia tensionata nu a ramas numai un pas.
Sunt sigur ca Ando a incercat sa rodeze cat mai multi jucatori pentru ca la momentul cand vin jocurile din UCL sa poata face usor modificarile.Dar socoteala nu a tinut....Personal consider ca marii vinovati sunt jucatorii si nu antrenorul.Pierzi doua partide pe 3 greseli individuale.
Daca tot se ajunge la schimbari de antrenor sper ca sa nu fie adus italianul!Din echipele pe unde a trecut a ramas aproape intotdeauna un sezon fiind demis pentru rezultate necorespunzatoare.O solutie atractiva mi s-ar parea Javier Irurreta fost antrenor la SUPER Deportivo La Coruna.
Sper totusi ca Andone sa fie pastrat.
Observ multa bucurie pe acest forum...tocmai am vazut ultimele poze de la stadion si-mi dau seama ca visurile noastre din trecut au finalitate,iar in curand mari echipe vor vizita orasul si stadionul nostru.Furtunile ,chiar si cele puternice,trec destul de repede!
Vorba aia:nu mor caii cand vor cainii(nu ma refer la cei din Groapa)

superchumbo
1st September 2008, 10:42
CFR are de toate. Poate sa bage paszkany zeci de miliarde, dar mentalitatea de campion nu se deprinde dupa 2-3 luni sau 5-6 ani de Liga 1

hamsterutz
2nd September 2008, 00:45
CFR are de toate. Poate sa bage paszkany zeci de miliarde, dar mentalitatea de campion nu se deprinde dupa 2-3 luni sau 5-6 ani de Liga 1

no obtii nici in 20 de ani...te nasti cu ea...daca no ai no deprinzi
ceea ce vrei tu sa spui e ca relatiile pe la liga pe la arbitri pe la impresari si prestigiul, astea nu le obtii in 5-6 ani :D.

Marius
2nd September 2008, 00:47
Exagerezi....confunzi cauza cu efectul. CFR nu are treaba cu Universitatea. CFR nu traieste din bani publici.
CFR a invesitit in infrastructura destul de mult la nivelul unei Romanie pe butuci la acest capitol....si nici Astra si nici Extensiv nu au cistigat eventul. OK? Asta ramine...restul sint povesti....auzi cica FC National.....chiar asa.
In Romania exista si au existat false echipe fanion, echipe ce au trait si existat din cauza unui sistem nomenclaturist. Intr-o tara bazata pe valori...scara si lista echipelor putea fi total diferita. Acest lucru incepe sa se arate incet incet, dar voi traiti inca in trecut si faceti analogii de doi lei si creati contra-argumente false de dragul de le a crea. (gen CFR va fi ca...X, Y,Z...sau va pati ca "altii")

Aici te inseli putin. Emil Boc a anuntat ca CFR a primit de la bugetul local cam 1,8 mil lei. E drept, nu se poate spune ca traieste din banii publici, dar are un avantaj fata de alte echipe ce se bazeaza exclusiv pe surse de finantare private.