PDA

View Full Version : UNIVERSITATEA CRAIOVA



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

nick
20th April 2003, 22:15
Sint un fel de "suporter de la distanta" al Universitatii Craiova,nefiind oltean.Tin cu Universitatea inca din copilarie si probabil voi tine pina la batrinete,daca nu intervine ceva care sa imi schimbe parerile.
Sper ca in viitor echipa sa ne mai dea motive de satisfactie asa cum o facea pe vremuri.Deocamdata, sint curios citi fani ai Universitatii isi vor face simtita prezenta pentru a suferi impreuna.

"HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA! TU CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI!"

Vadim
21st April 2003, 21:18
Ce se aude cu Pavel Badea? Mai joaca, se retrage?

nick
22nd April 2003, 19:54
Despre Badea ultima informatie era ca se va retrage in vara,dupa terminarea campionatului.Nu am auzit sa se fi razgindit.Oricum nu ar fi momentul sa se retraga acum.Ar trebui sa mai joace pana la final si sa stearga impresia nu prea favorabila pe care a lasat-o in urma diferendului cu Dan Petrescu.E pacat ca doi jucatori reprezentativi ai fotbalului romanesc se compromit datorita unor fleacuri.
In alta ordine de idei,vreau sa amintesc aniversarea a 20 de ani de la exceptionala performanta a CRAIOVEI MAXIMA-calificarea in semifinala cupei UEFA! FELICITARI generatiei de aur a Universitatii!!! Sper ca actualii jucatori sa incerce si ei atingerea unei performante ,chiar daca nu de acelasi nivel.
P.S.Chiar daca Gh.Popescu a "fugit"pentru o perioada la Dinamo,totusi nu cred ca merita tratamentul la care a fost supus la aniversarea "CRAIOVEI MAXIMA".Pacat. :( :?

Vadim
24th April 2003, 19:26
Ai vazut noul site al Universitatii? Oficial.

nick
25th April 2003, 21:10
Multumesc pentru informatie,Vadim.Nu stiam de aparitia site-ului.Il vizitam de obicei pe cel al suporterilor:craiova-maxima.com.
Site-ul mi se pare destul de reusit,dar ar mai fi totusi destule de facut.

Sorin
28th April 2003, 03:20
Forza Stiinta!!! :ok:

razvanm
6th May 2003, 14:51
Siteul oficial este foarte prost!!!Pai sunt unele neoficiale mai bune...
Un exemplu: www.universitateacraiova.ro

inter
7th May 2003, 14:55
de retrogradare am scapat :happy , sa vedem cum ne descurcam la anu :D :D :D

nick
9th May 2003, 22:26
Dinel Staicu a anuntat ca renunta la functia de presedinte al clubului,ba s-ar putea sa vinda echipa din vara.Ce parere aveti?Personal m-as bucura sa plece militianul,dar depinde si cine va fi cumparatorul.Am auzit ceva despre Nicu Gheara.Asta ar fi un salt din lac in put,avind in vedere afacerile interlope ale individului. :? :? :?

iohannfus
10th May 2003, 03:59
sal'


Staicu nu pleaca de la Craiova ... fortzeaza si el mina
Gheara a mai fost la Craiova .... cu Netzoiu (minca-mi-ar ...) dar nu cred ca mai vine ... mai degraba se duce la Rapid :drak:

Albastreata
24th May 2003, 01:05
Universitatea ramane deocamdata singura echipa care poate tulbura linistea mafiei din fotbalul romanesc...nici nu e de mirare avandu-l antrenor pe Cirtu ! Acest om care a suferit pana la sfarsit ca jucator la Craiova si apoi ca antrenor a readus speranta ! (Va amintiti victoria de pe Central prin golul lui Ciurea, cand alergau maiorii in albastru sa aduca mingea antrenorului "oaspetilor" ???- acestea sunt momente ce nu pot fi uitate!!!). Cred ca oltenii nu-si exprima suficient consideratia pentru actualul antrenor, pentru echipa in general. Poate fi un moment de cumpana, daca se reuseste din nou lipsirea echipei de acest om valoros care este Sorin Cirtu! Prin readucerea lui ca antrenor, Dinel Staicu a facut un mare bine Universitatii, dar daca nu vor fi sustinuti, cand raul se va produce va fi prea tarziu pentru suporteri sa strige si sa scrie, pentru oficialitati sa ia masuri si sa aduca contributii...

baubau
26th May 2003, 11:03
Ati avut titlu modificat!Nu stiu cum era innainte asa ca am pus UNIVERSITATEA CRAIOVA!Sper ca nu l-am pus gresit!Sorinele mama vezi ce bun sunt cu oltenii? :angel:

iohannfus
26th May 2003, 11:06
Sorin Cirtzu este un simbol al Craiovei ...
am tot auzit in ultimul timp zvonuri aiuristice :o despre plecarea lui ... lucru care mi se pare imposibil in conditziile in care a facut din Craiova adevarata campioana a provinciei din praful de pe servietele impresarilor ...

alde Dauoda, Guso and staff care nu prea aveau nici o shansa shi-au gasit locul in echipa shi au demostrat ca pot juca si fotbal adevarat. Acuma se arunca to(n)tzi nesimtzitzi asupra lor ... hmm

Astept meciul de la Craiova cu tineretul catzeilor sa vedem ce scor de maidan o sa le dam ... va fi o sarbatoare anti-netzoiu ...
eu zic sa facem si ziua anti-netzoiu simbata sau duminica cind se joaca meciul asta ...

inter
26th May 2003, 11:45
baubau, sunt bun de cinste :D

Albastreata
26th May 2003, 17:23
Chiar credeti ca dinamovistii isi vor lasa "catelusii roz" sa fie macelariti la Craiova, fara sa ia nici o masura??? Dupa cum ii stiu eu... mai degraba intra cu militienii pe teren!!! :drak:

Vadim
26th May 2003, 17:44
Siteul www.universitateacraiova.ro este bun, dar ar fi mai bine daca nu ne-ar fura clasamentele sau macar daca ar specifica sursa clasamentelor si rezultatelor. Adica Onlinesport.

inter
26th May 2003, 17:48
da , ai dreptate vadim , dar din irlanda cel mai repede se afla rezultatele cu ajutorul lui ONLINESPORT :D
Laur tre sa se sesizeze si sa "repare" greseala :D

nick
26th May 2003, 22:43
baubau,multam! esti un dragut.Se pare ca un "prieten"nu a vut de lucru.A "umblat" si prin primul meu mesaj.
Sper ca miercuri Universitatea sa le dea o lectie de fotbal dinamovistilor,chiar daca vor fi de la tineret(sau poate tocmai din cauza asta!)
HAI UNIVERSITATEA!!!
HAI F.C.NATIONAL!!!(simbata)

Albastreata
28th May 2003, 03:19
Dupa cum arata echipele la aceasta ora si dupa zvonuri... asa ar trebui finalul sa apartina Universitatii si Nationalului ! Din pacate, dupa cum ii stim, ma indoiesc ca cei mai rosii caini n-au luat "masurile" necesare si stau cu botul pe labe... mai e foarte putin si vom afla !

inter
16th June 2003, 09:18
staicu a batut palma cu njock (cca.60000), :yeah: :yeah: :yeah: , mai ramane sa se inteleaga cu impresarul acestuia :( :(
papura nu mai pleaca :happy
sa vedem ce mai apare saptamana asta :)

Albastreata
16th June 2003, 16:38
:ok: suna bine ! Unde mai pui si stirile despre activitatea olteanului Netoiu... Sper sa se si confirme ! Oricum :bere: !!!

Albastreata
24th June 2003, 03:54
... ca nu se confirma nimic ! Stirile au devenit tot mai contradictorii si par sa se indrepte ca intotdeauna in sensul rau... Probabil se incheie din nou afacerile, acum la adapostul vacantei... Dupa cum se vede si dupa activitatea craipvenilor "abonati" la forumul onlinesport :D Chiar asa, nu mai stie nimeni nimic ???

inter
24th June 2003, 09:27
asa se pare :( , dar sa vedem totusi cu ce vine impresarul ala italian :)
daca Barbossa si-a rezolvat problemele in italia ar fi bun baiatu :happy , deoarece are tehnica lui Sorin Cartu, viteza lui Cami si sutul lui Irimescu :yeah:
in rest cu el mai vine inca un brazilian si un congolez, sa-i vada Sorin.
singurul lucru cert este ca daca Barbossa si-a rezolvat problemele, cartu il vrea :happy
in rest.........rabdare si tutun :thinkso:

Albastreata
25th June 2003, 05:08
Daca are calitatile alea ...! Dar sa nu fie si asta vreun var de-al lui Leandro ! :P

riva
25th June 2003, 11:22
bah frate ce vreau sa zic de voi, ka sinteti pericol! imi sinteti tare dragi, desi se spun multe despre olteni! Sa se spuna oricite dar la fotbal frate, jos palaria! sinteti cei mai tari din tara, mult peste bucuresteni, vreau sa zic despre fani si galerie, nu despre folbal ka acolo stiti si voi cum e!
am fost acu vreo 3 ani la craiova, am stat o zi la hoterlul jiul, m-am uitat la tv, la postul vostru local si numai folbal de la voi din craiova am vazut! Poi voi mincati folbalu pe piine!!!! va apreciez mult pentru asta!
si inca ceva ... multumimi pentru gazduirea jocului nationalei cu Bosnia, si din cite am inteles acolo o sa se joace si cu luxemburgu! e super ceea ce am vazut la tv!
cu echipa de club stati mai rau, da` de fapt toata tara sta asa, asa ka nu avetzi de ce sa va facetzi griji! ceaules

Albastreata
26th June 2003, 05:57
Si vezi ce faceti, ca inceputul e promitator (de, ati pus la carma oltean...! :D ). La mai mare !:bere:

EDMOND_
30th June 2003, 22:58
Eu cred ca exista destule sanse ca Universitatea Craiova sa fie una din surprizele frumoase ale campionatului viitor! Argumente
1. un antrenor ambitios si care arde pentru Craiova la fel cum a facut-o ca jucator ! 2. nu cred ca jucatorii care au plecat reprezentau foarte mult pentru Universitatea de astazi ( inclusiv Lutu si Sava , care au contat mai mult ca imagine - Lutu a facut cel mult 5 meciuri bune , in restul fiind ca si inexistenti, Sava a inceput sa joace cu adevarat abia in ultimele meciuri ,dupa ce a fost trecut pe banca de rezerve de catre Sorin ! ).
3.in returul campionatului echipa a pierdut doar doua meciuri si , ceea ce este mai important a inceput sa se consolideze o formula de echipa ..
Guso ,Papura ,Rada ,Bundea,Stancu , Stoianof , Plesan ,Badea sunt deja 8 certitudini ... sunt si cativa jucatori foarte tineri care probabil in acest campionat vor face pasul la echipa mare ...Claudiu Tudor si Murgan in mod sigur ,simt insa ca in saptamana urmatoare vor aparea inca 3-4 jucatori sunt deja cativa in probe... sunt convins ca Sorin va ghici inca un stranier care va deveni titular ,daca rezolva problema atacului...vom fi o nuca foarte tare..... in mod sigur vom tulbura apele campionatului care urmeaza si vom supara pe multi ...
Campionatul trecut am plecat de la zero ,practic cu trei saptamani inainte
de incepere nu exista o echipa ,acum e altceva , Sorin a avut timp sa faca o pregatire la munte , s-au format niste automatisme , apararea a devenit compartimentul forte al echipei ... sunt si minusuri ,dar sunt multe plusuri fata de anul trecut... cred ca sunt sanse sa avem o echipa frumoasa in campionatul care urmeaza!

DRAGOS
1st July 2003, 12:36
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PÂNĂ LA MOARTE!!!!! și cu juventus torino :D

Sergio
1st July 2003, 13:04
Dragos,ai probleme cumva? :ciocan: Posteaza la Ceahlaul daca esti asa mare fan si lasa pe restul in pace. /fu/ /nope/

Ayrton
1st July 2003, 13:05
Dupa ce i-am sters odata porcaria el o posteaza din nou: A primit avertisment pentru asta. La 3 este pa!

EDMOND_
1st July 2003, 17:17
Se pare ca in proportie de 90 % Lutu a revenit! Nici situatia lui Sava nu este clara , e posibil sa fi vrut sa forteze mana lui Staicu! Amandoi vor avea insa zile grele cu Cartu ,mai ales ca acesta nu le va ierta mai ales faptul ca nu au participat la stagiul de la Poiana Brasov.. Daca vor sa fie titulari vor trebui sa moara pe teren....
Sunt veniti si cativa atacanti ,se pare brazilieni Este posibil sa ramana vreunul , mai ales ca vin pe aceeasi filiera cu Guso si Daouda!
La ora 18.00 este programat primul antrenament in Craiova , daca am timp voi merge si va voi tine la curent! O zi buna!

inter
1st July 2003, 17:54
edmond, sa ne spui si noua maine ce au facut baietii :happy

EDMOND_
2nd July 2003, 00:43
Am reusit sa trec pe la stadion ,de vreo doua ori in cele doua ore cat a durat antrenamentul lui Sorin ! Brazilianul asta nu m-a impresionat , trage bine la poarta ,tehnica buna ,ca toti brazilienii ... mi se pare insa cam lent si nu se omoara cu presingul ! Adevarul este ca nici nu a primit prea multe mingi , dar are in jur de 25 de ani...ar trebui sa cante mingea
cand pune piciorul pe ea... Parca mi-a placut mai mult nigerianul ...bine facut , relativ tehnic ,s-a zbatut destul de mult! Cred insa ca nu va ramane nici unul ! cat am vazut mi-a placut murgan si atacantul ala venit de la astra , borbely sau cum l-o chema... Eu sunt insa numai un suporter ,sa vedem ce zice Sorin , am incredere in flerul lui...
Urmeaza turneul in Franta , cu echipe "adevarate" , daca sunt suporteri ai Stiintei prin Franta am sa dau datele meciurilor ...

EDMOND_
2nd July 2003, 10:01
Cei doi straini testati ieri nu vor ramane ,se pare! Lutu nu ramane nici el la Universitatea ; dupa ce Staicu s-a inteles cu Mititelu , Cartu a declarat ca in principiu nu are nevoie de jucator ( cu care a lucrat de trei ori pana acum ! ) si ca ,daca ramane , nu îi garanteaza ca va fi titular !
Din surse apropiate conducerii clubului se pare ca doi atacanti , Barbossa (brazilian ) si un argentinian vor semna un contract in Franta , ei fiind urmariti de mai multa vreme ...

Blue
3rd July 2003, 04:03
Astia cam bat pasul pe loc, tot ia si nu mai ia odata 2,3 jucatori care sa fie si fotbalisti adevaratzi :( Mie imi sint si mi-au fost totdeauna simpatici Lutu si sava dar parca prea au intins coarda. Lutu daca vroia sa joace cu adevarat, strangea din dintzi si juca chiar daca trebuia sa lupte pentru postul de titular. Sava parca asteapta sa treaca toate turneele si cantonamentele 8) .Ca sincer vorbind, trebuie sa ai o oarecare inconstientza ca sa-i angajezi pe astia doi. M-am mirat sincer cand am vazut ca rapidul il dorea pe Lutu. Pai cand si-o face asta gasca...Singura lor sansa ,e Sorin Cartu ,daca nici Sorin nu-i face sa joace ,inseamna ca nu-i mai face nimeni
Sper sa -i luam macar pe Barbosa si Lux aia. Mai bine decat nimic. Eu nu cred ca va iesi fotbalist din Borbely ala,om trai si om vedea

ViolaBoy
3rd July 2003, 08:40
ma da ce gol e forumul vostru, cum dreaq asa?
:D

EDMOND_
3rd July 2003, 10:55
...suntem meridionali ,vara nu avem timp de internet , vara.... soare ,mare ... femei..! E vacanta , mah , ce naiba !!

EDMOND_
3rd July 2003, 11:10
sa fiu sincer mie mi-a placut Borbely ala ...e foarte ambitios ,rapid , tehnica acceptabila ...se pare ca are 21 ani ... a dat si un gol aseara ! Cred ca i-a placut si lui Cartu , l-a oprit in lot si il duce si in Franta...
Nigerianul a plecat , brazilianul ( Lopez ala ) se antreneaza deocamdata la Resita ,dar nu cred ca va ramane.... Pana acum Sorin a avut fler in privinta celor pe care i-a oprit! (Guso ,Daouda , Bundea , Stancu , Stoianof ) merg pe mana lui....

Blue
6th July 2003, 00:43
PRIMUL AMICAL : BORDEAUX- CRAIOVA = 2-1

FILMUL MECIULUI
1'Surprinzator pentru publicul bordelez ,meciul incepe intr-o evidenta nota de dominare a oltenilor care suteaza imediat pe poarta lui Roux

12' arbitrul intalnirii refuza sa acorde un 11m evident in favoarea oltenilor dupa un fault al lui Planus asupra lui Murgan in suprafatza de pedeapsa

17' cursa pe stanga I.Stancu,dribling in fatza lui Jemmali si sut bun,portarul francez,Roux reuseste sa apere

19' sut Basto dupa o pasa venita de pe partea stanga de la Chamakh

20' mare ocazie franceza cu Meriem trimitand pe langa poarta dintr-o pozitzie excelenta, singur cu portarul Guso

23' 0-1 Goooool Murgan dupa o excelenta lansare in adancime a lui Vigariu
suteaza in cross de pe dreapta,balonul trecand pe sub portarul Roux

28' 1-1 Gol Alicarte dintr-un penalti inventat de arbitru la o faza care a starnit vii controverse atat in timpul meciului cat si dupa aceea,in care a fost implicat acelasi Chamakh

29' profitand de continuarea vociferarilor ,acelasi neobosit Chamakh este gasit in careu dar lovitura sa de cap ocoleste poarta

30' craiovenii trec cu bine de acest moment si domina teritorial finalul de repriza

46' din nou craiovenii incep mai incisiv repriza si Valverde,inlocuitorul lui Roux retzine olovitura de cap a lui Murgan care a avut un debut extrem de promitator in echipa craioveana

'51 2-1 Chamakh contrar cursului jocului si profitand de o neatentzie a apararii oltene dupa o degajare lunga a portarului francez.Golul avea sa insemne si golul victoriei in ciuda eforturilor disperate ale craiovenilor de a egala

intrarea lui Caneira da sigurantza apararii bordeleze desi Afanou este obligat sa faulteze un atacant craiovean in ultima instantza, Portarul Valverde are alte doua parade la doua suturi periculoase ale noastre iar in minutul '72 reuseste sa apre din nou un sut dificil

Pe final bordelezii se rezuma sa traga de timp dar nici craiovenii parca nu mai au fortza sa preseze, sint prinsi de prea multe ori in off-side atacantzii nostri.

ORICUM DUPA UN MECI POATE NESPERAT DE BUN IN CARE, CU UN ARBITRAJ NEUTRU AM FI OBTZINUT PROBABIL VICTORIA , TREBUIE SA FIM INCREZATORI IN SORIN SI BAIETZII LUI. TOTUSI JOCUL CRAIOVENILOR A CONSTITUIT O SURPRIZA PLACUTA.

Bordeaux : Roux (Valverde, 45’) – Jemmali (Béda, 45’), Planus (Auriac, 45’) Afanou, Alicarte - Basto, Sahnoun (Caneira, 58’), Miranda, Meriem (Francia, 76’), Francia (Mavuba, 45’) – Chamakh.(Sahnoun, 77’).

Universitatea Craiova : Guso – Daouda,Papura, Rada-
-R.Miclea, Bundea, Vigariu, Plesan(42'Cl.Tudor) I.Stancu –Murgan,Borbely.

Sorin
6th July 2003, 20:53
de ce a fost schimbat Plesan din prima repriza? sper ca nu din cauza unei accidentari :shock:

MaPaX
6th July 2003, 21:59
Pentru ca stiu ca multi dintre fanii echipei din Craiova tine cu echipa italiana Lazio va anunt (daca cumva nu stiti deja) ca exista un site al echipei S.S. L A Z I O ROMA din Campionatul Italiei (Serie A) - www.lazio.go.ro
!

EDMOND_
7th July 2003, 01:44
Blue , ti-am spus ca am incredere in Sorin ...simte imediat un fotbalist bun! Daca reusesre sa gaseasca macar un atacant valoros putem astepta zambind campionatul care va incepe! Am fost plecat vreo trei zile din tara si informatiile tele au venit la vreme ,nu mai stiam nimic de echipa... Acum am ajuns in Craiova , probabil dimineata voi afla mai multe...

inter
7th July 2003, 09:02
Borbely asta l-a incantat pe Cartu :happy , asa ca Blue, om trai si om vedea :happy , camerunezul ala cica e tare rau de tot, iar Plesan nu a jucat la parametrii de anul trecut :(

EDMOND_
7th July 2003, 14:37
1. camerunezul Bengondo - 22 ani , vorbeste bine italiana ,franceza ,engleza , atlet desavarsit (ca majoritatea camerunezilor! ) se antreneaza deja cu cei ramasi acasa si se pare ca are si un simt al portii deosebit ( decizia insa o va lua Sorin , cand revine ) !
2. argentinianul Javier Lux nu va da probe , dar Nu va merge nici in Franta ! Cartu a hotarat ca daca se ajunge la o intelegere sa se semneze contractul (l-a vazut pe casete si a spus ca este foarte bun si nu are nevoie de o pregatire deosebita abia terminand campionatul in Argentina! ) joaca mijlocas de banda stanga sau mijlocas central
3. Legat de Murgan ..crescut la juniorii lui Extensiv a fost promovat la senoiori chiar de Sorin.... pe vremuri a evoluat atacant , si apoi reprofilat fundas central !
Sper sa se rezolve transferurile celor doi si sa castigam cel putin un atacant veritabil ! Ar fi aur pentru aceasta echipa!

Sorin
8th July 2003, 19:15
Daca nu s-a accidentat Plesan e bine, un meci mai nereusit mai are si el dreptul sa faca sper sa fim feriti de accidentari .

EDMOND_
8th July 2003, 22:12
Sigur nu s-a accidentat ,dar i s-a urcat putin la cap ...Sorin a vrut sa - i atraga atentia ca mai are mult de munca...sper sa fi reusit!

Blue
9th July 2003, 07:39
bine ca n-a mai fost vreo belea. Nu-i problema, isi revine Plesan.Nimeni nu joaca la fel de bine tot timpul. Adevarul este ca imi plac in mod deosebit:Sorin Cartu, CARE TREBUIE SA FIE ANTRENOR PE VIATZA LA UNIVERSITATEA CRAIOVA,vorbesc foarte serios
si Guso,Daouda,Papura,Rada,Bundea,Plesan,I.Stancu si Badea care sper din toata inima sa se faca bine ca ce a facut el pentru Craiova,sau Rada,Plesan rar vezi facandu-se.Daca ar prinde si Murgan post de titular si ar juca la nivelul celorlalti, NE-AR MAI TREBUI UN VARF MASIV SA STEA TOT TIMPUL PE CAPUL ALORA SI SA DEA GOLURI SI UN MIJLOCAS OFENSIV-VARF RETRAS CARE SA STIE CU MINGEA SI NE-AM BATE LA PRIMELE LOCURI. Nu stiu de ce, simt eu ca se poate. Cand Universitatea Craiova a ajuns in 89-90 pe 3 cred ca nu se asteptau prea multi.Pe urma in 90-91 au luat eventul si TOT CU SORIN CARTU ANTRENOR. Este ultima performantza adevarata a noastra si tot numaram anii de la ea.TREBUIE SA IESIM SI NOI IN FATZA ODATA SI ODATA. Sa vedem daca transfera Dinel ceva, Aud ca ar vrea sa vina Craioveanu, sper sa nu fie doar zvon.
Mare pacat ca se desfiintzeaza echipa de tineret, nu stiu unde se duc jucatorii ,Dinel mai bine vindea Resita si cumpara Electro ca altceva e cand urmaresti jucatorii acasa si altceva daca ii urmaresti nu stiu pe unde. NU STIU CE MA FACE PE MINE SA CRED CA ANUL ASTA VA FI MULT MAI BINE. AM EU ASA UN PRESENTIMENT.
Oricum o veste buna avem sigur, Craiova gazduieste al doilea meci conscutiv,nu conteaza ca e cu Luxemburg, conteaza ca publicul si stadionul au fost APRECIATE :happy

Pacala
9th July 2003, 19:01
ce se aude cu venirea lui Craioveanu? Ar fi traznet

EDMOND_
9th July 2003, 20:57
Nu cred in venirea lui Craioveanu , in primul rand la Craiova cele mai mari salarii sunt in jur de 50000 de euro , iar Craioveanu nu va juca probabil nici pe un salariu de 2 ori mai mare ! Apoi , oricat de bun ar fi ,este totusi un jucator in varsta ,spre terminarea carierei...iar Cartu doreste contracte de cel putin 3 ani si are ca obiectiv construirea unei echipe comprtitive ...nu doreste solutii de moment ! Pe Savu care este mult mai
tanar nu l-a oprit in lot pentru ca nu a vrut sa semneze decat un contract pe un an.... apoi nici nu se vorbeste prea mult de eventuala venire a lui Craioveanu , asa un fel de zvon , cum ca si-ar fi exprimat dorinta....

Blue
10th July 2003, 00:57
Olympique Marseille- Universitatea Craiova=2-2!!!!!!!!!!!
au inscris: Sychev (3'), Sakho (38'), Borbely (53'), I.Stancu ( 61').
Echipa Craiovei n-o stiu ,in schimb ,ca sa nu credetzi ca au jucat ca cine stie ce juniori sau de la tineret ai alora, va dau echipa francezilor:

RUNJE (45'CARASSO) - LAURENTI (' BARIOS) VAN BUYTEN , MEITE , HEMDAMI (45'REINA) - JOHANSSEN (67 HEMDAMI revenit) ,CELESTINI (82 SWIERCZEWSKI) , FERNANDAO(67SYCHOW revenit), VACHOUSEK (45 DESCHAMPS) - SACHO(67 BAKAYOKO) , SYCHOV (45 CHAPUIS)

se pare ca joaca chiar bine baietzii :happy

pentru Edmond : Si mie mi-ar place sa vina Craioveanu dar intradevar depinde cat cere. Daca cere putzin , ar fi nemaipomenit. Se poate construi o echipa tanara chiar mai bine daca ai unu ,doi mai varstici care sa le dea exemplu copiilor. Dar depide mult de cat o cere Craioveanu.
Adevarul e ca la cata seceta de trofee a fost la Craiova in ultimii 10 ani se simte nevoia acuta sa mai scoatem si noi capul.

inter
10th July 2003, 08:34
se cunoaste mana lui Sorin, sa-l lase dinel in pace si poate ne face vreo surpriza placuta chiar anul asta.
Borbely poate fi trecut la capitolul achizitii reusite :happy

EDMOND_
10th July 2003, 11:58
Ceea ce spuneam si speram se adevereste ,incet ,incet Cartu construieste o echipa ! Pe langa cei enumerati de tine ca certitudini si jucatori de caracter ....eu as aduga inca trei jucatori care se invart in jurul varstei de 18 ani si care mie imi plac foarte mult Stoianof ( care a si marcat un gol pentru Craiova) ; Claudiu Tudor ( cel mai tehinic dintre toti si pentru care Sorin are o adevarata slabiciune ) si N Oprea ,un varf de 19.... primii doi au fost colegi la nationala de juniori....
Daca il mai adaugam si pe Borbely (se pare ca Sorin a vazut bine) , M Breen ( care mie personal nu imi place , dar cateodata este eficient ...) si poate se mai leaga vreun transfer din cele vehiculate... avem ceva sperante pentru campionatul care urmeaza ..
Din cate stiu eu Sorin vrea sa atace titlul anul urmator ,anul in curs si-a propus construirea unei echipe care sa nu aiba complexe indiferent de adversar!

nemuritor
10th July 2003, 19:07
asteptam, asteptam, dar cit ?
Hai Craiova!

vialli
11th July 2003, 08:10
va imbatati cu apa rece. Avem un lot foarte subtire de jucatori,fara rezerve de valoare.Vazui in nu stiu ce ziar ca nu prea mai vor sa ia nici strainii aia de care era vorba.

vialli
11th July 2003, 08:12
si nici borbeli ala nu l-au luat inca

EDMOND_
11th July 2003, 11:55
Vialli , eu nu cred ca ne imbatam cu apa rece....
1. Sorin este un antrenor foarte capabil
2. Echipa era deja destul de solida inca din returul campionatului trecut
cand a mancat destul de greu bataie , parca numai cu Astra si Poli si amandoua meciurile au fost cam ciudate...
3. Cei plecati nu au subtiat in nici un fel echipa ..si eu îi iubeam pe Lutu si Sava , dar treb sa fim realisti si sa spunem ca nu mai erau de folos echipei Intr-un intreg campionat Lutu a facut cel mult 6 meciuri bune , in rest fiind mai degraba mediocru. Sava a lasat tot timpul impresia ca il intereseaza orice altceva decat fotbalul , a jucat lamentabil majoritatea meciurilor ajungand chiar sa fie fluierat de spectatori... A reinceput bine abia in ultimele 5 etape dupa ce vreo cateva meciuri Sorin l-a tinut pe banca de rezerve...
Asa ca da-mi voie ca in detrimentul "vedetelor" cu fite si apucaturi proaste sa merg pe mana lui Cartu si a tinerilor care vin din urma si care sunt gata sa moara pe teren pentru Craiova...

EDMOND_
11th July 2003, 12:09
In ziar ai vazut declaratia lui Sorin care a spus ca "la cat de bine joaca cei tineri mai ca îi vine sa nu mai aduca nici un strain!" ...dar asta este o declaratie care nu inseamna ca nu va mai veni nimeni la Craiova...
Si , apropo de rezerve , citesc intr-un ziar local ca printre cei mai buni
in meciul de miercuri au fost Stancu si Moti ( care a avut noroc cu accidentarea lui Vigariu ).... Sa joci intr-un meci cu Olympique Marseille ( care zdrobise Montpellier cu 5 - 2 ) cu Rada , Moti , Stancu , Plesan , Borbely; Murgan,Cl. Tudor , Stoianof , jucatori intre 18 si 22 ani inseamna sa fii inconstient sau sa ai mare incredere in jucatorii tai! Si , la Sorin , cred ca este valabila ultima varianta!
Tu esti pesimist si spui ca avem un lot subtire si ca nu avem cum sa facem o figura frumoasa in viitorul campionat..
Eu spun ca se pare ca vine o noua generatie de aur pentru Craiova...
Sa asteptam si mai discutam!

Blue
12th July 2003, 03:11
Totusi e bine sa ia strainii aia ca nu se stie niciodata .Am intzeles ca vor juca si cu Monaco. Asta mi se pare intradevar un turneu de pregatire foarte bun cand joci cu Bordeaux,Marseille, + Montpellier,Names si Monaco asa da.Din meciurile cu adversari foarte puternici se invatza, se vad perfect toate lipsurile dar si plusurile. Un turneu foarte bine gandit si ales.
:ok:

Albastreata
12th July 2003, 05:26
...nu luati foc asa repede ! E adevarat, sunt frumoase rezultatele din Franta de pana acum... dar sa vorbim de generatii de aur ! Craiova a avut intotdeauna rezultate bune in pregatiri, dar Bucurestiul nu uita prea usor cate au avut de indurat in fotbal de la noi ! Vom avea zile grele in campionat, au ei grija netoii ! Pariu ? :D

Gerson
12th July 2003, 05:43
meciurile cu bucurestenii cred ca au fost puse intentionat doua cite doua poate vor fi craiovenii obositi si nu vor avea doua victorii consecutive cu bucaletii

vialli
12th July 2003, 06:41
Edmond, bineinteles ca Sorin Catu este cel mai bun si ca sint si jucatori buni dar mi-e foarte frica ca au plecat aia sava lutu savu si care au mai plecat si
nu mai vine niciunul.Vreau sa vad in ziare clar ca au semnat pentru Craiova,borbely Barbosa,Lux si Bengondo ala.Asteptarea asta ma streseaza

EDMOND_
12th July 2003, 14:09
Bengondo este la Craiova si face pregatiri cu juniorii si echipa de tineret( care inca nu se stie xce se va intampla cu ea) si va semna imedist daca Sorin il va dori! Ceilalti doi ,din cate am citit in ziarele locale de astazi ,vor veni direct la Craiova in data de 20 , cu o zi inainte de sosirea echipei din turneul din Franta! Daca vor veni vor semna direct ,fara probe de joc... au fost se pare studiati mai multa vreme si se pare ca Sorin îi vrea! Daca se vor intelege la pret! Sorin declara astazi in prosport " Am cristalizat deja si un prim 11 care este capabil sa faca fata inceputului de campionat . Lotul mai trebuie completat cu cativa fotbalisti, deoarece sezonul este lung si se pot intampla lucruri neprevazute" "un lucru este clar ne vom propune un obiectiv mult mai indraznet fata dec anul trecut."
Din cate se pare vor mai veni cativa jucatori ,dar Sorin si-a cristalizat deja un prim "11" ...se pare ca va merge pe mana tinerilor...
Si apropo , Albastreata , nu am luat foc in nici un fel ,sunt doar optimist ,
si am cateva motive bune! Daca ai observat ,nu am declarat ca vom lua campionatul sau cupa ,ca vom merge in competitiile europene ,am spus ca vom avea o echipa frumoasa....

vialli
12th July 2003, 21:58
edomond, tu de la pagina de start a forumuli intrii doar la sectiunea suporter?
nu te-am vazut niciodata pe fotbal intern

EDMOND_
13th July 2003, 00:26
Vialli , sunt un om liber ,intru unde vreau eu..... asa ,ca informatie ,am intrat de mai multe ori pe "fotbal intern " am citit mesajele la mai multe subiecte ,dar nu am simtit inca impulsul sa spun ceva ,am votat doar la cateva chestionare ... si ,sa fiu sincer ,pe sectiunile unde am intrat nu prea am vazut nici numele tau !
Din curiozitate ,de ce ma intrebi asta ?

Pacala
13th July 2003, 02:43
Montpellier-Universitatea Craiova=1-1 (1-1)
1-0 Rui Pataca (39)
1-1 Mc Breen (42)
Blue,ti-o luai inainte de data asta :)

EDMOND_
13th July 2003, 13:35
Pacala , Blue facea si un comentariu aspra meciului... Probabil sursele de informatie sunt mai sarace pentru acest meci , sau Blue o petrece un sfarsit de saptamana mai fierbinte... undeva,in sanul naturii ...
Cred ca ar trebui sa mutam echipa in campionatul francez , vad ca merge bine acolo ...
Ieri la Craiova a avut loc un meci amical intre UFC Electro si U Craiova , scor 1-2 , pentru "Electro" marcand Tresor Ewango ( fostul jucator al Universitatii ) , pentru Universitatea Turnea si Bengondo ( desi a marcat , nu a impresionat ....)
De fapt ambele echipe au folosit foarte multi jucatori veniti in probe ,iar la Universitatea au fost in teren mai ales jucatori de la echipele de juniori si tineret...

Blue
13th July 2003, 23:46
Pot sa spun ca la Montpellier sint destui internationali cunoscutzi fiind considerata in campionatul lor intern ca are un lot mult mai bun decat performantzele obtzinute.Deci a fost inca un adversar bun.Echipa craiovei n-o stiu,stiu doar ca la faza golului alora,s-a accidentat Bundea si a fost schimbat(SPER DIN TOATA INIMA SA NU FIE O ACCIDENTARE SERIOASA, :( poate vor apare ceva informatzii prin presa sau prin alte mijloace ,sint un pic ingrijorat ) inschimb v-o dau pe cea a francezilor:

Composition 1ere mi-temps : Viviani - Moullec - Blanc - Carotti - Ramond - Godemèche - Michalowski - Doumeng - Bamogo - Pataca - Robert

Composition 2ème mi-temps : Pionnier - Michalowski - Dzodic - Assoumani - Giacopelli - Godemeche - Rouvière - Laigle - Hrubina - Lafourcade - Descamps

nu mai dau autorii golurilor pentru ca zise Pacala inainte :ok: dar pot sa remarc GOLUL LUI MC BREEN, sa insemne asta cumva ca incepe omul sa dea si goluri? :thinkso: :) el se zbatea mult baiatu dar numai in poarta nu le dadea :D da' vad ca sparse gheatza tocmai cu dinamovistii si acum cu francezii(bine o mai fi dat el goluri la tineret sau cu echipe de div.B sau C la amicale,da alea nu se pun)

Din ce am vazut si am auzit sint citiva jucatori de perspectiva sau certitudini.
Pai atunci s-o luam pe rand:

-portari: GUSO(probabil cel mai bun portar din div.A),URAI(o rezerva buna),N.BANICA(un tanar de foarte mare viitor,fostul capitan al natizionalei de jun)POSTUL E FOARTE BINE ACOPERIT

-fundasi: DAOUDA, PAPURA, RADA in acest moment cred ca cea mai buna tripleta defensiva,totzi trei imi plac in mod deosebit , MOTI (poate juca libero,la marcaj si chiar la mijloc ca inchizator,tanar de mare viitor) CRACIUNESCU(personal in consider in plus,nu-i pot ierta tradarea,va avea probleme mari cu publicul chiar si inainte de a gresi,dar orice greseala pentru el... :D si mai e si tot timpul accidentat, L-ASI SCHIMBA PE LOC CU G.SERBAN care e tanar si de-al nostru) dupa mine ar mai trebui un fundas chiar daca poate juca si Murgan pe aici. ORICUM COMPARTIMENTUL E CAM ACOPERIT , MICILE RETUSURI NEFIIND O PROBLEMA .stiiam ca sint doi jucatori bunicei la electro Preda si in special D.Popescu care mai sint si suspendatzi, :thinking: cred ca aia sint usor de luat,sper

-mijlocasi: BUNDEA, PLESAN,BADEA(multa sanatate!),I.STANCU n-are probleme decat poate de varsta la Badea. R.MICLEA nu e nemaipomenit ca titular dar merge ca rezerva si pe dreapta si pe stanga ,VIGARIU(cred ca poate juca destul de bine ceva mai in spate daca pune osul ) CRED CA AICI MAI AVEM NEVOIE DE UNUL DOI JUCATORI IN SPECIAL DE PARTE STANGA tinand cont ca si Murgan si Stoianof pot juca si mai defensiv sau Moti si Papura mai ofensiv DAR DE UN MIJLOCAS CENTRAL-STANGA CHIAR AVEM NEVOIE, SPER CA SEMNEAZA ARGENTINIANUL LUX .
bine ar fi sa ramana si V.Stancu ala de la Slatina ,dar nu stiu daca o fi ceva de capul lui ,numai Sorin stie cam ce e de el.

-atacanti:MURGAN, BORBELY(daca zice Sorin si lumea ca e bun , nu mai zic nimic dar mie personal tot nu prea imi place,nu stiu de ce :D ) STOIANOF,CL.TOADER, MC.BREEN, N.POPESCU(sa tina de copilu asta ca am inteles ca e tehnic,si foarte talentat,de mare viitor la doar 15 si e si de-al nostru) OPREA(sper sa i se reduca suspendarea de la FRFmai ales ca e si in natzionala de juniori) AICI CRED CA RAMANE MAREA BUBA A CRAIOVEI CARE NE IMPIEDICA SA FIIM INTRADEVAR O ECHIPA PUTERNICA, DUPA MINE AU NEVOIE DE DOI ATACANTZI DINTRE CARE UNUL FOARTE PUTERNIC .NE TREBUIE NEAPARAT UN GOLGHETER
( se aude de unul care ar da proba prin Frantza, sper macar sa nu fuga si asta cu echipamentul :D , eu cred ca BARBOSA ala ar fi bun, nu stiu ce sa zic de BENGONDO(se pare ca mai degraba NU :( probabil ca il vor testa intr-un amical cu o echipa mai buna,Barbosa de exemplu s-a miscat bine in amicalul cu Steaua ,e altceva) si auzea si de Craioveanu dar se pare ca e mai mult zvon dar cine stie

DUPA MINE TREBUIE SA-I IA NEAPARAT MACAR PE LUX SI BARBOSA
DAR IN ORICE CAZ,CU TOATE CA MURGAN SI BORBELY SINT MARI SPERANTZE MACAR IN INIMILE SUPORTERILOR, NOI TOT NU AVEM UN VARF DE ATAC GOLGHETER,PUTERNIC CARE SA-I PISEZE PE ADVERSARI

Acum lasam impresia unei echipe dragutze cu a aparare buna, cu un mijloc tehnic si multi jucatori interesantzi, tineri, talentatzi DAR O ECHIPA BOANTA IN LIPSA UNUI VARF DE ATAC CARE SA DOMINE CAREURILE ADVERESE.Poate reuseste Sorin Cartu sa mai inventeze vreunul din astia tineri ,ca tot a devenit in ochii suporterilor un fel de vrajitor(hocus -pocus, mai scoate unul :) ) poate Dinel Staicu sa mai cumpere ceva, om trai si om vedea :)

DUPA MINE, PANA UNA ALTA, SA-I IA PE LUX SI BARBOSA SI SA INCEAPA CAMPIONATUL.

P.S.: Eu pe Sava si pe Lutu nu i-asi mai primi cu orice risc. Aia strica atmosfera cu viatza lor extrasportiva si problemele lor.Pacat, mie intotdeauna mi-a placut de ei dar in momentul asta SINT CONVINS CA SINT PAGUBA FINANCIARA , PAGUBA LA ATMOSFERA SI LINISTEA DIN LOT SI IN PRESA LOCALA, DE DISCIPLINA DIN LOT NICI NU MAI ZIC .
PA GU BA !!!! :D .Asta ca raspund unora care plang dupa ei

Blue
14th July 2003, 01:49
hai sa completez si echipa noastra din GS de fapt toti o gasitzi acum pe internet dar sa fie si aici :)
U: Guso - Daouda, Papura, I. Rada - R. Miclea, Moti, Plesan, Bundea, I. Stancu - Murgan, Borbely. Au mai jucat: McBreen, Vigariu, V. Stancu, Stoianof si Cl. Tudor. Antrenor Sorin Cirtu
Aici sint mai smercher 8) ,datorita fusului orar, eu citesc cu o seara inainte ,presa de a doua zi, de fapt tot aia da, ma rog, sa ma laud si eu :P
:D

Albastreata
14th July 2003, 03:53
Ar fi bun Craioveanu... dar nu cred ca e posibil. In ceea ce-i priveste pe Lutu si Sava sunt de acord ca ne putem descurca si fara ei...

inter
14th July 2003, 13:05
blue, in privinta lui Guso sunt de acord, pe Banica nu-l vazui , dar Urai a primit niste goluri............ :ciocan: :ciocan:
apararea merge, mijlocul asemenea(cu conditia venirii lui Lux), iar atacul se pare ca a inceput sa gaseasca calea spre poarta adversa :thinkso:
Totusi principalul nostru atu ramane Sorin Cartu, cel care ne-a scos anul trecut din kkt :happy
Lutu nu merita sa mai joace la noi :evil: , iar despre "capriciosul Sava" risca ca atitudinea benefica pe care a avut-o anul trecut sa se intoarca impotriva lui (nu uit ca a fost 6 luni la Genoa unde daca a adunat 30 min. in prima echipa in aceasta perioada :( .......si asta cred ca numai din vina lui )

dar cu Borbely ce ai :P

inter
14th July 2003, 16:03
a incetat din viata PETRE DESELNICU..........
DUMNEZEU sa-l odihneasca !

EDMOND_
14th July 2003, 18:44
O mare pierdere pentru Craiova , fostul fundas de fier devenise un factor de echilibru...o sa-mi lipseasca cu glumele lui ,cu optimismul si pofta de viata.... va ramane insa in galeria figurilor celebre ale Universitatii !

Sorin
14th July 2003, 21:51
mare pierdere in plan uman.Clubul Universitatea va fi mai sarac cu un spirit
si o inima mare. Si era om in putere,probabil Dumnezeu avu nevoie de un inger :happy Nu-l vom uita niciodata

Pacala
15th July 2003, 01:13
Inima este prima cauza a mortii la olteni ,avem inima prea mare si citeodata mai explodeaza. Altii care sint mai nesimtitori mor de cancer. Eu tot de inima vreau sa mor si tot razand :D Las ca avem portar ,libero si varf de atac printre ingeri care vor ajuta Stiinta. Acum spune glume cu Oble,Cristi,nea Sabi si nea Tica. :D

Blue
15th July 2003, 02:06
parca mi se franse si mie inima cand auzii. Da' vorba lui Pacala, acum tot poante spune si prin Rai :happy

Blue
15th July 2003, 03:16
Inter , pai sa-ti spun eu ce am cu Borbely. Daca Sorin zice ca e ceva de capul lui si va zice asa si dupa citeva luni si il luau si pe R.Sancu,nu ziceam nimic, da' absolut nimic.

Adica nu l-au luat de Romeo Stancu desi e oltean, crecut de Universitatea Craiova, CARE A INROSHIT TELEFOANELE CLUBULUI CA VREA SA VINA LA ACASA , DAR UITE CA VINE.... CSABA :( .

Nici aum nu e timpul pierdut, poate cei de la Poli cer mai putzin pe R.Stancu, mai ales ca sint intr-o situatzie aiurita rau de tot. Poate il vor pe Verdes sau si altzii la schimb, avem o intreaga lista de disponibilizazi de Cartu. Unii dintre ei ar putea juca chiar bine la ei.Uite la Silvasan, la noi cand intra in teren incepeau hohotele de ras.Are Dinel Staicu vreo doua liste de jucatori una de la Craiova si alta de la Resita din care ar putea da jucatori la schimb. Ma doare cand un jucator de-al nostru vrea sa se intoarca, e tanar si bun si nu reuseste.
si vine in schimb, ...Csaba, ce nume urat,din cea mai urata limba cu putintza.

Stii ceva, ma certam odata ,mai demult, in franceza cu un bozgor(al dracu bozgoru totusi,stia fr) inaintea unui meci de fotbal intre Romania si bozgori si asta ii spuneam,
"MAH, DA' VOI AVETZI CEA MAI URATA LIMBA DE PE SCOARTZA PAMANTULUI, N-ARE MUZICALITATE, NU E INRUDITA CU LIMBILE LATINE SAU CU CEVA DE CIRCULATZIE . LIMBA LOR E O LIMBA PENTRU MAIMUTZOI, NU E PENTRU OAMENI.I-auzi, Csaba :D :D :D ce e asta?

Stiu ca atunci l-am facut sa plece desi intrase cu mare tupeu ca ei sint asa si pe dincolo :D :D :D

Pacala
15th July 2003, 03:43
:D asa e Blue, si pe mine ma zgarie la timpan numele lui . Sa si-l schimbe intr-unul romanesc , Csaba sa devina Ceapa :happy
Sa-i ziceam Ceapa de azi incolo :D

Gerson
15th July 2003, 03:57
chiar ca si pe mine ma deranjeaza la ureche numele lui. Ceapa-i bun :)
sa se duce intai si sa-si schimbe numele.Sa strigam la el,
Alerga ba ceapa ca nu te aduseram aici sa te insamantam, miscare, miscare :evil: Ceapa sa-l cheme.

Blue
15th July 2003, 06:58
:D :D :D Asa da, daca ii zicem Ceapa mai merge
:D :D :D

Ayrton
15th July 2003, 10:12
Iar lui McBreen sa-i zicem McPraz iar lui Gusso... Lubenita... :D :D :D
Hai ca sunteti simpatici. :)

Sorin
15th July 2003, 18:15
nu stiu daca era cazul sa intervii tu ,un dinamovist in discutie.Dar daca toti iti plac numele atunci ma gandeam sa botezam dinamovistii Labush,grivei,azorel, cutulache :D iti gasim si tie imediat. :drak:

EDMOND_
15th July 2003, 19:53
Blue , din partea mea poate sa-l cheme si Csaba Csaba , daca va da cate unu - doua goluri pe meci ma angajez sa invat sa-il incurajez in ungureste , desi am auzit ca nu stie prea bine , s-a pomenit si el cu numele asta ....
Iar R Stancu costa prea mult si Timisoara nu a vrut jucatori la schimb...
Personal sunt de acord cu Staicu , mi se pare o aberatie sa dai pe un jucator roman 150 000 - 200 000 de dolari ( ma refer la un jucator obisnuit...) ,cand poti sa dai pe unul cel putin la fel de bun ( vezi Guso , Daouda ....) 40000 - 50000 ....
Asta e situatia ...
Cum drac se zice La revedere in ungureste , parca Visontlatasro sau cam asa ceva ( ce faceai daca il chema asa pe Csaba !!!)

Netscape
15th July 2003, 22:54
pun patru adrese , ale Universitatii Craiova si care sint tot timpul actualizate ceea ce este,din pacate,unicat in Romania:

http://www.universitateacraiova.go.ro/indexr.html

http://www.universitateacraiova.ro/

http://www.craiova-maxima.com/

http://www.fcuniversitatea.pcnet.ro/index_ro.html

Blue
16th July 2003, 01:38
pentru Edmond, acum daca-l rebotezaram Ceapa si da si cate un gol ,doua pe meci,imi place de el da' din limba aia de babuini tot nu invatz nici un cuvant ,mai ales din ala lungu :D :D de incepe cu viso ... :D Gasiram Ceapa acum :) Cat priveste pretzurile jucatorilor si conditziile alea ,SINT PERFECT DE ACORD CU TINE, NICI NU INCAPE DISCUTZIE. Cer unii patroni din campionatul intern pretzuri aiuristice. Barem ala de la Sportul, isi merita soarta.Am si uitat cum il cheama
Cu R.Stancu, poate mai merita totusi incercat odata tinand cont ca s-au mai facut schimbari la aia.

Pentru Netscape, primele trei adrese sint cele mai bune dupa mine :ok: situl oficial nu prea e actualizat des. Ar trebui sa dea meciurile live acolo,chiar si alea amicale.Ca de aia e site oficial, stelistii au chiar si comentariu audio de la toate meciurile pe situl lor internet. Cand ii vad pe stelisti ce talente isi dau ca pe situl lor oficial se transmite comentariu(practic radiofonic) in direct de la fiecare meci al lor.... nu e lucru mare(dar trebuie sa faca cineva de la club care merge cu echipa ) conteaza enorm pentru cei aflatzi foarte departe(cum sint eu) .

Pentru Sorin. Eu zic sa ne apucam de pe acum sa-i rebotezam pe dinamovisti desi nu e clar lotul lor.Dar daca tot ne vizita Ayrtonul sa-i face un cadou :D :D :D

Pentru Pacala si Gerson va datzi seama ca v-ati asumat rolul de nashi pentru musiu Ceapa :D Avetzi oarecari raspunderi de acum :)

Blue
16th July 2003, 04:14
Universitatea Craiova - Olympique Nimes = 2-3 (Bundea 2) atat aflai,
nu cred ca avura chef azi

Pacala
16th July 2003, 09:08
speram intr-o victorie sau macar egal. Au fost suparati

Sorin
16th July 2003, 11:43
Mai multe amanute despre meci , pls!
cine are :?

EDMOND_
16th July 2003, 12:50
A fost un meci amical si este posibil sa fi folosit multi dintre tinerii luati in pregatiri sau diverse scheme ... ma bucur ca Bundea creste in valoare cu fiecare zi care trece ...poate fi una din surprizele campionatului viitor ...

Sorin
16th July 2003, 19:21
Of,cind mergeau lucrurile bine,veni nenorocirea asta cu Petre Deselnicu.
Viata merge inainte iar Petre Deselnicu ne vegheaza de acolo de sus.
Parca ar fi frumos totusi sa incheie turneul cu o voctorie la Monaco :yeah: /hello :jump: :happy
Dati si voi mai multe informatii despre meci,am vazut stire lui Blue confirmata foarte tarziu de unul forum la Blue Lions in rest nimeni nu mai scrie nimic nimic.Parca e invaluit in mister meciul asta, toti tac ,ziarele,siturile Craiovei,niciunul nu mai spuneti nimic.

EDMOND_
17th July 2003, 00:28
Se pare ca in Editie Speciala de astazi vor fi amanunte .... nu am apucat sa vad pagina de internet a ziarului !
Si eu m-as bucura de o victorie in ultimul meci ...mai ales ca adversarul este unul de marca! Astept insa cu mare interes revenirea echipei , vreau sa vad daca mai vine Lux , ca " Barbarosie" are probleme financiare cu echipa la care a jucat!

Blue
17th July 2003, 01:00
Gata au aparut si citeva informatii despre meci si in Editie si in Gazeta, le am deschise pe amandoua dar mare lucru nu prea scrie.Nici macar echipa.

Edomond daca stii din sursa sigura ca Barbosa nu mai vine sa stii ca e complicata treaba. AVEM MARE NEVOIE DE UN VARF DE ATAC VALOROS. ASTA FACE DIFERENTZA CA ECHIPA CRAIOVEI SA FIE UNA DE TOP SAU UNA DE PLUTON. M-ai pus serios pe ganduri.
SA NU NE FACEM ILUZII CA MURGAN SI CEAPA DEVIN STARURI PESTE NOAPTE. FARA UN VARF VALOROS SINTEM TOT SLABI.

Cat despre o victorie cu Monaco ar fi intradevar foarte frumos dar eu ma multumesc sa stiu ca au jucat bine si ca nu s-a accidentat niciunul.Asta conteaza cel mai mult ca sint meciuri amicale.Daca reusesc si o victorie ar fi cu atat mai bine :happy

EDMOND_
17th July 2003, 05:45
Deocamdata nici "Ceapa" nu este transferat , in unele ziare scrie ca Astra ar fi schimbat macazul si cere acum 2000 000 de euro , desi initial suma in discutie era cam de 10 ori mai mica....

Blue
17th July 2003, 06:27
:D :D :D asta-i un fel de culme a ironiei amare. O sa incepem sa plangem si dupa ceapa acum :oops:
Pe mine unul nu prea ma da gata chestia asta, poate asa or lua ceva mai de soi sau cine stie, poate nimic :x

Cu ocazia asta poate pricepe Dinel ca in lumea fotabalului la fel ca si in afacerile normale nu trebuie sa ai incredere in ceilaltzi presedintzi de cluburi(vezi dinamo,Arges sau Poli) care iti sint de fapt inamici.Nu exista prieteni.

Si cum ai ocazia , iei imediat ,nu se tergivereaza in cazuri din astea ca se pierde jucatorul.Merge intai in turneu, se incadreaza in joc si bineintzeles ca cere Astra mai mult.Isi permit sa santajeze pentru ca au impresia ca ne bazam pe el.Trebuia cumparat inainte de turneu!!!!!!!!!!! Acum nu se stie ce-o mai fi si daca il mai luam (R.Stancu era mai bun :D )

NICIODATA NU TREBUIE SA FIE CRAIOVA PUSA IN SITUATZIA SA FIE CUMVA SANTAJATA noi sa-i strangem cu surubul pe altzii.

cine lasa sa vada ce iese gratis pe ultima suta de metri pierde ca in tara raman doar ciurucurile fara stapani.
Oricum nu merita Ceapa mai mult de hai max 35-40 000 prin absurd.Nici 20 000 nu era afacere proasta pentru Astra,deloc.
Eu unul nu plang dupa ala .

SI ORICUM UNA DIN REGULILE DE BAZA ALE COMERTZULUI ESTE CA VANZATORUL SA NU SE PRINDA CA CUMPARATORUL II DORESTE FOARTE MULT MARFA.

Ayrton
17th July 2003, 12:27
DAR DE UN MIJLOCAS CENTRAL-STANGA CHIAR AVEM NEVOIE, SPER CA SEMNEAZA ARGENTINIANUL LUX .

Acum nu va suparati pe mine ca va dau o veste proasta, da Javier Lux nu mai vine; a semnat cu prim-divizionara argentiniana Estudiantes...

EDMOND_
17th July 2003, 14:43
ayrton ,cu atat mai mult ma voi bucura cand va vom bate fara Lux.....
frate ,de voi chiar nu imi este frica in meciurile directe...
Succes oricum!

Pacala
17th July 2003, 18:48
Craiova sa faca o selectie din randul suporterilor.Precis gasesc destui care joaca bine daca tot nu vor sa cumpere nimic :D

Lux semna deja :P

Sorin
17th July 2003, 20:03
unul spune ca nu semneaza iar altul ca semna deja dar nici un ziar nu spune nimic. Vorbiti ca sa vorbiti :D

Pacala
18th July 2003, 08:34
ba serios vorbesc, vine Lux cu condeiul dupa el, marca Lux :drak:
Poanta e ca scrie in ziar ca e un fotbalist cu profil defensiv ,nu e atacant :(

Ayrton
18th July 2003, 10:00
Sorine, daca stii spaniola, uite si dovada:
http://www.eldia.com.ar/ediciones/20030716/deportes8.asp

Gerson
18th July 2003, 20:38
vorbesti de alt Lux tu

azi e meciul cu Monaco, sa dati si voi stiri cit se poate de repede

Blue
19th July 2003, 02:56
inca un 2-2 :) AS Monaco a batuse Wisla Cracovia cu 5-2. francezii ofticosi au egalat în minutul 90 printr-un penalti inventat de arbitrul francez, mureau de oftica. :D :D :D

Dorin
19th July 2003, 09:12
Frumos rezultat oricum dar nu uita ca este doar meci de antrenament.Si ce stadion super in Monaco. Sper ca s-a jucat acolo... :yeah: Dorin

nemuritor
19th July 2003, 20:51
rezultatul e onorabil dar nu conteaza .Jocul echipei a fost superior rezultatului si asta nu poate fi decat imbucurator mai ales dupa un retur datator de sperante.Mult succes in continuare baietilor lui Sorin.

Blue
19th July 2003, 23:53
Nici suparat sau indiferent nu pot sa fiu cand se vede ca echipa a inceput sa joace.Semne bune .Faptul ca Marseille si Monaco care au fost extrem de aproape de titlu si au loturi extrem de valoroase smulg egaluri in ultimele secunde datorita unor greseli intetionate de arbitraj recunoscute chiar de francezi pentru care isi cer si scuze nu ma poate intrista. E bine pentru niste meciuri amicale.
Practic cu Bordeaux si Montpellier am obtzinut victoria pe teren dupa desfasurarea jocului in teren. Acum comparand cu rezultatele altora ar fi pacat sa fac pe carcotasul :).

Sint amicale,nu rezultatul conteaza, conteaza jocul ,mai au mult pana sa ajunga echipa puternica dar imbucurator este faptul ca se lucreaza bine.Sorinel a reusit citeva lucruri frumoase in ceva mai mult de juma' de an. ASTA E INCONTESTABIL ce va fi in continuare, vom vedea.
Pentru stadiul actual, eu zic ca e multzumitor. :happy

ady_azzuro
20th July 2003, 12:33
La shtiirile de azi dimineatza se audea ca cainetzoiu sar putea sa revine la shtiintza :? :D

Am mai auzit ca are shi dezlegari in alb de transferuri a 4 jucatori alb albashtri /nope/ /nope/

Are tupeu mare militzianu asta,dupa ce a vazut ca nu mai are loc la dinamo,daca mai sta la anu acolo chiar pica DINAMO shi nu mash supapra deloc ar fi chiar o fericire pt fotbalu romanesc,shi sa hotarat sa vina la craiova /fu/ /fu/ dar nu so conduca ci so vanda :D :D .

Ce zicetzi baietzi?
:o :shock:

Albastreata
20th July 2003, 18:21
... doar vorbimde RO ! Daca Adrian Paunescu face valuri in Bucuresti, Bulucea in Craiova, de ce n-ar reveni Netoiu? :D O sa spuna acum ca nicaieri nu e mai bine, ca ne-a dus dorul etc, etc! Vezi, de asta e frumos fotbalul in Divizia A! Serios vorbind, lotul e cam subtirel... parca vad ca dupa primele trei etape cu suspendari si accidentari, nu mai avem cu cine juca!

ady_azzuro
20th July 2003, 19:50
Dupa parerea meu nu creca va avea putintza sa calce pe pamant craiovean.
Nu mai are nici o shansa. ABERAZA :ciocan: :ciocan: :ciocan: .O va lua pe coaja rau. Doar shtie cat il iubim :D :D :D .

Mie imi pare bine de dinamo care o ia rau de tot in frantza.
0-2 cu OM shi 0-2 cu Guingamp. Viitorul suna sumbru pt netzoiu shi ai lui :) :) :) :) :D :D

ady_azzuro
20th July 2003, 19:54
scuze 0-3 cu giungamp :D :D

Gerson
21st July 2003, 00:59
e clar ca netoiu a luat banii.Asta nu ne lasa in pace deloc.Trebuie sa punem un pret pe capul lui ,altfel nu scapam de el. Nu ne lasa alta solutie, prea mult circ cand putem sa rezolvam definitiv conturile.

Blue
21st July 2003, 03:41
:cya: :drak:

Blue
21st July 2003, 03:44
Edmond,vreo noutate ,ceva? .. :?

EDMOND_
21st July 2003, 04:46
Blue , am fost plecat din tara ,chiar acum 20 min am ajuns in Craiova , asa ca noutatile le-am primit de la voi ...ma bucur pentru rezultatul cu Monaco .. de fapt cred ca e prima oara dupa multi ani cand Craiova are un turneu de pregatire serios , cu adversari tari !
Vorbim maine ,sunt foarte obosit... cred insa ca Sorin se bazeaza pe ceva , prea este linistit , cred ca vom avea parte si de cateva surprize legate deb transferuri...

ady_azzuro
21st July 2003, 13:19
[/img]
Dupa ce si-a evaluat echipa in cele cinci amicale sustinute in Franta
Cirtu este multumit de titulari, dar cere intariri

Despre echipa cu care Sorin Cirtu va aborda nou sezon competitional nu putem face decit presupuneri, pentru ca diriguitorii clubului oltean incearca inca sa achizitioneze citiva jucatori. De altfel, antrenorul Sorin Cirtu a spus la finalul turneului din Franta ca ar mai avea nevoie de cite un fotbalist in fiecare compartiment, deoarece „un campionat nu se duce la bun sfirsit cu doar 11 jucatori“. Universitatea incearca sa-i achizitioneze in zilele urmatoare pe Romeo Paduret (mijlocas - Sportul Studentesc), Javier Lux (mijlocas argentinian - Talleres) si William Barbosa (atacant brazilian - Como), desi nici transferurile lui Murgan si lui Borbely nu au fost inca definitivate.
Oricum, pentru a ne face o parere despre jocul oltenilor din ultima perioada si despre o eventuala echipa-tip, va prezentam in continuare cele mai importante evenimente din amicalele sustinute de Universitatea in Franta, precum si distributiile utilizate de Sorin Cirtu.

Bordeaux 2
Universitatea 1
Pe 5 iulie, Universitatea deschidea seria meciurilor amicale pe care le-a sustinut in Hexagon, prima adversara fiind Girondins Bordeaux. La Saint Pierre du Mont, alb-albastrii au pierdut cu 1-2, pentru Girondins, marcind Alicarte ('28-p) si Chamakh ('51), in timp ce golul oltenilor a fost inscris de Murgan ('23). Conform site-ului oficial al echipei franceze, Universitatea a inceput foarte bine acest meci si a controlat jocul o buna bucata de timp, insa arbitrul „a refuzat sa le acorde romanilor un penalti“ si a acordat o lovitura de pedeapsa girondinilor la o „faza de joc discutabila“.
Universitatea: Guso - Daouda, Papura, Rada - Miclea ('83, V. Stancu), Bundea ('73, Stoianof), Plesan ('42, Cl. Tudor), Murgan, I. Stancu - Vigariu ('55, McBreen), Borbely.

Marseille 2
Universitatea 2
In cel de-al doilea amical, Universitatea a jucat pe 9 iulie, pe stadionul din Marmande, cu Olympique Marseille. La pauza, francezii conduceau cu 2-0, prin golurile marcate de Sychev ('3) si Sakho ('38), dar Universitatea a egalat in partea a doua a partidei gratie golurilor inscrise de Borbely ('53) si I. Stancu ('61). In prima parte a meciului, oltenii au fost oarecum speriati de renumele adversarilor lor si au cedat initiativa, dar, mustruluiti serios la cabine de Sorin Cirtu, au avut aproape o jumatate de ora de vis in repriza secunda. Trecind la un presing ucigator, Universitatea i-a naucit pe marseillezi, acestia nereusind sa mai treaca prea des de mijlocul terenului.
Intr-un interviu acordat pentru site-ul oficial al clubului din Marsilia, antrenorul echipei Olympique, Alain Perrin, a laudat formatia olteana pentru jocul spectaculos pe care l-a practicat: „In fata unei echipe a Craiovei care s-a prezentat bine fizic si psihic ne-am vazut obligati sa ne ridicam nivelul de joc. A fost interesant sa disputam un meci amical de o asemenea calitate. Felul in care si-au organizat jocul adversarii nostri ne-a pus probleme. Acest lucru i-a obligat pe elevii mei sa puna in aplicare tot ceea ce au invatat la antrenamente. A fost o intilnire spectaculoasa.“
Universitatea: Guso - Daouda, Papura, Rada - Miclea, Moti, Bundea, I. Stancu - Plesan, Borbely, Murgan. Au mai intrat: Cl. Tudor, Stoianof, Bratu si McBreen.

Montpelliere 1
Universitatea 1
Al treilea meci de verificare al oltenilor s-a disputat pe 12 iulie, la Grande Motte, cu Montpellier. Francezii au deschis scorul in minutul 39, prin Rui Pataca, dar peste trei minute, McBreen a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.
Acesta a fost singurul amical din Franta pe care l-a vazut si patronul Universitatii, Dinel Staicu. „Pentru mine este important nu numai cum jucatorii nostri evolueaza impotriva unor adversari cu nume, ci si faptul ca au depasit acest obstacol psihic. Fotbalistii Universitatii au jucat fara nici un fel de complexe in meciul cu Montpellier. Francezii ne-au condus cu 1-0 doar vreo trei-patru minutre, McBreen, abia introdus in teren, egalind. Si acest rezultat, 1-1, s-a pastrat pina la sfirsitul meciului“, a spus, vizibil incintat, Dinel Staicu.
Universitatea: Guso - Daouda, Papura, Rada - Miclea, Moti, Bundea, I. Stancu - Plesan, Borbely, Murgan. Au mai jucat: McBreen (l-a inlocuit pe Bundea, care s-a accidentat), Cl. Tudor, Stoianof, Cr. Bratu.

Nimes 2
„U“ Craiova 2
Despre meciul cu echipa din liga a treia Nimes, care s-a disputat pe 15 iulie, avem cele mai putine informatii, presa franceza acordind doar doua-trei rinduri acestui amical. Din cite s-a aflat, Sorin Cirtu a inceput aceasta partida cu rezervele, odihnindu-si titularii, iar francezii au condus la pauza cu 1-0. Dupa pauza, antrenorul craiovean a facut mai multe schimbari, iar Zeno Bundea a marcat doua goluri, unul fiind inscris din penalti. Oltenii au sustinut la sfirsitul meciului ca golul victoriei echipei Nimes a fost marcat din ofsaid.

AS Monaco 2
Universitatea 2
Ultimul amical al alb-albastrilor din cadrul turneului din Hexagon s-a disputat pe 18 iulie, la Hyeres, in compania vicecampioanei Frantei, AS Monaco. Universitatea a condus la pauza cu 2-1, prin golurile marcate de Borbely ('28) si Stoianof ('40), pentru monegasci inscriind Camara ('17). AS Monaco a egalat in ultimul minut de joc al meciului, Sebastian Carole transformind un penalti primit gratuit.
Universitatea: Guso - Daouda, Papura, Rada - R. Miclea, Moti, Plesan, I. Stancu - Vigariu, Murgan - Borbely. Au mai jucat: Stoianof, McBreen, Cl. Tudor si Cr. Bratu.
Un turneu bun shi sa consemnez prima victorie a dinamovishtilor in frantza 2-0 cu vannes :? :? (cine or fi ashitea?)

Oricum suntem optimishti in privintza sezonului care ne bate la usha.
:happy :happy :) :) :D :D

:happy :happy :happy :happy :happy :happy [/url]

ady_azzuro
21st July 2003, 13:21
sorry a fost 3-2 pt dinamo :P :P

EDMOND_
21st July 2003, 13:41
ady_azzuro ,stirile despre dinamo pune-le pe alta pagina .... sau uita-le , ca oricum nu prezinta importanta ... eu beau cafeaua dimineata si citesc ce se mai scrie aici , chiar vrei sa ma indispun de la prima ora !!?

ady_azzuro
21st July 2003, 13:45
Scrisei despre dinamo pt ca au cashtigat shi ei un meci cu o echipa necunoscuta pe cand noi am facut egal cu echipe titrate :) :)

rasheedkpenny
21st July 2003, 13:51
Uite o veste buna: Dinamo a luat bataie de la Marseille cu 2-0! Voi ati facut 2-2 cu Marseille. Sper sa ii bateti in campionat pe dinamovisti, asa, pentru dl. Netoiu!

ady_azzuro
21st July 2003, 13:57
nu shtiu de ce l numeshti dl?
e o jigodie oriunde sar duce il intereseaza numai bani
nu a pus nici in pic de suflet la echipele pe la care a fost.


sper sa ne incurajatzi shi voi la meciul cu dinamo : :yeah: :yeah:

EDMOND_
21st July 2003, 14:21
da , mah , le dai prea mare importanta... sa scrii despre ei aici ...
lasa-i , ca si asa e vai de mama lor!

inter
21st July 2003, 14:24
edmond, deseara treci pe la antrenament?

ady_azzuro
21st July 2003, 14:24
Asha e dai incolo de catzei


Sa vb mai mult despre ograda noastra

EDMOND_
21st July 2003, 15:52
Inter ,poate ,dar numai pentru vreo zece minute ,am fost plecat doua zile din tara , si am mult de lucru... la ce ora este?
As vrea sa merg insa la Brasov cand este turneul ,am auzit ca vine si Bursa....

inter
21st July 2003, 15:55
am citit in ziare ca e asta seara.....probabil pe la 19 :?
ma gandeam ce poate apar si multlaudatii stranieri pe acolo :thinkso:

EDMOND_
21st July 2003, 16:52
Am auzit ca jucam o dubla cu Steaua , iar apoi participam la un turneu destul de bun ,la Brasov... mai spun inca odata ca probabil este cea mai serioasa pregatire din ultimii ani pentru Stiinta!

inter
21st July 2003, 16:56
dar ce ne facem cu rezervele, daca primii 15 se misca bine, cand or veni cartonasele.............cam nasol :(

Sorin
21st July 2003, 17:46
mesaj pentru adi azzuro
Si daca tot ai renuntat sa ne obosesti cu rezultatele cainilor, poate inveti si putina gramatica ca esti primul suporter oltean care face greseli grave pe forumul asta.In adancul sufletului radeam cand vedeam celelalte galerii ca au si "uscaturi"printre ei .Stiu ca e forum de sport ,dar cica ar fi in limba romana :D

Sorin
21st July 2003, 17:55
Edmond, merita sa te duci la turneul ala .
Ma bucur ca au meciuri tari. Chiar cele mai tari meciuri amicale ale echipelor romanesti asta chiar daca si cele 3 au jucat cu unii dintre francezi.

Monaco(loc2) Marseille(loc3) Bordeaux(loc4) si Montpellier sint echipe bune

Dubla cu Steaua de pregatire este iar buna

Daca jucam si cu echipa lui Hagi la turneul de la Brasov e f bine

Sorin
21st July 2003, 17:56
pentru Inter,
eu nu vad nici 15 :( Care sint cei 15 dupa tine?

EDMOND_
21st July 2003, 18:20
Guso ,Daouda,Papura,Rada,Badea,Bundea, Plesan,Moti,Stancu,Vigariu,
Stoianof ,Murgan ;Borbely,Miclea,McBreen plus inca vreo doi trei tineri
pe care sorin ii crede valori certe si carora le pregateste cu multa grija debutul....

Netscape
21st July 2003, 18:24
Am inteles ca Murgan si Borbely nu sint inca transferati.

Pacala
21st July 2003, 18:36
:thinking: voi vorbiti de acelasi Mc Breen pe care-l stiu si eu ? :)
sau aparu unul bun cu acelasi nume? :D

EDMOND_
21st July 2003, 18:55
Nestcape ,eu am inteles ca pentru Borbely s-a perfectat intelegerea cu Astra pentru 100000 de dolari ( si inclin sa cred ca asa este ,Sorin nu ar fi jucat cu el titular daca nu avea certitudinea ca putea fi folosit ,la fel si Murgan... )
Pacala ,nici mie nu-mi place Mc Breen ,dar este in lotul Universitatii si uneori este o solutie ,dar cum spune Sorin numai pentru vreo 30 - 40 minute!

ady_azzuro
21st July 2003, 20:08
mesaj catre sorin:

maio sorine tu ma critici pt gramatica mea.
okay
zimi greshelile asha poate oi invatza shi yo mai bine limba asta

yo sunt la english school care apartzine de cambridge
asha ca scuzama pt gramatica mea :D :D

Deacuma incolo o sa incerc sa va vb numai in engleza poate asha ma intzelegetzi mai bine
ciao
bye

ady_azzuro
21st July 2003, 20:15
Beginnig with this day sir netzoiu is our president.
We were waiting for him
We missed him so much :( :( .

But the big problem is that now he has 4 white blue players which he can sell them anytime. The players are: Rada,Pleshan,Guso,Daouda.
These players are our best!!

He deceided to sell them to dinamo or steaua :ciocan: :ciocan: .
Incredible...
That's only dinel' fault...
But of course sir netzoiu won't come in craiova cos' our tifossi will kill him.
He can't even walk on our territory.
He is BANNED :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: .

EDMOND_
21st July 2003, 20:22
Blue , cred ca Sorin are ceva cu tine ,stie ca nu iti place Borbely si il tot lauda ... fii atent ce zice in prosport " cand am plecat in turneu am zis ca mai am nevoie de doi, trei atacanti In Franta am gasit unul Borbely"..
si apropo l la 18 ani si jumatate mijlocasul Cosmin Moti este surpriza turneului din Franta...

Sorin
21st July 2003, 20:28
you understood my suggestion as a complaint
ok, you can try to speak english, maybe it's better for bouth of us :D

ady_azzuro
21st July 2003, 20:32
Oricum cred ca limba nu conteaza
Conteza doar dragostea noastra pt universitatea craiova :happy :happy :) :) .


Mai conteaza ca jucatorii sa o simta shi s-o( :D ) aplice in teren.

FORZA STIINTA

Pacala
21st July 2003, 20:37
But the big problem is that now he has 4 white blue players which he can sell them anytime. The players are: Rada,Pleshan,Guso,Daouda.
These players are our best!!

He deceided to sell them to dinamo or steaua :ciocan: :ciocan: .
Incredible...
That's only dinel' fault...

Nu-ti face probleme ca nu semneaza aia pentru dinamo si nici pentru alta echipa.Numai un nebun s-ar duce la dinamo in acest moment.
Iar netoiu are in mana niste hartii fara valoare atata timp cat nu au semnatura lui Dinel ,nici stampila nu cred ca e buna iar semnaturile jucatorilor cu atat mai putin.
In orice caz ,se dovedeste inca o data ca Universitatea Craiova le produce teama alora din bucuresti iar jucatorii nostri sint doriti de echipele lor pentru ca ei stiu ca au jucatori lipsiti de talent si valoare.
Netoiu nu poate vinde nimic din ce nu e al lui. Nu-ti dai seama ca ar revolutie in Oltenia.
netoiu ar face mai bine sa stea cuminte ca nici nu stie ce risca continuand aceasta lupta. :drak: El cred ca e gluma sau s-a imbolnavit dupa bani si nu e bine deloc pentru el :D

ady_azzuro
21st July 2003, 20:43
Da asha e
Cred ca vrea sa se bage shi el in seama .
A vazut ca dinamo e distrusa , dar cred ca e fericit s-a ales cu ceva $$ din transferurile cainilor in strainatate.
Ceva imi spune ca se va intampla ceva exploziv vara asta :? :? (paraca pana acuma verile au fost diferite in OLTENIA) :yeah: :yeah: :yeah:

Sorin
21st July 2003, 20:43
Oricum cred ca limba nu conteaza
Conteza doar dragostea noastra pt Universitatea Craiova :happy :happy :) :) .
FORZA STIINTA

Dragostea conteaza in primul rand.

ady_azzuro
21st July 2003, 20:47
Am spus ca doar dragostea conteaza
Asta inseamna in primul rand
Corecteazam daca greshesc.

PS. am putea vb pe messenger daca ai msn or yahoo

adi17112002@yahoo.com
fortza_ady@hotmail.com

Sorin
21st July 2003, 20:49
" cand am plecat in turneu am zis ca mai am nevoie de doi, trei atacanti : In Franta am gasit unul : Borbely"..

Vorbim prea mult despre Borbely,in primul rand inca nu e definitivat transferul ,eu nu l-am vazut jucand niciodata si este un ilistru necunoscut cu citeva jocuri in prima divizie,mai mult ca rezerva si cu un nume ciudat.
Intai sa semneze si pe urma mai discutam despre el. Iar Sorin(nu eu, :)) face o greseala stupida ca il lauda la tv, i se urca aluia la cap iar aia de la Astra incep chiar sa creada ca dau cine stie ce Maradona :D Haideti sa ne pastram totusi cu picioarele pe pamant ca nu iei titlul cu din astia ca Borbely. :D

Pacala
21st July 2003, 20:55
Ia mai lasati-l pe Ceapa in pace ca e tanar si poate e bun.Numai ca inca nu e al nostru. Da nu cred ca a dat 100 000 pe el Staicu.Nici nu face :D

EDMOND_
21st July 2003, 22:02
Sorine , cred ca ai inteles gresit - nu eu am spus lucrurile bune despre
Borbely ci Sorin Cartu in prosport ,astazi ...de asemenea am inteles ca nu sunt nici un fel de probleme cu transferul lui.... deocamdata Sorin a simtit cine este fotbalist si cine nu... Hai sa vedem daca are fler...
Guso ,Daouda, Stancu ,Plesan,Bundea , Rada sunt titulari certi , Stoianof a devenit un jucator pe care se poate conta oricand ...(plus Claudiu Tudor si inca vreo doi pusti de 18-19 ani pe care Sorin este gata sa parieze!
Da-mi voie sa cred ce spune Sorin,Murgan si Borbely vor deveni titulari certi.... Astazi a mai spus ceva despre un mijlocas central al carui nume deocamdata nu vrea sa-l faca public..
Sa asteptam si vom mai vorbi peste cateva luni...

Blue
22nd July 2003, 01:40
Blue , cred ca Sorin are ceva cu tine ,stie ca nu iti place Borbely si il tot lauda ... fii atent ce zice in prosport : " cand am plecat in turneu am zis ca mai am nevoie de doi, trei atacanti : In Franta am gasit unul : Borbely"..
si apropo l: la 18 ani si jumatate mijlocasul Cosmin Moti este surpriza turneului din Franta...

:D :D :D tzine el neaparat sa ma contrazica :D :D :D
Daca el zice ca e bun , o fi. Acum daca il cheama Ceapa ,nu mai zic nimic :D :D :D citesc prin ziare ca l-ar cam fi luat.Sa vedem :happy

Toate ca toate ,da' ce facem cu libidinosul asta de netzoiu-catzoiu ca vad ca nu vrea sa ne lase in pace. Cred ca asta o cauta cu lumanarea si sigur o gaseste. Zau ca incep sa ma gandesc serios daca nu meita sa i se intample "oarece" ca parca prea nu se potoleste si se baga in fatza la Craiova :drak: Radem ,glumim dar cred ca e singura solutzie logica. /fu/

EDMOND_
22nd July 2003, 01:57
Blue , eu sunt destul de linistit in ceea ce-l priveste pe netoiu , nu stiu de ce ,dar am senzatia ca Staicu va gestiona bine aceasta situatie!
M-am distrat vazand stirile sportive de astazi... un reporter il intreaba pe Dinel daca a inceput sa predea echipa lui Netoiu... ,dinel zice ca l-a asteptat toata ziua pe Gigi la Craiova si ca acesta nu a venit! Il mai asteapta si maine si daca nu vine nu i-o mai da...!
Se pare ca liga a spus ca nu este de competenta ei ,ca numai tribunalul poate lua o hotarare... un astfel de proces cred ca poate dura ani buni.....

Blue
22nd July 2003, 02:04
aEdmond, asa sa fie,cum zici tu , da' sa stii ca ce face netoiu devine unic in istoria fotbalului de la noi si absolut INTOLERABIL.
INTINDE PERICULOS DE MULT COARDA

EDMOND_
22nd July 2003, 03:08
Sunt de acord cu tine ! De vina sunt si federatia si liga care permit astfel de lucruri....

Blue
22nd July 2003, 05:17
parca atat de ticalos ca asta n-a mai fost nimeni in istoria fotbalului.A depasit orice masura, recunoaste ca cere bani la negru ca sa nu plateasca impozit.Sfidarea justitziei in direct la tv :(

George
22nd July 2003, 07:02
netoiu este cel mai nemernic om din fotbalul nostru.Sper sa infunde puscaria si sa putrezeasca acolo :x

inter
22nd July 2003, 08:59
Sorine , pe cei 15 ia enumerat Edmond :thinkso:
iar in privinta laudelor pe care le adreseaza Cartu, eu nu cred ca exagereaza, cel putin in ultimii ani fiind foarte greu de a obtine de la el aprecieri pozitive in privinta propriilor jucatori, iar daca el ii lauda ....... stie el de ce :happy
Apropo mai jucam cu Steaua? daca da, tre sa jucam fara atacanti ca au ei grije sa-si dea singuri vreo 2-3 goluri :D :D :D :D

EDMOND_
22nd July 2003, 09:23
In urma cu cateva minute ,la stirile sportive s-a specificat ca Universitatea a rezolvat transferurile lui Borbely si Murgan , doar la Borbely mai trebuie semnat astazi contractul cu jucatorul...se pare ca Sorin are deja 11 titulari certi ,mai vrea doar 2-3 jucatori si zice ca putem deveni o forta inca din acest campionat, desi obiectivul lui este construirea unei echipe puternice care sa atace titlul in campionatul urmator...

Sorin
22nd July 2003, 09:47
ce mai, facurati echipa :D
ar mai fi citiva posibili pentru locurile alea vacante :) : Barbosa, Lux, Bengondo,Bratu,Roman,Lazarovici,Dananae,Serban,Pre da,Badoiu,Sava,
:D Lutu :P
:D

P.S.: ce s-ar face Sorin si Dinel fara ajutorul nostru la selectie ? :D

nemuritor
22nd July 2003, 09:55
ce mai aflarati de nemernicul ala de netoi si hartiile ale cu nu stiu ce dezlegari viseaza ?

EDMOND_
22nd July 2003, 10:11
Pai , in primul rand dezlegarile sunt valabile numai daca vor si fotbalistii .. tinand cont ca o parte sunt sub contract cu Becali ( prieten bun cu Netoiu ) teoretic exista posibilitatea unora dintre ei ...desi ma indoiesc.. poate totusi reuseste sa momeasca pe cineva... e insa constient ca este greu ...astazi l-am auzit spunand " poate nu vor fi patru ,poate doi sau chiar unul... Cica i-ar vrea pe Guso ,Daouda, Plesan ( ar fi culmea , dupa cat l-a tinut pe bara pentru ca nu a vrut sa semneze ) si Sava ...
Eu zic ca in privinta ultimului cred ca se mai poate discuta.... nu cred ca mai are loc la Craiova , mai ales dupa declaratiile Lui Sorin de ieri ( " Sava ,acest baiat de cartier..." ) ... Oricum este o nebuloasa ... se ajunge la tribunal ,probabil...se pare ca hartiile nu ar fi totusi valabile... sunt semnate de Ilinca ,stampilate cu parafa veche...etc...plus ca o dezlegare data in mod normal nu este valabila decat 45 de zile...dar cum in Romania orice este posibil....

rasheedkpenny
22nd July 2003, 10:28
Face câiNetoiu vreun artificiu si va ia jumate de echipa. Nu stii niciodata ce i-a pus sa semneze pe jucatori cand era acolo!
Ce e bine la voi e ca aveti resurse sa tot scoateti jucatori! Oricum ajung la marile rivale: Steaua si/sau Dinamo si dupa aia uita de unde au plecat(vezi Niculescu).

Sper, ca in fiecare sezon ca echipa Craiovei sa puna bete in roate echipelor din Bucuresti.

Pe de alta parte nu as vrea sa-l vad pe Dinel bucuro$ ca ii merge bine!

Gerson
22nd July 2003, 11:12
Face câiNetoiu vreun artificiu si va ia jumate de echipa. Nu stii niciodata ce i-a pus sa semneze pe jucatori cand era acolo!
Oricum ajung la marile rivale: Steaua si/sau Dinamo si dupa aia uita de unde au plecat(vezi Niculescu).
Pe de alta parte nu as vrea sa-l vad pe Dinel bucuro$ ca ii merge bine!
Mai repede moare si de luat tot nu ia hoitul de netoiu.Niculescu n-a uitat de aia stie ca nu se mai poate intoarce.E un ratat de cand a plecat de la Craiova.Cand juca aici era la nationala acum e un nimeni
Au tot furat echipele de militieni si apevisti inainte luau la ordin ,pe urma au momit cu banii catigati dupa ce-au vandut fiecare in strainatate cite un lot de jucatori stransi cu arcanul.Dar li s-a inchis robinetul scarnavilor din buciulesti.Nici mie nu mi-ar place sa-l vad fericit pe copos si nici pe suporterii rapidului de la tribuna I.

rasheedkpenny
22nd July 2003, 11:23
Intre Rapid si Craiova nu este totusi aceeasi concurenta cum este intre Craiova si Dinamo sau Craiova si Steaua. Nu? Eu asa stiam!
La nivel de galerii am inteles ca lucrurile sunt ok.
Inainte de 89 ambele echipe erau destul de defavorizate de sistem, poate de asta nu se au asa la cutite!

Gerson
22nd July 2003, 11:43
totul e relativ. Avem dusmani comuni veniti pe tancurile lui stalin si ramasi aici de atunci.Daca n-ar fi ei sau vor disprarea peste 2,3 ani,
sa vezi dusmanie intre noi. Au mai fost ciocniri, stie el corsicanu de ce a facut pace si cate luni a stat in spital si a mancat cu paiul dupa "meciul" din Lunca :drak:

EDMOND_
22nd July 2003, 13:41
Nu sunteti bine informati - actualii jucatori nu au nimic cu netoiu...toti jucatorii care aveau contract cu el au fost indepartati de la echipa...ultimul fiind Verdes... daca netoiu nu a reusit sa ne distruga dupa ce aluat toata echipa cu el la Dinamo , cu atat mai mult nu va reusi acum ,cand nu mai are putere aici!

inter
22nd July 2003, 13:52
brava Edmond, ai pus punctul pe I.
tot asta a spus si Corleone aseara :"degeaba are cainetoiu dezlegarile in alb, daca jucatorii nu semneaza" :D :D :D :D :D

ady_azzuro
22nd July 2003, 16:19
Ca veni vorba de bobitza, ce se mai aude de el?
Sigur la echipa nu mai vine la ratarile care l au exasperat pe sorin... :? :?

Am vazut ca e pe lista de transferari de pe siteul oficial al craiovei.
Acolo sunt multzi da' nu shtiu care dintre ei au plecat , mie teama ca nu-i vrea nimeni :D :D .
Marius Sava se pare ca nu-shi gaseshte echipa, asha ca nu ar fi de mirare sa se reintoarca la stiinta. Cea ce nu imi vine sa cred este declaratzia lui:"Nu mai am nici un fel de sentimente fatza de craiova" :? :?


Really weired this guy :D :D

Netscape
22nd July 2003, 20:13
Sorin a dat afara jucatorii care nu-si vad de treaba si strica atmosfera invatandu-i la tampenii si pe ceilalti.E greu sa le gasesti echipa cand toti stiu ce poame sint

ady_azzuro
22nd July 2003, 20:14
Atzi auzit Mutant transfug este insushire adresata cainetzoiului de catre un conilier doljean :yeah: :yeah: :yeah:

Guso shi daouda nau de gand sa plece :happy :happy :happy
Olteni adevaratzi!!

Netscape
22nd July 2003, 20:18
dar nu se pune problema sa plece, netoiu are in mana niste bucati de hartie igienica, n-au absolut nici o valoare dezlegarile alea in alb dupa 45 de zile si nu le poate antedata.Netoiu nu stie cum sa faca sa intre in puscarie,e un *******

ady_azzuro
22nd July 2003, 20:25
Da asha e shi cred ca in curand va lua drumul pushcariei, la cate manevre a facut, deshi cred ca are ceva pile pe la stat deoarece a fost ceva dubios shi cu transferu' lu clau gol la dinamo(mihaileshtii nevazand nici un ban) :rolleyes: :rolleyes: ,netzoiu scapand cu fatza curata....

Mie frica sa nu intre in posesia craiovei, avand acest atuuri :? :? .

Netscape
22nd July 2003, 20:29
a avut la liga , dar acum nu cred ca se baga dragomir sa-i tina partea.
Au amandoi proptele dar netoiu si-a facut multi dusmani inclusiv printre generalii de militie de cand trage pe sfoara pe dinamo si le veinde toti jucatorii iar la club vin foarte putini bani.Curand il vor urai dinamovistii mai rau decat il uram noi

ady_azzuro
22nd July 2003, 20:36
Sper din toata inima netzoiu sa ramana la dinamo shi sa-i duca in divizia B
Acolo le e locu!! :yeah: :yeah:
Acuma sunt singur ca dinamo nu are echipa de divizia A

Netscape
22nd July 2003, 20:47
sa-i retrogradeze pe dinamo si noi nu mai sintem suparati pe el :D :drak: dar sa ne lase in pace ca el prieteni nu are.Daca i-si inchipuie ca gheara sau giovani becali ii sint prieteni atunci e nebun.aia l-ar omori cu prima ocazie :drak: sansa lui e sa se puna bine cu noi retrogradandu-i pe dinamo :D

Gerson
22nd July 2003, 21:15
netoiu merita dus si lasat singur in mijlocul stadionul , daca scapa viu de acolo ... :D

Pacala
22nd July 2003, 21:20
eu pe netoiu l-as tine pe post de caine, i-as face o zgarda din sarma si
l-as lega in camp sa pazeasca lubenitele

Sorin
22nd July 2003, 22:00
Tot el i-a indepartat de la echipa pe Papura,Batranu,G,Popescu, mult rau a facut mizerabilul asta.Sa nu uitam ca intra el pe mana noastra pana la urma.
Nu trebuie iertat
Ca tot veni vorba de G.Popescu, el dorea sa vina la Craiova si vara trecuta.Oare de ce nu se intereseaza Sorin Cartu si Dinel Staicu daca vrea sa vina la Craiova.Rapidistii se intereseaza de el. Merita incercat un telefon.Precis Gbi vrea sa se intoarca.N-am mai avea devoie de Lux ala

Pacala
22nd July 2003, 22:19
Bine ca zisesi, G.Popescu trebuie sa vina la noi.Sorin si Dinel au chiar obligatia morala sa-i telefoneze :happy

Pacala
22nd July 2003, 22:30
iar netoiu trebuie arestat imediat din moment ce a recunoscut in direct la tv ca a cerut banii la negru, nu i-a inregistrat nicaieri, a recunoscut singur ca e un evazionist.Trebuie totusi stopat flagelul ,macarin cazurile evidente cand recunoaste singur ca boul
In loc sa fii tacut din gura si sa se ocupe de vanzarea cateilor mai face si valuri

Gerson
22nd July 2003, 23:05
netoiu merita sa faca puscarie pe viata cite a facut

EDMOND_
22nd July 2003, 23:09
Legat de mesajele de mai sus...
1. Nu cred ca are cineva bani in Romania ( sau daca are sa-i foloseasca in acest scop ) sa-i plateasca salariul lui Gabi Popescu... iar el nu are deocamdata de gand sa revina ...sunt doar vorbe ....plus ca din cate stiu eu contractul lui mai are doi ani de derulare.
2. Bobita Verdes se pare ca va semna cu Oradea , cel putin asa zicea netoiu ,care este propietarul jucatorului ,impreuna cu Gica Popescu... Asa ca este posibil ca Oradea sa aiba un atac Vrajitoarea - bobi Verdes
3. Nu cred ca Sava sau Lutu mai pot fi titulari in echipa lui Sorin ,care de fapt nici nu-i mai vrea , despre Sava chiar a declarat astazi ca nu este decat un baiat de cartier care foarte greu va redeveni fotbalist...

Sorin
22nd July 2003, 23:33
1 Mi-ar parea foarte rau sa aflu ca se duce la adversari G.Popescu numai pentru ca noi n-am stiut sa fim destul de insitenti.
2.Cred ca face atac bunicel Oradea cu cei doi olteni
3.Daca Sava si Lutu se transfera in strainatate nu conteaza dar nu vreau sa-i vad rupandu-ne plasa in meciurile directe, jucand pentru mizeriile din bucuresti
4netoiu merita pe scaunul electric

EDMOND_
22nd July 2003, 23:44
Sava si Lutu ... ma indoiesc ca vor mai reusi mare lucru ,nu este suficient talentul... iar lutu si Sava joaca deja din amintiri...

Sorin
22nd July 2003, 23:50
de acord cu tine Edmond dar nu vreau sa-i vad dandu-ne gol pt dinamo,steaua su rapid

Sorin
22nd July 2003, 23:53
Eu cred ca ar trebui trecut in regulamentul intern al clubului ca prim articol
ca nici un fotbalist de la Universitatea Craiova sa nu se transfere la o echipa bucuresteana de prima divizie.

Blue
23rd July 2003, 00:57
1.G.Popescu , ori la Craiova , ori in Coreea,in nici un caz in bucale

2.sa se duca invartoindu-se , cat timp nu se duc in bucale, sa joace la oradea

3.Sava,Lutu, ori afara ori la noi, nici un caz in bucalr.Mai bine ii tin rezerve la noi decat sa intaresc adversarii degeaba.Dupa mine sint totusi niste ratatzi amandoi. Singurul care are o mica sansa sa-i faca fotbalisi este SORIN CARTU

4. 1. Echipa e a lui Dinel, e cu totul alta societate inscrisa la FRF decat cea a cainelui imputzit
4.2. cu dezlegarile alea poate sa se stearga la fund,sint valabile 45 de zile,nu au semnatura lui dinel, stampila clubului, nu pot fi antedatate si nici nu se pune problema semnaturilor jucatorilor
4.3. potaia netoiu a recunoscut live la tv evaziunea fiscala.E caz penal, justitzia trebuie sa-si faca datoria si sa-l inchida altfel e posibil ca treaba justitziei sa fie facuta de persoane particulare

P.S.: IN REGULAMENTUL CLUBULUI TREBUIE SA FIE TRECUTE DOUA ARTICOLE :

1.ESTE INTERZIS CA JUCATORII NOSTRI SA SE TRANFERE LA CLUBURILE DIN bUCALE.

2.NUMARUL OLTENILOR DIN LOT TREBUIE SA FIE MAI MARE DECAT AL CELORLALTZI(uitatzi-va cum alearga nenorocitzii altora sa fure fotbalisti olteni si noi ii neglijam)

EDMOND_
23rd July 2003, 07:19
Blue , esti cam suparat in dimineata asta ,frate ,sau mi se pare mie!!??
Important este ca la echipa sa avem "caractere" si sa joace olteneste ..adica sa moara pe teren pentru culorile echipei ...
degeaba ai olteni gen Claudiu Niculescu care astazi se bate cu +pumnul in piept ca in tara nu va juca decat la Craiova si la noapte fuge cu netoiu la dinamo....
Si degeaba este oltean ca Sava care a devenit unul din simbolurile echipei daca bazandu-te pe simpatia unui intreg oras nu te mai antrenezi cum trebuie si-ti petreci nopti intregi prin baruri cu fetite si falsi suporteri
considerand ca poti trai o viata numai din talent...
Sa mergem in acest an pe mana lui Sorin si sa-l ajutam sa construiasca
echipa la care viseaza in primul rand el ... a declarat ca obiectivul lui principal in acest an este construirea unei echipe puternice care sa joace la victorie fiecare meci si care sa fie capabila ca anul viitor sa atace titlul...

Blue
23rd July 2003, 07:42
in seara asta, eu ma pregatesc sa ma culc. Ma deranjeaza noul scandal facut de cainetoiu .Asta face special ca sa strice atmosfera.
Sint destui olteni adevaratzi , nu numai niculescu sau Sava

inter
23rd July 2003, 09:09
savarina vrea sa calce pe urmele lui g.p. :evil: , aceleasi declaratii urmate de rasturnari de situatii ilare pt.ei :evil: :evil:
oricum pana la urma se pare ca militianul a fost mai istet decat ********ul :P

Pacala
23rd July 2003, 15:03
Savarina asta chiar e prost :D Dupa ce i-a balacarit pe dinamovisti si pe netoiu cum i-a venit la gura iar aia nu vor uita usor, acum fiindca nu se intelege la bani cu Dinel,pune paie pe foc prin declaratii sa nu mai poata sa se duca nicaieri.
Dezlegarea aluia nu e valabila dar nici contractul cu Dinel nu e semnat.
Echipele nu se ingramadesc sa-l angajeze stiindu-l cine e.I-si taie singur craca de sub picioare :D

Sorin
23rd July 2003, 16:58
Sint 100% de acord cu tine Blue. Cu tot ce-ai spus
Ca o completare, cred ca daca vine si Latzcko chiar dau cu pietre dupa el.
Daca pe celalat bozgor,il mai accept ca e tanar.Ratatul asta e de-a dreptul o sfidare la adresa noastra.

EDMOND_
23rd July 2003, 18:16
Sorine , de fapt cati ani are de esti asa suparat ? Nu prea stiu multe despre el ,dar stiu ca a fost elevul lui Sorin la Extensiv si parca scria bine de el prin ziare ..nu mai stiu , fratii Mihailescu il cotau destul de bine...
eu sunt dispus sa-i dau credit lui Cartu... Si stii de ce ? Pentru ca in returul campionatului trecut , dupa multa vreme am avut o echipa care putea invinge oriunde si care a fost infranta foarte greu , parca de 2 ori cu Astra si Timisoara.... meciuri destul de ciudate amandoua..)

inter
23rd July 2003, 18:21
posteaza chestia asta pe threadul lui poli si ne sar astia la gat :D :D :D
cum sa fie blat Craiova - Poli ? :D :D :D
ayrton deabia asteapta :D :D :D

apropo te duci la Brasov ?

EDMOND_
23rd July 2003, 19:00
Nu am spus ca afost blat! Am spus ca a fost ciudat ...in sensul ca o parte din fotbalisti au jucat de parca as fi jucat eu.... adica sperand ca poli se va salva ! De fapt si Sorin a fost suparat considerand ca nu au fost suficient de motivati... Poli a luptat in teren si ma bucur pentru ea....si pentru suporteri!

Pacala
23rd July 2003, 19:59
daca mai vine un ungur trebuie sa punem placute bilingve la stadion? :ciocan:
n-are ce cauta arpad la Craiova /nope/
cu poli n-a fost blat,a fot o savarina.
a aranjat dinel din motive obscure pana azi cu niste jucatori sa lua,bataie :(

ady_azzuro
23rd July 2003, 20:00
Ca veni vb de gp,el s-a apucat de impresiarat, e ucenic la ISM, shi fratzii becali tot legatura cu dinamo au (deshi s-au cam suparat ca nu au devenit patronii lui dinamo).
Ma gandeam sa se apuce shi el de sponsorizat nishte echipe mai indragite de el :D :D

Pacala
23rd July 2003, 20:03
gp a ajuns sluga oierului al batran,giovanii.Nu l-am inteles niciodata pe gp.Putea fi zeu si a ales sa fie sluga unui paduchios :jerk:

ady_azzuro
23rd July 2003, 20:10
Cred ca e prea zgarcit ca sa investeasca la craiova. :ciocan: :ciocan: .
Putea sa vine shi el la craiova asta vara, dar s-a dus la banii lui netzoiu care au fost mai numeroshi decat cei ai lui dinel :( :( .
Acuma vrea sa faca mai multzi anganjanduse ca impresar
Parca nu iar ajunge :D :D .

Pacala
23rd July 2003, 20:14
e ahtiat dupa bani. La citi bani avea el, ca are pentru trei vieti.Putea sa vina la Craiova sa joace gratis si sa ajunga un zeu. Cred ca daca venea nu iesea deloc in piedere.Fraier

EDMOND_
23rd July 2003, 22:59
Sunt de acord ca Gica a gresit grav, eu zic insa ca trebuie sa tinem cont si de lucrurile bune pe care le-a facut pentru Craiova ...care nu au fost putine , chiar si acum ,dupa conflict... Rada era fotbalistul lui si a acceptat sa-l lase definitiv la Craiova ....parca si Stancu era in aceeasi situatie !
Eu sunt convins ca situatia se va normaliza , iar scoala dela hanul Doctorului va produce si alti jucatori pentru Craiova! Eu cred ca si Dinel a avut o mare vina ,nu a stiut sa gestioneze situatia..... sunt lucruri pe care le vom afla mai tarziu...cum ar fi si situatia lui Tamas! Abia acum aflam ca acesta avrut sa joace la Craiova si se rezolvase problema dar nu s-a finalizat din vina lui...Dinel ,dupa cum recunoaste in presa de astazi....

Gerson
23rd July 2003, 23:22
a fost si vina lui dinel dar daca Gica Popescu dorea sa joace la Craiova o facea.Nu stiu totusi cum s-a putut duce la dinamo dupa ce se intamplase.
N-am inteles asta niciodata si n-as fi facut asta in locul lui.De asta sint absolut convins.
Iar Latzcko ala sa plece imediat ca va avea viata grea

Blue
24th July 2003, 00:50
nu stiu ce-a fost in mintea lui gica popescu. Un lucru e clar,la suporterii care-l iubeau atat nu s-a gandit deloc cnd a semnat.Nu stiu de ce ne-am gandi noi la el. El si-a ales sa lucreaze pt Becali ,suna a munca de samsar si postura de sluga. Judeca doar cu potofelul,e treaba lui.Inca n-a descoperit ca NU BANII SINT CEL MAI IMPORTANT LUCRU IN VIATZA

Cat priveste prezenta lui laszlo ala ,nu a fost bun nici la extensiv,e un nimeni.Eu il intzeleg pe Sorinel ca vrea sa aibe un grup de jucatori in care sa aibe incredere dar e jenant ca acei jucatori sa fie acolo doar ca zic frumos da,sa traitzi.Asta merge la apevisti si ********i prin bucale.In plus, lucrul cel mai important, ala e bozgor si astia ma irita numai cu fatza lor aia boccie si cu limba aia de babuini. Astia sint lighioane ciudate si scarboase,pe invers etc. Mi-e scarba de ei. Cand se intalnesc doi bozgori,o pun de o placutza bilingva. Sa plece dreac ca n-avem nevoie de toate lighioanele sa rada totzi de noi iar noi sa avem impresia ca nu mai este echipa noastra. Numai cand ii vad numele in ziar fac alergie la el.

Gerson
24th July 2003, 01:38
asa e Blue, moacele alora chiar cer pumni.Fara nici o exagerare. Am avut un coleg la scoala bozgor care lua bataie nonstop si chiar ca avea un muian pe care parca scria "Da-i". Astia au fetele facute exact pe pumn. :happy parca cer pumni chiar daca nu zic nimic.

vialli
24th July 2003, 03:54
netoiu merita spanzurat
gp este sclavul banului,sa stea la usa lui becali ,acolo ii e locul
latzcko este bozgor imputit,n-are ce cauta aici

Blue
24th July 2003, 04:03
:D :D :D

EDMOND_
24th July 2003, 06:51
Nu comentez , deocamdata! Nimeni nu detine adevarul absolut , cu atat mai mult ,noi, suporterii care uneori suntem excesiv de patimasi....
facem acuzatii care nu se bazeaza uneori decat pe un simplu zvon !
Ce se intampla in vestiarul echipei uneori este total diferit de ceea ce citim prin ziare sau doar presupunem...

oaspetele
24th July 2003, 07:50
Cat priveste prezenta lui laszlo ala...............In plus, lucrul cel mai important, ala e bozgor si astia ma irita numai cu fatza lor aia boccie si cu limba aia de babuini. Astia sint lighioane ciudate si scarboase,pe invers etc. Mi-e scarba de ei. Cand se intalnesc doi bozgori,o pun de o placutza bilingva. Sa plece dreac ca n-avem nevoie de toate lighioanele sa rada totzi de noi iar noi sa avem impresia ca nu mai este echipa noastra. Numai cand ii vad numele in ziar fac alergie la el.

mi se pare cam "hard" exprimarea ta, pentru un tip care nu traieste in tara lui..........
/nope/

Pacala
24th July 2003, 09:01
:ok: Blue :ok:

EDMOND_
24th July 2003, 09:06
Inter , nu ma mai duc la Brasov ,am inteles ca Universitatea a declinat invitatia... dar voi fi maine seara ,pe stadion ,la meciul cu Steaua....

Pacala
24th July 2003, 09:13
Universitatea a declinat invitatia... dar voi fi maine seara ,pe stadion ,la meciul cu Steaua....
N-am stiut, oare de ce :? :? :?
cred ca ar fi fost interesant :( de frica netoiului te pomeni

Sorin
24th July 2003, 10:33
macar liniste sa avem

EDMOND_
24th July 2003, 10:39
Nu are nici o treaba Netoiu cu anularea ....poate nu s-au inteles la conditiile de participare ,sau poate Cartu a considerat ca nu-i mai trebuie alt turneu si mai bine o da pe antrenamente si amicale ,dorind sa nu joace neaparat la rezultat ,ci sa verifice alti jucatori , sa imbunatateasca relatiile
de joc , cine stie....

ady_azzuro
24th July 2003, 14:31
Nu shtiu de ce sunteti rasisti cu arpad :? :? .
Este doar un jucator care merita a doua sansa.
Va mai aducetzi aminte de bundea care era un ratat un ucraina si acum a debutat la nationala decand a venit la criova :) :) .?

Eu cred ca merita o sansa, daca o iroseste merita sa fie alungat...


PS NU SUNT UNGUR , SHI NICI NU-MI PLAC UNGURII...

Netscape
24th July 2003, 14:59
Bundea e roman ,are o fire mai exuberanta si este tehnic.Eram sigur ca se adapteaza perfect.
Arpad /nope/

ady_azzuro
24th July 2003, 15:17
Poate shi arpad sa ishi revina din propria cenusha :happy :happy .
Ma mir daca o juac bine ce-o sa mai zicetzi :? :? .
Sper sa nu-l injuratzi :thinkso: :thinkso:

Netscape
24th July 2003, 15:25
ala n-a jucat niciodata bine deci n-are ce sa rasara la el.
Fa si tu,de curiozitate, un sondaj in tribuna printre suporteri sa vezi citi gasesti care-l inghit pe arpad :evil:
parca au mai fost unii injurati chiar daca bateau pentru ca erau bucuresteni si cateii netoiului :drak:

EDMOND_
24th July 2003, 16:59
Din cate stiu eu Sorin este printre putinii antrenori care nu joaca cu nici o "mana moarta" in teren ...daca el va considera ca Arpad asta merita loc de titular, chiar il merita ! hai sa gandim putin - toti pe care i-a refuzat pana acum fie nu aveau pic de talent , fie nu doreau sa semneze decat pe un an ,fie nu mai munceau sau duceau o viata nesportiva!
A oprit jucatori din care incet incet a fabricat titulari si facut o echipa
care nu se mai pierde cu firea in fata nimanui , in campionat... Iar dupa turneul reusit din franta ,unde a continuat sa-si caute titularii chiar puteti crede ca l-ar introduce in echipa pe arpad sau pe oricare altul doar de dragul ochilor lui...Sa fim seriosi! Sa acordam macar pentru un an credit total antrenorului care a adus ultimul titlu in Banie ( parca si ultimul event ) si sa-l lasam sa-si faca treaba asa cum stie el! In mod sigur se pricepe mult mai bine decat oricare de aici ,indiferent ca se numeste EDMOND_ , Blue ,Pacala ,Inter...etc Sa auzim de bine!

Sorin
24th July 2003, 17:08
Pentru Sorin Cartu jos palaria.E singurul om in care am incredere din toata conducerea clubului Universitatea Craiova.
Sa nu-l uit pe Silvian Cristescu ,bun venut ca director.Si in el am incredere.
Iar dintre jucatori in capitanul Badea, in Plesan si in Rada,uite ca sint citiva oameni adevarati si pe acolo. Insa toti olteni.
Guso, Bundea si Daouda iarasi cred ca sint baieti valabili. E bine sa se stranga in jurul echipei oameni de caracter care sa iubeasca echipa dezinteresat si din tot sufletul cum o facem noi.
Ma uitasi la enumerare :(
:P :)

inter
24th July 2003, 17:31
ai perfecta dreptate in privinta lui Cartu, daca el cosidera ca e bun, sa joace :happy

EDMOND_
24th July 2003, 17:38
Inter ,abia te asteptam sa te critic putin -- cum ai reusit frate ,astazi ,sa intri intai pe forumul lui Dinamo , si abia intr-un tarziu ,aici ,la noi..!!????

Sorin , nu te-am uitat ,dar prea te potrivesti in nume cu antrenorul Craiovei , daca se gandeau suporterii ca ma iau de el...!

inter
24th July 2003, 18:06
:D :D :D , sunt "preten bun "cu ayrton
si am citit in ziarele de dimineata despre intalnirea de la miezul noptii cu borcica si am vrut sa vad daca era ceva :ciocan: :ciocan: , da cand colo ......liniste :evil:

EDMOND_
24th July 2003, 19:04
OK , te-am iertat , dar sa nu se mai intample ! Ce zici de numirea lui Cristescu in lovul regretatului Petre Deselnicu ?

Sorin
24th July 2003, 19:40
coincidenta de prenume si atat, edmond

S.Cristescu pe ce post e, vicepresedinte sau director tehnic-sportiv?
Oricum e un mare castig Silvian.Pacat ca nu mai poate juca dar e bine sa fie acolo oameni care tin din toata inima la Stiinta

ady_azzuro
24th July 2003, 19:56
Atzi auzit declaratzia ultrashilor craiovenii care au zis ca ii vor pe lutu si sava inapoi la shtiintza?
Cica ei sunt simbolu' nostru :? :? .
Dar uita de comprtarea lor :D :D :D .
Ma referam la Gabi Blondu'
Seful galeriei, el a dat declaratzia

Sorin
24th July 2003, 20:09
eu sint de acord cu ei decat sa se duca la altii mai bine sa fie rezerve la noi. Poate reuseste Sorin Cartu sa faca oameni din ei. A facut destule minuni Cartu, de ce n-ar reusi si cu ei. Si Blue mi-a transmis asta si mai multi. Ne trebuie sa-i intarim pe imputitii aia din BUCIulesti neam de shepcalii de militieni,apevisti sau franari. In loc de olteni sa vina arpad /nope/

ady_azzuro
24th July 2003, 20:17
Eu inca sper ca ei ish vor reveni shi ne vor incanta din nou cu talentul loor :) :) .

Cartu are putinta sa-i faca jucatori serioshi.
Da' sa iti spun o poveste..
Pe vremea craiovei maxima (pevremea aia nici nu existam :D :D , m-m nascut in 88) jumatate de echipa se distrau faceau chefuri , sa nu-tzi mai amintesc da balaci care bea destul de mult, dar juca splendid a 2a zi.
Nu conteza viatza sportiva.
Conteaza doar ce faci in teren... :thinkso: :thinkso: .
Asha shi lutu shi sava daca ar fu jucat bine pt echipa lumea nu le zicea nimk ca jucau pe mese la discoteci :happy :happy .
Dar la ei nu merge sunt nishte caractere prea slabe pt a fi noaptea la disco shi a2a zi sa joace excelent precum o faceau DOBRI shi BALACI. :yeah: :yeah: :yeah:

Sorin
24th July 2003, 20:24
mi-e necaz sa-i vad ca joaca la dusmani. Ei au talent. Iar Sorin Cartu e singurul om din univers care poate sa-i faca fotbalisti.Daca el nu poate atunci aia se pot lasa de fotbal linistiti.
Sava nu se intelege la bani cu dinel Staicu ca e si ala un zgarcit fara pereche si a incurcat destule transferuri.
Despre Lutu nu stiu ce sa zic, planeaza asupra lui niste banuieli ca ar fi blatuit meciul cu bacau din retur sau ca ar fi spus ceva din vestiar dupa meciul cu Poli.Nu stiu ce sa cred. Parca ar fi frumos sa i se acorde o ultima sansa in viata, crestineste.

Sorin
24th July 2003, 20:25
cum adica, ii dau afara pe Lutu si Sava si il aduc pe arpad ?

ady_azzuro
24th July 2003, 20:30
Mai bine sava shi lutu decat arpad :happy :happy .
Dar daca nu se poate ca ei sa revina
shi arpad :D :D

EDMOND_
24th July 2003, 22:23
azzuro , componentii Craiovei Maxima nu faceau chefuri asa frecvent cum vrei sa lasi tu sa se inteleaga ,as zice ca dimpotriva ,cativa dintre ei erau chiar excesiv de seriosi.... iar cu Dobrin si Balaci ,mai mult legenda , in realitate in ziua dinanintea meciurilor intrau in cantonament...
Eu nu zic ca erau niste sfinti ,dar nici chiar asa..
Sava si lutu au ramas in stadiul de talente ,la 24 de ani ar trebui ca un fotbalist sa fie o certitudine...aduceti-va aminte ca Sava a prins contract in italia si nu a reusit sa fie un meci intreg titular... Nu cred ca va mai veni la Craiova , Cartu a declarat ca nu are nevoie de Baieti de cartier ( aluzie directa la el ) in echipa... Daca vreti putem sa analizam cat de eficienti si cat de folositori echipei au fost cei 2 in returul campionatului trecut! Ar fi trebuit sa fie de departe motoarele echipei , jucatorii care ar fi trebuit sa decida meciul ... A foist oare asa?

ady_azzuro
24th July 2003, 22:36
Nu or fi avut ei cine shti ce contributzie in retur.
Dar adutzi aminte in tur , mai bine zis la inceput cand au adus 50000 de oameni la meciul cu steaua shi ne-au purtat spre victorie , ne-au facut sa credem ca putem cashtiga campionatu...
Dar din pacate shi au luat-o in cap :( :( .
Dar suprterii olteni nu-i pot ultra pt ce-au facut ei pt stiinta...
De aceea cu toti spearam se ne mai arate odata ce ce au dost .
Shi cu cartu antrenor , da-mi voia sa cred ca poate sa-i readuk la realitate. :) :)

ady_azzuro
24th July 2003, 22:54
Vroiam sa precizes ca nu vreau sa ofensez meritele echipe de-a tunci(Doamne fereshte) shi imi cer scuze daca am dat de intzeles asta /nope/ /nope/ .

Itzi mai dau un examplu patrick kluivert.

Deci cei care chefuiesc pot sa aiba shi performantze :) :) .
Dar sava shi lutu parca au o scarba in ei cand joaca acuma.
Dar...

EDMOND_
24th July 2003, 22:59
azzuro , nu au facut mare lucru pentru Stiinta ,nici in tur...faptul ca au jucat bine trei- patru meciuri nu ma face sa uit celelalte multe meciuri in care ar fi trebuit sa fie motoarele echipei ! Sa ti-o spun mai explicit Sava a luat 60000 de dolari fara sa joace mai nimic...
Daca ai fi patronul echipei tu ai da lui sava 60000 de euro in campionatul care urmeaza? Este un salariu foarte mare...aici sunt de acord cu Dinel ,daca Sava vrea sa joace la Craiova sa accepte un salariu de 30000!
De ce crezi ca inca nu are echipa ..cati crezi ca se inghesuie sa-i plateasca salariul asta!!?

ady_azzuro
24th July 2003, 23:07
Nu merita sava bani nici el nici lutu .
Intradevar fotbalishtii in romania sunt extrem de mult platitzi :D :D .
Nu merita banii.
Atunci la inceput era frumos.
Da' a plecat shi stanga shi el era de baza acolo... am intzeles ca ar fi avut un conflict cu sorin, dar asha a plecat shi vladoiu care nu a facut cine shtie ce...
Un lucru e clar cu sorin cartu nu merge cu jumatati de masura ori fac jucatorii cum spune el ori la revedere drum bun!!! :happy :happy .
Shi imi place politica lui la nebunie :yeah: :yeah:

MegaBite
25th July 2003, 01:10
Iata ca Poli a reusit sa scape de probleme si acum e sigur ca va incepe campionatul si iata din nou ca cele doua galerii vor concura pentru tiltlul de cea mai frumoasa si cea mai numeroasa galerie.

Tinem sa anuntam echipele buCURestene(mai ales dinamo si mai putin Rapid) ca Poli va incerca sa le impiedice in drumul lor plin de blaturi prin Divizia A.
Daca nu e prea tarziu, vreau sa multumesc Craiovei pentru meciul de la Timisoara.

Forza Poli!
Forza Craiova!.

Blue
25th July 2003, 01:57
acum indiferent de gusturile mele, daca trebuie sa aleg intre Sorin Cartu si Sava&Lutu nu se pune problema, il aleg pe Cartu.
Daca el considera ca ruptura e definitiva atunci n-avem ce face.SORIN CARTU RAMANE ATUUL PRINCIPAL AL UNIVERSITATZII CRAIOVA.
Imi pare insa foarte rau ca partzile par a fi atat de ireconciliabile. Raman cu un coltz de inima indoit din cauza asta. Pacat :(

Blue
25th July 2003, 04:44
dar mare atentie, Staicu i-a pus niste conditii neclare lui Rada in contract el care a demonstrat atasamentul
Banica,Oprea si V.Stancu imprumutatzi la Resita? NU se poate asa ceva
Cu Latzko chiar au ajuns la tratative, periculos .Ala nu va fi niciodata acceptat de galerie. FAC PARIU CU ORICINE DE AICI PE CHESTIA ASTA
Acum vad ca-l vor iar pe I.Savu si pleaca MC Breen sa dea probe in Scotia. Parca e mai bun I.Savu dar nu ma omor nici dupa asta. De fapt amandoi sint slabi
Barbosa si Lux sint vrajeli ale lui Staicu si impresarul italian,sint sanse minime sa vina.Se aude ca copos nu prea il vrea pe N'Jock.De ce nu se intereseaza de el. Stau sa vaneze cai verzi pe peretzi cu Barbosa care daca era sa vina venea in Turneul din Frantza.De ce n-a venit in Frantza?
Se aduna nori negrii

inter
25th July 2003, 08:28
e incurcata rau chestia cu atacul daca pleaca si mc.breen in Scotia , chiar ca avem probleme majore in ac. compartiment.
Solutia nu se intrevede si sa speram ca se va rezolva urgent :(

Netscape
25th July 2003, 09:24
asa e , complicata treaba. Dinel parca le face pe toate pe dos , ma astept de la Sorin sa-l mai aduca cu picioarele pe pamant. N-avem atac, imprumutam cei mai de viitor tineri, ne jucam cu nervii lui Rada,ignoram doua talente, aducem ciudati ca lascko sau deloc ca in cazurile lui barbosa si lux. Incepe sa devina foarte ingrijorator,netoiu da tarcoale iar Mc breen pleaca in Scotia.Nu- mi plac deloc.Sint foarte ingrijorat :(

EDMOND_
25th July 2003, 10:15
Dupa cat am inteles eu in dimineata asta problema cu Rada s-a rezolvat , cuvantul hotarator avandu-l se pare Gica Popescu ( propietarul jucatorului ) 1 Din punctul meu de vedere Ionut Savu nu era un atacant asa rau , si chiar promitea .. impresia mea este ca poate mult mai mult ,cu conditia sa aiba langa el un atacant bataios... Hai sa vedem meciul cu Sreaua , dupa amiaza si aapoi mai vorbim ... Apropo ! Se pare ca Sorin il da titular pe Vigariu ,care mie imi placea foarte mult in urma cu doi trei ani , dar care parca intrase in ceata in era Netoiu.... Am privit primul 11 la fiecare echipa...Nu-mi vine sa cred ce echipa tanara avem ...si ce incarcata cu vedete la Steaua ! Guso,- Daouda,Papura , Rada ,- Bundea,Miclea,Moti,Plesan,Stancu,- Vigariu;Borbely ( nu-l vad pe Stoianof!)
Au fost trimisi la Resita o serie de3 jucatori ,deoarece s-a desfiintat echipa de tineret-rezerve si s-a vrut ca acestia sa ramana in sfera de influenta a Universitatii..

rasheedkpenny
25th July 2003, 10:30
Succes cu Steaua diseara...

inter
25th July 2003, 10:32
Edmond te duci deseara la meci?
daca da , fane si noua o cronica completa :happy

EDMOND_
25th July 2003, 11:34
Inter , bineinteles ca ma duc ! Cand sunt in tara nu prea scap meciurile Universitatii , iar daca se califica in vreo cupa am facut angajament ca ma duc la primul meci in deplasare....

ady_azzuro
25th July 2003, 16:08
Echipa fara atac nu prea merge.
Mie teama sa nu mai avem o serie de 10 meciuri fara gol
:evil: :evil: .
Asta numai vina lu' dinel :evil:

EDMOND_
25th July 2003, 18:00
Azzuro , nu cred ca este numai vina lui Dinel ! Desi am fost total contra lui Dinel cand a preluat Craiova acum mi-am schimbat in buna nmasura pozitia! Ma vad nevoit sa-i vad o serie de merite - Cartu antrenor ; turneu excelent in Franta cu adversari tari , o serie de transferuri reusite
( Guso,Daouda,Bundea,Stancu, si cei tineri adusi Stoianof ,Claudiu Tudor, Moti , ramane sa-i vedem pe Murgan si Borbely ,etc ). Eu cred ca la banii investiti a facut transferuri foarte reusite ... stiu ca sunteti dezamagiti ca nu au fost transferuri spectaculoase ...poate insa Dinel nu are atat de multi bani cat credem noi ,sau nu este dispus sa-i arunce in fotbal... nu vad de ce trebuie sa-l criticam la nesfarsit .. deocamdata nu a vandut jucatori si s-a straduit sa aduca altii Echipa este in reconstructie ,
o are de putin timp si deja nu mai avem rabdare ,am inceput sa-l criticam si pe Dinel si pe Cartu ( ca aduc4
e nu stiu ce jucator...caruia nu ne place mutra sau numele )...
Va propun sa gasiti voi un investitor care sa fie pe gustul tuturor ! Cred ca am uitat toti prea repede ca Dinel a fost singurul care a intins o mana si s-a oferit sa ajute Craiova! Si mai este si anti Bucuresti......
Pe mine cel mai mult ma doare atitudinea galeriei si amultor suporteri
mai degraba favorabila lui Ilinca ,care de fapt a fost Iuda care ne-a vandut !!
Ati vazut vreodata vreun banner contra lui ? Dimpotriva ,poate sta linistit alaturi de lideri ai galeriei si nimeni nu-l deranjeaza cu nimic! Intra in orice restaurant si toti il saluta...Etc.. Este corect ?

inter
25th July 2003, 18:13
da Edmond cu Ilinca a inceput dezastrul Craiovei
de ce nu e "injurat"de suporteri? pai prin 94-95 cand inca mai eram prin Craiova , cand venea pe terasa la "Europa" lasa vorba sa fie serviti cu ce doresc diferiti "lideri" ai galeriei :D :D :D (totusi fixa un plafon de 300$ pe saptamana :thinkso: )
Ilinca a inceput cu reciprocitatile cu jiji,jean si ceilalti /fu/ /fu/ /fu/
oricum pe marginea lui s-ar putea scrie un roman intreg :happy

ady_azzuro
25th July 2003, 18:49
Da asha am crezut shi yo la vremea acea ca ilinca dadea bani la galerie ca sa nu fie injurat :o :o .
Ilinca era in pragul falimentului shi de aceea a vandut-o lu' netoiu.
Yo nu shtiu ce bani a investit dinel la craiova, yo zic ca mai multzi a luat de cat a bagat.
Singur motivul in care pot sa il laud este aducerea lu' sorin ca antrenor.
Maniera in care jucatorii craiovei se datoreaza lu' cartu care saracu' a fost nevoit sa se descurce cu ce are :( :( .
Daca intradevar baga mana adanc in buzunar atuncia azi aveam atat dinita n'jock shi multzi alti , dar se pare ca nu e asha bogat precum a zis la inceput /nope/ /nope/ .
Cand a preluat echipa dinel erau destuli finantzatori care puteau conduce echipa (mihaileshtii arabii lu' balaci)
Dar oricum ii purtam tot respectu' lu' dinel chiar shi pt putzinul lucru care l-a facut pt "u" macar yo n-am auzit injuraturi la adresa lui in sezonul trecut... :) :)

Pacala
25th July 2003, 19:29
nu stiu cum de ati ajuns sa vorbiti despre ilinca acum. Acum nu mai conteaza ce a fost acum 3 ,4 ani.Important e ce sa intampla acum la echipa.
Care va duceti la meci , povestiti si voi ce fu

inter
25th July 2003, 19:35
Edmond a promis ca ne va tine la curent (220v :D ) pe noi ceilalti olteni plecati spre alte "zari" :thinkso:

ady_azzuro
25th July 2003, 20:10
Sper ca edmond ne va povesti de meciul cu steaua care sta sa inceapa :) :) .
De abia ashept sa aud inca o victorie shi o umilire a stelistilor :drak: :drak:
Bafta stiinta

inter
25th July 2003, 20:24
sa-i trimitem la stana :D :D :D
Forza Stiinta!

ady_azzuro
25th July 2003, 21:09
Shtie cineva cat e scoru la pauza ca pe net nu gasii /nope/ /nope/

inter
25th July 2003, 21:14
nu :(

inter
25th July 2003, 21:34
se pare ca tot Blue se va bucura primul pe net de scor :evil: :evil: :evil:
cand vii in tara tre sa dai multe beri :D :D :D :D :D

Pacala
25th July 2003, 21:37
Dar chiar nu e nici un craiovean aici? Eu nu inteleg cum da rezultatele Blue
:?