PDA

View Full Version : Gabriel Tamaș



Mario Di Lazi
23rd August 2008, 21:30
Name: Gabriel Sebastian TAMAȘ
Date of birth: 09.11.1983
Place of birth: Brașov
Height: 188 cm
Weight: 79 kg
Nationality: Romanian
Position: centre back

1998-1999 FC Brașov - 1B
2000-2001 Tractorul Brașov - 9B
2001-2002 Tractorul Brașov - 8B
2002-2003 Dinamo București - 6A
2003-2004 Galatasaray Istanbul - 6A
2004 Spartak Moskva - 8A
2004-2005 Dinamo București - 2A
2005-2006 Dinamo București - 3A
2006 Spartak Moskva - 2A
2006-2007 RC Celta de Vigo - 18A
2007-2008 AJ Auxerre - 15A
2008-2009 Dinamo București - A

RomanianSoccer.ro

HardmaN
14th February 2009, 14:55
TAMAS REFUZA SA MEARGA LA DINAMO II !!!


Gabriel TamaS refuza "retrogradarea" la echipa a doua a clubului si urmeaza sa revins la București. Fundasul dinamovist nici nu concepe sa se antreneze alaturi de jucatorii de la Dinamo II si este decis sa parăsească cantonamentul "ros-albilor" din Antalya.

Internaționalul român nu a primit foarte bine hotărârea conducerii de a-l trimite la formația secundă și a informat staff-ul tehnic că are de gând să se întoarcă la București cu prima cursă, anunta PROSPORT.

Nicolae Badea a anunțat în cursul acestei zile că fundașul urmează să se pregătească cu Dinamo II cel puțin până la finalul cantonamentului din Antalya deoarece a consumat băuturi alcoolice în cantonament.

"Măsura pe care am luat-o are drept cauză consumul de alcool în cantonament. Regulamentul nostru de ordine interioară nu permite acest lucru. De fapt, cred că niciun regulament nu acceptă așa ceva. Alcoolul nu este recomandat unui sportiv și nu cred că își are locul într-un cantonament de fotbal. Nu ne face plăcere nici nouă, nici lui Gabi, cu atât mai mult cât el este un jucător al echipei naționale. Când echipele (n.r. Dinamo și Dinamo II) vor reveni la București, o să avem o discuție edificatoare cu jucătorul", a declarat Nicolae Badea pentru ProSport.

HardmaN
14th February 2009, 15:01
Turcu deja l-a iertat pe Tamas :)


Desi a fost exclus din lotul primei echipe pentru o fapta extrem de grava, consumul de bauturi alcoolice în cantonament, Gabi Tamas se bucura in continuare de susțtnerea oficialilor formatiei din Ștefan cel Mare. Vasile Turcu mizeaza pe ambitia fundasului si este convins ca acesta se va reabilita si o va ajuta pe Dinamo să câștige titlul.

"Gabi Tamaș este un jucător de echipă națională și cred că își va reveni. Sper să nu se mai repete ce a făcut acum. Mircea Rednic nu a făcut altceva decât să aplice Regulamentul de Ordine Interioara prin retrogradarea lui Tamaș la echipa a doua. Eu sper ca Tamaș să se ambiționeze și sunt convins că ne va ajuta să luam campionatul, pentru că este un jucător de mare valoare", a declarat Turcu pentru Onlinesport.

iulian_1976
14th February 2009, 15:47
...pacat de baiatul asta :shocked:
A mai comis-o pe la nationala cu greseli insa daca nu este atent se duce la fund.
Chiar a fost prins cu sticla de spirtoasa ?:rolleyes:

Vladek
14th February 2009, 16:58
Vax, a tras si Tamas la masea, vai ce tragedie. O fi luat si el exemplu de la Dinu, cel care am citit ca radea o sticla de whisky din ala scotian, de buna calitate, pe zi. Ceea ce nu-l impiedica sa fie un jucator bun. Sau de la Bumbescu & Iovan, care trageau la masea de sambata pana duminica seara si apoi veneau la antrenament si alergau mai tare ca toti.

iulian_1976
15th February 2009, 20:08
...pai mai este fotbalul de acum 20 de ani ?:rolleyes:

Priviti poze cu TAmas si o sa observati culoarea pamantie de sub ochi.
Intrebati un medic ce semnifica?:rolleyes:
Atacam Serbia cu el.

petea
6th March 2009, 10:32
Tamas.Fara cuvinte!!!

The_Blonde
20th September 2009, 21:27
i love tamas :X

necon
5th August 2010, 23:00
Sa curga vinul

Pedro1984
9th August 2010, 13:17
jucator de valoare ...*

Michael Nick
9th August 2010, 14:42
De abia astept sa-l vad jucand in Premier League. Cred ca se va descurca, e un jucator valoros, dar putin indisciplinat .