PDA

View Full Version : TADICI - "Nu vreau sa imi dau eu demisia"



resita
21st August 2008, 15:52
Desi este contestat de toata lumea Tadici declara ca nu isi da demisia :rosu:

"Habar nu ai sa vorbesti romaneste, leaga si tu doua fraze si apoi mai vorbim. Esti un mare mincinos si nu am ce sa vorbesc cu tine. Trimiteai SMS-uri catre jucatoare. Esti un analfabet. Nu vreau sa imi dau eu demisia. Paleu a bagat cancerul in handbalul romanesc. Sa plece el inaintea mea. Paleu este la 50 de metri sub pamant din punct de vedere al calitatii umane. Mai invata limba romana si apoi trimite SMS-uri", spune Tadici

"Ai facut un mare rahat la Olimpiada. Te doare in cur de ce a facut nationala la Olimpiada. Era normal sa iti dai demisia. Plecai si bateam si noi Franta. Vai de capul tau domnule Tadici. Esti un mare *******. Sa iti fie rusine. Toata lumea pleaca din handbal din cauza ta. Tadici si-a batut joc de aceste fete. Daca era un antrenor cu capul pe umeri, aceste fete erau in finala. Pe Tadici il doare in fund de ce se intampla. S-a comportat ca un cioban la Olimpiada. Trebui sa isi ceara scuze pentru ceea ce a facut. Mare taran esti", vicepresedintele FRH, Petre Paleu

"Nu am cuvinte dupa acest meci. E urat de tot ce s-a intamplat. Acum ma indrept spre echipa, vreau sa am o discutie privata cu toate jucatoarele. Stiu ca e prea tarziu sa am aceasta discutie, dar trebuie sa ma gandesc si la viitorul acestei echipe. Cert este ca antrenorul Gheorghe Tadici nu va mai conduce nationala, contractul sau expirand in 31 august. Romania nu joaca asa cum imi doresc eu sa joace. Nu pot sa il "omor" pe Tadici pana nu am dovezi ca a gresit. Greselile se platesc. O sa discut cu fetetele. La nationala o sa vina un alt antrenor. E normal sa il sprijin si pe Tadici. Nu exista conflicte intre antrenor si jucatoare. Echipa nu a rezistat psihic. Cu cate trofee au castigat pana acum fetele au cedat psihic. Echipa Romaniei daca juca cum trebuie putea castiga o medialie, poate chiar cea de aur " Presedintele Federatiei Romane de Handbal, Cristian Gatu,

resita
21st August 2008, 15:52
Ce credeti vom scapa de Tadici sau nu?

YoYoyOi
21st August 2008, 15:54
sper sa se tina Gatu de cuvant... altfel nu merita decat antipatia tuturor si rezultatele astea "superbe"

rob_din
21st August 2008, 15:54
Va fi dat afara, n-am nici un dubiu

resita
21st August 2008, 15:56
Va fi dat afara, n-am nici un dubiu

cine stie ce asi are in maneca

daca nu-l dau afara inseamna ca ne meritam soarta cu acesti conducatori

miafangina
21st August 2008, 15:56
Cred si sper ca DA,altfel e de rau;nu cred ca domnul Gatu isi permite sa-l mai sustina.

mikeyy
21st August 2008, 16:01
Pai nu trebuie sa-si dea demisia :D
Ii expira contractul la sfarsitul lunii....asa ca nu tine de el!
Sper sa fie inlocuit.....nu stiu cu cine, dar sa fie :P

rob_din
21st August 2008, 16:02
Da, e clar ca bate campii atata timp cat ii expira contractul

dardar_3
21st August 2008, 16:10
O sa vina Mariana Tarca la nationala:great: Poate le schimba si mentalitatea jucatoarelor:ok:

resita
21st August 2008, 16:10
Da, e clar ca bate campii atata timp cat ii expira contractul

pai una este sa-i expire contractul si alta este sa fie demis sau sa-si deaa demisia :D

resita
21st August 2008, 16:11
O sa vina Mariana Tarca la nationala:great: Poate le schimba si mentalitatea jucatoarelor:ok:

doamne fereste.


asta acum se comporta ca si tadici darmai cand o avea rezultate

rob_din
21st August 2008, 16:11
pai una este sa-i expire contractul si alta este sa fie demis sau sa-si deaa demisia :D

Cum adica? Ce sa-ti dai demisia daca nu ai contract, de unde iti dai demisia?

resita
21st August 2008, 16:14
Cum adica? Ce sa-ti dai demisia daca nu ai contract, de unde iti dai demisia?

eu spun una tu intelegi alta

dupa asemenea performanta la olimpiada tadici ar trebui demis pe loc.

ce, noi vrem sa asteptam sa-i expire contractul ca sa scapam de el.

daca am avea conducatori destepti si mai ales dupa ce el i-a facut cu apa si otet ar fi trebuit anuntat direct ca este demis.

rob_din
21st August 2008, 16:20
eu spun una tu intelegi alta

dupa asemenea performanta la olimpiada tadici ar trebui demis pe loc.

ce, noi vrem sa asteptam sa-i expire contractul ca sa scapam de el.

daca am avea conducatori destepti si mai ales dupa ce el i-a facut cu apa si otet ar fi trebuit anuntat direct ca este demis.

acum si tu, ii expira peste 10 zile

mikeyy
21st August 2008, 16:21
O sa vina Mariana Tarca la nationala:great: Poate le schimba si mentalitatea jucatoarelor:ok:

Subscriu :D

rob_din
21st August 2008, 16:22
Nu, singura varianta cu care sunt de acord e antrenor strain

mikeyy
21st August 2008, 16:28
Nu neaparat ca e strain antrenorul..e o solutie buna.

resita
21st August 2008, 16:29
eu cred ca daca va veni Mariana Tarca va fi si mai rau

rob_din
21st August 2008, 16:31
Tarca e varianta feminina a lui Tadici

resita
21st August 2008, 16:38
Caracterul lui Tadici "Imi pare rau ca am calificat echipa la Jocurile Olimpice" :rosu::rosu::rosu:

rob_din
21st August 2008, 16:39
Caracterul lui Tadici "Imi pare rau ca am calificat echipa la Jocurile Olimpice" :rosu::rosu::rosu:

Si mie imi pare rau, stateam mai linistiti. Oriucm a calficat-o echipa nu Tadici

resita
21st August 2008, 16:41
Tadici " nu imi asum responsabilitatea pentru esecul de la Beijing" :rosu::rosu::rosu:

bre, noi cei de pe forum suntem vinovati pt. rezultate nu tadici

Sentient7
21st August 2008, 17:54
Gatu sa plece impreuna cu Tadici pe 31 August.cata responsabilitate in el,trebuie sa se gandeasca si la viitorul echipei.dar pana acum ce a facut?am mai zis-o,daca ai fost mare jucator nu trebuie sa fii si un mare conducator.in cazul lui Gatu nici macar unul decent.sa plece repede ca imi e greata si de el.numai declaratii de doi lei da,atat poate si atat stie.

Sorin Blaj
21st August 2008, 18:09
Nu i se va mai prelungi contractul, care expira la 31 august 2008.

ricochet4
22nd August 2008, 05:31
Asta cu antrenorul strain e o idiotenie. Adica nu mai avem noi antrenorii nostri ? Vrem arbitrii straini, antrenori straini, jucatori straini, spectatori straini, etc. Cu ce sint mai grozavi ?

rob_din
22nd August 2008, 08:19
Asta cu antrenorul strain e o idiotenie. Adica nu mai avem noi antrenorii nostri ? Vrem arbitrii straini, antrenori straini, jucatori straini, spectatori straini, etc. Cu ce sint mai grozavi ?

Ai o mentalitate de anii 1970

Da, antrenorii starini de top sunt mult mai buni decat cei romani si au si mentalitate moderna nu ca a ta

utd4ever
22nd August 2008, 08:22
Asta cu antrenorul strain e o idiotenie. Adica nu mai avem noi antrenorii nostri ? Vrem arbitrii straini, antrenori straini, jucatori straini, spectatori straini, etc. Cu ce sint mai grozavi ?


Chiar ca mentalitate de anii '70. Ai iesit vreodata din tara ? (nu o zic ironic, nu e nici o rusine daca n-ai iesit) Daca ai iesit, si nu pana in Bulgaria, de-aia sunt mai buni antrenorii straini.

ricochet4
22nd August 2008, 15:03
Sint pe naiba. Si rob, miorlaie la alta masa, ca n-am marunt.

rob_din
22nd August 2008, 17:44
În ediția de mâine a ProSport puteți citi un interviu cutremurător cu Luminița Huțupan. Acesta poate fi văzut, în exclusivitate, și la știrile Sport.ro de la ora 18:00.

Handbalista a dezvăluit în lacrimi corespondenților Sport.ro și Pro Tv detalii picante din interiorul vestiarului echipei. "Plâng de dimineața până seara. În loc să fac un copil am acceptat mizeriile de la națională. Vă spun eu de ce în 2005 Tadici nu avea curaj să vorbească în halul ăsta!"

Nu rata ProSportul de mâine!

rpb
22nd August 2008, 18:23
E clar ca lumina zilei ca Tadici va pleca si sper ca lucrul asta sa se intample printr-o demisie, asta merita oamenii fara caracter. Sper sa vina un antrenor strain de clasa, desi nu stiu daca avem bani sa platim asa ceva.

JJ
22nd August 2008, 20:34
Demisia din postul de antrenor dupa esecuri vine de la oamenii CU caracter.
Antrenorul trebuie sa fie cel mai bun pt. echipa Romaniei, si asta o decide federatia. Ce mi se pare oarecum inacceptabil e un antrenor de nationala simultan si antrenor de club.

resita
22nd August 2008, 22:55
În ediția de mâine a ProSport puteți citi un interviu cutremurător cu Luminița Huțupan. Acesta poate fi văzut, în exclusivitate, și la știrile Sport.ro de la ora 18:00.

Handbalista a dezvăluit în lacrimi corespondenților Sport.ro și Pro Tv detalii picante din interiorul vestiarului echipei. "Plâng de dimineața până seara. În loc să fac un copil am acceptat mizeriile de la națională. Vă spun eu de ce în 2005 Tadici nu avea curaj să vorbească în halul ăsta!"

Nu rata ProSportul de mâine!

http://www.sport.ro/jo-2008/hutupan.html?autoplay=true

fara cuvinte

adi_sampon
22nd August 2008, 23:21
Ar trebui sa plece Tadici dar sa nu vina Tarca ca e tot acolo

Marius
22nd August 2008, 23:25
Pana la urma a fost greseala lui Gatu, desi vad ca mai toata lumea se fereste s-o spuna. Tadici a plecat pe usa din dos de la Valcea, nucleul nationalei e format din jucatoare de la Oltchim, doar un nebun putea spera ca se vor intelege... din pacate pentru noi toti, nebunul a fost Gatu.

E trist sa vezi o femeie matura si responsabila, si in plus o mare, mare jucatoare, plangand din cauza unui taran notoriu ca Tadici... din pacate, cred ca numai la noi se putea intampla asta.

rob_din
22nd August 2008, 23:35
Pana la urma a fost greseala lui Gatu, desi vad ca mai toata lumea se fereste s-o spuna. Tadici a plecat pe usa din dos de la Valcea, nucleul nationalei e format din jucatoare de la Oltchim, doar un nebun putea spera ca se vor intelege... din pacate pentru noi toti, nebunul a fost Gatu.

E trist sa vezi o femeie matura si responsabila, si in plus o mare, mare jucatoare, plangand din cauza unui taran notoriu ca Tadici... din pacate, cred ca numai la noi se putea intampla asta.

Eu ma pot lauda cu faptul ca am spus exact acest lucru in ziua demiterii de la Oltchim dar era destui pe forum care au zis ca sunt nebun fiindca nu poate fi adus antrenor cu o luna inainte de JO. Imi permiteti sa ma indoiesc ca orice antrenor adus cu o luna inainte n-ar fi reusit macar un loc 7

Marius
22nd August 2008, 23:38
Banuiesc ca Musi singur le motiva mai bine pe jucatoare... nu stiu de ce, dar mi se pare asa un batranel simpatic, care nu poate spune decat vorbe frumoase :)

Acum nu putem sti niciodata daca un alt antrenor ar fi facut mai mult, cert e ca Tadici a facut prea putin, la ce lot a avut pentru Beijing.

resita
22nd August 2008, 23:40
eu tot intreb, pe cine punem in locul lui tadici?


ca daca o punem pe tarca am facut rahatul praf

Marius
22nd August 2008, 23:42
Repet, mie Dumitru Musi mi se pare ok... are experienta la nationala, e... docil :D

mikeyy
22nd August 2008, 23:45
Si in primele meciuri pe care le-am castigat...au lipsit cu desavarsire fazele de atac...nu am vazut sa se construiasca ceva. Cred ca si din cauza asta Bradeanu nu a putut iesi foarte mult in fata si sa inscrie....ea e obisnuita cu un altfel de joc. Noi, in atac, ori o angajam pe Galca ori cautam culoar pt a inscrie...dar asta nu e strategie de Jocuri Olimpice.
Ale noastre parca nu se gaseau pe teren.....in plus au folosit aceleasi scheme care le-am vazut la Oltchim in fiecare meci.
Pacat :(

mikeyy
22nd August 2008, 23:47
Repet, mie Dumitru Musi mi se pare ok... are experienta la nationala, e... docil :D

Doamne fereste cu Musi.
Eu i-as da o sansa Marianei Tarca...poate se aseamana cu Tadici ca tactica, dar parca e totusi altceva.
As pune-o pana la Europene si in functie ce face la Europene sa se decida daca mergem pe mana ei mai departe sau nu.

Roddicted
22nd August 2008, 23:49
http://www.sport.ro/jo-2008/hutupan.html?autoplay=true

fara cuvinte

pai nromal ca fara cuvinte.Hutupan abia scoate 3 vorbe:happy.Jucatoarele se plang ca miste copii de 3 ani .Daca vrei performanta trebuie sa induri multe...acuma dupa ce si-au spulberat sansele incep sa se planga prin presa.Nu am nimic cu Tadici,mi se pare un antrenor ok insa un pic cam sever.Nu inteleg ce aveti cu el daca nu-si da demisiia orium ii expira contractul...Ar trebui sa le plangem de mila jucatoarelor?:rolleyes:

resita
22nd August 2008, 23:51
pai la ce jucatoare avem ar trebui sa facem legea in handbalul mondial

tadici este expirat, nu se mai poate lucra cu el dar tare mi-e frica ca gatu o va numi pe tarca si atunci chiar ca ne meritam soarta.

pai ce a facut tarca ca antrenoare, ce performante are ca antrenoare ca sa ii dam pe mana nationala romaniei?

mikeyy
22nd August 2008, 23:52
pai nromal ca fara cuvinte.Hutupan abia scoate 3 vorbe:happy.Jucatoarele se plang ca miste copii de 3 ani .Daca vrei performanta trebuie sa induri multe...acuma dupa ce si-au spulberat sansele incep sa se planga prin presa.Nu am nimic cu Tadici,mi se pare un antrenor ok insa un pic cam sever.Nu inteleg ce aveti cu el daca nu-si da demisiia orium ii expira contractul...Ar trebui sa le plangem de mila jucatoarelor?:rolleyes:

Hutupan tace, dar face!
Pana una alta e in topul portarilor de la JO...trebuie apreciata, chiar daca cateodata mai da si ea cu bata in balta. Eu recunosc ca nu o inghit, nu e departe ca si caracter de tadici, dar ii recunosc talentul de sportiv.
Pt ceea ce a facut in meciul cu Rulmentul nu o sa o uit niciodata :D

Roddicted
22nd August 2008, 23:52
pai la ce jucatoare avem ar trebui sa facem legea in handbalul mondial

tadici este expirat, nu se mai poate lucra cu el dar tare mi-e frica ca gatu o va numi pe tarca si atunci chiar ca ne meritam soarta.

pai ce a facut tarca ca antrenoare, ce performante are ca antrenoare ca sa ii dam pe mana nationala romaniei?

Tarca e mai rea ca tadici va zic eu...Antrenorul strain e solutia

resita
22nd August 2008, 23:53
o sa o plangem noi pe hutupan, nu mai pupam noi portar cum este ea.

toata stima in fata ei din partea mea :ok:

resita
22nd August 2008, 23:54
Tarca e mai rea ca tadici va zic eu...Antrenorul strain e solutia


il aducem pe Raymond Domenech :drak:

mikeyy
22nd August 2008, 23:55
Tarca e mai rea ca tadici va zic eu...Antrenorul strain e solutia

O cunosti personal???
De unde ai dedus ca e rea?
Ca in meciuri nu are un comportament din care sa rezulte ca e "rea" asa cum zici tu.

Roddicted
22nd August 2008, 23:57
O cunosti personal???
De unde ai dedus ca e rea?
Ca in meciuri nu are un comportament din care sa rezulte ca e "rea" asa cum zici tu.

rea in sensul ca e mai putin valoroasa ca tadici ca antrenor .Nu m-am referit la caracter.

rob_din
22nd August 2008, 23:59
O cunosti personal???
De unde ai dedus ca e rea?
Ca in meciuri nu are un comportament din care sa rezulte ca e "rea" asa cum zici tu.

Pai a fost data afara de la Ryulmentul exact din aceleasi motive, se comporta cu jucatoarelel de parca erau sclavele ei

rob_din
23rd August 2008, 00:00
Eu va spun: fara Hutupan nu mai avem nici o sansa, portarul conteaza enorm in handbal, iar celelalte doua sunt bebelusi pe langa valoare Luminitei. Tadici ar fi trbuit sa se roage de Hutupan sa continue nu s-o injure.

rob_din
23rd August 2008, 00:02
pai nromal ca fara cuvinte.Hutupan abia scoate 3 vorbe:happy.Jucatoarele se plang ca miste copii de 3 ani .Daca vrei performanta trebuie sa induri multe...acuma dupa ce si-au spulberat sansele incep sa se planga prin presa.Nu am nimic cu Tadici,mi se pare un antrenor ok insa un pic cam sever.Nu inteleg ce aveti cu el daca nu-si da demisiia orium ii expira contractul...Ar trebui sa le plangem de mila jucatoarelor?:rolleyes:

Da eu le plang, fiindca stiu ce inseamna sa ai un badaran care sa-ti tipe toata ziua in cap. Tu inca te crezi in secolul 19, se poate face performanta si cu metode civilizate
Sau tu crezi ca antrenoarea Norvegiei da cu biciul in fete?

mikeyy
23rd August 2008, 00:02
rea in sensul ca e mai putin valoroasa ca tadici ca antrenor .Nu m-am referit la caracter.

Pana una alta, Tarca a reusit sa se mentina in campionat cu o echipa nu asa puternica cum a fost Oltchimul sezonul trecut.
Eu o apreciez pe aceasta antrenoare si as fi mai mult decat bucuros sa o vad la Nationala.

rob_din
23rd August 2008, 00:02
Pana una alta, Tarca a reusit sa se mentina in campionat cu o echipa nu asa puternica cum a fost Oltchimul sezonul trecut.
Eu o apreciez pe aceasta antrenoare si as fi mai mult decat bucuros sa o vad la Nationala.

Doamne fereste, am cadea din lac in put

Singura solutie: antrenor strain

Sorin Blaj
23rd August 2008, 00:02
rea in sensul ca e mai putin valoroasa ca tadici ca antrenor .Nu m-am referit la caracter.

Asa rea cum o consideri tu, a invins nationala Romaniei (90%), cu marele Tadici antrenor. Chiar daca a fost pana la urma doar o victorie de palmares, a tras un semnal de alarma. In conditiile in care Rulmentul nu era nici Ungaria, Franta sau Norvegia, sa enumar doar echipele care ne-au invins la JO.

mikeyy
23rd August 2008, 00:04
Pai a fost data afara de la Ryulmentul exact din aceleasi motive, se comporta cu jucatoarelel de parca erau sclavele ei

Robert nu asta a fost motivul....ea nu a plecat din acest motiv!
Nu va luati din ce spune presa....eu stiu din sursa sigura ca motivul pt care a fost si ea data afara a fost neintelegerea conducerii cu Sorin Tarca!

Marius
23rd August 2008, 00:06
Tarca s-a mentinut campionat pe locul 2. A avut o echipa de locul 2 pe care a tinut-o acolo, nu mi se pare ceva senzational. Asa cum Tadici a avut Oltchim de locul 1.

Roddicted
23rd August 2008, 00:06
Da eu le plang, fiindca stiu ce inseamna sa ai un badaran care sa-ti tipe toata ziua in cap. Tu inca te crezi in secolul 19, se poate face performanta si cu metode civilizate
Sau tu crezi ca antrenoarea Norvegiei da cu biciul in fete?

:happypresupun ca chestia cu biciul e doar o metafora.Fiecare antrenor are stilul lui.Uitati-va la rusoaice.Ale noastre parca is niste copii la care atunci cand tipi incep sa se supere si sa boceasca

mikeyy
23rd August 2008, 00:06
Doamne fereste, am cadea din lac in put

Singura solutie: antrenor strain

Daca nu dai si un nume degeaba spui "antrenor strain". Nu ma incalzeste cu nimic.

Roddicted
23rd August 2008, 00:08
se gasesc stai calm.Asa cum a gasit oltchimul asa gaseste si nationala...

Sorin Blaj
23rd August 2008, 00:09
Doamne fereste, am cadea din lac in put

Singura solutie: antrenor strain

Eu am si un nume: Anja Andersen.

Va rog sa nu sariti imediat si sa incercam sa analizam la rece aceasta posibilitate.

A aratat ce poate in LC si mai ales in acea nefericita dubla cu Serbia. Ca sa nu mai spun ca Tadici, prin tampeniile pe care le-a spus la adresa Anjei, practic ne-a scos de la europene. Pentru cine nu stie, Anja a antrenat Serbia doar pentru barajul cu Romania, ca sa-i dea o palma ingamfatului de Tadici. Si l-a pus cu botul pe labe si pe cale de consecinta, am pierdut pentru prima data o calificare la europene.

Atunci a fost un prim moment care trebuia sa dea de gandit celor care conduc handbalul, dar se vede ca sau le cam lipseste materia cenusie, sau le este frica sa ia decizii. Acum, dupa JO, vad ca se pot lua.

In fine, sunt sigur ca vom discuta la greu despre subiectul asta.


Ar mai fi de discutat doua aspecte:
1. daca ar fi de acord
2. daca mai antreneaza

mikeyy
23rd August 2008, 00:10
Tarca s-a mentinut campionat pe locul 2. A avut o echipa de locul 2 pe care a tinut-o acolo, nu mi se pare ceva senzational. Asa cum Tadici a avut Oltchim de locul 1.

A iesit Rulmentul pe 2, dar nu uitati ca a fost la egalitate de puncte cu Oltchimul!
Slaba cum a fost Rulmentul i-a pus probleme Oltchimului!

resita
23rd August 2008, 00:19
Eu am si un nume: Anja Andersen.



sau Olivier Krumbholz :D

rob_din
23rd August 2008, 00:27
Eu am si un nume: Anja Andersen.

Va rog sa nu sariti imediat si sa incercam sa analizam la rece aceasta posibilitate.

A aratat ce poate in LC si mai ales in acea nefericita dubla cu Serbia. Ca sa nu mai spun ca Tadici, prin tampeniile pe care le-a spus la adresa Anjei, practic ne-a scos de la europene. Pentru cine nu stie, Anja a antrenat Serbia doar pentru barajul cu Romania, ca sa-i dea o palma ingamfatului de Tadici. Si l-a pus cu botul pe labe si pe cale de consecinta, am pierdut pentru prima data o calificare la europene.

Atunci a fost un prim moment care trebuia sa dea de gandit celor care conduc handbalul, dar se vede ca sau le cam lipseste materia cenusie, sau le este frica sa ia decizii. Acum, dupa JO, vad ca se pot lua.

In fine, sunt sigur ca vom discuta la greu despre subiectul asta.


Ar mai fi de discutat doua aspecte:
1. daca ar fi de acord
2. daca mai antreneaza

Eu nu sar, dar crezi ca ar veni?

rob_din
23rd August 2008, 00:28
sau Olivier Krumbholz :D

Nici asta n-ar veni, desi e probabil cel mai bun antrenor din lume de handbal feminin. Cum naiba a reusit asemnea performante cu jucatoare care n-au fost cine stie ce valori ma depaseste


Un lucru e clar: trebuie un antrenor starin, dar unul de top, nu unul gen Muller

rob_din
23rd August 2008, 00:29
Daca nu dai si un nume degeaba spui "antrenor strain". Nu ma incalzeste cu nimic.

De dat dau 10 nume, problema e daca vrea Gratu

resita
23rd August 2008, 00:29
Eu nu sar, dar crezi ca ar veni?

ca sa vina trebuiesa fie chemata

eu nu cred ca cei din federatie au de gand sa aduca un antrenor strain

daca ar fi din tara eu l-as alege pe Kalman Roth

resita
23rd August 2008, 00:31
De dat dau 10 nume, problema e daca vrea Gratu


ai pus punctul pe rana

ce doreste de fapt gatu?

sa nu uitam ca nici el nu mai este in relatii bune cu cei din subordinea sa si s-ar putea sa apara probleme si pt. el. remember episodul omer

rob_din
23rd August 2008, 00:31
ca sa vina trebuiesa fie chemata

eu nu cred ca cei din federatie au de gand sa aduca un antrenor strain

daca ar fi din tara eu l-as alege pe Kalman Roth

Nu stiu, sincer nu stiu prea multe despre Roth

Sorin Blaj
23rd August 2008, 00:32
Eu am si un nume: Anja Andersen.

Va rog sa nu sariti imediat si sa incercam sa analizam la rece aceasta posibilitate.

A aratat ce poate in LC si mai ales in acea nefericita dubla cu Serbia. Ca sa nu mai spun ca Tadici, prin tampeniile pe care le-a spus la adresa Anjei, practic ne-a scos de la europene. Pentru cine nu stie, Anja a antrenat Serbia doar pentru barajul cu Romania, ca sa-i dea o palma ingamfatului de Tadici. Si l-a pus cu botul pe labe si pe cale de consecinta, am pierdut pentru prima data o calificare la europene.

Atunci a fost un prim moment care trebuia sa dea de gandit celor care conduc handbalul, dar se vede ca sau le cam lipseste materia cenusie, sau le este frica sa ia decizii. Acum, dupa JO, vad ca se pot lua.

In fine, sunt sigur ca vom discuta la greu despre subiectul asta.


Ar mai fi de discutat doua aspecte:
1. daca ar fi de acord
2. daca mai antreneaza

Rob_din, asta am spus si eu. :)

rob_din
23rd August 2008, 00:35
ai pus punctul pe rana

ce doreste de fapt gatu?

sa nu uitam ca nici el nu mai este in relatii bune cu cei din subordinea sa si s-ar putea sa apara probleme si pt. el. remember episodul omer

Gatu nu mai are putere mare in FRH, altii vor hotari

resita
23rd August 2008, 00:35
Nu stiu, sincer nu stiu prea multe despre Roth

momentan este antrenorul echipei natinale de hanbal feminin U20

resita
23rd August 2008, 00:37
Gatu nu mai are putere mare in FRH, altii vor hotari

pai asta am observat si eu, Paleu a avut un cuvant mai important decat gatu

dar sa nu uitam ca paleru a scapat pasarica ieri si mi-e teama

rob_din
23rd August 2008, 00:39
Acum ramane de vazut ce obiectiv se are in vedere, poate se vrea construirea unei echipe de la zero. Eu asa cred ca ar trebui sa se procedeze, cred ca CE e compromis, obiectivul trebuie sa fie CM

resita
23rd August 2008, 00:42
de ce sa fie compromis C.E.?

mai ales ca avem de luat o revansa in fata ungariei si a frantei ( doamne ce grupa avem si aici)

rob_din
23rd August 2008, 00:43
de ce sa fie compromis C.E.?

mai ales ca avem de luat o revansa in fata ungariei si a frantei ( doamne ce grupa avem si aici)

Eu cred ca va dura ceva pana se vor potoli apele, decembrie e prea curand. Ma rog, sa vedem cu ce echipe vin favoritele, dupa JO se obisnuieste sa se trimita o echipa secunda. Norvegia sigur va face acest lucru

mikeyy
23rd August 2008, 00:44
Acum ramane de vazut ce obiectiv se are in vedere, poate se vrea construirea unei echipe de la zero. Eu asa cred ca ar trebui sa se procedeze, cred ca CE e compromis, obiectivul trebuie sa fie CM

Da, mai ales in cazul in care se vor retrage cateva jucatoare...trebuie construita o noua echipa.
Hutupan se va retrage, deci vom avea o pierdere mare in aparare.

Referitor la portar....vreau sa va intreb ceva. Cum vi se pare portarul de Cluj? Spre rusinea mea nu stiu cum o cheama, dar am vazut-o in cateva meciuri aparand foarte bine. Pot sa zic ca m-a surprins in mod placut.

rob_din
23rd August 2008, 00:45
Da, mai ales in cazul in care se vor retrage cateva jucatoare...trebuie construita o noua echipa.
Hutupan se va retrage, deci vom avea o pierdere mare in aparare.

Referitor la portar....vreau sa va intreb ceva. Cum vi se pare portarul de Cluj? Spre rusinea mea nu stiu cum o cheama, dar am vazut-o in cateva meciuri aparand foarte bine. Pot sa zic ca m-a surprins in mod placut.

Cristina Dogaru a mai fost pe la nationala, nu mi se pare cine stie ce valoare, dar e mai buna decat cele 2 promovate de Tadici

Mare mare problema vom avea in poarta

rob_din
23rd August 2008, 00:46
Dr nu stiu daca in afara de Luca si Hutupan se mai retrage cineva

Bine, eu nu bag mana in foc ca Hutupan chiar se va retrage. A mai zis-o de cateva ori

resita
23rd August 2008, 00:48
Cristina Dogaru

:floricica::kiss: cea mai simpatica din romania ( scuze de offtopic :D)


Dr nu stiu daca in afara de Luca si Hutupan se mai retrage cineva

Bine, eu nu bag mana in foc ca Hutupan chiar se va retrage. A mai zis-o de cateva ori


se va retrage mai mult ca sigur

mikeyy
23rd August 2008, 00:48
Dr nu stiu daca in afara de Luca si Hutupan se mai retrage cineva

Bine, eu nu bag mana in foc ca Hutupan chiar se va retrage. A mai zis-o de cateva ori

Bese nu? :( Ea ar trebui sa se retraga prima....nu inteleg ce a cautat la Olimpiada...a fost pe langa total!

rob_din
23rd August 2008, 00:49
Bese nu? :( Ea ar trebui sa se retraga prima....nu inteleg ce a cautat la Olimpiada...a fost pe langa total!

De retras nu se va retrage dar nu stiu ce va face fara Ghita antrenoe. E febletea lui, a ordonat sa fie si portdrapel

mikeyy
23rd August 2008, 00:52
De retras nu se va retrage dar nu stiu ce va face fara Ghita antrenoe. E febletea lui, a ordonat sa fie si portdrapel

Sa se ia de manuta si da plece impreuna!
Mi-a tocat nervii Bese in meciul cu Franta de ieri!

rob_din
23rd August 2008, 00:58
Ca sa fim corecti a facut si meciuri bune Bese

Sentient7
23rd August 2008, 03:18
...a facut dar exclusiv in aparare.conform gsp.ro,Bese si Lecusanu se retrag si ele din nationala,alaturi de Hutupan bineinteles.cred totusi ca atat Bese cat si Lecusanu ar reveni asupra deciziei,desi sper ca pe Bese nu o va mai convoca nimeni.cand pierzi un portar de valoarea lui Hutupan pierzi jumatate de echipa,si nu cred ca ea la 36 de ani sa mai revina asupra deciziei.sper ca pe Tamas/Tolnai nu le mai vad in veci la nationala.ar fi Paula Radulescu titulara la vicecampioana Ungariei,Dunafer parca si Kerekes adusa la Brasov.astea sunt doua nume care mi-au venit rapid in minte.e adevarat ca nu mai sunt la prima tinerete.

rob_din
23rd August 2008, 10:03
La portari vom suferi enorm, eu insa nu cred ca Hutupan se va retrage, poate isi va lua o pauza si va rebi

leu_alb_albastru
24th August 2008, 15:23
Am citit cu atentie toate mesajele de pana acum. De acord in primul rand cu aceia care scriu ca Tadici e badaran si se comporta urat, dar si cu aceia care sustin ca sportul de performanta nu se face numai cu blandete.
Dincolo de pareri, rezumatul este, insa, simplu: Tadici trebuie sa plece pentru ca nu si-a indeplinit obiectivul.

Personal cred ca Mariana Tarca este cea mai potrivita in acest moment. Acum cativa ani Rulmentul era o echipa de 2 lei si a facut-o campioana, anul acesta a tinut pasul cu Oltchim si a ajuns in finala Cupei Cupelor, pierzand numai un meci (la un gol, la Bera-Bera) pana acolo. Unii spun ca se comporta urat cu jucatoarele. Nu stiu cum e la antrenamente, dar in time-out-uri nu am vazut asa ceva, ba dimpotriva. In plus, le cunoaste foarte bine pe jucatoarele din campionat si stie ce potential au fiecare.

SweetBoy
28th August 2008, 14:23
Nu vreau sa vina Mariana Tarca la Nationala :(