PDA

View Full Version : Noul site FANS



fans03
20th August 2008, 13:37
Grupul nostru are un nou site, blog de fapt, care l-a inlocuit pe cel vechi. Adresa este:
www.fans03.wordpress.com (http://www.fans03.wordpress.com)
Ca si pana acum gasiti aici cronici de la meciuri si poze, materiale, dar si date din istoria clubului nostru.

ATHC
21st August 2008, 14:30
Noi, 5 fosti membri Fans, ne simtim obligati sa facem unele precizari in conditiile in care actualii membri ai acestui grup continua pe drumul lor evitand sa faca publice cateva 'detalii' si deoarece continuam sa descoperim ca diversi progresisti NU sunt constienti de aceste "mici detalii".
In perioada ianuarie - mai 2008, noi, cei 5, am parasit treptat grupul Fans in urma unor neintelegeri cu actualii membri ai acestui grup, astfel ca din cei 10 membri au mai ramas jumatate.
Dintre noi cei 5 ex-membri Fans, 4 sunt acum la Bancarii1944, si unul nu face parte din nici un grup.
Departe de noi dorinta sa creem alte neintelegeri si consideram ca aceasta precizare era necesar sa o facem in conditiile date.


Teo (membru fondator Fans), Vali, Silviu, Lucian, Claudiu.

Bancaru
21st August 2008, 14:52
Poze, ceva? Pe prea putini eu ii cunosc facand asocierea fetelor cu un nume. Nu prea inteleg ce vreti voi. V-ati despartit dar stati impreuna. Tonul cu care tu oferi anumite detalii pare sa reproseze ceva, cu toate astea strigati cot la cot. Pai ce importanta are din ce grup faci parte? Iar tu, ATHC, ai inregistrat la OSIM numele FANS? Daca nu... Din punctul meu de vedere sunteti toti la fel. Sper ca nu are conotatii negative. La fel adica sunteti inimosi. Nu ma intereseaza din ce grup faceti parte. Sa nu se numeasca Armata Ultra sau Cainii Rosii.

fans03
21st August 2008, 23:05
Până una alta, să nu uităm cine suntem și de unde am plecat: :)

Pagini de istorie... (http://fans03.wordpress.com/2008/08/21/pagini-de-istorie/#more-32)

NORGEMAN
21st August 2008, 23:14
Pareati un grup unit cand v-am vazut campionatul trecut, atat la Bucuresti cat si la Brasov.

fans03
21st August 2008, 23:34
Inca suntem:
FANS + BANCARII 1944 = SECTORUL B ;)

Bancaru
22nd August 2008, 13:35
Până una alta, să nu uităm cine suntem și de unde am plecat: :)

Pagini de istorie... (http://fans03.wordpress.com/2008/08/21/pagini-de-istorie/#more-32)

Frumos. Imi place ca e actualizat. Tineti legatura cu Caltut? A facut ceva cu cartea aia? La un moment dat se zicea ca va fi tiparita. Pe vremea logofatului Iacov se daduse decret de tiparnita pentru carturarul asta.

fans03
22nd August 2008, 15:49
Promisiuni au fost multe, dar dupa cum se stie nu s-a concretizat nici una.
Un baiat de la noi il ajuta pe Caltut pentru a termina lucrarea. In acest moment ea este gata in proportie de 80%, mai trebuind sa fie actualizate unele rezultate din sezonul trecut si puse in pagina pozele.

Bancaru
22nd August 2008, 17:24
Il ajuta cu ce? O sa fie "publicata" online sau o sa fie tiparita? Din pacate inafara de noi si poate inca maxim 100 cartea nu ar avea vanzari. Asta este realitatea. Poate cu putina promovare de catre un ziar de sport...

fans03
22nd August 2008, 17:34
Ajuta cu tehnoredactarea ;). Eu sper sa fie tiparita. Sincer sa fiu cred ca s-ar vinde in mai multe exemplare, exista destui oameni pasionati de fotbal in general pe care i-ar interesa subiectul. Cu un minim de promovare s-ar putea vinde si in afara cercului de suporteri ai Progresului.

Bancaru
23rd August 2008, 10:46
Luciane, esti atat de civilizat incat imi este rusine de mine ca sunt suporter progresist alaturi de tine. Atata poti, atat faci. Incerc sa ma limitez in ceea ce te priveste. Sau sa spun in ceea ce VA priveste, ca vad ca si tu ba ma domnesti ba ma tutuiesti. Deci nu agiti apele ai sechele. Asa este. Ar fi pleonasm sa zic asa ceva, ca agiti tu apele. M-ai vazut pe mine fara vasle... Cred ca e mai bine sa pastram, noi doi, relatii de simpatie pentru aceeasi echipa. Multumesc.
Cercul suporterilor progresisti este mult mai mare decat ce vedem pe stadion, dar nici chiar asa de mare incat sa faca o carte profitabila. Eu nu zic ca asta e scopul declarat, sa faca profit, dar macar sa isi acopere cheltuielile. Se stie ca un lucru fabricat in serie este mai ieftin cand se face in serie mare. Fabrica iti da un pret mai bun la exemplare mai multe. Cred ca mai mult de ... maxim 2000 nu se vor vinde. Partea mai proasta legata de aceasta carte, mai precis de aparitia ei, este ca omul se chinuie cu ea din secolul trecut, mai exact de prin 1989. Cred ca de atunci i-a venit ideea. A tot incercat cu disperare sa gaseasca sponsori si, din cate stiu eu, era insistent rau. Pe oricare dintre Gino, Iacov sau acum Dodu cat i-ar fi costat ca sponsorizeze cartea? Nu ma pricep, poate e cineva care sa dea un pret cu aproximatie la un tiraj de vreo 10 000. De aici si ideea ca interesul mare este pentru profit. Voiam sa zic PROFIT. Cu cateva mii de euro iti faceai un loc in vitrina aia cu oamenii care au lasat ceva la Progresul in urma lor.

fans03
23rd August 2008, 14:20
Bancaru ai dreptate. Vorbind din punct de vedere financiar probabil ca aceasta carte nu va avea profit, desi sunt sigur ca s-ar putea edita 2000 de exemplare care sa fie vandute cu pretul de productie sau cu un adaos foarte mic, iar pretul de vanzare sa fie unul decent. Cred ca oricare dintre noi are cateva sute de mii pentru a achzitiona volumul. In schimb, dupa parerea mea, profitul este unul de imagine, iar aici sunt cateva aspecte demne de remarcat: prin aparitia cartii s-ar mai vorbi si de clubul nostru prin presa, ar exista o marturie fizica a istoriei clubului (cu tot ce implica ea: jucatori, rezultate, etc.), ar fi poate chiar si un punct de plecare pentru atragerea de noi suporteri. Daca cel care finanteaza cartea priveste mai departe de interesul material pe termen scurt, clubul nostru ar avea doar de castigat de pe urma aparitiei sale.
In rest sa ii fim recunoscatori lui Caltut ca este asa de insistent cum ai zis, pentru ca altfel:)

fans03
26th August 2008, 15:44
Din fericire am reusit sa trecem peste vremurile alea. Personal regret ce am facut atunci, a fost o copilarie. In final conteaza ca toti impartim un viciu comun: Progresul Bucuresti :)

Bancaru
26th August 2008, 15:51
Perfect de acord ! E nasol ca viciul iti creeaza si placere, chaira daca intra anumite riscuri in discutie, de dupa... Dar Progresul nu mai creeaza nimic. Dezgust.

miril
26th August 2008, 15:52
De acord cu tine, fans03.

fans03
26th August 2008, 15:58
Perfect de acord ! E nasol ca viciul iti creeaza si placere, chaira daca intra anumite riscuri in discutie, de dupa... Dar Progresul nu mai creeaza nimic. Dezgust.
Placere da, dar din pacate in ultima perioada bucurie nu :(

Bancaru
27th August 2008, 10:50
Samanta de scandal, desi sper sa nu mai fie cazul, gasiti pe Off topic. Aici discutam despre un nou site.