PDA

View Full Version : Etapa 5: FC Vaslui - CFR Cluj



resita
18th August 2008, 10:15
Discutii inainte si dupa meci.

stiintacv
18th August 2008, 10:58
bate cfr

Nightwish
18th August 2008, 11:35
Dracu stie.. Sper sa bata CFR, insa la jocul practicat in acest inceput de sezon este posibil si sa o luam pe coaja....

Vladek
18th August 2008, 12:17
Daca apreciezi fotbalul, nu poti sa nu tii cu CFR in meciul asta. Pronostic 3-0 pentru CFR, cu 2 goluri din offside si unul dintr-un penalty inventat, sa urle acest mic dictator de turbare si sa faca spume la gura.

ensic
18th August 2008, 16:13
Daca mergem la Vaslui sa jucam turca asa cum am facut aseara ne bat moldovenii de vorbim singuri. Sper sa se trezeasca Andone si sa aseze o echipa in teren nu doar 11 jucatori.

Ferko
18th August 2008, 17:05
Cred ca se lasa cu oase rupte - Doamne fereste.

cinebelu
18th August 2008, 17:32
meci de X solist

nr.zece
18th August 2008, 19:01
bat moldovenii

traktor
18th August 2008, 21:48
Nu pot sa nu tin cu sufletul meu ,,,,dar Vaslui bate , as spune mai multe ,dar astept momentul.

Datenshi
18th August 2008, 21:51
Doua echipe ranite in ultima etapa, prevad un X.

traktor
18th August 2008, 22:03
Cred ca se lasa cu oase rupte - Doamne fereste.

FERI ,daca nu mor astia pe teren suntem degeaba,,la cum am jucat cu prazarii nu meritam nimic.
:headbang::headbang::headbang:nu ma dezic de CFR dar Stancioiu out ,Oberman out ,Ruiz out ,Cadu out ,Pereira out ,Deac =freza in spate ,fuga si antitalent sponzorizat de Trica ,stai ca mai am .......sa imi aduc aminte .

Ess
18th August 2008, 22:18
eh...las' ma tractoare...noi facem ravagii in UCL :cry:

ot: problema pe care o stiu cativa, e ca ando incepe sa piarda vestiarul.
desteapta de iulia tot o tine pe-a lui: avem 2 echipe la CFR fiecare poate lua din nou campionatul, dar uita ca pt asta trebuie omogenizata papara, asa cum am zis-o de mai multe ori. rezultatul: ruiz il admira pe didi din minutul 10 cum se incalzeste pe margine. cei care stiu ce vreau sa spun, pot confirma

traktor
18th August 2008, 22:28
eh...las' ma tractoare...noi facem ravagii in UCL :cry:

ot: problema pe care o stiu cativa, e ca ando incepe sa piarda vestiarul.
desteapta de iulia tot o tine pe-a lui: avem 2 echipe la CFR fiecare poate lua din nou campionatul, dar uita ca pt asta trebuie omogenizata papara, asa cum am zis-o de mai multe ori. rezultatul: ruiz il admira pe didi din minutul 10 cum se incalzeste pe margine. cei care stiu ce vreau sa spun, pot confirma

Daca mai face multe declaratii Trica acum la telesport ,sa fiu in locu lui Arpi cu banii ias fute un sut in fund.

traktor
18th August 2008, 22:43
Masinaria ,romanoetnica functioneaza...........nu mai am cuvinte ,am o varsta ,dar voi copii daca nu va deziceti de cretini si nu puneti osu la treaba nu mai are rost , Paskanyi e un erou .

stiintacv
18th August 2008, 22:47
ba am o rugaminte pt niste suporteri.NU MAI ZICETI PRAZARI!!!ECHIPA SE NUMESTE UNIVERSITATEA CRAIOVA!

traktor
18th August 2008, 22:47
eh...las' ma tractoare...noi facem ravagii in UCL :cry:

ot: problema pe care o stiu cativa, e ca ando incepe sa piarda vestiarul.
desteapta de iulia tot o tine pe-a lui: avem 2 echipe la CFR fiecare poate lua din nou campionatul, dar uita ca pt asta trebuie omogenizata papara, asa cum am zis-o de mai multe ori. rezultatul: ruiz il admira pe didi din minutul 10 cum se incalzeste pe margine. cei care stiu ce vreau sa spun, pot confirma

Ess nu este nimic pierdut ,suntem in Europa ,:yeah: tot romanu mitocan o sa moara incet inecat cu un mic si o bere.

TZEFERU
18th August 2008, 22:49
Sper ca jucatorii si ceilalti membri din deplasare sa doarma la un Hotel necunoascut din zona....(daca poate fi vorba de asa ceva).
Nu de alta dar anul trecut au aparut "trompetistii" la ora 2 dimineata si "au avut o treaba" la o ..... hmmm nunta.
Mai tineti minte?

iulian_1976
18th August 2008, 22:55
CFR cred ca se va impune la Vaslui.

CFR cu Andone nu vrea sa faca o echipa standard,nu e posibil sa nu existe
o garnitura de baza,prea multe permutari dupa pararea mea.
Andone in final arata ce a a fost un fundas bun a construit o echipa cu o defensiva buna.
In atac se observa nu are o idee coerenta nu are scheme asteapta prea mult
de la sclipiri de moment.

Nu cred ca o sa aiba probleme cu Vasluiul insa CFR cred ca ar trebui sa tinteasca mai sus.
Cu ce echipe o sa aiba probleme?
...Rapid si Craiova au fost, Fc Brasov,Urzicenii,PoliTimisoara,Otelul Galati,
Fc Arges nu in ultimul rand Dinamo si Steaua.
Sunt curios de acestea cate puncte vor obtine CFR-istii.

Cu celelate echipe va fi un moment bun sa arate Andon ca echipa si-a revenit.
Deci cu Vasluiul la passs dar nu e cazul de demonstratii ca CFR joaca.

traktor
18th August 2008, 22:57
:(:(:(descentralizare.......cuvant veridic
:Dsper sa nu traiesc degaba :o:

TZEFERU
18th August 2008, 23:08
CFR cred ca se va impune la Vaslui.

CFR cu Andone nu vrea sa faca o echipa standard,nu e posibil sa nu existe
o garnitura de baza,prea multe permutari dupa pararea mea.
Andone in final arata ce a a fost un fundas bun a construit o echipa cu o defensiva buna.
In atac se observa nu are o idee coerenta nu are scheme asteapta prea mult
de la sclipiri de moment.

Nu cred ca o sa aiba probleme cu Vasluiul insa CFR cred ca ar trebui sa tinteasca mai sus.
Cu ce echipe o sa aiba probleme?
...Rapid si Craiova au fost, Fc Brasov,Urzicenii,PoliTimisoara,Otelul Galati,
Fc Arges nu in ultimul rand Dinamo si Steaua.
Sunt curios de acestea cate puncte vor obtine CFR-istii.

Cu celelate echipe va fi un moment bun sa arate Andon ca echipa si-a revenit.
Deci cu Vasluiul la passs dar nu e cazul de demonstratii ca CFR joaca.


Nu stiu daca exista o echipa de baza sau nu, CFR cred ca vrea sa se pregateasca si de meciurile din CL cit de cit. (poate zic... nu stiu, doar ei stiu exact) Steaua a avut probleme in campuonatul intern cu prea multe meciuri in CL. Acuma sint si jucatori suspendati si se fac schimbari, Semedo a fost cerut in teren doar si de suporteri. Ar fi bine ca jucatorii sa se mai odihneasca macar "mental" si cei care intra sa joace cu "rautate". E posibil sau nu? Nu stiu...
Ar trebui sa fie posibil doar de acea se antreneaza nu sa stea prin tribune sa se uite la altii in permanenta. Poate un nucleu de 4-5 jucatori trebuie aproape tot timpul. Ma astept de la Andone sa simta jucatorii ce pot si ce chef au sa ii poata citii...si nu dupa meci sa se alfe ca X, Y ....pai au avut probleme...de fel si fel.

YoNuTzz
18th August 2008, 23:09
nu stiu ce sa zic...
cfr vine dupa 2 meciuri fara victorie, si vaslui vine dupa o infrangere cu un om in plus...
orice se poate intampla...
totusi merg pe un egal

traktor
18th August 2008, 23:17
Sper ca jucatorii si ceilalti membri din deplasare sa doarma la un Hotel necunoascut din zona....(daca poate fi vorba de asa ceva).
Nu de alta dar anul trecut au aparut "trompetistii" la ora 2 dimineata si "au avut o treaba" la o ..... hmmm nunta.
Mai tineti minte?

Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasila Ghica)
Esti original .:no:

traktor
18th August 2008, 23:20
CFR cred ca se va impune la Vaslui.

CFR cu Andone nu vrea sa faca o echipa standard,nu e posibil sa nu existe
o garnitura de baza,prea multe permutari dupa pararea mea.
Andone in final arata ce a a fost un fundas bun a construit o echipa cu o defensiva buna.
In atac se observa nu are o idee coerenta nu are scheme asteapta prea mult
de la sclipiri de moment.

Nu cred ca o sa aiba probleme cu Vasluiul insa CFR cred ca ar trebui sa tinteasca mai sus.
Cu ce echipe o sa aiba probleme?
...Rapid si Craiova au fost, Fc Brasov,Urzicenii,PoliTimisoara,Otelul Galati,
Fc Arges nu in ultimul rand Dinamo si Steaua.
Sunt curios de acestea cate puncte vor obtine CFR-istii.

Cu celelate echipe va fi un moment bun sa arate Andon ca echipa si-a revenit.
Deci cu Vasluiul la passs dar nu e cazul de demonstratii ca CFR joaca.

ma coaie ,habar nai cei viata , ai fugit din romania ca nu ai stiut ca boiaua nui caramida rasa ,si tu vorbesti de comunism .....esti un retardat

TZEFERU
18th August 2008, 23:49
Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasila Ghica)
Esti original .:no:

Mi se pare mie sau ti-e rusine sa iti dai locatia? Asa iti place tie sa "vorbesti discutii" de dupa perdea ?

Am zis chestia cu trompetistii ca a fost scandal anul trecut. Unde vor dormii inainte de meci e treaba lor, dar asta a fost anul trecut. Asta ca sa se evite macar o bataie fara rost ca anul trecut.....daca te tine memoria.
Apoi ca l-am citat pe Vasile Ghica e treaba mea.

Scuza-ma ca te intreb ai nevoie de niste laude sau te simti prea fustrat asa de-o data? Sau care e treaba cu tine de te legi de toti? Zi, ce nu iti place?
Ce nu ai si ce iti lipseste? Sau te bagi in seama doar? Lamureste-ne ca prea te dai mare "caramida" pe "flashter". Sau esti cu 2 perechi?

rhadoo
19th August 2008, 01:10
meci de x,2 echipe care vin dupa rezultate nu tocmai cele mai bune pt ei

fcunirea
19th August 2008, 01:53
Pe cat de confuz pe atat de interesant... Ambele echipe se balbaie... ambele vor sa dovedeasca ca etapa trecuta a fost doar 'un accident efemer' si de-aceea cred ca ambele o sa reuseasca... :P
ics!

rador
19th August 2008, 17:03
ba am o rugaminte pt niste suporteri.NU MAI ZICETI PRAZARI!!!ECHIPA SE NUMESTE UNIVERSITATEA CRAIOVA!

pai dar nu vorbea de echipa in sine... ci de jucatori... :P

gab
20th August 2008, 00:11
ba da ce plictisitori sunt astia de la cluj 8-|

ot: 1-1

traktor
20th August 2008, 00:12
Mi se pare mie sau ti-e rusine sa iti dai locatia? Asa iti place tie sa "vorbesti discutii" de dupa perdea ?

Am zis chestia cu trompetistii ca a fost scandal anul trecut. Unde vor dormii inainte de meci e treaba lor, dar asta a fost anul trecut. Asta ca sa se evite macar o bataie fara rost ca anul trecut.....daca te tine memoria.
Apoi ca l-am citat pe Vasile Ghica e treaba mea.

Scuza-ma ca te intreb ai nevoie de niste laude sau te simti prea fustrat asa de-o data? Sau care e treaba cu tine de te legi de toti? Zi, ce nu iti place?
Ce nu ai si ce iti lipseste? Sau te bagi in seama doar? Lamureste-ne ca prea te dai mare "caramida" pe "flashter". Sau esti cu 2 perechi?
Nu te scuza ,ai dreptate , ma simt asa frustrat deodata ,inca nu pot sa realizez cum am reusit sa jucam ca si o cizma deodata ,si da cateodata ma leg , cand vad ca stratul de incultura depaseste limita ,atat .Cat despre caramida pe flashter nu cred ca is ,nici nu am doua perechi:happy,nu am liniste si imi lipseste coerenta in jocul CFR ului .:ok:Aia cu trompetistii e la moda ca si manelele ,micii si berea ,doar nu o sa te astepti de la romanii verzi sa primeasca CFR ul cu artificii ,paine si sare .Oricum ontopic ...daca pierdem acum salut voios de .............Traiasca Romania si ultimu stinge becu.:drak:

traktor
20th August 2008, 00:51
hai mah bozgore, exagerezi .. meritati egalul scos :rolleyes:

Yeah ,mai linistit .....cu voi trebuia sa facem acasa 4-0 sa aratam ca meritam sa jucam in liga campionilor .Am vazut ce faceau atacantii vostri cu Cadu si ghebosul de Pereira (rusine ) .De nu era Galiasi si Toni in zona luam inca 2........ceva se intampla la CFR,nu stiu ce dar in 2 3 meciuri vedem.

Jus7M3
20th August 2008, 00:55
Yeah ,mai linistit .....cu voi trebuia sa facem acasa 4-0 sa aratam ca meritam sa jucam in liga campionilor .Am vazut ce faceau atacantii vostri cu Cadu si ghebosul de Pereira (rusine ) .De nu era Galiasi si Toni in zona luam inca 2........ceva se intampla la CFR,nu stiu ce dar in 2 3 meciuri vedem.

:happy:happy:happy:happy

eh eu, in rautatea care ma caracterizeaza voiam sa te taxez pt apelativul ala ;) dar intre timp m`am razgandit pt ca mai impresionat cu mesajul asta :D

OT: multa bafta ambelor echipe, vb aia cel mai bun sa castige

traktor
20th August 2008, 00:57
lasa`i mah, vb cantecului: "Sade Iancu pe statuie si ..." :rolleyes:

Na poftim ,alt rumanas verde care habar nu are ca Iancu io futut viitoru .:rosu:lasa tata ca pana are Cluju bani cumpara toata lubenita borsita de la olteni ,asa ca stati linistiti ca mai apar doua trei Maybackuri prin oltenia .:headbang:

gerard2008
20th August 2008, 18:25
va fi egal

adi_sampon
21st August 2008, 00:06
Pronostic x2 clar
Poate chiar un 2 dupa ce declaratii face Andone ,si cred ca are nevoe de cele 3 pct acum sa vedem daca poate ,de pierdut nu cred ca va pierde

rador
21st August 2008, 10:28
Bah, ce-aveti mah cu Jovanovic? ca e bunicel... peste multi de la voi... am vazut ca acum plange sa vina la noi... om vedea...
Pronostic: X

florin_vs
21st August 2008, 17:41
Bah, ce-aveti mah cu Jovanovic? ca e bunicel... peste multi de la voi... am vazut ca acum plange sa vina la noi... om vedea...
Pronostic: X

intr'adevar Petar Jovanovic e peste multi jucatori de la noi si are si un avantaj ca poate juca pe ambele parti ale terenului ... probabil caracterul lui mai vulcanic nu i'a convenit mosului Hizo cei doi mai avand probleme si in precedentul mandat al antrenorului :rosu:
ot : mizez pe faptul ca Hizo stie sa'i motiveze pe baieti in meciurile importante ... cred intr'un 0-0 nici sa cer prea mult :D

razwan_vs
21st August 2008, 21:51
batem ca nu vin yo la meci :ras-plans: ....1-0 mike ...:D

gab
21st August 2008, 23:56
vin si adrada si simina in vs?:D

Rossi
23rd August 2008, 04:53
prea tipa clujenii ca vor X la Vaslui ... or sti ei ceva ... X solist :P

TZEFERU
24th August 2008, 07:38
prea tipa clujenii ca vor X la Vaslui ... or sti ei ceva ... X solist :P

Io am interpretat in felul urmator: strigam "x" ca vrem "2", dar poate ne alegem cu un "1"...ca apoi tre sa ne mai dumirim.

six
24th August 2008, 09:31
alt meci cu scantei 1x2 :D

purpleheart
24th August 2008, 11:18
ar merge un "2 " sa turbe oleaca Porumboiu ! :P

forza_CFR
24th August 2008, 12:54
vin si adrada si simina in vs?:D

daa, le vezi pe acolo :happy

gab
24th August 2008, 16:55
uuuuu abia astept :yeah::yeah:

Razvan T.
24th August 2008, 17:56
1x

Ulysses
24th August 2008, 18:33
care aveti un link?

Rossi
24th August 2008, 19:08
care aveti un link?

http://www.cool-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s1.html

Ulysses
24th August 2008, 19:15
merci.

cat p-aci sa dea cefereul

resita
24th August 2008, 19:18
meci deschis placut ochiului :ok:

regele
24th August 2008, 19:22
hai vaslui. avem incredere!!!

Telespan
24th August 2008, 19:25
meci frumos.....lovitura libera..hai cu golul..Aliuta....burdujane ce ratare

resita
24th August 2008, 19:26
ce ratare vaslui :groggy::groggy::groggy:

Ulysses
24th August 2008, 19:28
burdujan=neaga:headbang:

resita
24th August 2008, 19:28
1-0 pt. vaslui

Razvan T.
24th August 2008, 19:28
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllll vaslui :evil::evil::evil::evil:

Ulysses
24th August 2008, 19:29
goooooooooooooooooooooool

Telespan
24th August 2008, 19:29
gol burdujan

resita
24th August 2008, 19:29
burdujan=neaga:headbang:

bre, burgujan macar a dat gol :D

sa speram ca mai da unul

TZEFERU
24th August 2008, 19:30
Na bine ca ne-am bilbiit....iara si le-am creat ocazie

Ulysses
24th August 2008, 19:30
ma frate si nici nu au inceput macar meciurile din grupele ucl, care storc echipele...cefereul termina turul pe 8

Razvan T.
24th August 2008, 19:31
bre, burgujan macar a dat gol :D

sa speram ca mai da unul

Sa mai dea Vaslui unul ca nu ne suparam :D:D:D

Telespan
24th August 2008, 19:35
Ce meci la Vaslui,33min frumoase....:ok:

kuivasto
24th August 2008, 19:38
cu tot respectul pentru fani echipei CFR(nu doresc sa ii jignesc) dar individul acesta Muresan este un ignorant si un mare frustrat.Face de rusine acest club,el nu are habar despre fotbal.Este un om care cauta doar scandal,sunt sigur ca daca va pierde azi va da vina pe Ando.Muresan este un las !

Razvan T.
24th August 2008, 19:43
cu tot respectul pentru fani echipei CFR(nu doresc sa ii jignesc) dar individul acesta Muresan este un ignorant si un mare frustrat.Face de rusine acest club,el nu are habar despre fotbal.Este un om care cauta doar scandal,sunt sigur ca daca va pierde azi va da vina pe Ando.Muresan este un las !

Ii o scroafa!!! :happy:happy:happy:happy

TZEFERU
24th August 2008, 19:43
Nu mai legam nimic....zici ca jucatorii or mincat malai inainte de meci

Ulysses
24th August 2008, 19:44
ce trasor ,,,asta da cu tunul nu cu piciorul:happy

Rossi
24th August 2008, 19:44
CFR-istii or sa fie luati in serios acum , spre deosebire de editia precedenta ...

min 42 .. 1-0 .. in cel mai fericit caz , clujenii pot obtine 1 punct

Razvan T.
24th August 2008, 19:44
Nu mai legam nimic....zici ca jucatorii or mincat malai inainte de meci

:evil::evil::evil::evil:

Aurel.D
24th August 2008, 19:46
este foarte placut meciul...nu este timp de plictiseala...ce sut a prins 'Ndoiae :D de la 40 m!! Vasluil joaca foarte bine, CFR incearca s aintre in joc. Frumos meci!!

Razvan T.
24th August 2008, 19:46
Io am plecat sa mai prind loc la terasa pentru derby... Sper sa bata Vaslui!!! si Dinamo!!! :D:D

PerVersion
24th August 2008, 19:53
Am facut un meci bun pana la primirea golului. Dupa gafa de proportii a lui Dani, am jucat fara nici o idee, ne-am aruncat in atac ca si cum ar fi fost ultimele 5 minute.

Sper ca la pauza Andone sa-l scoata pe inutilul asta de Oberman, care mai nou vad ca incepe titular in fiecare meci, si sa incercam totusi sa construim si sa atacam dupa o anumita tactica... desigur doar daca se poate. Tragem restul concluziilor dupa repriza 2. :)

Lover
24th August 2008, 19:55
bun si 1-0 asta... doar ca incepe sa`mi fie mai frica de Vaslui decat de steaua si CFR :ras-plans: avand in vedere ca le`o cam da la ambele :D
( cam in acelasi minut au marcat si impotriva alora... si au reusit sa tina de rezultat. sper sa reuseasca si azi... )

tourist
24th August 2008, 20:03
Nu cred ca Andone ar putea antrena vreodata ideea de "Chelsea"... CFR incepe sa semene cu stilul de joc dinamovist , acel joc de "old school" pe care Dinamo il joaca si in ziua de astazi... Cam departe de stilul Chelsea...

moty
24th August 2008, 20:11
mi se pare mie sau cfr se pregateste pt CL?

resita
24th August 2008, 20:17
1-1 :(:(

nemeritat

resita
24th August 2008, 20:19
si

2-1 imediat :yeah::yeah:

TZEFERU
24th August 2008, 20:20
Am egalat cu noroc sincer, ca foarte greu ajungeam la poarta Vasluiului. Sa vedem daca ne ajuta moral macar.
Hahaha...dada moral 2-1

Ulysses
24th August 2008, 20:21
frumos meci

mariomax
24th August 2008, 20:22
bun asa.

resita
24th August 2008, 20:27
ce ocazie :groggy::groggy::groggy:

moty
24th August 2008, 20:27
m-as uita si eu la meciul asta :( fmm gsptv

ensic
24th August 2008, 20:35
Mama ce mizerabil jucam!

mariomax
24th August 2008, 20:35
se vede pe net.
doamne ce aparare are cfru' :lol:
oricum, mai greu camp. asta cand se pare ca nu mai merg combinatiile porcului mistret. :ok:

c_o_s_m_i_n
24th August 2008, 20:35
Doar o pana de curent le mai aduce cfr-istilor 3 p :happy

c_o_s_m_i_n
24th August 2008, 20:45
A picat gsptv...ce penibil

ensic
24th August 2008, 20:46
Astia nu sunt in stare sa faca nici macar o transmisie calumea!

Leviss
24th August 2008, 20:47
Cel mai tare CACAnal de sport din Romania.:happy

PerVersion
24th August 2008, 20:52
Mda.. le-a luat furtuna antenele astora. :) Am continuat si repriza secunda pe aceeasi idee... mingi lungi din aparare sau de la mijloc direct pe atacanti, in urma carora nu scoatem nimic. Am luat 2 goluri in urma unor greseli mari in aparare, nimic de comentat aici, se mai intampla. Vasluiul a avut si alte ocazii, avand in vedere ca noi atacam cu toata echipa... puteam sa mai luam cateva.

Insa problema cea mare este ca nu avem nici o tactica in atac, desi avem multi jucatori tehnici. Au jucat cu multa determinare baietii, insa degeaba. Sunt curios daca Andone va fi pupat in continuare in dos de catre conducere. Daca da, sper doar sa plece de bunavoie dupa ce ne face de kkt si in CL.

tourist
24th August 2008, 20:53
Olaroiu la CFR ... CFR nu are aparare , ii trebuie un sistem defensiv de tip italian... :confused:

iulian_1976
24th August 2008, 20:54
Ce ciudat gsp 1 s-a intrerupt:shocked:

Acum cand era mai frumos:shocked:

iulian_1976
24th August 2008, 20:56
Parca suntem pe vremea lui Ceasca .

Se transmite ce trebuie :( dupa revenirea transmisiei CFR a castigat :D

PerVersion
24th August 2008, 20:57
Atat doar ca transmisia n-a mai revenit deloc, asa ca a ramas 2-1. :)



Olaroiu la CFR ... CFR nu are aparare , ii trebuie un sistem defensiv de tip italian... :confused:

N-ar fi rau un Bergodi la cum stau lucrurile la echipa. :) Pe vremea lui aveam o defensiva solida, si ieseam frumos din aparare, cu mingea jos. Si daca ma mai gandesc ca el avea la dispozitie un lot mult mai slab decat cel actual...

iulian_1976
24th August 2008, 21:00
Un meci de pomina la Medias.

Copou in bezna.

Transmisie ciudata la Vaslui.

Felix Motanu la butoane :D:D:D

Oare ce urmeaza la Rapid-Dinamo?:D

Ess
24th August 2008, 21:02
A picat gsptv...ce penibil

:happy:happy

incredibil!!!

astalalt de pe a1 vede picioare interminabile la nush' ce rapidist:happy

ot: bravo cfr! ati pierdut la limita :ok:

iaro1
24th August 2008, 21:03
Felicitari Vasluiului! Bravo! Se pare ca mai mult decat valoarea excesiva a jucatorilor, s-a gasit o omogenitate foarte buna intre ei, ceea ce duce la rezultate!
CFR-ul se pare ca nu rezista cu presiunea de a fi campioana pe umeri. Poate ar fi bine sa uite cand joaca ca sunt campioni si sa joace relaxat, fara obligativitatea victoriei.

kerosene
24th August 2008, 21:03
Se pare ca a fost o victorie mare a noastra etapa trecuta :D

Macar sa joace asa si-n Uefa vasluienii

moty
24th August 2008, 21:04
bravo moldovenilor. se pare ca-s mai tari decat credeau multi.

ensic
24th August 2008, 21:04
Un meci de pomina la Medias.

Copou in bezna.

Transmisie ciudata la Vaslui.

Felix Motanu la butoane :D:D:D

Oare ce urmeaza la Rapid-Dinamo?:D

Probabil o sa vedem goluri la reluari! :D

OT: Felicitari Vaslui! O victorie meritata.

Ess
24th August 2008, 21:05
CFR-ul se pare ca nu rezista cu presiunea de a fi campioana pe umeri.

nah...au cosmaruri noaptea ca's campioni :cry:

PerVersion
24th August 2008, 21:12
Tot dau refresh pe gsp sa vad ce zice Muresan... deocamdata liniste.

moty
24th August 2008, 21:13
las' sa taca, ca numa' ineptii zice.

PerVersion
24th August 2008, 21:18
Pai da, dar pe langa ineptiile de rigoare astept sa pomeneasca ceva si de o schimbare la echipa, ca nu merge treaba deloc. Insa vorba ta, cred ca raman doar cu ineptiile si saptamana aceasta. :)

TZEFERU
24th August 2008, 21:23
Macar dupa meciul asta sper ca Muresan sa taca dracu' din gura. Nu ar strica macar putin realism daca fotbal nu cunoaste prea mult.
Cica sintem peste Vaslui ca doar nu joaca Messi la Vaslui. Deocamdata cred ca asteptam prea mult de la echipa asta care continua evolutiile slabe din retur, plus ca celelalte echipe cu investitori isi vad de treaba......traim parca din amintiri, realitatea se schimba si trebuie sa invatam sa tinem pasul, altfel va fi greu sa fim intre primele 5 echipe.
Vaslui: a aratat o echipa care a invatat din greseli si arata echipa pregatita cu jucatori foarte solizi in teren, greu de trecut de ei.

YoYoyOi
24th August 2008, 21:30
Fenomenal jocul vasluienilor. Temwanjera a fost bestial in mceciul asta... i-a tocat marunt, maruntel pe clujeni.

N'doye a avut 2 suturi cum nu vezi in 10 editii de campionat, mai ales ala din finalul primei reprize. L-au dat in reluare de vreo 20 de ori.

Clujenii... lesinati... nu le-a iesit aproape nimic. Moldovenii nu i-au lasat nici sa respire. Felicitari :ok:

adi_sampon
24th August 2008, 21:45
La ce joaca CFR sau mai bine zis nu joaca cred ca se vor face de ras in CHL .Schema cu straini nu le mai tine asta e clar ei nu au o baza un fundament sunt c ao nationala care joaca meciuri cu jucatori din mai multe campionate dar ma irau ca nici nu sunt de aceiasi nationalitate ,dar sa cumperi tot felul de panarame precum fundasul care se pune sa dribleze ;a [rimul gol sau oberman care a jucat si el 2 meciuri cu MeSSI CAND AVEA 10 ANI mi se par prostii

lopez
24th August 2008, 21:46
Pai la Cluj nu mai merge nimic,arbitrii saracii nici ei numai au ce sa faca ,Muresan acum numai sta cu orele la tv debitand fel si fel de ineptii,sper sa dispara incet-incet din prim-plan aceasta echipa perfida.

sebastianstis
24th August 2008, 21:55
echipa fara orizonturi ,''campioana'' este doar o umbra de echipa ....

Novac
24th August 2008, 21:57
stie careva care-i suma salariilor jucatorilor ceferisti? si cat este la vasluieni, daca se poate :)

gab
24th August 2008, 22:05
nu intelegi ce furtura s'a pornit in ultimile 5 minute! frumos meci, frumos, frumos!

PerVersion
24th August 2008, 22:05
Se poate afla, insa e lipsit de importanta pt ca nu banii joaca... si asta e valabil la orice echipa din lume. Azi am avut niste jucatori buni pe teren, exceptie facand Oberman pe care sper sa nu-l mai vad in curand, insa acestia nu formeaza o echipa. Spre deosebire de noi, vasluienii par o echipa inchegata, care sta foarte bine in teren. Pana la urma, asta a facut diferenta.

Novac
24th August 2008, 22:10
cam asta am vazut si eu ... un Vaslui ca o nuca tare, siguranta si chef de joc. despre ai vostrii, comentati voi destul asa ca nu mai este cazul sa mai zic si eu.

mariomax
24th August 2008, 22:19
crf daca mai prinde locu 3 ii mult sezonul asta...

PerVersion
24th August 2008, 22:27
Si daca avem putin noroc poate scapam si de retrogradare...

tourist
24th August 2008, 22:33
Pai la Cluj nu mai merge nimic,arbitrii saracii nici ei numai au ce sa faca ,Muresan acum numai sta cu orele la tv debitand fel si fel de ineptii,sper sa dispara incet-incet din prim-plan aceasta echipa perfida.

E ca si cum ai zice ca de ce o echipa din subsolul Angliei castiga mai mult decat Campioana Romaniei... Ca sa nu mai zic ca la voi dupa o infrangere totul e de rahat iar dupa o victorie va credeti mai buni decat Chelsea... Din cauza asta in Transilvania este alta mentalitate (excluzand stupizii care se uita prea mult la TV) iar in Bcuresti se calca lumea-n picioare ca la balamuc...

YoNuTzz
24th August 2008, 22:45
infrangere cu rapid, egal cu craiova si infrangere cu vaslui, meritata...
lucrurile nu merg deloc bine ptr CFR, si acum programul nu-i deloc incarcat...
sa-i vedem cand o sa joace miercuri cu una ca real madrid si duminica cu dinamo de ex :D

M.I.B.
24th August 2008, 22:55
A castigat cine trebuia.

Brady_12
24th August 2008, 23:00
crf daca mai prinde locu 3 ii mult sezonul asta...
La cum joaca acum CFR nu cred ca se mai gandeste la podium si pentru binele lor ar trebui ca Muresan sa-i inscrie din timp in Intertoto:evil:

iulian_1976
24th August 2008, 23:04
Acum cateva saptamani priveam Otopeni-CFR
concluzia mea a fost ca CFR nu a schimbat nimic din retur.

Un sistem de joc in care Trica trebuia sa joace,criticile antrenorului fiind indreptate in special pe atacantii CFR-ului.
Desigur chiar dupa Rapid-CFR multi colegi de forum mi-au atras atentia ca CFR a jucat fenomenal dar arbitrul bata-l vina.
Atunci am spus acolo Dubarbier a jucat singur ,aici Andone nu a avut nici un merit.
In acest moment cred ca este clar pentru toti ,chiar cfr-isti Andone este o problema la CFR,asta o semnalam de la primul meci contra Otopeniului.

Ceea ce a incercat Andone la Vaslui cred ca trebuia incercat in pregatiri in vara, CFR are cel mai bun lot la ora actuala insa trebuie sa ai antrenor care sa-i asambleze. CFR ramane cu o defensiva foarte buna,vor castiga multe meciuri dar cred
ca pretentiile CFR sunt sa bata si echipe care se vor mari.
Cred ca Andone isi propune prea putin, el neantrenand niciodata jucatori asa de valorosi.
In sfarsit succes CFR ului in Ch.Leag. sper sa nu ne faca de ras, mare
pacat de jucatorii ce sunt la CFR si conducatorii super care ii are.

lys3rg0
24th August 2008, 23:20
Vasluiul e in forma, sper sa dureze ca sa treaca de turul 1 si sa se poata califica in grupele UEFA, dar infrangerea de la constanta arata ca mai pastreaza cateva din metehnele sezonulu trecut, adica sunt o echipa care joaca numai cand e motivata...

CFR-ul sunt intr-o pasa proasta, probabil o parte din jucatori au buba pe Andone, dar in ChL nu au nimic de pierdut, pentru ca vor fi cotati a 4a echipa a grupei, pozitie din care pot macar sa evite un parcurs rusinos, daca nu chiar sa faca o mica surpriza. Multe echipe mici au reusit macar locul 3 anul trecut, de exemplu Rosenborg si Slavia, deci in concluzie speranta moare ultima :p

sebastianstis
24th August 2008, 23:35
cfr inoata, actualmente ,dau impresia ca joaca bine ,dar nu prea se leaga ''laptele'' ....sa apeleze la jiji :) ptr. lapte

gheorghe
24th August 2008, 23:38
Franarilor, treziti-va ca vin grupele CL! :( La ce joaca echipele noastre de cupe europene o sa ne facem de cacao in Europa in acest sezon. Cred ca Vasluiul poate fi echipa cel mai placut surprinzatoare in cupe.:ok: In rest...dezastruos!:angry:

kuivasto
24th August 2008, 23:41
ma intreb ce o sa declare taranul ala prafuit de Muresan.Ar cam trebui sa mearga la praz.

moty
24th August 2008, 23:43
poate invata si el sa taca.

YoYoyOi
24th August 2008, 23:46
ceferistilor o sa le fie dor de sezonul trecut cand se inchinau altii in fata lor...
"e mai usor sa ajungi sus decat sa ramai acolo"... :rolleyes:

cinebelu
25th August 2008, 01:48
Vaslui in drum spre titlu (ar zice nea stiulete) :D

Lauryca
25th August 2008, 07:31
Mai e mult pana departe. Ne bucuram noi, dar ne vedem lungul nasului.

Marius
25th August 2008, 08:12
mama frate, e greu sa castigi un campionat cand nu mai ai 10 echipe care sa faca figuratie, nu? :happy

TZEFERU
25th August 2008, 08:13
Citesc ca Sahtior are 6 puncte in 6 etape. Probleme sint si la case mai mari.

Nightwish
25th August 2008, 10:18
Cum s-a descurcat Y. Kone? Nu am reusit sa vad meciul :(

relansat
25th August 2008, 10:25
Prea buni ptr Liga 1 (Fruti Fresh :D). Avem al doilea jucator ca valoare al campionatului, dupe Artiom Karamyan, N'Doye :drak:
Ghencev si Ljubinkovic sunt de netrecut, ce`as mai putea spune despre Burdujan si Mike ? :o:
Pur si simplu prea buni, daca nu ni se accidenteaza vedeta terminam lejer turul in primele 3 :-"

adi_sampon
25th August 2008, 10:26
CFR ne va duce coeficientul de rapa in CHL unde nu cred ca fac 1 pct

Charon
25th August 2008, 10:51
acum vedem ce inseamna Burdujan cand are in spate un Antrenor!:ok:
turbeaza Razvanel!:D

Nightwish
25th August 2008, 14:33
CFR ne va duce coeficientul de rapa in CHL unde nu cred ca fac 1 pct

Ei, poate 1 punctulet om face si noi, in traditia participarilor stelei in CL :)

Vand vise
26th August 2008, 01:08
Ei, poate 1 punctulet om face si noi, in traditia participarilor stelei in CL :)

terminat. sa-ti reamintesc ca Steaua a trimis cfr in liga????

Nightwish
26th August 2008, 12:49
Chil, tu porti un dialog cu tine insuti? Poate vrei sa canti la alta masa :)

relansat
26th August 2008, 12:57
terminat. sa-ti reamintesc ca Steaua a trimis cfr in liga????

:happy:happy:happy:happy:happy:happy

CFR a terminat pe locul 1 sau steaua si, din politete, i`a cedat CFR`ului ca ea e prea tare si poate juca si`un tur preliminar? :cry:

Vand vise
27th August 2008, 08:50
:happy:happy:happy:happy:happy:happy

CFR a terminat pe locul 1 sau steaua si, din politete, i`a cedat CFR`ului ca ea e prea tare si poate juca si`un tur preliminar? :cry:

boule.. daca nu faceam puncte... crezi ca echipa asta de ***** ajungea vreodata in liga?

Ess
27th August 2008, 22:47
chill>chill baby, ca te papa hemoroizii de VICEcacampion :ok: