PDA

View Full Version : Etapa 5: Gaz Metan Medias - FC Brasov



resita
18th August 2008, 10:13
Discutii inainte si dupa meci.

laurdog
18th August 2008, 10:44
sunt curios daca si astia sunt ca Timisoara, lei acasa, mielusei in deplasare.

stiintacv
18th August 2008, 11:00
bate gazu

NORGEMAN
18th August 2008, 12:17
Am tot jucat amicale cu ei si i-am batut de fiecare data. Ultimul a fost chiar la inceputul verii si din ce am vazut atunci nu jucau mai nimic cei de la Medias. Sper sa fie la fel si acuma sa luam cele 3 puncte.

giginamol
18th August 2008, 19:56
sper sa jucam mai nimica la fel cum am jucat cu Poli:ok:

YoNuTzz
18th August 2008, 23:19
gaz metan nu va repeta in nici un caz prestatia din meciul cu poli, dar clar le vor pune mari probleme celor de la brasov...

rhadoo
19th August 2008, 01:06
derby-ul promovatelor,orgoliile sunt mari,la fel de mari ca si punctele puse in joc,meci de 1x

fcunirea
19th August 2008, 02:19
pentru mine deja sunt clare lucrurile in aceasta partida. Razvan pleaca cu prima sansa. (2)

gerard2008
20th August 2008, 18:28
bate razvan cu 3-o

rador
21st August 2008, 10:37
mai da Curtean 3 goluri... ca a fost nominalizat la "Cel mai bun jucator" pe un thread de pe aici...

alexuuBZ
22nd August 2008, 18:04
dati'mi si mie un link unde pot sa vad meciu!!

dannyreddog
22nd August 2008, 18:07
offffffffff! line :D

laurdog
22nd August 2008, 18:08
mai da Curtean 3 goluri... ca a fost nominalizat la "Cel mai bun jucator" pe un thread de pe aici...

nu joaca!!

dannyreddog
22nd August 2008, 18:21
@alexuu
incearca myp2p.eu penultimul link de jos mere...;)

alexuuBZ
22nd August 2008, 18:25
mersi mult!

rador
22nd August 2008, 18:26
nu joaca!!

Offfffff, ghinion... asta e... atunci bate Brasovu'...:D

sebastianstis
22nd August 2008, 18:28
cum il cheama pe comentator? .....afon rau de tot...

laurdog
22nd August 2008, 18:31
mie coltescu mi se pare in plus la meciul asta. cred ca e bine sa il ai pe dinu vama in conducere:angry:

dannyreddog
22nd August 2008, 18:41
s-a luat curentul din nou...:D

sebastianstis
22nd August 2008, 19:28
s-a luat curentul din nou...:D

:no: s-a luat Gaz ul....:lol:

iulian_1976
22nd August 2008, 19:59
Am vazut a doua repriza pot spune doar atat ciudat arbitrajul lui Coltescu

Arbitrul a acordat multe lovituri libere Brasovului ,probabil ca brasovenii au exersat mult loviturile libere la antrenament.
...nu de alta dar vroiam si eu sa vad ce joaca Brasovul.

Mediasul a jucat placut,in defensiva au avut noroc ,speculanta echipa Brasov
desi a avut arbitrul de partea lor nu a reusit sa o bage in poarta dintr-un corner sau lovituri libere.
Brasovul a jucat ca o echipa scotiana din aia care nu stie altceva sa joace decat antijoc.
Ce noroc pe ei cum au reusit sa bata Urziceniul :D

dannyreddog
22nd August 2008, 20:01
:no: s-a luat Gaz ul....:lol:

Mey..ma refeream la sopcast...:D

YoNuTzz
22nd August 2008, 20:25
0-0

Aurel.D
22nd August 2008, 20:27
Ce pervers este si R Lucescu...desi este evident ca Mediasului i s-au refuzat niscai penaltyuri, se face ca ploua..ca cica nu vrea sa mai vb. de arbitraj. Dar sa vezi cand va fi prima oara dezavantajat...:no: cat-a gura o sa faca!!

six
22nd August 2008, 20:41
asa arbitru penal ca:Dcoltescu nu am vazut demult...:P

iulian_1976
22nd August 2008, 21:06
R.Lucescu este un ipocrit din punctul asta de vedere.

Antrenorul Mediasului nu-l cunosc dar este un tip onest si de bun simt prin ceea ce declara ,R.Lucescu un plangacios astazi
nu prea a avut ce sa reproseze.

Nu vreau sa spun ce s-ar fi intamplat daca Brsovul ar fi fost arbitrata asa cum a fost Mediasul,mediesenii au o echipa mica iar multi o doresc retrogradata.
Nu pot comenta fazele penalty-urilor nu le-am vazut,dar a doua repriza arbitrul a impins Brasovul prin acordarea de lovituri libere ,iar putin a lipsit ca Brasovul sa invinga...cred ca planul nu era sa se termine 0-0 .

cinebelu
22nd August 2008, 22:23
sigur, aveau planu in buzunar, dar au uitat sa-l aplice

giginamol
22nd August 2008, 22:25
Furt pe fatza. Daca meciul se juca pe Ghencea sau Giulesti iar Steaua respectiv Rapid erau dezavantajate la modul in care a fost dezavantajat Gazul arbitrul era linsat la terminarea jocului. Credeam ca fotbalul romanesc incepe sa se curetze de bubele trecutului dar vad ca si antrenorii tineri precum Lucescu intra in hora coruptiei. Dupa acest meci imi este clar ca Gaz Metan nu este dorita in Liga lui Mitica. Traiasca coruptia si blaturile

AxinTe
22nd August 2008, 22:48
execrabil arbitrajul lui coltescu.. pe langa penaltyuri a mai si acordat numeroase lovituri libere pentru brasov. Respect pentru antrenorul de la Gaz Metan pentru declaratia lui de dupa meci.

Aurel.D
22nd August 2008, 23:20
Gaz Metan joaca totusi un fotbal frumos pentru o nou promovata..dar se pare ca va fi condamnata la retrogradare in ritmul asta..

diorin
23rd August 2008, 00:28
asa arbitru penal ca:Dcoltescu nu am vazut demult...:P

Nu este primul si nici ultimul meci al acestui carpa de arbitru;este clar manevrat de razgandel si vama.
Trebuia sa fie scos din viata sportiva ,viata de arbitru ,de privitor la un meci de fotbal de muult muult timp,insa el este cel care ii satisface pe cei ce il trimit sa arbitreze,este in stare sa suporte orice numai sa ramana in arbitraj .
Poti sa il scuipi, sa il injuri ,sa il faci in fel si chip el este persoana putin mai organizata decat un animal si pus sa arbitreze.
PS;Aminteste-ti de meciul ;Rapid-Poli ,jucat la Craiova ,cand Rapidul a castigat cu 2-0 ,putea sa fi fost Poli un Real Madrid ,tot ar fi pierdut meciul ,arbitru =acest gunoi de Coltescu.

six
23rd August 2008, 10:06
Nu este primul si nici ultimul meci al acestui carpa de arbitru;este clar manevrat de razgandel si vama.
Trebuia sa fie scos din viata sportiva ,viata de arbitru ,de privitor la un meci de fotbal de muult muult timp,insa el este cel care ii satisface pe cei ce il trimit sa arbitreze,este in stare sa suporte orice numai sa ramana in arbitraj .
Poti sa il scuipi, sa il injuri ,sa il faci in fel si chip el este persoana putin mai organizata decat un animal si pus sa arbitreze.
PS;Aminteste-ti de meciul ;Rapid-Poli ,jucat la Craiova ,cand Rapidul a castigat cu 2-0 ,putea sa fi fost Poli un Real Madrid ,tot ar fi pierdut meciul ,arbitru =acest gunoi de Coltescu. ai dreptate.......dar pe langa faptul ca pune "botu'" la comenzi il mai suspectez si de neam prost cum se spune......:ok:

diorin
23rd August 2008, 11:10
gh.Valcea nu il va scoate pe Coltescu din arbitraj ...din varii motive; mai clar si evident este faptul ca ar ramane cel mai slab arbitru din Liga 1, Augustus.
Astia 2 fara indicatii sunt morti ,habar nu au ce si cum sa arbitreze.:evil:

Ferko
23rd August 2008, 11:13
Pacat de Gaz ca de jucat n-a jucat rau, dar daca te pui cu 'coltii' lui Vama asa se intampla. O sa mai auzim de Vama si Razvanel in acest sezon. Va mai amintiti cand au fost arbitrati de o arbitra ? Ce limbaj frumos au etalat atunci Vama si Razvanel. Acelasi limbaj o sa-l auzim la prima greseala impotrica Brasovului.

NORGEMAN
23rd August 2008, 14:56
Ferko... si atunci erau la F.C. Brasov cand au injurat-o pe arbitra aia... daca se putea numi asa ceva. Probabil nu ai vazut meciul acela si ai vazut doar declaratiile lor la stiri, facute mai siropase de catre cei din refactiile tv ca de obicei.


Coltescu e o panarama de arbitru din cate am observat. In meciul din cupa cu Otelul de ce si-a batut joc si de noi daca clar e "omul" nostru printre arbitrii?
Si ce a declarat Lucescu...ma abtin sa zic ceva. Si asa dupa meciul cu oltenii de etapa trecuta a facut suporterii care il injurau pe Zaharia "niste imbecili"

iulian_1976
23rd August 2008, 15:03
Mediasul este o echipa prea mica ptr a se valuri,chiar daca vor fi in continuare dezavantajati nu au putere de a protesta.

Mediasul a jucat prea bine , planul Brasovului era sa marcheze pe o lovitura libera, din fericire nu a intrat, oricum neplacut modul Brasovului de a urca in clasament.

Declaratie Lucescu jr. dupa meci :
,,Imi pare rau de rezultat pentru ca am fi meritat victoria ,,

Ce poti sa mai spui de antrenorul si omul Lucescu jr?

Charon
23rd August 2008, 15:31
observ ca nu s-a schimbat deloc,acelasi frustrat!:D

soreen
23rd August 2008, 16:06
Mediasul este o echipa prea mica ptr a se valuri,chiar daca vor fi in continuare dezavantajati nu au putere de a protesta.

Mediasul a jucat prea bine , planul Brasovului era sa marcheze pe o lovitura libera, din fericire nu a intrat, oricum neplacut modul Brasovului de a urca in clasament.

Declaratie Lucescu jr. dupa meci :
,,Imi pare rau de rezultat pentru ca am fi meritat victoria ,,

Ce poti sa mai spui de antrenorul si omul Lucescu jr?

o jigodie...la fel ca tacsu
Norgeman..la meciul ala ati fost clar dezavantajati....dar la meciul asta ati fost la fel de clar avantajati

purpleheart
23rd August 2008, 16:10
si-a intrat Vama bine in rol,ce sa ne mai asteptam de acum incolo de la el ? Mediasul merita victoria !!!

Ferko
23rd August 2008, 19:17
Ferko... si atunci erau la F.C. Brasov cand au injurat-o pe arbitra aia... daca se putea numi asa ceva. Probabil nu ai vazut meciul acela si ai vazut doar declaratiile lor la stiri, facute mai siropase de catre cei din refactiile tv ca de obicei.


Coltescu e o panarama de arbitru din cate am observat. In meciul din cupa cu Otelul de ce si-a batut joc si de noi daca clar e "omul" nostru printre arbitrii?
Si ce a declarat Lucescu...ma abtin sa zic ceva. Si asa dupa meciul cu oltenii de etapa trecuta a facut suporterii care il injurau pe Zaharia "niste imbecili" Declaratie Lucescu jr. dupa meci :
,,Imi pare rau de rezultat pentru ca am fi meritat victoria ,,
Tocmai ca am vazut acel meci si Brasovul afost nedreptatit, dar nu se impunea limbajul folosit de cei doi "cavaleri". Despre Coltescu am mai spus-o - este o JIGODIE fara sira spinarii.

Andrei_23
23rd August 2008, 19:52
Razvan Lucescu la coferinta de presa dupa meci, absolut genial: Trei puncte inseamna mai mult decat un punct, dar si un punct e mai mult decat nimic." :D