PDA

View Full Version : Carlos Alberto Fernandes



Pages : [1] 2

mirung
17th August 2006, 21:40
1. Carlos e portarul cu cel mai bun joc de picior din Romania, degajarile lui sunt la fel de precise ca pasa lunga a lui Lita Dumitru in anii'70,...de cand a venit la Steaua a dat o singura degajare in out, cea din meciul cu UTA.
2.La lovitura libera a lui Rapaici, faptul ca a plecat dupa minge si a fost la 2-3 degete sa o scoata, dovedeste ca e portar valoros, lovitura a fost executata perfect, langa bara, pe coltul zidului, in asemenea situatii portarul vede balonul tarziu si nu are timp sa reactioneze, noua portari din zece ar fi ramas pe picioare...
3. Eu am vazut toate meciurile lui Carlos de cand a venit la Steaua , si gasesc ca un singur gol i se poate imputa exclusiv...cel dat de Niculescu in meciul cu Dinamo in Stefan cel Mare...
4. Stiti cate goluri a primit Carlos la Steaua?....6 in campionat (in 16 partide cat a jucat) si 7 in cupa UEFA + CL (in 10 partide)....nici un alt portar nu a primit mai putine....

raja_bell
17th August 2006, 22:02
la punctele 1 si 2 sunt total de acord, dar nu cred ca i se poate imputa golul lui niculescu. a fost un sut puternic de la 18 m. executia a fost foarte buna. eu ii imput greselile grave din meciul cu milogii si cel de-al doilea gol la middlesbrough!
il consider un portar ok. nu e superstar, dar cu siguranta e cel mai valoros din romania!
dar ce poti sa le explici habarnagiilor? ei au citit la chiotea si tontolan ca e un portar slab. si doar ei are dreptate, nu?

Liviu
17th August 2006, 22:54
1. Carlos e portarul cu cel mai bun joc de picior din Romania, degajarile lui sunt la fel de precise ca pasa lunga a lui Lita Dumitru in anii'70,...de cand a venit la Steaua a dat o singura degajare in out, cea din meciul cu UTA.
Da , punctul lui forte este jocul cu piciorul , el de fapt a inceput fotbalul ca mijlocas. Cel mai bun portar la acest capitol din Liga 1.

2.La lovitura libera a lui Rapaici, faptul ca a plecat dupa minge si a fost la 2-3 degete sa o scoata, dovedeste ca e portar valoros, lovitura a fost executata perfect, langa bara, pe coltul zidului, in asemenea situatii portarul vede balonul tarziu si nu are timp sa reactioneze, noua portari din zece ar fi ramas pe picioare...
Nu stiu de ce unii il condamna in presa ca vezi-Doamne ar periclita calificarea Stelei prin gafele de la Liege . Primul gol imparabil . Al doilea nu-l scotea orice portar . Iar la Steaua nu ne permitem ( deocamdata ) sa aducem portari de talie mondiala.

3. Eu am vazut toate meciurile lui Carlos de cand a venit la Steaua , si gasesc ca un singur gol i se poate imputa exclusiv...cel dat de Niculescu in meciul cu Dinamo in Stefan cel Mare...
Personal consider acel gol imparabil . Dar il uiti pe cel cu Rapid din UEFA...:headbang: La Middlesbrough a gresit decisiv la un gol iar la celelalte a fost ezitant .

4. Stiti cate goluri a primit Carlos la Steaua?....6 in campionat (in 16 partide cat a jucat) si 7 in cupa UEFA + CL (in 10 partide)....nici un alt portar nu a primit mai putine....
Bine , a avut si aparare super. Oricum a luat doar 2-3 goluri din vina lui . In schimb ne-a scos la Betis , Galati si Vaslui.
Sunt consternat si de faptul ca unii il regreta pe Hamutovski...:o: Imi pare rau s-o spun...acel portar era mai slab decat Carlos si aveam emotii mai mari cu el in poarta. Poate ca avea reflexe mai bune , dar priza la minge nu , joc cu piciorul iarasi nu...:mda:

mirung
17th August 2006, 23:17
Gafa lui Hamu la Villareal a fost mai mare decat toate greselile lui Carlos, dar noi uitam repede...nu vreau sa-mi aduc amint de gafele lui Martin Tudor (cum ar fi cea din ultimul minut al meciului de cupa cu Petrolul).....
La "Boro", cand vin in careu 100 de centrari (caci noi din minutul 26 nu am mai trecut centrul), te cam lasa muschii si detenta, plus ca si puterea de concentrare scade, iar in meciul cu tiganii din UEFA, domnul Ghionea(care altfel rezolva simplu in tribuna fazele de genul asta), s-a apucat sa dea el cu exteriorul din intoarcere si a dat-o drept la Emil Dica la 18 metri de poarta, apoi ala a tras nestingherit pt ca domnul Paraschiv care trebuia sa inchida acolo, cam dormea, iar Carlos a facut plonjonul pe piciorul cu intinderea, l-a durut in momentul contactului cu solul, de aia a scapat-o din brate, nu e o scuza dar e o explicatie......eu cred ca reflexul de la Sevilla, dubla interventie de la Arad, mingea scoasa la Mansour in meciul cu Poli (pe care nu stiu de ce nimeni nu a vazut-o sau nu o tine minte), reflexul extraordinar cu piciorul la "Boro" in prima repriza, interventia magistrala in ultima etapa la Vaslui...etc....ne dau dreptul sa credem ca e portar de Steaua.....oricum nu a luat niciodata goluri la greu cum a luat supralicitatul Coman in stefan cel mare....

Liviu
18th August 2006, 00:02
......eu cred ca reflexul de la Sevilla, dubla interventie de la Arad, mingea scoasa la Mansour in meciul cu Poli (pe care nu stiu de ce nimeni nu a vazut-o sau nu o tine minte), reflexul extraordinar cu piciorul la "Boro" in prima repriza, interventia magistrala in ultima etapa la Vaslui...etc....ne dau dreptul sa credem ca e portar de Steaua.....oricum nu a luat niciodata goluri la greu cum a luat supralicitatul Coman in stefan cel mare....
E portar bunicel dar totusi insuficient de bun pentru ceea ce-si doreste Steaua - sa castige titluri , grupele CL... cred ca la proxima greseala - care sper din tot sufletul sa nu fie miercuri!!! - s-ar putea ca Gigi sa se sature de el si sa-l arunce ca pe Cristea...:thinkso:
Mai bun decat Hamutovski si Cernea , dar permite-mi sa nu fiu de acord cu tine , mai slab decat Coman.

Nole17
18th August 2006, 00:14
hai sa fim seriosi ca coman e un portar de mana 2-a. in primul rand nu poti numi portar un om care nu are macar 1,85 m inaltime iar carlos face unele greseli dar sunt minore shi nu inteleg ce are lumea cu el pt ca se vede clar ca e criticat intentionat dar nu inteleg de ce

Universal
18th August 2006, 00:21
carlos alberto fernandes este o alegere bunä fäcutä de Steaua,mä bucur cä echipa poate avea incredere in portar, in plus,a fost selectionat la Nationala Portugaliei,a fost titular la Boavista Porto,club de traditie in Portugalia si in Cupele Europene,de ce sä il tot critice presa..este totusi pänä acum cel mai bun portar din Romania.

dragos_popa17
18th August 2006, 00:25
Mie imi place de el. Alaturi de Coman e cel mai bun portar din Liga I. Mai bun nu stiu daca isi permite sa aduca Steaua. Eventual doar daca isi creste unul.

raja_bell
18th August 2006, 05:15
La "Boro", cand vin in careu 100 de centrari (caci noi din minutul 26 nu am mai trecut centrul), te cam lasa muschii si detenta
mirung, te stiu om serios. nu incerca sa-i gasesti scuze atunci cand nu e cazul. la cel de-al doilea gol la middlesbrough a iesit total aiurea la vreo 15 metri de poarta. a fost o centrare "plouata" catre viduka. langa australian se afla ghionea (sau goian). practic varful englezilor nu ar fi putut lovi mingea cu forta, asa ca ar fi rezultat o faza banala.
iar golul cu rapidul e antologic. normal ca a gresit si ghionea, dar sutul anemic al lui emil dica ar fi fost retinut de orice prescolar.
in fine, a trecut. sa speram ca nu vom mai avea parte de astfel de momente neplacute!

dede
18th August 2006, 11:22
1. Carlos e portarul cu cel mai bun joc de picior din Romania, degajarile lui sunt la fel de precise ca pasa lunga a lui Lita Dumitru in anii'70,...de cand a venit la Steaua a dat o singura degajare in out, cea din meciul cu UTA.
eh, a mai dat-o in out si in primul meci cu heerenveen, da' sa zicem ca era la inceput :D


3. Eu am vazut toate meciurile lui Carlos de cand a venit la Steaua , si gasesc ca un singur gol i se poate imputa exclusiv...cel dat de Niculescu in meciul cu Dinamo in Stefan cel Mare...
a gresit el in uefa destul...cu rapid, dar din fericire, la sfarsit nu a mai contat si ne-am calificat si cu boro parca, dar nu mai stiu exact golul si nici nu vreau sa-mi amintesc :mda:


4. Stiti cate goluri a primit Carlos la Steaua?....6 in campionat (in 16 partide cat a jucat) si 7 in cupa UEFA + CL (in 10 partide)....nici un alt portar nu a primit mai putine
noroc cu apararea...daca avea o aparare ca a lui dinamo de ex, nu cred ca mai era asa de bun

oricum, Carlos e un portar bun, chiar daca are unele momente mai proaste :P

dragos_popa17
18th August 2006, 12:32
In general, un portar care are mult de aparat e mai bun decat unul care nu prea are ce apara intr-un meci. La primul se mai vad si paradele, la al doilea doar goluri.
In legatura cu Middlesbroug sunt de acord cu Mirung. N-a fost vina lui Carlos ca apararea si mijlocul Stelei n-a stiut sa tina mingea departe de poarta.

Hard
18th August 2006, 12:35
dupa meciul cu standard devine erou national,pariu?

starsteel
19th August 2006, 01:09
Daca pana acum am tot sperat incep sa am si eu un mare semn de intrebare cu privire la valoarea lui Carlos.

otinho
19th August 2006, 07:16
nu e un portar senzational dar nici unul slab .. momentan pt steaua este bun .. nu cred ca avem variante mai bune .. sa speram intr-o crestere de forma a lui si la cat mai putine ezitari .. multa bafta :ok:

starsteel
19th August 2006, 13:35
La banii care au fost dati pe el nu are voie sa fie numai "momentan bun pt. Steaua" e obligatoriu sa fie teribil de bun.

bluesky
22nd August 2006, 20:05
carlos este un portar care face meciuri bune si meciuri rele,nu de putine ori el are momente in care ezita si ezitarea asta la costat la unele meciuri.la meciul cu rapid de anu trecut primul gol din cauza lui sa intimplat,la meciul cu standard la golul doi a comis-o din nou,mia placut interventia pe carea avut o l a meciul cu vaslui la lovitura de cap a lui bukvici,are prestatiii oscilante si nu ii bine.

Hard
22nd August 2006, 20:11
23 august -ii facem statuie lui carlos

starsteel
24th August 2006, 04:18
Carlos a devenit ceea ce doreau toti suporterii stelisti, un portar demn de STEAUA.

LUCKY_AMARU
24th August 2006, 15:48
gafeaza des......a fost blamat....da aseara a facut un meci perfect......ce mai poti sa-i reprosezi? asteptam scuze din poartea detractorilor gen boanchis cartianu decebal radulescu ...ziaristi de buzunar

starsteel
24th August 2006, 16:04
Din partea acestor ziaristi nu asteptam nimic ii cunoastem mult prea bine, sunt plini de sine dar extrem de modesti.

mirung
25th August 2006, 12:30
Obligado Carlos, Bravo Carlos, Carlos m-ai invins, Carlos si Badea ingerii Stelei, ...sunt doar cateva din titlurile articolelor prin care presa sportiva incearca sa dreaga putin busuiocul dupa toate magariile scrise la adresa lui Carlos si a Stelei... vazandu-le ma bucur ca am deschis acest thread si ma bucur ca marea majoritate a postarilor au fost pertinente...
..va multumesc si ..... OBLIGADO CARLOS ALBERTO FERNANDES

Bumbescu
25th August 2006, 18:10
SE SPUNE OBRIGADO STIMABILE.
SUNT PE CALE SA-MI SCHIMB PAREREA DESPRE CARLOS.

Universal
28th August 2006, 06:53
Eu l-am sustinut mereu,nu fiindcä este ca si mine sträin,dar fiindcä este un jucätor care poate salva un meci.Si iatä cä a facut-o,in cel mai important joc de pänä acum.

starsteel
28th August 2006, 12:09
Ar trebui sa ne gandim ce modest era Hamutovschi si nu a fost nici pe departe asa atacat precum Carlos. A fost si probabil va mai fi o tinta a presei pt. a lovi in Steaua mai ales acum cand catelusii chiuaua vor sa redevina ciobanesti germani.

pinki
28th August 2006, 15:09
ce nu e bine la carlos e ca poate sa iti faca 3/4 din meci perfect si sa gafeze cand nici nu te astepti si sa ingroape echipa. dar pana la urma e un portar bun. totusi, am avut emotii inainte sa inceapa returul, ma gandeam ca iar gafeaza, dar a facut un meci bun. pana la urma e bun de steaua... sper sa prinda numai zile bune in grupe :D

mirung
17th September 2006, 15:28
Ma asteptam la un numar mare de postari dupa meciul de la Kiev.....mai ales din cele ce ar trebuii sa contina "mea culpa" si "chapeau bas".....chiar nu are nimeni sa-si revizuiasca vreo parere?

pinki
17th September 2006, 15:31
eu am si uitat de threadul asta :D a facut un meci super bun la kiev, acum sa nu i se urce la cap :ok:

LUCKY_AMARU
18th September 2006, 13:33
Uite ca nu i s-a urcat la cap si a aparat bine si aseara cu rapidu...e pe drumul cel bun..

pinki
18th September 2006, 14:43
da, asa e, finally, avem si noi portar /hello

starsteel
18th September 2006, 15:59
Avem portar de baza noroc ca avem conducere super care i-a dat incredere in continuare chiar si atuncii cand incepusera stelistii sa aiba indoieli.

dede
18th September 2006, 16:36
in ultima vreme Carlos m-a uimit :o: eu nu l-am mai vazut nicodata aparand asa de bine, atat cu dinamo kiev, cat si cu rapid
daca va continua asa, va fi si mai bine :D

pinki
19th September 2006, 13:13
sa multumim antrenorului de portari ca s-a trezit din somn :D

Bumbescu
20th September 2006, 09:52
sa multumim antrenorului de portari ca s-a trezit din somn :D

Vasile Iordache-cel mai mare portar roman din toate timpurile:)

cargobot
22nd September 2006, 11:30
Pe un site am vazut ca , Carlos a avut cea mai buna medie dintre jucatorii Stelei in 3 meciuri din campionatul actual: cu Farul, cu Rapid si cu Dinamo. E in crestere si daca o tine tot asa, ar fi o idee naturalizarea lui pt echipa nationala :D

pinki
22nd September 2006, 12:26
daca vrea... :D

dede
22nd September 2006, 23:18
nup...cica ar putea fi chemat la nationala Portugaliei

klemi
23rd September 2006, 17:01
E anuntat in lotul largit al Portugaliei.

pinki
18th October 2006, 00:41
da, se pare ca si-a adus aminte de bananierii de-acasa si iar a uitat sa apere, tremurau chilotii pe el de cum a intrat in teren, avea o moaca... poate a fost si prea multa presiune pe el... oricum, nici cu apararea nu mi-a fost rusine, dar si carlos e... :mda:

myke
19th October 2006, 09:32
M-AM SATURAT! am fost umilit de aceasta tentativa de portar, da, de el nu de van Nisterlooy nu de Robinho. Neputinta si prostia lui au depasit orice limita. am stat 5 ore in frig ca sa isi bata joc maimuta asta de mine. ma simt foarte foarte mic...

YoYoyOi
19th October 2006, 10:21
Adio Carlos:cya:

dede
19th October 2006, 10:28
cam asta a fost si cu Carlos...sper ca cei din conducere au inceput sa se uite dupa alti portari...

pinki
19th October 2006, 11:33
eu i-am auzit pe comentatorii aia batuti in cap zicand ceva si de lobont ca o "varianta" :ciocan: daca il iau pe-ala, mai bine ne lasa maimuta cu tot cu bananier :headbang:

dede
19th October 2006, 11:37
au zis la stiri saptamana asta candva...cica si Steaua si dinamo il vor :mda: alta panarama...

starsteel
19th October 2006, 11:59
Se pare ca zilele lui Carlos sunt numarate desi nu a gresit decisiv in meciul cu Real a fost atat de ezitant incat a rabufnit si stadionul la adresa lui sper ca urmatorul portar sa nu se numeasca Lobont ar fi o greseala de neiertat. din pacate in ultima vreme nu prea a existat inspiratie in aducerea unui portar pe care sa ne bazam.

Bumbescu
19th October 2006, 13:55
Carlos tr sa plece si asta cat mai repede; cel mai bun inlocuitor ar fi din iarna Martin Tudor, pe urma, din vara mai vedem.
Lobont-niciodata, ar inseamna ca ciobanul a inebunit de tot, sau ca i-a ajuns sifilisul in stare finala.

pinki
19th October 2006, 13:57
martin tudor? again? nu merci! nici lobont! sa caute adanc de tot meme, sa nu-l prind cu vreunu din astia!

Bumbescu
19th October 2006, 14:01
Tudor macar e stelist adevarat si n-a facut niciodata gafe mari.
Nu spun ca e extraordinar, dar e un portar sigur.

pinki
19th October 2006, 14:06
mie mi s-a parut ca i se cam urcase la cap in ultima vreme (cand mai era la steaua) si o cam comitea si el...

Bumbescu
19th October 2006, 14:18
hmm, nu prea, in returul din 2005 a fost titular si a aparat bine, era oricum mai sigur decat hamutovschi.
Nu spun ca e mare portar dar poate da siguranta,duckadam de ex a fost un portar mediocru, fara parade fenomenale(la penaltiuri era cel mai bun insa), dar era un portar pe care te puteai baza, nu facea greseli grave

MarioB
20th October 2006, 02:56
DOLHA de la Wisla catre STEAUA!!! parerea mea...doar

YoYoyOi
20th October 2006, 10:23
MM a plecat in Italia sa urmareasca anumiti portari. Si este mai mult ca sigur ca din cei doi portari care vor fi adusi la Steaua in iarna, unul va fi din Italia.

Bumbescu
20th October 2006, 11:31
Izmeana pe calator....se plimba si el, ca oricum nu se pricepe si nu intelege nimic din ce vede;poate-i mai iese si un comision...

pinki
20th October 2006, 13:43
poa' sa vina si din congo, numa' sa apere bine...

starsteel
20th October 2006, 13:49
Tudor macar e stelist adevarat si n-a facut niciodata gafe mari.
Nu spun ca e extraordinar, dar e un portar sigur.
E foarte adevarat de aia a intins-o de la Steaua si gafele nu au fost mari ci doar mici si cam dese. E plina lumea de portari trebuie doar sa-i gasesti.

vinsanity
20th October 2006, 14:18
Carlos tr sa plece si asta cat mai repede; cel mai bun inlocuitor ar fi din iarna Martin Tudor, pe urma, din vara mai vedem.
Lobont-niciodata, ar inseamna ca ciobanul a inebunit de tot, sau ca i-a ajuns sifilisul in stare finala.

de acord, Martin Tudor a fost cel mai bun portar al Stelei, cel putin din ultimul deceniu (sa ne aducem aminte Ritli, Stangaciu, Gherasim, Hotoboc, chiar si Stelea, Hamu). a fost peste toti. cate greseli a facut Tudor in 5-6 ani, Carlos le-a facut in 10 meciuri.
si apropo de Cech, am vazut aseara meciul si nu m-a incantat deloc:no:

Bumbescu
20th October 2006, 14:51
Apropo de "Cech" asta al tau, saracu, poate ai vazut meciul operatiei la cap, tipul a avut fractura craniana sapt trecuta, n-a fost el in poarta lui Chelsea.
Asta daca nu vorbesti cumva de altcineva.

LUCKY_AMARU
20th October 2006, 14:52
ESTY complet dinafara......doar nu il cumpara steaua pe portarul lui chelsea........ai innebunit..............

Hard
20th October 2006, 14:55
Apropo de "Cech" asta al tau, saracu, poate ai vazut meciul operatiei la cap, tipul a avut fractura craniana sapt trecuta, n-a fost el in poarta lui Chelsea.
Asta daca nu vorbesti cumva de altcineva.
ce tare esti

Bumbescu
20th October 2006, 14:56
Sper ca te-ai adresat lui vinsanity ala si nu mie......

vinsanity
20th October 2006, 15:47
bumbescule, mai citeste presa, e vorba de Marek Cech, portarul lui Slovan Bratislava care a jucat aseara cu Sevilla (cred ca e chiar fratele lui Petr de la Chelsea)

Bumbescu
20th October 2006, 15:53
gata amice, am vazut, scuze.....nu vreau sa ma cert si cu tine, mai ales ca si eu urasc conducerea

vinsanity
20th October 2006, 18:47
nici o problema, dupa ce s-a spus ca cei de la Steaua au avut ceva discutii cu Dan Petrescu, cred ca mai degraba se indreapta spre Dolha (de la Wisla), de altfel am mai vazut un post cu aceasta idee...

pinki
20th October 2006, 18:48
si... l-a vazut careva in actiune?

Hard
20th October 2006, 18:50
I love Carlos!

Liviu
21st October 2006, 22:09
Dacă vine Cech la Steaua o să ajungem să-l regretăm pe Carlos ! De plecat , Carlos va pleca , declaraţia lui Gigi că ar da el unei echipe 100.000 S dacă îl ia pe Carlos e elocventă deşi e mârlănească şi nepotrivită la adresa unui jucător care face ce poate şi-şi dă sufletul pe teren . E clar că acum va juca mai mult Cernea , dar dacă se accidentează mâine dimineaţă şi intră Carlos ? Ce încredere mai poate să mai aibă în el ? Gigi e inconştient , mai ales că e un portar de moral Carlos al nostru . Până în momentul în care Carlos pleacă , trebuie să fie alături de el şi să-l încurajeze !
Rămân la concluzia că se exagerează cu atacurile la adresa lui Carlos ! Se iau mulţi de el că a greşit la Liege , deşi nu cred că e cazul . Cu Real nu a fost o greşeală imensă la golul 4 . Cu Lyon şi cu CFR au fost greşelile sale , mai ales cu francezii . Cu CFR nu a văzut mingea plecând şi s-a aplecat târziu pentru a bloca mingea , care a trecut pe sub el . Uităm însă meciul -probabil al vieţii lui- cel de la Kiev şi poate chiar şi cel cu Standard-retur , nu neapărat că a salvat în faţa unui 0-2 , ci pentru că a arătat prima dată că poate fi şi un portar sigur .
O să ajungem să îl regretăm . Sunt convins că e un portar care creşte de la meci la meci . Ar trebui în caz că vine Cech să rămână rezervă , nu să plece , pentru că ar ajunge titular rapid ...:ok:

YoYoyOi
21st October 2006, 22:42
Marek Cech nu va veni la Steaua cel putin din motivul ca nu va putea juca decit in Liga. In UEFA nu poate juca pt ca a jucat deja pt Slovan Liberec. Astia de la Steaua ar trebui sa fie nebuni sa-l ia ca sa-l tina pe banca.

Red-Castorryy
22nd October 2006, 13:11
Becali: "Dau eu, de la mine, 100.000 de euro celui care va dori să-l ia pe Carlos, numai să plece!" :ok:

pinki
22nd October 2006, 22:01
bla bla... eu am mai zis, nu ma intereseaza cine vine, daca e portar calumea. da mi-l aduc pe carlos 2... :mda:

ps: cine a aparat la gl?

Red-Castorryy
22nd October 2006, 23:32
Cernea

pinki
22nd October 2006, 23:35
da, e clar. saracu' cocotier :( incepe sa-mi fie mila de el :(

Bumbescu
23rd October 2006, 11:48
Il iau eu sa-mi mature curtea, sa-mi dea mie Gigi 100 000 Euro.

pinki
23rd October 2006, 11:56
hai ma, ce rau esti! :P il iau eu sa faca pe soferul :D sa-mi dea mie 100.000 euro :D

Bumbescu
23rd October 2006, 11:59
Te mai baga in vreun copac cu parul ala care-i intra in ochi.

pinki
23rd October 2006, 12:00
da, la asta nu m-am gandit, ca daca el nu vede o minge clara, da' un copac :D atunci il iau de bodyguard :D

Bumbescu
23rd October 2006, 12:08
Asa da, cred ca e cea mai buna varianta, desi cred ca ar trebui incercat intr-o cafteala inainte, ca sa vezi ce stie, mai ales ca nu impune respect cu fata aia de pacalici.

starsteel
23rd October 2006, 12:13
Haiosilor faceti haz de necaz.

lusitanu
23rd October 2006, 19:51
nustiu..ce sa spun...carlos e simpatic...:)) apara cateodata bine vezi cu dinamo kiev sau standard si alteori prost..vezi cu rapid in uefa..
dar nah...

pinki
23rd October 2006, 21:41
hai ma, saracutzu', am vazut acum la stiri ce trist e :( eu zic asa, sa-l mai lase o perioada sa-si faca procese de constiinta pana cand o sa se ambitioneze si o sa fie cel mai bun :D

mirung
23rd October 2006, 21:54
pana la Carlos uitati-va la altii care joaca intradevar prost de ceva vreme:
de ex la Galati atat la cornerul din care s-a dat golul 1, totul a plecat de la o pasa la adversar data de Goian, iar daca te uiti la poza de pe stelisti.ro, vezi ca cel care sare cu Baciu e Cyrill, iar Goian ramane pe picioare (Goian joaca chiar rau de la meciul cu Lyon ), golul doi a venit tot dupa o pasa la adversar data de Ov. Petre (care pana atunci jucase chiar bine)....la meciul cu Real ce-i reprosati lui Carlos, golul 4, poate, dar ca Goian il lasa pe Van Nysterloy sa dea lob din intoarecere nu aveti nimic de zis?....golul cu Clujul, caraghios e adevarat, dar de ce dracu da ala la poarta nestingherit?......altul care nu joaca nimic de o vreme e Paraschiv,dar el asa e, bramburit..de aia incearca si oli alte formule......finalmente Carlos e ce avem mai bun pe post..si ar trebui folosit.

pinki
23rd October 2006, 22:24
da, la meciul cu real, mai mult a gresit goian decat carlos... ma rog, avem si apararea cam varza, in ultima vreme numai la lovituri libere si cornere si lovituri cu capul in careu ne luam goluri ca la cinema, toti se uita, nimeni nu sare. jucam ca niste cizme, nu e vina lui carlos, e vina tuturor... iar cernea, sincer, cred ca e la fel de bun, daca nu "mai bun" decat carlos. adica si ala e varza...

Nole17
23rd October 2006, 22:26
cred ca mentalitatea suporterilor e gresita uitativa la marele victor valdez de la barcelona prin luna mai sau aprilie anul trecut ce facea in campionat cand lua goluri din tot felul de prosti poate mai mari ca shi a le lui carlos (cei care urmaresc campionatul spaniei shtiu despre ce vb) el acolo dupa fiecare gafa era pastrat titular si chiar shi acum mai face cate o gafa pt aia nu este asha critciat shi pus la zid ca shi carlos acum poate ca nu e el cine shtie ce portar valoros dar portarul fara aparare nu poti sa ai pretenti de la portar......... pe de o parte se exagereaza pe de alta parte sio cam face shi el cu mana lui

dan
23rd October 2006, 22:31
goian are pe constiinta vreo 3 goluri din meciul cu real..dar poate el nu mai joaca asa cum o facea din cauza problemelor la spate
on topic:carlos e mult peste cernea,ar fi cazul sa reintre el in poarta si sa-i treaca supararea si sa fie mai constant pt ca n-am mai vazut asa portar inconstant.

pinki
23rd October 2006, 22:38
e si el om, saracu', mai sentimental decat altii :D serios, mi s-a facut mila de el :) goian ca goian, da' restu ce pazesc? se vede ca ne cam lipseste radoi...

Nole17
23rd October 2006, 22:52
de fapt la steaua lipsesc multe lucruri car erau in trecut si parca au disparut parca semifinala de cupa uefa si calificarea asta in liga lea luat mintile dak revine radoi poate mai reusim sa mai redresam ceva daca nu o sa fie prea tarziu

mirung
24th October 2006, 00:23
apropo de Carlos si Valdez, Van Nisterloy l-a lobat si pe el, dar a dat bara si Valdez a scapat de trompeta, iar pe carlos l-au luat toti in baza.mai nasol e ca l-a lluat Gigi, complen neproductiv si antimanagerial asa cum a facut si cu altii, Neaga, Hamutovsky,Crstea,Aliuta,etc......

dede
24th October 2006, 10:07
mie de mult mi-era mila de el :( eu zic ca nu merita sa se poarte Gigi si ceilalti care l-au criticat asa cu el...Carlos e chiar simpatic
e drept ca a cam gresit, dar parca pe el, la fiecare greseala, presa si toata lumea il critica mai mult decat trebuie...de altii nu se zice nimic :mda:

starsteel
24th October 2006, 12:05
"Carlos: "Abia aştept să plec"
Vlad Roşca

Portarul Stelei îi răspunde în termeni duri lui Gigi Becali, după ce finanţatorul a spus că nu mai are nevoie de el. "Dau 100.000 dolari clubului care face o ofertă pentru Carlos", a fost declaraţia-şoc a latifundiarului din Pipera, după ce goalkeeperul portughez în partidele cu Lyon, Real Madrid şi CFR Cluj. Carlos nu a rămas dator şi ieri a reacţionat vehement în presa portugheză: "Este o declaraţie incredibilă, dar foarte adevărată. Este o lipsă totală de respect să spui astfel de lucruri despre un jucător de la echipa pe care o finanţezi! Becali nu avea nici un motiv să spună aşa ceva despre mine şi nu vreau să mă amăgesc. Asta e România, ţara tuturor posibilităţilor! "

"Abia aştept să plec"
Carlos continuă tirul acuzaţiilor în ediţia online a Maisfutebol: "Nu am pentru ce să mai stau la Steaua. Abia aştept să plec din România în decembrie şi să merg în altă parte. Îmi voi face treaba la Staua, pînă la sfîrşitul anului. Orice jucător cade psihic după astfel de declaraţii, însă eu încă mai fac faţă, chiar dacă mă doare. Cu atît mai mult cu cît i-am ajutat decisiv să cîştige campionatul şi să intre în Liga Campionilor! Iar greşelile mele au fost omeneşti. Se pot întîmpla oricărui portar din lume".
sursa gsp

A gresit Carlos fara discutii dar si Gigi a gresit fata de el cu toate ca pleaca in iarna eu sunt convins ca nu e un portar slab iar comparatia cu Hamutovski e chiar deplasata. Daca as fi in locul lui Oli l-as folosi meci de meci pana pleaca, Cernea nu poate fi mai mult decat rezerva. Carlos a fost o tinta a presei pt. a lovi in Steaua el nu a rezistat psihic iar Gigi cum ii lipsesc fineturile a cazut si el in plasa intinsa de presa.

pinki
24th October 2006, 13:02
gigi oricum face numai tampenii, cati n-au plecat din cauza lui... iar saracul carlos, prea au sarit toti in capul lui, e adevarat ca a gresit aiurea, dar si presa e de vina, cel putin in meciul cu real, avea o fata la inceputul meciului, zici ca avea norisorul de ploaie deasupra capului. iar oli ar trebui sa se impuna si sa il tina in poarta, ca e mai bun ca cernea si pana una alta n-a omorat pe nimeni, nu merita tratamentul asta :rosu: :D

pinki
26th October 2006, 01:11
gata! eu mi-am lansat propria campanie pro-carlos :D l-am injurat si eu, am zis si eu multe despre el, dar parca e prea exagerata telenovela care s-a creat, nu putem sa-l aruncam in strada si sa mai dam si cu pietre in el chiar in halul asta! e totusi portarul nostru, a gresit el, e drept, dar nu e numai vina lui, daca ar mai lucra putin la mental n-ar fi rau, dar nu mi e pare corecta atitudinea fata de el zilele astea, inclusiv tinutul pe banca de rezerve. inca o data :rosu: jiji!

ps: se mai alatura cineva campaniei mele? :D

Sasuke Uchiha
26th October 2006, 01:34
eu te sustin :D
carlos nu e un prost portar, are reflexe f bune, insa e nesigur si greseste prea mult

Hard
26th October 2006, 01:36
eu nu ca are o viata nesportiva.

pinki
26th October 2006, 01:39
eee... fumeaza si el :D o tigara acolo... la multe zile :D oricum el nu prea face mari eforturi, asa ca are voie sa fumeze. are voie si sa bea, da' nu inaite de meci :D eu tot il sustin! :D

Hard
26th October 2006, 01:49
eu zic sa te duci sa te culci:D

pinki
26th October 2006, 12:01
uite ca si dupa somn, tot pe carlos il sustin :D

dede
26th October 2006, 12:05
degeaba...

deja toata presa il critica pe Carlos :mda: numai despre el scriu ziarele...

e clar...nu mai prinde multe zile in Romania :(

pinki
26th October 2006, 12:06
pai de-aia mi-am facut eu propria campanie pro=carlos :D

dede
26th October 2006, 12:10
daca reusesti ceva, sa ne anunti si pe noi...

pana una alta, sper ca Meme si restul cauta in timpul asta niste portari...nici cu Cernea nu ne putem mandri...

pinki
26th October 2006, 12:13
pai... n-am unde sa reusesc, ca doar nu am cum sa ma duc sa vorbesc cu becali sau cu oli :cry: n-am nici rude prin presa... :( deci... :(

dar macar aici sa-l sustin si pe unde mai vorbesc eu :D

Liviu
26th October 2006, 21:19
Mare mizerie e ceea ce i se întâmplă acum lui Carlos . Nimic din toate acestea nu ar fi apărut dacă nu ar fi făcut greşelile cu Lyon şi cea cu CFR . N-ar fi apărut toate acestea dacă avea o evoluţie meritorie . Noi , românii ştim foarte bine să îi facem praf pe cei care odinioară de aduceau satisfacţii ! Ieri îl laudăm şi azi îl aruncăm ca pe un gunoi . Păcat . Carlos nu a făcut nimic din ceea ce nu fac ceilalţi fotbalişti din Liga 1 . Şi acea casetă...de unde ştie Ivanovici că a fost filmată la 4 dimineaţa ? Şi ce tot se făcea mişto de Carlos cum cânta ?
Nu-i iau apărarea lui Carlos , care dacă înaintea meciului cu CFR , petrecea la 4 dimineaţa , a dat dovadă de un comportament lipsit de profesionalism , dar parcă e prea mult...Iar că înaintea partidei , stătea la 11 noaptea pe chat , care e problema ? Nu cred că înainte cu o zi de un meci care se dispută de la 21.45 până la 23.30 trebuie să te culci la 22 şi să te scoli cu găinile , la 6 . Stingerea se face mai târziu înainte de un meci care se dispută aşa de târziu şi probabil că atunci a avut program de voie . Oli le-a dat voie cu laptot şi webcam în cantonament . Apropo...cine e colegul de cameră ?

se mai alatura cineva campaniei mele? :D
Sunt alături de Carlos ! :) :ok:

pinki
26th October 2006, 22:19
asa e, acum sar toti si arunca cu noroi si ii gasesc toate defectele din lume :mda: de-aia mi-am inceput si eu campania... din pacate, mai departe de ols si prieteni, nu am unde sa ajung cu ea... :cry:

dede
27th October 2006, 09:32
deja sunt chiar enervanti astia din presa cu campania lor contra lui Carlos :jerk: ratatii de la gsp dau detalii de la fiecare petrecere la care a fost Carlos de cand a venit la Steaua, de parca ar avea vreo importartanta :mda:
si dupa aia ne miram de ce vb unii asa frumos despre Romania pe-afara...

prosport zice ca Martin Tudor ar putea fi noul portar al Stelei...

superchumbo
27th October 2006, 09:47
pai de-aia mi-am facut eu propria campanie pro=carlos :D

mai bine campania aduceti-l inapoi pe Hamu

starsteel
27th October 2006, 10:29
Inapoi pe Hamu?! .....Carlos e de 10 ori mai bun ca el.

pinki
27th October 2006, 13:19
hamu???? tu l-ai vazut cum a aparat (adica n-a aparat) in meciul olanda-belarus??? :o:

nici martin tudor, frate, ce naiba, tot la astia ne intoarcem, chiar nu e nici un portar mai bun in toata lumea asta? :mda:

iar la faza cu ziarele si toate stirile lor :rosu: mentalitate de romani idioti!

Bumbescu
27th October 2006, 16:39
Hamutovschi in nici un caz, Martin Tudor da, cel putin ca solutie de avarie.
Cred ca si Curca de la Farul ar putea fi o solutie, mai e si portarul de la vaslui, unul blond cu fata de neamt, si ala-i bunicel.

Liviu
29th October 2006, 01:45
Oli : "Carlos nu avea cum sa petreaca înainte de meciul cu CFR Cluj, pentru ca era în cantonament. A fost in alta seara, in timpul sau liber, dar asta nu-l disculpa. Noi stiam si am fi luat oricum masuri"

Se dovedeşte că totul este o minciună . Carlos nu a petrecut în noaptea dinaintea acelui meci . Iar dacă există deja această minciună , ce-ar fi să aflăm că de fapt era la 10 seara şi nu la 4 dimineaţa ? Şi că următoarea zi avea liber ?
Nu ar fi trebuit de la început ca unii să aibă încredere în Ivanovici .

Ca viitor portar , nu trebuie să aducem pe niciunul care a mai fost pe la noi . Tudor avea mari probleme înainte , era rezerva lui Hamutovski . Tudor cel mult ca portar de rezervă . Nu e nici el portar de CL . Portar străin , că din ţară nu e nici unul bun .

starsteel
29th October 2006, 13:50
Campania anti-Steaua lucreaza trebuie sa fim reticenti la orice stire de "senzatie" prezentata in media.

Luis Garcia10
29th October 2006, 14:13
Carlos? ce gluma proasta...

YoYoyOi
29th October 2006, 14:53
Avind mai mult timp liber azi am revazut meciurile cu Standard Liege. Si parca mi s-a facut mila de Carlos. E adevarat ca a facut o multime de prostii in teren, dar trebuie sa-i multumim pentru calificarea in grupele CL. Fara el n-am fi putut ajunge acolo. Ca ne despartim de el nu este o mare pierdere. Dar macar s-o facem cu onoare. Nu am pierdut nici un meci din cauza lui exclusiv. Doar ca prin greselile lui a contribuit la micsorarea avantajului de scor cind am cistigat, sau prin majorarea lui cind am pierdut, nu inseamna ca el este unicul vinovat. Un jucator care a avut o asemenea contributie la echipa, nu poate fi scos pe usa din dos. Ii multumim pt ce a facut si ii dorim toate cele bune.

pinki
29th October 2006, 21:37
asa ar trebui sa gandeasca toata lumea, dar, din pacate, romanii sunt mai... speciali :mda:

dede
31st October 2006, 09:39
"Steaua este amenintata de Sindicatul Fotbalistilor Profesionisti din Portugalia

Echipa din Ghencea este acuzata de Sindicatul Fotbalistilor Profesionisti din Portugalia pentru tratamentul la care a fost supus portarul Carlos, dupa ce Gigi Becali a declarat ca va plati clubului interesat de achizitionarea sa, 100.000 de dolari, scrie The Money Channel.

Sindicatul condamna declaratiile patronului stelist si spune ca va face demersuri la FRF, la sindicatul fotbalistilor din Romania, dar si la FIFA.

Potrivit site-ului organizatiei, Carlos sustine ca a fost considerat principalul vinovat pentru infrangerea Stelei, 1-4 cu Real Madrid pentru ca este strain. Mai mult, portarul ros-albastrilor declara ca Olaroiu si colegii de echipa sunt alaturi de el, insa vinovatul de situatia actuala este chiar patronul Gigi Becali. Odata cu acest scandal, despartirea dintre Steaua si Carlos este aproape invitabila din aceasta iarna." gsp.ro

:mda:

pinki
31st October 2006, 16:21
sa-l amendeze naibii pe jiji si sa-i inchida gura aia odata, se baga aiurea ca musca=n... lapte (:D) o face el bune, da' si rele... si in ultima vreme incepe sa faca mai multe rele decat bune :mda:

Bumbescu
31st October 2006, 20:34
sa-l amendeze naibii pe jiji si sa-i inchida gura aia odata, se baga aiurea ca musca=n... lapte (:D) o face el bune, da' si rele... si in ultima vreme incepe sa faca mai multe rele decat bune :mda:

Back in business!:D Mi-am incheiat greva...

Deci, jiji face lucruri bune...care-s alea?
Si-a facut lobotomie si eu nu stiam?:D

Liviu
31st October 2006, 20:54
Se dovedeşte că totul este o minciună . Carlos nu a petrecut în noaptea dinaintea acelui meci . Iar dacă există deja această minciună , ce-ar fi să aflăm că de fapt era la 10 seara şi nu la 4 dimineaţa ? Şi că următoarea zi avea liber ?Nu ar fi trebuit de la început ca unii să aibă încredere în Ivanovici .
Uite că aşa e , dacă nu ne îndoim de cuvântul lui Carlos
ProSport (http://www.prosport.ro/articole/carlos-recunoaste-ca-a-petrecut-pana-tarziu/12822) :
Portughezul a confirmat faptul că a fost la o petrecere, dar s-a apărat spunând că ziua următoare avea liber. "Este adevărat că am fost la o petrecere după un meci, dar ziua următoare era liberă. Cred că este o situaţie perfect normală. Deocamdată voi continua să muncesc la fel de liniştit ca întotdeauna", a afirmat Carlos.

YoYoyOi
31st October 2006, 22:40
Eu nici n-am crezut din start acea poveste. Puteam si eu sa transmit ziarelor de scandal, ca de sport nu le poti spune (vezi fanatik) anumite imagini care contin covorbiri on-line ale lui Carlos. Si le schimbam data si puteam sa jur ca el era pe net la ora meciului cu Real si ca de fapt in poarta era sosia lui :D

Dar ce e interesant e ca umbla vorba-n tirg ca va intra in poarta pe Bernabeu.

dede
31st October 2006, 22:44
daca-si termina cartea :ras-plans:

depinde de Oli pe cine va baga maine...Gigi a zis ca nu se baga :o:

pinki
31st October 2006, 22:46
pai atunci carlos sa fie! :D

ps: scrie o carte??? :ras-plans: o sa ma duc la lansare :D

YoYoyOi
31st October 2006, 22:49
la lansarea in saptiu, poate:happy Sau de fapt nu ca e deja acolo...:D
La lansarea din spatiu inapoi pe Pamint:rolleyes:

dede
31st October 2006, 22:53
radeti voi radeti, dar omul face ceva serios...scrie o carte :happy spre diferenta de voi care stati toata ziua pe forumuri :P

pinki
31st October 2006, 22:56
:P eu nu rad de el :D n-am zis ca ma duc la lansare? :P

YoYoyOi
31st October 2006, 22:58
Scrie pe dracu'. Mai degraba dicteaza si altcinva scrie. Oricum e tare faza ca n-a inteles ce "scrisoare" tre s a scrie. In loc de "carte" a inteles "carta".
Super tare.

dede
31st October 2006, 23:16
”Carlos: ”Mă pregătesc la fel ca înainte”

”Preşedintele nu a vorbit cu mine în ultima peroadă şi tot ce ştiu este din ziare”, a spus Carlos pentru O Jogo. "În ziare se spune că voi reveni în echipă cînd voi trimite o scrisoare către club. Nu ştiu despre ce scrisoare e vorba". Carlos se referă la declaraţia lui Becali, care a spus că portughezul va apăra atunci cînd va termina de scris cartea despre România. ”Este adevărat că am ieşit după un meci, dar aveam zi liberă după aceea”, a explicat Carlos cele apărute în presă despre aventurile sale de noapte. ”Cred că este ceva normal. După aceea, au apărut tot felul de poveşti, declaraţii date de mine în care spuneam că sînt de mic fanul lui Real Madrid. Este fals, eu nu am dat nici o declaraţie presei din România”.
Cît priveşte viitorul său la Steaua şi meciul de la Madrid, portughezul este optimist. ”Pentru moment, mă pregătesc la fel ca înainte. La Madrid este dificil pentru orice echipă. Vom da totul şi sper să obţinem un rezultat bun”, a declarat Carlos pentru O Jogo." stelisti.ro

:ras-plans:
cine stie ce se mai poate petrece in minunata noastra tara :happy
fiecare intelege ce vrea...

pinki
31st October 2006, 23:57
numai nebuni :rosu:

de la carta pana la carte e drum lung, da' in capu' lu' jiji tot aia e :rosu:

si ne mai miram de ce rade toata lumea de noi si se sperie cand aude romania... pai, de-aia!

FCS81
14th November 2006, 21:14
Eu chiar nu imi dau seama ce cauta la steaua tentativa asta de portar! Un portar trebuie sa apere ce este de aparat! Cand nu esti in stare sa faci nici acest lucru lasa-te,lasa-ne, goooooo!

starsteel
14th November 2006, 21:41
Incetati tirul asupra lui Carlos s-a tras cu toate armele importiva lui, mai degraba la momentul asta e o victima decat un personaj demn de pus pe rug.

Hard
14th November 2006, 23:18
mai joaca la Steaua?

pinki
14th November 2006, 23:33
tocmai despre asta e vorba! sunt revoltata!!! :mad:

dede
15th November 2006, 15:34
Incetati tirul asupra lui Carlos s-a tras cu toate armele importiva lui, mai degraba la momentul asta e o victima decat un personaj demn de pus pe rug.
nu se mai zice nimic de Carlos :D presa a cam uitat de el ceea ce e bine
acum se pregateste sa revina cu forte proaspete ... :evil:

Sevilla86
22nd November 2006, 12:40
M-am lamurit cum sta treaba cu Carlos... omu' a strans in el tot ghinionul din lume! Carlos la fiecare greseala a luat gol... Cernea aseara a facut multe greseli, dar nu a luat goluri pe acele greseli. Daca ar fi fost Carlos si ar fi facut el greselile alea, se termina macar 4-1 pt Kiev...
Oricum Carlos si-a facut treaba la Steaua: ne-a dus in semifinalele Uefa si chiar daca am pierdut calificarea in finala pe mana lui, stim ca fara el nici macar nu am fi ajuns pana acolo (ma refer in principal la returul cu Betis); am castigat campionatul cu el in poarta; ne-a calificat in Grupele Champions League, dovedindu-se decisiv in meciul cu Standard; a avut un aport imens la victoria de la Kiev unde cred ca a facut cel mai bun meci al sau de cand e la Steaua.
Sper sa-si gaseasca echipa in strainatate... ii urez succes in continuare!

pinki
22nd November 2006, 13:05
cernea nu e cu nimic mai bun decat carlos, aseara a avut noroc cu goian, nu noroc pur si simplu, ca mai mult le-a scos el, tot el le-a gresit, da' tot el le-a scos. mie imi pare in continuare rau pt carlos, a fost exclus pe nedrept. :mda:

Bumbescu
22nd November 2006, 13:32
Da, saracu maimutoi....hai sa fim seriosi...

starsteel
22nd November 2006, 14:05
Carlos e superior lui Cernea dar e clar ca discutia asta nu mai are rost oricum luna viitoare pleaca. Galeria a facut un gest frumos salutandu-l pe Carlos la inceputul meciului de asemenea si-a dovedit maturitatea nechemand la obisnuitul "Hei, Hei, Hei" pe Oprita :no: dupa schimbare.

pinki
22nd November 2006, 14:09
:cry: :cry: carlos :(

oprita! sa nu mai aud de el! :mad:

starsteel
22nd November 2006, 14:36
Am stat la aceeasi masa cu Oprita e un om de nota 10 insa ca jucator locul lui nu este la Steaua. Avem nevoie de caractere insa conditia de bun fotbalist e indispensabila.

YoYoyOi
28th November 2006, 23:48
Cernea: ”Cînd greșești, cum a pățit-o Carlos, devii cel mai injurat om”


Cornel Cernea nu visa să ajungă să joace în Liga Campionilor. ” E un salt uriaș. N-am visat niciodată că o să ajung aici”, a declarat, pentru Ziarul, portarul Stelei. ”Am avut mare noroc că am intrat în poartă. Sper să mă țină șansa. Cînd ești pe val, aperi bine și echipa merge, ai parte de laude de la toți. Conducere, fani, presă. Cînd greșești, cum a pățit-o Carlos, devii cel mai injurat om. Și pe stadion, și pe strada, și în ziare”.
Portarul Stelei spune că a vorbit o singură dată cu patronul Gigi Becali. ”Cu domnul Becali am discutat doar o dată. Cînd am venit la Steaua. A fost prima și singura oară”, a spus Cernea.
GSP

YoYoyOi
4th December 2006, 23:39
MM Stoica: "Carlos a salvat Steaua în cel mai cumplit moment"
Mihai Stoica i-a luat apărarea portarului Carlos și a afirmat că acesta a salvat Steaua "în cel mai cumplit moment din acest sezon". "A făcut și greșeli, și meciuri bune. Când l-am transferat, era cel mai bun portar din Portugalia. Pentru mine, Carlos nu este o eroare managerială. Faptul că nu s-a acomodat cu România, cu viața de aici, este altceva. În Spania, Portugalia, fotbaliștii au altă viață. Probabil a fost și ultimul fotbalist pe care l-am transferat din acea zonă. Nu i-am retras sprijinul, el m-a dezamăgit din alt punct de vedere", a spus el.
Prosport

pinki
4th December 2006, 23:47
/hello stie meme ce stie :cry: carlos :cry:

YoYoyOi
4th December 2006, 23:50
Ata ete, pink. Spunem :cya: si raminem cu amintiri placute in memorie.

YoYoyOi
6th December 2006, 02:21
Dupa antrenamentul oficial de la Lyon, Carlos s-a accidentat, in urma unui plonjon, la umarul drept. :cry:
Ce ne facem? :lol:

TaciAcolo
6th December 2006, 02:22
sa ramana in franta la tratament...:happy

Hard
6th December 2006, 02:23
Pai l-a mai tinut gigi si pt meciul asta,iar el s-a accidentat...

pinki
6th December 2006, 09:39
eu cred ca s-a accidentat singur si on purpose :drak:

YoYoyOi
8th December 2006, 11:07
Carlos, pe faras


Desi goalkeeperul Stelei a împlinit 27 de ani în ziua meciului cu Lyon, el a fost ignorat de întreg staff-ul campioanei

Se stie de mult timp: Carlos (foto), goalkeeperul adus cu surle si trâmbite de la Boavista, va parasi Steaua în aceasta iarna.

Gafele sale în unele din cele mai importante meciuri ale ros-albastrilor, cum ar fi semifinala din Cupa UEFA, cu Middlesbrough, sau jocul cu Lyon, de la Bucuresti, l-au transformat pe lusitan în persona non grata în Ghencea. Miercuri, Carlos a fost aproape invizibil pentru conducatorii Stelei.

Cu toate ca portughezul a împlinit 27 de ani, acesta nu a fost felicitat aproape de nimeni. Mai mult decât atât, el a ramas în camera de hotel în momentul în care colegii sai erau în oras, la cumparaturi. La întoarcerea din Franta, Gigi Becali a confirmat ca ros-albastrii se vor desparti de goalkeeperul lusitan în urmatoarele zile.
Prosport

Nu e chiar frumos ce au facut jucatorii si conducerea. Macar sa-l felicite cu ocazia zilei de nastere puteau, ca nu-i durea gura.

dede
8th December 2006, 13:35
las' ca a fost felicitat...sau daca nu, poate nu stiau...asta sa fie cea mai mare probl a lui Carlos :mda:

pinki
9th December 2006, 10:51
niste idioti, deh....

Hard
10th December 2006, 01:28
Gata maine pleaca,definitiv:D
papaaa Carlos :D

YoYoyOi
10th December 2006, 01:29
Miine? :cry:

Ah si n-am apucat sa-l salut cum trebuie:cry:

Doamne-ti mutam:lol: :cya:

Hard
10th December 2006, 01:33
De fapt zilele astea pleaca,eu sper ca maine,dar unde?:D
Oricum nu este trecut in lista de rezerve,premiera,si se zice ca va pleca cat mai curand,destinatia?

YoYoyOi
10th December 2006, 01:34
iad:evil:

pinki
10th December 2006, 12:57
pleaca>? :cry: :cry: :cry:

YoYoyOi
10th December 2006, 12:59
DA :cya:

Sevilla86
10th December 2006, 15:25
pleaca>? :cry: :cry: :cry:

Da ma, dar nu are nimic. El oricum nu se simtea bine in Romania. Se simtea atacat de presa... e mai bine pentru el. De fapt ar trebui sa fii fericita pt el :D

Redboy
10th December 2006, 15:29
yo n-am avut nimik cu portarul Carlos cat a fost la Steaua... l-am sustzinut...dar asta e...
Cernea tre sa recunosc e mai bun...

Bafta in continuare pt Carlos !

Gontel
10th December 2006, 15:35
Carlos sa ramana doar daca ii convine sa stea rezerva, ca asta a ajuns. A venit in Romania ca o mare vedeta, dar nu poti trai cu 3 meciuri aparate foarte bine, e prea putin.

CrAzY92
10th December 2006, 16:25
Adio, Carlos!

Portughezul nu a fost inclus în lot pentru meciul de azi și va părăsi mîine România. Definitiv. Anunțată ca iminentă, plecarea portughezului Carlos Fernandes se va materializa în aceste zile. Portarul născut în Congo nu a fost inclus în lot pentru partida de astă-seară cu Universitatea Craiova, lucru care nu s-a mai întîmplat pînă acum din momentul venirii sale în România, în luna februarie a acestui an. Intrat în dizgrația conducerii din Ghencea după numeroasele sale escapade nocturne, Carlos a fost lăsat pe banca de rezervă în ultimele 12 jocuri oficiale ale Stelei.

Singurul lucru care îi îngrijorează pe conducătorii echipei din Ghencea este faptul că pe adresa lusitanului nu a venit nici o propunere concretă de transfer. "La cîte gafe a făcut, era și greu să fie asaltat de oferte", a mărturisit un oficial al roș-albaștrilor. De altfel, după prestațiile jalnice din această toamnă, în special în cele din Ligă, Fernandes a intrat în atenția presei internaționale, care l-a numit "o trompetă de portar".


Contra Științei, rezerva lui Cernea va fi Cezar Lungu (18 ani), aflat pentru prima oară în lotul de 18 al echipei campioane. "Nu consider aducerea lui Carlos o greșeală managerială, dar acesta este primul și ultimul jucător din Portugalia sau Spania care va veni la Steaua", a declarat în urmă cu cîteva zile managerul general Mihai Stoica.


"Carlos plătește pentru viața extrasportivă. Pe teren și-a scos investiția, pentru că ne-a calificat în grupele Ligii"
Gigi Becali


"Nu era portar de Steaua, sper ca măcar acum șefii din Ghencea să aducă pe cineva cu adevărat valoros"
Ion Voinescu, fost portar al Stelei

CrAzY92
10th December 2006, 16:28
pleaca>? :cry: :cry: :cry:

sa plece de unde a venit maimuta aia :happy

YoYoyOi
11th December 2006, 15:25
Carlos a părăsit România


Portughezul Carlos Alberto Fernandes a părăsit, azi dimineață, România. La aeroportul Henri Coandă, portarul Stelei a fost însoțit de logodnica sa. Despărțirea de Carlos este definitivă, patronul Gigi Becali anunțînd din toamnă că portughezul nu va mai figura în lotul Stelei din iarnă.
Carlos și-a continuat războiul cu presa și la aeroport. ”Așteptam altceva de la voi. De fiecare dată m-ați pus la pămînt”, a explicat Carlos ziariștilor prezenți la aeroport. Carlos nu a fost oprit în lotul pe care Cosmin Olăroiu l-a deplasat la Craiova pentru ultima etapă din acest an.
GSP

:cry: :cya: :cry:

Bye Bye baby

Zax
11th December 2006, 15:35
pe cine dreaq intereseaza daca se mai intoarce ?

Sevilla86
11th December 2006, 18:42
L-am vazut la TV plecand... mi-a parut rau pt el, dar mi-a trecut repede :D

YoYoyOi
11th December 2006, 20:49
Mie chiar mi-e mile de omul asta. Nu stiu de ce ca imi vine si acum sa-l string de git dupa toate prostiile pe care le-a facut. Dar a fost tratat prea josnic. Nu merita un asemenea tratament.:no:

pinki
11th December 2006, 20:54
a plecat :cry: :cry:

Brian
15th December 2006, 09:14
:scared: A plecat?!?:scared:
:cry: :cry: NU!!!!!!!!:cry: :cry: :cry:
Dar dak asa e mai bine pt el..... :cry:

pinki
15th December 2006, 15:08
ma, nu face misto :P

YoYoyOi
15th December 2006, 17:10
Carlos vrea să apere în Portugalia, dar nu are oferte


Carlos este trist dupa perioada petrecuta la Steaua
Portarul stelist Carlos Alberto Fernandes, despre care finanțatorul Gigi Becali a spus că nu va mai continua la gruparea din Bulevardul Ghencea din iarnă, a declarat că vrea să apere din nou în Portugalia, dar se plânge că nu are oferte, informează publicația Sportugal.

"Vreau să revin în Portugalia, dar nu am nicio ofertă, din păcate. Nimeni nu își dorește să rămână la un club după ce auzi ce comentarii am auzit eu. Chiar dacă au fost și păreri de rău pentru acele acuzații, continui să susțin că vreau să plec de la Steaua", a spus Carlos.

Portarul portughez a afirmat că situația sa se va clarifica săptămâna viitoare, după ce va studia împreună cu impresarul său toate ofertele și posibilitățile. "Tot ce știu este că mai am contract cu Steaua, dar aștept ca săptămâna viitoare să se decidă situația mea. Mi-ar plăcea să mă întorc în Portugalia. Am propuneri din străinătate, dar secretul este sufletul afacerilor. Singura mea dorință este că vreau să joc. Mi-ar plăcea să joc în campionate precum cele din Spania, Italia sau Anglia, care sunt cele mai bune în acest moment.
Prosport

pinki
15th December 2006, 17:12
cred si eu ca e trist... da' asa sunt romanii, dupa ce ca daca nu era el nu ajungeam noi in anumite locuri, cat a gresit putin si asta tot din cauza lor, hop, da-i in cap, arunca cu noroi :mda:

eu ii doresc succes si sper sa ajunga la o echipa buna, sa se intalneasca steaua cu ea pe undeva si sa=i arate lu jiji ca e un bou :D (jiji)

YoYoyOi
15th December 2006, 17:16
Ca sa-i arate lui GG ca e un bou (GG:D), ar insemna ca Steaua sa piarda....doresti raul echipei? :hmm:

pinki
15th December 2006, 17:17
pai doar daca ajunge carlosel la o echipa buna si joaca impotriva noastra :D

mici sacrificii :D

YoYoyOi
15th December 2006, 17:24
:mda: pocire!!!!!!!

Tu pt. palmierul esti dispusa ca sa fie sacrificata Steaua? :mad:

Vezi ca iti dau ban :lol:

pinki
15th December 2006, 17:31
hm... da :D

YoYoyOi
15th December 2006, 17:36
Da ce?
Sacrifici echipa :mda:
sau
iti dau ban?:evil:

pinki
15th December 2006, 17:39
prima :D

YoYoyOi
15th December 2006, 17:47
Eu cred ca daca ai zis prima, automat este valabila si a doua:D

pinki
15th December 2006, 17:48
suntem offtopic :P

YoYoyOi
15th December 2006, 17:50
jtiu:lol:

Dar ce sa facem?

Brian
16th December 2006, 01:33
:hmm: De ce se cearta tot timpul femeile pe barbati?:nah:
Si acum se cearta fara sa aiba nici o intentie cu vreunul dintre ei....weird..:thinkso: :happy

YoYoyOi
16th December 2006, 01:36
Dar cine se cearta pt barbati mey?:D
Eu ma cert pt Steaua pink se cearta pt palmieri....cine zicea ceva de barbati?
Si ala-i barbat? :thinkso:
:lol:

pinki
16th December 2006, 01:40
ma! :P pe carlosel sa=l lasati in pace :D

YoYoyOi
16th December 2006, 01:45
Pai dar nu asta vrem toti? Doar tu nu-l lasi in pace...ca noi de cind il lasam...sa mearga numai tu nu vrei:P

Gontel
16th December 2006, 22:18
bine ca ne-a lasat el pe noi in pace si a plecat.

Kainsashiki
18th December 2006, 11:54
Carlos ar putea juca în Ungaria

Surse din anturajul portughezului susțin că acesta este aproape de un transfer în țara vecină, cel mai interesat club fiind Debrecen. Nici n-a plecat bine din România și deja au apărut informații că fostul portar al Stelei, Carlos Fernandes , s-ar întoace în zonă. Mai exact în prima Ligă din Ungaria, unde, conform unor apropiați ai jucătorului, lusitanul ar urma să se transfere în această iarnă. Dintre cluburi ungurești, Debrecen, ocupanta locului doi la finalul turului, este interesată de achiziționarea unui portar, fiind singura grupare care dispune și de banii necesari. Situația lui Carlos este însă una destul de complicată. Conducerea din Ghencea a anunțat că renunță la serviciile sale, însă portarul mai este legat de contract cu roș-albaștrii pînă în vara lui 2008. La Steaua, lusitanul avea un salariu de 120.000 de euro pe sezon.


Nu stiu de ce nu ma mira....:happy numai ungurii erau atat de prosti incat sa-i faca o oferta..duca-se si acolo sa ramana:D

RedStar
18th December 2006, 12:02
E portar bun Carlos, numai ca el vede viata extrasportiva altfel. Chiar sper sa-si revina la forma dinainte de meciul cu M'Boro.

little_earl
18th December 2006, 12:10
E portar bun Carlos, numai ca el vede viata extrasportiva altfel. Chiar sper sa-si revina la forma dinainte de meciul cu M'Boro.

care? aia din meciul cu rapid? :P carlos parea portar bun pt ca pana atunci a jucat doar in meciuri in care stelei nu i s-au pus probleme, nu ajungea nimeni la poarta....de fapt, primele 2 suturi pe poarta au fost goluri, cele cu heerenveen

Gontel
18th December 2006, 16:15
Carlos ar putea juca în Ungaria

Nu stiu de ce nu ma mira....:happy numai ungurii erau atat de prosti incat sa-i faca o oferta..duca-se si acolo sa ramana:D

Dupa ce va pleca si de la maghiari, probabil va ajunge sa joace si prin siria, la cat de este de o "valoare certa".

pinki
18th December 2006, 16:20
nu mai fiti asa rai, carlos nu e atat de bomba... presa e de vina :P

Kainsashiki
18th December 2006, 16:21
eu cred ca e vina parintilor lui..ce dreaq e asa emotiv? are caracter de fetitza:D

pinki
18th December 2006, 16:23
nu era obisnuit, acum s-a calit :rasc: sa vezi cand (daca :cry:) se intoarce cum o sa-l doara fix in bananier de presa :D

Liviu
18th December 2006, 17:24
E portar bun Carlos, numai ca el vede viata extrasportiva altfel. Chiar sper sa-si revina la forma dinainte de meciul cu M'Boro.
Asa sunt majoritatea celor care vin din strainatate (de fapt romanii sunt cam la fel) iar pe viitor trebuie sa se studieze mai mult jucatorul inainte de a fi adus . Un joc-doua vazute la TvSport nu sunt suficiente . Adrian Matei marturisea ca la Steaua , acum aproape 10 ani erau 3 oameni care trebuiau sa-si dea ok-ul : Stoichita , Danilescu si presedintele (Puscas sau Gatu , nu stiu care era) , iar acel jucator era urmarit -monitorizat- mult timp inainte de a se face o oferta . In Romania , mai ales la Steaua lui Jiji ne trebuie alt profil de jucatori .

Surse din anturajul portughezului susțin că acesta este aproape de un transfer în țara vecină, cel mai interesat club fiind Debrecen.
Debrecen . Locul 2 . Deci , fanii lui Carlos sa fie pe faza sa-si ia antena de satelit sau sa se uite la Duna TV , care da vineri seara meciuri din "Borsodi Liga" . :D

Gontel
18th December 2006, 17:36
E totusi pacat ca a plecat, nu mai avem de cine sa radem. :D

Brian
18th December 2006, 19:44
Dak tu ai putut sa razi....ma bucur pt tine....eu nu stiu cati dintre noi stelishtii au ras....repet:STELISTI!!

YoYoyOi
18th December 2006, 19:50
Eu am ris de el o singura data cind n-a inteles faza cu "scrisoarea" pe care trebuie s-o scrie.
In rest, la inceput l-am iubit, mai apoi l-am urit si spre final mi s-a facut mila de el.:cry:

Brian
18th December 2006, 20:04
Nu stiu faza cu scrisoarea....care era treaba?Spune-mi si mie dak poti...pe scurt...:P

YoYoyOi
18th December 2006, 20:10
Ca zicea Becali ca se va intoarce Carlos in poarta cind isi va termina cartea, dar in limba materna a lui Carlos carta=scrisoare si cind l-au intrebat ziaristii ce are de zis despre spuse le lui Becali el a zis ca nu stie la ce "scrisoare" se refera Beacli:lol:

Brian
18th December 2006, 20:12
:happy:happy:happy......sarmanu'...chiar k mi-e mila de ce i-au facut ziaristii astia de la noi.....k acu' mi se pune pata pe ei.....:P

YoYoyOi
18th December 2006, 20:17
La noi intotdeauna au pornit marile scandaluri de la jurnalisti. La faza asta n-au gresit jurnalistii ci el ca nu a inteles bine, dar am ris cu lacrimi cind l-am vazut ce nedumerit era. Cred ca toata ziua s-a intrebat saracu' despre ce scrisoare era vorba:lol:
Mi-a fost mie mila de el dupa ce a zis GG ca da 100 000 numai sa scape de el, dar nici el nu a avut o atitudine prea impaciuitoare. Mai ales cind tot aparea la incalzire inaintea meciurilor cu acadele in gura sau cu lingurita aia de plasti pe care tot o molfaia in scirba. Pina la urma si-a facut-o cu mina lui:mda:

pinki
18th December 2006, 21:50
nu e adevarat, presa e de vina :mda:

Bumbescu
18th December 2006, 23:16
Lasa Pink,ca atunci cand o sa ajunga Magiun al meu antrenor la Steaua iti promit eu ca o sa-l readuca pe Carlos:D

Brian
18th December 2006, 23:33
nu e adevarat, presa e de vina :mda:

Sunt de acord cu tine.:ok:
Si pe mine ma enerveaza presa mult de tot. Mai putin Andrei Vochin./hello ...

jaber yasmin
18th December 2006, 23:51
mda........presa e enervanta cand spune ca nu avem nicio sansa cu Sevilla.:headbang: .....de unde stiu ei?ne luam revansa....:)

Brian
19th December 2006, 01:21
Toata lumea spune k nu avem nici o sansa sau k avem putine sanse.....inteleg k sunt favoriti...sunt pe primul loc in Spania, este castigatoarea Cupei Uefa de anul trecut....deci este normal sa fie favoriti....
Valencia a venit in Ghencea fiind campioana Spaniei si castigatoarea Cupei Uefa. In plus, mai avea si un avantaj de 2 goluri....asta nu insemna k erau de ja calificati, nu? Mai aveau 90 de minute de jucat:ok:.....Dak ar iesi totul dupa statistici....as fi devenit miliardar din pariuri:happy.....de foarte multe ori se intampla k favorita sa piarda.....
Cele doua echipe nu au jucat impreuna in ultimii 10 ani cel putin....abia cand vor juca in Ghencea ne putem da cu parerea.....dar daca Steaua va avea lotul valid....Steaua porneste cu un avantaj...nu Sevilia. :ok:

Liviu
19th December 2006, 20:58
Inca o data am vazut gafa lui Carlos din meciul cu Rapid...la WATTS pe Eurosport , pe ceva ce cred ca e o retrospectiva a celor mai hazlii (sau tembele) faze ale anului . Incredibila gafa ...:mad:
De atunci a fost luat in colimator Carlos . Si de presa dar si de Jiji .

Kainsashiki
21st December 2006, 08:56
o poza care-l caracterizeaza:

http://www.prosport.ro/usr/imagini/182-23187-omag.jpg

pinki
21st December 2006, 13:22
niiicceee :cool:

aaa, pardon :rasc: ce-i cu poza asta? auzi la el, il caracterizeaza! :mad:

Kainsashiki
21st December 2006, 13:36
special pt tine am pus poza asta:happy :happy

pinki
21st December 2006, 13:37
ma gandeam eu :evil:

Gontel
24th December 2006, 00:17
Cel mai mult ma enerva la el ca se agita aiurea, fara rost, fara un scop anume. Dupa ce scapa un gol, incepa sa se tavaleasca pe jos, sa dea cu pumnii in pamant, sa dea cu picioarele in barele portii s.a.m.d. Pai apara, omule, si lasa circul!

pinki
24th December 2006, 00:24
e portughez, astia asa fac :rasc:

si cate goluri a scapat? 2 :rasc: nici n-a fost asa de rau :)

Gontel
24th December 2006, 01:04
Serios, asa fac portughezii? Nu tin minte ca Vitor Baia sa se fi maimutarit vreodata.

Gata, Carlos a plecat de la Steaua, nu mai e jucatorul nostru, asa ca propun adminului sa declare acest thread closed si cu asta basta. Hasta la vista, Carlos!

Moshu
25th December 2006, 00:55
Serios, asa fac portughezii? Nu tin minte ca Vitor Baia sa se fi maimutarit vreodata.

Gata, Carlos a plecat de la Steaua, nu mai e jucatorul nostru, asa ca propun adminului sa declare acest thread closed si cu asta basta. Hasta la vista, Carlos!


aoleu :D Baia e seful lor, sa-l fi vazut cum facea acum cativa ani...cred ca la 1/3 din golurile primite se tavalea pe jos si dadea cu mainile de pamant...identic ca si Carlos

si asta de acum, imi scapa numele, Ricardo(?)...face la fel si cand se bucura(finala CHL) si cand pierde...e in sangele lor

Gontel
25th December 2006, 01:05
Eu vreau ca un jucator sa joace cat mai normal si sa se comporte cat mai normal. Daca ar fi aparat bine nu i-ar mai fi spus nimeni nimic lui Carlos, putea sa stea pana la pranz cu taraful.

starsteel
25th December 2006, 14:14
Pe Eurosport e facut varza Carlos toate gafele lui sunt la perlele anului....in mod sigur sunt opera "binevoitorilor" din Romania, nici dupa ce a plecat de aici nu e lasat in pace. Pacat.

CrAzY92
25th December 2006, 15:20
Pe Eurosport e facut varza Carlos toate gafele lui sunt la perlele anului....in mod sigur sunt opera "binevoitorilor" din Romania, nici dupa ce a plecat de aici nu e lasat in pace. Pacat.

nici sa nu mai aud de el sa mearga acolo in Congo unde sa nascut :happy :happy :happy :happy :happy :happy

YoYoyOi
8th January 2007, 08:01
Carlos e liber


Mihai Stoica a anunțat că Steaua îi va rezilia, de comun acord, contractul portughezului. În ziua în care în România a sosit noul portar al campioanei, brazilianul Andrey Nazario, Steaua a anunțat oficializarea despărțirii de portughezul Carlos. Termenii divorțului i-a explicat chiar Mihai Stoica. "Am căzut de acord și vom rezilia amiabil contractul. Va deveni jucător liber și va putea semna cu orice club din lume, fără ca Steaua să încaseze vreun ban", a spus Stoica. În schimb, Carlos va renunța la banii din contract, scadent în vara lui 2008.
MM a încercat apoi să explice eșecul numit Carlos, jucător adus în Ghencea chiar de el. "Nu am rețineri niciodată în privința jucătorilor pe care îi aduc, cînd muncești se întîmplă să nu-ți iasă mereu cum îți propui, dar asta nu ne împiedică să mergem înainte. Avem niște principii de la care nu ne abatem, o strategie bine pusă la punct și deși unii nu o cunosc, își permit să facă comentarii nefavorabile", a afirmat Stoica."Cernea a făcut jocuri foarte bune și nu am auzit să se comenteze, deși a fost un transfer reușit și l-am adus tot eu, ba chiar fără să mă consult cu cineva, nici măcar cu antrenorul de atunci", a încheiat MM.

"Îmi pare rău că s-a ajuns aici, rămîn la părerea că este un portar extrem de talentat, dar au fost probleme pe care le cunoașteți și din păcate nu mai putem continua"
Mihai Stoica

Cît a cheltuit Steaua
Practic, rezilierea de comun acord a contractului lui Carlos va aduce Stelei o pierdere financiară importantă. Campioana a cheltuit 600.000 de euro pentru aducerea lui și nu va lua nici un ban la schimb. În plus, i-a plătit 120.000 de euro, salariu pe 2006, și prime în valoare de aproape 140.000 de euro. În total, roș-albaștrii au investit în Carlos 860.000 de euro, portughezul renunțînd de bună-voie la restul de 180.000 de euro pe care îi mai avea de luat pînă la finalul contractului.

GSP

pinki
8th January 2007, 13:55
:cry: :cry: :cry:

starsteel
8th January 2007, 13:58
Pinky lasa-l incolo de Carlos si acum plangi dupa el? E un capitol inchis, varful a fost meciul cu Standard iar abisul returul cu Boro, in concluzie mai mult am pierdut decat am castigat de pe urma lui. Sa fie multumit ca a jucat si el la o echipa mare.

pinki
8th January 2007, 14:03
eu totusi plang dupa el :D o sa-mi lipseasca :D

eh.... :cry: lasa ca ii urmaresc parcursul de acum inainte :D

Kainsashiki
8th January 2007, 14:05
pink_me ... unde sa-i urmaresti parcursul? ca sigur va juca in campionatul chinei, coreei sau poate prin congo :D

pinki
8th January 2007, 14:06
taci ma :P

YoYoyOi
8th January 2007, 18:58
sau poate juca la vecinii de peste Tisa, ca asa umbla vorba-n targ :D

pinki
8th January 2007, 19:28
numa bine, aproape :D

Bumbescu
10th January 2007, 12:51
Privind acum retrsopectiv la unele poze cu carlos e din ce in ce mai evident ca tipul era un idiot; ganditi-va la toti marii portari din lume si mai gasiti unul cu asa o mecla de dezaxat; numai Hiquita mai era asa, dar nici pe ala nu te puteai baza.
In general portarul tr sa fie cel mai echilibrat din echipa, si asta se vede si pe moaca, carlos insa era clar imbecil.

starsteel
10th January 2007, 15:46
Pinky l-a facut varza pe Carlito! :happy :ras-plans:

Kainsashiki
10th January 2007, 15:46
eu cand ma gandesc la carlos imi vine in minte o imagine in care se trage de par, tipa, isi da pumni in cap sau loveste bara cu piciorul :happy

starsteel
10th January 2007, 15:50
Eu cand ma gandesc ca a fost artizanul infrangerii din semifinala UEFA Cup imi vine sa ma trag eu de par, sa-mi dau pumni in cap.....am ratat o ocazie extraordinara!

Gontel
10th January 2007, 17:54
eu il stiu ca dand din buric pe ritm de manea.

pinki
10th January 2007, 19:15
hai, hai, lasati-l in pace, ca va bat! :angry:

YoYoyOi
10th January 2007, 19:28
uuuuuu....tremuram:o:

gata povestile....fuse si se duse ;)

YoYoyOi
17th January 2007, 11:58
Carlos rămîne
După ce Steaua a decis să-l trimită la echipa a doua pe portughezul Carlos, Olăroiu a comentat situația acestuia. "El este jucătorul nostru, deci e în lotul care cuprinde vreo 40 de nume. Nu există echipa 1 și echipa 2, toate marile grupări au un lot numeros. Dacă va mai prinde vreodată măcar banca de rezerve? Nu e imposibil, dar va fi foarte, foarte greu, deoarece suporterii au trimis niște semnale clare de care conducerea clubului trebuie să țină seamă", a spus Oli.
GSP

ahhh....ne-am bucurat prea repede....

pinki
17th January 2007, 14:30
/OLE/ /hello /hello

gata, dam party :D dau party :D diseara o sa beau pt asta /hello :cheer: :cheer:

echipa asta a doua prin ce divizie joaca? :happy

YoYoyOi
17th January 2007, 14:42
mama ce fericire pe capul tau :lol:

dai de baut la toata lumea? :hmm:

pinki
17th January 2007, 14:49
nu, ca nu e ziua mea :happy

si oricum numai eu ma bucur pt asta, prietenii mei stelisti nu prea sunt de acord cu mine :happy

:cheer: :cheer: Welcome back, maimutel!!! :cheer: :cheer:

YoYoyOi
17th January 2007, 15:00
care uelcom bac? oricum o sa fie la echipa a doua :evil:

pinki
17th January 2007, 15:07
lasa ca aflu eu in ce divizie joaca si ma duc cu banner :D

starsteel
17th January 2007, 15:36
Am spus ca bag threadul asta in arhiva dar se pare ca inca va mai intereseaza subiectul. Pinky tu esti tartorita!

pinki
17th January 2007, 15:39
pai e de actualitate!!!!

o sa pun si poze cu mine si bannerul :D

apropo, in ce divizie joaca steaua 2?

Bumbescu
17th January 2007, 16:36
Pink n-am ce-ti face, ti-am mai spus-o, daca votai cu Magun antrenor si daca venea asta la steaua atunci sigur il pastra pe carlos:D

macar pt antren la petrecerile cu manele:D

pinki
17th January 2007, 16:38
si totusi, imi spune si mie cineva prin ce divizie joaca steaua2? :D

lasa, ca nu e pierdut, e tot la noi... e tot acolo.... :D

:cheer:

Sevilla86
17th January 2007, 21:42
si totusi, imi spune si mie cineva prin ce divizie joaca steaua2? :D


Steaua 2 e in Liga 3, Seria a 2-a, locul potrivit pt Carlos :D

pinki
17th January 2007, 23:19
adica, pe unde se joaca meciurile astea?

hai ma, ca nu e asa prost carlos :mda:

Bumbescu
18th January 2007, 09:25
E mai destept probabil decat Claudiu Raducanu sau decat Raducioiu:D

pinki
18th January 2007, 09:53
:happy :happy ca e si greu :happy

Bumbescu
18th January 2007, 10:14
Raducioiu macar a invatat italiana, e adevarat ca la schimb cu romana:D, dar oricum e ceva

YoYoyOi
25th January 2007, 07:54
De ce a plecat Carlos
Mihai Stoica a explicat și cazul Carlos. "El nu a înțeles că ceea ce în Portugalia poate fi considerat normal, în Romania e taxat, pe buna dreptate, ca teribilism. I-am retras sprijinul doar cînd, aflînd împreună cu Oli că este într-un restaurant la ziua cuiva și transmițîndu-i prin cineva să plece, am avut surpriza să-l găsim tot acolo după o oră. Era într-o pauză competițională, cu 10 zile înainte de primul meci oficial care urma și a părăsit localul la ora 2:00. A fost însă suficient pentru mine", a spus MM.
GSP

Brian
25th January 2007, 11:30
Raducioiu macar a invatat italiana, e adevarat ca la schimb cu romana:D, dar oricum e ceva

:happy :happy :happy :happy
Cat de adevarat.....:happy :happy

pinki
25th January 2007, 12:44
bla bla :mda:

deci nu mai joaca nici la steaua 2??? :cry:

starsteel
25th January 2007, 14:00
Pinky mai renunta la parasutistul ala de Carlos ca e clar persona non-grata la Steaua, chiar nu mai e cale de intoarcere. Totusi in primul rand din cauza lui am ratat finala UEFA Cup. :headbang:

pinki
25th January 2007, 14:02
eu cred ca in primul rand din cauza lui oli, dar ma rog, e un subiect inchis :D

bine, renunt la el, deh, am de ales? :(

starsteel
25th January 2007, 14:04
Sa inteleg ca dispare visiniul ala din semnatura? :yeah:
Poti sa lasi "maimutica" :P

pinki
25th January 2007, 14:10
nu :D

Snake_21
25th January 2007, 19:55
pink sa stii ca are dreptate starsteel renunta la visiniu din semnatura :p

Sevilla86
27th February 2007, 19:37
Carlos da probe la Charlton

Fostul portar al Stelei, portughezul Carlos Fernandes sustine probe de joc la echipa engleza de prima liga, Charlton Atletic.

Carlos se afla in Anglia de o saptamana si deja a debutat pentru echipa de rezerve a clubului din Albion, in remiza cu echipa similara a celor de la West Ham, scor 1-1.

In varsta de 27 de ani, goalkeeperul este liber de contract, dupa ce Steaua Bucuresti i-a reziliat contractul din cauza vietii sale extrasportive foarte tumultoase, dar si a gafelor comise in meciuri importante.

Ultimul meci oficial al lui Carlos a fost cel cu Real Madrid din grupele Champions League, cand a incasat patru goluri, fiind vinovat la doua dintre ele.

Portughezul se transferase la Steaua in iarna anului 2005 de la Boavista Porto pentru 600.000 de euro si avea o intelegere valabila pana in vara anului 2008. Carlos era unul dintre clientii fideli al discotecilor din Bucuresti, fiind un mare ascultator de manele, ziaristii surprinzandu-l pe acesta cand fredona cateva versuri ale unei melodii apartinand acestui gen.


Portar de Champions League a ajuns sa dea probe de joc? :rolleyes:
Sper sa reuseasca, dar in campionatul ala nu stiu cum s-ar descurca...