PDA

View Full Version : Finale aparate 17 august



Pages : 1 [2] 3 4

innuendo
17th August 2008, 14:30
ma bucur pentru oxana. foarte mult :D, respect.

de coreeanca nu-mi pasa :)
ma mai bucur si pentru insuccesul lui cheng fei , i-au ajuns blestemele pe chinezi, prea au fost avantajati.

Imi pare rau pentru Anna si Alicia :(, chiar puteau sa-i ia medalia chinezoaicei, dar ...mna e din china. pot ei sa nu ia medalie ?

YoYoyOi
17th August 2008, 14:31
hai ma lasati-ma cu Oksana asta... ar trebui sa puna astia si o limita maxima de varsta... sa mai vina si alte sportive sa faca performanta, nu tot asta...
am inteles, respect pentru sacrificiul ei, dar respecti un an, doi, cinci... dar nu 20, ca ajungi sa te saturi...

ralucamirela
17th August 2008, 14:31
Pacat, ca nu toti stiu sa aprecieze....ca sa nu dau o replica destul de dureroasa la rautatile de mai devreme....
Oksana s-a reapucat de gimnastica pt a-i salva viata fiului sau....nu s-a dus sa "cerseasca" bani in stanga si in dreapa....Nu as vrea sa dau exemplu de gimnasta din romania care nu a fost in stare sa faca acest lucru....cu toate ca sunt sigura ca toti stiti la cine ma refer.....
BRAVO EI !!!! JOS PALARIA !!!

ar trebui sa te documentezi mai bine inainte de a scrie aceste prosti .dar anumitor persoane nu poti sa le ceri mai mult decat ii duce capul.Sti si tu la ce ma refer, nu?

1234
17th August 2008, 14:32
Imi pare rau ca Oksana nu a luat aur. Il merita ca o rasplata ptr munca de o viata (la propriu!), ptr perseverenta, pentru ambitie, pentru ca dovedeste tuturor ca secretul reusitei sta in noi insine, in felul in care stim sa luptam cu propriile succese si esecuri, sa nu ne lasam dominati nici de victorie, nici de infrangere. Oksana a stiut sa le arate tuturor celor care nu mai obosesc sa caute cauze externe ptr propriile limite, ptr incapacitatea de a te adapta la nou, ca acestea sunt numai "mofturi" superficiale, realitatea fiind aceea ca daca nu te temi de munca, daca nu te temi de ceilalti si daca ai incredere in tine insuti, ajutat si de farama esentiala de noroc nu ai cum sa nu iesi victorios! Bravo Oksana!!!

busumary
17th August 2008, 14:32
se pare ca emotiile competitiei sportivilor nu ii afecteaza nu numai pe ei......pe sportivi....

ioanavol
17th August 2008, 14:32
Ai dreptate. :)

Si s-a adaptat fara probleme noului cod de punctaj, la individual iesind pe 9 parca, imediat dupoa Sandra, performanta senzationala pentru varsta ei...Aceste performante ale Oksanei sunt niste palme metaforice pe obrazul celor care invoca schimbarea codului drept scuza pentru reculul gimnasticii de la noi.:D

diferenta intre locul 9 si podium a fost uriasa.

si ca sa nu se-nteleaga gresit: si eu o admir ff mult pe Oksana, dar mai primeste bonusuri, asta e lucru stiut.

mikeyy
17th August 2008, 14:32
Extraordinar cate se intampla in finalele olimpice...cate rasturnari de situatie.
Cat de mult o apreciez pe Cheng, dar nu pot fi de acord cu ea pe podium...Sacramone merita bronzul.
Imi pare rau, poate o sa ma criticati, dar nu concep podium olimpic cu ratare

gym08
17th August 2008, 14:33
Aia numesti tu "a cersi"? Daca vreau sa-mi salvez copilul as fi in stare de orice, e o rusine asta?

Imi pare rau ca nu intelegi niciodata ce vrem noi sa spunem.....dar asta e...poate vei invata.....inca mai am sperante...

rob_din
17th August 2008, 14:33
Extraordinar cate se intampla in finalele olimpice...cate rasturnari de situatie.
Cat de mult o apreciez pe Cheng, dar nu pot fi de acord cu ea pe podium...Sacramone merita bronzul.
Imi pare rau, poate o sa ma criticati, dar nu concep podium olimpic cu ratare

A obligat-o cineva pe Sacramone sa faca saritura din 5.8. Podiumul e super corect

ioanavol
17th August 2008, 14:35
A obligat-o cineva pe Sacramone sa faca saritura din 5.8. Podiumul e super corect

adevarat, am zis de la inc ca poate ajunge pe podium numai cu ratarile celorlalte.
si stia si ea, sunt convinsa.

mikeyy
17th August 2008, 14:35
A obligat-o cineva pe Sacramone sa faca saritura din 5.8. Podiumul e super corect


Dar lui Cheng cu ratare din 6.5 i-au dat 15.075, iar lui jiang yuyuan cu ratare tot din 6.5 i-au dat 14700 ( la echipe )..totusi
Diferenta e mica intre Sacramone si Cheng.....nu imi place Sacramone deloc, dar azi merita sa fie pe podium!!!

rob_din
17th August 2008, 14:36
Dar lui Cheng cu ratare din 6.5 i-au dat 15.075, iar lui jiang yuyuan cu ratare tot din 6.5 i-au dat 14700 ( la echipe )..totusi
Diferenta e mica intre Sacramone si Cheng.....nu imi place Sacramone deloc, dar azi merita sa fie pe podium!!!

Ratarea s-a anulat din diferenta de 7 zecimi, iar sariturile per total au fost mai frumos facute de Cheng (chiar si cea ratata)

innuendo
17th August 2008, 14:39
diferenta intre locul 9 si podium a fost uriasa.

si ca sa nu se-nteleaga gresit: si eu o admir ff mult pe Oksana, dar mai primeste bonusuri, asta e lucru stiut.

ca cei din china nu primesc :confused:

Sorin Blaj
17th August 2008, 14:39
Extraordinar cate se intampla in finalele olimpice...cate rasturnari de situatie.
Cat de mult o apreciez pe Cheng, dar nu pot fi de acord cu ea pe podium...Sacramone merita bronzul.
Imi pare rau, poate o sa ma criticati, dar nu concep podium olimpic cu ratare

Dupa JO se va schimba codul de punctaj in gimnastica si ratarile vor fi depunctate drastic.

busumary
17th August 2008, 14:39
urmeaza finala la cal a baietilor

innuendo
17th August 2008, 14:39
mie imi place sacramone, mai mult decat chinezoaica. pe bune, incepe sa mi se faca greata de ei (chinezi) :)

sacramone bronz, a fost clar :)

mikeyy
17th August 2008, 14:40
Dupa JO se va schimba codul de punctaj in gimnastica si ratarile vor fi depunctate drastic.

Abia astept!!! As vrea sa se scada cat mai mult!

JJ
17th August 2008, 14:40
Mi se pare amuzant ca Hong e singura care face saritura doi mai bine decat pe prima - si asta atat in calificari, cat si in finala.
Pana acum 3 favoriti cu ratari - Hipolito si Dragulescu la sol, si Cheng la sarituri, sa vedem calul.
Eu tot n-am inteles de ce Pavlova a luat zero, nu a fost aceeasi saritura...

Pe site-ul olimpiadei, se spune ca duelul la sol feminin e intre Johnson si Liukin.

Sorin Blaj
17th August 2008, 14:41
diferenta intre locul 9 si podium a fost uriasa.

si ca sa nu se-nteleaga gresit: si eu o admir ff mult pe Oksana, dar mai primeste bonusuri, asta e lucru stiut.

Cele pentru americance si chinezoaice sunt normale in opinia ta? Hai s-o lasam moarta, ca nu Ocksana a primit cele mai multe bonusuri la editia actuala a JO.

1234
17th August 2008, 14:41
hai ma lasati-ma cu Oksana asta... ar trebui sa puna astia si o limita maxima de varsta... sa mai vina si alte sportive sa faca performanta, nu tot asta...
am inteles, respect pentru sacrificiul ei, dar respecti un an, doi, cinci... dar nu 20, ca ajungi sa te saturi...

Crecd ca esti prea dur si vorbesti de parca Oksana ar fi pe acel podium chemata de organizatori si deranjata in timp ce se relaxa in jacuzzi. :no:, sau de parca ar fi furat ceva, sau ar fi spart vreo banca intr-un asalt armat. Tu de munca ai auzit? Dar de sacrificiu si scrasnit din dinti? Dupa parerea mea, palma data de ea pustoaicelor din toate echipele (inclusiv a noastra) care de multe ori se zbat intr-o dulce mediocritate si se tot plang ba de una, ba de alta, ba de cod, ba de arbitraj, ba de nesansa, etc, si uita deloc elegant sa-si faca un mic rechizitoriu obiectiv., este raspunsul perfect pe care acestea il merita. :yeah:

innuendo
17th August 2008, 14:41
mi-ar placea sa mai savurez inca o ratare a chinei :evil: si tot favorit:drak:

YoNuTzz
17th August 2008, 14:43
nu-mi vine sa cred ca ana a luat 0 la a 2-a saritura, dar ma bucur insa ca cheng nu a luat aurul...ar fi fost prea de tot
mari surprize as spune eu la aur si argint :ok:

Ramonica
17th August 2008, 14:43
mie imi pare tare rau de Ana Pavlova, nu are noroc si cu asta basta, am fost asa de fericita ca a reusit prima saritura:yeah:, nu-mi vine sa cred despre a doua...... cred ca inceput intoarcerea prea devreme:(:headbang:
sint nerabdatoare sa vad finala la sol.....

rob_din
17th August 2008, 14:43
China n-a fost deloc ajutata de arbitrii la gimnastica, ce tot vorbiti? Poate doar He Kexin la parelele sa fi fost avantajata

gym08
17th August 2008, 14:43
urmeaza finala la cal a baietilor

unde acum 4 ani aveam emotii pt marius urzica.....:(

ioanavol
17th August 2008, 14:43
Cele pentru americance si chinezoaice sunt normale in opinia ta? Hai s-o lasam moarta, ca nu Ocksana a primit cele mai multe bonusuri la editia actuala a JO.

Nu am zis asta, m-am referit exclusiv la Oksana!

(se intampla ceva astazi, de nimeni nu pricepe ce vreau sa spun...hai sa zicem ca exprimarea mea e de vina)

innuendo
17th August 2008, 14:44
nu-mi vine sa cred ca ana a luat 0 la a 2-a saritura, dar ma bucur insa ca cheng nu a luat aurul...ar fi fost prea de tot
mari surprize as spune eu la aur si argint :ok:

uite unu care gandeste bine :D

niagara64
17th August 2008, 14:44
hai ma lasati-ma cu Oksana asta... ar trebui sa puna astia si o limita maxima de varsta... sa mai vina si alte sportive sa faca performanta, nu tot asta...
am inteles, respect pentru sacrificiul ei, dar respecti un an, doi, cinci... dar nu 20, ca ajungi sa te saturi...


Ce afirmi tu se numeste discriminare pe baza de varsta .Unul dintre primele lucruri pe care le inveti intr-o democratie este ca nimeni nu poate fi discriminat pe diverse motive .Iar unul ar fi varsta .DE aceea civilizat este ca un resume sa nu contina detalii de genul asta (varsta,religie ,status marital ,copii ,etc).
Oricum macar daca am avea sportive la fel de motivate ca ea .NIMENI nu trebuie sa se dea la o parte ca sa vina altul .Ar trebuii ca acel altul sa merite acest lucru si sa-si castige locul !

rob_din
17th August 2008, 14:45
Nu stiu de ce va supara ca chinezii sunt prea buni, toate medaliile de aur de pana acum le-au luat pe merit.

innuendo
17th August 2008, 14:46
Nu stiu de ce va supara ca chinezii sunt prea buni, toate medaliile de aur de pana acum le-au luat pe merit.

dar oare de ce le-au luat tocmai cand s-a organizat la ei? de ce nu au luat si la atena sau nu stiu cand.
au devenit peste noapte cei mai buni in toate

ioanavol
17th August 2008, 14:46
Crecd ca esti prea dur si vorbesti de parca Oksana ar fi pe acel podium chemata de organizatori si deranjata in timp ce se relaxa in jacuzzi. :no:, sau de parca ar fi furat ceva, sau ar fi spart vreo banca intr-un asalt armat. Tu de munca ai auzit? Dar de sacrificiu si scrasnit din dinti? Dupa parerea mea, palma data de ea pustoaicelor din toate echipele (inclusiv a noastra) care de multe ori se zbat intr-o dulce mediocritate si se tot plang ba de una, ba de alta, ba de cod, ba de arbitraj, ba de nesansa, etc, si uita deloc elegant sa-si faca un mic rechizitoriu obiectiv., este raspunsul perfect pe care acestea il merita. :yeah:

cine dintre fetele noastre s-a plans de asta??
si chiar ma deranjeaza cand le vad numite "mediocre"...

p.s. si tu esti dura, chiar prea dura cu fetele noastre.

Adaug, inca o data, ca o Admir pe Oksana f mult si vreau s-o vad concurand cat mai mult timp.

rob_din
17th August 2008, 14:46
dar oare de ce le-au luat tocmai cand s-a organizat la ei? de ce nu au luat si la atena sau nu stiu cand.
au devenit peste noapte cei mai buni in toate

La masculin sunt buni de cand ma stiu eu, iar la feminin au fost bune doar ca ratau des. Nu prea stii gimnastica:(

innuendo
17th August 2008, 14:47
incepe finala la cal :) haideti sa vizionam

YoYoyOi
17th August 2008, 14:48
Ce afirmi tu se numeste discriminare pe baza de varsta .Unul dintre primele lucruri pe care le inveti intr-o democratie este ca nimeni nu poate fi discriminat pe diverse motive .Iar unul ar fi varsta .DE aceea civilizat este ca un resume sa nu contina detalii de genul asta (varsta,religie ,status marital ,copii ,etc).
Oricum macar daca am avea sportive la fel de motivate ca ea .NIMENI nu trebuie sa se dea la o parte ca sa vina altul .Ar trebuii ca acel altul sa merite acest lucru si sa-si castige locul !

hai ma lasi cu discriminarea? :sleep:

varsta minima admisa nu e discriminare?

Ramonica
17th August 2008, 14:49
dupa olimpiada [din 2009]o ratare se va depuncta cu un punct

1234
17th August 2008, 14:49
incepe finala la cal :) haideti sa vizionam

Recunosc ca ma gandesc cu nostalgie la vremurile de altadata:D....Unde esti tu Marius Urzica...unde esti? :)

YoYoyOi
17th August 2008, 14:49
hai tomitzaaaaa :cheer:

ralucamirela
17th August 2008, 14:49
dar oare de ce le-au luat tocmai cand s-a organizat la ei? de ce nu au luat si la atena sau nu stiu cand.
au devenit peste noapte cei mai buni in toate

daca ai vazut olimpiada de la atena si ai urmarit si concursul de aici atunci ai raspunsul.daca nu ar trebui sa porti ochelari ;)

innuendo
17th August 2008, 14:50
HAI TOMITA ! :D japonezii sunt mai simpatici

JJ
17th August 2008, 14:51
Yang Wei a luat o nota de medalii, cu toata ezitarea de la stand in maini. Cred insa ca Tomita va lua ceva mai mult.
LE Cine zicea ca nu sunt favorizati chinezii...

Ramonica
17th August 2008, 14:51
hai ma lasi cu discriminarea? :sleep:

varsta minima admisa nu e discriminare?

virsta minima este pt a proteja gimnastele......sint antrenorii care ar aduce fete de 10 la olimpiada:shocked:

busumary
17th August 2008, 14:51
japonezul alucrat frumos

busumary
17th August 2008, 14:52
15.375 japonezul

YoYoyOi
17th August 2008, 14:52
mdea :mda: plecarile lu' buna :mda:

ralucamirela
17th August 2008, 14:52
hai ma lasi cu discriminarea? :sleep:

varsta minima admisa nu e discriminare?
varsta minima nu este o descriminare.Atuci te-ai trezi cu fetite sau baieti de 10 ani in concurs si atunci putem vorbi de protectia copilului.Altfel trebuie sa pregatesi un copil de 10 ani pt un concurs si altfel la 16 ani

niagara64
17th August 2008, 14:52
cine dintre fetele noastre s-a plans de asta??
si chiar ma deranjeaza cand le vad numite "mediocre"...

p.s. si tu esti dura, chiar prea dura cu fetele noastre.

Adaug, inca o data, ca o Admir pe Oksana f mult si vreau s-o vad concurand cat mai mult timp.

Cred ca e diferenta intre a numi mediocra o persoana (si nu asta am inteles din ce spunea mai sus ) si a numi mediocre munca si rezultatele (iar aici ar fi multe de vorbit ).
Daca nu se va face o analiza corecta a rezultatelor ,daca nu se vor cauta cauzele ...nu se vor gasi nici solutii pentru viitor .
Iar toti cei care spera in redresarea acestui sport in Romania asta ar trebuii sa urmareasaca .Nu scuze si obiceiul de a da vina pe orice altceva .

rob_din
17th August 2008, 14:53
la sol e ultima sansa de aur pentru Cheng.

YoYoyOi
17th August 2008, 14:53
virsta minima este pt a proteja gimnastele......sint antrenorii care ar aduce fete de 10 la olimpiada:shocked:

si varsta maxima nu ar proteja gimnastele?

sau vrei sa zici ca toate gainile astea de chinezoiace au 16 ani? :groggy:

rob_din
17th August 2008, 14:53
ce nota de plecare are fei la sol?

innuendo
17th August 2008, 14:53
bine ma cum ziceti voi, cum ma pot eu contrazice cu niste experti ? :)

ei au fost mereu cei mai buni, daa bine, doar ca ratau si nu isi puteau afisa adevarata lor valoare . Acum au reusit sa nu mai rateze si iata-i acolo unde merita.


" "


:)


Vreau tomita pe podium :) , cam greu

innuendo
17th August 2008, 14:54
la sol e claaar pentru cine tinem pumnii si pentru cine tinem ghinioane. aici nu avem cum sa nu fim de acord :)

Izbasa rullz :)

busumary
17th August 2008, 14:54
15.175 fei sau wei nush,n.am fo atenta

1234
17th August 2008, 14:54
hai ma lasi cu discriminarea? :sleep:

varsta minima admisa nu e discriminare?

N-ar fi rau sa te documentezi un pic inainte:(...Limita minima este folosita ptr a proteja niste COPII de riscurile de natura fizica si psihologica pe care pregatirea ptr o competitie de un asemenea nivel (tehnic si ca implicatii emotionale), precum si participarea propriu-zisa le presupun. E un fel de...protectie a copilului, daca e s-o spun intr-o maniera super-simplificata:).

YoYoyOi
17th August 2008, 14:55
ce ma enerveaza si sconcsul asta de Wei cu moaca lui :mda:

sa castige Smith, Fuentes sau Ude :yeah:

gym08
17th August 2008, 14:55
cine dintre fetele noastre s-a plans de asta??
si chiar ma deranjeaza cand le vad numite "mediocre"...

p.s. si tu esti dura, chiar prea dura cu fetele noastre.

Adaug, inca o data, ca o Admir pe Oksana f mult si vreau s-o vad concurand cat mai mult timp.

Cam asta e realitatea.....vrei sa zici ca daca nu ratau rusoaicele mai aveam medalie la echipe....iti garantez ca nu....si uita'te la diferentza dintre noi si SUA si CHINA.....acolo putem spune....da sunt bune.....nivelul fetelor noastre este unul mediocru momentan....am avut gramul de noroc la noi si am urcat pe podium asta nu inseamna ca trecem de acel prag....eu inteleg ca trebuie sa le sustinem indiferent de rezultate dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa vedem REALITATEA

mariusvl
17th August 2008, 14:55
Aoleoo da ce-aveti toti cu Sacramone?Mie imi este foarte clar ca ea trebuia sa ia bronzul,nu este corect sa iei medalie cand cazi in genunchi dar daca codul de puntaj permite acest lucru nu mai zic nimic.

rob_din
17th August 2008, 14:56
Aur China la cal

innuendo
17th August 2008, 14:56
da o primi asta 16.900 ? :P doar e chinez

rob_din
17th August 2008, 14:56
Aoleoo da ce-aveti toti cu Sacramone?Mie imi este foarte clar ca ea trebuia sa ia bronzul,nu este corect sa iei medalie cand cazi in genunchi dar daca codul de puntaj permite acest lucru nu mai zic nimic.

Pai in opinia ta ar trebui sa se primeasca aceasi nota pentru cineva care face o saritura de incepatoare si una care face o saritura super grea

niagara64
17th August 2008, 14:57
si varsta maxima nu ar proteja gimnastele?

sau vrei sa zici ca toate gainile astea de chinezoiace au 16 ani? :groggy:


vezi ca discriminezi a doua oara ...a vorbi peiorativ la adresa unei natii nu este permis .

ioana20
17th August 2008, 14:57
Pacat, ca nu toti stiu sa aprecieze....ca sa nu dau o replica destul de dureroasa la rautatile de mai devreme....
Oksana s-a reapucat de gimnastica pt a-i salva viata fiului sau....nu s-a dus sa "cerseasca" bani in stanga si in dreapa....Nu as vrea sa dau exemplu de gimnasta din romania care nu a fost in stare sa faca acest lucru....cu toate ca sunt sigura ca toti stiti la cine ma refer.....
BRAVO EI !!!! JOS PALARIA !!!

daca te referi la cazul Laviniei Milosovici esti foarte nedreapta. De acord jos palaria pentru Oksana, dar nu inseamna ca daca a facut atatea sacrificii si si-a depasit conditia la aceasta varsta trebuie sa fie neaparat prima, chiar ajutata de arbitri. Asa cum nu mi-a placut ca Khorkina si Liukin au fost mereu ajutate, asa nu imi place nici ca Oksana ia mereu bonus pt povestea ei impresionanta. Ar trebui sa fie arbitrate toate la fel. Iar daca ceilalti nu au fost de acord cu tine (sau tu cu ceilalti care spuneau ca s-au saturat de Oksana), nu inseamna ca trebuie sa o implici si pe Milo. Am impresia ca multi dintre voi postati numai si numai pentru a va contrazice unul pe altul. Iar pt asta va folositi si de anumite rautati.

Mi-e frica rau pt sol acum ca Cheng a luat doar bronz. Daca nu greseste si la sol poate sa fie perfecta Sandra ca nu ia aur. Oricum ma uimeste Cheng Fei. Daca pana acum imi parea foarte sigura pe ea si nu concepeam sa rateze vreodata acum ma astept la orice din partea ei. Daca azi rateaza aurul ramane doar cu titlul olimpic cu echipa.

busumary
17th August 2008, 14:57
15.875 qin

JJ
17th August 2008, 14:58
Aur pt. Xiao Qin, ramane lupta pt. argint. Americanul a ratat.

busumary
17th August 2008, 14:58
a ratat americanul

1234
17th August 2008, 14:59
Cred ca e diferenta intre a numi mediocra o persoana (si nu asta am inteles din ce spunea mai sus ) si a numi mediocre munca si rezultatele (iar aici ar fi multe de vorbit ).
Daca nu se va face o analiza corecta a rezultatelor ,daca nu se vor cauta cauzele ...nu se vor gasi nici solutii pentru viitor .
Iar toti cei care spera in redresarea acestui sport in Romania asta ar trebuii sa urmareasaca .Nu scuze si obiceiul de a da vina pe orice altceva .


M-am referit la mediocritatea telului propus si la conescinta lui, recte rezultatele mai slabe. In niciun caz nu m-am adresat fetelor cu acest apelativ. :no:Scuze daca din exprimarea mea s-a inteles altceva.

rob_din
17th August 2008, 14:59
Daca spun acum ce cred ma injura lumea

ioanavol
17th August 2008, 14:59
ratare si Artemev (nu ca ar fi fost favorit)

eu de acum incolo vb numai despre concurs!

innuendo
17th August 2008, 15:01
fei NU trebuia sa ia medalie. de acord ?

YoYoyOi
17th August 2008, 15:01
vezi ca discriminezi a doua oara ...a vorbi peiorativ la adresa unei natii nu este permis .

ce discriminez?
eu vad lucrurile simplu: varsta minima e impusa pentru a proteja gimnastele... acelasi lucru trebuie facut si in privinta varstei maxime...


cat despre vorbitul peiorativ, da-mi voie sa rad :happy

De multi ani sunt discutii cu varsta chinezoaicelor... scuze ca le-am zis gaini... gaina e Oksana, chinezoiacele sunt pui de Gostat :D

geanina77
17th August 2008, 15:01
Daca spun acum ce cred ma injura lumea

Eu zic ca ar trebui sa raspunzi. Ma si mir cum poti sa te abtii . :)

rob_din
17th August 2008, 15:01
fei NU trebuia sa ia medalie. de acord ?

eu i-as fi dat argintul

1234
17th August 2008, 15:02
In sfarsit, auzim si noi imnul Romaniei. Bravo Constantina!! Felicitari!!!!

niagara64
17th August 2008, 15:02
ce discriminez?
eu vad lucrurile simplu: varsta minima e impusa pentru a proteja gimnastele... acelasi lucru trebuie facut si in privinta varstei maxime...


cat despre vorbitul peiorativ, da-mi voie sa rad :happy

De multi ani sunt discutii cu varsta chinezoaicelor... scuze ca le-am zis gaini... gaina e Oksana, chinezoiacele sunt pui de Gostat :D

Astea sunt argumente intelectuale ?!

rob_din
17th August 2008, 15:04
A ratat si britanicul

innuendo
17th August 2008, 15:04
eu i-as fi dat argintul

de ce nu aurul? macar era o treaba. oricum nu era greu ca e chinezoaica :happy

rob_din
17th August 2008, 15:04
Si a primit 15725. NU pot sa cred

innuendo
17th August 2008, 15:04
In sfarsit, auzim si noi imnul Romaniei. Bravo Constantina!! Felicitari!!!!

da, felicitari!

innuendo
17th August 2008, 15:05
Si a primit 15725. NU pot sa cred

de ce nu poti sa crezi? de fei ziceai cu ratare ca merita argint
de ce nu ar merita un argint cu ratare si britanicul ?

rob_din
17th August 2008, 15:06
de ce nu poti sa crezi? de fei ziceai cu ratare ca merita argint
de ce nu ar merita un argint cu ratare si britanicul ?

Ai o obsesie, Cheng a primit nota corecta pentru saritura, Smith nu. A primit note de 9.10-9.20 la executie cu ezitari peste ezitari

JJ
17th August 2008, 15:06
Na, si fix exercitiul de argint nu l-au mai dat astia pe TVR... Ude poate sa-l scoata pe Yang Wei de pe podium.

busumary
17th August 2008, 15:07
urmeaza UDE

YoYoyOi
17th August 2008, 15:07
hai Udeeeee :cheer: scoate-l pe soricel de pe podium :evil:

rob_din
17th August 2008, 15:08
Locul 2 Croatia. Sper

innuendo
17th August 2008, 15:09
Locul 2 Croatia. Sper

da, il merita

YoYoyOi
17th August 2008, 15:09
bravo maaaa :drak:

Ramonica
17th August 2008, 15:09
supper, 2 europeni...

busumary
17th August 2008, 15:10
a lua locul 2 ,15.725

geanina77
17th August 2008, 15:11
acum incep din nou emotiile. Hai Sandra !!!

JJ
17th August 2008, 15:11
Favoritii n-au mai ratat la cal. Smith mi se pare surpriza.

gym08
17th August 2008, 15:11
ce discriminez?
eu vad lucrurile simplu: varsta minima e impusa pentru a proteja gimnastele... acelasi lucru trebuie facut si in privinta varstei maxime...


cat despre vorbitul peiorativ, da-mi voie sa rad :happy

De multi ani sunt discutii cu varsta chinezoaicelor... scuze ca le-am zis gaini... gaina e Oksana, chinezoiacele sunt pui de Gostat :D

GAINA??!!! ma faci sa rad ... inainte sa vb asa despre niste gimnaste, despre niste oameni care depun un efort fantastic , gandeste'te daca esti in stare sa mergi macar de la un capat la altul pe barna aia...am zis-o si o mai zic...inainte sa vb asa despre acesti oameni ganditi-va daca sunteti in stare sa va antrenati macar 2 ore cot la cot cu ei......

ioanavol
17th August 2008, 15:11
1. Xiao 15.875
2. Ude 15.725
3. Smith 15.725

busumary
17th August 2008, 15:11
urmeaza Fetele,finala mea preferata !
HAIDEEEE SANDRAAA!!!!!!!!!!!!!

innuendo
17th August 2008, 15:11
daa urmeaza finala feminina la sol!

Sandra /hello/OLE/

ioanavol
17th August 2008, 15:12
GAINA??!!! ma faci sa rad ... inainte sa vb asa despre niste gimnaste, despre niste oameni care depun un efort fantastic , gandeste'te daca esti in stare sa mergi macar de la un capat la altul pe barna aia...am zis-o si o mai zic...inainte sa vb asa despre acesti oameni ganditi-va daca sunteti in stare sa va antrenati macar 2 ore cot la cot cu ei......

ce-ati zice de-un timeout si va "certati" dupa finala Sandrei?

ioanavol
17th August 2008, 15:13
HAI SANDRAAAA!!!

1234
17th August 2008, 15:13
interesant ca apar pe podium tari mai putin obisnuite cu aceasta postura(Coreea la fete, Croatia, Marea Britanie la cal), locuri lasate libere de noi, de rusi, de...in fine...sunt dezamagita ca nu am avut finalisti nici la sarituri fete, nici la cal baieti, realitate greu de digerat, sa recunoastem.

YoNuTzz
17th August 2008, 15:13
la cal, aurul a fost luat pe merit, nu am ce zice :ok:
acum urmeaza emotiile :D

Tess_AN
17th August 2008, 15:14
Pregatiti-va sa mai auziti o data pe ziua de azi imnul Romaniei!

Hai Sandra!!!!!!!!!!!

gym08
17th August 2008, 15:14
ce-ati zice de-un timeout si va "certati" dupa finala Sandrei?

ok...fie.....cedez....
e fantastica alexoi a doua oara cand lui robert stanescu ii spune razvan:happy

mikeyy
17th August 2008, 15:14
Pai in opinia ta ar trebui sa se primeasca aceasi nota pentru cineva care face o saritura de incepatoare si una care face o saritura super grea

Saritura de incepatoare?
Nu stiu ce ai patit, dar nu te mai recunosc.

1234
17th August 2008, 15:14
GAINA??!!! ma faci sa rad ... inainte sa vb asa despre niste gimnaste, despre niste oameni care depun un efort fantastic , gandeste'te daca esti in stare sa mergi macar de la un capat la altul pe barna aia...am zis-o si o mai zic...inainte sa vb asa despre acesti oameni ganditi-va daca sunteti in stare sa va antrenati macar 2 ore cot la cot cu ei......

:D Dupa parerea mea nu mai merita sa continui aceasta polemica sterila in care adversarul nu aduce argumente demne de a fi luate in seama :D

rob_din
17th August 2008, 15:15
Saritura de incepatoare?
Nu stiu ce ai patit, dar nu te mai recunosc.

Ai citit mesajul la care am raspuns? Nu ma refeream la Sacramone, colegul de forum spunea ca nu intelege cum cineva care cade poate lua medalie

innuendo
17th August 2008, 15:16
Pregatiti-va sa mai auziti o data pe ziua de azi imnul Romaniei!

Hai Sandra!!!!!!!!!!!

speram sa fie asa ;)

probabil cea mai frumoasa proba de privit :D - sol fete :)

teoretic avem sanse

gym08
17th August 2008, 15:16
Pregatiti-va sa mai auziti o data pe ziua de azi imnul Romaniei!

Hai Sandra!!!!!!!!!!!

Doamne ajuta...nu de alta dar l-am invatat pe dinafara....si as vrea sa il fredonez....glumesc
numai ca eu de ani de zile nu m-am mai uitat de dimineatza la tvr ....si nu stiam ca inca mai dau imnul la prima ora;))

rob_din
17th August 2008, 15:16
Incepe Johnson, nu?

innuendo
17th August 2008, 15:17
Ai citit mesajul la care am raspuns? Nu ma refeream la Sacramone, colegul de forum spunea ca nu intelege cum cineva care cade poate lua medalie

am vazut si eu cum a cazut. poate daca facea o saritura mai usoara nu mai cadea. dar ea a vrut saritura greu, a crezut ca o poate executa. nu a fost asa :)

busumary
17th August 2008, 15:17
Hai Si Ptr Angela !

mikeyy
17th August 2008, 15:17
Ai citit mesajul la care am raspuns? Nu ma refeream la Sacramone, colegul de forum spunea ca nu intelege cum cineva care cade poate lua medalie

Da..si tu zici ca Sacramone are sarituri de incepatoare nu?

mikeyy
17th August 2008, 15:18
Haide Sandra!!!!!
Cel mai frica imi e de Cheng Fei si de Nastia Liukin

rob_din
17th August 2008, 15:18
Da..si tu zici ca Sacramone are sarituri de incepatoare nu?

Nu stiu ce se intampla cu tine, nu te mai recunosc. Forumistul nu se referea la Sacramone, ci in general. Logic, daca te plimbi pe barna si nu cazi nu poti rpimi aceasi nota cu cineva care cade dar are exerciutiu foarte greu. Nu?

1234
17th August 2008, 15:18
Hai Si Ptr Angela !

da, hai!

rob_din
17th August 2008, 15:18
Haide Sandra!!!!!
Cel mai frica imi e de Cheng Fei si de Nastia Liukin

Mie de Fei si Johnosn. N-are sol Liukin de medalie, au ajutat-o destul

busumary
17th August 2008, 15:19
off topic:Angela a iesit pe locul 4 la 400m garduri

rob_din
17th August 2008, 15:20
Suntem praf la atletism pe pista, stiam deja

gym08
17th August 2008, 15:20
Mie de Fei si Johnosn. N-are sol Liukin de medalie, au ajutat-o destul

n-ar fi exclus sa o ajute si acum.....nu v-ati obijnuit inca sa avem suprize????
ca eu DAAAA

busumary
17th August 2008, 15:21
gata ! incepe ! hai Sandra !

Ramonica
17th August 2008, 15:21
eu cred ca orice este posibil... finala este deschisa.... cine are nervi sa faca executie buna cistiga

rob_din
17th August 2008, 15:22
gata ! incepe ! hai Sandra !

Mai este.

Ramonica
17th August 2008, 15:22
ma bucur pt croat...

rob_din
17th August 2008, 15:23
Doar Trip[le Axel mai are sanse sa-si nimereasca parerea din poll

busumary
17th August 2008, 15:24
Mai este.
ce vrei daca am emotii....

Catalanul
17th August 2008, 15:24
Doar Trip[le Axel mai are sanse sa-si nimereasca parerea din poll

pai a avut noroc ca a votat dupa exercitiul lui dragulescu la sol :D (din cate mi-am dat seama)

sa speram totusi ca intr-adevar va nimeri :)

rob_din
17th August 2008, 15:25
Nici nu va imaginati cat de imporatanta este aceasta finala si cea de maine de la sarituri pentru gimnastica romaneasca

rob_din
17th August 2008, 15:25
pai a avut noroc ca a votat dupa exercitiul lui dragulescu la sol :D (din cate mi-am dat seama)

sa speram totusi ca intr-adevar va nimeri :)

Da, a mai aparut un vot asa:)

rob_din
17th August 2008, 15:26
Alexoi ma innebuneste cu podiumul, nu stie ca obiectivul e AUR?

gym08
17th August 2008, 15:27
Asa e......sper ca arbitrajul sa fie corect atata tot

rob_din
17th August 2008, 15:28
Nici nu mai pomenesc doar de gimnastica feminina care are aur de 30 de ani, dar daca venim de la gimnastica fara macar un aur e DEZASTRU. Avem 2 sanse, sa o nimerim din prima

Cristy RVD
17th August 2008, 15:28
Sandra intra ultima.

ralucamirela
17th August 2008, 15:28
Alexoi ma innebuneste cu podiumul, nu stie ca obiectivul e AUR?

probabil stie si ea obiectivul dar nu indrazneste sa zica............:)

rob_din
17th August 2008, 15:28
Cea mai putin aplaudata Izbasa

Ramonica
17th August 2008, 15:28
toate arbitrele sint neutre ....... teoretic

1234
17th August 2008, 15:29
Daca nu castiga Sandra, atunci sa castige Ana pavlova. Prea a avut mult ghinion, si acum si in alte concursuri...

innuendo
17th August 2008, 15:29
finala grea! Hai Sandra

busumary
17th August 2008, 15:30
Daca nu castiga Sandra, atunci sa castige Ana pavlova. Prea a avut mult ghinion, si acum si in alte concursuri...

subscriu si eu la cele spuse de tine

rob_din
17th August 2008, 15:31
Binisor Johnson, dar nu-mi place deloc solul ei. Si nu sunt subiectiv, fiindca imi place la nebunie barna ei

Ramonica
17th August 2008, 15:31
doar la a 2 a linie a gresit un pic, destul de bine pt jonson

busumary
17th August 2008, 15:32
Johnson 15.500 cu 6.4 nota de plecare

Catalanul
17th August 2008, 15:32
15.500 pentru Shawn Johnson

innuendo
17th August 2008, 15:32
johnson 15.500 :) frumusel

1234
17th August 2008, 15:32
Alexoi ma innebuneste cu podiumul, nu stie ca obiectivul e AUR?

Cred ca incearca sa fie realista.:)

rob_din
17th August 2008, 15:32
Accesibil, dar deja Sandra nu-si permite eroare

JJ
17th August 2008, 15:32
Bun exercitiul lui Johnson, n-am scapat de ea :)
Kramarenko a iesit din lupta.

Ramonica
17th August 2008, 15:32
subscriu si eu la cele spuse de tine

si eu

rob_din
17th August 2008, 15:32
Cred ca incearca sa fie realista.:)

Pai aurul e mai mult decat realist

rob_din
17th August 2008, 15:34
Ma ia somnul la Kramarenko

innuendo
17th August 2008, 15:34
cea care i-a dat bronzul Romaniei la mondiale :D a executat bine :)

Catalanul
17th August 2008, 15:35
15.025 pentru rusoaica

busumary
17th August 2008, 15:35
Kramarenko 15.025

Tess_AN
17th August 2008, 15:35
Ma ia somnul la Kramarenko
Si pe mine! Dar eu am o scuza ca e de dimineata :)

1234
17th August 2008, 15:37
cea care i-a dat bronzul Romaniei la mondiale :D a executat bine :)

asteapta vreo...compensatie de la noi? :D

innuendo
17th August 2008, 15:37
ce sa-ti spun , m-a dat pe spate :sleep:

Catalanul
17th August 2008, 15:38
Yuyuan 15.350

busumary
17th August 2008, 15:38
prima chinezoaica 15.350

rob_din
17th August 2008, 15:38
Corecta nota

JJ
17th August 2008, 15:39
Off topic: Angela Morosanu, in semifinale la 400 mg.

1234
17th August 2008, 15:39
Nu-mi palce acrobatica ei, pare neslefuita, un pic brutala.

1234
17th August 2008, 15:40
Off topic: Angela Morosanu, in semifinale la 400 mg.

:)

innuendo
17th August 2008, 15:41
santos 2 iesiri din covor :(

JJ
17th August 2008, 15:41
Brazilianca avea sanse... daca nu iesea din covor de doua ori. Urmeaza Pavlova, dupa care cele 3 favorite.

busumary
17th August 2008, 15:41
brazilianca 14.975,7.4 plecare

rob_din
17th August 2008, 15:41
Nu-mi palce acrobatica ei, pare neslefuita, un pic brutala.

Incredibil, sunt de acord cu tine:). Eu o spun de ani buni, nu stiu de ce ea e asa apreciata de arbitrii si Stela nu

innuendo
17th August 2008, 15:42
pavlova :) ai grija

busumary
17th August 2008, 15:42
urmeaza Pavlova

geanina77
17th August 2008, 15:42
Abia acum incepe bataia pe medalii !! Si cu asta si emotiile noastre

1234
17th August 2008, 15:43
of....biata ana...incredibil...

busumary
17th August 2008, 15:43
ohh,a cazut in genunchi Pavlova :(

rob_din
17th August 2008, 15:43
Acum e acum, urmeaza Cheng

innuendo
17th August 2008, 15:43
imi pare rau pentru anna :no:

AxinTe
17th August 2008, 15:44
ce se intampla cu pavlova la olimpiada asta? A dat-o din ratare in ratare..

Ramonica
17th August 2008, 15:44
uffffffffffffffff
pe fata nu o tin nervii

gym08
17th August 2008, 15:44
Pacat pt Pavlova:(

innuendo
17th August 2008, 15:44
Rusia nicio medalie la gimnastica daca nu ma insel ..aiurea

rob_din
17th August 2008, 15:44
ce se intampla cu pavlova la olimpiada asta? A dat-o din ratare in ratare..

Lasa ca la barna a fost superavantajata de arbitrii si poate ia acolo medalie

busumary
17th August 2008, 15:44
14.125 nota Anei,pacat!

ralucamirela
17th August 2008, 15:45
nu si-a revenit dupa nota de la sariuri.pacat, imi este mila de ea

useroarecare
17th August 2008, 15:45
a câta a fost Sandra în calificări ?

rob_din
17th August 2008, 15:45
A doua

1234
17th August 2008, 15:46
hooop pirueta

busumary
17th August 2008, 15:46
ratare pt fei

gym08
17th August 2008, 15:46
ratare pt chinezoaica

innuendo
17th August 2008, 15:46
yeeeeeeeeeeeeeeeeeee a ratat cheng

uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Catalanul
17th August 2008, 15:46
a ratat cheng :)

AxinTe
17th August 2008, 15:46
ratare cheng.. e bine.

JJ
17th August 2008, 15:46
Sandra incepe cu adevarat sa aibe sanse la medalie - Cheng a ratat.

rob_din
17th August 2008, 15:47
Izbasa are o sansa URIASA

1234
17th August 2008, 15:47
Gata...Sandra are medalia in maini, depinde numai de ea daca o va avea si la gat!!!!

geanina77
17th August 2008, 15:47
Cel putin bronzul e al nostru cu ratarea lui Chang

Ramonica
17th August 2008, 15:47
incredibil.......

rob_din
17th August 2008, 15:47
Sandra incepe cu adevarat sa aibe sanse la medalie - Cheng a ratat.

Vrei sa spui la aur

rob_din
17th August 2008, 15:48
De multe ori e mai greu sa concurezi cand rateaza adversarul. Asta i s-a intamplat lui Hipolito

useroarecare
17th August 2008, 15:48
Chinezoaica ratează, nu credeam că e posibil...

rob_din
17th August 2008, 15:48
Imi pare rau de Cheng

innuendo
17th August 2008, 15:48
asa, plangi ":D

1234
17th August 2008, 15:48
Exercitiul lui Fei semana cu dansurile patriotice de la noi din perioada comunismului...

rob_din
17th August 2008, 15:48
Si o sa-mi para enorm de rau de Cheng daca Izbasa nu ia aurul

busumary
17th August 2008, 15:48
si nota 14.550

Catalanul
17th August 2008, 15:49
cheng fei 14.550

sa vedem ce face liukin

innuendo
17th August 2008, 15:49
succes nastia

rob_din
17th August 2008, 15:49
Urmeaza enervanta Liukin

gym08
17th August 2008, 15:49
Sa nu ne bucuram de raul altora totusi....toate muncesc la fel de mult

1234
17th August 2008, 15:49
asa, plangi ":D


Cred ca aici exagerezi.:no: e o rautate gratuita:(

JJ
17th August 2008, 15:49
Are exercitiu la fel de bun ca Johnson si Liukin, fara ratari cele 3 vor fi foarte aproape.

innuendo
17th August 2008, 15:50
o mica ratare, pls:D

busumary
17th August 2008, 15:50
ce batalie e!!!!

innuendo
17th August 2008, 15:51
urmeaza sandraaa :D

haide!!!

esti foarte aproape de medalie, chiar de cea mai buna:yeah::yeah::yeah:

gym08
17th August 2008, 15:51
Hai Sandraaa.....fara Emotii....trebuie Doar Sa Isi Faca Exercitiul......si Are Aurul La Gat

busumary
17th August 2008, 15:51
uffff urmeaza Sandra!!!!!!!!!!!!!hai Sandra macar 15.550!!!!

Catalanul
17th August 2008, 15:51
hai sandra /hello

useroarecare
17th August 2008, 15:51
cică trebuie doar să-și facă exercițiu... o zice de parcă ar fi floare la urechie

rob_din
17th August 2008, 15:52
Are nota mica de plecare Liukin, daca ia peste Johnson e jale

ioanavol
17th August 2008, 15:52
hai Sandraaaaaa, hai ca se poate!!!! concentrareeeee!

Catalanul
17th August 2008, 15:52
liukin primeste 15.425

busumary
17th August 2008, 15:52
15.425 liukin

JJ
17th August 2008, 15:52
Liukin a pierdut aurul. Hai Sandra!

Tess_AN
17th August 2008, 15:52
Hai Sandra!

1234
17th August 2008, 15:53
of, ce emotii

1234
17th August 2008, 15:54
Bravoooo!!!!! Vrem aur!!!!!!!

AxinTe
17th August 2008, 15:54
bravo sandraaaaa!!!!! excelent exercitiu! AVEM AUR!

JJ
17th August 2008, 15:54
Auuuur!!!

innuendo
17th August 2008, 15:54
bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ce ma bucur

busumary
17th August 2008, 15:54
Bravoooooooooooooooo Sandraaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

Cristy RVD
17th August 2008, 15:54
daca asta nu e aur arbitrii se pot impusca.

geanina77
17th August 2008, 15:55
E Aur !!!!!!! E Aur!!!!!!!! N-au Cum Sa Ni-l Ia!!!!!!!!!!

ioanavol
17th August 2008, 15:55
ce frumooooos

useroarecare
17th August 2008, 15:55
oooooo....

rob_din
17th August 2008, 15:55
Bravo, superb

Tess_AN
17th August 2008, 15:55
Bravo Sandra!!!!!!!!!!!!!!!

1234
17th August 2008, 15:55
AUUUUUR!!!! Bravo Sandra!!!!!!!!!!!

AxinTe
17th August 2008, 15:55
Aur Sandraa Izbasa!! Esteeeeeeeee! 15.650

Catalanul
17th August 2008, 15:55
AUUUUUUUUUUUR! /hello

bravo sandra :)

innuendo
17th August 2008, 15:55
aur!! campioana olimpica SANDRA IZBASA la sol


multumesc Doamne!!

BRAVO !!!!

Adi Da Samraj
17th August 2008, 15:55
Bravo , Sandra Izbasa !!! :yeah: :yeah: :yeah:

busumary
17th August 2008, 15:55
sandra 15.650!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

useroarecare
17th August 2008, 15:55
Aur; Aur; Aur

rob_din
17th August 2008, 15:56
Draguta Cheng, imi pare si mai mult rau de ea

gym08
17th August 2008, 15:56
Avem Aur......in Sfarsit

busumary
17th August 2008, 15:56
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lisa
17th August 2008, 15:56
bravoooooooooooo!!!!!!!!!!am luat aurul!!!in sfarsit!!!!!!!

Catalanul
17th August 2008, 15:57
bravo sandra!!! inca o bucurie pe ziua de azi :) poate cea mai mare /hello

ralucamirela
17th August 2008, 15:57
felicitari Sandra

Sifodias
17th August 2008, 15:57
Superb!!!!Bravo Sandra!!!!Hai ca pana la urma ziua asta e nemaipomenita!

AuriB
17th August 2008, 15:57
Bravoooooooo! Felicitari Sandra!:yeah::cheer::no1:floricica::floricica:

rob_din
17th August 2008, 15:57
Cea mai mare bucurie de la JO, cu tot respectul pentru ceilalti

JJ
17th August 2008, 15:57
Pana la urma, mai putin la solul masculin, podiumul a fost cel corect.

Lover
17th August 2008, 15:57
Bravoooooo Sandra :D am vazut finalul exercitiului, super tare /OLE/

geanina77
17th August 2008, 15:57
AM LACRIMI DE CROCODIL !!!! BRAVO !!!!!!!
BRAVO SANDRA

AUR !!!!

IN SFARSIT IMNUL ROMANIEI SI LA GIMNASTICA

ioanavol
17th August 2008, 15:58
Bravooooo!!!!!!!!!!!!! Auuuurr!!!

Sorin Blaj
17th August 2008, 15:58
AUUURRRRRRRRRRRRRRRRRR SANDRA!!!

BRAVO FETIT-O!!!


Mi-au dat lacrimile. CE PERFORMANTA!!!


In sfarsit AUR!!!

mihai_alex
17th August 2008, 15:58
Bravo Sandra!!!
Multumim!!!

Hyperyon
17th August 2008, 15:59
Mersi Sandra !!! Ce emotii !! BRAVOOO !!