PDA

View Full Version : Etapa 29 : Universitatea - Steaua



Pages : [1] 2

iulian
23rd May 2004, 12:47
Etapa 29 : Universitatea - Steaua
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

iulian
23rd May 2004, 12:55
Pentru suporteri si pentru orgoliul lor stelisti trebuie sa bata la Craiova ca sa arate tuturor cine e cea mai buna echipa din Div. A

Scor final 1 -3 :ok:

ADelPiero
23rd May 2004, 12:57
asa e ... daca va bate Steaua ... va fi pentru suporteri ..
in campionat nu se mai poate schimba nimic
meci deschis oricarui rezultat

corinutza_88
23rd May 2004, 13:33
nici nu se discuta
bate craiova
stiinta 4 ever

ady_azzuro
23rd May 2004, 14:20
Le vom infige si mai adanc cutitul in inimia stelistilor, ca sa simta si mai mult durerea pierderii campionatului! :yeah: Le vom administra un scurt 3-0! Goluri: Njock, Plesan si Badea! ;)
Probabil ca acest meci va fi ultimul pt Plesan in fata proprilor suporteri si sper sa marcheze cel putin un gol si sa-i umileasca pe stelisti! :yeah: Badea se va retrage in acest meci, declarand ca va juca cel putin 15 min, sper sa inscrie si el un gol in acest ultim meci...o merita pe deplin! :ok:

M|tea
23rd May 2004, 16:51
Ce mai conteaza cat va fi scorul...e un meci al orgoliilor...meciu va avea o singura miza...dusmania dintre cele doua echipe...de aici sper sa rezulte un joc deschis cu multe goluri...sincer vreau un 3-2 sau 4-3 indiferent de castigator

SVensson
24th May 2004, 07:40
Un meci cu multe goluri. Cred ca va fi cel mai frumos meci din acest campionat. Nu conteaza cine va castiga.

fia
24th May 2004, 08:29
Sincer, eu as vrea sa bata Steaua. De ce? Pai am un plan diabolic :D.
Bate Steaua, Dinamo face egal cu Apulum, astel incat in ultima etapa sa fie obligati sa bata pe Ceahlaul. Nu de alta dar eu vreau sa retrogradeze Ceahlaul, si nu Bacaul.
daca Steaua nu castiga, Dinamo e campioana si o poate lasa mai moale in meciul cu Ceahlaul si uite asa se salveaza Pinalti :rosu:.

Dansan
24th May 2004, 10:22
Meci fara miza ...de vacanta....nici macar nu ma voi uita la aceasta partida....

DJ Klaus
24th May 2004, 11:37
Pentru suporteri si pentru orgoliul lor stelisti trebuie sa bata la Craiova ca sa arate tuturor cine e cea mai buna echipa din Div. A

Scor final 1 -3 :ok:
Fii serios PUPA-L-As
va batem clar : 4-1 :yeah:

Marcu
24th May 2004, 12:45
Bate Steaua 2-0. "Fia" nu cred ca Dinamo va face egal cu Apulum, asa cum nu cred ca Ceahlaul va retrograda.Sanse mai sunt, luptam pana in ultima etapa!

inter
24th May 2004, 12:50
Pentru suporteri si pentru orgoliul lor stelisti trebuie sa bata la Craiova ca sa arate tuturor cine e cea mai buna echipa din Div. A

Scor final 1 -3 :ok:

te-ai trezit singur pe aici si ai inceput sa spui "povesti" :drak:
vei plange la sfarsitul meciului :yeah:

iulian
24th May 2004, 13:01
Fii serios PUPA-L-As
va batem clar : 4-1 :yeah:
Sunt serios PUPA-MA-I ....nu ma suparati ca imi schimb avataru cu scorul meciului dintre noi .... oltean oltean...da mai subtire :D

iulian
24th May 2004, 13:03
te-ai trezit singur pe aici si ai inceput sa spui "povesti" :drak:
vei plange la sfarsitul meciului :yeah:
Si cind te-ai trezit era dimineata .... nu stiu cine o sa planga la sfirsitul meciului...o sa va batem ...si o sa va batem rau... :evil:

RstInPc
24th May 2004, 13:08
Hmmmm. Bate Craiova. Nu conteaza scorul. Rednic, cu un trecut dinamovist si mai nou rapidist, va incerca sa puna bete-n roate Stelei. Craiova stie cum sa joace meciurile de acasa cu Steaua, Rapid...dar mai putin Dinamo :)

gicu
24th May 2004, 13:09
dupa ultimele jocuri si rezultate...scor final 3-1.

inter
24th May 2004, 13:14
Si cind te-ai trezit era dimineata .... nu stiu cine o sa planga la sfirsitul meciului...o sa va batem ...si o sa va batem rau... :evil:

las-o mai moale, ca pana acum voi ati fost cei batuti la Craiova :yeah: , basca ca v-au mai batut "unii" pe la km.80 :drak: :drak: :drak:

asa ca v-ati furat-o pe toate "planurile" :drak:

iulian
24th May 2004, 13:26
Totusi imi place ca sunteti optimisti ... Plesan mai bine nu ar juca ..ca o sa ii scada cota dupa meciul cu Steaua si e pacat ...
Umilinta ...numele tau va fi Craiova :D

inter
24th May 2004, 13:31
vad ca atunci cand esti bagat in corzi ... o dai in balarii, ce te doare pe tine de Plesan?
las ca-i creste cota , dupa ce o sa va dea vreo 2 :D:D

iulian
24th May 2004, 13:42
vad ca atunci cand esti bagat in corzi ... o dai in balarii, ce te doare pe tine de Plesan?
las ca-i creste cota , dupa ce o sa va dea vreo 2 :D:D

Care corzi pupalas ????
Apropos de balarii ...plimbati un pic http://www.ultras.ro/Html%20edition/Rom/Dusmani/taranii/vache.gif da aveti grija la blugi :D:D:D

inter
24th May 2004, 13:49
ce mai pot, zice? te repeti, prima data a avut farmec faza asta, dar devii penibil tot repetand-o (vad ca esti la fel ca piturca, nu ai nici o noutate :D)

si pana la urma chiar v-au batut vacile la km.80 :D

vladi
24th May 2004, 13:52
sper sa le dea oltenii citeva bucatzele sa se linisteasca nea gigi beeeeeecali si mee meeeee stoica definitiv....:-)))

iulian
24th May 2004, 13:53
ia una "proaspata" atunci :Dhttp://www.caricaturi.ro/asp/caricaturi/2886.gif

inter
24th May 2004, 13:54
iuliene chiar ma ingrijorezi (nu mai sta pe "fox kids") :drak: ... iti plac vacile atat de mult? :D:D

SVensson
24th May 2004, 13:54
Parerea mea ca bate Craiova. Si asta prin ultimile minute.

iulian
24th May 2004, 14:38
Parerea mea ca bate Craiova. Si asta prin ultimile minute.
Iauzi...o ia si Craiova pe urmele marete ale Dinamo-ului ??? nu cred....

inter
24th May 2004, 14:56
Iauzi...o ia si Craiova pe urmele marete ale Dinamo-ului ??? nu cred....

vezi ca incepi sa calci prin strachini rau de tot ! :evil:

DJ Klaus
24th May 2004, 14:58
o sa va batem ...si o sa va batem rau... :evil:
Da da... siiiigur ca da .... si Steaua va lua campionatul asa cum marmota.... :evil: asa ca stai flexat (ca tot iti place ) :drak:

iulian
24th May 2004, 15:12
Da da... siiiigur ca da .... si Steaua va lua campionatul asa cum marmota.... :evil: asa ca stai flexat (ca tot iti place ) :drak:
Klaus...nu vrei tu sa pleci linistit in State si pace (sa imi dai adresa de mail sa iti trimit filmul meciului) ce e pacat e ca in loc sa pleci bucuros si sa iei viata in piept fericit,e faptul ca,asa cum am mai spus...o sa o "furati" urit de tot ..
PS. Daca nu ma crezi..intreaba-l pe pritenul tau arbitru...din B :D :D

DJ Klaus
24th May 2004, 15:17
...o sa o "furati" urit de tot ..
:D :D
de ce crezi asta ? Ati platit vreun arbitru cumva ? Doar asa sa castigati ... asa ca... LASA-NEEEE LASA-NEEEE :happy

iulian
24th May 2004, 15:20
dupa ultimele jocuri si rezultate...scor final 3-1.
Jocurile cui si care rezultate gicule ??? Ca daca te referi la Steaua cumva...du pa ultimele jocuri si rezultate nu poate rezulta decit un scor fluviu :D

cipi13
24th May 2004, 15:24
Bate Craiova la cel putin doua goluri diferenta...... :)

frentzolteanu
24th May 2004, 15:35
Stati linistitzi mai stelistilor, Craiova isi v-a respecta blazonul si cu parere de rau mai mult decat un egal nu veti obtine in banie. Si asa nu mai aveti ce castiga, ca daca erati in stare de ceva nu ajungeati la milogeli. Asa ca fiti linistiti, Craiova o sa joace cum trebuie, mai ales fiind vorba despre voi, bucurestenii. Nu uitati ca si Rapid a pierdut campionatul la Craiova (iar voi ati luat campionatul), asta pt. ca noi, desi aveam interes sa pierdem, am castigat! Asa v-a fi si acum, veti lua bataie, pt. ca Craiova e una singura! Scor 3-1!

gicu
24th May 2004, 16:21
scor fluviu? yeah...right :D ca si-n meciul cu moldovenii?

marcello
24th May 2004, 16:23
UNIVERSITATEA - STEAUA
1 - 8

cipi13
24th May 2004, 16:32
estimare total gresita a scorului
o sa mincati bataie cum nu ati mai mincat de mult.......

inter
24th May 2004, 16:51
UNIVERSITATEA - STEAUA
1 - 8

vrei sa-ti faci avatar?, nu cred ca se poate, echipa ta a furat-o cu scorul asta :D :D .... asa ca stai flexat :drak:

methos
24th May 2004, 17:00
...acu nu mai e serea de vina pt ca craiova nu a castigat pe dinamo...sau poate ca de aia a pierdut steaua campionatul!craiova ar fi avut asigurat locul 3 shi lasa meciul stelei...ca daca altfe nu se poate...
ce bine imi pare ca ati luat tzeapa...

iulian
24th May 2004, 17:04
...acu nu mai e serea de vina pt ca craiova nu a castigat pe dinamo...sau poate ca de aia a pierdut steaua campionatul!craiova ar fi avut asigurat locul 3 shi lasa meciul stelei...ca daca altfe nu se poate...
ce bine imi pare ca ati luat tzeapa...
Ba serea impreuna cu toti helestei,corpodeni,savanii,tudorii din fotblatul romanesc sunt de vina anticule ....si Steaua de aia a pierdut campionatul DA ...teapa...vedem noi cine o ia in CL :D :D :D

cipi13
24th May 2004, 17:32
Este foarte clar......Steaua ar fi mai bine sa nu faca deplasarea.
Asa pierde cu doar 3-0.......:drak:

ricky
24th May 2004, 20:13
Chiar daca este un meci de orgolii, el vine in momentul in care stelistii s-au cam impacat cu ideea ca, pentru ei, anul competitional s-a incheiat !
Poate, cine stie ? Sa se aprinda in timpul jocului ambitiile ?

Dupa parerea mea, daca va pierde meciul, STEAUA il va "da" la 3 sau 4 diferenta ! :p

SVensson
24th May 2004, 22:18
Pana la urma meciul se termina egal sa multumeasca pe toata lumea. :)

apparte
24th May 2004, 22:48
Desi mi-as dori sa bata Steaua,nu cred ca se va intampla asta!Vad ca majoritatea amicilor mei stelisti uita ca avem 5 jucatori convocati pt meciul cu Irlanda care se va juca joi!Vineri vor ajunge de la Dublin,sambata spre Craiova....nu prea cred ca vor avea prospetimea necesara!

Saber Rider
24th May 2004, 22:48
Le vom infige si mai adanc cutitul in inimia stelistilor, ca sa simta si mai mult durerea pierderii campionatului!


L-aţi înfipt din momentul în care aţi acceptat tacit furarea meciului Dinamo-Universitatea de către Serea, tăcând mâlc. Tăcerea voastră suspectă vis-a-vis de prestaţia arbitrajului din acel meci vă face părtaşi la furt ! Şi poate din cauza asta steliştii vor fi mai ambiţioşi decât craiovenii şi vă vor bate fără drept de apel.
Aşa că se pare că vă mai trebuie un Neţoiu ca să faceţi un pic de gât când v-o fura Dinamo din nou. Chiar vă urez UN NEŢOI FERICIT !!

ady_azzuro
24th May 2004, 23:05
Hai lasa-ma...unde ai vazut tu ca am tacut dupa meciul dinamo CRAIOVA? Se pare ca tu traiesti pe alta lume, si nu are rost sa port un dialog cu tine.... :cya:

Saber Rider
24th May 2004, 23:10
Păi după nu ştiu care meci de la Craiova cu Steaua ÎNCĂ mai ţipaţi şi acuma. Despre ăsta de acuma cu Dinamo == NIMIC !!

Red Heat
25th May 2004, 12:33
Meci greu pentru Steaua daca Universitatea joaca la sange. Rednic stie cum sa aseze echipa in meciurile tari. Steaua pleaca din start cu un handicap si anume convocarea la lotul national a nu mai putin de 5 jucatori. Chiar daca acestia nu vor juca toti oricum vor fi destul de obositi dupa o deplasare destul de lunga. Ca sa nu mai amintesc si de faptul ca deja sunt cu moralul la pamant (s-a vazut si in meciul cu Bacaul) dupa pierderea campionatului.
Cred ca va fi un meci egal 2-2 (daca nu chiar bate Craiova)

frentzolteanu
25th May 2004, 12:38
Păi după nu ştiu care meci de la Craiova cu Steaua ÎNCĂ mai ţipaţi şi acuma. Despre ăsta de acuma cu Dinamo == NIMIC !!

Bai "radar de sabii", te facusi militzian si tu? Cred ca nu erai pe faza cand noi oltenii am scris aici pe forum dupa meciul Dinamo - Craiova :rosu: asa ca mai taci ca esti varza. Vezi de sabiile tale si nu vorbi doar asa sa nu adormi. mai multe sa discutam dupa meci cand vom vedea cine are capul sus!!!! Oricum voi il aveti aplecat de demult de cand nu ati fost in stare sa recuperati un handicap minim fata de dinamo si sa treceti pe primul loc. Dar asa e, dupa razboi, multi viteji se arata! Taci molcom si sa nu te mai aud balacarind.

iulian
25th May 2004, 12:42
oltene taci ca nu e asa ... nu prea v-ati omorit cu contestarea arbitrajului...si daca Saber zice ceva ,zice in primul rind de conducatorii vostri ca nu prea s-au omorit cu contestarea lui....
Atitudine de militieni ati avut voi asa ca stai flexat

frentzolteanu
25th May 2004, 12:45
[QUOTE=Red Heat]Meci greu pentru Steaua daca Universitatea joaca la sange. Rednic stie cum sa aseze echipa in meciurile tari. Steaua pleaca din start cu un handicap si anume convocarea la lotul national a nu mai putin de 5 jucatori ... QUOTE]

Iar tu "CAPATZANA ROSIE", acu' te bucuri, daca U. Craiova o v-a incurca pe Steaua, nu? N-ai de ce, pt. ca Steaua (desi nu sunt stelist), e deasupra voastra. Anul asta ati avut noroc, ca sa nu aduc aminte de anul trecut pt. voi :evil: . Iar convocarea la lotul national a stelistilor trebuie sa fie o mandrie pt. ei, iar pt. voi o rusine! Asa ca nu fa pe lupulo moralist, ca stii foarte bine cum ati castigat si cu Craiova la voi, si cu Poli, la ei, si la mai multe :rosu: . Vai de capul tau.

frentzolteanu
25th May 2004, 12:49
oltene taci ca nu e asa ... nu prea v-ati omorit cu contestarea arbitrajului...si daca Saber zice ceva ,zice in primul rind de conducatorii vostri ca nu prea s-au omorit cu contestarea lui....
Atitudine de militieni ati avut voi asa ca stai flexat

Cine nu a contestat arbitrajul? In primul rand noi nu ne tziganim, asa cum ati facut voi la un meci care nici macar nu era al vostru Poli-Dinamo, si la toate meciurile la care s-a gresit putin, sau putin mai mult. Fotbalul inseamna FAIR PLAY, lucru de care a dat dovada numai Giovani Becali in acest retur, nu tziganeala, cum face Gigi Becali si voi stelistii, asa ca mai DOLBY stai tu flexat ca eu sunt linistit, pe voi va mananca nu pe noi, oltenii! :rosu: :headbang:

Red Heat
25th May 2004, 12:54
Bai prazarule, se vede treaba ca pe la voi nu se invata prea bine limba engleza (ca sa nu mai zic de limba romana). Am sa te las in nestiinta ta...

Nu am de ce sa ma bucur daca "U" o incurca pe Steaua. Noi nu avem nevoie de asa ceva. Practic nu ma intereseaza scorul pt ca Steaua e sub noi deocamdata nu deasupra.
Si de ce ma rog ar trebui sa ne fie rusine pt convocarile la lotul national????

Scoti niste aberatii ca n-as da nici o ceapa degerata pe tine :rosu: (daca poti sa intelegi jocul de cuvinte)...

inter
25th May 2004, 12:55
oltene taci ca nu e asa ... nu prea v-ati omorit cu contestarea arbitrajului...si daca Saber zice ceva ,zice in primul rind de conducatorii vostri ca nu prea s-au omorit cu contestarea lui....
Atitudine de militieni ati avut voi asa ca stai flexat

mai ai si curaj sa vorbesti, dupa luptele de K1 duse de radoi, basca anularea suspendarii lui dica... tot voi tipati ca sunteti defavorizati!
asa ca ciocu mic, ochii la usa! :drak: :drak:

frentzolteanu
25th May 2004, 13:03
Bai prazarule, se vede treaba ca pe la voi nu se invata prea bine limba engleza (ca sa nu mai zic de limba romana). Am sa te las in nestiinta ta...

Nu am de ce sa ma bucur daca "U" o incurca pe Steaua. Noi nu avem nevoie de asa ceva. Practic nu ma intereseaza scorul pt ca Steaua e sub noi deocamdata nu deasupra.
Si de ce ma rog ar trebui sa ne fie rusine pt convocarile la lotul national????

Scoti niste aberatii ca n-as da nici o ceapa degerata pe tine :rosu: (daca poti sa intelegi jocul de cuvinte)...

Engleza stiu, asa ca lasa-ma in "neSTIINTZA mea". Daca io vreau sa te fac pe tine capatzana rosie sau pe altul radar de sabii, asa va fac, ce vrei sa va traduc numele "ca la carte"? Mai asteapta, ... pana o sa luati Liga Campionilor. Atunci o sa ma inclin in fata voastra, acum nu. :evil:
Cat despre jocuri de cuvinte se vede ca tu nu le intelegi! Chiar daca steaua nu e in clasament deasupra voastra, la jocul de fotbal e deasupra voastra.
Iar la referinta mea fata de meciul Poli-Dinamo de ce nu ai comentat nimic, te-ai simtit cu musca pe caciula? HA? :rosu:

iulian
25th May 2004, 13:08
mai ai si curaj sa vorbesti, dupa luptele de K1 duse de radoi, basca anularea suspendarii lui dica... tot voi tipati ca sunteti defavorizati!
asa ca ciocu mic, ochii la usa! :drak: :drak:
interne...ce ai vazut tu deplasat la anularea suspendarii lui Dica ? sau pentru tine nu este normal ca atunci cind se dovedeste ca nu esti vinovat sa fii iertat ????
Si daca Radoi a facut K1.. Alexa ce draq a facut in tot campionatul asta ?????

Ca am fost defavorizati este clar pentru toata lumea .... iar despre campionat spun acum si sper sa nu mai fiu nevoit sa repet ... in majoritatea campionatelor lumii care se respecta campioana este data in proportie de 75% de rezultatele indirecte ...asa ca ciocu mic si mai subtire cu ragnetele ca de ce ne intereseaza si alte partide si arbitrajele lor.. :ciocan:

Red Heat
25th May 2004, 13:11
Daca vrei sa citesti comentariile mele despre Poli-Dinamo nu ai decat sa intri pe acel thread :) .

Mai ce tare esti tu... Ii numesti cum vrei tu pe toti... Bravo ma..

Cum sa te inclini tu in fata altora? Ca doar ati castigat voi Liga Campionilor. Cum sa va coborati la un nivel asa de jos??
Lasa ca nu ti-a cerut nimeni sa te inclini, ca va tot inclinati pe teren de ceva vreme (mai putin in meciurile in care jucam cu juniorii :) )...

frentzolteanu
25th May 2004, 13:18
interne...ce ai vazut tu deplasat la anularea suspendarii lui Dica ? sau pentru tine nu este normal ca atunci cind se dovedeste ca nu esti vinovat sa fii iertat ????
Si daca Radoi a facut K1.. Alexa ce draq a facut in tot campionatul asta ?????

Ca am fost defavorizati este clar pentru toata lumea .... iar despre campionat spun acum si sper sa nu mai fiu nevoit sa repet ... in majoritatea campionatelor lumii care se respecta campioana este data in proportie de 75% de rezultatele indirecte ...asa ca ciocu mic si mai subtire cu ragnetele ca de ce ne intereseaza si alte partide si arbitrajele lor.. :ciocan:

Ca sa dau dovada de ceea ce voi nu aveti, adica FAIR PLAY, sunt de acor cu tine ca in acest campionat ati fost mai putin favorizati, fata de Dinamo, dar despre "defavorizari", nu are rost sa comentam prea mult, pt. ca nu ati prea fost defavorizati (poate prea putin). Asa ca nu mai faceti comentarii aiurea si nu va mai varsati nervii pe noi, din cauza dinamovistilor si a esecului propriu. Fi linistit, mai sunt campionate, pacat de Gigi Becali, pt. ca daca s-ar tine de cuvant ar trebui se plece de la steaua (anul trecut a zis ca daca nu intra in Liga Campionilor, se lasa de fotbal). Tziganeala voastra pateaza renumele cluburilor voastre. Noi de aia nu ne tziganim, pentru ca avem si tinem blazonul curat.

frentzolteanu
25th May 2004, 13:29
Daca vrei sa citesti comentariile mele despre Poli-Dinamo nu ai decat sa intri pe acel thread :) .

Mai ce tare esti tu... Ii numesti cum vrei tu pe toti... Bravo ma..

Cum sa te inclini tu in fata altora? Ca doar ati castigat voi Liga Campionilor. Cum sa va coborati la un nivel asa de jos??
Lasa ca nu ti-a cerut nimeni sa te inclini, ca va tot inclinati pe teren de ceva vreme (mai putin in meciurile in care jucam cu juniorii :) )...

Se vede treaba ca esti varza mai capatzana rosie! Esti tare de cap? Vara trecuta cand a jucat in turul preliminar, la Bucuresti am tzinut cu dinamo si mi-a parut rau ca a fost aproape de a intoarce rezultatul, de parca juca U. Craiova. La fel si la meciul cu stelei cu englezii. Si asta pt. ca sunt roman, nu conteaza culoarea sau sangele; daca dinamo ar castiga Liga Campionilor as fi foarte satisfacut (as avea numai cuvinte de lauda, la asta m-am referit cand am zis ca m-as inclina), dar pana atunci, trebuie sa jucam fotbal si sa nu ne mai tziganim, ca ne facem de ras. Iar ce faceti voi si stelistii e chiar de ras, si in plus mai improscati si pe alte echipe cu noroi. Pacat ca nu intelegeti! Iar dupa cum vorbiti, nu numai ca dati dovada de tziganeala, dar chiar suntetzi tzigani.

Red Heat
25th May 2004, 13:37
Si eu am tinut cu Universitatea in meciul cu Benfica...
Cu tziganii ar trebui sa o lasi mai moale.. ...si cu expresii de genul "esti varza".
Si, scuza-ma din postarile tale anterioare nu se intelege prea bine ce vrei sa spui, si asta pt ca esti cam confuz in exprimare, sau gandesti ceva si scrii altceva

frentzolteanu
25th May 2004, 13:43
Si eu am tinut cu Universitatea in meciul cu Benfica...
Cu tziganii ar trebui sa o lasi mai moale.. ...si cu expresii de genul "esti varza".
Si, scuza-ma din postarile tale anterioare nu se intelege prea bine ce vrei sa spui, si asta pt ca esti cam confuz in exprimare, sau gandesti ceva si scrii altceva

Pai daca voi jignitzi, noi ce vrei sa facem sa stam cu mainile in san? Iar despre exprimarea mea, daca ai citi cu atentie ai intelege, dar asa va place voua, sa intelegeti numai ce vreti, totul in favoarea voastra! Incercati sa intelegeti ce vrem si noi! :)

Cluj4Poli
25th May 2004, 17:13
Lasa sa bata steaua ca la 6 puncte de rapid, craiova nu mai are nici o sansa acum...de ce nu s-a trezit mai devreme?

bebe
25th May 2004, 17:38
cred ca bate craiova!!!!! ca sa ii dispere pe stelisti si sa aiba un motiv de a se lega de albitraj!!!!!

Siljanoski
25th May 2004, 18:31
Lasa ca tot asa ati dat voi 3-0 si la Oradea. Si Steaua nu e Oradea!

inter
25th May 2004, 18:40
Lasa ca tot asa ati dat voi 3-0 si la Oradea. Si Steaua nu e Oradea!

ai vostrii si-au bagat-o singuri in poarta ca sa fie siguri ca castiga steaua :drak: , noua ne ajungea 1-0, n-am vrut sa va umilim :cool:

iulian
25th May 2004, 18:45
si te oftici intere ? :D:D:D
Adica vrei cumva sa spui ca Steaua nu a batut corect la Oradea sau ce ?

inter
25th May 2004, 18:51
n-am de ce, da oradeanul de mai sus o sa-si schimbe nick-ul de la anul :drak: , "prietenii stiu de ce..." :cool:

gata cum spun ceva de steaua sari ca ... fript! :drak:

EDMOND_
25th May 2004, 18:52
Lasa sa bata steaua ca la 6 puncte de rapid, craiova nu mai are nici o sansa acum...de ce nu s-a trezit mai devreme?


"Va doresc sa bateti steaua, poate asa isi mai revin si ei din vise... "
Asta este ce ai postat pe forumul oficial al Universitatii... fii si tu mai consecvent , ca doar esti un ardelean serios ,nu !?

inter
25th May 2004, 18:56
"Va doresc sa bateti steaua, poate asa isi mai revin si ei din vise... "
Asta este ce ai postat pe forumul oficial al Universitatii... fii si tu mai consecvent , ca doar esti un ardelean serios ,nu !?

:D :D :D , e cu 2 fete Edmond :ok: , pe alte forumuri ... ne musca rau :drak: :drak: :drak:

EDMOND_
25th May 2004, 18:56
n-am de ce, da oradeanul de mai sus o sa-si schimbe nick-ul de la anul :drak: , "prietenii stiu de ce..." :cool:

gata cum spun ceva de steaua sari ca ... fript! :drak:


Inter , nu cred ca este cazul...am renuntat deja la transferul lui,. dar ajunge tot pe mana unui oltean, ca il vrea Cartu...

Red Heat
26th May 2004, 09:11
Am sa postez un mic off-topic, cu scuzele de rigoare. Ceea ce vreau sa spun tine de galeria Stelei, de accea mi-am permis acest comentariu aici.
Ieri am dat pe PROTV in timpul emisiunii TEO. Si ce-mi vad ochii? Gigi Corsicanu' ajuns vedeta TV. Mi-am spus ca nu e mare chestie, totusi. Mai pe seara la GHEORGHE pe Antena1 raman cu gura cascata. Acelasi Corsicanu' (asta o sa ajunga ca Gigi, pe ce post dai hop si el) impreuna cu cativa membri ai galeriei Rapidului intr-un colt, iar in celalalt colt Mustata cu cativa din galeria Stelei. Si uite asa, infractorul asta de Mustata care este cercetat pentru talharie (a intrat peste cineva in casa si i-a dat in cap) este promovat pe sticla. Si care era subiectul emisiuni? Legea care sanctioneaza comportamentul necivilizat pe stadioane. Pai pe infractori ii intrebam noi cum trebuie sa fie o lege? Asa am ajuns???? Ce neam de traista suntem noi romanii. Am ajuns sa promovam INFRACTORII !!! JENANT !!!

Imi cer inca odata scuze pt postarea aici..

ieppy
26th May 2004, 12:00
Cred ca Universitatea nu va avea prea multe probleme in meciul cu Steaua. Va bate mai usor decat se asteapta stelistii deoarece aproape toti din clubul Steaua sunt acum resemnati, frustrati si unii ar spune complexati de esecul lor care de vreo 3 ani este numai al lor. Asa ca probabil ei vor sta cu gandul la meciul lui Dinamo cu Apullum sa vada cum castiga Dinamo campionatul. Dar nu e bai, dupa ultima etapa sunt convins ca jiji o sa scoata sampania de la gheata sa sarbatoreasca campioana morala a ultimilor 3 ani.

inter
26th May 2004, 12:02
:D:D:D, misto chestia cu "campioana morala" ...!

EDMOND_
26th May 2004, 13:14
Ieppy , las-o si tu mai moale ca ati fost impinsi "discret " de la spate...exact cand aveati mai mare nevoie....cand nu va mergea jocul. Crezi ca am uitat meciul cu voi si m-am multumit cu scuzele lui Serea care a recunoscut ca a gresit in favoarea lui Dinamo....!?

ieppy
26th May 2004, 13:24
Edmond, greseli sunt multe pe lumea asta. Insa daca tu poti sa scoti ghilimelele si spui ca Dinamo a fost ajutata de o persoana sau mai multe sa castige campionatul atunci o las mai moale. Dar vreau sa vad si eu bani dati, sau favoruri sau ceva care sa imi arate ca Dinamo a castigat fraudulos campionatul. In fiecare an se fac greseli de arbitraj si este inevitabil ca o echipa se beneficieze de mai mult avantaje decat dezavantaje. Asa sa intamplat anul trecut cu Steaua cand in retur cand ii urmareau pe Rapid aveau meciul si penaltiul de la arbitrii. Asa a fost cu rapid cand a castigat al 2-lea titlu din istorie. Cu toate astea pe vremea aia Rapid juca cel mai bun fotbal la fel cum Dinamo joaca acum cel mai bun. restul sunt povesti.

Eu nu ma astept sa uiti nimic si putin ma intereseaza ce a spus Serea mai ales ca nu a gresit decat odata in acel meci insa intr-un exces de zel si-a cerut scuze ca la omorat pe JFK.

Eu mi-am spus parerea despre acest meci, daca nu esti de acord cu ea atunci spune ca Steaua va va bate si raman eu cu a mea parerea si tu cu a ta.

iulian
26th May 2004, 13:52
Cred ca Universitatea nu va avea prea multe probleme in meciul cu Steaua. Va bate mai usor decat se asteapta stelistii deoarece aproape toti din clubul Steaua sunt acum resemnati, frustrati si unii ar spune complexati de esecul lor care de vreo 3 ani este numai al lor. Asa ca probabil ei vor sta cu gandul la meciul lui Dinamo cu Apullum sa vada cum castiga Dinamo campionatul. Dar nu e bai, dupa ultima etapa sunt convins ca jiji o sa scoata sampania de la gheata sa sarbatoreasca campioana morala a ultimilor 3 ani.
Bine ca decit crezi ca va bate Craiova....complexati,frustrati au devenit dinamovisti yeppita cind si-au dat seama ca numai cu arbitri pot cistiga campionatul si in conditiile astea incearca sa improaste cu noroi pe oricine si orice le pune la indoiala "cinstea" o vorba din batrini spune ca cine se scuza se acuza .....

iulian
26th May 2004, 13:55
Dar vreau sa vad si eu bani dati, sau favoruri sau ceva care sa imi arate ca Dinamo a castigat fraudulos campionatul. In fiecare an se fac greseli de arbitraj si este inevitabil ca o echipa se beneficieze de mai mult avantaje decat dezavantaje.
Pai daca cineva avea dovezile astea clare acum jucati in judeteana pupalas ...si cine draq vrei sa le arate cind pina si Mitica Dragomir a spus ca a doua oara nu se va mai baga sa arate vreun blat de-al lui Dinamo cu degetul dupa ce a patit atunci cu Ceahlaul....

iulian
26th May 2004, 13:58
Eu nu ma astept sa uiti nimic si putin ma intereseaza ce a spus Serea mai ales ca nu a gresit decat odata in acel meci insa intr-un exces de zel si-a cerut scuze ca la omorat pe JFK.
Tu ai realizat ce ai scris mai sus ???
Cum adica "mai ales ca a gresit doar o data " ? pai la ce greseala a facut in meciul ala,alta ceva mai grava decit aia era sa bage el mingea in plasa si sa valideze golul

gicu
26th May 2004, 14:07
Pai daca cineva avea dovezile astea clare acum jucati in judeteana pupalas ...si cine draq vrei sa le arate cind pina si Mitica Dragomir a spus ca a doua oara nu se va mai baga sa arate vreun blat de-al lui Dinamo cu degetul dupa ce a patit atunci cu Ceahlaul....

pai hotarati-va dragii mosului: blaturi sau arbitrii??? Nici voi nu mai stiti ce sa gasiti in desaga :headbang:

iulian
26th May 2004, 14:08
Blaturi cu arbitrii ...e bine asa ?

gicu
26th May 2004, 14:10
e perfect! :D

Pana una alta, pregatiti "sampania pt. campioana morala" (btw ieppy, pot s-o notez? :p)

uti2102
26th May 2004, 14:23
Mai sa fie?! Ce-i aici?! A inebunit lupul de scrie atatea mesaje ???
Pana una alta e clar ca daca Steaua vrea sa arate ca merita sa fie campioana, fie shi ea "morala", trebuie sa invinga la Craiova. De putut poate, trebuie insa sa aiba parte de inspiratzia antrenorului, concentrarea jucatorilor shi, de ce nu?, de "norocul" dinamovist.
In plus, daca "campionii" din Shtefan cel Mare shi-o iau in cap (de fapt shi-au luat-o deja) shi ii iau de sus p-aia de la Apulum........ :evil: hmmm.....nu se shtie ce va fi. :drak:
FORZA STEAUA! Sa aratam oltenilor, care shtiu fotbal, de ce consideram ca noi suntem cei mai buni!

uti2102
26th May 2004, 14:27
Dinamo joaca acum cel mai bun fotbal

:D Normal! Doar au invatzat sa dea shi goluri din offisde! Asta dupa ce, va mai aducetzi aminte?, au devenit specialishti la alunecatul pe banana......in careu. :evil:

RstInPc
26th May 2004, 14:28
Mai, da ce-ati luat foc asa? E un meci atat de simplu. Ce e asa greu ? Bate Craiova si gata. Dinamo locul 1, Steaua locul 2 si punct campionat. Apropo, cele doua mici stelute din sigla Stelei inseamna "locul doi, doar noi" ?

gicu
26th May 2004, 14:31
...cele doua mici stelute din sigla Stelei inseamna "locul doi, doar noi" ?
:happy :happy :happy

uti2102
26th May 2004, 14:33
Steaua sunt cu moralul la pamant (s-a vazut si in meciul cu Bacaul) dupa pierderea campionatului.


Ca sa vezi mai bade ce-nseamna Steaua! "Cu moralul la pamant" a avut vreo 10 ocazii imense de gol! Sa vezi ce-o fi cand n-om mai fi cu moralul la pamant! O sa mai shi marcam! Promitem ca jumatate in poarta voastra, ca parca n-atzi luat destule pana acum........

uti2102
26th May 2004, 14:37
Apropo, cele doua mici stelute din sigla Stelei inseamna "locul doi, doar noi" ?

Reprezinta cifra la care tindetzi shi voi (20 de titluri), dar la care nu vetzi ajunge niciodata. Parafrazandu-l pe Borcea ash spune ca va straduitzi sa va tzinetzi dupa noi, dar suntetzi inca departe.

ieppy
26th May 2004, 14:49
iuliane, nasoala treaba. Si arbitrii si blaturi si Dumnezeu(asta a spus-o jiji), toata lumea e impotriva voastra. Iti dau un sfat, incearca sa nu mai dai vina pe altii pentru greselile tale. E o vorba veche din stramosi si bunici, cred si daca nu e ar trebuii sa fie. O sa iti treaca insa supararea cand la inceputul sezonului viitor va veni Radoi si va spune ca Steaua are 99,999999999999999999999999 la suta sansa sa fie campioana ca se pare ca 90 la suta nu e de ajuns. Si atunci tu o sa te bucuri si o sa zici ba da buni mai suntem.

Parerea mea sincera este ca la sfarsitul fiecarui sezon sa se dea "trofeul moral", care sa fie castigat in fiecare an de Steaua prin non-combat-ul adversarelor care castiga trofeele adevarate. La multi ani!

RstInPc
26th May 2004, 14:51
Aha, deci sa cred ca a fost anticipata ramanerea la numarul 20 in dreptul titlurilor castigate ? Nu-i nimic, inca 3 ani ca acesti ultimi trei si va egalam.

iulian
26th May 2004, 15:29
iuliane, nasoala treaba. Si arbitrii si blaturi si Dumnezeu(asta a spus-o jiji), toata lumea e impotriva voastra. Iti dau un sfat, incearca sa nu mai dai vina pe altii pentru greselile tale. E o vorba veche din stramosi si bunici, cred si daca nu e ar trebuii sa fie.
ieppy,nu am afirmat niciodata ca numai din cauza arbitrilor am pierdut noi campionatul ...niciodata ...si sigur ca da...principali vinovati de esec suntem noi in primul rind (noi=jucatori,conducere...)dar pe de alta parte,oricit ai incerca tu sa ma departezi de la acest lucru,sunt absolut convins ca prestatia arbitrilor din acest campionat au avut si ei rolul decisiv in stabilirea campioanei

ieppy
26th May 2004, 15:42
iuliane, nu rolul pe care il vreti voi sa il expuneti. Atata tot. Va cramponati pe o chestie care nu e asa de clara cum ati vrea voi. Ati fost si voi avantajati de arbitrii, si sunt convins ca au fost greseli normale, care se inatmpla in timpul unui meci. Insa voi nu ati stiut sa profitati de ele, a se intelege a castiga acele meciuri. Asta a facut diferenta.

EDMOND_
26th May 2004, 15:59
Alo ! Domnul moderator Ieppy, cred ca nu ai citit bine titlul acestui Thread, nu are nici o legatura cu Dinamo,,,, iar in legatura cu greselile de arbitraj acestea au fost exact in meciurile in care ati avut nevoie ... daca tu esti convins ca Dinamo nu a fost ajutata de arbitri ramai cu parerea asta , dar nu incerca sa ne convingi pe noi sa vedem negrul alb si invers ca nu tine ( mai ales dupa ce mai toata presa a semnalizat lucrul asta ! ). Daca tu vrei sa vezi invers este treaba ta...dar cu astfel de practici veti ramane inca cel putin zece ani "cea mai urâta echipa din Romania "
Ma intreb insa , daca tot simti nevoia , de ce nu deschizi un thread separat pe intern ..de ce trebuie sa postati despre Dinamo pe acest thread !?

uti2102
26th May 2004, 16:51
Nu mai insistatzi cu domnii dinamovishti! Ca sa vrei sa intzelegi (ca de putut nu ma indoiesc) tre' sa ai o gena anume. Pacat ca unora dintre noi le lipseshte. In plus, mai sunt shi tineri, asha ca o sa-i cam coste. :ciocan:

ieppy
26th May 2004, 17:04
Edmond, nu stiu cum sa iti explic dar tu ai adus vorba de Dinamo si de arbitraje asa ca nu mai imi arunca discutia aceasta in fata cand tu ai inceput-o si au mai fost si altii care au participat. Ma intereseaza din ce in ce mai putin cum vezi tu pe Dinamo asa ca daca vrei fa tu un topic si discuta ce vrei. Pe mine lasama in pace cu fazele gen domnul moderator sau mai stiu eu ce.


Cat despre tine alpopa, vad ca nu mai stii ce sa scrii. Trebuie sa iti dea altcineva tonul si tu sa il urmezi. Eu zic sa vorbesti despre oitele tale si sa lasi genele pe seama celor care sunt specializati in ele. Sa cresti mare!

uti2102
26th May 2004, 17:13
Sa va spun o povestioara!
Doua corpuri, D shi S, se mishca pe o linie imaginara la o viteza foarte mare, foarte aproape unul de celalalt. Traiectoria este prin vid, insa orice mica influentza exterioara o poate modifica, facand-o sa treaca prin "gazul rarefiat al inaltzimilor", care declansheaza euforia TITLULUI. Cele doua corpuri insa nu se pot departa unul de celalalt, cele doua corpuri nu pot coti. Inca se mishca. Shi se mishca. Parca din ce in ce mai repede. Nu se intampla nimic. BA DA! Apare cineva! Cel care ar trebui sa supravegheaze shi sa mentzina buna organizare a experimentului (multzi il numesc "noroc" :drak: ) ignora legea inertziei shi, cu buna-shtiintza sau doar incompetentza (mai conteaza?!), aplica un mic impuls corpului D. Ce se intampla?! Pai ce se poate intampla la o asemenea viteza? Se aplica legile mecanicii (da domnu' asistent! mai exista shi altceva pe langa optica !!!) : cel care a primit impulsul, fie el cat de mic la o asemenea viteza!, paraseshte traiectoria shi intra in delir. A inhalat "drogul". Al titlului. Felicitari D!
Va las pe voi, campionii mei, sa aflatzi cine sunt corpurile shi cine e asistentul de laborator! Nu e greu deloc. Shi daca avetzi nedumeriri, tot eu va adresez o intrebare : "cine are prioritate? legile mecanicii sau legile opticii?". Raspunsul pe anul asta se shtie : "depinde in ce situatzie se afla corpul D".
Daca nici acum n-atzi intzeles care a fost ideea, nu-i nimic, ne vedem la anul. Pentru repetentzi cursul se repeta. E posibil insa sa fie alte corpuri implicate in experiment. Ce zicetzi de......hmmm........R shi S?

ieppy
26th May 2004, 17:22
ce zici Edmond? Ti-a placut povestea? nasoala treaba. alpopa lasa ca am impresia ca intre timp sa facut o lege care spune asa:
Steaua nu castiga nimic!
sa iti fei de bine!

EDMOND_
26th May 2004, 18:53
Edmond, nu stiu cum sa iti explic dar tu ai adus vorba de Dinamo si de arbitraje asa ca nu mai imi arunca discutia aceasta in fata cand tu ai inceput-o si au mai fost si altii care au participat. Ma intereseaza din ce in ce mai putin cum vezi tu pe Dinamo asa ca daca vrei fa tu un topic si discuta ce vrei. Pe mine lasama in pace cu fazele gen domnul moderator sau mai stiu eu ce

Eu zic sa mai citesti odata ce s-a scris pe aici si cine a deviat subiectele , inainte de a te lansa in astfel de afirmatii.....probabil vorbesti de un alt thread , altfel nu imi explic!

EDMOND_
26th May 2004, 18:57
Mai clar...ce treaba avea Dinamo cu subiectul de fata ...tu trebuie sa aduci vorba despre Dinamo indiferent subiectul despre care se discuta!?

ieppy
26th May 2004, 19:03
"Ieppy , las-o si tu mai moale ca ati fost impinsi "discret " de la spate...exact cand aveati mai mare nevoie....cand nu va mergea jocul. Crezi ca am uitat meciul cu voi si m-am multumit cu scuzele lui Serea care a recunoscut ca a gresit in favoarea lui Dinamo....!?"

Look familiar? Daca nu atunci inseamna ca am visat raspunsul tau dat mie.

iulian
26th May 2004, 19:10
Lasa-l Edmond...bine ca nu a mai pomenit de MM si de Gigi...ptiu ptiu ...sa nu-l deochi ...deja am citit 4 postari si nu a adus aminte de nici unul din ei :D
Ideea e ca vad ca se suceste inter...ca eu as vrea sa vin sa vad meciul la Craiova...sa pui si berea cu Plesan la rece si butoiasu cu scoru ...ca am zis ca o sa fie 1-4 :drak:

inter
26th May 2004, 19:20
Ideea e ca vad ca se suceste inter...ca eu as vrea sa vin sa vad meciul la Craiova...sa pui si berea cu Plesan la rece si butoiasu cu scoru ...ca am zis ca o sa fie 1-4 :drak:

unde puii mei ma sucesc?
pai tu si vasile n-ati dat un semn de viata pana acum si vrei sa decid si pt. voi? :mad:
pe urma sa o dati la intors? :rosu:

si nu uita tre sa-i dau raspunsul lui Edmond asta seara sau cel tarziu maine dimineata ! :cool:

iulian
26th May 2004, 19:22
unde puii mei ma sucesc?
pai tu si vasile n-ati dat un semn de viata pana acum si vrei sa decid si pt. voi? :mad:
pe urma sa o dati la intors? :rosu:

si nu uita tre sa-i dau raspunsul lui Edmond asta seara sau cel tarziu maine dimineata ! :cool:
Nu te-am intreabt dimineatza in masina si ai dat-o un pic de garduri ?????

Bine...e adevarat ca eu nu stiu 100% depinde daca fac rost de turism...ca nu merg cu connectu pina la Craiova. :(

inter
26th May 2004, 19:25
de garduri??? cum?

spune clar ca mergi si se rezolva !
eu oricum fac "deplasarea" :D:D:D, asa ca ...

EDMOND_
26th May 2004, 19:29
"Ieppy , las-o si tu mai moale ca ati fost impinsi "discret " de la spate...exact cand aveati mai mare nevoie....cand nu va mergea jocul. Crezi ca am uitat meciul cu voi si m-am multumit cu scuzele lui Serea care a recunoscut ca a gresit in favoarea lui Dinamo....!?"

Look familiar? Daca nu atunci inseamna ca am visat raspunsul tau dat mie.


Mda! Probabil ca eu am spus din senin cuvintele astea....nu a inceput nimeni sa ridice in slavi Dinamo pe un thread care nu avea nici o legatura cu
aceasta echipa...!? Sa fim seriosi .

iulian
26th May 2004, 19:43
eu oricum fac "deplasarea" :D:D:D, asa ca ...
Bine spus...o sa fiti acolo in deplasare :D:D:D:D:D

Mariusmadmax
26th May 2004, 22:50
Joaca doua echipe fara obiectiv ...
Eu plec la Ocean acest week-end ! Sper totusi in minuni ( ultimele doua meciuri ale cateilor ) , desi speranta e cam mica ...
U Craiova - Steaua 1-1

Cluj4Poli
27th May 2004, 01:07
Stiu ca nu am fost consecvent, mea culpa, si in plus totul e verificabil dupa cum ai demonstrat-o, ceea ce am scris pe forum la Craiova era adevarat atunci, intre timp mi-am modificat optica(mi-am schimbat ochelarii), bravo pentru vigilenta!!!

gicu
27th May 2004, 01:33
mai intai sa cer scuze moderatorilor pt. mesajul fara legatura cu topicul...dar iata ce ne povesteste stimabilul alpopa:


Sa va spun o povestioara!
Doua corpuri, D shi S, se mishca pe o linie imaginara la o viteza foarte mare, foarte aproape unul de celalalt. Traiectoria este prin vid, insa orice mica influentza exterioara o poate modifica, facand-o sa treaca prin "gazul rarefiat al inaltzimilor", care declansheaza euforia TITLULUI. Cele doua corpuri insa nu se pot departa unul de celalalt, cele doua corpuri nu pot coti. Inca se mishca. Shi se mishca. Parca din ce in ce mai repede. Nu se intampla nimic. BA DA! Apare cineva! Cel care ar trebui sa supravegheaze shi sa mentzina buna organizare a experimentului (multzi il numesc "noroc" :drak: ) ignora legea inertziei shi, cu buna-shtiintza sau doar incompetentza (mai conteaza?!), aplica un mic impuls corpului D. Ce se intampla?! Pai ce se poate intampla la o asemenea viteza? Se aplica legile mecanicii (da domnu' asistent! mai exista shi altceva pe langa optica !!!) : cel care a primit impulsul, fie el cat de mic la o asemenea viteza!, paraseshte traiectoria shi intra in delir. A inhalat "drogul". Al titlului. Felicitari D!
Va las pe voi, campionii mei, sa aflatzi cine sunt corpurile shi cine e asistentul de laborator! Nu e greu deloc. Shi daca avetzi nedumeriri, tot eu va adresez o intrebare : "cine are prioritate? legile mecanicii sau legile opticii?". Raspunsul pe anul asta se shtie : "depinde in ce situatzie se afla corpul D".
Daca nici acum n-atzi intzeles care a fost ideea, nu-i nimic, ne vedem la anul. Pentru repetentzi cursul se repeta. E posibil insa sa fie alte corpuri implicate in experiment. Ce zicetzi de......hmmm........R shi S?

Tinere, daca ai fi la mine in laborator zau ca ti-as recomanda calduros manualele clasa VIII & IX! Esti varza :) Sa ma scuze Tudose, dar fac pariu ca esti in Politehnica :D

andreip
27th May 2004, 04:47
Un joc fara miza, dar sper la un spectacol shi sa castige Steaua! 2-3 :D

bob
27th May 2004, 09:20
felicitari ambelor echipe! succes si pe mai departe! campionii va saluta!

IlMILAN
27th May 2004, 10:40
Tinere, daca ai fi la mine in laborator zau ca ti-as recomanda calduros manualele clasa VIII & IX! Esti varza :) Sa ma scuze Tudose, dar fac pariu ca esti in Politehnica :D
:happy :happy :happy
Gicule probleme mah?:D
Glumeam desigur.......
dar totusi am si io o intrebare e ceva rau sa fii la Politehnica sau sa fii terminat Politehnica? :mda:

bebe
27th May 2004, 12:21
2-0 pt craiova!!!

Red Heat
27th May 2004, 12:29
Ca sa vezi mai bade ce-nseamna Steaua! "Cu moralul la pamant" a avut vreo 10 ocazii imense de gol! Sa vezi ce-o fi cand n-om mai fi cu moralul la pamant! O sa mai shi marcam! Promitem ca jumatate in poarta voastra, ca parca n-atzi luat destule pana acum........

Auzi mah alpopa? S-au schimbat regulile in fotbal si acu' se joaca pe ocazii si eu nu am aflat???

gicu
27th May 2004, 13:06
:happy :happy :happy
Gicule probleme mah?:D
Glumeam desigur.......
dar totusi am si io o intrebare e ceva rau sa fii la Politehnica sau sa fii terminat Politehnica? :mda:

I|Milan, mai intai teoria draga...si apoi trecem la culegerea de probleme :D
La intrebarea ta nu pot sa raspund in mod direct, fiecare avem experientele noastre :)

uti2102
27th May 2004, 22:34
Tinere, daca ai fi la mine in laborator zau ca ti-as recomanda calduros manualele clasa VIII & IX! Esti varza :) Sa ma scuze Tudose, dar fac pariu ca esti in Politehnica :D

LOLZ! :happy Pai sa shtii ca o sa le cam iau la rasfoit. Sa vad shi io daca are dreptate Savaniu cu razele-alea de lumina. :happy

Catalanul
27th May 2004, 22:50
campionii va saluta!

campionii blaturilor :rosu: :happy

Mariusmadmax
27th May 2004, 23:11
mai intai sa cer scuze moderatorilor pt. mesajul fara legatura cu topicul...dar iata ce ne povesteste stimabilul alpopa:



Tinere, daca ai fi la mine in laborator zau ca ti-as recomanda calduros manualele clasa VIII & IX! Esti varza :) Sa ma scuze Tudose, dar fac pariu ca esti in Politehnica :D
Nu stiu ce labo-garaj ai d-le jicu ... da' alpopa a vb frumos ca un popa !
Normal ... ca si la Biserica , unii nu inteleg nimic !

gicu
28th May 2004, 00:55
LOLZ! :happy Pai sa shtii ca o sa le cam iau la rasfoit. Sa vad shi io daca are dreptate Savaniu cu razele-alea de lumina. :happy

N-ar strica :ok: Cat despre Savaniu, unii zic c-ar fi platit pt. reclama la "Fanta Light" :happy

Florentin
28th May 2004, 06:33
Sper intr-un joc bun si o victorie a Stelei macar ca nu mai are nici o importanta.
2-1 Steaua.
Discutia asta despre greselile de arbitraj nu mai are nici rost de vreme ce insusi capul (sau dosul, depinde de unde o iei) CCA a recunoscut ca s-au facut greseli in favoarea lui Dinamo, ca nu intelege de ce faze identice au fost judecate diferit, bla bla bla.
S-a terminat, Dinamo este mai buna, nu pentru ca a jucat mai bine ci pentru ca este pe primul loc. Din nefericire fotbalul nu este patinaj artistic sau gimnastica.
Important este sa intelegem ca Basescu nu s-a tinut de cuvint si in continuare umbli pe strada in permanent pericol sa te muste vreunul de ..., sa te injure prin web site-uri deocheate dar ne-oficiale, sa rinjeasca hid cu dreptul hotului neprins dar dovedit, sa-si vinda marfa dar niciodata a(rbitri)jutoarele.
Stiu ca nu spun nimic nou: asta a fost, este si va fi Dinamo - un club de hoti.

bob
28th May 2004, 09:13
"Gigi Becali spune că-i va duce pe jucătorii lui Apulum cu autocarul la biserică, îi va pune să jure că joacă cinstit şi apoi le va da geanta cu 150.000 de dolari. Nu se ştie dacă în altar.
În acest timp, Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului din Alba Iulia, va ţine în curtea bisericii căpăstrul calului lui Mihai Viteazul, acest Gigi Becali avant la letre. Asta pentru că tot a spus Savin că numai voievodul Unirii şi cu echipa de fotbal au făcut ceva pentru Alba Iulia!
În toată nebunia persistă o întrebare: jucătorii din Alba Iulia mai există? Ei ai cui sînt? Ai lui Gigi Becali sau ai delirului lui Savin, care-şi lasă echipa să fie ofertată ca o bucată de pămînt? Şi, la urma-urmei, dacă a fi corect într-un meci costă 150.000 de dolari, cît face un campionat întreg?! Poate că Gigi Becali are bani suficienţi să dicteze celor din Alba Iulia cînd să joace cu ambiţie şi cînd nu, cînd să intre în cantonament şi cînd să iasă la plimbare!
Cum spuneţi că se numeşte asta - echipă satelit? Da' de unde! E a doua iobăgie a moţilor. "

-citat din gazeta sporturilor-Catalin Tolontan-

Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!

EDMOND_
28th May 2004, 09:27
bob , ce legatura are asta cu subiectul despre care se discuta pe acest thread.. ?

RstInPc
28th May 2004, 09:29
Stiu ca nu spun nimic nou: asta a fost, este si va fi Dinamo - un club de hoti.
Maaai, da usa de biserica sunteti voi !

Becali este disperat. :evil: Totusi il apreciez pentru: "Echipa la care joacă fostul stelist Eugen Trică, Litex Loveci, a făcut de curînd o ofertă consistentă pentru transferul lui Laurenţiu Diniţă: un milion de dolari. Gigi Becali a refuzat însă tranzacţia şi, în contrapartidă, a decis să mărească salariul atacantului cu încă 20.000 de dolari, după ce la finalul meciului cu Poli AEK (8-1) adăugase aceeaşi sumă la contractul iniţial, de 60.000 de dolari pe an. Diniţă, care în sezonul actual a marcat 5 goluri şi a dat 6 pase decisive, va cîştiga 100.000 de dolari pe an, la fel ca Rădoi şi Florentin Dumitru."
Rusine conducerii lui Dinamo. Vand tot ce are echipa mai bun. Ar trebui sa ia lectii de la Gigi vis-a-vis de felul in care intelege sa faca o echipa competitiva. :(

uti2102
28th May 2004, 11:06
Bob, in loc sa umpli forumul cu copy-paste-uri shi comentarii de prost gust mai bine tzi-ai pune mintea la contributzie shi ai debita shi ceva interesant. Pe Topic. De Becali shtim totzi ca face o groaza de tampenii, dar sa-i compari pe suporterii Stelei cu el nu e altceva decat o dovada in plus a lipsei de respect fatza de "participantzii la trafic". Am impresia ca asta itzi caracterizeaza comportamentul.

Se pare ca Radoi nu este accidentat prea grav shi va putea evolua la Craiova. Daruirea lui va conta mult shi sper ca echipa sa invinga. Sper ca Pitzi a invatzat, in sfarshit, ca trebuie sa atace non-stop. (am mai spus asta shi dupa Ceahlaul da' tot degeaba.........)

RstInPc
28th May 2004, 11:18
Sper ca Pitzi a invatzat, in sfarshit, ca trebuie sa atace non-stop. (am mai spus asta shi dupa Ceahlaul da' tot degeaba.........)
Crezi ca te-a auzit ? Este o meteahna mai veche a lui Piturca. Chestia nasoala este ca la costat puncte, meciuri, campionate. Din partea mea poate sa nu se schimbe nici pe viitor :evil:

Florentin
28th May 2004, 14:30
Sper ca Piturca si cei ce vor intra in teren sa stie ca ne trebuie o victorie, nu pentru lupta pentru titlu, ci pentru moral si mai ales pentru sezonul viitor.O victorie in Banie, ar mai atenua din insatisfactia acestui an si totodata ne-ar da sperante pentru viitor. Sper intr-un meci frumos mai ales ca in afara orgoliilor personale, alta miza n-ar mai fi.
Hai Steaua acum si totdeauna.

ADelPiero
28th May 2004, 17:45
imi doresc o victorie a Stelei la 2 goluri diferenta :evil:
asa... macar pentru palmares :ok:

inter
28th May 2004, 17:47
http://www.thebigsheep.co.uk/jump.gif


cam alergati spre Craiova iuliane ! :ok:

iulian
28th May 2004, 17:49
mamaaaaaaaaaaaaaaa....asta e deja razboi ...eu ti-am pus decit o vacutza nevinovata :D

inter
28th May 2004, 17:50
bey legatura Craiovei cu vacile nu o vad , poate cu leii, pe cand a voastra cu oile e EVIDENTA! :D:D:D

iulian
28th May 2004, 17:54
Si asa ne asteptati voi......http://www.neamt.ro/cmj/Creanga/imagini/Pacala_02.gif

:ok:

iulian
28th May 2004, 17:55
bey legatura Craiovei cu vacile nu o vad , poate cu leii, pe cand a voastra cu oile e EVIDENTA! :D:D:D
Pai arunca un ochii peste Central si o sa fii suprins de ce vezi..... turme intregi :D

iulian
28th May 2004, 17:57
iete "galeria" ...http://www.neamt.ro/cmj/Creanga/imagini/Cinci_pani_02.gif

inter
28th May 2004, 17:59
un joc pt. ai tai :

http://website.lineone.net/~sheepcull/

distractie placuta :D:D:D

chestia cu gravura aia e interesanta, va dus jiji la muzeu ? :D

iulian
28th May 2004, 18:01
bey legatura Craiovei cu vacile nu o vad , poate cu leii, pe cand a voastra cu oile e EVIDENTA! :D:D:D
Loool ...auzi lei ...de unde pina unde lei pupalas ? a aruncat unu o vorba despre lei si deja va credeti cei mai tare din (jungla)parcare :yeah:

iulian
28th May 2004, 18:13
Sa lasati http://www.seminte.as.ro/pozemari/644.jpg acasa ca avem alergie :D

inter
28th May 2004, 18:19
o imagine sugestiva a relatiei dintre jiji si "suporteri" :

http://www.clublambpage.com/altemeier/images/4-19-04/Altemeier-4066-ewe.sm.jpg

:D :D , iuliane lasateeeeeeee!!!!!!!!!!

iulian
28th May 2004, 18:23
Aia din poza e oaie la fel cum sunt olteni lei :D:D

asa ca intere ...lasaneeeeee....lasaneeeeeee :drak:

inter
28th May 2004, 18:27
pupalash, e oaie americana :D:D:D, cum de altfel multi vreti sa ajungeti pe acolo ... v-am aratat ce fac "verisorii" vostrii :p

iulian
28th May 2004, 18:28
Auzi intere....vacile din Banie cum fac? ca asta din stinga sau din dreapta ?

http://www.haha.ro/cretin_open.asp?cretinid=1

corinutza_88
28th May 2004, 18:36
sunteti amuzanti rau!!!
loooooooooooooooooooooooooooooooooooool
dar stelistilor o sa se vada cine rade la urma!!!
stiinta 4 ever!

iulian
28th May 2004, 18:42
Cu dragoste http://www.wildheart.hpg.ig.com.br/vaca.gif de la niste oltence infocate !!!



:ok:

inter
28th May 2004, 18:43
http://freespace.virgin.net/a.wood/sheephop.gif

galeria stelei pe autostrada in drum spre Craiova :drak:

iulian
28th May 2004, 18:52
te cam repeti...aceleasi imagini ...fii un pic mai imaginativ :D
ia..uite..iti dau o idee care da "bine"...cauta niste poze,gifuri cu aurolaci...ca tot ziceti voi de Steaua ca are multi deastia :ok:

inter
28th May 2004, 18:56
ce sa spun, eu sunt la obiect (adica ciobani) iar tu o iei pe tarla cu vacile :D:D
aveti si vaci in ghencea?

corinutza_88
28th May 2004, 19:03
se zice ca bucuresti vine de la numele unui cioban "bucur"

iulian
28th May 2004, 19:07
se zice ca bucuresti vine de la numele unui cioban "bucur"
Nu se zice...chiar asa e :ok:

iulian
28th May 2004, 19:12
o imagine sugestiva a relatiei dintre jiji si "suporteri" :

http://www.clublambpage.com/altemeier/images/4-19-04/Altemeier-4066-ewe.sm.jpg

:D :D , iuliane lasateeeeeeee!!!!!!!!!!


Si mai sugestiva este asta pupalas :D http://www.haha.ro/images/pic/ok/510.jpg

Take care !! :ok:

inter
28th May 2004, 19:13
http://www.stopstart.fsnet.co.uk/smilie/sheep.gif

continua "antrenamentul" iuliane :D:D:D

iulian
28th May 2004, 19:14
cam in pozitia asta o sa fiti dupa meciul cu noi ...http://www.haha.ro/images/pic/ok/502.jpg

iulian
28th May 2004, 19:15
http://www.stopstart.fsnet.co.uk/smilie/sheep.gif

continua "antrenamentul" iuliane :D:D:D
Stai flexat ca abia am inceput......

inter
28th May 2004, 19:18
exemple de coregrafii steliste aici :


http://users3.ev1.net/~staysea/SheepDance.html


sunteti originali :p

inter
28th May 2004, 19:22
http://picture.funnyjunk.com/pics/jiggle.gif

sunteti veseli ? :D:D:D

iulian
28th May 2004, 19:27
bey legatura Craiovei cu vacile nu o vad , poate cu leii, pe cand a voastra cu oile e EVIDENTA! :D:D:D


Uite aici lei vostri ....http://theperfectthing.com/cowparade/images/lion.jpg profil ...

si fata ...http://www.jfyonline.com/images/7244.jpg

:D:D:D

iulian
28th May 2004, 19:29
http://picture.funnyjunk.com/pics/jiggle.gif

sunteti veseli ? :D:D:D
Asta e dinel Staicu sau cine ? ca nu prea vad legatura :D

inter
28th May 2004, 19:35
http://m4rc.ath.cx/Stuff/sheep.gif

ete ce va fi duminica seara la Craiova : macelul oilor :D:D:D

iulian
28th May 2004, 19:35
cica LEI :Dhttp://www.haha.ro/images/pic/ok/46.jpg


olteni get beget :ok:

ady_azzuro
28th May 2004, 19:44
Iulian...fii atent aici, regele e Badita, iar voi aia care faceti matanii ca musulmanii! :drak:
http://www.smiliearchiv.com/smilies/sonstige/sonstige_12.gif
Poate indrazniti sa veniti mai mult de 100 la Craiova...iata ce va asteapta pe fiecare dintre voi: http://www.smiliearchiv.com/smilies/sonstige/sonstige_151.gif
http://www.smiliearchiv.com/smilies/brutale/brutale_23.gif
http://www.smiliearchiv.com/smilies/brutale/brutale_39.gif

inter
28th May 2004, 19:47
http://www.stopstart.freeserve.co.uk/smilie/sex.gif


ete si unul care din stare voastra de suparare sa va aduca "zambetul" pe buze :D:D:D

ady_azzuro
28th May 2004, 19:49
Si altu care va ia de la spate: http://www.smiliearchiv.com/smilies/brutale/brutale_3.gif

Asa se va intampla daca veti calca in careul lui Guso! :happy
http://www.smiliearchiv.com/smilies/brutale/brutale_4.gif

iulian
28th May 2004, 19:57
hai ma ce draq ??? nu sunteti deloc imaginativi....cu emoticoane deastea veniti la mine ???? v-am dat si tema de cercetare...si tot cu smiles deastea veniti....

ady_azzuro
28th May 2004, 20:03
Astea ne plac noua! :D
http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_27.gif

Mariusmadmax
28th May 2004, 20:11
mda , off-topic , da cred ca nu se supara nimeni ... decit Ralu Filip cu CNA - ul lui !

ady_azzuro
28th May 2004, 20:19
Si la sfarsitul meciului cand umilirea stelistilor s-a incheiat petrecerea incepe in Banie:
http://www.bestanimations.com/Holidays/Fireworks/Fireworks-01.gifCRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!http://www.bestanimations.com/Holidays/Fireworks/Fireworks-03.gif

iulian
28th May 2004, 20:24
Aditza....plimba http://www.havanastreet.com/clipart/animals/images/camel_gif.gif tata ca moare http://gif.gratuit.free.fr/animaux/vache/Animali173.gif de plictiseala cu emoticoanele alea...

btw...asa o sa dansati si voi pe jocul Stelei :D

ady_azzuro
28th May 2004, 20:34
Eu macar plimb camila care e destul de scumpa, tu macar pasti oile pe taramnul lui jiji becali, e o oarecare diferenta! :D Din cate vad eu vacii aleia ii plac emoticonsurile mele, nu e plictisita deloc, mai degraba danseaza de fericire ca steaua va fi umilita duminica! ;)

Saber Rider
28th May 2004, 23:02
Am si eu o intrebare . Nu mi se incarca mie bine pagina principala la OnlineSport sau sunt shortcuturi la forumurile de etapa trecuta acolo ? Unde sunt cele de etapa asta ? Nu astea ar trebui sa fie acolo ?

apparte
28th May 2004, 23:48
Bey,Intere,rau te-ai mai facut! :evil: Ai grija cu fularul :evil: !

iulian
29th May 2004, 10:52
Mai aveti si noroc.....
Accidentat în minutul 83, Mirel Radoi a parasit terenul pe targa, suferind o contuzie la tibia piciorului drept, în urma intrarii dure a lui Rowlands. Capitanul Stelei nu poate pune piciorul în pamânt, acuza dureri si are sanse minime sa joace în derby-ul cu Universitatea Craiova de duminica :(

Florentin
29th May 2004, 15:06
Stiam ca mizeria cu oile este patent dinamovist, dar se pare ca face prozeliti.

uti2102
29th May 2004, 16:09
Lasa Florentine, nu te-nfierbanta. Ne mai auzam shi noi nitzel. Shi oricum, mai bine oaie sprintzara decat vaca inceata la minte, nu ? Ca sa nu mai vorbesc de maidanezi. :evil:

apparte
29th May 2004, 17:14
Alpopa,replica e destul de simpla:"tine-ti gura pt menthos" :ok: !

uti2102
29th May 2004, 18:01
Las' ca urda nu miroase urat. Cel putzin nu asha ca telemeaua! De vaca! :drak:

ady_azzuro
29th May 2004, 18:58
Mai aveti si noroc.....
Accidentat în minutul 83, Mirel Radoi a parasit terenul pe targa, suferind o contuzie la tibia piciorului drept, în urma intrarii dure a lui Rowlands. Capitanul Stelei nu poate pune piciorul în pamânt, acuza dureri si are sanse minime sa joace în derby-ul cu Universitatea Craiova de duminica :(
Ce faci mah hotule, acum incerci sa gasesti scuze pentru infrangerea de duminica? :drak: Uiti in ce circumstante a jucat Radoi in tur? :evil:

vialli
29th May 2004, 21:39
iulica sau gabilove cum vrei sa-ti zicem, vacile si oile sint emblema voastra. Nu dinamo are patentul la steloaia si oile lui gigi, este realitatea, gigi fecali chiar a fost si este oier, pe langa oi detine si un numar impresionant de alte animale, vaci ,porci etc. Pentru cultura ta generala, gigi a recunoscut la tv si in ziare ca are si acum o turma de oi si mai multe vaci
pozele le-ai luat din albumul de familie al lui gigi? :D stiam eu (haz.ro )
cre ca emblema voastra, in loc de steaua aia iudeo-sovietica ar fi mai potirvita o turma de oite si in fundal niste vacute si purcelusi acolo :D

vialli
29th May 2004, 21:46
sa revenim la pronosticuri si sa lasa un pic la o parte fervoarea zootehnica a berbecutilor si aurolacilor


Avand in vedere ca in ultimii ani, steloaia nu s-a intors cu puncte de la Craiova, cred ca si anul asta va fi la fel, mai ales ca acum lupta pentru titlu s-a incheiat si stelistii
s-au resemnat. Apoi este retragerea lui Badea care ar fi frumos sa fie acompaniata de o victorie impotriva stelei.
Pacat ca nu a castigat steaua titlul, avea un lot mai valoros ca dinamo dar dinamo s-a folosit de arbitri. Imi pare rau de steaua pentru fotbal in general, nu pentru suporterii lor care in marea lor majoritate chiar sint loseri. Dar ce conteaza
Important este ca maine Craiova sa invinga pentru frumusetea fotbalului si nu pentru rezultatul in sine

Edgar
29th May 2004, 21:56
On-topic: cred ca echipele se vor anula reciproc, rezultand un meci lipsit de valente tactice deosebite... bla bla bla (think Procuroru' :p ). Egal.


cre ca emblema voastra, in loc de steaua aia iudeo-sovietica ar fi mai potirvita o turma de oite si in fundal niste vacute si purcelusi acolo :D

Daca te referi la simbolul de pe steagul Israelului (Steaua lui David) - are 6 colturi. Cea de la Steaua are 5. :)

vialli
29th May 2004, 22:04
sovietica pt ca are 5 colturi si iudaica pt ca e galbena

uti2102
29th May 2004, 23:44
Vialli tata eshti cam pe dinafara! Nu shtiu ce e rau ca nea' Becali e oier shi nu shtiu (asta e! sunt mai greu de cap!) de ce-ar trebui sa se identifice clubul Steaua cu o "stana", iar noi suporterii cu nishte "oi".
Asha ca mergetzi la culcare shi va mai ganditzi; iar maine, inainte de meci, mancatzi o felie cu "la vache qui rit" shi pastratzi ambalajul ca sa va revenitzi sufleteshte dupa meci. :drak:
http://alpopa.home.ro/site/alpopa_home_ro/rabierlow.jpg

uti2102
29th May 2004, 23:46
Aaaa. Shi nu uitatzi sa va facetzi shi steag, ca sa avetzi shi voi galerie:
http://passiondescroix.europeanservers.net/votre%20galerie/vache%20qui%20rit%20photo.jpg

vialli
30th May 2004, 00:00
:D ala va e steagul,cu vaca rosie ?
ce e rau in a fi oier? :D nimic, numai sa nu te dai altceva :D

vialli
30th May 2004, 00:08
hai sa-ti spun si de ce sinteti voi considerati ca oile sau ca vacile
pentru ca va conduce jiji pe toti cum si-ar duce oile si vacile la pascut :D

si noi avem un patron la fel de idiot, parasutistu militian,cadear-ar in cap cu motoplanul :D numai ca noi nu-l pupam in fund cum il pupati voi pe jiji cu partidul lui cu tot :D
ca sa stii si tu, de aia sinteti numai buni de dus la pascut.....oi sau berbeci, vaci sau boi ..... :D
si ma vei convinge de contrariu cand vom vedea la meciurile stelei suporteri stelisti care afiseaza banere impotriva lui jiji, il fluiera etc....pana atunci...... pastreaza toate pozele de pe aici sa va barberesti in ele dimineata :D

vialli
30th May 2004, 00:23
va incoloneaza jiji si va duce la pascut ....

PNG = PARTIDUL NECUGETATOARELOR GHENCISTE :D

de unde o veni numele asta de... ghen..cea ? :D

uti2102
30th May 2004, 00:39
numai ca noi nu-l pupam in fund cum il pupati voi pe jiji cu partidul lui cu tot

Parerea mea e ca peste mari shi tzari se cam diminueaza semnalu' shi se intzelege greshit. Nu-l pupa nimeni in fund pe Becali, cu atat mai putzin partidul lui. Oamenii il apreciaza pentru ca baga bani la Steaua shi punct. Pana la urma e "cel mai cu dare de mana" patron. Ca mai da shi din gura......asta-i beleaua lui. Nu a noastra.

uti2102
30th May 2004, 00:48
Na ca nu vrea sa-mi incarce poza. Luatzi d-aci ambalaju'. Sa nu-l uitatzi!!!http://vachecity.free.fr/rabierlow.jpg

vialli
30th May 2004, 01:04
si cum se face ca il aplaudati si il sustineti? :D
care e poza ta ? ca ala din stanga e Shearer :D

uti2102
30th May 2004, 01:12
si cum se face ca il aplaudati si il sustineti? :D


Care parte nu o intzelegi?! Mai citeshte mesajul odata shi daca chiar nu intzelegi poate itzi desenez. Ca e duminica shi am timp.

vialli
30th May 2004, 01:24
Parerea mea e ca peste mari shi tzari se cam diminueaza semnalu' shi se intzelege greshit..nu cred


Nu-l pupa nimeni in fund pe Becali, cu atat mai putzin partidul lui. . la figurat
asta se cheama cand ati strigat la stadion gigiiiii becaaaali :D

de asta sinteti considerati animale de ... casa tocmai bune de dus la.... pascut...vezi foto :) ..... sau de ..... inrolat in....... PNG :D

daca n-ai priceput asta pana acum.... nici nu mai pricepi :D
indiferent daca la tine e Duminica si la mine Sambata spre inserat, pleaca lumea la o bere asa ca
hai pa :D

uti2102
30th May 2004, 13:12
E clar, vorbim limbi straine. O davada in acest sens sunt mesajele tale, care le editezi de vreo 5 ori fiecare, din cate observ. Ce sa-tzi mai zic! Sa fii sanatos shi sa nu uitzi vaca la pascut cand incepe meciu'. Sa ametzeasca shi ia din cauza scorului, nu numa' voi : http://vachecity.free.fr/im12.gif

iulian
30th May 2004, 13:20
vialli tata ...era sa zic joiana :ok: imi pare rau ca nu mai tin minte unde am vazut o poza cu un suporter oltean care isi parcase agregatu` (adica vache) la poarta stadionului ...si se uita saraca lunuuung ...spre poarta...de aici vine probabil si zicala aia cu poarta noua...
Revenind la "oile" noastre ,mai aveti un pic pina la meci (cca 3 ore) timp in care mai puteti inca sa va retrageti pentru a nu suferi o noua umilinta :drak:

Florentin
30th May 2004, 16:55
Vialli. asa cum a mentionat si alpopa, dar se pare ca a trecut razant pe linga tine, Gigi este singurul patron de echipa, care baga bani fara a astepta un cistig imediat. Este singurul patron, sau intre putinii, daca il punem la socoteala si pe Dinel, care a marit salariile unor jucatori in timpul sezonului. Diferenta este ca (daca) Dinel i-a marit salariul lui Plesan, l-a pacalit in alta parte.
Este trist cind supararea de a vede un patron al unei echipe rivale sustinind echipa neconditionat, intuneca ratiunea intr-un asa hal. Daca ai gindi putin, ai realiza ca mai toate echipele din divizie au legatura cu politicul si poate Steaua este cel mai putin afectata nefiind legata in nici un fel de partidul de guvernamimt. Cit despre chestia cu oile ... un singur cuvint, absurd.

ady_azzuro
30th May 2004, 18:46
HEI HEI, HAI STIINTA! /hello Mai sunt 5 min. si scorul este 1-1. Sper sa batem! :yeah:

MadSkillz
30th May 2004, 18:57
Bravo Stiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinta !!!! Steaua ingenuncheata si DINAMO campioana!!!

ady_azzuro
30th May 2004, 18:59
S-a terminat 1-1. Felicitari Badea si iti multumim pentru tot cea ce ai facut pentru noi! :ok:

uti2102
30th May 2004, 19:00
Meci excelent, care a avut tensiune shi rasturnari de situatzie. Partea buna : am aratat oltenilor ca suntem mai buni; (vacutza e cam trista)
http://vachecity.free.fr/vache255.gif
i-am avut la degetul mic atat timp cat au fost efective egale (meciul a fost echilibrat abia dupa ce a fost eliminat Khamutovski). Partea rea : Finalizarea lasa din nou de dorit! Am avut din nou meciul in mana shi am fost din nou egalatzi! Este inadmisibil cum s-au ratat ocazii imense (Neaga, Dica, Dinitza)! Poate ca asta e motivul pentru care n-am merita sa fim campioni. Daca Pitzi vrea rezultate la anul ar trebui sa-i puna pe jucatori sa exerseze fazele de finalizare.......In rest, sunt destul de multzumit de cum a evoluat Steaua; profund dezamagit insa de gafele din aparare (inclusiv la golul lui Lutzu).
Eliminarea lui Dinitza a fost exagerata; arbitrul cred k nu a vazut faza; olteanul a simulat grosolan, Dinitza nici macar nu l-a atins. La faza eliminarii lui Khamutovski pot sa zic ca Pleshan a cam fortzat; dar asta e, se da. Am anumite dubii shi la un offside craiovean, dar in general arbitru' a luat decizii bune.
Felicitari Badea!

uti2102
30th May 2004, 19:01
Bravo Stiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinta !!!! Steaua ingenuncheata si DINAMO campioana!!!

Te-ai trezit shi matale?! Uita-te la meci shi apoi da-tzi cu parerea. Steaua a fost peste Craiova, dar asta e.....dak gol nu e nimic nu e.

ady_azzuro
30th May 2004, 19:28
Trebuia sa dea si alpopa cu bata in balta, s-a vazut clar ca Stiinta a avut mult mai multe ocazii decat steaua, ati avut noroc ca ati scapat neinvinsi, dar daca vroiati sa fiti campioni, nu trebuia sa faceti pasi gresiti la Craiova, asta este, locul 2 este al vostru...sa va mandriti cu el! :ok:

uti2102
30th May 2004, 19:30
LOOOL. S-a vazut clar?! Tu ai vazut meciu sau itzi dai cu parerea! Incep sa cred k nu shtii fotbal....Daca te referi la ocaziile de dupa eliminarea lui Khamutovski, da, atzi avut mai multe. Dar pana atunci?! Multzumitzi lui Neaga, Dica shi Dinitza ca v-au crutzat de un 5-0 (nedrept totushi)....

Pacala
30th May 2004, 19:57
intradevar cam suparate vacutele :D lasa ca oitele si vacutele lui gigi poate ia titlul altadata :D sau nu-l mai ia deloc :D

sincer nu meritati titlul, cand ati jucat cu echipe care nu s-au dat la o parte , n-ati castigat: Craiova, Rapid,Dinamo,Otelul, Ceahlaul
diferenta de puncte dintre noi e data de factori extrafotbalistici.
V-a ajutat si tusierul ala care l-a semnalizat gresit in off-side pe Lutu in cel putin 4-5 situatii. Dupa cum s-a jucat meciul nu meritati egalul dar nu mai conteaza asta acum.

corinutza_88
30th May 2004, 20:00
nu conteaza ca facuram deacat 1-1
atmosfera de pe stadion fu nemaipomenita
bravo badita iti multumim pt ce ai facut pentru stiinta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:ok: "suntem cei mai buni dintre romani /hello
:ok: suntem olteni /hello
:ok: si de aceea intotdeauna vom striga /hello
:ok: hai craiova!!!!!!!!!!!!!!!" /hello

Florentin
30th May 2004, 20:03
Cred ca oltenii au vazut alt meci. Dar dupa ce au scapat de la o infringere bineinteles ca se arata viteji.
Una peste alta joc bunicel al baietilor, greseli in defensiva si prea multe ratari.
Succes in Cupa UEFA, succes in sezonul viitor.
Sa nu uit, succes si Craiovei in Cupa ... OOpss. Altadata.

Pacala
30th May 2004, 20:03
Sint contrariat de Rednic , deocamdata echipa a invatat sa nu piarda, de cand a venit el am pierdut doar cu dinamo si atunci in conditii speciale,
cu 2-1 dar cu largul concurs al arbitrilor.Trebuia sa joace cu Lutu titular , nu stiu ce cauta gafeurul Moti in prima echipa.

Acum trebuie sa invatam sa si castigam ca am ajus campiona egalurilor.
Poate reusim sa terminam cu o victorie la mecul cu national.

Pacat ca Badea nu s-a retras cu o victorie :(
Oricum, felicitari Badea pentru cei 20 de ani de fotbal la Universitatea Craiova, Elvetia, Coreea si Japonia.

Florentin
30th May 2004, 20:05
Ai uitat sa-l feliciti pentru picioarele rupte.Noroc ca Falemi este in Germania ... altfel cine stie ce se mai intimpla.

Pacala
30th May 2004, 20:10
Oricat ar parea de stupefiant, exista sansa teoretica sa pierdem locul 4 datorita lui Sorin Cartu care o duse pe Otelul pe 5 la numai doua puncte de noi, sintem avantajati de meciurile directe dar daca Otelul bate Bacaul in ultima etapa si noi pierdem meciul cu National, Sorin Cartu are chiar sansa sa termine cu Otelul inaintea echipei care l-a aruncat.Sansele sint mici, probabil ca otelul va juca cu rezervele si va da meciul lui sechelariu iar Craiova nu va pierde la national, dar ramane faptul ca Sorin i-a pus pe jar pe toti.
Oricum i-a facut pe dinel staicu si pe giovani becali&copos sa se uite lung in zare dupa o prezenta in uefa si ii scoase si pe stelisti din lupta pentru titlu.
daca reuseste sa bata dinamo in finala cupei se poate spune ca otelul este revelatia campionatului si Cartu antrenorul anului.

corinutza_88
30th May 2004, 20:12
ha ha ha
pavel badea era cel mai fair play jucator!
a facuto si el o data si gata!!!!!!!! :headbang:
rusine
pavel badea /hello
pavel badea /hello
pavel badea /hello

Pacala
30th May 2004, 20:12
Ai uitat sa-l feliciti pentru picioarele rupte.Noroc ca Falemi este in Germania ... altfel cine stie ce se mai intimpla.
regretabil incident dar nu uita ca Badea a fost unul dintre cei mai sportivi fotbalisti romani. A fost un fotbalist tehnic si ofensiv prin excelenta,cred ca il confunzi cu Lacatus, ala era responsabil cu intrarile criminale si gesturile nesportive

Pacala
30th May 2004, 20:15
nu conteaza ca facuram deacat 1-1
atmosfera de pe stadion fu nemaipomenita
bravo badita iti multumim pt ce ai facut pentru stiinta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:ok: "suntem cei mai buni dintre romani /hello
:ok: suntem olteni /hello
:ok: si de aceea intotdeauna vom striga /hello
:ok: hai craiova!!!!!!!!!!!!!!!" /hello
imi doream o victorie mai ales ca se retragea Badea dar intradevar, in tribune a fost o atmosfera extraordinara, la stelisti sau dinamovisti n-a fost asa nici cand au luat titlulrile lor cu blaturi si arbitraje aiurea.
Asta e diferenta intre echipele venite de la rusi si echipele care joaca fotbal adevarat
:ok: Forza Stiinta!

Florentin
30th May 2004, 20:18
Ai dreptate dar una peste alta rezultatul intrarii criminale a lui Badea la Falemi ramine acelasi, indiferent daca se duce mai des la biserica.

EDMOND_
30th May 2004, 20:24
Alpopa , eu ma intreb daca tu ai vazut meciul......
A fost egalitate si la ocaziile mari de gol.
La faza eliminarii nu a existat nici un dubiu..priveste si tu reluarile....jucatorul vostru ar merita suspendare pe o perioada mai mare... dinita a lovit cu piciorul jucatorul craiovean cazut la pamant, asta a fost motivul pentru acre Njock i-a pus mana in gat......iar portarul vostru l-a oprit pe Plesan din cursa , nu a avut nici o treaba cu mingea.
In ceea ce priveste arbitrajul , a favorizat discret Steaua... la primul fault ( in primele minute )noi am primit cartonas galben..apoi ne-a mai dat vreo trei ..nici un fault dur al Stelei nu a fost sanctionat cu cartonas , de asemenea ( probabil vom vedea la emisiunile de sport )
unul dintre tusieri a semnalizat cel putin trei pozitii de off-side inexistente.
Cum spuneam s-a arbitrat ( discret ) in directia Steaua , mai ales in prima repriza, cand se spera probabil ca Dinamo se va impiedica de Apulum...
Cei 1ooo de suporteri cu care ne amenintati au fost nici o suta...
In afara de cele spuse mai sus rezultatul a fost echitabil...

nu cred ca putem pierde locul patru...In Cotroceni vom lua trei puncte , asa cum s-a intamplat si anul trecut....este un stadion unde ne simtim foarte bine.
Otelul este posibil sa faca blat cu bacaul...a mai facut parca si cu argesul....

Pacala
30th May 2004, 20:26
despre suporteri..... un prieten din Craiova a avut curioziatea si rabdarea sa numere suporterii stelisti, au fost 68 :D

corinutza_88
30th May 2004, 20:30
eu am fost pe stadion si am vazut ca era plin dar din curiozitate cati spectatori au fost?
stie cineva?

ady_azzuro
30th May 2004, 21:00
LOOOL. S-a vazut clar?! Tu ai vazut meciu sau itzi dai cu parerea! Incep sa cred k nu shtii fotbal....Daca te referi la ocaziile de dupa eliminarea lui Khamutovski, da, atzi avut mai multe. Dar pana atunci?! Multzumitzi lui Neaga, Dica shi Dinitza ca v-au crutzat de un 5-0 (nedrept totushi)....
Hai ca te las...pari suparat...te sfatuiesc sa te duci la cul-ca-reeee! :yeah:
FORZA STIINTA, OLE! /hello

uti2102
30th May 2004, 21:14
Mamah!!! Cinci, shapte, douazeci! Cate semnalizari eronate impotriva lui Lutzu?! O SUTA?! Atzi cumulat toate meciurile lui din cariera sau cum? :happy Hai ca nu va dezicetzi. Mai avetzi un pic, daca nu cumva atzi facut-o deja, shi ne convingetzi ca de fapt nu Steaua a avut meciul la discretzie ci, culmea, Craiova! Hai lasatzi-o balta. Pana la urma e egal shi Edmond, ai pierdut pariul. Sper ca-tzi aminteshti cand am zis ca nu plecam invinshi. :evil:
Despre Dinitza sa fim serioshi. Dumitru l-a atins nitzel pe oltean, asta s-a trantit la pamant shi l-a luat shi pe Dinitza dupa el. S-a vazut clar pe reluare ca Dinitza parca era pe jar ars, incercand sa fereasca picioarele olteanului shi sa nu-l calce. Daca tot va datzi obiectivi mai bine zicetzi ca ar fi meritat Dumitru roshu, ca i-a facut nitzel vant olteanului ala. Dar Dinitza?! N-a avut nici o treaba......
Va las sa va mai linishtitzi cateva zile, sa va revenitzi nitzel, poate sa mai vedetzi meciul odata, shi apoi sa discutam. Ca daca o datzi pe cinshpe mii de offsideuri-neoffsideuri chiar ca n-avem ce discuta.

EDMOND_
30th May 2004, 22:24
Nu imi aduc aminte sa fi facut vreun pariu cu tine.... iar felul in care postezi dovedeste o lipsa totala de obiectivitate , care de altfel va caracterizeaza ... este de fapt , unul din motivele pentru care ati pierdut campionatul.... nu ati putut sa priviti cu obiectivitate punctele slabe ale echipei...
inainte de a mai discuta despre acest meci ar fi de dorit sa faci rost de o caseta si sa revezi meciul... nu voi mai discuta cu tine despre meci, ai un stil dezlanat ,greu de urmarit si lipsit de orice urma de fair play si obiectivitate...
Repet ce am spus , rezultatul a fost echitabil , a fost egalitate si la goluri si la numarul de ocazii... daca tu vrei sa vezi altceva este problema ta...

ady_azzuro
30th May 2004, 22:25
Am vazut si eu faza cu Dinita la minutul 91, merita rosu clar, nici nu incape discutie, numai cei care habar n-au de fotbal pot sa spuna contrariul...

SVensson
30th May 2004, 22:29
Felicitari ambelor echipe. Craiova fiti pe faza :) Etapa viitoare facem schimb de locuri in clasament :)

uti2102
30th May 2004, 23:05
Edmond, credeam k te-ai schimbat, da' ultimu tau mesaj dovedeshte contrariul. Faptul ca nu-tzi aminteshti de "pariu" denota totul despre caracterul tau. Cat despre "obiectivitate" suntetzi la coada listei mai olteni! :ciocan:
Poate-mi spui shi mie Ady de ce merita atat de clar Dinitza roshu! Eu n-am reushit sa observ! Da asta e, cum zice Edmond intzeleptul fair-play-ist, poate ar trebui sa revad meciul, cine shtie ce pumn o fi dat Dinitza cu vreo 30 de minute inainte sa fie eliminat....... :o:
Oricum, cornutele alb-albastre termina pe 4. Shi nu sunt chiar atat de triste precum credeam......doar pleaca prin strainatatzuri! :happy Cand o zbura
http://vachecity.free.fr/vachefond19.jpg
PS : apropo, am vazut steagul la televizor! asha atzi avut shi voi galerie! :evil:

ady_azzuro
30th May 2004, 23:28
V-am dominat atat pe gazon cat si in tribune, asa ca mai usor cu laudele, uiti ca ati fost...68 la meci? Asa sarbatoriti voi castigarea titlului? :D
SVensson, nu cred ca veti ocupa locul 4, pt ca Bacaul vine la galati dupa puncte, cred ca le veti da meciul molodvenilor, ca sa scape de la retrogradare! ;) Noi jucam in controceni ca acasa, asa ca nu o sa avem probleme, vom invinge cu usurinta! :yeah:

frentzolteanu
30th May 2004, 23:28
Bravo Craiova. Un oltean de pe aici, avea dreptate cand zicea ca noi am invatat sa nu mai pierdem in fata echipelor bucurestene. Campoinatul se incheie, cu un multumitor loc 4, dar la anul o sa va fie frica de noi, stimati bucuresteni. Iata ca cineva din porvincie are curajul sa intre in locurile pe care le-ati dominat multa vreme. Acum cand fotbalul incepe sa nu se mai joace in spatele cortinei, avem si noi dreptul sa speram la locurile platite de voi. Sa nu uitam ca pana acum am avut la conducere bucuresteni, clovni si alte rase. Acum avem un "militian" care deranjeaza bucurestiul, dar care incepe sa simta ca daca nu ofera suporterilor olteni performanta, nu v-a avea de castigat de pe urma fotbalului. Nu am fost la meciul cu steaua, pe motiv ca nu am fost in Craiova, dar veneam spre Craiova, dinspre Severin dupa ce s-a terminat meciul si am vazut coloane de masini cu numere de Mehediti, Gorj, cu steagul Craiovean, ceea ce inseamna ca STIINTA e iubita de toti oltenii, sute, poate chiar mii de oameni care au venit la meci de la peste 100 km. Chestia asta rar se intampla la echipele bucurestene. Pe acest forum de cand am intrat (doar doua luni), am fost numit prazar, oltean idiot si in multe alte chipuri. Ma mandresc ca sunt oltean, si daca anul viitor nu vom avea rezultatele asteptate (si stelistii se asteptau sa castige anul acesta campionatul si nu l-au castigat, si dinamovistii au sperat sa nu mai aibe parte de un retur ca cel de anul trecut si au ajuns unde nu trebuia), in urmatorii 2-3 ani vom deveni cu adevarat competitivi in lupta cu bucurestiul. Si vom canta din nou 1,2,3,4 ..., continuarea o stiti si voi. Dinamo nu are valoare, dar are echipa, Steaua are valori dar nu are echipa. Craiova are si valori are si echipa si are si suporteri.
Bravo Craiova, Bravo Rednic (proaspat actionar la Craiova), Bravo Badea(idem), Bravo!

ady_azzuro
30th May 2004, 23:36
Pe acest forum de cand am intrat (doar doua luni), am fost numit prazar, oltean idiot si in multe alte chipuri. Ma mandresc ca sunt oltean, si daca anul viitor nu vom avea rezultatele asteptate (si stelistii se asteptau sa castige anul acesta campionatul si nu l-au castigat, si dinamovistii au sperat sa nu mai aibe parte de un retur ca cel de anul trecut si au ajuns unde nu trebuia)
Toti ne mandrim ca suntem olteni, iar cei care spun cuvinte in vant despre noi sunt doar niste oameni care in lipsa de idei incep sa jigneasca...


Si vom canta din nou 1,2,3,4 ..., continuarea o stiti si voi. !
Cupa si Campionatu! :yeah: :yeah: :yeah:

frentzolteanu
30th May 2004, 23:38
Si pt. SVensson, un mic post: daca ai face un calcul simplu, ai vedea ca daca nu aveti cum sa mai ajungeti pe locul 4, asa cum steaua nu mai are cum sa ajunga pe locul 1

ady_azzuro
30th May 2004, 23:46
Iubirea pentru Stiinta nu are limita in lume. :)

Badea, felicitat de suporteri din Kuweit si SUA

Dan CAZAN

Pavel Badea s-a retras ieri oficial din activitatea fotbalistică. Acesta a evoluat în ultimele 20 de minute ale partidei, exact ca acum 20 de ani, când "Bădită" a debutat la "Stiinta". Badea a primit la începutul meciului un imens buchet de flori alb-albastre si o minge din partea clubului, o diplomă si o cupă din partea AJF Dolj si un trofeu din partea firmei Errea. Inedit este faptul că "Bădită" a primit mesaje cu felicitări sub forma unui răvas de la suporteri ai Universitătii din Kuweit, SUA si Canada. "Sunt momente de tristete pentru mine, de aceea a rămas ultimul la vestiar. Cred că mi-am făcut datoria la acest ultim meci, desi am debutat cu o victorie si vroiam să termin tot cu o victorie. În momentul în care Rednic m-a introdus, m-a chemat la el si mi-a zis: «Intră si schimbă rezultatul!»", a dezvăluit Badea după meci.

http://www.editie.ro/sport.php#stire1

ADelPiero
31st May 2004, 00:39
meci superb...
pacat de rezultat ... :(

Ravelly
31st May 2004, 01:32
Felicitari Stiinta! Felicitari Badita!
Un meci aproape fara miza s-a transformat intr-un meci disputat (mai ales in repriza secunda) cu multe faze de poarta. Degeaba se plang stelistii de ineficienta atacantilor, sa nu uite ca si Njock a avut o ocazie rarisima. In ansamblu, rezultatul este echitabil. S-a vazut intrarea lui Badea in teren si cred ca echipa ar fi avut un parcurs mai bun cu el.

Hoffa
31st May 2004, 02:51
felicitari din tot sufletul pentru Badea, o cariera extraordinara, a debutat in editia 83-84
cand a calcat in vestiarul de legenda al Craiovei Maxima si iata ca dupa 20 de ani se retrage in 2004 . O viata
Bravo Badita

Avand in vedere balbele numeroase din conducerea clubului , desele schimbari de antrenori Cartu- Ciurea interimar- Badea- Napoli-Lacatus- Napoli -Rednic si presedinti
Mitrita-Mititelu-Badea cred ca locul 4 este bun.Sa speram ca Dinel Staicu a tras concluziile de rigoare si va incerca sa tina cu dinti de cuplul Badea-Rednic. UN pas pozitiv l-a facut cointeresandu-i prin oferirea de actiuni la club.
Bravo Dinele

Meciul a fost destul de placut avand in vedere ca nu mai avea nici o miza de puncte sau performante, pacat de dublul gest incalificabil al lui dinita, dupa ce a lovit fara minge un jucator cazut la pamant a simulat in cel mai josnic mod ca ar fi fost lovit, njock doar i-a luat fata in maini. pentru acest dublu gest incalificabil care dovedeste un caracter infect ,dinita merita suspendat multe,foarte multe etape. Pe de alta parte, gestul lui dinita i-a amibitionat pe craioveni care au scapat victoria printre degete.
Lutu trebuie sa joace titular

EDMOND_
31st May 2004, 08:22
Edmond, credeam k te-ai schimbat, da' ultimu tau mesaj dovedeshte contrariul. Faptul ca nu-tzi aminteshti de "pariu" denota totul despre caracterul tau. Cat despre "obiectivitate" suntetzi la coada listei mai olteni! :ciocan:
Poate-mi spui shi mie Ady de ce merita atat de clar Dinitza roshu! Eu n-am reushit sa observ! Da asta e, cum zice Edmond intzeleptul fair-play-ist, poate ar trebui sa revad meciul, cine shtie ce pumn o fi dat Dinitza cu vreo 30 de minute inainte sa fie eliminat....... :o:
Oricum, cornutele alb-albastre termina pe 4. Shi nu sunt chiar atat de triste precum credeam......doar pleaca prin strainatatzuri! :happy Cand o zbura
http://vachecity.free.fr/vachefond19.jpg
PS : apropo, am vazut steagul la televizor! asha atzi avut shi voi galerie! :evil:


Decat sa vorbesti in dodii mai bine fa o trimitere spre thread-ul unde am facut eu pariul cu tine...pentru ca nu inseamna nimic o bere... poate am uitat , nu era un lucru exential sa-l notez intr-o agenda.Incearca sa nu folosesti cuvinte mari precum " caracter " pentru ca atunci cand vorbesti despre un lucru trebuie sa stii si cu ce se mananca..
Faptul ca tu nu ai observat ca Dinita l-a lovit pe Moti ( lovit inainte si de Dumitru ) si nici ca portarul stelist l-a oprit din actiune pe Plesan in mod neregulamentar spune multe... am citit presa in aceasta dimineata , am vazut si emisiunile de sport... nu am vazut nici o parere sa te sustina...
La faza respectiva am fost destul de aproape ... Dumitru l-a lovit pe Moti intentionat , acesta a cazut iar Dinita a venit si l-a lovit cu piciorul, ceea ce a atras reactia lui Njock care i-a pus mana in gat.... Probabil ca la aceasta faza trebuia eliminat si Dumitru...dar arbitrul a judecat faza dorind sa nu-l supere pe " Gigi".... daca vrei iti fac rost de o caseta sa revezi fazele respective... dar sunt convins ca nu te intereseaza asta...

iulian
31st May 2004, 09:08
Felicitari Steaua,Felicitari Craiova, Felicitari Badea
Meci frumos de mare angajament pigmentat cu tot ce ii trebuie unui mare derby
Steaua din nou a redus motoarele dupa ce a inscris golul si in loc sa isi fructifice avantajul si sa atace si mai periculos a lasat pe final mai ales jocul in mina gazdelor care au reusit un gol frumos gratie unei pase magnifice a lui Badea...
Felicitari inca o data !!! :ok:

uti2102
31st May 2004, 10:16
Edmoande, nu prea avem ce discuta. Dak asta ai retzinut tu din mesajele mele, ca Khamutovski nu l-a faultat pe Pleshan shi altele.......ce sa mai zic.... :ciocan: Ma amuza totushi ca nu vretzi sa recunoashtetzi ca v-am avut la degetul mic de la piciorul stang atat timp cat s-a jucat la egalitate numerica.
Cat despre "cuvinte mari", trebuia sa-tzi fi spus tzie insutzi asta inainte sa faci anumite postari.
Revenind la Dinitza : daca intr-adevar a incercat sa-l loveasca pe Motzi, crezi tu ca il ferea pe acesta?! Sa fim serioshi! Se vede clar pe caseta cum Dinitza se dezechilibreaza shi face tot posibilul sa nu-l calce pe oltean; de fapt, nici macar nu-l calca; iar despre Motzi asta al vostru nu pot sa-i zic decat sa-oi fie rushine - daca era Rivaldo sa se prefaca in asha hal mai ziceam.......dar nu e!

uti2102
31st May 2004, 10:20
Degeaba se plang stelistii de ineficienta atacantilor

Cum degeaba?! :mad: Pai din cauza acestei ineficacitatzi am pierdut campionatul! Din cauza aceste ineficacitatzi am scapat victoria printre degete la Piatra-Neamtz, Galatzi shi Craiova! Cum sa nu ne plangem!? Daca nu aveam faze de poarta mai ziceam "da domne' suntem slabi", da' asha parca ne-am inecat ca tziganu' la mal.

RstInPc
31st May 2004, 10:45
Pai exact asta este problema pe care Iovan, cu "toate calculele facute" nu stie cum a ajuns Steaua pe doi cu o singura infrangere in retur si una in tur. Prea multe rezultate de egalitate. Prea de multe ori echipa s-a retras sau nu a mai fortat dupa deschiderea scorului.
Asta e ! Poate la anul sau "La Multi Ani" :drak: :evil:

Felicitari ambelor echipe pentru daruire, chiar daca pe alocuri au cam depasit masura. Pacat de eliminarile care au stricat "fata" jocului. A, inca ceva, s-a ratat in draci. Njok (asa se scrie ?) a fost penal cu ratarea aia :D

EDMOND_
31st May 2004, 11:05
Alpopule , cam asta ai spus ...ca Plesan de fapt a fortat acolo , ca Dinita s-a dezechilibrat...etc... nu te pune pe ganduri ca esti chiar singurul care sustine aberatiile astea.?..cat priveste chestia cu "degetul mic " ..probabil asa ati avut si titlul de campioana ..la degetul mic... in fotbal conteaza rezultatul...nu ati luat titlul din cauza unei probleme de mentalitate ...ati considerat tot timpul ca nu mai este nimeni ca voi si ca titlul de campioana vi se cuvine de la sine....ati asteptat sa vi-l dea altii!!

PS . Am citit si postarile altor stelisti pe mai multe forumuri.... Esti chiar singurul care are o astfel de pozitie fata de cele doua faze... Felicitari.

iulian
31st May 2004, 11:23
Edmond stai usor....si eu sunt de parere ca a fost fault la Plesan dar a si fortat un pic faultul...mai ales ca daduse cu mingea deja dupa vaci....iar la faza cu Dinita ce sa spun....urangutanul ala al vostru a parut ca abia sa dat jos din copac si a intrat direct pe terenul de fotbal ...ca a gresit si Dinita este adevarat dar si eu zic ca nu a fost intentionat

EDMOND_
31st May 2004, 11:56
" Urangutanul" poate fi si un calificativ pentru Dinita..a lovi cu piciorul un fotbalist cazut deja la pamant , este un gest oribil si nu a avut nici o motivatie mai ales ca nu el era implicat , ci Dumitru... Njock a intervenit abia dupa ce Dinita l-a lovit pe Moti...
a dorit sa-si apere coechipierul... daca nu o facea , poate ramaneati de atunci in zece....

iulian
31st May 2004, 12:04
Ca la lovit este parerea ta...eu dupa ce am vazut la reluari nu pare sa-l fi lovit ci mai mult...exact cum zicea alpopa a incercat sa il fereasca , daca cumva la lovit atrunci mai mult ca sigur ca a facut-o cind era in picioare Moti nu jos....uitate un pic mai atent

iulian
31st May 2004, 12:07
Si inca odata iti spun cu riscul de a ma repeta...daca in min 45 era 0-4 sau 0-5 nu mira pe nimeni scorul ala ....noi am pierdut campionatul pe greselile copilaresti din atac si din aparare

frentzolteanu
31st May 2004, 12:44
Domnule alpopa, ai dreptate, v-ati innecat ca tziganul la mal. Aveti echipa mai buna decat dinamo. Daca erati asa de norocosi ca dinamovistii acum erati pe primul loc. Nu uita ca si Craiova a ratat in acest campionat prin NJOCK cat nu a ratat nimeni in acest campionat. A ratat NJOCK si singur cu portarul si fara portar si in faze in care nu se punea problema ca v-a rata! Daca NJOCK dadea goluri la cel putin un sfert din cat a ratat, situatia in clasament era alta. Asta e, se mai si rateaza! Un gol, un campionat, o divizie!
Craiova spera ca anul viitor sa aibe un om de gol, nu un om de ratari! Si voi la fel!

EDMOND_
31st May 2004, 12:44
Voi ati pierdut campionatul pentru ca nu aveti echipa sa-l castigati....Si o sa va fie din ce in ce mai greu....

uti2102
31st May 2004, 12:55
Hai Edmond, shtii ce?, cauta-ne pe dincolo. Pana la urma, la cat de "varza" suntem, de n-avem echipa de campionat, v-am cam facut de rushine ieri. Asta ca sa shtitzi shi voi cam pe unde va aflatzi.....poate batetzi shi voi vreo echipa din Bucureshti la anu' (o echipa adevarata vreau sa zic...) :evil:

frentzolteanu
31st May 2004, 12:55
Iulian, exagerezi, nu am vazut meciul (l-am ascultat la radio), nu poti spune de un scor cu un 0, o "-" si un 5. Exagerezi mult de tot. Pai daca fiecare ocazie ar fi fost gol, altfel stateau lucrurile si pacat ca fiecare vede nu mai ocaziile echipei favorite! Eu zic ca scorul a fost echitabil. La voi acasa poate sunteti mai buni dar va tinem piept, dar la noi acasa, este public iubitor de fotbal si nu mai sunt vremurile alea incerte, cand bateati in minutul 91 cu arbitrii. Iar despre eliminari, nu stiu ce comentati atat, arbitri au vazut mai bine. Nu inteleg de ce in acest campionat in care s-a arbitrat cat de cat bine voi sunteti singurii care va plangeti ca ati fost dezavantajati, ba chiar ati fost dezavantajati in meciuri in care nu ati jucat. Pai daca erati pe locul 1, va mai plangeati atat de meciul Poli-dinamo? Nu cred. Un adevarat om se plange in orice situatie. Daca ai 8-0 si nu ti se acorda un penalty clar trebuie "macar" sa te plangi ca arbitrul a gresit sau a fost impotriva ta, dar tu ai fost deasupra lui. Luati aminte si in campionatul viitor aveti grija, pt. ca la Craiova nu veti mai veni la un egal, fiti pregatiti in aparare bine sa nu luati mai multe goluri! Numai bine!

inter
31st May 2004, 12:58
Edmond stai usor....si eu sunt de parere ca a fost fault la Plesan dar a si fortat un pic faultul...mai ales ca daduse cu mingea deja dupa vaci....iar la faza cu Dinita ce sa spun....urangutanul ala al vostru a parut ca abia sa dat jos din copac si a intrat direct pe terenul de fotbal ...ca a gresit si Dinita este adevarat dar si eu zic ca nu a fost intentionat


bey ne lasi, dar neaga in prima repriza pt. 2 trageri de tricou si un fault din spate n-a primit nimic! ... pana la pauza va cam tinut in brate arbitrul!

in ceea ce priveste faultul la Plesan ... stai flexat! :rosu: curat!, ce o mai aburesti cu datu mingii in balarii :headbang:

inter
31st May 2004, 13:02
Si inca odata iti spun cu riscul de a ma repeta...daca in min 45 era 0-4 sau 0-5 nu mira pe nimeni scorul ala ....

te-a lovit trenul?

credeam ca te-ai trezit de dimineata :drak:

uti2102
31st May 2004, 13:07
Intere! N-a zis nimeni ca n-a fost fault la Pleshan! Hamutovski a avut o interventzie imprudenta, intarziata. S-a vazut insa pe reluare ca acel contact nu a fost atat de "shocant"; Hamutovski a incercat in ultimul moment sa-l evite pe Pleshan; in plus, daca olteanul era jucator adevarat ishi dadea mingea bine (ca a dat-o prost rau!!!) shi nici nu cadea atat de ushor....Asta am vrut sa zic mai devreme prin "fortzare".
Iar cu arbitrul pentru noi las-o balta. A fost arbitraj destul de bun. Daca vrei sa ne batem in arbitrii ce-ar fi sa-tzi amintesc de faza din repriza secunda cand Papura s-a urcat in carca lui Neaga, in careu? S-a vazut clar pe reluare dar arbitru' n-a mishcat nimic!

inter
31st May 2004, 13:11
[QUOTE=alpopa]Intere! N-a zis nimeni ca n-a fost fault la Pleshan! [QUOTE]



alpopa, iulian zice (si tu il sustii :evil: ) ca a "fortat" faultul :drak: , nici vorba, a fost greseala apararii voastre ... si acu dati vina pe Plesan :sleep: (mai era putin si-l faceati simulant :mda: )!

iulian
31st May 2004, 13:19
in ceea ce priveste faultul la Plesan ... stai flexat! :rosu: curat!, ce o mai aburesti cu datu mingii in balarii :headbang:
Nu am zis ca nu a fost fault ...Hamutovschi a fost eliminat corect...am zis decit ca Plesan a fortat faultul pentru ca oricum mingea o trimisese dupa vaci ..

Saber Rider
31st May 2004, 14:50
Domnii suporteri craioveni care au postat aici după meci n-au nici o treaba cu meciul ăsta.:jerk: Au vazut mii de offside-uri eronate la Universitatea, care nu a fost de fapt nici unul eronat - am revăzut meciul azi-noapte de la 3 pe ProTV, au zis şi comentatorii că degeaba protestează oltenii, cu toate că aceiaşi comentatori au greşit o singură dată la un alt offside al lui Luţu că cică nu a fost, dar la reluare a fost clar offside.:rosu:
Ca să nu mai zic despre comentatorii ăştia ai ProTV-ului care au vorbit vreun sfert de oră numai de Dinamo şi pe urmă de-a lungul meciului (cu excepţia când dădeau legatura în groapă ) tot făceau mereu trimiteri şi elogii la adresa lui Dinamo, de parcă ei erau puşi să comenteze pe Dinamo acolo, nu pe Craiova cu Steaua. Şi mai zicea cineva că aia nu sunt dinamovisti ci stelişti. Ptiu ....!:rosu:
La faza cu Diniţă si Moţi, clar simulare la oltean :galben: - N-AI SĂ VEZI AŞA CEVA LA RĂDOI de exemplu VREODATĂ, plus că în cădere s-a agăţat de Diniţă ca să fie mai teatral, care s-a ferit cât a putut să nu-i bage crampoanele în burtă - CĂ DACĂ O FĂCEA (cum insinuează suporterii olteni) NU SE MAI RIDICA ĂLA DE JOS DECÂT LA SPITAL POATE !!!
Dar na, ce să-i faci, oltenii tot cu sângele ăla iute în vene, ce să zica şi ei :jerk: - vai! ce a făcut Diniţă (când de fapt a facut Florentin Dumitru), şi vai!, n-a făcut nimic Njock, doar i-a luat capul lui Diniţă în mâini şi se pregătea să-l pupe, nu-i aşa ?!?:happy Hai să fim serioşi! Fiţi mai cu capul pe umeri, fraţilor olteni, sau mai bine zis "obiectivi", că văd că cineva mai devreme zicea de stelişti că nu sunt, dar observ că voi chiar că aţi văzut alt meci. :ciocan:
Cât despre faza eliminării lui Hamutovski - corectă. Hamutovski a încercat să-l evite în ultima clipă pe oltean, dar nu a mai reuşit. Dar şi Pleşan, dacă era deştept, putea continua faza şi era poate gol, dar el a preferat să iasa un pic la iarbă verde, rouată proaspat, apetisantă (mai ales văzând că-şi dăduse mingea în bălării, a zis că e mai bine să facă nişte rostogoliri de karate). :evil:
Comentatorii chiar au zis că nu prea îşi dau seama dacă a fost contact sau nu, pentru că reluările pe care le-au dat nu au fost edificatoare = asta spune totul, vă daţi seama ce clară a fost faza, dacă nici la reluări nu s-a vazut clar cum îl loveşte Hamutovski pe Pleşan.

În rest, ratări mult mai mari şi mai multe de partea Stelei (din păcate :(), orice aţi spune voi, oltenii, şi în orice caz, mult mai clare, nu ca şuturile oltenilor la vreo 10 metri peste sau pe lânga poartă - daca asta consideraţi voi ocazii, e clar :ciocan:.

Felicitări şi lui Pavel Badea, pentru că în sfârşit s-a lăsat de sportul ăsta. Era cât pe ce să-l rupă şi pe Rădoi cu o alunecare din spate ieri, după ce nu i-a reuşit driblingul în faţa stelistului care a recuperat mingea spre marginea terenului. Nu era de ajuns Falemi şi Dan Petrescu. Dar bine că totul s-a terminat cu bine.

corinutza_88
31st May 2004, 14:58
lasane lasane saber rider!!!!!!!!!!!!!!!
ai putea sa vb si tu mai frumos de un jucator valoros al romaniei!
dupa cred ca am mai si spus ,badita a fost cel mai fair play jucator!
inca odata felicitari PAVEL BADEA!
stiinta 4 ever!

inter
31st May 2004, 14:59
ce sa spun Sabere, Radoi e scufita rosie a campionatului! un jucator de o gingasie .... nemaivazuta .. nici cu o floare nu-l poti atinge :D
iar in chestia cu D.Petrescu daca nu stii nu te baga! (pt. tine : Chiar simbolul vostru Lacatus la facut "mincinos ordinar" in direct cand se discuta pe tema altercatiei dintre Badea si Petrescu!) :p

Florentin
31st May 2004, 15:05
Ca a fost simulare la Moti este un fapt de necontestat, ca Dinita in nici un caz nu l-a lovit pe actor, asisderea, mai ales ca Dinita nu este in nici un caz un jucator violent. Cit despre dragalasenia lui Njock este un lucru cert ca pe linga faptul ca sare sa-si apre coechipierii, in cazul de fata insa incercind doar sa-l pupe pe Dinita, din cind in cind ii mai si altoieste, doar asa din simpatie (vezi celebrul caft de la un antrenament cind i-a aplicat o corectie, daca nu ma insel, chiar lui Moti).
Una peste alta a fost un rezultat echitabil, cu Steaua dominind primele 70 de minute si Craiova revenind dupa cele doua eliminari din tabara nostra. Pacat ca oltenii nu-si dau viata pe teren si cind joaca cu Dinamo, dar ce sa-i faci au si ei simpatiile lor, plus indicatiile bancii tehnice. Singele apa nu se face.

inter
31st May 2004, 15:11
Pacat ca oltenii nu-si dau viata pe teren si cind joaca cu Dinamo, dar ce sa-i faci au si ei simpatiile lor, plus indicatiile bancii tehnice. Singele apa nu se face.

esti penibil daca faci o asemenea declaratie!
pt. tine ca o curiozitate , Piti a fost aplaudat la sfarsitul meciului, el raspunzand tot prin aplauze suporterilor olteni! (oare cand o sa vezi gestul asta la adresa antrenorilor si jucatorilor alb-rosii? NICIODATA!) :ok:

Florentin
31st May 2004, 15:17
Cred ca nu mi-ai citit mesajul. Eu nu m-am referit la public. Si te-as ruga sa o iei mai usor cu penibilul ... nu de alta dar sa nu cazi singur in ...

inter
31st May 2004, 15:21
Cred ca nu mi-ai citit mesajul. Eu nu m-am referit la public. Si te-as ruga sa o iei mai usor cu penibilul ... nu de alta dar sa nu cazi singur in ...

iar o dai in balarii.... pai ce ne-a facut serea la meciul cu dinamo? ... ne-a cerut scuze! de parca de astea aveau nevoie jucatorii si suporterii Stintei! :headbang: :headbang: :ciocan:

Florentin
31st May 2004, 15:26
Inca odata cred ca ai probleme cu intelegerea: nu m-am referi nici la arbitrii. Ia sa vedem deci nu este publicul, nu sunt arbitrii, nu este mingea, nu este gazonul, nu sunt stilpii portilor, OZN, CIA, etc. Vezi ce a mai ramas.