PDA

View Full Version : LIGA a III a rezultate ..



Vincitor
15th August 2008, 22:11
*

Alto Gradimento Albina

2-1

Cs Vulcan
*

Unirea Sinnicolau

2-2

Gloria Arad
*

Dacia Orastie

0-3

Cfr Marmosim Simeria
*

Fc Ii Timisoara

0-1

Building Vinju Mare
*

Viitorul Sanandrei

0-2

Corvinul Hunedoara
*

Minerul Mehedinti

4-1

Nova Mama Mia Becicherecoul Mic
*

Cs Ineu

3-0

Fcm Resita
*

Cs National Sebis

2-1

Calor Timisoara
*

Progresul Gataia

-

Fortuna Covaci

Clasament

soreen
16th August 2008, 13:56
ha....fcm resita vad ca tot nu isi revine

Vlad
16th August 2008, 14:07
o sa jucam in liga a 5-a cel mai probabil, dupa ce nu ne prezentam nici a doua etapa...

soreen
16th August 2008, 14:13
aaaa pai a fost neprezentare?...atunci e rau de voi...cum dreaq nu se gasesc bani nici macar pt liga a treia?Da primaria ce pazaste?

resita
16th August 2008, 15:33
pai nu avem baniiiiiii

fostul primar a lasat o gaura imensa in bugetul primariei

o sa ne desfintam peste o saptamana maxim doua

rhadoo
16th August 2008, 17:28
pai nu avem baniiiiiii

fostul primar a lasat o gaura imensa in bugetul primariei

o sa ne desfintam peste o saptamana maxim doua

nasol
eu nu cred ca nu se gseste macar un investitor de liga III

resita
16th August 2008, 17:30
nasol
eu nu cred ca nu se gseste macar un investitor de liga III

pai se pare ca nu se vrea, se doreste distrugerea fotbalului in resita :(:(

soreen
17th August 2008, 18:05
pai se pare ca nu se vrea, se doreste distrugerea fotbalului in resita :(:(

Pai cred ca trebuie sa ii multumiti lui Iancu...ca dupa ce a preluat echipa v-a luat toti jucatorii...apoi v-a lasat balta duopa 7 etape

Vlad
17th August 2008, 18:51
La sfarsitul sezonului trecut a existat un investitior, a bagat ceva bani, dar era prea tarziu... am retrogradat. El urma sa cumpere echipa in pauza competitionala insa din varii motive nu a mai venit.
Oricum ii o gaura neagra, plina de datorii, fara jucatori care nu mai are nicio sansa. Mai bine ingropata, si reluat totul de la 0.

soreen
23rd August 2008, 16:45
resita-sebis 0-3...neprezentare sau ati jucat pana la urma?

resita
23rd August 2008, 16:48
resita-sebis 0-3...neprezentare sau ati jucat pana la urma?

am jucat cu niste copiii adunati cu 2 zile inainte de meci


n-ai ce face daca in resita nimeni nu vrea sa investeasca in echipa. cei care ar investi ar dori sa preia echipa dar fara datorii si asta nu se poate

oricum nu o sa duce la bun sfarsit acest campionat

ducus
26th August 2008, 20:18
am jucat cu niste copiii adunati cu 2 zile inainte de meci


n-ai ce face daca in resita nimeni nu vrea sa investeasca in echipa. cei care ar investi ar dori sa preia echipa dar fara datorii si asta nu se poate

oricum nu o sa duce la bun sfarsit acest campionat
Pacat de echipa care l-a format pe capitanul Nationalei, Cristi Chivu! Iata ca nu mai e ce-a fost acum 9-10 ani. Mai are cumva si grupe de juniori? Orasul Resita mai are alta echipa in Liga IV sau liga judeteana?

resita
26th August 2008, 20:22
Pacat de echipa care l-a format pe capitanul Nationalei, Cristi Chivu! Iata ca nu mai e ce-a fost acum 9-10 ani. Mai are cumva si grupe de juniori? Orasul Resita mai are alta echipa in Liga IV sau liga judeteana?

prin liga a IV-a mai avem

e pacat ca avem niste grupe de copii extraordinare dar din pacate multi se vor pierde pe drum si multi au plecat la alte echipe ca resita nu a fost in stare sa le ofere un contract oricat de mic ar fi el

rhadoo
28th August 2008, 00:28
inca un rezultat de liga III corvinu hd sau cum naiba so mai fi numii-poli II-o-3
rezultat care nu poate decat sa ne bucure

ducus
26th September 2008, 21:20
Nici n-a inceput bine Liga III ca deja avem cateva retrageri, surprinzatoare dupa parerea mea: FCM Campina din seria a II-a, Petrolul II din seria a III-a si CFR Craiova din seria IV-a.
Pacat de echipa a doua a Petrolului, oare de ce s-or fi retras? Ajunsesera destul de departe si robabil ar fi putut castiga grupa. :( Poate ca patronatul a hotarat sa se concentreze numai asupra echipei mari, sa o intareasca. Aceste echipe nu vor putea concura la anul decat in Liga IV daca vor dori, conform regulamentului.
Sa vedem ce echipe se vor mai retrage pana la sfarsitul sezonului.

resita
26th September 2008, 21:26
Sa vedem ce echipe se vor mai retrage pana la sfarsitul sezonului.

mai mult ca sigur FCM Resita

ducus
26th September 2008, 21:50
mai mult ca sigur FCM Resita
:( Si chestia e ca la o eventuala revenire, va avea dreptul sa participe doar in Liga IV si apoi nu va avea drept de promovare 2 sezoane.:sleep:
E naspa, n-ai sa vezi asa ceva in Serie C Italia sau in 3rd Bundesliga, sa se retraga vreo echipa. Alea lupta pana la capat, ca spartanii :D

resita
26th September 2008, 22:14
pai daca nu mai ai oameni cu ce vrei sa mai lupti :drak:

ducus
26th September 2008, 22:27
pai daca nu mai ai oameni cu ce vrei sa mai lupti :drak:
E n-ai oameni! E vorba ca patronii sau primaria nu-si dau interesul, ca jucatori gasesti mereu! Dar fondurile sunt problema!

resita
26th September 2008, 22:28
E n-ai oameni! E vorba ca patronii sau primaria nu-si dau interesul, ca jucatori gasesti mereu! Dar fondurile sunt problema!

la noi joaca copiiii de 16-18 ani, de baniiiiiiiiiiii nici nu mai stim cum arata

ducus
26th September 2008, 23:07
la noi joaca copiiii de 16-18 ani, de baniiiiiiiiiiii nici nu mai stim cum arata
:shocked: Si cand te gandesti ca in strainatate un oras precum Werder are vreo 10 echipe prin ligile inferioare...iar noi nu suntem in stare sa pastram o echipa de traditie...:rosu: Am zis eu bine ca de acum inainte numai echipele puternice si cu investitori seriosi vor rezista! Prin reducerea seriilor Ligii III la 4 seriix20 echipe, astea slabe vor fi excluse din start, nici n-o sa mai inceapa sezonul decat sa abandoneze dupa 4-5 etape...

ducus
29th September 2008, 11:24
Pana acum conduc in fiecare serie: CSM Ramnicu-Sarat, Rapid II la egalitate cu Sageata Stejaru, Victoria Branesti, FCM Caracal, Alto Gradimento Albina si FC Baia Mare la egalitate cu Unirea Ungheni.

ducus
20th October 2008, 16:22
Pana acum conduc in fiecare serie: CSM Rm. Sarat, Rapid II, Victoria Branesti, Gaz Metan Craiova, Alto Gradimento Albina si FC Baia Mare.

resita
19th February 2009, 20:48
se pare ca pana in acest moment s-au retras mai mult de 10 echipe din liga a III-a.

o situatie nasoala este in prima serie unde s-au retras 3 echipe si se preconizeaza ca pana incepe returul se va mai retrage una, daca se adevereste inseamna ca din seria I nu va mai retrograda nimeni

red-bull
20th February 2009, 14:16
:shocked: Si cand te gandesti ca in strainatate un oras precum Werder are vreo 10 echipe prin ligile inferioare...iar noi nu suntem in stare sa pastram o echipa de traditie...:rosu: Am zis eu bine ca de acum inainte numai echipele puternice si cu investitori seriosi vor rezista! Prin reducerea seriilor Ligii III la 4 seriix20 echipe, astea slabe vor fi excluse din start, nici n-o sa mai inceapa sezonul decat sa abandoneze dupa 4-5 etape...

permite-mi sa te corectez...werder nu e oras...werder e ehipa din Bremen....
am inteles ca au abandonat o gramada de echipe.....tg bujor,luceafarul mihai eminescu,cs vulcan,inca una din prahova....breaza parca...nu sunt sigur

resita
28th February 2009, 09:05
desi nu stiu pe cati intereseaza liga a III-a aici gasiti rezultatele din prima etapa a returului precum si clasamentele http://www.liga2.ro/liga-3/rezultatele-si-marcatorii-etapei-a-18-a-4004942

ducus
28th February 2009, 09:30
Desigur ca intereseaza, mai ales cand echipa locala, CS Eforie joaca in esalonul III. :) Pe la voi prin judet care mai e situatia? Mai are vreo echipa din CS sansa sa promoveze in Liga III?
Ce parere ai de faptul ca Nasu' s-a schimbat in legatura cu reorganizarea Ligii III din sezonul urmator? Dupa cum ne spusese in urma cu 1 an si ceva, la sfarsitul acestui sezon ar fi trebuit sa retrogradeze locurile 11-18 din fiecare serie, si sa avem din 2009/2010 4 serii in Liga III. Acum vad ca s-au razgandit.
Oare de ce prelungesc agonia echipelor mici, si sa avem mereu situatii cand 2-3 echipe din fiecare serie se retrag?

red-bull
2nd March 2009, 10:43
de ce...e simplu...cat mai multe echipe mici...cu atat mai multe voturi...daca primarul de la cucuietii dein deal vea si el in liga III....nu tre sa fie locuri multe....si daca le da nasu locuri multe nu ii intorc si ei favorul cu un vot bine plasat?

brunetu
22nd May 2009, 18:31
acuma se joaca FC silvania - Cfr 2 cluj min 30` 2-0 pt simleu. Simleu paractic calificata la acest scor pt barajul de promovare in liga a doua.

Hai simleuu!!!

brunetu
22nd May 2009, 20:26
rezultat final 4-2 pentru CFR2... hattrick Traore...dejeaba, au echipa buna :D