PDA

View Full Version : Steaua nu merita locul 2!!!



nemo_
19th April 2003, 15:21
asta e parereav mea si ...nu numai!!!atata se mai da mare cu banii lui Gigi Becali,marefer la acei zece mii de dolari care i da el jucatorilor la victorii...mai bine iar platii pe arbitrii care au ajuta-o pe steaua sa urce pe doi,daca nu i-a si platit deja...inainte de inceputul respectivelor meciuri cand culoarea fluierului a fost ros-albastra!!!

07Ex
20th April 2003, 00:55
De acord, Steaua nu cred ca merita locul 2. Mai degraba FC National.

Azur89
20th April 2003, 07:45
Nationalul ar fi de preferat, dar totusi e mai bine steaua pe doi decit blatistii din bistrita... Apropo, acum ptr. cine s-au rezervat?

baubau
20th April 2003, 10:47
Nationalul merita locul doi,mai ales pentru ca are in lot jucatori care au dat dovada de profesionism,iar Steaua...acum mi-e si mai antipatica cu noul si mult prea "atotstiiutorul intre ale economiei"(al economiei de spart fata normal..) Gigel si cu enervantul si sictiritul Piturca

marian
20th April 2003, 11:39
cu toate ca sunt suporter al Stelei pot sa spun ca echipa a avut si mult noroc in rezultatele obtinute si a profitat de multe greseli ale arbitrilor
totusi rezultatele echipei sunt meritate, chiar daca conducerea echipei e prietena la catarama cu mitica si altii
evident nationalul e o echipa a surprizelor, o echipa care joaca practic pe nimic, dar care pune pasiune si disciplina tactica in fiecare meci
pacat ca mai e furata din cand in cand de arbitri...

baubau
20th April 2003, 12:56
Nationalul merita locul doi,mai ales pentru ca are in lot jucatori care au dat dovada de profesionism
Ups....vroiam sa zic profesionalism :) [/quote]

Vadim
20th April 2003, 20:09
Stai asa, ca o sa ajungi sa spui ca nu merita sa fie campioana... :D

FatFrumos
20th April 2003, 22:27
Steaua si Dinamo merita sa cada direct in B poate chiar in C :x

adbogdan
21st April 2003, 15:34
Pai de ce nu faceti un sondaj pe site cu intrebarea 'care sunt echipele care ar trebui sa faca parte din prima divizie si care sunt echipele care ar trebui excluse din acesta competitie' ?

ALI BABA
21st April 2003, 16:55
Pai, daca tot cer unii sa retrogradeze Steaua si Dinamo, mai bine nu mai joaca echipele fotbal, ci alegem un colectiv de tovarasi care sa hotarasca din start: anul asta rezultatele sunt astea (lista aprobata si semnata), campioana este X, retrogradeaza Y si Z, merg la baraj V si W, golgheter este Q, fotbalistul anului este QQ. Nu ne mai batem capul, anuntam din timp ce echipe joaca in cupele europene, cerem UEFA sa aleaga un colectiv de tovarasi care sa hotarasca din start: anul asta rezultatele sunt astea (lista aprobata si semnata), CL il ia X', UEFA o ia Y', golgheter este Q', fotbalistul european al anului este QQ'. Tot asa si cu europenele si cu mondialele si cu olimpicele etc. Traiasca decizia poporului!!!

Cristi
21st April 2003, 21:41
Si eu am impresia ca va ajunge Steaua FOARTE aproape de titlu... asa ca vorba lui Vadim... ce o sa mai ziceti atunci?... Ideea e ca nimeni nu ajunge nemeritat pe locul 2 (si deci intr-o cupa europeana): ori a jucat foarte bine, ori a 'cotizat', ori cate putin din ambele... in orice caz... sa nu credeti ca a fost vreo greseala la mijloc... :D

Hellvis
22nd April 2003, 13:27
Eu cred ca Steau merita cu prisosinta locul ocupat. A muncit ptr rezultatele astea, uneori terminand meciurile pe branci. Chiar daca au exista cateva momente in care a fost avantajata de arbitri, Steaua a suferit si ea din cauza unor decizii eronate ale arbitrilor.
Fc National este o echipa fumoasa, dar n-are nici banii, nici conducatorii care sa stie cum si cand sa-si "biciuiasca" jucatorii... 8)

FatFrumos
23rd April 2003, 00:09
De ce Cristi sau Hellvis sa ne faca de ris iar in cupe din cauza unor barbutisti sau comunisti de la condure si iar sa plec capul in fata altora pentru ideile comuniste ale altora?......mai bine uitativa bine la echipe Steaua nu este echipa din 88 cind a jucat finala cu Milan sau Cravoia si Dinamo cind ajungeau in sferturi de finale in cupe europene.....tot ce vezi azi nici fotbal nu e....mai bine joaca ****rile.

Cristi
24th April 2003, 02:18
Hmmm in cazul in care nu s-a observat eu faceam putin misto de Steaua care a crescut in retur ca Fat-Frumos: intr-o etapa cat altele in 3. Oricum, nu merita nici o echipa din div. A sa ajunga in cupele europene, dar din pacate suntem obligati sa trimitem 2-3 pe an :D . Asa ca mai bine Dinamo, Rapid, Steaua (alfabetic) unde exista totusi bani (sau se poate face repede rost) si se mai poate investi ceva decat de exemplu FC National care nu are deloc forta financiara.

oaspetele
24th April 2003, 09:44
Nationalul ar fi de preferat, dar totusi e mai bine steaua pe doi decit blatistii din bistrita... Apropo, acum ptr. cine s-au rezervat?


ce ai, dom'le , cu bistritenii ??

iti dai seama ca daca nu ar mai vinde din meciuri , ar incurca un pic itele la varful clasamentului !!!!!!!!!!!!!!!!?????!?!?!?!?!?

:D :D

asa ca multumiti-i Lordului , old papa jean , ca nu va da tremurici la toti rapidistii , stelistii et comp.

:P :P :P :P :yeah:

FatFrumos
24th April 2003, 13:33
Dejeaba au bani cristi ca fotbal nu joaca cel putin daca sintem reprezentati cel putin echipele sa sa lupte pentru calificare nu de dragul de a fi in cupe.

Cristi
25th April 2003, 00:07
Cam greu ca o echipa care lupta sa-si primeasca salariul (vezi FC National) sa mai lupte si in cupele europene... parerea mea...

FatFrumos
25th April 2003, 01:01
Dar totusi joaca fotbal

Hellvis
25th April 2003, 14:32
Frate Fat Frumos, lasa-ne nene sa traim si noi cum putem...Nu stiu ce tot felul de nostalagii comuniste invoci tu, faza este ca in Romania a trecut de ceva vreme moda cu acuzatii aduse comunistilor. Lumea isi vede de treaba ei si nu mai sta sa priveasca inapoi.
Cat despre faptul ca Steaua nu mai este cea fost si nu mai mai joaca finale cu Milan, este o alta intoarcere spre trecut, spre ceea ce a fost, in timp ce la Steaua sunt preocupari ptr prezent si viitor. Trecutul este frumos, obliga, dar asta nu inseamna ca si poti sa repeti ceea ce-ai facut... :(
Cel putin asa se vad lucrurile de pe malurile Dambovitei. De peste Ocean poate se vede altfel... :?

Adi Da Samraj
19th July 2007, 20:59
Steaua merita locul 1 ! :ok:

Cristian
19th July 2007, 21:03
:happy toraxa ai deschis un thread din 2003 :cry:

miril
19th July 2007, 21:07
Desi vechi imi plac replicile, nu stiu de ce.

Adi Da Samraj
19th July 2007, 21:12
:happy toraxa ai deschis un thread din 2003 :cry:

replica ramine valabila : Steaua merita locul 1 ! /OLE/

Universal
19th July 2007, 21:15
:ras-plans:

Yep locul 1

2003 :ras-plans:

six
19th July 2007, 21:22
Steaua merita locul 1 ! :ok: la ce sport,colega.....:drak::drak::drak:

Luis Garcia10
19th July 2007, 22:34
Ce mai e si asta? :lol: Si cine il merita? CFR ? ( 4-2 in Ghencea fara spectatori si 3-2 in fieful lor? ;) ) sau Craiova ? sau cine? :sleep:

Nightwish
19th July 2007, 22:35
De fapt ramane valabil titlul threadului: Steaua nu merita locul 2.. de actualitate si azi :)

Vladek
19th July 2007, 22:46
De fapt ramane valabil titlul threadului: Steaua nu merita locul 2.. de actualitate si azi :)

Ofticosi au fost ... frustrati sunt inca ...
Si-or fi cat neamul cheferesc ... :happy:happy

danpuric78
19th July 2007, 23:06
De fapt ramane valabil titlul threadului: Steaua nu merita locul 2.. de actualitate si azi :)

Da si ce-i cu asta? La fel cum nu merita ultimele doua titluri.
asta e fotbalul de azi. Cine investeste mai mult castiga. Si in functie de nivelul de dezvoltare a societatii conteaza unde investesti.
In tarile serioase se investeste in infrastructura, fotbalisti, etc. la noi ciobanul a bagat la arbitri, adversari, oficiali. Si a luat locul 2. Sa fie sanatos.

Sasuke Uchiha
19th July 2007, 23:13
binenteles ca nu-l merita, steaua mereu pe 1 :yeah:

dede
19th July 2007, 23:15
In tarile serioase se investeste in infrastructura, fotbalisti, etc. la noi ciobanul a bagat la arbitri, adversari, oficiali. Si a luat locul 2. Sa fie sanatos.
stai sa vezi tu in ucl cum baga jiji banuti la arbitri, adversari si ce mai vrei tu... :evil:

danpuric78
19th July 2007, 23:16
stai sa vezi tu in ucl cum baga jiji banuti la arbitri, adversari si ce mai vrei tu... :evil:

Daca i-ar merge treaba ar baga si acolo. Numai ca nu merge si asa o ia steaua in freza de la toata lumea.

Dar cu prapaditii ai de polonezi sigur merge treaba.

gabi94
19th July 2007, 23:21
Daca i-ar merge treaba ar baga si acolo. Numai ca nu merge si asa o ia steaua in freza de la toata lumea.



de ce sa nu mearga ...doar nu sunt dupa alta planeta.
ce crezi ca numai pe la noi sunt sensiblitati din astea ?

Luis Garcia10
19th July 2007, 23:22
Steaua a facut cele mai mari performante in Europa ..si in trecut si in ultimii ani! Daca voi vreti sa va puneti mana la ochi si sa dati cu capu` de perete its your own buisness ;)

georg40
19th July 2007, 23:24
@nemo_ : trec peste textul tau de clasa a patra primara, sfatuindu-te doua lucruri: aprofundarea scrisului in limba romana si...aprofundarea legilor fotbalului. Sportul asta nu se joaca pe merite ci pe goluri si puncte. Iar Steaua le-a avut, ca iti place tie sau nu; ca a meritat sa nu, Steaua a fost a doua si basta !

danpuric78
19th July 2007, 23:28
Steaua a facut cele mai mari performante in Europa ..si in trecut si in ultimii ani! Daca voi vreti sa va puneti mana la ochi si sa dati cu capu` de perete its your own buisness ;)

Pai cine a contestat performantele stelei in europa?
Eu chiar am zis ca sa fie sanatosi cu locul 2. doar ca s-au mai ajutat un pic cu arbitrii.
Insa nu-s ei primii si nici ultimii.

dede
19th July 2007, 23:44
Daca i-ar merge treaba ar baga si acolo. Numai ca nu merge si asa o ia steaua in freza de la toata lumea.
da, bine... :sleep: tu tot asa sa zici, si Stelei sa-i mearga la fel in Europa si nu ne suparam... semifinal, 3 primaveri europene... deh... chiar ca o ia in freza :cry: ce a realizat Steaua in Europa altii nici macar nu-si permit sa viseze...

ionut_cluj
19th July 2007, 23:53
Daca i-ar merge treaba ar baga si acolo. Numai ca nu merge si asa o ia steaua in freza de la toata lumea.

Dar cu prapaditii ai de polonezi sigur merge treaba.

cred ca nu poti dormi noaptea de grija Stelei:)

YoYoyOi
20th July 2007, 00:22
:sleep:

foare interesant....

Adi Da Samraj
20th July 2007, 02:24
:ras-plans:

Yep locul 1

2003 :ras-plans:



2007/2008 :ok:

Rossi
20th July 2007, 02:43
last post 25th April 2003, 14:32

si s-a gandit toraxa ca mai e ceva de spus dupa 4 ani :happy:happy

Adi Da Samraj
20th July 2007, 02:49
replica ramine valabila : Steaua merita locul 1 !

BAK
20th July 2007, 02:52
replica ramine valabila : Steaua merita locul 1 !

in liga a doua:ok:

Adi Da Samraj
20th July 2007, 02:56
liga 1 ! :ok:

BAK
20th July 2007, 03:03
liga 1 ! :ok:

cum zici tu:ok:

Adi Da Samraj
20th July 2007, 03:09
Ramine stabilit :bere::bere::bere:

Mynsc
20th July 2007, 08:58
Hai mai ce mai stai, n-ai pus inca ochii pe alt thread?! :P

Adi Da Samraj
20th July 2007, 09:19
Sau picioarele :lol:

Lordliv
20th July 2007, 09:24
Hai mai ce mai stai, n-ai pus inca ochii pe alt thread?! :P

la 275 de postari ai deja drumul deschis spre perfectiune!
probabil esti un geniu ,dar nu am vazut o interventie de a ta mai mare de 2 randuri! sunt subliminale interventiile tale?

care este secretul tau?! sau al celor care permit asemenea anomalii?!:evil:

ps. steaua nu merita sa existe ,dar sa mai si obtina locul 2!

Adi Da Samraj
20th July 2007, 09:33
Steaua va fi mereu pe locul 1 /OLE/

Mynsc
20th July 2007, 09:34
Cauta si vei gasi.
Dar nu iti dau satisfactia sa gasesti mai mult de 2 randuri chiar in mesajul asta:)

Lordliv
20th July 2007, 09:36
Cauta si vei gasi.
Dar nu iti dau satisfactia sa gasesti mai mult de 2 randuri chiar in mesajul asta:)

un raspuns plin de intelepciune!
dao fie cu tine!:yes:

Adi Da Samraj
20th July 2007, 09:40
Raspunsul lui Mynsc e tangent cu perfectiunea !

Mynsc
20th July 2007, 09:43
Pai mai mult nu pot sa cer, fiecare dintre noi cauta sa atinga perfectiunea macar o data nu? :D

Adi Da Samraj
20th July 2007, 09:45
tangenta= Stare a douã figuri geometrice care au un singur punct de contact.


Tu ai punct de contact cu perfectiunea :yeah:

Mynsc
20th July 2007, 09:49
Pai stiu bre, de ce am zis "sa ATINGA perfectiunea macar O DATA" ? :D

six
20th July 2007, 19:04
Steaua va fi mereu pe locul 1 /OLE/dupa cum mergeti acum as zice locu 12....:yes:

Ferdininho
20th July 2007, 22:15
Este Hagi antrenor, toata cariera sa este legata de numarul 10 (decar la nationala), deci si cu Steaua va termina tot pe 10.

Universal
20th July 2007, 22:24
:)))) :ras-plans: cate perle

Hai Craiova
21st July 2007, 12:19
steaua nu va mai pupa locul 2 anul acesta iar la anul adio CL