PDA

View Full Version : Etapa 29 : Dinamo - Apulum



iulian
23rd May 2004, 12:36
Etapa 29 : Dinamo - Apulum
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ADelPiero
23rd May 2004, 12:44
bate clar dinamo cu vreo 5-0

iulian
23rd May 2004, 12:58
Nu stiu daca cu 5 - 0 sau nu dar in mod normal Dinamo nu are cum sa se incurce de Apulum ...desi mi-as dori :drak:

M|tea
23rd May 2004, 16:53
[B]clar dinamo isi sarbatoreste victoria in campionat trecand la scor de alba iulia...

FORZA OTELUL!!
Saa vinnaaa cupaaaaa!

Catalanul
23rd May 2004, 18:54
bate dinamo cu vreo 3-0
-primul gol ofsaid la niculescu (se vede de pe luna) :rosu:
-golul 2: ''penalty'' la danciulescu pentru preluare balonului cu mana (insa arbitrul vede hent la jucatorul lui apullum) :rosu:
golul 3 lovitura libera pt. dinamo la 20 de m de poarta lui apullum (fault acordat pentru faptul ca niculescu s-a impiedicat) :rosu:

cam asa va castiga meciul dinamo!!! :rosu: :rosu: :rosu:

gicu
23rd May 2004, 19:25
multumim Hai POLI pt. "zicerile gen mama Omida". Iti dau si eu unu' de-asta :rosu: ca vad ca-ti plac. Poate aranjam cu oamenii astia sa faca unul alb-rosu :D

Altfel, batem cu 5-1....si sarbatoarea poate sa inceapa /hello /hello /hello

BoboCosta
23rd May 2004, 21:15
Anul asta dinamo a castigat cu ajutorul arbitrilor acest campionat.sa nu uitam ca in meciurile cheie au fost decizii clare in favoarea lor: cu farul penalty in min 95(precedat de un fault la gurita) cu rapid la 1 1 scapa s.ilie singur cu portarul si se de ofsaid
Cu poli nu mai zic gol din ofsaid si penalty clar refuzat lui poli

SVensson
24th May 2004, 07:38
Victorie clara pentru Dinamo. Se va pune problema scorului. Dinamo va incerca sa sarbatoreasca cat mai frumos castigarea titlului.

fia
24th May 2004, 08:30
Dupa cum am explicat la comentariul pentru meciul Craiova-Steaua, Sper ca Dinamo sa faca egal, pentru a fi obligata sa traga tare cu Ceahlaul, ca sa ii retrogradeze

RstInPc
24th May 2004, 12:11
Sper ca Dinamo sa faca egal, pentru a fi obligata sa traga tare cu Ceahlaul, ca sa ii retrogradeze

Sa fim seriosi. Adica bate Rapidul cu 4-0 la Apulum acasa, si nu bate Dinamo macar cu un amarat de 1-0 ? Despre Ceahlaul, ei or sa fie oricum retrogradati in ultima etapa. Mai au cu Rapid in deplasare si cu Dinamo acasa. Rapidul nu o sa se incurce fiind intr-un ascendent de forma (cam tarziu), iar Dinamo bate si la Ceahlaul ca sa tremine campionatul cu o victorie care este, oricum o dai, mai frumoasa decat o infrangere sau un egal.
Apulum este scapata de grijile retrogradarii. Are alte probleme, obtinerea statutului de club profesionist. Dar mai stii, tocmai aceasta problema sa-i faca pe Apulum sa joace meciul vietii lor cu Dinamo, stiit fiind faptul ca Gigi a promis 200.000$ (sau € :confused: ). Dar cu toti banii lui Gigi (care ar venii numai daca Steaua castiga campionatul, deci aici intervine in formula si Ceahlaul) Dinamo tot bateeee rau. http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/peace.gif

Ce ma scarbeste cel mai mult in ultimele editii de campionat este aceasta cumparare de locuri din Divizia A de la echipe promovate din B, sau alte manevre financiare. Se spera ca Apulum sa nu poata obtine statulul de club profesionist pentru a ramane in A, sau cumpararea locului Sportului Studentesc. :jerk: Pai Sportul este de Divizia A mai mult decat Bacaul si Ceahlaul la un loc.

marcello
24th May 2004, 16:31
dinamo-apulum
1 - 1

egaleaza dinamo in min. 93 din offside clar

SVensson
24th May 2004, 22:24
5-2 pentru Dinamo

SVensson
24th May 2004, 22:35
Daca toata lumea spune ca Dinamo ia campionatul, uite ce parere au talibanii despre rezultatul cupei:
http://www.svensson.4t.com/images/asdasd.jpg

ADelPiero
25th May 2004, 08:44
nu stiu ce cauta otelul aici ...

Red Heat
25th May 2004, 12:28
Eu cred ca meciul nu va fi usor pt Dinamo, mai ales ca o parte din cei mai buni jucatori ai sai vor face deplasarea in Irlanda. Cu toate astea sper ca Dinamo sa sarbatoreasca titlul de campiona pe Stefan Cel Mare .... si eu voi fi acolo sa-i aplaud.

Campioooooniii ! Campioooooniii !
Ole ! Ole ! Ole !

Cluj4Poli
25th May 2004, 17:11
Eu sper sa bata Apulum, mai ales ca e experta in deplasari, sa mai amane un pic deznodamantul, mai mult ca sa nu dea dinamo punctele ceahlaului in ultima etapa caci aia chiar nu merita sa mai stea in div A, macar ca e Lacatus antrenor (inca...).

bebe
25th May 2004, 17:22
eu unu zic ca bate dinamo!!!!!! asa sa ii dispere pe STELISTI!!!!!

Petrut
25th May 2004, 20:13
Bate apulum
2 Moldovan
1 Maier
si titlu se va juca in ultima etapa

ultra_alba
25th May 2004, 21:23
Bate apulum
2 Moldovan
1 Maier
si titlu se va juca in ultima etapa
Moldovan e accidentat deci nu vad cum ar putea sa dea 2 goluri in meciul de duminica

HaoTic
26th May 2004, 09:20
Majoritatea jucatorilor alba-iulieni au declarat ca numara zilele pana la finalul campionatul, sa plece la alte formatii. Unirea se destrama. Cred ca drumul pana la Bucuresti va fi un calvar pentru jucatori, daramite meciul.
Lupta asta dintre Dinamo si Steaua este benefica fotbalului romanesc. Situatia este asemanatoare, daca vreti, cu lupta dintre ele din anii 80. Si ce echipa nationala s-a nascut atunci.

gicu
26th May 2004, 09:42
Lupta asta dintre Dinamo si Steaua este benefica fotbalului romanesc. Situatia este asemanatoare, daca vreti, cu lupta dintre ele din anii 80. Si ce echipa nationala s-a nascut atunci.

Benefic ar fi cu inca 2-3 echipe in stare sa se bata pt. titlu. Chiar si asa, echipa nationala (exceptand amicalul cu Germania :yeah: ) nu se poate baza pe Divizia A. Deocamdata e greu sa-i tinem pe-aia valorosi :(

SVensson
26th May 2004, 10:57
Ce aveti ma? Cum sa bata Apulum, cand jucatorii se gandesc sa plece, cand clubul e pe cale sa se destrame. Dinamo va bate la scor pe Apulum, si isi va sarbatori cat mai frumos titlul de campioana.

uti2102
26th May 2004, 14:26
Sper ca Apulum sa joace pe bune. Dar nu cred k o va face. Sa vedem ce vor spune "campionii" dup-aia, dupa ce au zis ca ce-am facut noi la TM sau BH au fost non-combaturi....... :ciocan:

ieppy
26th May 2004, 14:51
oofffffffffffff alpopa, e greu nu? E greu sa tot astepti si sa nu primesti nimic. E greu sa vezi cum altii castiga si Steaua de 3 ani nu. Te inteleg si te compatimesc, dar nu iti fie frica. La anul sunt convins ca nu o sa pierdeti nici un meci. Cu toate astea tot pe 2 terminati. Asta ca sa nu stricati traditia.

uti2102
26th May 2004, 16:41
Hai plimba ursu' shi cauta-ma pe dincolo. Pana nu ma enervezi.

ieppy
26th May 2004, 17:06
si cand te enervezi faci urat nu? BRRRRRRRR! Te rog nu, ca exista posibilitatea sa ma sperii. Hai ca esti nostim. Sa iti fie de bine!

uti2102
26th May 2004, 17:16
Vezi k eshti OFFTOPIC de la o vreme! Ai grija sa nu fi OFF shi la altceva!

PS : De bine nu pot sa-tzi zic, ca mai bine de-atat nu poate sa-tzi mearga niciodata.

ieppy
26th May 2004, 17:19
treaba mea, alpopa. Stii cum e eu nu inteleg subtilitatiile tale asa ca as vrea sa aflu la ce altceva sa fiu OFF? Nu de alta dar chiar ma intereseaza ca sa fiu atent sa nu apas din greseala pe buton si sa stinga lumina. Sa iti fie de bine!

Darkslowstar
26th May 2004, 17:23
Va fi usor pt. Dinamo, mai ales ca sunt in vana si ca Alba Iulia e in degringolada. Poate banii lui Becali sa-i mobilizeze desi ma indoiesc.
Probabil ca Dinamo va invinge la scor.

dj_jaxxx
26th May 2004, 23:30
Dinamo 2 - Apulum 0

Hai Dinamo!

Cluj4Poli
27th May 2004, 00:33
Ce aveti ma? Cum sa bata Apulum, cand jucatorii se gandesc sa plece, cand clubul e pe cale sa se destrame. Dinamo va bate la scor pe Apulum, si isi va sarbatori cat mai frumos titlul de campioana.
O fi Apulum in deriva (si este), insa cred ca ei vor face tot posibilul sa lase o impresia buna in A, insa eu tot sper intr-o salvare...care culmea nu are nimic de a face cu retrogradarea! Ma enerveaza, chestia asta, adica pana acum s-a putut juca la Alba Iulia si acum brusc nu se mai poate...daca ar juca in cupa UEFA, as mai zice si eu, dar asa cred ca mai puteau suferi o amanare mai ales ca e o echipa care a jucat pe bune(...lasati meciul cu Brasovul carcotasilor...)

M|tea
27th May 2004, 02:23
cred ca se lasa cu scor mare si spectacol din partea cainilor.
3-0; 4-0 ...mult oricum

bob
27th May 2004, 09:00
ardelenii mei, lasati-ne sa sarbatorim in liniste!

HaoTic
27th May 2004, 11:48
Am luat toata presa la rand. Aproape toata ne da ca si retrogradati. Culmea e ca suntem al 14 club intr-un top al datoriilor. Nu cred ca banii Stelei pot face minuni.

bebe
27th May 2004, 12:25
si eu cred ca o sa bata dinamo!

Marcu
27th May 2004, 15:07
Bate Dinamo, asta e sigur! Au de lasat 3 puncte la Piatra Neamt.:evil:

bob
28th May 2004, 08:12
scenariu: avind in vedere prietenia dintre gigi filozofu' si mitica, si profitand de neindeplinirea conditiilor dosarului de participare (stadion), nu m-as mira ca albanezii sa fie santajati: ori luptati pina la moarte, ori nu va pasuim cu dosarul(stadionul)!
aud ca gigi le cere celor de la apulum sa mearga la biserica sa se jure. ce handicapat! cum poti sa obligi un om sa se jure? daca cistiga le da banii, daca nu, nu!

bob
28th May 2004, 09:11
"Gigi Becali spune că-i va duce pe jucătorii lui Apulum cu autocarul la biserică, īi va pune să jure că joacă cinstit şi apoi le va da geanta cu 150.000 de dolari. Nu se ştie dacă īn altar.
Īn acest timp, Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului din Alba Iulia, va ţine īn curtea bisericii căpăstrul calului lui Mihai Viteazul, acest Gigi Becali avant la letre. Asta pentru că tot a spus Savin că numai voievodul Unirii şi cu echipa de fotbal au făcut ceva pentru Alba Iulia!
Īn toată nebunia persistă o īntrebare: jucătorii din Alba Iulia mai există? Ei ai cui sīnt? Ai lui Gigi Becali sau ai delirului lui Savin, care-şi lasă echipa să fie ofertată ca o bucată de pămīnt? Şi, la urma-urmei, dacă a fi corect īntr-un meci costă 150.000 de dolari, cīt face un campionat īntreg?! Poate că Gigi Becali are bani suficienţi să dicteze celor din Alba Iulia cīnd să joace cu ambiţie şi cīnd nu, cīnd să intre īn cantonament şi cīnd să iasă la plimbare!
Cum spuneţi că se numeşte asta - echipă satelit? Da' de unde! E a doua iobăgie a moţilor. "

-citat din gazeta sporturilor-
Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!

ultra_alba
28th May 2004, 10:23
"Gigi Becali spune că-i va duce pe jucătorii lui Apulum cu autocarul la biserică, īi va pune să jure că joacă cinstit şi apoi le va da geanta cu 150.000 de dolari. Nu se ştie dacă īn altar.
Īn acest timp, Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului din Alba Iulia, va ţine īn curtea bisericii căpăstrul calului lui Mihai Viteazul, acest Gigi Becali avant la letre. Asta pentru că tot a spus Savin că numai voievodul Unirii şi cu echipa de fotbal au făcut ceva pentru Alba Iulia!
Īn toată nebunia persistă o īntrebare: jucătorii din Alba Iulia mai există? Ei ai cui sīnt? Ai lui Gigi Becali sau ai delirului lui Savin, care-şi lasă echipa să fie ofertată ca o bucată de pămīnt? Şi, la urma-urmei, dacă a fi corect īntr-un meci costă 150.000 de dolari, cīt face un campionat īntreg?! Poate că Gigi Becali are bani suficienţi să dicteze celor din Alba Iulia cīnd să joace cu ambiţie şi cīnd nu, cīnd să intre īn cantonament şi cīnd să iasă la plimbare!
Cum spuneţi că se numeşte asta - echipă satelit? Da' de unde! E a doua iobăgie a moţilor. "

-citat din gazeta sporturilor-
Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!
Prietene mai usor cu pianul pe scari :jerk: ai un :rosu: de la mine

uti2102
28th May 2004, 10:53
Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!

Inca o dovada in plus. Cum pentru ce?! Pentru TRUFIA shi LIPSA DE BUN SIMTZ A DINAMOVISHTILOR! Suntetzi de cea mai joasa spetza. Imi pare rau ca o spun dar asha e.... :ciocan:

PS : mergetzi shi debitatzi pe dinamo-online.net. Ala e mediul care va caracterizeaza cel mai bine. Scuze pentru exceptzii (shi alea putzine, dar se shtiu ele)

RstInPc
28th May 2004, 11:12
Bob, si eu sunt dinamovist infocat dar cu ultima afirmatie ai cam dat "cu oistea-n gard" . Nu este frumos sa bagi in aceeasi oala toti suporterii sau un intreg club pentru actiunile omului care conduce clubul. Ai in semnatura ca esti "anti-oier"; puteai sa te opresti cu afirmatia dupa "Asa presedinte". Disperarea duce la gesturi disperate. Nici eu nu sunt de acord cu astfel de practici, fie ca vin din partea conducatorilor adversarilor nostrii (repet, adversari nu dusmani cum le plac unora sa se considere) fie ca sunt facute de ai nostrii bravi conducatori.
alpopa ai scris "Scuze pentru exceptzii (shi alea putzine, dar se shtiu ele)". Sa sti ca nu sunt putine. Pur si simplu nu se baga. Prefera sa stea pe margine decat sa intre in fel si fel de polemici, care nu au nici o finalitate decat timp pierdut si eventual nervi.

Nu prea cred eu ca se va impiedica Dinamo de Apulum, indiferent cat de motivati financiar sau divin ar fi ei.

gophren
28th May 2004, 17:33
Sunt complet de acord cu RstInPc. AlPopa, este dreptul tau sa ii raspunzi lui bob, care a facut o afirmatie deplasata, lucru de condamnat. Oricine stie ca e foarte usor sa arunci cu mascari in adversari. Dar arata-ne si tu, pe viitor, ca esti capabil sa te abtii de la afirmatii de genul "toti dinamovistii sunt <insert bad words here>", chiar si atunci (sau mai ales atunci) cand ai dreptate. Faptul ca a fost offsaid la nu stiu ce faza si arbitrul a fluierat in favoarea lui Dinamo nu ii pune automat pe toti dinamovistii in aceeasi oala.
Parerea mea, care este.

ADelPiero
28th May 2004, 17:39
cred ca in acest meci Dinamo va face un nou record la goluri date :p
un 5-0 sau 6-0 e foarte aproape de adevar :ok:

M|tea
29th May 2004, 11:20
Cainilor...sa da-ti multe ma sa nu mai pastrati nimic pentru finala cupei :) hai cu bafta si ne vedem pe 6 la Bucuresti...sa ne bucuream de cupa...noi sau voi?...aaaa ramane de vazut...aveti prima sansa ...dar venim tare din spate :)
/hello /hello /hello
Saaa vinaaa cupaaa laa Galatiii
:ok: /hello /hello :ok:

STEELMAN
30th May 2004, 03:16
Daca toata lumea spune ca Dinamo ia campionatul, uite ce parere au talibanii despre rezultatul cupei:
http://www.svensson.4t.com/images/asdasd.jpg =))))))))))))))
si stii ce mai spun alde' ben la den ca Galatiul e oras antidinamovist
saa vina cupa la galati!!! DANUBE+HOOLIGAN

uti2102
30th May 2004, 13:04
Care talibani bre? Ca ashtia-s irakieni toata ziua. :evil:

M|tea
30th May 2004, 17:17
Gooollll 1-0!!!!

OTELUL E IN U.E.F.A

:)

Saaa vinnaaa cupaa laaa Galatiii

Catalanul
30th May 2004, 17:18
æææoare a fost penalty???
tare ma tem ca nu (ca de obicei)

gophren
30th May 2004, 17:20
2-0 /hello /hello /hello
N&D termina campionatul in forta.

M|tea
30th May 2004, 17:22
EU AM ZI 4 sau 5 la 0!! ca sa nu mai dea si in finala :)


Saa vinaa cupaa laaaa Galati....

uti2102
30th May 2004, 17:59
Felicitari Dinamo! Cum atzi dat primu' gol?! Aaaaa. Penalti! Normal, k altfel nu se putea. :ciocan:

ady_azzuro
30th May 2004, 18:44
A fost penalty.

M|tea
30th May 2004, 18:44
EU AM ZI 4 sau 5 la 0!! ca sa nu mai dea si in finala :)


Saa vinaa cupaa laaaa Galati....


:) hehe gura pacatosului adevar graieste ...bv dinamo!

SAaa vinaaaa cupaa laaaa Galaaatiiii
/hello /hello /hello

MadSkillz
30th May 2004, 18:45
5-1 si Steaua egalata ... What can I ask more ?

corinutza_88
30th May 2004, 20:26
felicitari dinamo pentru victoria clara 5-1!
:ciocan: nu stiu daca a fost meritata ,pentru ca nu am vazut meciul dar cred ca din cele cinci goluri macar unul sa fi fost corect! :evil:
inca o data felicitari dinamo! :drak:
cu stiinta pana la moarte! /hello

ultra_alba
30th May 2004, 20:36
Felicitari Dinamo pentru victoria obtinuta,totusi diferenta de scor a fost cam mare...

ady_azzuro
30th May 2004, 20:48
Si voi ati fost slabi asa ca nu puteati emite mai multe pretentii. ;)

SVensson
30th May 2004, 22:31
Bravo Dinamo!!! Ne vedem saptamana viitoare in Cupa. Va dam 2-0. Sa vina cupa la Galati !!!

gicu
30th May 2004, 23:17
BRAVO DINAMO, BRAVO ANDONE!

ps. sacul cu bani se reporteaza pt. campionatul viitor? :D

ADelPiero
31st May 2004, 00:42
:mda: exact cum ma asteptam
bv dinamo ...

mariusc
31st May 2004, 00:57
Urata treaba... nu meritam asa de multe...

Felicitari echipei Dinamo pentru victoria in fata noastra si pentru ca a luat campionatul.

______________
Fair-Play, Please!

RstInPc
31st May 2004, 07:42
OK. Suntem campioni ! Dinamo a jucat relaxata, iar dupa golul 2 Apulum a jucat resemnata. De remarcat Paleacu de la Apulum. Foarte tehnic jucatorul. Sa vedem ce va urma. Sper ca Dinamo sa termine campionatul cu o victorie. Asta e, sa joace si Ceahlaul macar un an in B. Poate asa se mai calmeaza si Stefan.

HaoTic
31st May 2004, 09:35
Diferenta mare de clasa. Ma uitam la meci si-mi ziceam ca poate este pentru ultima oara cand mai pot sa-mi vad echipa la televizor. Pentru noi astazi este meciul cel mare.
Felicitari Dinamo, felicitari Andone, un antrenor adevarat.

Red Heat
31st May 2004, 09:53
Campioniiiii !!!! Campioniiiii !!!!
Ole !! Ole !! Oleeeeeeeee !!

bapsy
31st May 2004, 10:09
felicitari lui dinamo pentru castigarea campionatului.
cat despre apulum - am auzit ca jucatorii nici nu au vrut sa urce in autocar sa mearga la meci pt ca nu si-au mai primit de mult timp banii. pacat de ei si de alba iulia...

bob
31st May 2004, 16:48
daca apulum nu indeplineste conditiile puse de uefa si nu se mai poate inscrie la anul, echipa de pe locul 14 ramine in prima divizie?

bob
31st May 2004, 16:52
aaah, am vazut acum pe www.gsp.ro! apulum a obtinut licenta pt raminerea in prima divizie! bravo apulum (nu si nesimtitului de savin, care se autodenumeste patron)! bravo ardelenilor! la cit mai multe echipe in a!

ultra_alba
31st May 2004, 17:00
Am obtinut licenta!!!Joi o sa fie nebunie la Alba-Iulia,pacat ca nu se televizeaza...
scuze ca sunt off-topic

calu
31st May 2004, 17:11
Bravo! Apulum merita sa joace in A,sa cada Ceahlau in B

ADelPiero
1st June 2004, 01:07
:D pacat de teancu` de bani promisi de Gigi
puteau sa se inteleaga Dinamo cu Unirea sa faca egal ... in caz ca Steaua nu castiga la Craiova :D:D si ii papa banii lu` Gigi :ok:

bebe
3rd June 2004, 10:39
bravo dinamovisti!!!