PDA

View Full Version : Etapa 13: Farul - FC Arges



razvanm
12th November 2003, 09:41
In opinia lui Moldovan, terenurile grele si lipsa de concentrare au facut ca echipa sa aiba aceasta perioada mai putin reusita.La acest capitol putem adauga fara probleme si arbitrajul !
Daca tot va grabiti si vorbiti de meciul de la Constanta, poate ca Farul nu va conta pe Balasa, da' nici noi pe Dica!

EDMOND_
12th November 2003, 13:04
Farul nu va conta pe Balasa ; Cristocea si Liviu Mihai...piese destul de grele! Razvanm , bine ca mai dai si tu cate un semn de viata ...ma gandeam ca te-ai retras in munti...

sorinl
13th November 2003, 07:59
de fapt accidentarile constantenilor sant rezultatul unei intelegeri intre mine si razvan,am vorbit eu cu cine trebuia la piatra...

Tudose
13th November 2003, 12:49
de fapt accidentarile constantenilor sant rezultatul unei intelegeri intre mine si razvan,am vorbit eu cu cine trebuia la piatra...
Si uite asa mai dam pe fata inca un blat... :D :D :D

Vulturul
17th November 2003, 08:32
fac apel la toti suporterii FCARGES sa intre pe site-ul www.141.ro si sa propuna ca domeniu ultrasviola.ro .....astept cat mai multe propuneri din partea voastra...

webmaster-tifo
20th November 2003, 16:23
http://www.miscareaultra.3x.ro pagina ultrasilor din romania

Tudose
22nd November 2003, 10:55
Revenind la campionat, se poate da o formatie probabila pentru meciul de maine, cu Farul?

Vulturul
22nd November 2003, 12:46
Coman - M. Radu, Somcherechi, Marincau - . G. Craciun, . Prepelita, V. Tanase, Crivac - Bilasco, Vladoiu,Nastasie.

cam asta se pare ca va fi primul 11

Vulturul
22nd November 2003, 12:47
Coman - M. Radu, Somcherechi, Marincau - . G. Craciun, . Prepelita, V. Tanase, Crivac - Bilasco, Vladoiu,Nastasie.

cam asta se pare ca va fi primul 11

Tudose
23rd November 2003, 19:55
F.C. Farul - F.C. Arges 1-0 (0-0)
Negru (min. 79)

Iar am pierdut la un gol diferenta. Inca si mai neplacut faptul ca a punctat tocmai un fost pitestean, intrat pe parcurs in joc. Conditiile meteo nu ne-au purtat noroc nici de data asta, dar nici echipa nu a stralucit.
Situatia incepe sa devina gri. Sunt convins ca la primavara echipa va juca mai bine, pe terenuri mai bune, dar pana atunci mai sunt 2 etape si trebuie neaparat sa invingem Brasovul la Pitesti.

razvanm
24th November 2003, 11:06
Deci se poate spune ca am vazut negru in fata ochilor, dar pe ceata :)
Criza prin care trece echipa nu stiu cum poate fi depasita,dar e clar ca trebuie sa ii batem vineri pe brasoveni.

the lion king
24th November 2003, 14:42
Se vede cumva la orizont serie B? :P

inter
24th November 2003, 14:45
Se vede cumva la orizont serie B?

lion eu iti spun sa-i lasi in pace pe argeseni :x :x
daca tot vrei sa scrii ai o gramada de topicuri deschise, dar cauta sa le eviti pe cele de pe sectiunea "suporter" :)

the lion king
24th November 2003, 15:30
Inter,ce-ti veni?N-am intrebat cu rautate dar ei sunt intr-o situatie grea si vreau sa stiu ce se intampla ca daca continua asa ajung in B,ai inteles?Departe gandul de a ma bucura de raul lor :(

Tudose
24th November 2003, 15:45
Stati linistiti, nici nu se pune problema! E un moment greu peste care vom trece. Avem o echipa de valoare care este acum intr-o pasa proasta si atat.

razvanm
25th November 2003, 11:12
Pentru nenea Lion King:
Nu stiu ce hram porti, dar eu cred ca mai bine navighezi matale pe alte forumuri!Nu s-a terminat nici turul si iti dai cu presupusul...Daca o sa avem nevoie de un Nostradamus,o sa te contactam.
Daca te uiti pe clasament, o sa vezi ca Argesul poate urca fara probleme
daca obtine 4 puncte in ultimele 2 meciuri.Si mai urmeaza si returul,asa ca
iti recomand sa stai calm.

the lion king
25th November 2003, 12:54
MERCI,BAIETI,SA FIE TUICA DE VINA... :D :D :D

razvanm
25th November 2003, 14:23
Lasa-ne bre!Daca intri pe net doar ca sa faci pe spiritualu', mai bine bei o tuica,sigur te vei simti mai bine.
: :drak:

the lion king
26th November 2003, 12:58
8) hai,mah,ca n-am nimic cu Pitestiul:fotbal stiti :happy , tuica aveti :crazy: cum naiba sa va urasc :D :D :D :D

crirad
26th November 2003, 17:26
"Suparat, Vladoiu a plecat de la antrenament
Atacantul echipei FC Arges, Ioan Vladoiu, a parasit sedinta de antrenament de marti, dupa ce antrenorul Ion Moldovan i-a indicat cum sa procedeze la o faza de atac."

Parearea mea este ca ar trebui dat afara din echipa aceasta "stea" a fotbalului!!!
Nu stiu daca antrenorul a avut dreptate sau nu dar intr-o echipa normala nu este acceptat asa ceva! Daca ar fi facut la fel in exterior (in ligile puternice) ar fi fost imbarcat in avion si trimis acasa.

nr.zece
26th November 2003, 17:41
bey baieti noi i-am dat viteza, el era cel mai tare in gura,dar era singurul atacant din campionat care marcase doar un gol, restul le dadea cu gura de n-avea aer.

poate asa se mai linistesc si pe la voi apele, ca jucatori aveti

Tudose
26th November 2003, 17:41
Cred ca e mai indicat sa ne dispensam de Vladoiu. Il respect, dar nu e prima data cand face asa ceva. La varsta si pretentiile sale, nu mai e cazul sa faci astfel de fite.

crirad
26th November 2003, 17:51
Exact! Face fite de parca ar fi Beckham!
Si asa nu face prea muult pentru FC Arges si cineva ar trebui sa ii scoata aerele! In locul antrenorului nu l-as mai primi la antrenamente! Nu o sa fie nici o pierdere pentru echipa!

nr.zece
26th November 2003, 17:59
si banuiesc ca are un salariu, mult mai mare decat dica de exemplu, ca e jucator nu caterinca.

crirad
26th November 2003, 18:05
Nu mai conteaza citi bani are. Poate sa aiba mult dar sa faca ceva, sa joace! Dar asa nimic si mai faci si fite?!
Acum citiva ani buni credeam ca o sa fie mai bun, avea sanse sa arate ce poate dar nimic...este un BUN jucator de divizie C (sa nu se supere pe mine cei din divizia C!!!)

Tudose
26th November 2003, 18:21
Atunci cand Moldovan a intrat in conflict cu Barbu, am fost de partea jucatorului.
Acum, cand e randul lui Vladoiu, consider ca jucatorul a intrecut masura. Mi-a ramas in memorie extraordinarul sau efort din finalul partidei cu Farul, din primavara, cand a intrat accidentat, s-a lovit din nou, dar a ramas in teren pana la final si a creat golul victoriei marcat de Iordache (a fost meciul care ne-a scapat de baraj). Cu toate astea, acum a trecut de limita si trebuie sanctionat.

Vulturul
26th November 2003, 19:38
Din pacate pt noi a mai plecat o legenda Jean era iubit de publicul pitestean dar noi am stiut sa ne resemnam cand Moldovan a dat afara cel mai iubit fotbalist dupa Dobrin:Jean Barbu....Din cate se pare chiar si zilele comsarului la pitesti sunt numarate schiauchu si nicolescu nemafiind de acord ca moldovan sa-si desfasoare activitatea in cadrul clubului....gurile rele din oras au inceput sa dea si inlocuitorii comisarului:dan petrescu,marian bondrea florin marin ,costel carstea si un cuplu inedit telu stancu-jean vladoiu....din cate se pare in cazul in care costel carstea va veni la pitesti de la mioveni acesta va aduce si ceva jucatori cel mai vehiculat nume fiind cel al lui sile popa....cam astea ar fi de spus despre ceea ce s-a petrecut la pitesti in ultimul timp...si apropo meciul se va juca vineri cu incepere de la ora 14:00 ,iar intrarea va fi libera...

razvanm
27th November 2003, 10:21
Mister Maniacul,daca ai citit acele chestii despre Modovan in saptamanalul Jurnalul de Arges,eu unul as zice ca te entuziasmezi prea tare.
La acest ziar scrie un cetatean care nu are treaba cu presa adevarata...Tipul a scris chestii de genul: Sarbii de la BCM Pitesti isi primesc mai repede banii desi la echipa noastra nu mai joaca nici macar un sarb :)
Nici nu ma mira ca tipul scrie numai tampenii,pentru ca sta numai in birou,rareori il vezi pe teren.
In concluzie,nici informatiile despre fotbal(si nu numai) publicate de acest cetatean nu sunt de luat in calcul.

Vulturul
27th November 2003, 17:14
da ai dreptate acest zvon a aparut in Jurnalul de Arges dar te anunt ca cel care a scris articolul Nelutu Dinu are destui oameni prin conducerea clubului care il inforemeaza ....prefer sa nu dau nume...dar iti reamintesc ca si cel mai citit ziar din Arges a scris despre o posibila plecare a lui Moldovan , si se pare ca nici baietii nu il mai vor....insa ce va fi o sa vedem...