PDA

View Full Version : Etapa 12: FC Arges - Universitatea Craiova



klm
4th November 2003, 12:13
Ne-am saturat de voi , sambata trebuie sa va indreptam calea catre serie B , bastarzilor . Ce mi-e mie sila de bucuresteni , dar nu sufar argesenii mai ales astia din Pitesti .
O sa va daramanam sambata , si hanganaua aia de stadion de divizia C .

Tudose
4th November 2003, 12:40
klm, iar te-ai sculat cu fata la cearsaf? Zic sa te gandesti mai bine la tine, sa nu iti indrepti calea spre a zbura de pe forum...
Sunt bineveniti oltenii pe topic-ul lui F.C. Arges, insa nu e si cazul tau. Te rog sa nu mai intri pe aici.

inter
4th November 2003, 12:44
:D :D :D , sa vedem ce se va intampla in meciul direct :thinkso:

pt. klm: ai grija cum vorbesti pe threadul asta pt. ca pana acum n-am avut probleme cu argesenii si personal nici nu vreau sa avem :yeah:

Tudose
4th November 2003, 23:40
Are cineva vreo stire despre situatia lui Vladoiu? In presa de ieri se declara suparat pentru ca nu i se garanteaza postul de titular si anunta ca doreste sa plece.

EDMOND_
5th November 2003, 00:03
Oficial este accidentat! neoficial se pare ca este un conflict destul de serios intre el si antrenor!El zice ca este posibil sa abandoneze fotbalul!
La fel s-a intamplat si la Craiova , cu Vladoiu...

razvanm
5th November 2003, 10:03
Alde Jean are o permisie de la Moldovan,chipurile pentru a se mai calma :x
Acum ramane de vazut daca Jean se va calma si va reveni la FCARGES sau va alege alta echipa...Nu este exclusa nici retragerea!
Asta e, viata merge inainte si fara Jean.Eu unul as miza pe Nastasie, pustiul e talentat.

the lion king
5th November 2003, 14:42
SINCER SA FIU NU CRED CA VOM FACE MARE BRANZA LA PITESTI.
AU O ECHIPA MAI ARTAGOASA DECAT A NOASTRA,NU M-AR SURPRINDE DACA AR CASTIGA.
PITESTENI,FIE CA CEL MAI BUN SA CASTIGE!!!

EDMOND_
5th November 2003, 15:00
Razvanm , eu asa as face as miza pe un tanar talentat , nu cred ca Vladoiu a avut o mare contributie la victoriile voastre de pana acum...

The lion king , eu sper in cel putin un punct! Echipa este pe val , lipsesc Stancu si Murgan , reintra in schimb Daouda .... si Badea sau Bieme!
Nu pot spera insa la un meci frumos din cauza terenului ..care ca si al nostru , nu face fata ploilor de lunga durata!
Va fi ,fara indoiala , un meci foarte disputat!

Tudose
6th November 2003, 20:00
Adi, Razvan, ceva noutati din tabara noastra inaintea meciului cu Craiova?

EDMOND_
7th November 2003, 00:13
Tudose , iti dau eu cateva amanunte ! Portarul Coman s-a lovit la sold la antrenamentul de miercuri si este incert pentru meciul cu Craiova! Tot incerti sunt M. Stan si Crivac! La acelasi antrenament Dica ar fi primit un pumn in cap de la unul din portari si s-ar fi resimtit vreo zece minute...
In schimb Vladoiu s-a antrenat normal putand juca daca antrenorul "considera ca este nevoie de el"..Vladoiu a declarat ca terenul va fi foarte greu , mocirlos chiar si va castiga echipa care va sta mai bine in bocanci si va avea si un dram de noroc!
La partida vor asista si cam 300 de fani din "Peluza Sud" care insa isi vor plati biletele , clubul pitestean neacceptand reciprocitatea care se practica in divizia A intre majoritatea gruparilor!
Cred ca meciul va fi destul de disputat , jucatorii craioveni anuntand in presa locala ca tintesc toate cele trei puncte! Ramane sa vedem daca si vor putea sa le obtina!

razvanm
7th November 2003, 09:53
Edmond a fost pe faza, asa ca eu nu am ce sa mai spun.

nr.zece
7th November 2003, 10:02
Cel putin 50 vin din bukale inclusiv cei din regie ai lui tony montana

the lion king
7th November 2003, 10:05
as veni si eu dar ploua rau in Bucuresti si cred si in Pitesti si poate se amana meciul!

Tudose
7th November 2003, 11:26
Razvan, cum e vremea in Pitesti? In Bucuresti ploua continuu. Ma gandesc ca e posibil sa se amane meciul, ori sa avem parte de aceleasi conditii de la partida cu Otelul.

ady_azzuro
7th November 2003, 14:45
Ce ziceti va batem? :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Ar fi cazul sa mai batem si noi in deplasare 8) 8) 8)

EDMOND_
7th November 2003, 19:53
Azzuro ., mai abtine-te! de cate ori te umfli tu in pene avem probleme...

ady_azzuro
7th November 2003, 20:57
Nu-mi spune ca si tu esti superstitios...mai stiu yo unii gen Pacala si Iordanescu :thinkso: :thinkso: :thinkso:

EDMOND_
7th November 2003, 21:56
Tudose , prin ziare scrie ca va arbitra un arbitru apropiat voua ... timisoreanul Lajos care cica v.-ar fi impins spre victorie in etapa cinci...eu nu-mi aduc aminte , despre ce meci este vorba?

Tudose
8th November 2003, 01:29
Este vorba de meciul cu Ceahlaul, castigat in Trivale cu 2-1.

ady_azzuro
8th November 2003, 07:01
Si vreti sa faceti la fel si cu noi? :P :P :P

Vulturul
8th November 2003, 09:56
da am putea spune ca arbitrul este de-al casei insa nu se stie ce va fi sambata....sper intr-o victorie alb-violeta...www.fcarges.3x.ro

EDMOND_
8th November 2003, 11:17
Apropo de Vladoiu..care cica ar reintra astazi ( m-as bucura ca Moldovan sa-l foloseasca, sunt convins ca mai mult ar incurca atacul vostru)...finantele din Craiova au dat un clasament al salariilor platite (legal)...Vladoiu a incasat in cinci luni 3 (trei) miliarde de lei... Daca e insa sa vorbim ce a oferit in schimb pentru aceasta suma....
Am auzit ca pregatiti o coregrafie speciala pentru noi...fiecare purtator de steag va flutura si un praz ! Cel putin asa am citit intr-un ziar!
Faceti asta sa ne incurajati!?

ady_azzuro
8th November 2003, 13:56
Tudose , prin ziare scrie ca va arbitra un arbitru apropiat voua ... timisoreanul Lajos care cica v.-ar fi impins spre victorie in etapa cinci...eu nu-mi aduc aminte , despre ce meci este vorba?

Se pare ca e mai mult apropiat noua craiovenilor :evil: :evil: :evil:
A anultat un goal perfect valabil Argesului...Asta e , se mai intampla :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ady_azzuro
8th November 2003, 15:42
HOPA....INFRANGERE :thinkso: :thinkso: :thinkso:
V-am cam batut azi , am fost mai buni ca voi , asta este :) :) :)
Felicitari pt jocul care l-ati practicat.

ASTA E CRAIOVA :yeah: :yeah: :yeah:
3 puncte la Pitesti 8) 8) 8)

ultravioletcanada
8th November 2003, 16:39
HOPA....INFRANGERE :thinkso: :thinkso: :thinkso:


lasa bre, ca nu au intrat zilele in sac.
ne-om mai intilni noi! :x :x :x

Tudose
8th November 2003, 16:52
Desi am avut un gol valabil anulat, nu prea am fi putut sa ne apropiem victoria, in conditiile evolutiei din aceasta partida.
Lajos a fost probabil influentat de ce s-a scris in ziare, ca ar fi un arbitru apropiat Argesului, si a vrut cu orice pret sa demonstreze contrariul.

ady_azzuro
8th November 2003, 17:24
Sa inteleg ca victoria noastra a fost meritata... :) :) :)
Greseala lui Lajos nu a influentat rezultatul.
Gresesc cumva?

Vulturul
8th November 2003, 18:03
nu victoria voastra nu a fost meritata...cred ca cel mai meritat era un egal care dupa parerea mea ar fi multumit ambele tabere.raman la parere ca nu centralul a gresit ci tusierul...centralul a acordat in schimb o caruta de cartonase...

EDMOND_
8th November 2003, 19:33
Golul Argesului a fost perfect valabil ( cum a fost si golul nostru prin care am pierdut doua puncte la Ploiesti ). Una peste alta cred ca Stiinta si-a dorit mai mult victoria si a fost ceva mai determinata... Terenul a influentat jocul ambelor echipe ! Comentatorii partidei au apreciat ca rezultatul ar fi fost oarecum corect , in conditiile in care Craiova a avut doua mingi sutate in bara si un 11 m refuzat,,s-a vazut clar la Tv ( si in reluari) cand Stanga a fost tinut clar de tricou in careu in momentul in care dorea sa suteze! Probabil am urcat pe cinci si jucam acasa cu Oradea . Nu-mi fac probleme pentru Arges , are o echipa buna ...si noi am avut perioade mai proaste! Pe terenuri bune ati fi mult mai eficienti ...Sper sa castigati Cupa!

ady_azzuro
8th November 2003, 20:44
Yo am vazut reluare pe pro tv int , si am observat ca un jucator al argesului era in offsaid in momentul pasei , dar fara sa influenteze faza.
Cel care a dat gol nu a fost in offsaid.

Din cate stiu eu se putea da offsaid la aceasta faza 8) 8) 8)

EDMOND_
8th November 2003, 22:44
Ady , a fost gol perfect valabil! Iar regulile s-au schimbat de doua etape ( decizia UEFA ; FIFA ..!) !

razvanm
9th November 2003, 10:44
In opinia mea, delegarea arbitrilor se face pompieristic si spun asta pentru ca Lajos(se stie ca a fost ''premiat'' dupa meciul cu Ceahalaul)a revenit taman la un meci al Argesului,plus ca asistentul Ungureanu a calcat pe bec la Ploiesti cand a anulat aiurea golul australianului McBreen.
Golul marcat de Tase a fost fara indoiala valabil,reluarile sunt elocvente.
De vina este asistentul Ungureanu, asta e clar.Probabil ca Lajos ar fi trecut peste semnalizarea tusierului daca ar fi fost intr-o pozitie care sa ii permita sa fie sigur ca nu e ofsaid.
M-a cam surprins titularizarea lui Vladoiu, eu cred ca Moldovan a gresit
din nou.

EDMOND_
9th November 2003, 12:02
Razvanm , ai dreptate , inclusiv cu Vladoiu.... M-ar interesa din partea ta o caracterizare a Universitatii pe care ai vazut-o in acest meci... Pentru mine a fost o surpriza placuta ...spuneam asta chiar daca rezultatul ar fi fost defavorabil...

ady_azzuro
9th November 2003, 13:39
M-am lamurit , oricum Craiova nu are nici o legatura cu acea greseala de arbitraj , cineva de "sus" cred ca nu va vrea in div A :D :D :D

Tudose
9th November 2003, 18:08
Azzuro, sigur ca nu e vina Craiovei pentru greseala asistentului. Si, asa cum am mai spus, Lajos parca a tinut mortis sa arate ca nu e de partea Argesului, asa cum s-a scris prin ziare. Oricum, delegarea e cel putin ciudata, dupa discutiile de la meciul nostru cu Ceahlaul si dupa ce acelasi Ungureanu v-a anulat voua un gol valabil la Ploiesti.
EDMOND_ are dreptate referitor la noile reguli de arbitraj referitoare la ofsaid, aplicate si la noi de curand.
Stiinta a parut mai motivata. Argesul isi va reveni, desi in momentul de fata traversam o perioada nefasta.

ady_azzuro
9th November 2003, 20:09
ok
succes in continuare

EDMOND_
10th November 2003, 14:12
L-am vazut pe Vladoiu la Recursul etapei! Mi s-a parut ciudat ca a insistat cu faza unui eventual penalty la o iesire a portarului Guso ( pe mine nu m-a convins ...) dar nu a amintit nimic de faza in care Stanga a fost tinut in careu , desi toate reluarile au aratat cum a fost tinut de tricou in momentul sutului....
Azzuro , asta cu cineva de sus care nu vrea pe Arges in A ...este cam aiurea , nu crezi!? Mai maturizeaza-te si tu!

ady_azzuro
10th November 2003, 14:29
Asta e parerea mea , yo cred ca ceahlaul bacaul si argesul vor avea ceva probleme la retrogradare din cauza arbitrilor.
Ceahlaul si Bacau si asa sunt slabe , si nu m-ar mira caderea lor inB.
Dar Argesul este o echipa buna :yeah: :yeah: :yeah: si nu va retrograda din cauza valorii lotului, pana la urma
:thinkso: :thinkso: :thinkso:
Sper sa va reveniti , succes :) :) :)

EDMOND_
10th November 2003, 20:31
Azzuro , mai vorbim la sfarsitul campionatului..eu cred ca poti avea sansa sa fi nemerit maxim o echipa...desi nu cred! Argesul in nici un caz..si daca ai gandi putin ai vedea ca distanta intre Arges si Craiova este numai de o victorie ( 3 puncte) ..Daca vrei sa-mi raspunzi fa-o pe forumul nostru ....

Tudose
11th November 2003, 12:35
Sunt curios ce se va mai discuta azi, la conferinta de presa. Am ajuns la -5 si asta starneste deja multe nemultumiri in randul suporterilor.

EDMOND_
11th November 2003, 16:10
Unul din ziarele locale craiovene are o rubrica intitulata " Replici de la 11 m " -- in ziarul de astazi apare urmatoare gluma

Pacala Stii de ce l-a schimbat IOn Moldovan pe Vladoiu?
Pacalici Sa-l odihneasca pentru emisiunile televizate Joaca el prost , dar vorbeste foarte convingator.

Poate au preluat-o dintr-un ziar pitestean!

O veste buna ( pentru voi ) este ca punctul forte al constantenilor - linia lor de mijloc este decimata Balasa este suspendat , iar Cristocea si paremi-se Badescu nu vor juca pana la sfarsitul camponatului , fiind accidentati foarte serios in meciul cu Ceahlaul...
Tudose , daca veti castiga o sa-i dati apa la moara prietenului gabilove..sau cum naiba il cheama!

Tudose
11th November 2003, 16:52
Unul din ziarele locale craiovene are o rubrica intitulata " Replici de la 11 m " :-- in ziarul de astazi apare urmatoare gluma:

Pacala: Stii de ce l-a schimbat IOn Moldovan pe Vladoiu?
Pacalici: Sa-l odihneasca pentru emisiunile televizate: Joaca el prost , dar vorbeste foarte convingator.

Poate au preluat-o dintr-un ziar pitestean!
Jean spunea ca ar vrea sa se retraga in iarna. Ramane sa vedem daca va fi intr-adevar asa. El nu a facut meciuri stralucite in acest tur, imi amintesc de ratarile monumentale de la Oradea, cand aveam 1-0. Ar mai putea insa fi util echipei.



O veste buna ( pentru voi ) este ca punctul forte al constantenilor - linia lor de mijloc este decimata: Balasa este suspendat , iar Cristocea si paremi-se Badescu nu vor juca pana la sfarsitul camponatului , fiind accidentati foarte serios in meciul cu Ceahlaul...
Tudose , daca veti castiga o sa-i dati apa la moara prietenului gabilove..sau cum naiba il cheama!
Balasa, fostul capitan al Argesului, putea sa reprezinte un pericol. Sper sa facem noi un rezultat bun, fara a ma bucura de necazurile constantenilor.

In ceea ce priveste previziunile lui gabilove, nici nu imi pot imagina necaz mai mare decat ca ea sa se implineasca si sa fim demascati. Tin sa spun ferm ca informatiile lui NU SUNT CORECTE. Meciul NU A FOST ARANJAT DE ILINCA! Meciul a fost aranjat de mine si de EDMOND_, la o bere, mi-a spus ca are el niste cunostinte la Constanta si se rezolva pentru etapa viitoare.
EDMOND_, sper ca nu te-ai suparat ca am recunoscut aici. Ce zici, dam informatia si pe "Intern"? :P

EDMOND_
11th November 2003, 23:29
Eu zic sa o facem publica! Dar vreau sa subliniez ca eu am venit doar cu propunerea ! Aranjamentul l-ai facut tu cu Inter sub obladuirea lui Vadim , intr-o carciuma secreta din ungherele Bucurestiului la intalnirea "Onlinesport" !!! Vezi ca pe intern , la prostia saptamanii eu am dat si alte date secrete..de unde va lua Farul punctele pe care le va pierde cu voi!!