PDA

View Full Version : "Gafe" in comentariile la gimnastica!



cherry
12th August 2008, 10:41
Daca va mai amintiti de prin ele, n-ar fii rau sa ne mai si amuzam...dupa atata stres...uf...si cat mai e pana se va termina Olimpiada.

Ce-a mai tare gafa pe care am auzit-o eu la TV, sau cel putin mie una mi s-a parut tare rau de tot, a fost "graita" de Mircea Apolzan, comenta un exercitiu la barna, nu imi amintesc exact ce competitie era, oricum cu ceva ani buni in urma si suna cam asha;

"Si acum...se pregateste de ultima DIAGONALA la barna....."


:happy a fost mooortaaaal!:happy

PS- "gafe" sau "perle"???

Tess_AN
12th August 2008, 17:49
Daca va mai amintiti de prin ele, n-ar fii rau sa ne mai si amuzam...dupa atata stres...uf...si cat mai e pana se va termina Olimpiada.
"Si acum...se pregateste de ultima DIAGONALA la barna....."
:happy a fost mooortaaaal!:happy

E tare!
Pe moment nu imi vine nimic in minte... oboseala de "spectator la Olimpiada" ;)

Andraf
12th August 2008, 19:12
Acuma in 2008 d-ra Alina Alexoi zice ca Sandra are muzica greceasca la sol...
Am auzit-o spunind asta in calificari. Muzica este scrisa de un polonez, nu se poate ca un polonez sa scrie muzica greceasca, nu?
Nu prea e o gafa, e mai mult o lipsa de informare.

miafangina
12th August 2008, 20:18
"Si acum...se pregateste de ultima DIAGONALA la barna....."



Chiar ca-i mortala!:ras-plans::happy

Sper sa-mi amintesc si eu vreuna draguta.

Robbert_ro
12th August 2008, 20:38
Acuma in 2008 d-ra Alina Alexoi zice ca Sandra are muzica greceasca la sol...
Am auzit-o spunind asta in calificari. Muzica este scrisa de un polonez, nu se poate ca un polonez sa scrie muzica greceasca, nu?
Nu prea e o gafa, e mai mult o lipsa de informare.

din franta de la europene tot asa zice, ca ii muzica greceasca...

Tracoromana
12th August 2008, 20:39
Yvonne:
"Ma intreb cine va castiga aceasta competitie.....:thinkso: Cred ca cel mai bun!"

Tess_AN
13th August 2008, 00:39
Yvonne:
"Ma intreb cine va castiga aceasta competitie.....:thinkso: Cred ca cel mai bun!"
Flavia, asta e de Catavencu.... :evil:

Mi-am amintitsi eu - nu e asa de tare... concurs de gimnastica comentat de Cristian Topescu pe la sfarsitul anilor '70, concura Maxi Gnauck pentru RDG si Topescu zice: "urmeaza la sol ... era sa zic Maxi Taxi... Maxi Gnauck"

cherry
13th August 2008, 10:34
Yvonne:
"Ma intreb cine va castiga aceasta competitie.....:thinkso: Cred ca cel mai bun!"

:happy aaah ce tare e asta LOOOOL :)))))))) :happy

cherry
13th August 2008, 10:36
A mai zis odata Alina, ca Ferarri concureaza la sol pe melodia "Vincero" :)))
:happy a fost mortala!

miafangina
13th August 2008, 18:24
Alina:la birna fetele sunt asistate de antrenoarea Lili Sandu.:)

cherry
15th August 2008, 08:49
:happy aahhh ce tare e asta! LOL!:happy

miafangina
15th August 2008, 09:29
Bineinteles ca s-a corectat imediat,dar zburase deja porumbelul...

Imi pare rau da Alina,dar daca pe ea o ascult...
Ieri,in concursul baietilor,descria elementele de la inele si a iesit ceva nostim:.....crucea sfintului Andrei,toate aceste elemente poarta numele gimnastului care le-a executat pentru prima data:)

cherry
15th August 2008, 13:18
cred ca a vrut sa spuna ca a facut un Sf. Petru!

cherry
15th August 2008, 14:20
Alina:

"Dupa o zi de pauza, vom urmari finalele pe aparate. Sandra Izbasa la barna, ca si Marian Dragulescu." PUNCT! :))

ce tare ar fii sa-l vedem pe Marian la barna! LOL :happy

ricochet4
15th August 2008, 16:47
Alina:la birna fetele sunt asistate de antrenoarea Lili Sandu.:)

Poate le canta ceva la sol.

miafangina
15th August 2008, 19:33
cred ca a vrut sa spuna ca a facut un Sf. Petru!

Poate o fi zis Petru si nu tin eu bine minte,oricum eu deja imi imaginam un sfint pe aparatele de gimnastica.

cherry
18th August 2008, 10:50
:)) tare tare! Mie imi place mult mai mult Monica Bucur, nush de ce, are o voce mai calda!

ricochet4
18th August 2008, 15:07
Alexoi, azi:

-Blanik are un baietel, Artur. Este antrenor de gimnastica. :ok:
-Cel mai tanar sportiv din finala de sarituri e Bouhail, 22 ani. Koczi va implini 21 ani anul asta. :groggy:
-Marian Dragulescu are 27 ani. Va implini 28 ani. :confused:

cherry
18th August 2008, 19:14
:happy

ce tareeeeeeeeeeeeeeeeee frateeeeeeeeeeeeeeee

MORTAL! :) :P SUUPER tare faza cu "va implini 28 de ani" :)) LOL credeam ca 15!:headbang:

irinaidu
19th August 2008, 00:32
mersi alin ca mi-ai adus threadul in atentie. m-am distrat !!!

AuriB
19th August 2008, 23:55
Yvonne-finala de la paralele-despre coreanul Yoo-este vicecampion olimpic,in 2006 la mondialele de la Arhus.

Tess_AN
20th August 2008, 00:53
Yvonne-finala de la paralele-despre coreanul Yoo-este vicecampion olimpic,in 2006 la mondialele de la Arhus.
Pai atunci si Marian Dragulescu e Campion Olimpic - tot in 2006 si tot la Aarhus....:)

cherry
21st August 2008, 09:03
:happy LOL

ioanavol
21st August 2008, 09:22
:happy:happy
super tari toate

myrab3la_19
21st August 2008, 13:52
Finala pe echipe...urmeaza Sacramone la barna...Aina Alexoi:"America cade!!!!"

ricochet4
21st August 2008, 13:58
Asta e 2 in 1. Si cacofonie si o ciudatenie.

Pot sa pun aici si din afara gimnasticii ? Ca am destule. De ex. Marasescu la atletism "echipa Jamaicii".

cherry
21st August 2008, 16:18
Asta e 2 in 1. Si cacofonie si o ciudatenie.

Pot sa pun aici si din afara gimnasticii ? Ca am destule. De ex. Marasescu la atletism "echipa Jamaicii".

:)) :happy

ricochet4
23rd August 2008, 05:06
Cristina Timar Constantinescu catre Ivonne Ghita, in cadrul competitiei de sarituri in apa: "uite, a facut, cum sa spun, burburoci".

Nicolae Marasescu, la atletism: "si la noi in parc vin babe si mosi care fug mai repede decat se fuge acum la proba olimpica".

monalexa
24th August 2008, 00:19
Cristina Timar Constantinescu catre Ivonne Ghita, in cadrul competitiei de sarituri in apa: "uite, a facut, cum sa spun, burburoci".

Nicolae Marasescu, la atletism: "si la noi in parc vin babe si mosi care fug mai repede decat se fuge acum la proba olimpica".

:happy:happy:happy

praf_de_stele
24th August 2008, 12:41
deci nu mai pot de ras din ce`am citit pe aici :happy :happy

Ramonica
25th August 2008, 14:07
Alina Alexoi la sol " intoarcerile intoarse":evil:

cherry
26th August 2008, 11:22
LOL mortale!

"Cat a scos la suta?" (atletism)
"10m15s..."
"Foarte bine...sa scoata si mai mult, 11, 12, 13 ...!"

crisloregym
26th August 2008, 12:35
Sunt tare simpatice gafele...mi-as dori sa nu fie atat de multe, dar asta e; si cand ne gandim ca aste e doar ceea ce ne-a marcat suficient de mult, astfel incat sa ni le si amintim :))

Cata_RB
26th August 2008, 23:20
Alina Alexoi in finala pe echipe, dupa rotatia de la sol, cand a zis de vreo 3 ori ca avem 50 de miimi peste Rusia, cata tensiune va fi, consurs la limita...ma si miram, mersesera foarte prost rusoaicele la sol. Cand colo, clasamentul spunea 1 punct si 50 de miimi :D

crisloregym
26th August 2008, 23:39
O, da!!!!Secventa asta mi-o amintesc foarte bine, doar ca eu, la cat eram de emotionata, vazusem ca e un punct diferentsa si facusem in minte calculul cu cat ar fi trebuit sa ia rusoaicele...iar cand a zis Alina de cele 50 de miimi am si zis pe soptite (colegele de apartament dormeau inca:d) "Da' de unde, ca e un punct toata ziua:D"

Cata_RB
26th August 2008, 23:57
Da, si saraca Alina nu cred ca observat pana la sfarsit, cand au terminat si rusoaicele de sarit calculul arata ca ne-au "papat" cele 50 de miimi si a tot zis ca Rusia e pe 3...saraca, ce emotii a avut, si a dat si celor de-acasa care nu au vazut clasamentul. Dar lasa, a fost cu noroc :P

ricochet4
27th August 2008, 15:08
A spus ca e pe 3, nu, pe 4! Si totusi pe 3. Ba nu, pe 4. Sintem pe 3!

monalexa
27th August 2008, 15:47
da :)) cam asa a facut. Si eu nu mai stiam ce sa cred, ca vedeam clar pe rezultatele live ca avem avans de peste un punct si ea tot repeta ca avem 50 de miimi si ma gandeam ca poate au introdus gresit vreo nota pe site. oooofff bine ca am scapat :) s-a hotarat si ea pana la urma ca noi suntem pe 3 :D

ricochet4
27th August 2008, 16:53
crisloregym, si tie iti place Ni-Ni ? e favorita mea :)

crisloregym
27th August 2008, 23:22
Pai toate imi plac, dar Ni Ni e cea care simbolizeaza gimnastica:D

anna.09
17th April 2009, 12:07
Am descoperit acum acest topic..si m-am amuzat teribil..unele mi le-am amintit si eu, altele sunt la "prima auditie"..

Sunt surprinsa ca nimeni nu a pomenit de "revelatia" domnului Topescu cand a vazut ca toate cele trei romance din concursul individual de la Sydney sunt pe podium..concursul se terminase de mult, cred ca unele canale TV preluasera si difuzasera deja stirea ca romancele au cucerit totul si dl Topescu a realizat clasamentul abia la festivitatea de premiere...

crisloregym
17th April 2009, 17:08
Pai eu abia intrasem pe usa de la scoala atunci, muuuult mai in plop decat Topscu:D. Mi-a zis tata ca avem aur la gimnastica...si m-am postat in fata televizorului si i-am zis eu...tata, mai avem o medalie (ca o recunoscusem si pe Simona)...dar pe Maria nu o recunoscusem decat dupa ce i-am analizat cu atentie costumul si am vazut ca tot rosu, galben si albastru are pe el:D. Fetele ajunsesera, intre timp, pe podium:D

miafangina
17th April 2009, 20:52
dl Topescu a realizat clasamentul abia la festivitatea de premiere...

Si-a dat seama cind a aparut clasamentul afisat,doar ca noi stiam dinainte sa evolueze Andreea la sol ca doar ea mai poate trece de Simona si Maria si ne-a fost tare ciuda ca dumnealui nu observa;noi tipam ca apucatele si dinsul abia-abia incepea sa se lamureasca:)

Cris,si baiatul meu a venit de la scoala foarte fericit,vazuse poduimul intr-un magazin de televizoare;cred ca a fost o imagine deosebita,un perete intreg de televizoare pe care erau trei gimnaste din Romania pe podiumul olimpic.

Tess_AN
25th March 2010, 05:57
http://www.cbc.ca/sports/photogallery/?dataPath=/photogallery/sports/gallery_3181/xml/gallery_3181.xml
Daca nu puteti vedea link-ul, imaginea e din timpul probei de dans (tango) de la CM de patinaj artistic. Ea in rochie de bal, par lung prins in coc, el in frac, tuns scurt, pereche clasica. Comentariul de sub poza: "The Canadian team of Vanessa Crone, left, and Paul Poirier skated to a solid ninth-place showing in the compulsory dance. (Gerard Chataigneau, FSC-Sportims)"
Adica: perechea canadiana Vanessa Crone, stinga, si Paul Poirier cu un program bun, au ocupat locul 9 dupa programul impus.

Clau93
25th March 2010, 08:27
Imi amintesc ca anul trecut aici la rasarit s-a dat o competitie de gimnastica si s-a pus un comentator de aici, si a fost groaznic...cel mai rau, dar amuzant, lucru a fost atunci cand o mexicana a facut un apel la sol, si comentatorul a zis "and here is a double twist!"

Cata_RB
25th March 2010, 13:51
Tess, eu nu ma prind care e gafa :D

Tess_AN
25th March 2010, 15:51
Daca se deschide link-ul, cred ca trebuie mers pe a doua poza unde sunt cei doi. In poza sunt doar doua persoane, o EA si un EL. Ea e in rochie de bal. Putea fi in dreapta? Aidca acel "in stinga" ma face sa le multumesc de precizare. Cine stie daca fara acea precizare nu ne inchipuiam ca Paul e cel imbracat in rochie vaporoasa, rosie.... sau Vanessa poate fi si nume de barbat... Mai stii? In ziua de azi totul e posibil. Sunt eu prea conservatoare... dar me se pare complet inutila specificarea "in stinga".

(Tocmai voiam sa rog moderatorii sa stearga mesajul ca nu e comentariu din gimnastica)

Cata_RB
25th March 2010, 15:56
Aaaa, tu de precizarea ca ea e cea din stanga zici? Eh...au vrut sa fie foarte clari :P