PDA

View Full Version : Etapa 8: FC Arges - Steaua



crirad
30th September 2003, 14:19
Cu cine joaca FC Arges simbata?

Tudose
30th September 2003, 15:42
Sambata, FC Arges - Steaua, in Trivale.
Crirad, tu pe unde te afli de nu esti deloc la curent?

crirad
30th September 2003, 16:09
Departe de Pitesti! Dar tot timpul urmaresc pe fc arges pentru ca m-am nascut in Pitesti. Vreo trei ani in urma chiar aveam un web propriu despre FC Arges.[/img]

crirad
30th September 2003, 16:14
Daca se poate as avea citeva intrebari despre FC Arges!

crirad
30th September 2003, 16:19
1. De ce FC Arges nu are ca sponsor pe Dacia (sau Renault?)
2. De ce Clubul nu incearca sa gaseasca un sponsor serios?
3. De ce tot timpul se merge pe vinzarea de jucatori buni?Dupa pauza de iarna sau in vara sunt vinduti pe nimic si se incepe dein nou constructia? Cred ca daca timp de doi ani s-ar forma o echipa si am incepe sa jucam in UEFA banii vin singuri...

Tudose
30th September 2003, 16:24
La aceste intrebari iti voi raspunde pe larg putin mai tarziu. Fii pe faza!

Tudose
30th September 2003, 16:55
Iata ca am timp de raspuns mai repede decat prevedeam:

1. FC Arges a fost sponsorizata de Dacia intre 1992 si 2001. O data cu implicarea francezilor de la Renault in Uzina de Autoturisme, varianta oficiala a fost ca acestia nu au dorit sa se mai implice in echipa de fotbal. Atunci s-au retras Stroe si Sicoe. Echipa a fost preluata de autoritatile locale.
2. Unul din lucrurile pe care le deplangeam chiar pe acest forum, nu cu mult timp in urma, a fost ca echipa nu are un sponsor puternic. PIC este o companie de taximetre importanta in Pitesti, dar nu poate sustine o echipa ca FC Arges. Intre timp, din initiativa Consiliului Local si prin contributia mai multor firme, a fost creata o societate, Sportag, care are ca obiect de activitate tocmai sa aduca bani pentru club, din diverse activitati.
3. Este conceptia patronilor din Romania (nu doar in fotbal): sa castige bani pe termen scurt, fara a se gandi la perspectiva. Nimeni nu are curajul sa faca o investitie de durata. Putem sa ne uitam si la exemplul lui George Copos si al Rapidului, care ar fi putut sa ajunga in Liga Campionilor.

crirad
30th September 2003, 17:02
Acum am inteles...
Despre Rapid si champions legue crd ca a fost vina Rapidului care s-a "vazut" calificata prea repede.
In champions league daca o formatie se califica in grupe, indiferent de rezultatele de acolo primeste cel putin 2.000.000 Euro!!!
Dar daca noi nu avem nevoie de banii astia....

crirad
30th September 2003, 17:05
Dupa rezultatele din acest moment din UEFA nu mai exista echipe slabe. Multe echipe din Est fac rezultate in cupe. Cred ca ar fi timpul ca si FC Arges sa incerce din nou norocul. Nu spun acum ca vom cistiga imediat vreo cupa, dar in citiva ani (3-5) am deveni cunoscuti...

EDMOND_
30th September 2003, 17:16
Pai , Crirad , ar trebui mai intai ca Argesul sa nu mai faca cadou puncte ca si castigate , ca in ultimele doua deplasari!

crirad
30th September 2003, 17:20
Sunt de acord .. dar fara un sponsor adevarat nu se poate face prea mult!Poate ca ar trebui urmat exemplul conducerii de la Apulum dupa infringerea cu 1-5....

razvanm
30th September 2003, 17:25
Meciul cu Steaua se joaca duminica, scuze ca va corectez!

razvanm
30th September 2003, 17:29
Crirad,as avea o intrebare...Site-ul tau era pe un server polonez?

DRAGOS
30th September 2003, 19:37
BAFTA cu Steaua!!!!! Sper sa invingeti...... Sunt suparat ca am pierdut in Ghencea cu 2-0.

ady_azzuro
30th September 2003, 20:55
Tu DRAGOS fan inrait al stelei numai ti cu echipa ta :D :D :D
Lasa ca se va termina egal :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Dorin
1st October 2003, 00:04
Nu am mai vazut un meci al lui FC ARGES de la inceputul anilor 80 !!! Sper sa am bucuria victoriei asupra Stelei simbata 4 octombrie. :yeah: Dorin

Tudose
1st October 2003, 00:09
Dorin, am aflat de la Razvan ca meciul e duminica, 5 octombrie. Nu cred ca asta e o problema sa fii prezent. :yeah:

Dorin
1st October 2003, 10:16
Ba da .Chiar foarte mare ! Sper sa nu fie asa ! :yeah: Dorin

Tudose
1st October 2003, 10:59
Dorin, meciul e duminica, 5 octombrie, de la ora 14.30. Ai sansa sa te imbraci in costum de muschetar si sa te intorci pe stadionul din Trivale "Dupa douazeci de ani". :yeah: Spune-mi cand esti sigur daca poti veni sau nu, eu iti pot lua bilete.

ultravioletcanada
2nd October 2003, 02:28
noul forum de la www.fcarges.net este functional si va invit sa-l vizitati.
:yeah:

Tudose
2nd October 2003, 11:05
Am vazut de ieri noul forum de pe site-ul www.fcarges.net. Arata intr-adevar bine. Site-ul trebuie insa permanent alimentat cu stiri! :yeah:

Tudose
2nd October 2003, 13:32
Adi, Razvan, puteti sa dati o formatie probabila pentru meciul de duminica?

Bogdan
3rd October 2003, 11:40
Tudose,in primul rand va multumesc tie si lui Vadim ca ma-ti ajutat sa pot scrie iar pe forumul Onlinesport.In al doilea rand va urez succes in meciul cu Steaua, pe care sper sa-l castigati.Aveti vreo indisponibilitate?La Steaua nu va juca Florentin Petre,care s-a accidentat(asa au anuntat la stiri aseara).Bafta!
FORZA DINAMO!!!

EDMOND_
5th October 2003, 16:09
Tudose , se pare ca aveti un portar adevarat! Mai este putin si se termina meciul si pana acum a fost ireprosabil!

ultravioletcanada
5th October 2003, 17:17
EDMOND_, Coman e un portar super bun, din pacate si superghinionist. de fiecare data cind isi intra in mina, are "bucuria " unei accidentari. probabil ca are insa un pshihic beton, deoarece revine de fiecare data.

EDMOND_
5th October 2003, 18:47
S-a terminat 0- 0 ! Mi-au placut mult Coman si Marincau!

Tudose
5th October 2003, 21:10
Acum am intrat si eu prima data dupa meci.
Gand la gand :)... pe Coman voiam sa il remarc si eu, care a inchis poarta si a pastrat rezultatul in momentele in care eram asaltati. Sper sa nu mai aiba ghinion de alte accidentari.
Marincau a facut vreo doua mici greseli la inceput, apoi si-a revenit.

Tudose
5th October 2003, 21:14
La observatia prietenului meu Adi, completez informatiile despre PIC, sponsorul lui F.C. Arges: nu este doar o companie de taximetre, ci si de produse alimentare si de constructii.
www.picgroup.ro

EDMOND_
5th October 2003, 21:51
Eu am vazut meciul la televizor ...Marincau a stopat foarte multe atacuri periculoase ale Stelei , iar in duelurile unul la unul a fost foarte greu de depasit!

Tudose
5th October 2003, 22:12
De acord cu tine, EDMOND_! Mi-a placut si mie Marincau. Doar ca la inceput cred ca a fost putin emotionat si a gresit o minge sau doua. Comparativ cu modul in care a jucat apoi, asta nici nu are importanta.

Tudose
5th October 2003, 22:45
Un lucru pozitiv pe care il remarc la meciul de azi: e primul in 8 etape in care echipa nu primeste gol. Apararea s-a descurcat foarte bine, in frunte cu portarul Coman, echipa rezistand asalturilor chiar si in inferioritate numerica. De data aceasta, atacul a ramas dator.

EDMOND_
6th October 2003, 17:43
Tudose , nu am inteles , pana la urma ai vazut meciul impreuna cu Dorin ?

Tudose
6th October 2003, 17:59
Din pacate, din cauza faptului ca meciul a fost duminica si nu sambata, Dorin nu a putut veni. El a sosit vineri in tara si am vorbit cu el sambata la telefon. A ramas sa ne intalnim miercuri in Bucuresti.

EDMOND_
6th October 2003, 18:31
Am vorbit cu Razvanm , daca nu voi fi plecat din tara si daca nu se va televiza voi veni la meciul Craiovei la Pitesti .... daca nu , ne vom vedea in ultima etapa cand jucam la National...

Tudose
6th October 2003, 18:39
Daca ai drum prin Bucuresti cand are Argesul meci aici, ne putem vedea si atunci. Ziceai ceva de sfarsit de octombrie...

EDMOND_
6th October 2003, 19:00
Am uitat ! Sigur ne vom vedea la o bere ... voi fi vreo trei zile in Bucuresti la targul de turism...
Apropo ! Poti sa urezi succes noilor antrenori de la Universitatea...
Badea ..si se pare ..Geolgau!

Tudose
6th October 2003, 19:11
Sper sa fie bine pentru voi, desi nu stiu cat timp vor rezista...

Tudose
9th October 2003, 00:36
Azi m-am intalnit cu Dorin. Am petrecut cateva ore la restaurantul Burebista de pe Calea Mosilor. A fost excelent!

Dorin
9th October 2003, 19:05
Tudose frate sint in Olanda si internetul este si aici peste tot asa ca scriu citeva mesaje . M-am bucurat de intilnirea noastra din Bucuresti si sper la o repetitie !!!Sper ca te-ai refacut dupa asa bombardament de la partenerii nostii de masa ! :yeah: Dorin

EDMOND_
9th October 2003, 19:25
"bombardament" - Tudose , cred ca nu ati stat langa niste dinamovisti.! )

Tudose
9th October 2003, 21:36
Dorin, ma bucur ca ai si pus mana pe Internet de cum ai aterizat in Olanda. Stai linistit cu "bombardamentul", nu ma speriu eu asa usor! Despre Gabi sa n-ai nici o grija, l-am dus acasa in deplina siguranta si Securitate :D.

EDMOND_, am avut si un dinamovist printre noi, guraliv rau, demn reprezentant al Politiei Romane!

EDMOND_
9th October 2003, 21:50
Seamana cu varul meu din Bucuresti , numai ca asta nu lucreaza in politie!

Tudose
9th October 2003, 21:54
EDMOND_, tu esti urmatorul pe lista de intalniri!