PDA

View Full Version : Etapa 4: OTELUL GALATI – RAPID BUCURESTI



Pages : [1] 2

resita
10th August 2008, 23:49
Duminica 17.08.2008 ora 18:00

Discutii inainte si dupa meci.

Telespan
11th August 2008, 00:20
Batem Cu 2-0 La Galati...forzza Rapid!!!!!!!!!!!!!!!

alexuuBZ
11th August 2008, 00:51
x2..

maxx1923
11th August 2008, 02:56
in mod normal Rapidul va invinge.avem un lot mult mai valoros ca al otelului.terenul otelului mai este suspendat????se joaca cu spectatori sau nu ,sa stiu ce planuri imi fac pt.Duminica.stie careva cate etape a avut otelul terenul suspendat.sper sa fie cu spectatori sa putem sa ne incurajam echipa din tribuna.Invingatoarea se stie..RAPID BUCURESTI!!!!

andreidaniel
11th August 2008, 03:30
se joaca fara spectatori.Nu o sa mai facem scorul campionatul(0-7,la galati,in 2006 :drak:),dar nu ar trebui sa intampinam probleme, in a castiga meciul :)

eSteven
11th August 2008, 05:35
Am votat subiectiv X, desi otelul are sanse mici in acest meci. La prima vedere meciul pare cu adevarat disproportionat, datorita loturilor actuale... insa sunt perfect constient ca si jucatorii rapidului deja si-au facut planurile cu cele 3 puncte, sabie cu 2 taisuri. Farul, cfr, au avut ocazii bune de gol in meciurile trecute, ceea ce denota ca defensiva inca nu e sudata perfect. Daca se arbitreaza ca si in campionatul trecut (0-1) otelul nu ARE NICI CEA MAI MICA sansa.

Charon
11th August 2008, 11:23
tot fara spectatori?:headbang:
o sa fie mai greu decat cu Cfr,Otelul joaca frumos!

Blu3 Lion
11th August 2008, 11:51
Sper sa termine Paraschiv tolba de goluri cu voi:P
Pronostic X

mateiasi
11th August 2008, 12:02
Avem un pic de noroc: rapidistii vor fi putin euforici dupa victoria cu CFR (si nu se vor mobiliza din cale-afara impotriva noastra), iar noi suntem in crestere de forma. Putem scapa neinvinsi, daca nu jucam ultra-defensiv.

Leo
11th August 2008, 12:22
sper sa bata Otelul :ok:

adi_sampon
11th August 2008, 12:33
x2 Rapidul nu pierde joaca bine

maxx1923
11th August 2008, 12:53
Bate Rapidul!!!!E 2 solist.Pana la urma am inteles ca e fara spectatori????

Rossi
11th August 2008, 15:05
deplasare grea pt rapizi ... cred ca se termina X

mateiasi
11th August 2008, 15:23
"Nu mă tem de Rapid, ci de propriile noastre slăbiciuni, adversarul ne interesează mai puțin, dacă noi facem un joc bun, asta contează. Nu mă deranjează că pierd 1, 2 sau 3 meciuri la rând, atît timp cât echipa joacă bine, ne dă speranțe ca vor veni și punctele." (P.Grigoras)
E bine ca Grig si-a schimbat optica, si nu mai sacrifica jocul de dragul unor rezultate 'onorabile' cu asa-zisii granzi. Intre un egal chinuit si norocos (a la Lucescu), si o infrangere barbateasca, eu as prefera-o pe ultima, cu conditia sa murim cu ei de gat.

grande
11th August 2008, 17:44
Meci greu la Galati ,dar vom castiga !

Cristian
11th August 2008, 21:41
Am votat cu ceilalti din superstitie :D:D FORZA OTELUL !!!!!!

purpleheart
11th August 2008, 21:42
etapa asta se termina norocul Rapidului ! ;)

nayram
11th August 2008, 22:10
crapidu incepe sa piarda puncte, 2-0 paraschiv

Nico21
11th August 2008, 22:13
Tot un 0-7?salutari finilor galateni !!!:D:D:D

maxx1923
12th August 2008, 00:10
crapidu incepe sa piarda puncte, 2-0 paraschiv

copile,daca numaram pe astia care fac cra,care au jucat sau joaca la steoaia...sunteti nr1 la "suedezi".si la suporteri tot cei mai blonzi sunteti,rahova-ferentari-giurgiului.maj 'romanilor' din rfg e cu steoaia,asa ca fa cra cra in alta parte banele...:happy:happy:happy

Icebox
12th August 2008, 00:13
Meci foarte greu. 1x2 e destul? :groggy: Sa vedem cum va merge treaba, ciudat fara spectatori ca intotdeauna...

mihai_alex
12th August 2008, 05:33
Tot un 0-7?salutari finilor galateni !!!:D:D:D
Mai traiti mult in trecut?sau si peste 10 sezoane ne veti aminti de asta?
A fost un accident care se intampla la fiecare echipa in istoria ei,si gata.Sunt satul de aroganta voastra imputita.

Ferko
12th August 2008, 10:06
In conditii normale - fara 'arbitrajul' lui Bogaciu - Rapidul nu are sanse sa castige. Si sa nu mai spuna nimeni ca Bogaciu n-a gresit - a recunoscut si el, dar cum probabil luase deja banutii de la Taher, totul se uita.

maxx1923
12th August 2008, 12:45
In conditii normale - fara 'arbitrajul' lui Bogaciu - Rapidul nu are sanse sa castige. Si sa nu mai spuna nimeni ca Bogaciu n-a gresit - a recunoscut si el, dar cum probabil luase deja banutii de la Taher, totul se uita.

Auzi,n-are cum sa castige Rapid la galati????ha ha ha.Pai jucam la Real Madrid sau Liverpool???jucam la o echipa de mijlocul clasamentului care joaca si fara spectatori(norocul lor in acest caz).Ca se poate intampla orice rezultat la acest meci sunt de acord.se poate sa invinga si otelul sau egal(ceea ce nu prea cred)sau poate sa invinga Rapidul(99%).Dar sa spui ca n-are cum sa castige Rapidul.....ti-ai luat tratamentul azi?:happy:happy:happy

mihai_alex
12th August 2008, 13:04
Dar voi sunteti Real Madrid ori Liverpool sa aveti 99% sanse la victorie??de ce sunteti ipocriti?

rador
12th August 2008, 13:12
Meci dificil pentru ambele echipe... Daca Otelul reuseste sa inscrie prima, e deranj pentru Rapid... Daca inscriu giulestenii primii, cred ca vor fi multe goluri... de ambele parti... Ambele echipe joaca frumos, cu un plus pentru Rapid... Dar golgheter e Paraschiv... Deci... Pronostic 1x2...

maxx1923
12th August 2008, 13:27
Dar voi sunteti Real Madrid ori Liverpool sa aveti 99% sanse la victorie??de ce sunteti ipocriti?

sansele sunt egale.am umflat si eu un pic sansele Rapidului,m-a enervat ala care a spus ca n-are cum castiga Rapidul la galati.e posibil orice,1x2..sper 2.FORZZA RAPID!!!

bada_otelul
12th August 2008, 13:48
Auzi,n-are cum sa castige Rapid la galati????ha ha ha.Pai jucam la Real Madrid sau Liverpool???jucam la o echipa de mijlocul clasamentului care joaca si fara spectatori(norocul lor in acest caz).Ca se poate intampla orice rezultat la acest meci sunt de acord.se poate sa invinga si otelul sau egal(ceea ce nu prea cred)sau poate sa invinga Rapidul(99%).Dar sa spui ca n-are cum sa castige Rapidul.....ti-ai luat tratamentul azi?:happy:happy:happy

Vezi ca le incurci,norocul poate fi doar al vostru ca se joaca fara spectatori pentru ca se joaca la Galati nu in giulesti ;)

Sunchase
12th August 2008, 13:50
Noi suntem Marele Rapid. Suntem mereu invingatori indiferent de rezultatul de pe tabela.

bada_otelul
12th August 2008, 14:09
Noi suntem Marele Rapid. Suntem mereu invingatori indiferent de rezultatul de pe tabela.

Daca mai zici si ca sunteti cei cu sufletul curat si singuri impotriva tuturor zau ca mor...de ras.
Daca generalizezei in schimb si spui orice suporter "adevarat"(indiferent cu ce echipa tine) este invingator indiferent de rezultat iti dau dreptate.

mateiasi
12th August 2008, 14:18
...se poate sa invinga si otelul sau egal (ceea ce nu prea cred) sau poate sa invinga Rapidul (99%)...
Arata-ne si noua datele pe care le-ai folosit cind ai calculat o probabilitate de 99%. Cele pe care le avem noi (am ales doar meciurile din campionat dupa 1990) spun altceva:

Toate intalnirile directe (34):
Otelul - Rapid: 8 - 6 - 20

Intalnirile directe desfasurate la Galati (17):
Otelul - Rapid: 7 - 4 - 6

mihai_alex
12th August 2008, 14:23
Noi suntem Marele Rapid. Suntem mereu invingatori indiferent de rezultatul de pe tabela.

Important e sa participi nu sa castigi,nu?
Vedeti-va mascaricilor de lungul nasului,suporteri mai aroganti n-am mai vazut,si din motivul asta dispretuiesc tot ce tine de rapid.

bada_otelul
12th August 2008, 14:42
Arata-ne si noua datele pe care le-ai folosit cind ai calculat o probabilitate de 99%. Cele pe care le avem noi (am ales doar meciurile din campionat dupa 1990) spun altceva:

Toate intalnirile directe (34):
Otelul - Rapid: 8 - 6 - 20

Intalnirile directe desfasurate la Galati (17):
Otelul - Rapid: 7 - 4 - 6

E gresita sau mai degraba incompleta statistica ta.Eu am gasit pe labtof asa:
Otelul-rapid
Toate 40j 11v 7e 22i 46m-72p
Acasa 20j 10v 4e 6i 29m-25p
Deplasare 20j 1v 3e 16i 17m-47p

andreidaniel
12th August 2008, 15:19
,suporteri mai aroganti n-am mai vazut,si din motivul asta dispretuiesc tot ce tine de rapid.
da' de Steaua si Dinamo,ce parere ai?:ok:

mihai_alex
12th August 2008, 15:27
Sunteti mai nesuferiti voi..

Hard
12th August 2008, 15:31
din cauza mirosului.
bate otelul 2-0.

andreidaniel
12th August 2008, 15:35
conform,sondajului de pe forum (http://www.onlinesport.ro/forum/poll.php?do=showresults&pollid=7228), suntem pe locul 4 in topul celor mai nesuferite echipe.Dar fiecare cu ''preferintele'' lui...Sunt curios sa vad ce dansuri ne-au mai pregatit Spadacio&CO :drak:

mateiasi
12th August 2008, 15:40
E gresita sau mai degraba incompleta statistica ta.Eu am gasit pe labtof asa:
Otelul-rapid
Toate 40j 11v 7e 22i 46m-72p
Acasa 20j 10v 4e 6i 29m-25p
Deplasare 20j 1v 3e 16i 17m-47p
Si eu am gasit aceeasi statistica, si mi s-a parut ciudata. Am verificat toate meciurile, an cu an (deh, nu prea am de lucru in perioada asta), si datele mele sunt cele corecte. N-am cautat partidele dinainte de 1990, e drept.

mihai_alex
12th August 2008, 15:52
Ultimele 10 intalniri cu rapid.. 1 v 2 e 7 i, golaveraj 9-28:(, iar acasa ult 5 meciuri 1 v 1 e 3 i ,4-12

bada_otelul
12th August 2008, 16:06
Si eu am gasit aceeasi statistica, si mi s-a parut ciudata. Am verificat toate meciurile, an cu an (deh, nu prea am de lucru in perioada asta), si datele mele sunt cele corecte. N-am cautat partidele dinainte de 1990, e drept.

Asa este.Iti lipsesc exact cele 6 meciuri disputate intre 1986 si 1989.

Cristian
12th August 2008, 16:37
da' de Steaua si Dinamo,ce parere ai?:ok:

steaua si dinamo sunt 2 echipe la fel de antipatice ca si echipa ce o sustii tu...:lol:

Charon
12th August 2008, 20:25
eu unul nici nu imi doresc sa fim o echipa simpatica(simpatizata) prea mult,nu-mi doresc situatia stelei,in deplasari sa fiu inconjurat de n tarani care tin cu echipa ca e la moda!
eu unul mi-as dori ca toate deplasarile sa fie ca in ghencea,Craiova sau Ploiesti!
cu cat e mai mare ura,cu atat e mai faina deplasarea,meciul etc!:ok:

megastar
12th August 2008, 22:34
Sunt curios sa vad ce dansuri ne-au mai pregatit Spadacio&CO :drak:

De data asta ii invatam sa joace moldoveneste.Voi nu stiati ca anul asta e anul nostru? Imi pare rau ca sunteti prima echipa cu care trebuie sa dam exemplu,insa trebuia sa fie cineva.

andreidaniel
12th August 2008, 23:50
De data asta ii invatam sa joace moldoveneste.Voi nu stiati ca anul asta e anul nostru? Imi pare rau ca sunteti prima echipa cu care trebuie sa dam exemplu,insa trebuia sa fie cineva.
Pana acum,voi il aveti pe Paraschiv- cel mai bun dansator si noi il avem pe Andrade-cel mai norocos portar.Nu stiu daca e anul vostru,ca e destul de mare inghesuiala pentru o cupa europeana,dar e de laudat ce se face la Galati ,cu bani putini.Deci,ramana cum am stabilit:va invatam sa dansati bonito :evil:

maxx1923
13th August 2008, 00:35
Au inceput otelarii cu statistici ,acasa,deplasare,cornere.....sunteti prea incordati.Nu vedeti ce calmi asteptam noi meciul.Ne mai arde si de o caterinca pe care voi o luati de buna....Nici nu trebuie sa va consumati prea mult,pierdeti impotriva viitorilor campioni.Daca stau sa ma gandesc mai bine,o sa aveti ce povesti nepotilor...."cand eram in prima divizie si venea superechipa Rapid Bucuresti....."Fiti mandrii ca venim la voi in oras.Oricum,am o rugaminte la voi,suporterii otelului:nu-i injurati si huiduiti dupa infrangerea asta pe jucatorii vostrii,n-au putut mai mult.Nici Rapid daca ar juca cu Arsenal si ar pierde...nu i-am injura.FITI MANDRII SI DEMNI!!! <<< ale' ale' RAPIDUL>>>

mihai_alex
13th August 2008, 06:54
maxx esti mai mult decat penibil,tu nu faci decat sa-mi aprobi cuvintele de mai sus, si ce mare echipa e rapid?voi v-ati trezit campioni dupa 3 etape?ia amintiti-va ce echipa ratata a fost asta in toata istoria ei,cate locuri 2 si 3 aveti?
Cat despre noi suntem in prima divizie de multi ani si va mai fi multe generatii de-acum inainte nu-ti face tu griji,iar Duminica avem cateva polite de platit,asta-i tot.

Cristian
13th August 2008, 09:11
Au inceput otelarii cu statistici ,acasa,deplasare,cornere.....sunteti prea incordati.Nu vedeti ce calmi asteptam noi meciul.Ne mai arde si de o caterinca pe care voi o luati de buna....Nici nu trebuie sa va consumati prea mult,pierdeti impotriva viitorilor campioni.Daca stau sa ma gandesc mai bine,o sa aveti ce povesti nepotilor...."cand eram in prima divizie si venea superechipa Rapid Bucuresti....."Fiti mandrii ca venim la voi in oras.Oricum,am o rugaminte la voi,suporterii otelului:nu-i injurati si huiduiti dupa infrangerea asta pe jucatorii vostrii,n-au putut mai mult.Nici Rapid daca ar juca cu Arsenal si ar pierde...nu i-am injura.FITI MANDRII SI DEMNI!!! <<< ale' ale' RAPIDUL>>>

Ai "vorbit" ca sa nu adormi... Marea echipa Rapid, deja aveti aere de campioni, omule e abia etapa a 4-a asta de duminica. In orice caz mai bine prefer sa castige campionatul Rapid sau CFR Cluj decat steaua sau dinamo.:evil:

Charon
13th August 2008, 10:27
rapidistii mei,fiti modesti,stiti bine ce i-a lipsit mereu Rapidului,CONTINUITATEA!
usor cu visele astea de marire,ca s-ar putea sa ne revenim (desi nu-mi doresc asta) la conditia anilor trecuti!:ok:

p.s. daca trecem de urmatoarele 4 etape cu bine ,atunci putem spune ca Rapidul e favorita la titlu!
eu oricum astept cel mai mult etapa 8,acolo vreau de la 3 in sus,avem o lectie de dat unui anumit domn!

mateiasi
13th August 2008, 10:39
...am o rugaminte la voi,suporterii otelului:nu-i injurati si huiduiti dupa infrangerea asta pe jucatorii vostrii,n-au putut mai mult.Nici Rapid daca ar juca cu Arsenal si ar pierde...nu i-am injura.FITI MANDRII SI DEMNI!!! <<< ale' ale' RAPIDUL>>>
Mii de multumiri pentru faptul ca ne inveti cum sa ne sustinem echipa. Intr-adevar, avem multe de invatat de la galeria voastra. Anul trecut, pare-mi-se, v-am admirat pentru modul in care v-ati exprimat atasamentul solid (contondent, pe alocuri) fata de jucatorii vostri, navalind in vestiar dupa un meci slab facut de ei. Noi, ca provinciali inapoiati ce suntem, apelam tot la metodele vechi: tacere grea ca plumbul dupa un 0-7, aplauze frenetice dupa un 0-1 nedrept (in 9 oameni), mitinguri de protest fata de abuzurile FRF, in fine, anacronisme de-astea. Deh, tot Bucurestiul e fruntea, ce pretentii sa ai de la noi...

mihai_alex
13th August 2008, 10:50
apropo:

Cinci gălățeni pe teren la meciul cu Buzăul


"OȚELARII", IARĂȘI MOLDOVENI


* Timp de un sfert de oră, pe gazonul arenei "Gloria"
au jucat simultan Bourceanu, Cojoc, Ioviță, Ilie și Iorga,
toți gălățeni * Până mai ieri, echipa orașului era plină
ba de străini, ba de ardeleni

Iorga, din Babadag, a prins rădăcini în Galați

Erau la un moment dat un conglomerat de străini: sud‑coreeni, bieloruși, lituanieni, basarabeni etc. Ulterior s‑au transformat într‑un grup format din mulți ardeleni și restul, deci suna totalmente aiurea să‑i faci "moldoveni" doar pentru că reprezentau Galațiul. Alaltăieri, în partida de la Buzău, Oțelul a avut, pentru prima dată după aproape zece ani, simultan cinci jucători din orașul de la Mila 80 a Dunării. Timp de un sfert de oră, între minutele 61 și 76, pe gazon se aflau fundașul Samuel Cojoc și mijlocașii Alexandru Bourceanu, Valentin Ioviță, Laurențiu Iorga și Silviu Ilie. Toți gălățeni sută la sută, cu excepția numită Iorga, născut la Babadag (Tulcea), care s‑a mutat în oraș de la 12 ani.

"Au meritat să fie pe teren"

Petre Grigoraș, antrenorul formației de Liga I, se bucură că a ajuns la o asemenea "performanță". "Iată că reușim să promovăm cât mai multe talente locale într‑o epocă în care toată lumea transferă numai jucători din străinătate. Și noi avem câțiva jucători care vorbesc altă limbă, dar important este să adunăm cât mai mulți gălățeni. Totuși, la mine nu joacă numele sau originea jucătorului, ci numai valoarea, iar dacă cei cinci gălățeni s‑au aflat pe teren înseamnă că au meritat", a explicat tehnicianul Oțelului. Interesant este faptul că la disputa de la Buzău pe banca de rezerve s‑au mai aflat doi gălățeni: Alexandru Avram și Marian Cârjă!

Charon
13th August 2008, 10:56
maur, usor cu agitatia din spatele tastaturii!:)
cat despre semnatura,noroc ca sunt baiat gentil ca altfel semnatura suna cam asa " ma f.t pe miscarea de dreapta romana,pe sobolanii rosii,pe antifa,pe new age ultra,pe rromanii verzi,pe patriotarzi,pe romanii tiganizati........si pe rasisti cu minte ingusta!

p.s. hai loveste tastatura,daca cu gardul nu te poti bate duminica!:ok:

Cristian
13th August 2008, 10:58
Intrebare pentru rapidisti: cati jucatori din lotul rapidului sunt bucuresteni 100% ???

rador
13th August 2008, 11:02
Intrebare pentru rapidisti: cati jucatori din lotul rapidului sunt bucuresteni 100% ???

Bozovic, Boya si Perja...:rolleyes:

Charon
13th August 2008, 11:17
Intrebare pentru rapidisti: cati jucatori din lotul rapidului sunt bucuresteni 100% ???
SPRE SURPRINDEREA TA SUNT VREO 7!:D

Cristian
13th August 2008, 11:20
SPRE SURPRINDEREA TA SUNT VREO 7!:D

Numeste-i :angry:

Charon
13th August 2008, 11:30
Din lot fac parte Herea,Lazar,Grigore,portarul Marinescu,Paun,Dobroiu,Raduta!:)

Cristian
13th August 2008, 11:33
LEGION, eu m-am referit la lotul de la echipa mare, nu Paun, Dobroiu, Raduta... care sunt de la echipa de tineret... ca asa la tineret avem 15 galateni in lot :D

Charon
13th August 2008, 11:39
LEGION, eu m-am referit la lotul de la echipa mare, nu Paun, Dobroiu, Raduta... care sunt de la echipa de tineret... ca asa la tineret avem 15 galateni in lot :D
Pai niciunul nu mai e la tineret,Paun a debutat in meciul cu Bistrita,e singura rezerva a lui Maftei pe dreapta,Dobroiu are deja un an la echipa mare ,are si goluri marcate in liga 1,Raduta e acolo,mereu pe banca de rezerve!

maxx1923
13th August 2008, 13:10
Ce repede s-au inflamat galatenii.Am mai spus,otelu -Rapid meci de 1x2.Am glumit si eu cu voi.Rapidul mereu a avut loc de cate o surpriza cand nu te astepti,asa ca nu e imposibil s-o comita Duminica.Sper sa castige Rapidul si sa avem continuitate in rezultate bune.
Pentru maur85,calcatul ala pe cap ...e mai greu dacat crezi.Sa nu te calci singur ca impotriva noastra n-aveti sanse.daca ar fi fost cu public poate va lasam si pe voi fara vreo brigada.si asa n-aveti decat 3.Noi nu va uram,nici nu va iubim...ne sunteti indiferenti,nu stiu de ce va imflamati atat de mult cand jucati contra Rapidului.

Cristian
13th August 2008, 13:22
Maxx nu ai prins esentialul "ne inflamam cand jucam cu echipele din Bucuresti".

jar reloaded
13th August 2008, 14:09
3-0 scurt ...tac tac....pac pac....casigati voi la noi cand o sa faca ciorile mac mac.

jar reloaded
13th August 2008, 14:14
critiane am vazut eu bine ?la meciul cu otopeni parca te-am ochit pe stadion.tu erai?daca da cum fac sa intru si eu?

andreidaniel
13th August 2008, 14:17
casigati voi la noi cand o sa faca ciorile mac mac.
in ultimile sezoane au cam facut ciorile mac mac :evil:

Charon
13th August 2008, 14:21
Maxx nu ai prins esentialul "ne inflamam cand jucam cu echipele din Bucuresti".
foarte bine!:D

Cristian
13th August 2008, 15:12
critiane am vazut eu bine ?la meciul cu otopeni parca te-am ochit pe stadion.tu erai?daca da cum fac sa intru si eu?

Nu ai ochit bine amice Jar :) Nu ai vazut ce rigori sunt pentru presa ? Am vazut meciu acasa la comp :(

Acreditari pentru FC Otelul - FC Rapid!!
13/08/2008 08:17:27
FC Otelul Galati anunta ca reprezentantii mass-media care doresc acreditari la meciul FC Otelul Galati - FC Rapid Bucuresti sunt rugati sa-si anunte intentia pana sambata, la ora 17.45.

Cererile pot fi trimise la e-mail office@otelul-galati.ro sau la telefon 0236.499.009.

Acreditarile vor putea fi ridicate duminica, in ziua meciului, pana la ora 17.15, de la stadionul "Otelul" (in spatele tribunei I). La intrarea pe stadion si la eliberarea acreditarilor, toti jurnalistii vor fi obligati sa prezinte legitimatia de serviciu.

Deoarece partida se va desfasura fara spectatori, posturile de televiziune, cotidienele si posturile de radio vor putea acredita numai cate o singura echipa, conform art. 33.2 din ROAF. In cazul televiziunilor, vor fi acreditati un reporter + un operator imagine (fara dreptul de a filma imagini pe timpul partidei, exceptie facand reprezentantii GSPTV si Antena 1), iar publicatiile si celelalte organe media un reporter + un fotoreporter.

FOARTE IMPORTANT:

Pe parcursul acestui sezon, niciun alt post de televiziune, cu exceptia GSPTV si Antena 1, nu are dreptul de a introduce in incinta arenei, pe durata partidei, camere de luat vederi, acestea urmand a fi depozitate intr-o incapere special amenajata pana dupa sfarsitul meciului!


Sursa: www.otelul-galati.ro

laurdog
13th August 2008, 15:26
cred ca va castiga Rapid. nu de alta, dar etapa viitoare vine tavalugul in Giulesti:happy:happy

six
13th August 2008, 16:10
bas mi-s curios cu va juca Rapidul cu o echipa buna si in deplasare.....1x2 ;)

Charon
13th August 2008, 17:57
cred ca va castiga Rapid. nu de alta, dar etapa viitoare vine tavalugul in Giulesti:happy:happy
n-am emotii, pentru ca e Rednic acolo,razbunarea ii va intuneca mintea!:)

YoNuTzz
13th August 2008, 18:07
otelul nu a jucat pana acum cu echipe de top
mizez pe rapid :ok:

ultra
13th August 2008, 18:52
Otelul este mai slaba in comparatie cu sezonul trecut. Szekely si Jula erau cei mai buni dupa parerea mea de la galateni. Noi suntem pe val, iar meciul va fi fara suporteri, un dezavantaj pentru gazde. 2 solist, daca nu acum, atunci cand ?

p.s.: vad un optimist pe toate forumurile pt galateni, dar dupa meci vedem cine plange/rade.

laurdog
13th August 2008, 18:55
nu tin minte exact ce a facut Rednic in Giulesti, ca antrenor al lui DINAMO. ma poti ajuta un pic?:drak::drak:
glumesc evident, va fi tare de tot, sa nu va credeti invingatori.
on topic Otelul mi se pare in forma, insa nu cred ca poate castiga meciul asta.

Cristian
13th August 2008, 19:22
Otelul este mai slaba in comparatie cu sezonul trecut. Szekely si Jula erau cei mai buni dupa parerea mea de la galateni. Noi suntem pe val, iar meciul va fi fara suporteri, un dezavantaj pentru gazde. 2 solist, daca nu acum, atunci cand ?

p.s.: vad un optimist pe toate forumurile pt galateni, dar dupa meci vedem cine plange/rade.

Nu cred ca se pune problema de "plans/ras". E chestia sa se joace cinstit, fara parti pris-uri (vezi cazul de la meicul trecut cand Hotzigan a iesit cu scutierii din stadion). FORZA OTELUL !!!!

Tyler Durden
13th August 2008, 20:27
Important e sa participi nu sa castigi,nu?
Vedeti-va mascaricilor de lungul nasului,suporteri mai aroganti n-am mai vazut,si din motivul asta dispretuiesc tot ce tine de rapid.

Si eu disprețuiesc ''telectualii cu ''gandire'' de C.A.P., tractoriștii care emit flatulențe in loc de idei, prostia fudula si selfsuficienta și de aceea nu dau nici doua flegme cu puroi pe tine.

mihai_alex
13th August 2008, 21:17
Tu ai ceva concret de zis vreodata?ai invatat sa debitezi in continuu in jigniri si critici fara nicio baza si aduse absolut fara nici un rost,doar ca sa pari mai interesant si sa agiti spiritele,cu tine bineinteles in centrul atentiei.
Si in numele carui grup te scremi pe-aici?al rapidistilor?nu stiu cum sa-ti spun dar m-as mira ca mai mult de jumatate din ei sa nu se identifice cu caracterizarea ta.
Tu doar arati ca mitocania e la ea acasa in giulesti(asta pe langa multe altele) si f trist e ca ai facut un hobby din asta.

P.S. de ce ti-ai schimbat mesajul?

mihai_alex
13th August 2008, 21:44
Mesajul original:

Si noi disprețuim ''telectualii cu ''gandire'' de C.A.P., tractoriștii care emit flatulențe in loc de idei, prostia fudula si selfsuficienta și de aceea te urim pe tine.
Si eu vorbesc pe langa...esti ipocrit,mai mult si prost si mai ales *******,ce urasc cel mai mult.
Vorbeste in continuare cat vrei din partea mea,chiar nu meriti atentia.

ultra
13th August 2008, 23:49
nu tin minte exact ce a facut Rednic in Giulesti, ca antrenor al lui DINAMO. ma poti ajuta un pic?:drak::drak:
glumesc evident, va fi tare de tot, sa nu va credeti invingatori.
on topic Otelul mi se pare in forma, insa nu cred ca poate castiga meciul asta.


Pana la meciul cu voi mai este ceva timp. In locul tau taceam, la ce lot aveti acum, daca a ajuns Izvoranu sa fie titular :happy:happy:happy. Sa nu o dam in amintiri, ca in ultimii 5 ani avem mai multe succese cu voi. Sry de offtopic, am incredere in baieti. Miroase a titlu.:)

megastar
14th August 2008, 05:58
Daca tot veni vorba de dansat latino, va propun un nume.Stiu ca toti sunteti cu ochii pe Paraschiv.Poate va marca,insa important este sa castigam.Iar cel ce va invinge Rapidul la Galati va fi Viglianti.Aveti ocazia sa il vedeti mai aproape,el e omul de geniu de la Galati.Nu ma refer la cine da goluri,pentru ca pana la urma , din partea mea, poate sa marcheze si Kolev.Insa cel ce gandeste fazele, cel ce da acele pase incredibile, este Viglianti.Apoi il veti descoperi pe Bourceanu,un jucator care in curand va bate la poarta nationalei.Astia sunt cei doi jucatori pe care ii propun spre atentia tuturor.

jar reloaded
14th August 2008, 08:16
pe mine nu ma intdreseaza cine ia titlut si cine nu.eu vreau sa ne asiguram prezenta in uefa sa nu mai patim ca si anul trecut.daca anul trecut nu gafam atat de mult nu mai ajungeam sa fim furati de vaslui.am luat un sab plin de sanctiuni de la comisi asta este traim in continuare.cea care nu isi avea niciun rost a fost suspendarea terenului.popa nu a fost lovit ,dar na ce sa faci cand totul a fost repetat in caz de castigam popa tot pe jos se trantea si ne luau punctele si ne suspendau terenul.a fost o regie mai dezgustatoare decat cea pe care a facut-o steaua cu voi.am uitat sa spun ca la meciul cu iasiul observator a fost un vasluian.cu vaslui avem primul meci cu spectatori si o sa le facem o primire asa cum merita.

Dregan
14th August 2008, 08:48
Ultimii ani ne-au cam batut rapidistii... Insa totul are un final... Sa speram ca asa va fi duminica.

mihai_alex
14th August 2008, 10:03
A fost mai mult o combinatie de ghinion,nervi si hotigan in ultimii ani,dar le vine si lor randul..

ultra
14th August 2008, 12:03
ne-am batut noi nu ei.e o diferenta.noi ne pisham pe ei cel putin la galati si venea o rafala neasteptata din fata.ce sa-i faci.si la acel 0 la 7 ce bine incepusem meciul.

Pana acum s-au disputat 40 de meciuri intre cele doua echipe, 7 egaluri, 11 victorii pt Galati si 22 pt RAPID.


Pe terenul celor de la Galati au fost 20 de meciuri, 4 egaluri, 10 victorii Galati si 6 RAPID.

nr.zece
14th August 2008, 12:33
daca nu joaca si arbitrii pentru rapid ca in etapa trecuta bate otelul
daca...

mihai_alex
14th August 2008, 13:06
Pana acum s-au disputat 40 de meciuri intre cele doua echipe, 7 egaluri, 11 victorii pt Galati si 22 pt RAPID.


Pe terenul celor de la Galati au fost 20 de meciuri, 4 egaluri, 10 victorii Galati si 6 RAPID.

in ultimele 10 meciuri noi avem o victorie iar voi aveti 7...ati recuperat mult
Iar la Galati in ult 5 meciuri aveti 3 vict iar noi 1...ma repet.

acmilan_nutu
14th August 2008, 13:40
1 solist ...In ceea ce priveste partida sunt de parere ca va fi una spectaculoasa deoarece se confrunta 2 dintre cele mai "frumoase" echipe din campionatul acesta.Pacat ca meciul se joaca cu portile inchise ceea ce va fi in dezavantajul Otelului.A mai vorbit un baiat rapidist sa nu taca ca ar fi in avatajul nostru....Cand vreodata a-ti dominat sonor ambianta pe stadionul otelul...Nu imi amintesc...Si la acel 0-7 pentru voi....Am cantat incontinuu....In fine...multi rapidisti ii vezi pe afara doar cand se duc sa-si plateasca netul ..numai zic de deplasari...
In incheiere , am considerat ca ar fi indicat sa aduc aminte un mesaj...al dreq de adevarat
" Daca puricii ar straluci....Giulestiul ar fi las Vegas.."!!

ultra
14th August 2008, 13:41
daca nu joaca si arbitrii pentru rapid ca in etapa trecuta bate otelul
daca...

daca nu iei prazu ce se intampla ?

Tyler Durden
14th August 2008, 13:46
" Daca puricii ar straluci....Giulestiul ar fi las Vegas.."!!

Daca prostia ar aduce bogatie, tu ai putea sa te numesti Bill Gates.

Charon
14th August 2008, 13:48
e plina tara de ultrasi care dau sfaturi!:)

nr.zece
14th August 2008, 14:57
daca nu iei prazu ce se intampla ?

il iei tu cu zotta :D

Lover
14th August 2008, 15:03
1 solist ...In ceea ce priveste partida sunt de parere ca va fi una spectaculoasa deoarece se confrunta 2 dintre cele mai "frumoase" echipe din campionatul acesta.Pacat ca meciul se joaca cu portile inchise ceea ce va fi in dezavantajul Otelului.A mai vorbit un baiat rapidist sa nu taca ca ar fi in avatajul nostru....Cand vreodata a-ti dominat sonor ambianta pe stadionul otelul...Nu imi amintesc...Si la acel 0-7 pentru voi....Am cantat incontinuu....In fine...multi rapidisti ii vezi pe afara doar cand se duc sa-si plateasca netul ..numai zic de deplasari...
In incheiere , am considerat ca ar fi indicat sa aduc aminte un mesaj...al dreq de adevarat
" Daca puricii ar straluci....Giulestiul ar fi las Vegas.."!!

daca puricii ar straluci, capul tau ar fi calea lactee.
si daca neuronii tai ar straluci... creierul tau ar fi o gaura neagra in interiorul caii lactee.

bada_otelul
14th August 2008, 15:57
daca puricii ar straluci, capul tau ar fi calea lactee.
si daca neuronii tai ar straluci... creierul tau ar fi o gaura neagra in interiorul caii lactee.

"Gaurile negre" nu sunt gauri ci corpuri ceresti care din cauza gravitatiei uriase nu lasa nici macar lumina sa le scape.:ok:
Prin urmare te contrazici singur.:yeah:

Icebox
14th August 2008, 16:45
Nu ne permitem noi, care avem o superechipa si un superantrenor sa spunem, 2 solist, dar cata infumurare tipic moldoveneasca. Vedem noi cine plange la final.

Cristian
14th August 2008, 17:41
Nu ne permitem noi, care avem o superechipa si un superantrenor sa spunem, 2 solist, dar cata infumurare tipic moldoveneasca. Vedem noi cine plange la final.

Nu cred ca ne-am infumurat noi pana sa veniti voi cu procente de genu "99% sanse sa castige Rapidul". Deja va vedeti prea sus. Asta e, fiecare isi apara asa cum stie mai bine echipa ce o sustine. FORZA OTELUL !!!:yeah:

ultra
14th August 2008, 17:46
ne-ar fi placut sa avem si noi in lot jucatori ca bogaciu si hategan.

las-o-n biiiip, ca la 7:0 nu a dat Hategan 3 goluri. Cat despre noi rapidistii, avem toate argumentele sa spunem ca vom invinge. Am facut transferuri de valoare vezi J.Cesar, Spadacio ... voi pe Anca :happy . Sunteti mai slabi ca anul trecut, aveti bulan cu forma excelenta a lui Paraschiv, care se va termina.

Cristian
14th August 2008, 17:51
Cristian Rapid... de parca J Cesar si cu Spadacio ala ar fi jucatori arhi-cunoscuti in Europa ??? Ce mai Ronaldinho si cu Christiano Ronaldo, is mici copii pe langa Spadacio asta. Nu ai de unde sa stii cand i se termina "bulanu" lui Paraschiv.

mihai_alex
14th August 2008, 18:44
Nu ne permitem noi, care avem o superechipa si un superantrenor sa spunem, 2 solist, dar cata infumurare tipic moldoveneasca. Vedem noi cine plange la final.

Ai vorbit si tu ca sa nu taci..uita-te la ce-ati spus voi,cata infumurare tipic bucuresteana.super echipa.super antrenor?:mda:

Tyler Durden
14th August 2008, 18:45
Eu zic sa se constituie o comisie compusa din membrii neutrii care sa stabileasca care suporteri sunt mai infumurati.:D

P.S. Oricum la nivel de jucatori si de antrenori am vazut ca exista mai degraba un respect reciproc, decat infumurare.

SAMM
14th August 2008, 18:48
primele puncte pierdute de rapid

dak vor castiga si aici devin principalii favoriti la titlu

ultra
14th August 2008, 19:35
Cristian Rapid... de parca J Cesar si cu Spadacio ala ar fi jucatori arhi-cuno cuti in Europa ??? Ce mai Ronaldinho si cu Christiano Ronaldo, is mici copii pe langa Spadacio asta. Nu ai de unde sa stii cand i se termina "bulanu" lui Paraschiv.


Hai sa ne uitam pe cartea de vizita a lui J.Cesar unde a jucat si luam si de la voi pe alese. Sa vezi diferenta :). El a jucat impotriva Milanului unde a si marcat iar de la voi .. sa iau pe Anca, atacantul titular care nu a jucat la CFR anul trecut 5 partide titular ? Deac a plecat, a expirat imprumutul, Szekely la steaua, Jula ...


Eu spun ca e cel mai greu meci al nostru pana acum, nu am zis ca e o victorie sigura insa avem jucatori mai buni.

mihai_alex
14th August 2008, 19:51
Anca nici n-a mai fost oprit in lotul de 18 pt meciul cu Buzau,deci e un exemplu chiar prost...in rest ii mai avem pe Paraschiv,Viglianti,Jelev,Kolev,Vitalici si Bourceanu

ultra
14th August 2008, 20:03
Anca nici n-a mai fost oprit in lotul de 18 pt meciul cu Buzau,deci e un exemplu chiar prost...in rest ii mai avem pe Paraschiv,Viglianti,Jelev,Kolev,Vitalici si Bourceanu

Kolev nu-i portarul ala de a luat rosu cand a jucat cu noi in Giulesti, a facut hent ? Prietene, parca tu ziceai ca Hategan e arbitru nostru sau ceva gen, bateai apropo. Si eu am zis daca a dat vreo 3 boabe.

bada_otelul
14th August 2008, 20:06
Eu zic sa se constituie o comisie compusa din membrii neutrii care sa stabileasca care suporteri sunt mai infumurati.:D

P.S. Oricum la nivel de jucatori si de antrenori am vazut ca exista mai degraba un respect reciproc, decat infumurare.

Intr-adevar,desi surprinzator,anul asta cele doua echipe au dat dovada de modestie si fair play,mai ales cei de la Otelul care au realizat ca pana acum au avut adversari slabi.Fair playul si modestia sunt chei ale succesului.

bada_otelul
14th August 2008, 20:07
Kolev nu-i portarul ala de a luat rosu cand a jucat cu noi in Giulesti, a facut hent ? Prietene, parca tu ziceai ca Hategan e arbitru nostru sau ceva gen, bateai apropo. Si eu am zis daca a dat vreo 3 boabe.

Nu amice,esti pe langa.Ala era kouha.Te-a pacalit prima litera.Kolev e un portar foarte bun:ok:

mihai_alex
14th August 2008, 20:11
Kolev nu-i portarul ala de a luat rosu cand a jucat cu noi in Giulesti, a facut hent ? Prietene, parca tu ziceai ca Hategan e arbitru nostru sau ceva gen, bateai apropo. Si eu am zis daca a dat vreo 3 boabe.

Nu Kolev e portarul care tocmai a fost convocat in nationala Bulgariei.
N-am zis niciodata ca hategan e arbitrul vostru,e un jeg care face murdariile federatiei,si cam 3 sferturi din meciurile arbitrate de el se lasa cu scandal,si culmea ca are si ecuson FIFA.

STEELMAN
14th August 2008, 20:13
eu nu stiu de ce va agitati atat cu soarecii astia de tastatura,unii n-au vazut rapedo decat la tv...stati si le dati atatea explicatii atatea replay-uri ,ce n-ati inteles,rapidu e lider,e cea mai buna echipa....

Hard
14th August 2008, 20:14
am votat otelul ,sa nu care cumva sa ma dezamagiti

ultra
14th August 2008, 20:23
eu nu stiu de ce va agitati atat cu soarecii astia de tastatura,unii n-au vazut rapedo decat la tv...stati si le dati atatea explicatii atatea replay-uri ,ce n-ati inteles,rapidu e lider,e cea mai buna echipa....

merg la meciuri de la 5 ani [pe teren propriu], acum vrei sa iti dovedesc tie cat de rapidist sunt. aici discutam, nu ne certam, si mai vine cate unul prost ca tine care se crede superior.


nu am zis ca e slab portaru, doar eram curios cum il chema pe acela, stiam ca e strain.

dannyreddog
14th August 2008, 20:26
Cred ca la Galati o sa i se infunde rapiduletului,exceptand echipa campioana,cei din grant au jucat cu echipe doar din partea a doua a clasamentului ca valoare,iar galatenii au demonstrat prin jocul aratat pana acum ca au forta sa incurce unul dintre granzi, mai ales ca vor juca si pe teren propiu...

Moldovenii fac spectacol cand joaca acasa indiferent cu cine joaca,fie cu steaua fie cu otopeni,chiar daca nu castiga tot timpul si sigur si Duminica va fi un joc pe cinste...

Tyler Durden
14th August 2008, 20:27
eu nu stiu de ce va agitati atat cu soarecii astia de tastatura,unii n-au vazut rapedo decat la tv...stati si le dati atatea explicatii atatea replay-uri ,ce n-ati inteles,rapidu e lider,e cea mai buna echipa....
Mama ce ne-a pus la punct superiorul asta, periculosule care esti tu periculos...:sleep:

STEELMAN
14th August 2008, 20:30
exact ce ziceam,soarecii sunt la post,resping fiecare atac....sigur nu pierde rapedo ;)

Tyler Durden
14th August 2008, 20:33
Tu chiar ca ești un taranete obosit cu pretentii de ultraserie învațată la C.A.P., hai marsh la prășit.

ultra
14th August 2008, 20:49
exact ce ziceam,soarecii sunt la post,resping fiecare atac....sigur nu pierde rapedo ;)

hai dativa-in p..a mea de moldoveni cu jucatori de mana a 3-a. o sa vedeti un joc frumos, admirati ca voi la titlu` niciodata nu o sa sperati.

Cristian
14th August 2008, 20:53
Cristian Rapid (valabil si ptr Tyler Durden) te credeam ceva mai echilibrat in comentarii... insa vad ca m-am inselat. Ce m-as bucura sa va bata jucatorii astia de "mana a 3-a" sa vedem atunci ce ai sa mai zici. Unora din voi va face asa o deosebita placere sa faceti niste comentarii fie la betie fie fara sa cunoasteti datele problemei. Nu am sa inchei cu "***" ca nu-mi sta in fire, da mai gandeste-te inainte sa tastezi.

mihai_alex
14th August 2008, 20:54
hai dativa-in p..a mea de moldoveni cu jucatori de mana a 3-a. o sa vedeti un joc frumos, admirati ca voi la titlu` niciodata nu o sa sperati.
Vai de capu` tau de bucurestean,se trezeste unu si te iei de toti.Fac ceva pe jucatorii vostri de mana a 2-a,o sa vedem un joc frumos dar de data asta se intoarce roata.

ultra
14th August 2008, 20:56
am incercat sa vorbesc frumos, poti sa vezi ca la inceput si nici acum nu am dat-o ca batem sigur, nu avem nicio emotie dar majoritatea galatenilor au dat-o in arbitrii si altele. am luat foc cand mi-a zis saracie ala ca nu merg la meciuri. cu cine merita vorbesc frumos si sunt corect, cu tine de exemplu imi face o placere sa schimb replici.

Tyler Durden
14th August 2008, 21:01
Cristian Rapid (valabil si ptr Tyler Durden) te credeam ceva mai echilibrat in comentarii...

Auzi John, eu nu am facut decat sa raspund de fiecare data. Cand mihai alex a vorbit despre rapidisti la modul general i-am raspuns pentru ca m-am simtit jignit. Intre timp am lamurit treaba si e un tip ok si cred ca am gresit si eu fata de el. Acum si marele ultras al pelvisului si vorbeste de ultras de tastarura si evident ca i-am raspuns. Oricum daca e atat de smardoi sa-mi dea un p.m cand ajunge prin Bucuresti ca sa aiba ocazia sa-mi dea un capac, ca deh el e ultras de anvergura si eu doar de tastatura...Oricum eu nu ma consider ultras nici d'ala autentic (ca steelman), nici de tastarura, dar asta nu-nseamna ca nu doresc sa intalnesc un ultras adevarat in carne si oase. :rolleyes:

Cristian
14th August 2008, 21:12
Eu zic sa o lasam asa, vedem cine si ce castiga duminica. Nu va mai agitati atat.

jar reloaded
14th August 2008, 21:29
cristi si tyler are cioc si pene cristii si tyler are cioc si pene cristi si tyler are cioc si pene.hitul verii la radio cioara neagra fm.va batem de va lasam plesuvi cocotatilor.:D

The_Blonde
14th August 2008, 21:32
Pe bune il credeam un tip inteligent pe tyler ,daca ar fi mers si el macar la 5% din meciurile la care a mers steelman , as mai fi zis sa spuna ca are pretentii de ultras de c.a.p , dar asa? de ce pana mea nu recunoasteti , nu va incurajati echipa decat la meciurile de acasa in cel mai bun caz ... "orasenilor"

cat despre cristian rapid , trenuie sa invete sa respecte parerile unora care merg de 15 ani pe stadioane , 15 ani fiind varsta pe care "iluminatia" sa o poseda

TaciAcolo
14th August 2008, 21:34
arbitru hategan?:D bate rapidu destul de lejer

ultra
14th August 2008, 22:16
Pe bune il credeam un tip inteligent pe tyler ,daca ar fi mers si el macar la 5% din meciurile la care a mers steelman , as mai fi zis sa spuna ca are pretentii de ultras de c.a.p , dar asa? de ce pana mea nu recunoasteti , nu va incurajati echipa decat la meciurile de acasa in cel mai bun caz ... "orasenilor"

cat despre cristian rapid , trenuie sa invete sa respecte parerile unora care merg de 15 ani pe stadioane , 15 ani fiind varsta pe care "iluminatia" sa o poseda

16 :happy

STEELMAN
14th August 2008, 23:34
oooooooooo,iote cat timp am fost la bere(taranii din galati mai au si alte ocupatii nu doar sa stea paznici pe forum) soriceii si-au facut datoria,tata cei ce v-ati atacat inseamna ca va simtiti eu am specificat ca sunt unii care n-au vz giulestiul decat la tv,dar de la etichete gen taran prost etc sau ultras(ma cunoasteti de vreundeva???) e cale lunga.daca as continua in linia acida si abstracta pe care ati inceputo ar insemna sa ma cobor la nivelul unor purtatori de dresuri dar chiar nu-mi bat capul asa ca faceti ceea ce stiti mai bine si se obisnuieste mai mult in cercurile visini

maxx1923
15th August 2008, 00:15
auzi la ei,sunt multi Rapidisti de tastatura.....pai cand voi mergeti in deplasari 200 spuneti ca ati fost multi.Rapidistii cand se duc 500 in deplasare spun ca au fost putini.Rapidistii de obicei cunosc fotbal,istoria clubului...etc.Daca am fi fost suporteri pentru cupe si flori tineam cu ceauseii de la steaua sau dinamo.Cand ati batut in Giulesti v-au aplaudat toti Rapidistii,la voi se injura si se huiduie din primul pana in ultimul moment.Duminica este meci de 1x2,dar avem motive sa fim indreptatiti sa credem in victorie.Daca mai vorbiti si de unii cu cioc si pene...se supara multi de la voi din oras.FORZZA RAPID!!!

maxx1923
15th August 2008, 00:20
steelman,daca tot te dai interesant si acid in ce scrii....vezi ca "inceputo"se scrie corect inceput-o.nu vreau sa te simti jignit sau prea bagat in seama, dar tu ai "inceputo".:happy:happy:happy:happy:happy

STEELMAN
15th August 2008, 00:44
:| m-ai prins ce mai...stiu f bine cum se scrie cumetre.. chiar m-am dezobisnuit de pe mess,iar la ce am scris mai sus singurul tau argument e liniuta aia despartitoare si ce dreq nu mai e corect gramatical(ia vezi ce mai gasesti daca tot o faci pe profu' de romana) si toti cauti nod in papura;hai tata ca deja o dam in diverse si chiar nu-mi plac tiganelile astea ieftine?voua???

maxx1923
15th August 2008, 02:01
n-o fac pe proful ,nu sunt dinamovist.m-a deranjat caterinca ta ieftina la adresa Rapidistilor si am vrut sa te taxez un pic.am mai spus-o si altor galateni.n-am nimic cu voi,dupa meciul asta sa bateti tot ce intalniti pana la meciul retur cu noi...dar sunteti minoritari la voi in oras.va depasesc numeric stelistii(din spusele unora,m-as bucura sa nu fie asa) si este un pic rusinica.daca faceti pe durii,cu ei incepeti nu cu NOI!!!

Cristy RVD
15th August 2008, 02:16
Cred ca la Galati o sa i se infunde rapiduletului,exceptand echipa campioana,cei din grant au jucat cu echipe doar din partea a doua a clasamentului ca valoare,iar galatenii au demonstrat prin jocul aratat pana acum ca au forta sa incurce unul dintre granzi, mai ales ca vor juca si pe teren propiu...



sigur ca da ... otelul a avut meciuri mult mai grele decat rapidul.Otopeniul si Gazarii sunt echipe de temut.Gloria si Farul nu o sa faca baremul.

ON: 2 solist,spectaculos.

Charon
15th August 2008, 07:13
FORZA RAPID!:yeah:
p.s. jar reloaded,tata,Cristi si Tyler au,nu "are"!

Dregan
15th August 2008, 07:57
E clar... rapizii sunt tari la gramatica. Bai baieti intrati pe forum la Academia daca vreti sa demonstrati ceva. Aici se discuta strict despre meciul de duminica.

megastar
15th August 2008, 08:19
Acum eu nu stiu de ce noi stam si ne certam aici, intr-un campionat in care oricum clasamentul il fac altii.De cand vasluienii ne-au facut-o, eu am inceput sa cred ca oricat de buni am fi nu ne-ar lasa astia in veci sa castigam campionatul.De aia ma bucur pentru fiecare meci al echipei mele, indiferent de rezultat.

jar reloaded
15th August 2008, 08:20
:D legion daca nu era prea evident(se pare ca nu,cel putin pt tine)era o ironie.ironizam gramatica tiganeasca:D.baieti se aproprie meciul si ne batem degeaba pe aici in texte.totul se decide pe teren.daca castigam o sa ma bucur ca dupd orice alta victorie.in caz de infrangere in niciun caz nu imi fac harakiri .cel mai bun in ziua meciului sa castige.

Tyler Durden
15th August 2008, 09:23
E clar, sunteti mai buni, cel putin pe net...:rolleyes:

Cristian
15th August 2008, 09:30
Lasa ca o sa dovedim cat suntem de buni si pe teren. :ok:

stiintacv
15th August 2008, 11:27
x2

Icebox
15th August 2008, 13:03
Eu cred ca aveti probleme, astia cu solistu', ori va place cuvantu'. Asta nu e meci de solist, daca doriti duceti-va la pariuri cu pronosticuri de-astea ca nu pasioneaza pe nimeni. Pe forum "se fac" discutii nu pronosticuri. E meci de 1 X 2 - ca oricare altul.

Si Steelman, stai draguta linistit, crezi ca esti singurul peluzist de pe forum :( Oh, trebuie sa fii intr-adevar foarte singuratic, atunci de ce mai stai la discutii cu "tastaturistii"? :o:

Nico21
15th August 2008, 18:17
Cam penibili galatenii,daca tinem cont ca in ultimii ani le-am dat cel putin vreo 20 de goluri...doar intr-un sezon vreo 11...:D:D:D:D

bogdanz_vs
15th August 2008, 18:39
2 bate rapidu

Cristian
15th August 2008, 20:25
Cam penibili galatenii,daca tinem cont ca in ultimii ani le-am dat cel putin vreo 20 de goluri...doar intr-un sezon vreo 11...:D:D:D:D

Penibil esti tu "amice". Ia te rog putin respect, sau nu stii sensul termenului "respect".de 3-3 la Galati si 3-3 in Giulesti ai uitat ?? Saracu Maftei, isi blesteama zilele :happy

Sunchase
15th August 2008, 20:55
Nu putem avea vreo problema cu o echipa de genul otelul. 0-2 scurt

ultra
15th August 2008, 21:59
Penibil esti tu "amice". Ia te rog putin respect, sau nu stii sensul termenului "respect".de 3-3 la Galati si 3-3 in Giulesti ai uitat ?? Saracu Maftei, isi blesteama zilele :happy

In locu vostru taceam, de 2 ani nu ne-ati mai dat gol pe propriul vostru teren. Si ati luat la goluri ... :headbang:

Cristian
15th August 2008, 23:00
Nu putem avea vreo problema cu o echipa de genul otelul. 0-2 scurt

Vai mai bine nu ne-am mai prezenta.. asa aere ca ale voastre nici ca mi-a fost dat sa vad vreodata. Voi echipa super-mega-bigo fantastica :happy:happy


In locu vostru taceam, de 2 ani nu ne-ati mai dat gol pe propriul vostru teren. Si ati luat la goluri ... :headbang:

Nu conteaza, noi ne-am sustinut echipa si la 0-7, voi ce ati fi facut la asemenea scor ??? Marii suporteri ai Romaniei.

Nico21
15th August 2008, 23:03
Penibil esti tu "amice". Ia te rog putin respect, sau nu stii sensul termenului "respect".de 3-3 la Galati si 3-3 in Giulesti ai uitat ?? Saracu Maftei, isi blesteama zilele :happy



De agentul 0-11 ai auzit?:happy:happy:happy

bada_otelul
15th August 2008, 23:18
De agentul 0-11 ai auzit?:happy:happy:happy

De jucatori inconjurati de zeci de garoi fiorosi dupa 3-3 ai auzit?Cica erau "cei mai minunati" suporteri din Romania,aia care sunt alaturi de echipa nu pentru cupe si flori ci pentru culori si cand colo ei la 3-3(de 2 ori in 2 ani) isi bagau jucatorii pe sub autocar.In locul tau taceam.Uita-te bine amice la istoria echipei pe care te lauzi ca o sustii din dragoste fata de culori si o sa observi ca de-a lungul timpului ati suferit voi umilinte mult mai mari decat noi.Noi la 0-7 ne incurajam echipa in timp ce voi la 7-0 abia daca miscati buzele desi conduceati.Si ca sa vezi ce PROST informat esti,Otelul n-a avut acel 0-11 cu care te mandresti in niciun sezon.!3-10 da,0-11 niciodata ;)
Dar ce pretentii sa ai de la un "suporter" care tine cu o echipa ca sa aiba cu ce se lauda pe forum.Exact ca "milioanele" de stelisti de care tot radeti voi.

Nico21
15th August 2008, 23:41
http://img79.imageshack.us/img79/954/2006110520otelulrapid20yq6.jpg (http://imageshack.us)

Cristian
15th August 2008, 23:46
Nu mai exista tabela aia argesene, daca asta ai vrut sa arati...

Nico21
15th August 2008, 23:47
Nu mai exista tabela aia argesene, daca asta ai vrut sa arati...



:):):):lol:sa nu dati in icter,de la poza asta...

BacauHooligan
15th August 2008, 23:52
x2 ... in afara de vreo echipa din capitala nu vad o alta echipa care sa bata rapidu dupa ce a aratat pana acum !

bada_otelul
15th August 2008, 23:56
:):):):lol:sa nu dati in icter,de la poza asta...

Un sfat: stiu ca voi va ingropati cu tot felul de "comori" ca asa e obiceiul la voi.Pune-ti poza cu tabela aia pe care scrie gazde-oaspeti 0-7 intr-o rama aurita sa o iei cu tine pe lumea cealalta ca vad ca esti foarte atasat de ea.Roaga-ti piranda si puradeii sa nu uite cea mai mare realizare a vietii tale,aceasta poza afisata mai sus.Si in spirit sapantesc roaga-i sa-ti scrie pe mormant: "Un garoi aici sade/Si cu el si zero sapte".:headbang:

Nico21
16th August 2008, 00:09
Un sfat: stiu ca voi va ingropati cu tot felul de "comori" ca asa e obiceiul la voi.Pune-ti poza cu tabela aia pe care scrie gazde-oaspeti 0-7 intr-o rama aurita sa o iei cu tine pe lumea cealalta ca vad ca esti foarte atasat de ea.Roaga-ti piranda si puradeii sa nu uite cea mai mare realizare a vietii tale,aceasta poza afisata mai sus.Si in spirit sapantesc roaga-i sa-ti scrie pe mormant: "Un garoi aici sade/Si cu el si zero sapte".:headbang:




Hihihi...am avut dreptate...asta deja a dat in icter !!!:happy:happy:happy:happy...pacat ca nu se joaca cu spectatori pe Ghencea II...

bada_otelul
16th August 2008, 00:24
Hihihi...am avut dreptate...asta deja a dat in icter !!!:happy:happy:happy:happy...pacat ca nu se joaca cu spectatori pe Ghencea II...

Meciul e la Galati,nu in ghiulesti:ok:
Aaaaaaaaaaaa,iertata fie-mi ignoranta: ce mi-e ghencea ce mi-e giulesti.Acelasi tip de indivizi gasesti si intr-o parte si in cealalta.
"Asta" iti spune noapte buna tie si vocilor din capul tau:ok:

Hard
16th August 2008, 00:33
ma,dar de ce trebuie sa va aratati frustrarea si sa vorbiti de stelisti atunci cand joaca otelul cu rapid ? stiti foarte bine ca pentru voi,caruta e metrou , dar daca nu sunteti si fuduli ... mai bine v-ati rezuma la aceasta partida si nu ati mai raspunde la provocarile rapidistilor,dandu-le peste nas cu rezultatul de duminica :ok:

andreidaniel
16th August 2008, 01:34
Ce s-au incalzit spiritele p-acilea.Sper ca animozitatile de pe forum ,sa nu se transpuna pe teren si sa fie un meci ''fair''.Si bineinteles, sa nu deraieze Rapidul ;)

STEELMAN
16th August 2008, 10:48
http://img79.imageshack.us/img79/954/2006110520otelulrapid20yq6.jpg (http://imageshack.us)

http://www.youtube.com/watch?v=j3VlkT41d_4
otelul nu inseamna doar un 0-7.si nici nu ascundem aceasta infrangere

Cristian
16th August 2008, 10:51
Hihihi...am avut dreptate...asta deja a dat in icter !!!:happy:happy:happy:happy...pacat ca nu se joaca cu spectatori pe Ghencea II...

****** o sustine pe steaua ma... Vezi sa nu borasti de atatea aere ca-ti mai nasti un rapidist.:lol:

Nico21
16th August 2008, 11:44
Ce vrajeala pe asta micu'...se stie foarte bine faptul ca Galatiul e oras stelist...

Cristian
16th August 2008, 11:45
AI fost tu prin Galati ma scarba mica borata in Arges ??? Daca Galatiul e oras stelist, atunci Buzau si cu Oradea si cu Constanta cum mai sunt ma minte de soarece ???

Nico21
16th August 2008, 11:53
AI fost tu prin Galati ma scarba mica borata in Arges ??? Daca Galatiul e oras stelist, atunci Buzau si cu Oradea si cu Constanta cum mai sunt ma minte de soarece ???




Bey trepadusule,cand eram eu prin Galati,tu nici pe teava nu erai...orasul de la Dunare este literalmente un "catun" (nu te supara...aveti unul dintre cele mai urate orase din tara) stelist...voi otelarii sunteti o minoritate acolo...tu nu ai vazut ca daca bagi odata un "**** Steaua"fluiera tot mini stadionul?:):):)

Cristian
16th August 2008, 11:59
Ba rahat de pitestean, daca bagam "**** steaua" fluiera mini stadionul ?? :happy:happy:happy Da stadionul ala din tiganie ce e ma ? Acolo unde incap numai 9000 de "suporteri". Nici nu s-a strigat "**** steaua" la meciul din sezonul trecut. 80% din stadion era otelar, 15% stelist 5% au venit si ei sa vada un meci. Iar tu nu stii o chestiune, avem un orasel mai catun decat "catunul Galati" numit Braila care e plin de stelisti. Hai ciao ca esti prea prost pentru secolul asta.

mihai_alex
16th August 2008, 12:18
Bey trepadusule,cand eram eu prin Galati,tu nici pe teava nu erai...orasul de la Dunare este literalmente un "catun" (nu te supara...aveti unul dintre cele mai urate orase din tara) stelist...voi otelarii sunteti o minoritate acolo...tu nu ai vazut ca daca bagi odata un "**** Steaua"fluiera tot mini stadionul?:):):)

Nu stiu cum sa-ti pun dar n-ai minte nici cat unul de 10 ani,practic esti un ratat daca tu pana la varsta asta n-ai invatat sa fii rational si echilibrat.
Chiar te rog sa vii pe stadion(13500 de locuri e mini?) si sa strigi **** steaua ca sa vezi ce se-ntampla,si daca nu te fluiera niciunul,sau mai mult incep sa strige si altii, arunca-te in Dunare si scapa-ne de prostia ta.

Nico21
16th August 2008, 12:19
Bai pestisor,trebuie sa simti mandria ca vine Marele Rapid sa iti calce gazonul duminica...si mai usor cu miloaga pe tricourile lui Spadacio,Boya,Cesihna si Julio Cesar,ca baietii le au luate pe inventar !!!:):):):)

Cristian
16th August 2008, 12:20
Zi rapid, steaua si dinamo si trage apa :cry:

mihai_alex
16th August 2008, 12:21
Ca vine otopeniul sau rapidul pentru noi tot una-i.Ati devenit deodata importanti cu 3 victorii?

Charon
16th August 2008, 12:23
zapuseala mare,coane!:D
o bere rece la terasa,rezolva problema!:yeah:

bada_otelul
16th August 2008, 12:26
Bey trepadusule,cand eram eu prin Galati,tu nici pe teava nu erai...orasul de la Dunare este literalmente un "catun" (nu te supara...aveti unul dintre cele mai urate orase din tara) stelist...voi otelarii sunteti o minoritate acolo...tu nu ai vazut ca daca bagi odata un "**** Steaua"fluiera tot mini stadionul?:):):)

Sa inteleg ca atunci cand nu se arunca bucati de ciment catre adversari si arbitri inseamna ca sustinem echipa adversa?Dar ce sa te astepti de la un garoi.Cand erai tu prin Galati...raspandeai un miros pestilential prin urmare te-au gonit cu viteza 1.Pentru (semi)analfabeti ca tine iata definitia din dex a cuvantului catun: CĂT'UN, cătune, s.n. 1. Grup de asezări țărănesti care nu constituie o unitate administrativă, cu un număr de locuitori mai mic decât al unui sat. 2. (Reg.) Pădurice, hățis, desis. [Pl. si: cătunuri] - Cf. alb., scr. katun.
Croncane,ia zi sincer cand ai fost tu la un meci Otelul-steaua ca sa poti vorbi de ce se intampla cand se striga "m..e steaua"?Ca nici macar in 2006 cand au fost multi stelisti nu au fluierat decat aia din galeria stelei.

Charon
16th August 2008, 12:29
un peste la gratar merge mai bine!:D
eu zic sa cautam terase,televizoare,ca pe net nu se mai vede!

Hard
16th August 2008, 12:38
vin urat mirositorii la Galati ,v-ati pregatit ? :) (remember damful venit dinspre galeria oaspete in meciul din sezonul trecut)
oricum ,Galatiul e de 1000 de ori mai frumos decat Pitesti.asta stie si Nico,dar vrea doar sa va provoace .... :D

bada_otelul
16th August 2008, 12:42
Putin offtopic: galateanca Viorica Susanu in tandem cu Georgeta Andrunache a cucerit a doua medalie de aur a Romaniei la olimpiada!:no1:no1:no1

Cristian
16th August 2008, 12:45
Am pus poza si dincolo la topicul olimpiadei.
http://img93.imageshack.us/img93/6007/image08161150tv9jp1.jpg (http://imageshack.us)

Cristian
16th August 2008, 12:55
vin urat mirositorii la Galati ,v-ati pregatit ? :) (remember damful venit dinspre galeria oaspete in meciul din sezonul trecut)
oricum ,Galatiul e de 1000 de ori mai frumos decat Pitesti.asta stie si Nico,dar vrea doar sa va provoace .... :D

Nu au de ce sa vina :D Stadionul mai e inchis si etapa asta cu rapidu... :no:

Nico21
16th August 2008, 13:14
vin urat mirositorii la Galati ,v-ati pregatit ? :) (remember damful venit dinspre galeria oaspete in meciul din sezonul trecut)
oricum ,Galatiul e de 1000 de ori mai frumos decat Pitesti.asta stie si Nico,dar vrea doar sa va provoace .... :D

Mah,sigur damful nu venea de la tine,caras stricat?:):):)

Hard
16th August 2008, 13:28
Nu au de ce sa vina :D Stadionul mai e inchis si etapa asta cu rapidu... :no:

mai bine ... cred ca cei mai fericiti sunt locuitorii de la PS-uri , data trecuta au stat cu geamurile inchise in timpul meciului.

Datenshi
16th August 2008, 14:27
mai bine ... cred ca cei mai fericiti sunt locuitorii de la PS-uri , data trecuta au stat cu geamurile inchise in timpul meciului.

Sigur nu era de la vopseaua ta de par?

ultra
16th August 2008, 17:16
cine-s babuinii astia?ia sa-ti aduci aminte cum era sa fie linsat coman la ultimul meci de la Galati.oricum astia pe care i-ai enumerat se pot arara fara probleme pentru ca nu-i cunoaste nimeni,doar vre-un rasist sa ii umple de flegme.dar bine chestiile asta nu prea au importanta.

aiurea ca nu jucati cu suporteri, luati si voi un autograf de la J.Cesar, ala care a dat golul contra Milanului, da ma ala valoros si mic, tehnic.

Cristian
16th August 2008, 17:52
Da asteapta tu pana voi lua eu autograf de la ala care a dat gol Milanului :cry:

Marius.B
16th August 2008, 17:57
A: Coltescu Sebastian (Craiova)
A1:Sovre Octavian (Oradea)
A2:Onita Aurel (Constanta)
R: Ionita Andrei (Bucuresti)
Obs:Pascu Romeo (Brasov)
Grigorescu Nicolae (Timisoara)

Cristian
16th August 2008, 18:52
Imi aduc aminte de un meci arbitrat de Coltescu cu Rapidu cand jucam pe Dunarea,, 3-3 :) si 2 penalty-uri pentru Otelul, joc spectaculos, Coltescu cu un arbitraj impecabil :D

ultra
16th August 2008, 22:32
in postul recent sters ii dadeam putina lamaie. si ziceam ca e arbitrul cainilor.

Tyler Durden
16th August 2008, 22:52
S-o spune, dar sa nu anticipam.

Hard, ce faci ma, ai ajuns la concluzia ca pana la urma Otelul merita mai multa dragoste din partea ta? :D

bada_otelul
16th August 2008, 23:14
Imi aduc aminte de un meci arbitrat de Coltescu cu Rapidu cand jucam pe Dunarea,, 3-3 :) si 2 penalty-uri pentru Otelul, joc spectaculos, Coltescu cu un arbitraj impecabil :D

Nu coltescu ne-a arbitrat si in celebrul meci de cupa cu brasovul la ploiesti?:headbang:

Rossi
16th August 2008, 23:55
hai mah nu mai va certati atat ... sa faceti un X , ca sa fie toata lumea multumita :P:P:P

ultra
17th August 2008, 00:27
hai mah nu mai va certati atat ... sa faceti un X , ca sa fie toata lumea multumita :P:P:P

eventual vreo 3 eliminari de la noi, 2 accidentati :)

Icebox
17th August 2008, 00:56
Nu-mi place etapa pana acum, au castigat numai gazdele :confused:

ultra
17th August 2008, 01:16
si in deplasare doar Rapidu :)) asta e farmecu nostru :D

andreidaniel
17th August 2008, 02:14
Trebuie sa castigam neaparat ca atat Steaua,cat si Dinamo au castigat la pas.Ma ingrijoreaza pofta de gol a dinamovistilor :no:

megastar
17th August 2008, 08:47
La fel putem sa zicem si noi.Pentru a tine pasul trebuie sa invingem Rapidul.In plus Paraschiv trebuie sa mai inscrie cel putin odata pentru a fi in continuare lider detasat in clasamentul golgheterilor.

Charon
17th August 2008, 09:35
puneti si voi cateva site-uri unde se vede meciul,se pare ca majoritatea sunt blocate!:headbang:

YoYoyOi
17th August 2008, 09:40
incearca aici (http://fanfotbal.net/gsptvlive.html)


mai baieti, ce-i aici? Olimpiada injuriilor si jignirilor? :shocked: va rog sa va calmati, altfel nu va vad bine...

Cristian
17th August 2008, 10:34
Olimpiada oamenilor obisnuiti care injura :D:D Asteptati sa vina meciul cu steaua :drak:

megastar
17th August 2008, 10:42
O daaaaa.Cu Rapidul e doar o mica incalzire.Cu rapidistii nu avem multe de impartit,insa e deranjant modul superior cum se exprima.Cu stelistii insa ne leaga vechi iubiri.

Tyler Durden
17th August 2008, 10:59
Yoyo, performanta apare acolo unde exista adversitate.:D

_marion_
17th August 2008, 11:17
over +2

andreidaniel
17th August 2008, 11:40
over +2

Pentru Rapid,nu? :D

aurasul
17th August 2008, 11:50
bate otelul cu 2-1

AxinTe
17th August 2008, 12:53
am mare incredere in galateni, deci sper sa fie un 1x.

megastar
17th August 2008, 15:17
Se poate sa dezamagim noi prietenii nostri dinamovisti ....?

Aurel.D
17th August 2008, 15:53
O sa fie un meci foarte interesant...dar sper ca jucatorii sa isi vada doar de fobal, fara sa vedem altercatii, etc...O victorie a Otelului le-ar mai taia din elan rapidistilor inaintea meciului de saptamana viitoare..:D Oricum, cred ca va fi un meci frumos

bada_otelul
17th August 2008, 16:11
Aur la sol.Bravo Sandra!
Ce bine le sta americanilor in spatele nostru:drak:
O ora si 45 de minute pana la meci.Indiferent de rezultat alaturi de Otelul.:ok:

Cristian
17th August 2008, 17:30
Normal Bada ca indiferent de rezultat vom ramane alaturi 100% de OTELUL. FORZA OTELUL !!!!!!!

iulian_1976
17th August 2008, 18:10
Otelul este prima echipa ce pune probleme din prima repriza Rapidului.

Cred ca Otelul este in stare sa marcheze Rapidului dar chiar si un egal obtinut este un rezultat pozitiv ptr Otelu.

YoYoyOi
17th August 2008, 18:20
da' Corsicanu ce cauta in tribune? :o:

Cristian
17th August 2008, 18:21
Ce plm cauta jegu ala de Corsicanu la meci ??

YoYoyOi
17th August 2008, 18:30
o fi ceva oficial si nu stim noi :groggy:

cinebelu
17th August 2008, 18:31
"Antenorul dinamovist i-a atacat dur pe oficialii giuleșteni, despre care spune că au fost cu ideea ca el să nu poată asista la meci după ce făcuse drumul București-Galați în această dimineață special pentru a vedea partida rivalei
(...)
Observatorul partidei, Romeo Pașcu, l-a dat afară pe tehnicianul dinamoviștilor, Mircea Rednic din stadion, pentru că nu era trecut pe lista care permitea accesul, meciul jucîndu-se cu porțile închise" :rosu:
http://www.dinamovisti.ro/stiri/7397/rednic-rapidistii-ma-vor-pomeni-toata-viata-lor.htm

Hai Otelu! Rapizii se pare ca si-au cam luat lumea-n cap si trebuie readusi cu picioarele pe pamant.
O infrangere astazi si inca una in Giulesti etapa viitoare :yeah:

Tyler Durden
17th August 2008, 18:31
E mascota echipei.

cinebelu
17th August 2008, 18:33
Rapidul cam inoata-n aparare

Lover
17th August 2008, 18:37
Ce plm cauta jegu ala de Corsicanu la meci ??

ce "plm" te intereseaza pe tine ? scuza pentru infrangere ? fara Corsicanu` ati fi castigat, nu ?

Cristian
17th August 2008, 18:40
Da ce "plm" e oficial jegu ala sau ce cauta ???? Nu e scuza in caz de infrangere, da nu e corect.

Tyler Durden
17th August 2008, 18:42
Pai e cat se poate de corect, atata timp cat clubul alcatuieste o lista cu persoanele care pot intra din partea Rapidului si daca Gigi a facut presiuni sa fie pus pe lista...nu vad care-i problema?

iulian_1976
17th August 2008, 18:46
:D ...si totusi pare a fi in stare Otelul sa scoata cel putin un egal.

Rapidul din ce cunosc are o cadere pe final.:D

Cristian
17th August 2008, 18:54
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL OTELULL !!!!!! Paraschiv GOOLLLLLLL !!!!!!!!!

purpleheart
17th August 2008, 18:55
GOOOOLLLL Paraschiv !!!

iulian_1976
17th August 2008, 18:55
Gooooooooooooooooool:D:D:D

YoYoyOi
17th August 2008, 18:56
fantastic e Paraschiv asta :shocked:

iulian_1976
17th August 2008, 18:58
In general Rapidul joaca mai slab cu cat ne indreptam spre finalul meciului
...asa sa fie ?:D

moty
17th August 2008, 18:59
iar Paraschiv? Bravo baieti!

cinebelu
17th August 2008, 18:59
Ce gol fantasic! Bravo Paraschiv. 1-0 :cheer:

Cristian
17th August 2008, 19:00
Ce faza are Costin Sergiu din lovitura libera... :(

laurdog
17th August 2008, 19:03
ce i-ati facut fratilor lui Paraschiv asta? mama, ce stachie a dat :groggy:

Lover
17th August 2008, 19:03
hai Peseiro cu Herea <-> Andrade !!!!!!

Cristian
17th August 2008, 19:03
Paraschiv e "dopat" cu fotbal :D:D

Bumbescu
17th August 2008, 19:04
Corsicanu in delegatia oficiala a Rapidului:happy
Super Paraschiv.....

laurdog
17th August 2008, 19:05
unde se gaseste dopingul ala? sa-i dam si noi lui Cristea (printisorul)!!!!!

Cristian
17th August 2008, 19:06
Lasa Laure ca vine Paraschiv si va arata :cry:

cinebelu
17th August 2008, 19:06
Acusi vine si golu 2. Rapid inoata in aparare, s-a vazut si etapa trecuta..

Corsicanu a putut fi trecut pe lista, Rednic nu! :rosu:

Bumbescu
17th August 2008, 19:08
Nici unul nici altul nu aveau ce cauta acolo.

Duba
17th August 2008, 19:08
Corsicanu in delegatia oficiala a Rapidului:happy
Super Paraschiv.....

Si se mai mira unii de ce li se spune t . . . . . i din Giulesti.

cinebelu
17th August 2008, 19:10
Rednic de ce nu?! Este un oficial care venise sa urmareasca adversarul sau direct din etapa viitoare

laurdog
17th August 2008, 19:11
ahaaaa, gata gluma intra "vestitul" pitbull :happy:happy
Cristi, pana la meciul cu noi, se taie.:D

Tyler Durden
17th August 2008, 19:12
Mie nu mi-e rusine cu Corsicanu, e tigan si interlop, dar nu a traficat niciodata Rapidul asa cum au facut alde Elias, Jean Pavel, John sau altii care au supt cat au putut de la club.
Sper macar o remiza sa mai scoatem.

laurdog
17th August 2008, 19:14
cred ca.......NU, Tyler!!!!!! 2-0!!!!

Cristian
17th August 2008, 19:14
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL OTELUL ... Iorga GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!!!

purpleheart
17th August 2008, 19:15
2-0 !!!

iulian_1976
17th August 2008, 19:15
Goooooool:D:D:D

cinebelu
17th August 2008, 19:15
Acusi vine si golu 2. Rapid inoata in aparare, s-a vazut si etapa trecuta..

:)

Bumbescu
17th August 2008, 19:16
Mie nu mi-e rusine cu Corsicanu, e tigan si interlop, dar nu a traficat niciodata Rapidul asa cum au facut alde Elias, Jean Pavel, John sau altii care au supt cat au putut de la club.
Sper macar o remiza sa mai scoatem.

Onestul sef de "famiglia" tiganeasca:happy

2-0:D

YoYoyOi
17th August 2008, 19:16
sa-mi trag ceasul :D

Tyler Durden
17th August 2008, 19:17
Onestul sef de "famiglia" tiganeasca:happy

2-0:D

Cu Rapidul a fost mereu onest.;)

Na, visul frumos s-a spulberat.:headbang:

Prome
17th August 2008, 19:19
poate mai intra inca un gol sa continue Paraschiv cu dublele :D

alexuuBZ
17th August 2008, 19:19
bravo otelul..galatenii se indreapta serios spre victorie :D

TaciAcolo
17th August 2008, 19:21
niste anonimi brazilenii de la rapid :D:D ... bravo otelului:ok:

laurdog
17th August 2008, 19:21
victoria au obtinut-o deja. singura problema e scorul.
PS 2-1, hai ca e misto

iulian_1976
17th August 2008, 19:22
Cum spuneam Rapidul a doua repriza si in special finalul de meci scade mult.

Otelul Galati este un exemplu cum poti forma o echipa alcatuita din cativa straini , doi trei cu expierenta si restul juniori adusi fara a fi fiul lui,varul lui, neamul lui....:D

La Otelul este o vedeta de la Cluj care nici nu prinde primul 11, Cojoc,Ilie,Bourceanu nu prea ii dau voie:D

Poti sa faci o echipa si fara milioane de euro:D

Cristian
17th August 2008, 19:23
Mda 2-1 :(

sebastianstis
17th August 2008, 19:23
stie careva unde se poate vedea meciul ?

Cristian
17th August 2008, 19:24
stie careva unde se poate vedea meciul ?


La televizor...

laurdog
17th August 2008, 19:24
Cum spuneam Rapidul a doua repriza si in special finalul de meci scade mult.

Otelul Galati este un exemplu cum poti forma o echipa alcatuita din cativa straini , doi trei cu expierenta si restul juniori adusi fara a fi fiul lui,varul lui, neamul lui....:D

La Otelul este o vedeta de la Cluj care nici nu prinde primul 11, Cojoc,Ilie,Bourceanu nu prea ii dau voie:D

Poti sa faci o echipa si fara milioane de euro:D
nu, nu poti, daca ai pretentii europene. Otelul, face ce poate in limita bugetului, dar nici nu au aspiratii prea inalte.

sebastianstis
17th August 2008, 19:26
La televizor...

:) un link pentru net....:confused:

cinebelu
17th August 2008, 19:27
stie careva unde se poate vedea meciul ?

cool-tv.net. trebuie sa descarci insa plugin-ul sopcast sau ultima versiune wm

@iuliane
nu prea le nimeresti, de data asta se pare ca Rapidul joaca mai bine pe final, fortati de rezultat :D

sebastianstis
17th August 2008, 19:30
cool-tv.net. trebuie sa descarci insa plugin-ul sopcast sau ultima versiune wm

@iuliane
nu prea le nimeresti, de data asta se pare ca Rapidul joaca mai bine pe final, fortati de rezultat :D

am incercat....dar nu functioneaza....mersi

cinebelu
17th August 2008, 19:30
pfoai, ce ratangii. 3 singuri cu portarul si nu s-au hotarat cine s-a bage in ate :D

YoYoyOi
17th August 2008, 19:31
am incercat....dar nu functioneaza....mersi

http://fanfotbal.net/gsptvlive.html