PDA

View Full Version : ONLINESPORT sau cind nu stii cit e ceasul...



ricky
22nd May 2004, 23:42
Singura mea sansa pentru a ma documenta, am crezut, este ONLINESPORT !
Atunci cind am avut ocazia le-am facut publicitate !
Dar...
Inca de la inceputul-inceputului, ONLINESPORT a dat dovada de amatorism cras in anumite sectoare !
Exemplu : intra si vezi LIGIILE "actualizate" !
Cindva, "domnii" de la ONLINE m-au trimis la...culcare : ca as fi beat (au zis niste lingai de moderatori la critica mea cind ei...criticau SITE-uri straine !) !

Ca cei de la ONLINE vor sa cistige un ban pe munca...usoara e...normal !
Am intilnit, in peregrinarile mele, SITE-uri romanesti neactualizate de saptamini sau luni de zile !
Ieri, mi-am exprimat nemultumirea, in gluma, suspendindu-l pe cel care (nu)actualizeaza SITE-urile cu rezultatele din campionatele straine !
Rezultatul ? MESAJUL MEU A FOST STERS !

Nu e de mirare ca "sefii" ONLINE incurajeaza pe UNII moderatori care "radiaza" mesajele care nu incep cu "mult stimate si iubite " !

In urma cu vreo citeva saptamini, pe acest considerent, mi-am cerut radierea din cadrul MODERATORILOR !
Nu s-a infaptuit !
Am promis chiar ca voi duce la bun sfirsit intocmirea clasamnetelor concursului PC MAGAZINE pe care l-am inceput dar...nu ma mai pot...misca natural in "troaca" unei parti a moderatorilor !

Exista unii de pe ONLINE pe care nu-i itereseaza decit mesajele si minutele petrecute pe SITE, nu si calitatea "muncii" !
Pe anumite sectoare, ONLINE a devenit un fel de "lauda tie !" sau...un cult al personalitatii unora !
Ce e mai rau si mai grav : personal, anumite...nickuri se simt datoare sa sara in apararea unora !
SITE-ul va avea doar de pierdut !
In ziua de azi, cind concurenta de calca pe...calciiie, nu e usor sa ramii.."fruntsia" !

Peste tot si peste toate, indiferent de ce se va intimpla, voi continua sa fac o propaganda benefica ONLINESPORTULUI !
Pentru ca o merita !
Intr-o comunitate asa de mare e normal ca oamenii sa fie de pareri deosebite !
Dar, fidel principiului (pe care foarte rar il incalc!), mai bine fac loc altuia cu...bocancii mai mari ! :ok:

P.S. Stimati...ONLINE, v-as sfatui sa nu stergeti mesajul ! :p

fia
23rd May 2004, 05:17
Exista unii de pe ONLINE pe care nu-i itereseaza decit mesajele si minutele petrecute pe SITE, nu si calitatea "muncii" !
Pe anumite sectoare, ONLINE a devenit un fel de "lauda tie !" sau...un cult al personalitatii unora !
Ce e mai rau si mai grav : personal, anumite...nickuri se simt datoare sa sara in apararea unora !
SITE-ul va avea doar de pierdut !
Sincer si eu am observat ca ma deranjeaza ceva: ma pun dimineata in fata calculatorului, si intru pe onlinsport. dau si eu ca tot omul pe "New Posts" si ce vad: o groaza de threaduri de "cearta", in general la sectiunea "Universitatea Craiova" sau pe aceeasi tema. Deja a devenit foarte plictisitor sa vad mesaje de 1-2 ecrane in care fiecare explica cine stie ce (in nici un caz ceva legat de fotbal) care a sters posturi care e clona si asa mai departe.
Noroc ca mai sunt o groaza de topicuri bune... (sper sa nu se strice si alea) ca altfel onlinesport ar incepe sa fie parasit din ce ince de mai multi utilizatori.

Bafta in continuare!

Vadim
23rd May 2004, 11:36
Ricky, eu am citit mesajul tau si nu l-am sters. Nu stiu cine a facut-o. Asa e, clasamentele sint in urma la campionatele straine.

Blue
23rd May 2004, 17:22
vadim, n-ai intzeleg cateva lucruri:

1. nu-ti sint dusman, nu vreau raul nimanui, vreau doar sa fiu respectat cat timp si eu i-am respectat pe altii.
vazand limbajul si amenintarile lui Edmond la adresa mea desi intrasem total intamplator intr-o discutzie in care este evident ca atitudinea lui este de prost gust

2.Eu intzeleg ca nu-tzi convin unele remarci, chiar daca sint corecte, ma refer la ajax ,edmond..... oameni sintem. Da respecta totusi unele reguli minime de conduita, indiferent de orice, trebuie sa ne purtam omeneste intre noi .
In disputa cu Ryder si mai ales cu mine, Edmond a gresit grav si a sters enorm de multe mesaje care nu era cazul iar asta a facut-o din motive de.... dinu paturica :D

Te asigur ca daca atitudinea ta dar mai ales cea a lui Edmond va fi una normala veti primi acelasi respect. Crezi ca poti intzelege chestia asta?
crezi ca Edmond poate sa treaca prin filtrul ratziunii actziunile lui(in special stersul fara discernamant al mesajelor) ?

Vadim
23rd May 2004, 17:28
Care Ryder? Acel user nou care are IP identic cu Sorin? Ryder a fost banat din cauza asta. Sa intre Sorin cu numele lui. Dupa ce l-am banat pe Ryder, Sorin si-a facut clona Ajaxfan si apoi Tornado1. Toate sint banate. La inca o clona il banez si pe Sorin. Eu inca astept sa veniti voi cei 7-8 prieteni.

Blue
23rd May 2004, 17:34
vadim, tu intzelegi despre ce-ti vorbesc eu acum?

Vadim
23rd May 2004, 18:23
Tu nu intelegi ca voi nu aveti nici o credibilitate din motivele pe care le-am scris mai sus? Nu inteletgi ca degeaba te plingi ca mesajele sint sterse, din moment ce asta este prevazut in regulament si deseori scrii aceleasi lucruri intr-o alta forma? Tu si prietenii tai care isi fac 3 conturi pe zi?

Blue
23rd May 2004, 18:42
:D chiar, oare cu cine imi inchipuiam eu ca vorbeasc aici si ma gandeam ca s-ar putea chiar sa priceapa ..... :D trebuia sa ma fi gandit ...
deci nu putem discuta
ok , cum vrei

Vadim
23rd May 2004, 20:05
Uite cum sta treaba, zilele astea am avut multa treaba si am fost destul de solicitat pe toate planurile. Poate nu am avut timp sa iti citesc mesajele cum trebuie, m-a enervat iar insurectia de clone simbata venite din partea lui Sorin sau a voastra, din Canada - ca sa ma limitez numai la forum. Recunosc ca am fost mai "golan" decit tine, desi situatia a fost pina acum invers si apreciez ca nu ai sarit calul, desi naravul iti e acelasi, nu te-ai schimbat.

Iti propun sa deschizi un thread pe Sugestii si sa scrii acolo punctual problemele tale, pentru ca ma oboseste sa baleez intre threaduri cu aceleasi subiect. Sa scrii acolo, cu exemple, ceea ce te-a deranjat la Edmond, sa pui mesajele sterse, sa scrii propunerile tale punctual. Sa vorbesti in numele tau, nu mai aduce vorba de alte persoane despre care nu stii sau te faci ca nu stii. In masura timpului, daca poti respecta ceea ce te-am rugat aici, promit sa vorbim la obiect luni-marti.