PDA

View Full Version : Ce programe folositi pentru a face site-uri?



Sw BryAnna
16th August 2006, 18:46
va rog...e urgent si nu am idei..vreau ceva bun usor si gratuit...
ziceti-mi si d unde pot sa-l iau...
plizzzzzzzzzz [-o<

Datenshi
17th August 2006, 17:54
Nimic nu e bun si gratuit.
Incerca in notepad daca tii neparat totusi. :D

tuxie
13th September 2006, 17:52
In general, mie mi-e mai mult decat suficient Eclipse (http://www.eclipse.org), cu add-on-urile de rigoare pentru debugging la Perl/PHP dupa caz. Plus suportul de versioning systems (CVS && SVN) care pentru mine a fost 'delicios'. Nu te astepta sa aiba facilitati vizuale, gen Dreamweaver & friends.
Totusi cred ca Eclipse vs. teorema lui penny va obtine castig de cauza pentru cei care au inteles la ce ma refer. Mediul a fost dezvoltat de catre IBM pentru Java, insa poate fi extins pentru orice prostie va trece prin minte, cu conditia sa ii intelegeti API-ul si sa aveti ceva habar de Jav(r)a.

Kainsashiki
16th September 2006, 09:37
incearca Coffee Cup Html Editor 2006

TheIceMan
10th November 2006, 17:34
Visual Studio.NET, nu e ieftin, dar super pentru asp.net.

tuxie
10th November 2006, 20:11
Visual Studio.NET, nu e ieftin, dar super pentru asp.net.

And it sucks for everything else.

TheIceMan
10th November 2006, 20:16
And it sucks for everything else.

nope, nu se pote zice asta, doar nu e proiectat sa lucreze cu 'everything else', e ca si cand ai incerca sa bagi motorina intr-un motor pe benzina.

btw, cu Macromedia Dreamweaver sau Macromedia Flash poti face site-uri php ?

daca vrei sa iti dau satisfactie: FrontPage sucks.

tuxie
10th November 2006, 20:19
nope, nu se pote zice asta, doar nu e proiectat sa lucreze cu 'everything else', e ca si cand ai incerca sa bagi motorina intr-un motor pe benzina.

btw, cu Macromedia Dreamweaver sau Macromedia Flash poti face site-uri php ?

Cred ca pentru coding-ul unui site in php mi-e suficient un vi sau un nano. Hai, fie, un notepad.

Kainsashiki
10th November 2006, 20:22
pe vremea cand faceam, foloseam Coffee Cup Html Editor si ma ajutam cu Adobe Photoshop.

Acum m-am lasat de asa ceva:D

TheIceMan
10th November 2006, 20:22
Cred ca pentru coding-ul unui site in php mi-e suficient un vi sau un nano. Hai, fie, un notepad.

ok, dar pentru asta nu poti zice ca Dreamweaver sucks, nu?

tuxie
10th November 2006, 20:25
ok, dar pentru asta nu poti zice ca Dreamweaver sucks, nu?

Din punct de vedere al "let's do it visual", Dreamweaver cred ca e cel mai ok editor interactiv. Asta DACA vrei un editor visual-kind. Eu si dreamweaver il foloseam in code-developer mode, sau cum i-o mai zice. Raman la eclipse.

ensic
17th April 2008, 07:20
Eclipse e superb, eu il folosesc in special pentru ejb/java dar merge fara greturi pentru o groaza de limbaje!

Brady_12
20th May 2008, 15:59
Eu folosesc Frontpege...e simplu pentru incepatori, dar am ceva experienta si pe Macromedia Dreamweaver MX 2004, si as vrea sa incerc si Adobe Dreamweaver cs3!:evil: