PDA

View Full Version : Dinamo - FC UNIREA



MaPaX
22nd May 2004, 23:10
Dinamo - FC UNIREA, duminica de la ora 17:00 in direct pe Romania 1

Catalanul
23rd May 2004, 00:21
sper sa va razbunati pe javre
dar aveti grija cu arbitrii ca, cu siguranta va vor fura si pe voi pe fata

ADelPiero
23rd May 2004, 13:30
ce sa facem bai frate :)
chiar la dinamo .. hai sa fim seriosi ...
ne dau si aia vreo 4-5 boabe si dupaia le aducem acasa... :mda:

V25
24th May 2004, 18:08
De acum, sa zicem merci daca batem Petrolul. Oricata incredere am avea si oricat de imprevizibil ar fi fotbalul, haideti sa fim seriosi... Cine dintre cei implicati direct mai pun osul la ultimele 2 meciuri? Hai sa treaca si asta si sa ne vedem sanatosi anul viitor in A, in Alba Iulia, pe Cetate.
Si oricat de dinamovist as avea sufletul, inima e tot Unirea, speranta moare ultima .. Si eu sper intr-o victorie in Groapa. Da' cred ca nici de ne-ar arbitra Corpodean n-am reusi asta. Doamne ajuta sa ma-nsel!

ADelPiero
25th May 2004, 01:17
V25 imi place cum gandesti... :ok:
as vrea sa te cunosc :p

HaoTic
25th May 2004, 09:25
Cred ca ultimul lor gand este sa bata Dinamo. Si daca bat campiona, prin absurd, sa retrograzeze in B?

V25
25th May 2004, 10:59
Poate daca scoatem un rezultat bun cu campionii, se intareste ideea ca meritam sa fim in A. Cu toate ca s-a demonstrat asta de mai multe ori. Sa dispara odata ideile cum ca Unirea e echipa conjuncturilor...

V25
25th May 2004, 18:10
V25 imi place cum gandesti... :ok:
as vrea sa te cunosc :p
Eu, ADelPiero draga, am deosebita placere si mandrie de a te cunoaste deja! :headbang: :evil: :ciocan:
Pupici

ultra_alba
25th May 2004, 21:26
duminica o sa fie un meci anost pe care Dinamo il va castiga cu 3-1

V25
28th May 2004, 16:01
Antrenorul Alex Pelici nu va miza pe serviciile lui Iurişniţi, suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene şi T. Moldovan, accidentat, condiţii în care primul „11” al ardelenilor ar putea arăta astfel: (12) Ţurcaş - (2) Jercălău, (19) C. Ciobanu, (6) Adr. Popescu, (4) Bumb, (26) C. Bar – (7) Paleacu, (23) D. Miclea, (13) N. Grigore – (14) Ov. Maier, (10) Găldean
Partida va fi arbitrată de Anton Heleşteanu – Iaşi, Florin Hâncu – Braşov şi Eugen Pârvulescu – Mediaş, rezervă Marius Constantinescu – Craiova, supervizaţi de Valentin Alexandru – Ploieşti şi Nicolae Rainea – Galaţi.În altă ordine de idei, albaiulienii se pare că au promisă o primă record e 150.000 de dolari din partea lui Gigi Becali, pentru a-i încurca pe elevii lui Ioan Andone, dar „rămâne ca şi noi să fim în stare să-i luăm. Vom juca în primul rând pentru noi şi vă asigur că nu ne vom da la o parte”, a afirmat „căpitanul” Alin Paleacu, un jucător care din sezonul viitor, la fel ca şi Iurişniţi, ar putea face parte din lotul lui Dinamo. Cele două autocare cu suporteri vor pleca spre Bucureşti duminică dimineaţă, la ora 9.00, din spatele arenei „Cetate”. Vineri, „alb-negrii” şi-au primit salariile, iar astăzi, înaintea plecării spre Capitală, conducerea a promis că le va achita şi o parte a restanţelor din prime de joc...

ADelPiero
28th May 2004, 16:13
infrangere sigura :D
....poate apare o "surpriza surpriza" si facem un egal :ok:

MaPaX
28th May 2004, 16:33
Sper sa facem egal si sa nu fie blat!

ADelPiero
29th May 2004, 17:12
Jucătorii echipei Apulum Alba Iulia au plecat în jurul orei 15.00, spre Bucuresti, în vederea meciului cu Dinamo, desi initial au refuzat să efectueze deplasarea.
Fotbalistii de la Apulum au avertizat conducerea clubului că nu vor pleca spre Bucuresti, dacă nu li se vor achita drepturile financiare restante.
Jucătorii au plecat spre Capitală numai după ce au purtat o discutie cu presedintele Consiliului de Administraţie al grupării din Alba Iulia, Emanoil Savin, care le-a promis că la sosirea la Bucuresti vor primi suma de 50.000 de dolari, reprezentînd o rată contractuală.

MaPaX
30th May 2004, 10:32
Au intarziat 5 ore :)

Sper ca totul sa fie bine, macar un egal ceva :P
HAI UNIREA /hello

ultra_alba
30th May 2004, 20:40
Am fost la meci, din pacate diferenta de scor a fost cam mare.Cel mai bun de la noi fara indoiala Paleacu,nu am jucat chiar asa de rau dar inca o data greselile din aparare si neatentia de la finalizare au fost factorii care a dus la aceasta diferenta de scor.Per ansamblu eu zic ca nu ne-am miscat rau si sper ca baietii in ultimul meci sa faca spectacol cu Petrolul

V25
31st May 2004, 10:20
Macar ai fost la meci. Cred ca atmosfera a fost superba. Cel putin, la TV asa s-a vazut. Ma bucur ca e Dinamo campioana tarii, dar m-a durut diferenta de scor. Urasc 5-1 asta de la Arges! :) Si ete, cine e cine a fost omul potrivit la locul potrivit sa dea golul de onoare...... Nu mi-as fi imaginat....