PDA

View Full Version : Ce se intampla cu biliardul in Romania?



Birdy83
16th August 2006, 13:41
Pt mine este o mare dilema: cum se face ca daca mergi seara , mai ales in wekend intr-o sala de biliard (idm, texas, london, sereno, afterdark) este plin de lume, deabia mai gasesti cate o masa libera , deci interes pt acest sport este din plin, dar de partea cealalta este asa un mare dezinteres din partea federatiei si asa de mare lipsa de sponsori , competitii , concursuri de amatori si profesionisti.
De ce nu ia nimeni biliardul in serios pt ca este un sport fascinant si spectaculos si nu se mista nimic dupa 17 ani de la revolutie in acest sens?
De ce Romania este o tara din lumea a treia a biliardului?
Am intrat pe forumuri internationale de biliard si am aflat ca in multe tari exista o gramada de ligi de biliard , locale, regionale, nationale, pe diverse niveluri in genul ligilor de fotbal A,B,C, D. Acolo lumea participa la competitii in fiecare saptamana, la noi NIMIC, ZERO!!!!
RUSINE FED ROMANE DE BILIARD!

fuzze
16th September 2006, 14:14
cred ca nu ai ochi sa vezi

Birdy83
18th September 2006, 10:18
cred ca nu ai ochi sa vezi

Ce vrei sa spui?
Omule anul acesta nu s-a mai organizat campionatul national de catre federatie!!!
Ti se pare normal??????

fuzze
19th September 2006, 09:40
federatia nu mai organizeaza concursuri ptr. ca este ocupata cu vanzarea meselor si accesoriilor. logic

Birdy83
19th September 2006, 12:07
Mie nu mi se pare deloc logic.
Daca vor sa vanda mese sa lase federatia la altcineva.