PDA

View Full Version : Preseason 2008



Sinisther
8th August 2008, 09:56
Aseara au fost primele meciuri din presezon

Rezultate:

Chiefs@Bears 24-20
Saints@Cardinals 24-10
Jets@Browns 24-20
Ravens@Patriots 16-15
Giants@Lions 10-13


Nu am vazut decat rezumatele deocamdata dar am si eu o intrebare

Who the Hell is David Clowney?

campuscodi
8th August 2008, 10:47
Who the hell is Brett Ratliff ?



Ai urmarit si tu meciul celor de la Jets smekere !!!!! :)))))

georgebz
8th August 2008, 11:08
Who the Hell is David Clowney?

a fost la voi in roster anu trecut , draftat de GB

campuscodi
8th August 2008, 12:25
a fost la voi in roster anu trecut , draftat de GB

Kick returnerul !!! Nr 11 parca. I-l stiam din Madden.

Sinisther
8th August 2008, 12:45
asta chair ca nu stiam ... pai atunci Jets sunt un fel de Minnesota Vikings a AFC-ului :P ... tot ce pun Packers pe liber ii iau ei :drak:

Zabriskie
8th August 2008, 13:14
Fascinant sa vezi cate un Qb din asta necunoscut cum prinde un meci mare in presezon, problema lor e ca pe postul asta e cel mai greu de luptat pt playing time. Ma mir ca nu l-au incercat deloc pe Erik Ainge.

Exceptional si returnul lui Figurs

Sinisther
8th August 2008, 16:30
chestia asta cu meci mare la un QB in presezon e un pic discutabila ... mai ales in primul meci cand rosterul e inca de 80 de oameni si joci impotriva echipei a 3-a sau a practice squad-ului. La un WR o ruta bine alergata e o ruta bine alergata .... iar cand ai 2 de 70+ yarzi pt 2 TD-uri in acelasi meci nu poti sa spui ca e doar o situatie favorabila. Se va vedea la meciurile urmatoare ce se ca intampla cu "performerii" acestor meciuri.

Legat de meciurile ramase .... pa langa meciul celor de la Packers ma intereseaza sa vad ce vor face 49ers. Is curios daca predictia mea ca J.T. O'Sullivan va fi starterul la inceputul sezonului in San Francisco va fi corecta.

packman_gb
9th August 2008, 18:37
Cam surprize in prima jumatate de etapa din PRE...:|

Zabriskie
9th August 2008, 18:54
presezonul nu conteaza, de aia sunt multe surprize.

campuscodi
10th August 2008, 01:03
Citat de pe site-ul celor de la Jets:

In fact, the “NY” cap that Favre wore on the sidelines during the preseason opener against the Browns on Thursday sold out in three hours online. Shipments of those are arriving hourly.

packman_gb
10th August 2008, 18:57
Mai da-l in.......e un tradatorX(, de ce nu a ramas sa mai joace daca simtea ca poate, a facut tot circu asta. Bine macar ca nu sa dus la unele din rivale.

anthynidiany
10th August 2008, 22:48
Pacat nu am reusit sa vad meciurile, dar is bune si rezumatele.
Dar ce meci o facut Titanii :)

campuscodi
11th August 2008, 00:08
Rams-Titans 13-34

anthynidiany
11th August 2008, 00:25
Pai stiu ... de aia ma si zis :D
Niste actiuni de toata frumusetea cu Johnson si Young in prim plan :)

packman_gb
12th August 2008, 20:44
Cam surprize...nu prea ma intereseaza asa de mult meciurile din preseason, dar sunt destul de interesante ca se ruleaza jucatorii, dar pofta nu e aceeasi. Mai avem un pic si incepe SHOW-UL ;)!!!

campuscodi
14th August 2008, 23:50
http://packers.com/news/stories/2008/08/13/2/
Cititi acel articol. Este foarte interesant.

Se pregateste cumva o noua dominatie in tactica defensiva in NFL si disparitia DT-lor.
Defensiva 2-4-5. 2DE, 4LB, 2S si 3CB

georgebz
15th August 2008, 09:27
dupa trick-play-ul de la 1:26 , Eagles au urcat multe pozitii in topul echipelor urate de mine :headbang:

http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80a040b9

georgebz
19th August 2008, 16:58
ce receptii si ce return a reusit Hixon aseara pentru Giants ... :D daca nu ati vazut urmariti rezumatul pe nfl.com

Zabriskie
19th August 2008, 19:30
O sa fie nebunie anul asta cu returnurile, ar fi interesant de vazut TD'urile din return pe seazoane, cred ca ce a fost anul trecut a spulberat tot. Acum toti pun mare pret pe special teams, datorita celor de la Bears si a lui Hester. Vezi returneri draftati foarte devreme ca Ginn sau Dexter Jackson...

campuscodi
19th August 2008, 21:13
Pai nu e normal. Marv Levy a spus odata: " Special temas is a third of the game"

Nu el l-a promovat intens pe Steve Tasker.

Bronco
19th August 2008, 22:50
Pai nu e normal. Marv Levy a spus odata: " Special temas is a third of the game"



Ba e normal...in cel mai bun, sau rau caz intr-un meci poti vedea si un kick return si un punt return duse in TD...dar asta se intampla numai odata intr-un meci, nu o sa se intample la fiecare kick return sau punt return... Se pune prea putin accent pe kick si punt return... Eu zic ca astea sunt unele din cele mai spectaculoase faze intr-un meci

campuscodi
19th August 2008, 22:51
totally agree

Bronco
19th August 2008, 23:01
ce receptii si ce return a reusit Hixon aseara pentru Giants ... :D daca nu ati vazut urmariti rezumatul pe nfl.com

Anul trecut Shanahan l-a dat afara in mijlocul sezonului pentru k scapase mingea la un kick return si avea destule droped passes... Acum, uite ce face pentru Giants... Uneori nu-l inteleg pe Shanahan. Ca de exemplu, de ce il avem in echipa pe Patrick Ramsey ca backup QB... L-as prefera pe Cullpeper, la felul in care a jucat Ramsey sezonul trecut!

little_earl
19th August 2008, 23:18
nu de hixon s-a lovit kevin everett? ala de era sa ramana paralizat? :P

Bronco
19th August 2008, 23:27
Ba da, parca el returna atunci si l-a lovit gresit... Parca, nu sunt sigur... Oricum, in momentul asta, Hixon isi face treaba mult prea bine. Sa vad si eu cine va fi kick returnerul la Broncos anul asta si ce rezultate va avea.

campuscodi
20th August 2008, 00:18
I ajuns cutitul la os. Ca sa muncesti cu suflet trebuie sa fii si concediat macar odata de undeva.

Bronco
20th August 2008, 10:54
I ajuns cutitul la os. Ca sa muncesti cu suflet trebuie sa fii si concediat macar odata de undeva.

Cred ca mai mult decat orice vrea sa ii dovedeasca lui Shanahan ca a facut o greseala.... Si poate nu numai lui... E un baiat de treaba, totul e sa fie sanatos si sa joace bine.