PDA

View Full Version : Am problema cu memoria



TheMentalist
8th August 2008, 00:25
Din ce cauza tot imi creste memoria fara sa bag nimic in calculator. Ma puteti ajuta?

delaparis
8th August 2008, 00:44
ai uitat ceva ?

TheMentalist
8th August 2008, 12:40
Eu am doua partitii: C si E. In :C am Windowsu. Si acolo tot imi creste memoria. Nu am mai bagat nici un program acolo de doua saptamani. Am aceasta problema cu memoria de o saptamana. Pana acum memoria mi-a crescut cu 2 Gb fara sa bag nimic in :C.

delaparis
8th August 2008, 13:15
cred ca ai un virus

Datenshi
8th August 2008, 17:51
Daca ti-a imbunatatit memoria, probabil e ceva de genul Lecitina.Win32.Agent.dcc sau Trojan-Unturadepeste.JS.Multi.ca... :D

/joke

TheMentalist
8th August 2008, 19:15
Si este ceva grav?:D

Kooler
9th August 2008, 00:00
Pai de ce nu te uiti ce este de ocupa atat? Daca e in windows incearca sa faci un Disk clean-up la c: poate o fi niste fisiere temporare. Scaneaza si de virusi.

Catalanul
9th August 2008, 00:01
format C:\ e solutia :drak: :D

TheMentalist
9th August 2008, 17:08
Am scanat de virusi. O sa dau clean-up la :C.

andreidaniel
9th August 2008, 18:01
1.windowsul isi face backup la fisiere,care este absolut inutil.Click dreapta pe My Computer/Propreties/System Restore/Turn off...
Dupa aia poti sa-i mai dai un disk cleanup
1.Dai un disk cleanup pentru fiecare partitie.In mod normal ar trebui doar in partitia cu windows sa-ti gaseasca fisiere care sa le stearga(fisiere temporare si de pe net,fisiere vechi comprimate etc)

3.ultima solutie:reinstalarea windowsului

georgebz
10th August 2008, 18:05
Eu am doua partitii: C si E. In :C am Windowsu. Si acolo tot imi creste memoria. Nu am mai bagat nici un program acolo de doua saptamani. Am aceasta problema cu memoria de o saptamana. Pana acum memoria mi-a crescut cu 2 Gb fara sa bag nimic in :C.


te uiti cumva la meciuri pe net ?

TheMentalist
10th August 2008, 19:16
te uiti cumva la meciuri pe net ?

Da. Dar de 3 zile nu mi-a mai crescut memoria:D Sper nici sa nu mai creasca:)

georgebz
10th August 2008, 19:51
si mie imi baga fisiere temporare in : C:\Documents and Settings\xxxxxxx\Local Settings\Temp cand ma uit pe la meciuri cu Sopcast sau Tvants ... dupa ce ma uit intru acolo si le sterg

Hertz
22nd August 2008, 01:27
format C:\ e solutia :drak: :D


Cum poti sa spui asa ceva?E posibil doar daca nu ai OS-ul instalat in partitia C:\ altfel cum mama nabii sa formatezi partitia in care iti e instalat sistemul atat timp cat el ruleaza?:rosu:

Sergio_D
22nd August 2008, 17:27
A spus el cumva ca trebuie sa formateze partitia din Windows? Bine frumos poate formata de pe CD-ul de reinstalare al Windowsului.

Adrian81
8th August 2010, 11:08
poate se face update la unele programe

goushaliru1
8th August 2010, 11:10
e memoria cache,ca sa acceseze alea mai rapid data viitoare cand intra .nu iti face probleme,te duci la options in browser si ii dai delete browsing histlory si bifezi si temporary files