PDA

View Full Version : Ce este "Suporter"?



Vadim
17th April 2003, 23:47
Locul de intalnire al suporterilor echipelor din Diviziile A si B.

In acest forum oricine poate deschide un grup de discutii pentru fiecare echipa din Diviziile A si B. O data ce, de exemplu, se va deschide un subiect "Steaua", acela va ramane fix, iar acolo vor avea locul de discutie toti fanii Stelei. Vor discuta probleme de "bucatarie interna", iar suporterii altor echipe vor putea vedea si ei cam care este pulsul in alte parti.

Dupa un timp, cei mai activi si decenti suporteri vor deveni moderatori.

Gabriel
18th April 2003, 00:23
Excelenta idee. Deci sa inteleg ca acest forum..va contine doar 16 subiecte ? Uite...eu am facut subiect pt. Timisoara. Ce se intampla cu el..daca echipa retrogradeaza ?

Vadim
18th April 2003, 04:36
In mod normal, echipele care vor retrograda vor fi sterse. Daca totusi comunitatea de suporteri va fi deja formata, atunci la vom lasa. Mi se pare cel mai corect.

07Ex
18th April 2003, 08:03
Intr-adevar o idee excelenta. Bravo Vadim!

Gabriel
18th April 2003, 10:35
Nu mi se pare corect sa fie sterse subiectele echipelor ce retrogradeaza. Poate unii oameni au muncit si si-au dat silintza sa posteze.
Cel mai bine....sa fie inchise acele subiecte !

nick
20th April 2003, 22:46
Ideea mi se pare foarte buna.Sa vedem ce reactie vor vea ceilalti utilizatori.
Eu mi-as permite sa deschid un subiect pe tema "Universitatea Craiova".Sper sa nu se supere nimeni.

Ayrton
22nd April 2003, 11:29
Foarte buna ideea!

Insa referitor la forumurilor echipelor ce vor retrograda, eu propun sa fie pastrate, si asta o spun nu pentru ca Dinamo e in zona nisipurilor miscatoare, ci pentru faptul ca si daca esti in a doua divizie poti avea suporteri, nu este o conditie obligatorie sa ai echipa in prima liga!


cei mai activi si decenti suporteri vor deveni moderatori pentru echipa lor
Vadim, ma ofer eu sa fiu moderator pe subiectul "Dinamo Bucuresti"; ce zici, mi se accepta dorinta asta?

FatFrumos
19th June 2003, 19:32
Daca aveam puterea eu unul nu ti-as da puterea pentru ca mai ai de invata ca om nu ce stii......

FatFrumos
19th June 2003, 21:55
Ieppy merita mai mult ca tine ayrtoane......

baubau
1st July 2003, 01:56
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana sticky ca sa-l citeasca toti si sa inteleaga despre ce este vorba pe Suporter

ViolaBoy
7th July 2003, 05:33
daca e doar pentru divizia a cum de sunt si dej, u cluj , cfr cluj pe lista si otelul galati, a picat, parca era vorba ca se inchid forumulile la echipele care pica si cele care nu fac parte din divizia a, sau sa schimbat regula?

ady_azzuro
26th July 2003, 18:42
Cred ca numai echipele cu traditzie merita forum aicea :yeah: :yeah:

Edgar
26th July 2003, 23:00
Ar trebui sa le stearga un admin. Sunt unii care nu se obosesc sa citeasca sticky-ul asta si deschid topic-uri pentru echipa favorita. Pai poate tin si eu cu... Vanju Mare... e in divizia B parca. :D

Blue
27th July 2003, 10:47
Uite ca nu ma gandisem sa intru aici si sa polemizez, dar zau cu nu pot sa va intzeleg, ady_azzuro,edgar,viola boy.
Cu ce va deranjeaza daca apar si alte echipe care sint in divizii inferioare? Vi se pare ca devine lista prea lunga sau de ce? :D :D :D Mie mi se pare frumos ca pe langa echipele consacrate sa apara si cite un suporter al unui formatzii mici, poate chiar necunoscute si sa deschida un topic cu echipa lui preferata , sa dea informatii.Probabil ca nu vor fi multi care sa scrie acolo dar e o sursa de informatii.
Dar frumos este ca cel care deschide acel topic sa fie chiar suporter al acelei echipe , sa ne dea situl internet, date despre echipa etc.
Cine e curios sa citesca intra. Uite eu nu cred ca asi raspunde ca nu stiu prea multe despre Vanju Mare dar asi citi daca ar apare un topic cu acea echipa care sa contzina informatzii interesante.
SINT PENTRU APARITZIA TOPICELOR CU ORICARE DINTRE ECHIPELE ROMANESTI SI SINT IMPOTRIVA STERGERII VREUNUI TOPIC PE MOTIV CA NU E ECHIPA IN DIVIZIA A SAU CA NU SINT MULTI SUPORTERI AI ACELEI ECHIPE.

Ciudat e cand deschid suporterii unei echipe doua subiecte sau mai multe despre aceeasi echipa.MI-am dat si eu cu parerea cu v-ati dat si voi

ady_azzuro
27th July 2003, 15:15
Da ma blue dar forumurile sunt construite de oameni care nu sunt suporterii echipei respective :D :D .
Sunt suporteri de exemplu din transilvania shi tzin cu gloria dar mai fac forum shi llu' cfr cluj unirea dej etc.
Ce ar fi sa facem shi noi lu' exstensiv electro, pandurii , vanju mare :P ,
echipe de divizia b :D :D , ca tot olteni sunt ca shi noi :happy :happy

EDMOND_
27th July 2003, 18:36
Azzuro , pentru Vanju Mare s-a oferit Edgar ( nu stiu cum s-a gandit tocmai la echipa asta ....) !!!!!

ady_azzuro
27th July 2003, 19:03
Yo o sa fac atuncia pt exstensiv shi pt pandurii
:D :D :yeah: :yeah:
Shi electro pt memoria lui petre deselnicu care a fost presedinte acolo.

EDMOND_
31st July 2003, 15:40
Cred ca e o polemica inutila ! Iar un forum il faci daca simti tu ca este nevoie si ai ceva de spus , nu-ti programezi " am sa deschid forum cu Pandurii ai Extensiv.. " ... Cred ca forumurile care nu vor fi active vor disparea de la sine , cu timpul...

ady_azzuro
31st July 2003, 19:30
Bine edmond daca zici tu
Si asa nu ma mai intereseaza.
Mesajul ala era de mult :) :)

ady_azzuro
1st September 2003, 19:40
Pe aicea nu mai intrati?? :D :D :D
De vre o luna nu a mai calcat nimeni :D :D :D

Pancu
14th September 2003, 22:00
daca e doar pentru divizia a cum de sunt si dej, u cluj , cfr cluj

de ce este forum pentru "U" Cluj?
Pai uite de ce:
-ecipa s-a infiintat in 1919
-"U" Cluj ocupa locul 6 in istoria Diviziei A cu 50 de sezoane jucate
-desi am retrogradat pana in divizia C nu am cumparat locuri sau am fuzionat cu alte echipe pentru a promova

Ajunge??????

ady_azzuro
15th September 2003, 19:14
Clujul merita echipa in A :ok:

Pancu
16th September 2003, 02:17
mersi Azzuro,se pare ca de la anul va fi o echipa din Cluj in A dar din pacate nu va fi "U" ci cfr :evil: Oricum nici "U" nu a inceput rau campionatul si nu se stie niciodata... 8)

ady_azzuro
16th September 2003, 21:23
totusi universitatea ar fi mai indreptatita sa revina in A.
Nu de alta dar aveti acelasi nume ca STIINTA. :thinkso: 8) :happy

Ultras
11th November 2003, 18:00
Erased by Ultras!

Gerson
11th November 2003, 22:32
ultrasule, sper ca nu ai probleme mari. Parca promisesei ca incetezi?
Universitatea Craiova are o istorie prea frumoasa ca sa ai tu dreptul sa ataci aceasta echipa. Potoleste-te

Ultras
11th November 2003, 22:43
Erased by Ultras!

Blue
12th November 2003, 04:41
Periculoshi "e" unii :D :D :D

ultras_sportul
12th November 2003, 23:10
sa ne calmam, nu avem nimic de castigat din cearta asta. Cel care a provocat balamucul, ady-azzuro, are decat 15 ani, sa o lasam balta.....

8)


Daca reuseste sa ne enerveze copilasul ala..... :)

ady_azzuro
13th November 2003, 11:58
Deleted

ultras_sportul
13th November 2003, 23:45
Sterse azi 15.11.2003, orele 23.00

8)

ady_azzuro
13th November 2003, 23:48
Deleted , cearta s-a incheiat...

Ultras
15th November 2003, 19:24
Erased by Ultras!

Gigel Sportul
15th November 2003, 22:36
mersi Azzuro,se pare ca de la anul va fi o echipa din Cluj in A dar din pacate nu va fi "U" ci cfr :evil: Oricum nici "U" nu a inceput rau campionatul si nu se stie niciodata... 8)

Nu se stie, aveti doar sapte puncte in spate. Recuperabil. Va tin pumnii (sper totusi sa nu va si obositi sa mi-i dati :)). 8)

Pacala
16th November 2003, 22:51
am impresia ca nu toti stiu ce inseamna suporter

nr.zece
18th November 2003, 11:19
ai dreptate pacala, unii sunt admiratorii de la tv ai unor echipe mari cu suporteri si de frica huliganilor isi aleg echipe insignifiante si avataruri.
complexele sunt de vina frate.

Ultras
18th November 2003, 18:34
Intrebare: la cate meciuri ati fost sezonul acesta?

nemuritor
18th November 2003, 21:13
nu cred ca sustinatorii sportului au dreptul sa participe la discutii privind galeriile sau ce inseamna suporter adevarat.

Ravelly
19th November 2003, 02:05
Ultras, nu cred ca poti pune pb in felul urmator: ai fost la "n" meciuri ale echipei favorite? da, k atunci esti un suporter adevarat (poate primesti si un premiu); eu unul tin cu Stiinta de cand ma stiu si nu cred ca imi poate rapi cineva "pasiunea" mea ptr simplul motiv ca nu prea am mai fost la meciurile echpei mele fav (doar cand vine prin C-ta).

nr.zece
19th November 2003, 10:40
inseamna ca ai fost foarte nervos la ultima vizita a Stiintei la tine acasa.

Ultras
19th November 2003, 11:08
Cel mai adevarat suporter se pare ca este suporterul din tastatura! :D

Ravelly
19th November 2003, 14:14
Cel mai rau m-am enervat cand am luat-o in cupa de la midia, mai ales ca ai nostri au jucat aproape cu garnitura standard; toti prietenii m-au luat peste picior mult timp si cred ca nici in ziua de azi nu ma "iarta" daca le zic ceva de Craiova...dar cum majoritatea sunt stelisti (de', cica e cea mai buna si habar nu au 3 jucatori de la steaua) am cum sa ma iau de viata lor.
Oricum sincer cand am luat-o de la farul cu 3-0 nu mi-a displacut asa mult jocul Craiovei, dar asta e sunt sigur ca data viitoare vom bate
Forza STIINTA!

PoLiBoY
19th November 2003, 22:13
Suporter = Sustinator , simpatizant al unui sportiv , al unei echipe sportive , provin din cuvantul englezesc - supporter.

SURSA : DEX'u

ultras_sportul
19th November 2003, 23:17
Care suporta din banii lui deplasarea la meciurile echipei (in acele zone din tara de unde scapi cu viata), asa ca nu inteleg legatura ca nu esti din Craiova.... Poti sa mergi din Constanta la Galati sau la Bucuresti si te costa doar biletul de microbuz (vreo 350 000 per total)...

Sau mai usor este sa fii suporterul unei echipe stand in pat cu mouse-ul intr-o mana si cu berea in cealalta... :D

Ravelly
20th November 2003, 00:49
Las-o balta ultras, tu poate iti permiti sa intri moca' pe terenul sportului la matineu; eu unul din "pensia" mea de student de abia reusesc sa ajung pe aici la cateva meciuri, ce sa mai vorbesc de deplasari...lasa ca mergeti voi in numar mare (chiar inexistent) la deplasari.
Oricum imi place sportul si sincer sper sa promoveze
Forza Stiinta!

Ultras
20th November 2003, 11:46
Suporter = Sustinator , simpatizant al unui sportiv , al unei echipe sportive , provin din cuvantul englezesc - supporter.

SURSA : DEX'u

Daca asa scrie in DEX, chestia cu simpatizantu', e grav. Luati Webster-ul ca tot stati la butoane.

Supporter
2. Especially, an adherent; one who sustains, advocates, and defends; as, the supporter of a party, faction, or candidate.

Simpatizantul are un rol pasiv, pe cand sustinatorul (suporterul) este un militant, se implica activ.

ultras_sportul
20th November 2003, 21:05
Adevarul ca bursa este cam mica...... poate acum cand o sa aveti voie la 12 calatorii dus intors cu acceleratul la 50% din pret.....

Sa stii ca am mers in deplasari si sezonul asta: doar numarul a variat adica intre 10 si 60 de suporteri, in functie de distanta si mijlocul de transport spre care ne-am orientat.....

Nu am ajuns la Motru din cauza distantei .... :shock:

Ravelly
21st November 2003, 00:39
Tot respectul meu ptr suporterii care fac deplasari in toate conditiile, dar mai vreau sa spun ceva...anume faptul ca de obicei se face deplasarea in grup, exista o anume organizare, etc; pe cand eu unul nu cunosc nici macar un fan impatimit al Craiovei pe aici, ce sa mai vorbesc de eventuale deplasari in tara...bine, acum fiecare cu pct-ul sau de vedere; oricum va urez bafta in tot ceea ce intreprindeti chiar daca sunteti putini si ma repet ca as vrea sa promoveze acea echipa mica dar "nebuna" a Sportului
Forza STIINTA!

ultras_sportul
21st November 2003, 13:29
Si noua, si Universitatii Craiova, ca nu ne suparam.... 8)

Gigel Sportul
21st November 2003, 21:25
ravelly, suntem mai multi, nu foarte, din pacate. Poate din cauza ca suntem prea putini ni se contesta si dreptul la existenta, de catre alti suporteri mai numerosi si mai "infierbantati". Nici o grija, existam. Imi pare rau pentru tine ca te afli la o distanta un pic cam prea mare pentru a-tri permite sa-ti urmaresti echipa favorita aproape meci de meci; e drept ca uneori costurile deplasarii si timpul alocat acesteia devin exagerat de mari. Cred ca suporter este in primul rand acela care sutine o echipa in mod consecvent, fara a avea pretentii sa primeasca ceva de la club (exemple in acest sens negativ sunt extrem de numeroase), indiferent ca merge la un meci pe an sau la un meci pe saptamana al echipei favorite.

Pacala
25th November 2003, 05:27
Un suporter este cineva care-si iubeste echipa lui favorita , nu cel care intra sa atace alta echipa inainte de a fi sustinut propria lui echipa.Cei care ataca inainte de a-si iubi propria echipa nu sint suporteri , sint otrepe

vasile314tzurka
25th November 2003, 14:19
Un suporter este cineva care-si iubeste echipa lui favorita , nu cel care intra sa atace alta echipa inainte de a fi sustinut propria lui echipa.Cei care ataca inainte de a-si iubi propria echipa nu sint suporteri , sint otrepe

serios? dar sa injuri pe altii e ok? sau sa decretezi ca altii sunt otrepe numai pentru faptul ca au alta etnie? locul tau e in puscarie baietzash, nu intr-un forum pentru care, ca sa-ti dai cu parerea liber, unii au murit.

Pacala
25th November 2003, 21:22
sau sa decretezi ca altii sunt otrepe numai pentru faptul ca au alta etnie? locul tau e in puscarie baietzash
Am spus doar ca cineva care intai injura pe altul si apoi iubeste echipa lui sau uraste mai mult decat iubeste nu este suporter, este otreapa. N-am spus nimic de alte etnii, nici nu m-am gandit la asta , nu stiam ca esti alta etnie, nici n-am vorbit amandoi. Numai un nebun furios putea intelege asta. :D puscarie? :D Pentru atacuri personale foloseste pm :drak:

Ultras
25th November 2003, 21:28
Vezi, Pacala ca ajungi la vorba mea! Lasa si tu un pic de la tine (cu las si eu). Nu are rost sa fi asa de incordat tot timpul!
NUMAI BINE!

Pacala
25th November 2003, 21:38
nu stiu care vorba a ta, voi doar ati jignit .Ati jignit primii ,ati intrat pe forumul Pandurilor inainte de a sustine Sportul. Unul cersea avertismente pentru mine, altul vrea sa ma bage in puscarie :D Sinteti extrem de putini dar plini de ura maladiva. Altceva n-avem ce ne spune. Am promis celorlalti suporteri olteni sa va ignor

Ultras
26th November 2003, 10:34
Pai, atunci respectati promisiunea! Nu vezi ca esti singur si te tot bagi in seama cu noi.

Blue
27th November 2003, 06:03
nu cred ca sustinatorii sportului au dreptul sa participe la discutii privind galeriile
Pacala, Ravelly , cred ca nemuritor are dreptate si trebuie sa luam totzi aminte

Ultras
27th November 2003, 10:12
Stiam ca Romania e o tara libera. Da' poate ai dreptate si noi nu stim! Te-o fi numit PSD-ul sef la cenzura. Ca apucaturi comuniste ai! :ciocan:

Pacala
28th November 2003, 03:48
Pacala, Ravelly , cred ca nemuritor are dreptate si trebuie sa luam totzi aminte
corect, gata .

nr.zece
29th November 2003, 12:25
Cimentul Fieni - Sportul Studentesc


Echipa de start:

Stanca - Irimia, Secareanu, Galamaz, Rusu - Maxim, Negru, Lazar, Oae - Mazilu, Bucur.

Vreme rece (aprox. 3 grade Celsius)
Terenul in conditii acceptabile spre bune
Spectatori: 100 (cu 15 min. inainte de inceperea meciului) dintre care 35 de suporteri ai Sportului.
Dan Petrescu sta primele 20 min. in tribuna.

De remarcat: 20.000 lei biletul de intrare!
MESAJ COPIAT DE PE SPORTUL

IATA CE INSEAMNA UN MECI AL SPORTULUI SI DE CE NU MERITA SA SCRIE IN SECTIUNEA SUPORTER

SEAMANA CU CE VA FI IN GHENCEA?

Ultras
29th November 2003, 12:32
Frozen, poti sa faci misto cat vrei! Dar, cat de curand vom vedea si Craiova in B si vom vedea cati suporteri vor merge la Fieni! :ciocan: Si acum tu faci comparatia intre un meci cu Steaua in Bucuresti (care e Craiovita Noua, practic) si un pe coclauri. Stii macar pe unde e Fieni-ul?
Oricum, esti marlan! Si cu asta nu iti mai adresez nici un cuvant! Stii tu!

Ultras
1st December 2003, 19:23
IATA CE INSEAMNA UN MECI AL SPORTULUI SI DE CE NU MERITA SA SCRIE IN SECTIUNEA SUPORTER

SEAMANA CU CE VA FI IN GHENCEA?

Ce a contat ca au fost mai multi suporterii ai Universitatii, decat cei ai Stelei? S-au auzit vreo 10 minute si dupa aceea liniste! Mai bine stateau acasa! Suporter adevarat este acela care isi sustine echipa indiferent de situatia in care se afla si indiferent de rezultat.

gigel_bucur
3rd December 2003, 19:04
inghetzatule, ia-l pe Edmond si hai la o bere. va iau eu de la gara ca sa nu va pacaleasca taximetristii olteni :evil:

va fac si cinste, deh, zona defavorizata.

nr.zece
3rd December 2003, 20:59
nu stiu daca vine edmond , dar poate vorbesc cu inter si venim, da-mi un pm daca vorbesti serios.
oricum noi locuim in bucurestiul asta al tau.
de pacalit nu trebuie sa-ti faci probleme noi am inventat vrajeala asta si ati invatat-o repede.

nr.zece
3rd December 2003, 21:03
Ce a contat ca au fost mai multi suporterii ai Universitatii, decat cei ai Stelei? S-au auzit vreo 10 minute si dupa aceea liniste! Mai bine stateau acasa! Suporter adevarat este acela care isi sustine echipa indiferent de situatia in care se afla si indiferent de rezultat.

10 minute???????????????????????????????????
de la tv poate asa s-a vazut.
suporterii Olteni nu au fost mai multi, ei isi iubesc echipa dezinteresat, ai stelei probabil nu primisera cascavalul.

cat despre alea 10 minute , nu cred ca ai vazut meciul, sau nu iti merge sonorul la telecolor

Ultras
4th December 2003, 12:00
scuze, nu am luat in calcul conspiratia iudeo-masonica din TVR care a taiat microfoanele de fond pentru a reduce la tacere mareata galerie a Craiovei :sleep: :sleep: :ciocan:

ultras_sportul
5th December 2003, 23:56
tvr are figuri uneori..... :ok:

ady_azzuro
17th April 2004, 00:41
sportul se pare ca mai are doar 4 puncte in fata Pandurilor, sper ca elevii lui Sandoi sa promoveze :yeah:

Spider
17th April 2004, 21:20
e o idee excelenta!!
Forzza RAPID & Forzza VIOLA PITESTI

ultraslife
15th July 2004, 20:27
va salut pe toti.as avea si eu o intrebare pentru voi,colectioneaza cineva de pe aici FULAE cu echipe de fotbal,sau are cineva materiale(fulare de brigade,poze,cantece audio si scrise,coregrafii filmate)??daca da va rog mult sa imi raspunde ti pe forum.
va salut numai bine.
P.S.nu as vrea sa dau numele echipei cu care tine,deoarece nu vreau sa ma cert cu nimeni de pe acesc subiect de forum SUPER ADEVARAT SUPORTERII REPREZINTA TOT FOTBALUL FARA EI ADICA SI EU MA CONSIDER SUPORTER ADICA FARA NOI FOTBALUL NU AR EXISTA!parerea mea

Vadim
15th July 2004, 21:54
Cred ca ar trebui sa pui in alta parte mesajul tau, eventual sa faci un thread nou pe Intern sau la echipa cu care tii, pe Suporter.

ultraslife
16th July 2004, 02:22
k,Vadim am inteles ms pentru sugestie,asa o sa fac

DanielAndrei
27th July 2004, 22:51
A FI SUPORTER INSEAMNA A-TI IUBI ECHIPA LA MECIURILE CAREIA TE DUCI SI SA NU STRIGI SI pro STEAUA, DINAMO SAU RAPID. FACAND ASTA VEI CEL MAI PENIBIL OM DIN LUMEA ASTA! /hello

WishMaster
31st January 2005, 18:22
A fi suporter mai inseamna sa iti sustii echipa indiferent de rezultat si fara sa injuri echipa adversa (fotbalul este un spectacol, sau cel putin ar trebui sa fie).Si mai inseamna sa ai puterea sa iti aplauzi echipa proprie chiar si la o infrangere.Cel mai clar exemplu suporterii Timisoreni dupa partida Poli-steaua 1-8.Sau ,asta o stiu din proprie experienta spectatorii din Petrosani dupa dezastrul Jiul - Gaz Metan 0 - 0 rezultat cu care s-a pierdut promovarea.
Suporterii ar trebui sa urmeze proverbul : "Ai invins....continua
Ai pierdut....continua"

gruppo_centrale
16th March 2005, 12:19
si la bine si la rau alaturi de echipa, si numai linga ea!
la petrosani este o grupare de fani adevarati, cei din peluza; am coalizat cu ei impotriva Frinei si sirmarilor, totusi arbitrajele de acolo aduc multa rusine gazdelor. pacat.

King of Hell
12th May 2005, 22:45
Vreau sa dau bani falsi de pomana sa fac trafic legal cand stati geana, vreau sa fac politica ma cheama datoria, sloganul meu electoral e fuck you Romania!!! :rosu:

makeG
1st January 2006, 15:41
PE`i Suporterul isi incurajeaza echipa favorita si la bine si la rau.. dar unii care ,cand echipa lor conduce ii iubeste si cand,este egalata sau condusa in cel mai rau caz.. incepe sa-i injure sa-i bage sa-i scoata ala nu esteSUPORTER

*Coco*
7th October 2006, 17:05
Bai daca a-ti facut la Subforum subiect despre Prefabricate 05 Modelu o echipa infintata acuma 2 ani faceti si ptr restul echipelor de activeaza in Liga I
Jiul,Pandurii,Gloria,etc nu la toate echipe de kkt
Ca asa ar intra multi sa discute

caine19
10th December 2006, 01:28
Suporterul este acea persoana care sustine echipa favorita pe STADION ( bineinteles daca e posibli) !

Ulysses
13th January 2007, 12:08
Suporterul este acea persoana care sustine echipa favorita pe STADION ( bineinteles daca e posibli) !

de aia se roaga alde borcea si rednic sa vina lumea la stadion sa se spuna ca dinamo are suporteri... si cand colo...nik:happy :happy :happy

caine19
14th January 2007, 01:01
de aia se roaga alde borcea si rednic sa vina lumea la stadion sa se spuna ca dinamo are suporteri... si cand colo...nik:happy :happy :happy

o sa vezi in retur cata lume o sa vina:D .
o sa se coloreze tot Bucurestiul in ALB-ROSU cand va juca Dinamo;)

ultra$e
17th January 2007, 21:48
este cel care sustine echipa si suporta

Cappone
1st March 2007, 01:19
da suporta de toate,rezultate bune,slabe,umilinte in fata rivalilor,deplasari lungi si obositoare....etc.
langa un club singurii care raman pentru totdeauna sunt suporterii;jucatori ,antrenori si patroni vin si pleaca!!!!

caine19
27th March 2007, 19:27
da suporta de toate,rezultate bune,slabe,umilinte in fata rivalilor,deplasari lungi si obositoare....etc.


Acum nu trebuie sa descrii suporterii timisoreni:D ...

phantom1964
8th June 2007, 00:55
daca e doar pentru divizia a cum de sunt si dej, u cluj , cfr cluj pe lista si otelul galati, a picat, parca era vorba ca se inchid forumulile la echipele care pica si cele care nu fac parte din divizia a, sau sa schimbat regula?

ba echipa ta ar trebui sa joace in liga a 2 mah nu otelu uitate la clasamens si la palmares si dupa aia vb sa ne stearga de pe forum...care veti palmaresul sa fie castigat in tribunale app palmaresul este acela care reprezinta istoria clubului ;) in caz ca nu stii:))) saraciilor

maldini
8th June 2007, 01:21
Vreau sa dau bani falsi de pomana sa fac trafic legal cand stati geana, vreau sa fac politica ma cheama datoria, sloganul meu electoral e fuck you Romania!!! :rosu:

in aceste vremuri tulburi
ridic mainile in cluburi
si in colturi de blocuri
unde o ardem toti in focuri
inebuneste primaria, politia, presedentia
cand tot mai multi striga "fuck you romania"
o sa o luam la m. u. i. e. in u. e. repede
deci cum sa ne pese de p. s. d. ah?
vad popi hoti, beti morti, nu poa' sa se abtina
trag de **** pustoaice in timp ce se inchina
privesc cu lupa cum imi sare in brate supa
cand se aud manele de la taranul de deasupra
n-am dat jos de pe steag stema
sa fim condusi de minti luminate cu lanterna
guvernul a omis nepermis ce a promis din nou
nici azi nu stie cat costa o cartela de metrou
copii consumatori in scoli de corn + lapte
in scupt timp egal seringi + vene sparte
statul frate, te rupen **** te dezbraca
ma doare-n **** atata timp cat pielea mea alba inca ma imbraca si....
si toti se poarta de parca sunt adormiti,
poftiti un scaun electric sa va odihniti :drak: :evil:

interludiu
4th August 2008, 11:17
cine imi spune si mie ce inseamna asta (http://www.lamisto.net) ???

belchior
5th November 2009, 07:08
http://www.pouroucontre.com/cgi-file/vote.cgi?num=69215

Loup de Mer
22nd February 2013, 14:00
ultrasi = tampiti
hooligans = gunoaie, minti reciclabile
suporteri = fraieri

In rest, afaceri, mani****re sentimentala :), nemernicie cat cuprinde. Jeg grosier, in stare pura.
Se spune ca trandafirilor li se mai pune din cand in cand balegar la radacina. In fotbal s-a exagerat cu asta, ceea ce e frumos moare sub tone de *****.