PDA

View Full Version : Juan Carlos Toja



Marius
5th August 2008, 21:44
Nume complet: Juan Carlos Toja
Data nasterii: 24.05.1985
Locul nasterii: Bogota, Columbia
Pozitia: Mijlocas
Numar tricou: 14
Echipe la care a evoluat: Independiente Santa Fe, River Plate si FC Dallas
Jocuri/goluri marcate: 73/12 (in plus, are 15 selectii la nationala UNDER 20 a Columbiei pentru a inscris 3 goluri)

Mijlocasul columbian Juan Toja este ultima achizitie a Stelei din acesta vara. venit de la FC Dallas pentru aproximativ 1,5 milioane de dolari, Toja a declarat la sosirea in Romania ca stie faptul ca Steaua este cel mai mare club din Romania, adaugand ca i-a urmarit pe ros-albastri atat in Cupa UEFA cat si in Liga Campionilor.

Marius
5th August 2008, 21:48
Declaratiile lui Toja pentru saitul oficial al Stelei:

Cum te simti in Romania si ce reprezinta pentru tine sosirea la Steaua?

Ma bucur ca am ajuns in Romania si ma simt foarte fericit ca am sansa de a fi aici, la Steaua. Maine voi face vizita medicala, dupa care va urma prezentarea oficiala. Abia astept sa treaca, fiindca vreau sa ma apuc de treaba cat mai repede si sa-mi cunosc noii colegi.

Ce obiective personale ti-ai propus in acest sezon?

In primul rand, am acelasi obiectiv pe care il are toata echipa. Sa facem un sezon cat mai bun in cupele europene si sa castigam campionatul. In ceea ce ma priveste pe mine, vreau sa joc cat mai bine si sa ajut echipa sa-si atinga obiectivele.

Urmeaza intrebarea clasica. Ce stiai despre Steaua pana acum?

O sa credeti ca o spun din complezenta, dar chiar stiam dinainte ca este cel mai mare club din Romania si ca intotdeauna joaca in competitiile europene. Stiu destul de multe lucruri despre Steaua, fiindca am tot urmarit-o la televizor in ultimii ani, atat in Cupa UEFA, cat si in UEFA Champions League.

Care este primul mesaj pe care doresti sa-l transmiti suporterilor Stelei?

Le pot spune doar ca voi munci cat mai mult si voi face ceea ce stiu sa fac, adica sa joc fotbal. Ma voi stradui sa dau tot ce am mai bun si sa le dovedesc faptul ca sunt un profesionist desavarsit.

dede
5th August 2008, 21:55
si Yoyo ce mai face acum? :confused: :D

on topic... astept sa il vad jucand :D

Marius
5th August 2008, 22:05
Puteai macar sa ma feliciti ca m-am gandit sa-l fac, poate da omu' vreo 3 goluri si n-ai unde sa-ti manifesti bucuria :D :drak:

dede
5th August 2008, 22:08
bine bine... multumesc :D :happy

daca nu erai tu, il facea Yoyo :drak:
dar oricum... felicitari... l-ai facut mai bine ca Yoyo :drak: :happy

YoYoyOi
5th August 2008, 22:39
da, multumesc, multumesc :D

si tie dedelus :mda:

dede
5th August 2008, 22:42
pai uite, Marius s-a interesat, a scris... si asta fara sa fie rugat de cineva :D

ai scapat de o treaba... stiu ca tu esti o persoana f ocupata :cool:

Adi Da Samraj
6th August 2008, 15:20
Toja - noul Johan Cruyff

Urmuz
7th August 2008, 11:59
Daca este atat de bun, dragutule, de ce nu l-a luat o echipa onorabila din Vest? O, sancta simplicitas!

Liviu
7th August 2008, 15:52
Ala era titlul pe tvsport in timpul prezentarii... e evident vorba de faptul ca si-a tras pe tricou numarul pe care il avea si Cruyff -14.
Mari valori in Romania nu or sa vina prea curand si in niciun caz la Steaua care prefera sa nu aiba un dezechilibru salarial intre unii si altii.

Eu cred ca va face fata la Steaua si pentru inceput va face impresie buna, nu e nici greu sa ii iei locul ii echipa lui Banel. Ati observat ca prezentarea transferurilor importante pe care le face Steaua se fac la palat, astia mai amarasteni, veniti de pe la Buzau sau Mioveni au fost prezentati la stadion.:)

Ultimul golgheter al campionatului pe care l-a dat Steaua avea numarul 14, daca imi amintesc bine. :drak:

Snake_21
8th August 2008, 00:45
Multa bafta ii urez, sa joace cat mai bine :D

vatavu
28th August 2008, 00:12
Totusi in dubla mansa cu Galatasaray a fost unul dintre cei mai buni..si pasa de la golul lui Banel a fost impecabila

Snake_21
28th August 2008, 00:31
E un jucator foarte bun :D

vatavu
28th August 2008, 00:32
L'a brodit bine Steaua..si ieftin si bun

rfbursa
6th September 2008, 21:47
Un site dedicat lui Toja :

toja.xhost.ro (http://toja.xhost.ro)

Cipri
7th October 2008, 11:22
Va fi convocat la nationala Columbiei pt 2 meciuri din preliminariile CM .

pinki
22nd October 2008, 18:02
praf mai e si asta.

Cipri
14th November 2008, 18:33
praf mai e si asta.
Subscriu :rolleyes:

Novac
14th November 2008, 19:44
praf mai e si asta.

Ce e mai cu tine azi?

Toja este bun doar ca nu-si gaseste (inca) pozitia in teren ... sau echipa :shocked:

pinki
14th November 2008, 20:17
e mai veche aia :D dar sunt in continuare de acord cu mine :cry:

luci32full
15th January 2009, 17:40
mie mi se pare destul de talentat.cu timpul poate va si confirma

Ebbe04
2nd December 2009, 17:20
Asta este Tojaul nostru?! De necrezut...:shocked:

http://www.youtube.com/watch?v=6aMVuL8epFc SUPER :ok:

Paul Atreides
7th April 2010, 19:08
Toja ramane un mare talent nativ. Poate juca si la inchidere dar si pe banda stanga sau centru stanga.
Dar daca Pinki se ocupa de fotbal , eu promit solemn, ca renunt!

delaoltenia
7th April 2010, 19:26
Jucator de piciorul stang :mda:

Paul Atreides
10th April 2010, 10:59
Nu este, strict, un criteriu. Pastrand proportiile si Maradona era numai de picior stang. Problema lui Toja este, in realitate, viteza. Este mai aproape de stilul sudamerican - in special, din nou pastrand proportiile, de cel brazilian. Este regretabil ca nu am avut parte de nici un argentinian la Steaua.

kubuntu
8th August 2010, 11:22
bine ca a plecat