PDA

View Full Version : Rovinieta



Cristian
4th August 2008, 11:52
O prostie a guvernului. Adica ei ne zic ca ne amendeaza daca nu avem rovinieta, da de bagat roviniete la posta sau la benzinarii nu baga... O prostie cat ei de mare... Voi ati gasit roviniete in orasul in care locuiti ? Si daca da, unde ?

and26sk
4th August 2008, 12:21
pai eu gasisem in iasi la "drumuri si poduri" sau ceva de genu asta. nu mai stiu exact cum se cheama.
dar n-a fost necesar pt. ca mi-a spus pt. numerele rosii nu-i nevoie.

comentand, mi se pare inca o hotie a guvernului.

Cristian
4th August 2008, 12:27
Nici nu stiu unde anume e "drumuri si poduri" asta in Galati. Hoti mai mari decat statul roman nici ca mi-a fost dat sa vad vreodata.

and26sk
4th August 2008, 12:38
de exemplu in iasi este in copou...pai stii ce fa? intreaba la orice posta si trebuie sa stie ;) asa am facut si eu...sau intreaba in alta parte, nu se poate sa nu stie nimeni

mie-mi spui...la "viteza" in care se lucreaza in romania, trebuie un om care isi cumpara o masina sa astepte mai bine de o saptamana numerele definitive...ghinionistii care nu sunt din bucuresti.
de pe 30 mi-au expirat si astept numerele alea...dar cine stie cand vin...e o harababura generala in tara asta
sa nu mai spun cate taxe si impozite platesc ca am "indraznit" sa-mi iau o masina deosebita

Cristian
4th August 2008, 13:42
Sa vezi faza: Am sunat la astia la Drumuri si Poduri Galati, am intrebat de rovinieta si mi-a zis sa merg in Piata 11 Iunie, la oficiul postal de acolo (nici nu stiam unde e piata asta 11 Iunie. Cu chiu cu vai am aflat, m-am dus acolo si surpriza: NU AVEM ROVINIETE !!! :) Am facut 70 de km azi prin oras cautand roviniete... ce Romanie de *****.

and26sk
4th August 2008, 13:54
:ras-plans::ras-plans:mereu surprinzatoare fara asta
cum spune Mircea Badea, " NU AI CUM SA TE PLICTISESTI IN ROMANICA":ras-plans::ras-plans:

Cristian
4th August 2008, 16:42
Am gasit o alta metoda de plata... www.roviniete.ro :D Deh traim in Romania.

and26sk
4th August 2008, 17:49
bravo, te-ai descurcat pana la urma:ok: