PDA

View Full Version : Etapa 3: Poli Iasi - Steaua



Pages : [1] 2

Patriots
4th August 2008, 11:40
yoyo vezi ca ai pus la pronostic : 2 , X , 2 :) pune si varianta 1 ca sigur bate iasiul

SAMM
4th August 2008, 11:41
1X

lacatus e varza

and26sk
4th August 2008, 11:45
sper sa bata poli iasi...:yes: dar va fi greu...era mai bine daca se juca primul meci in ghencea, poli iasi in deplasare joaca mult mai bine

YoYoyOi
4th August 2008, 11:45
hihi, tocmai aici am gresit :happy

08.08.2008
ora 20:00

discutii inainte si dupa meci aici

and26sk
4th August 2008, 11:49
am votat X ...incerc sa fiu realist...ar fi extraordinar un punct cu Steaua, dar greu de crezut...cred ca ramanem cu 0 puncte si dupa etapa a 3-a

daca nu avem pe cineva care sa ne sustina , cum are vasluiul, sa facem ceva transferuri, poli iasi se duce anul ata :(

nu-mi place deloc ce joaca poli iasi! trebuie schimbat ceva, poate chiar antrenorul. ar fi bine un aer proaspat. nu se mai poate asa.
trebuie sa jucam fotbal!

stiintacv
4th August 2008, 11:59
victorie fara probleme a echipei din ghencea

Charon
4th August 2008, 12:23
Poli pica anul asta! :no:

Dani3l
4th August 2008, 12:24
Ramane dinamo fara sucursala...:D

iulian_1976
4th August 2008, 12:46
Poli daca va juca ofensiv are sanse chiar sa castige,Steaua a demonstrat ca atunci cand esti peste ea i-a gol repede :D gratie si portarului.

La Iasi este un teren denivelat sunt sanse sa vedem gafe si autogoluri:D

adi_sampon
4th August 2008, 12:58
Cred ca daca Steaua nu bate in teren ceea ce e posibil ,Becali va apela la ceva bani pentru ca Iasi are nevoie de bani .Si Popa a simpatizat Steaua parca . Pronostic 2

Nightwish
4th August 2008, 13:00
Cred ca va fi prima victoria a iesenilor.. Forza Popica :cry:

gab
4th August 2008, 13:03
x2 poli e praf nu stiu ce o sa se aleaga de ei anu asta :no: si am pus x ca poate poate au noroc ca si steaua e varza, dar cel putin astia au cum sa'si mai revina

Leo
4th August 2008, 13:04
Ramane dinamo fara sucursala...:D


ha ha ha spiritualule !

x , sa nu se supere nimeni :happy

pif
4th August 2008, 13:16
Sper sa castige POLI steaua e mai slaba ca vaslui.

Ioca10
4th August 2008, 13:19
3 puncte.

Forza Steaua!

nayram
4th August 2008, 13:23
aici batem fara emotii, sunt slabi iesenii

serv_ag
4th August 2008, 13:36
Poli Iasi va fi surpriza campionatului anul asta !

Retrogradeaza fara sa indeplineasca baremul :lol:

dede
4th August 2008, 13:45
ultimul meci inainte de galatasaray... trebuie sa castigam :rolleyes: :D

Cred ca daca Steaua nu bate in teren ceea ce e posibil ,Becali va apela la ceva bani pentru ca Iasi are nevoie de bani .Si Popa a simpatizat Steaua parca . Pronostic 2
io'te si la asta :happy esti penibil... ai vazut cumva meciul de anul trecut? :sleep:

Roddicted
4th August 2008, 14:14
sunt din iasi dar tin si cu steaua.Sper ca stadionul sa fie plin ca de obicei la meciurile cu steaua.Sa vedem ce va fi.Abia astept sa ma duc la meci:D

alexuuBZ
4th August 2008, 14:43
bate iasul :D in cazul in care is ia popica camasa aia a lui D&G(Doru&Gogu) de vro 10 ani :D

DanielAndrei
4th August 2008, 15:48
s-a resimtit lipsa publicului la meciul cu Vaslui....cu Steaua va fi altceva...meci de 1x2

relansat
4th August 2008, 15:57
primele puncte ale iasului in acest campionat :-"

White Shadow
4th August 2008, 16:01
sunt din iasi dar tin si cu steaua.Sper ca stadionul sa fie plin ca de obicei la meciurile cu steaua.Sa vedem ce va fi.Abia astept sa ma duc la meci:D

si mai te lauzi :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

daca ai 12 ani te inteleg.....

pentru tine doar Iasi trebuie sa conteze si nimic altceva........

resita
4th August 2008, 16:16
meci de 2 soilst :D

poli e varza in aparare iar steaua are nevoie de o victorie inaintea meciului cu cim bom bom

White Shadow
4th August 2008, 16:20
meci de 2 soilst :D

poli e varza in aparare iar steaua are nevoie de o victorie inaintea meciului cu cim bom bom

de obicei echipele care urmeaza sa joace un meci important in Champions League sau in preliminarii pierd meciul din campionat...

poti sa te uiti si in Italia..Spania....sa vezi ca si acolo e la fel.........

resita
4th August 2008, 16:21
pai noi nu suntem in italia, spania etc. si de aceea spun ca steaua va castiga :D

White Shadow
4th August 2008, 16:23
pai noi nu suntem in italia, spania etc. si de aceea spun ca steaua va castiga :D

atunci arunca o privire sa vezi ce au facut echipele romanesti in campionat inainte de a juca o partida importanta in Champions League...sau in cupa UEFA........... in anii trecuti

acolo sunt bani adevarati...nu intr-un meci cu Iasi.....

laurdog
4th August 2008, 16:27
1 solist. "purtatorii de valize" nu stiu sa castige la Iasi

six
4th August 2008, 16:45
bat moldovenii usor 3-1 :drak:

and26sk
4th August 2008, 16:46
nu doar ca bat...dar si usor:happy:happy

riva
4th August 2008, 16:48
bate iarasi steaua ca lacatus asta e tare norocos si bulanos :D

dede
4th August 2008, 16:51
de obicei echipele care urmeaza sa joace un meci important in Champions League sau in preliminarii pierd meciul din campionat...
de obicei, Steaua pierde pct in campionat dupa ce a jucat in Champions League, nu inainte ;) bine, asta daca pierde, ca nu e o regula :D

moty
4th August 2008, 17:11
ne-am dat cat de cat drumul la joc, deci sper intr-o victorie fara emotii

Roddicted
4th August 2008, 17:43
si mai te lauzi :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

daca ai 12 ani te inteleg.....

pentru tine doar Iasi trebuie sa conteze si nimic altceva........

Nu inteleg care e problema.Iti garantez ca mai mult din jumatate din Iasi tine cu steaua;)Poate la voi la arad e altfel.Si de unde stii ca am 12 ani?

Roddicted
4th August 2008, 17:46
s-a resimtit lipsa publicului la meciul cu Vaslui....cu Steaua va fi altceva...meci de 1x2

Stadionul va fi plin sunt sigur:D

White Shadow
4th August 2008, 18:12
Nu inteleg care e problema.Iti garantez ca mai mult din jumatate din Iasi tine cu steaua;)Poate la voi la arad e altfel.Si de unde stii ca am 12 ani?

nu ai cum sa fi suporter al unei echipe din Bucuresti daca tu locuiesti in Arad..Timisoara ..Iasi...Bangladesh.....dar na......sensul cuvantului "suporter" poate e diferit la voi..

pt mine a fi suporter inseamna sa imi incurajez echipa live acolo pe stadion si sa cant din tot sufletul pt acea echipa indiferent cu cine joaca si unde joaca...in liga 1 sau in liga a doua sau in liga a treia, indiferent daca e condusa cu 3-0 sau daca conduce cu 3-0..sa fiu acolo pe stadion si sa cant indiferent daca ninge, daca e furtuna sau daca sunt 40 de grade...sa fiu alaturi de acea echipa cand trece prin momente mai grele..sa raman cu acea echipa pana la moarte....acum nu trebuie sa intelegi ca daca nu canti nu esti suporter...asta o faci daca decizi sa intri intr-o brigada...dar importante e sa fi acolo..pe stadion..alaturi de jucatori..si sa-i aplauzi in special cand trec prin momente mai grele...nu doar la victorii...echipa ta favorita nu poate sa iti auda incurajarile tale daca tu esti in fatza televizorului si mananci seminte.......

nu poti sa spui ca esti suporter al unei echipe din bucuresti cat timp tu esti din Iasi, Cluj, Bistrita..........cat timp tu stai in fatza televizorului, ai cateva postere cu steaua, dinamo sau rapid pe perete, mananci seminte sau popcorn si iei televizorul in pozitia 69 cand echipa ta favorita a marcat si sa ai un fular amarat la gat....

sa nu imi spui ca daca Steaua are meci la aceasi ora cand are si Iasi meci acasa .....tu preferi sa ramai acasa sa te uiti la meciul stelei decat sa mergi cu prietenii sa iti incurajezi echipa din orasul tau natal ?

deci ..chiar sunt curios sa aflu raspunsul la aceasta intrebare..........

TaciAcolo
4th August 2008, 18:15
lasa-i bre umbro pe simpatizantii astia:D

White Shadow
4th August 2008, 18:17
ba..da sunt multi..sa mor eu daca nu :happy

Leo
4th August 2008, 18:19
de obicei, Steaua pierde pct in campionat dupa ce a jucat in Champions League, nu inainte ;) bine, asta daca pierde, ca nu e o regula :D

nu s-ar putea sa piarda si inainte si dupa ?

Hard
4th August 2008, 18:20
cine s-a gasit sa dea lectii pe aici ...

Meci greu la Iasi , moldovenii vin dupa o infrangere usturatoare ... cu Steaua vor juca la ambitie ca de fiecare data. Steaua vine inaintea meciului din Champions League,imi este foarte greu sa cred ca Steaua va castiga ,dar imi place sa cred in minuni,ca si golul lui Arthur de aseara.

Dani3l
4th August 2008, 18:42
s-a resimtit lipsa publicului la meciul cu Vaslui....cu Steaua va fi altceva...meci de 1x2

Oricum veniti doar la meciul cu Steaua...in rest,3.000-4000.Sincer,anul asta picati.:cool:

Vladek
4th August 2008, 19:09
Off ... iar meci la Iasi ? Sa se dubleze numarul de medici la stadion, ca de cativa ani incoace astia a lui nea Popa sunt fragili rau saracii cand joaca impotriva noastra, pana si curentul de aer provocat de alt jucator alergand ii face sa cada pe jos urland de durere.

Tim
4th August 2008, 19:13
Duba zice ca e blat,deci pronostic 1 !!!!:happy:happy:happy

Roddicted
4th August 2008, 19:14
nu ai cum sa fi suporter al unei echipe din Bucuresti daca tu locuiesti in Arad..Timisoara ..Iasi...Bangladesh.....dar na......sensul cuvantului "suporter" poate e diferit la voi..

pt mine a fi suporter inseamna sa imi incurajez echipa live acolo pe stadion si sa cant din tot sufletul pt acea echipa indiferent cu cine joaca si unde joaca...in liga 1 sau in liga a doua sau in liga a treia, indiferent daca e condusa cu 3-0 sau daca conduce cu 3-0..sa fiu acolo pe stadion si sa cant indiferent daca ninge, daca e furtuna sau daca sunt 40 de grade...sa fiu alaturi de acea echipa cand trece prin momente mai grele..sa raman cu acea echipa pana la moarte....acum nu trebuie sa intelegi ca daca nu canti nu esti suporter...asta o faci daca decizi sa intri intr-o brigada...dar importante e sa fi acolo..pe stadion..alaturi de jucatori..si sa-i aplauzi in special cand trec prin momente mai grele...nu doar la victorii...echipa ta favorita nu poate sa iti auda incurajarile tale daca tu esti in fatza televizorului si mananci seminte.......

nu poti sa spui ca esti suporter al unei echipe din bucuresti cat timp tu esti din Iasi, Cluj, Bistrita..........cat timp tu stai in fatza televizorului, ai cateva postere cu steaua, dinamo sau rapid pe perete, mananci seminte sau popcorn si iei televizorul in pozitia 69 cand echipa ta favorita a marcat si sa ai un fular amarat la gat....

sa nu imi spui ca daca Steaua are meci la aceasi ora cand are si Iasi meci acasa .....tu preferi sa ramai acasa sa te uiti la meciul stelei decat sa mergi cu prietenii sa iti incurajezi echipa din orasul tau natal ?

deci ..chiar sunt curios sa aflu raspunsul la aceasta intrebare..........

Prefer sa merg cu amicii la meciuri.Timpul nu-mi permite sa merg la toate dar cam la 8-9 meciuri pe sezon merg.Nu am zis ca nu tin cu poli .Intre steaua si iasi prefer clar iasul si crede-ma ca sufar cand vad echipa pierzand.

aaxi
4th August 2008, 19:16
Duba zice ca e blat,deci pronostic 1 !!!!:happy:happy:happy

ti-ai si gasit "model" in viata:happy:happy:happy:happy

Roddicted
4th August 2008, 19:16
Off ... iar meci la Iasi ? Sa se dubleze numarul de medici la stadion, ca de cativa ani incoace astia a lui nea Popa sunt fragili rau saracii cand joaca impotriva noastra, pana si curentul de aer provocat de alt jucator alergand ii face sa cada pe jos urland de durere.

hai lasa-ma ca exagerezi.Orice echipa mai mica cand joaca cu o echipa mai mare si are avantaj mai trage de timp;)

Roddicted
4th August 2008, 19:17
Oricum veniti doar la meciul cu Steaua...in rest,3.000-4000.Sincer,anul asta picati.:cool:

cat timp popa ramane la iasi nu picam:happy

Oaia Dolly
4th August 2008, 19:44
nu ai cum sa fi suporter al unei echipe din Bucuresti daca tu locuiesti in Arad..Timisoara ..Iasi...Bangladesh.....dar na......sensul cuvantului "suporter" poate e diferit la voi..

pt mine a fi suporter inseamna sa imi incurajez echipa live acolo pe stadion si sa cant din tot sufletul pt acea echipa indiferent cu cine joaca si unde joaca...in liga 1 sau in liga a doua sau in liga a treia, indiferent daca e condusa cu 3-0 sau daca conduce cu 3-0..sa fiu acolo pe stadion si sa cant indiferent daca ninge, daca e furtuna sau daca sunt 40 de grade...sa fiu alaturi de acea echipa cand trece prin momente mai grele..sa raman cu acea echipa pana la moarte....acum nu trebuie sa intelegi ca daca nu canti nu esti suporter...asta o faci daca decizi sa intri intr-o brigada...dar importante e sa fi acolo..pe stadion..alaturi de jucatori..si sa-i aplauzi in special cand trec prin momente mai grele...nu doar la victorii...echipa ta favorita nu poate sa iti auda incurajarile tale daca tu esti in fatza televizorului si mananci seminte.......



nu poti sa spui ca esti suporter al unei echipe din bucuresti cat timp tu esti din Iasi, Cluj, Bistrita..........cat timp tu stai in fatza televizorului, ai cateva postere cu steaua, dinamo sau rapid pe perete, mananci seminte sau popcorn si iei televizorul in pozitia 69 cand echipa ta favorita a marcat si sa ai un fular amarat la gat....

sa nu imi spui ca daca Steaua are meci la aceasi ora cand are si Iasi meci acasa .....tu preferi sa ramai acasa sa te uiti la meciul stelei decat sa mergi cu prietenii sa iti incurajezi echipa din orasul tau natal ?

deci ..chiar sunt curios sa aflu raspunsul la aceasta intrebare..........

Aproape ca mi au dat lacrimile....:lol:
Permite mi sa ti raspund eu la intrebare in locul poli-stelistului de mai sus.
in viata exista ceva numit liber-arbitru.Un om are dreptul sa aleaga fara sa fie conditionat de factori gen:opinia majoritatii, arie geografica sau prejudecati.
Este o prostie sa generalizezi inutil prin folosirea de cuvinte gen sclav sau suporter de rezultat. Parerea mea ca un suporter merita respect indiferent de simpatii deoarece impartaseste o pasiune mai presus de interesul material direct.Eu tin doar cu Steaua si in acelasi timp sunt iremediabil indragostit de orasul Iasi. Ma face oare asta sclavul lui jiji?

P.S Poli-Steaua 1-2

laurdog
4th August 2008, 19:50
Oare de ce n-am motive sa zic ceva impotriva lui Dolly? :D
Salutare domnule, ca de obicei o postare inteligenta, dar tot pierdeti la Iasi :drak:

Oaia Dolly
4th August 2008, 20:20
Oare de ce n-am motive sa zic ceva impotriva lui Dolly? :D
Salutare domnule, ca de obicei o postare inteligenta, dar tot pierdeti la Iasi :drak:

Salutare domnule:D Laur.Trebuia sa ma vezi ieri in timpul meciului cu Brasov ce onomatopee inteligente emiteam....:D

Sincer, cred ca batem deoarece apararea lui Poli e varza. Cu turcii va fi jale insa, daca nu schimbam ceva.

laurdog
4th August 2008, 20:23
Impresia mea dupa doua etape, este ca dintre toate echipele cu pretentii noi si voi suntem cei mai prastie......deocamdata.
Cu turcalaii, va fi vai si amar

moty
4th August 2008, 20:25
Laur, din pacate, subscriu:(

Vladek
4th August 2008, 20:29
Sincer, cred ca batem deoarece apararea lui Poli e varza. Cu turcii va fi jale insa, daca nu schimbam ceva.

Atacul nostru e la fel de varza. Am inlocuit pur si simplu tactica "da-i mingea lui Dica si mai departe stai si uita-te" cu "da-i mingea lui Dayro si mai departe stai si uita-te". Plus ca intalnim echipa suferinzilor si a clovnului de Popa. Daca se aduna 30 de minute de joc efectiv, mare minune.

laurdog
4th August 2008, 20:32
Nu am nimic cu CFR sau cu altele, dar parca e aiurea sa nu vezi luptandu-se pt titlu cele doua echipe. Or, in momentul asta nu aratam ca meritam asa ceva. In fine, timp este, e devreme inca, dar daca nu ne revenim, s-ar putea sa ne trezim la vreo 10 puncte distanta de Rapid si CFR.
on topic - tot pierdeti la Iasi :P

Oaia Dolly
4th August 2008, 20:34
Atacul nostru e la fel de varza. Am inlocuit pur si simplu tactica "da-i mingea lui Dica si mai departe stai si uita-te" cu "da-i mingea lui Dayro si mai departe stai si uita-te". Plus ca intalnim echipa suferinzilor si a clovnului de Popa. Daca se aduna 30 de minute de joc efectiv, mare minune.

De acord cu tine pana la un punct. Ce a crescut fata de anul trecut in lotul Stelei este potentialul; iar Toja va fi cu totul altceva decat Banel-macar la nivel de tehnica.

Cat despre meciul cu Poli.....cred ca va fi mai simplu decat ne asteptam desi gazonul este f dificil.

White Shadow
4th August 2008, 20:35
altu :ras-plans::ras-plans:

Oaia Dolly
4th August 2008, 20:36
Impresia mea dupa doua etape, este ca dintre toate echipele cu pretentii noi si voi suntem cei mai prastie......deocamdata.
Cu turcalaii, va fi vai si amar

Din pacate asa-i. Sincer cred ca Rapid e principala favorita la titlu, in timp ce cluj va termina sub noi. Din fericire nici Galata nu joaca cine stie ce deocamdata, iar diferenta de talie intre echipe e undeva la 8 cm in favoarea noastra:rolleyes:.

laurdog
4th August 2008, 20:39
Din pacate asa-i. Sincer cred ca Rapid e principala favorita la titlu, in timp ce cluj va termina sub noi. Din fericire nici Galata nu joaca cine stie ce deocamdata, iar diferenta de talie intre echipe e undeva la 8 cm in favoarea noastra:rolleyes:.

Si la europene au fost dezavantajati de talie, si nu s-au prezentat deloc rau. Apropos, Galata a dat vreo 7-8 jucatori parca.
Ei compenseaza lipsa de talie cu ambitia si rautatea. In fine, hai ca suntem off si ne "bate" frantuzul :D

Vladek
4th August 2008, 20:41
De acord cu tine pana la un punct. Ce a crescut fata de anul trecut in lotul Stelei este potentialul; iar Toja va fi cu totul altceva decat Banel-macar la nivel de tehnica.


In primul rand, doar nu te astepti ca Toja sa joace vineri, nu ? Nu se stie deocamdata nici daca ajunge in Romania pana atunci. In al doilea rand, cred ca ne punem iarasi sperante exagerate in Toja asta - parca ar fi Ronaldinho, nu alta. Probabil e mai tehnic decat Banel, asta e adevarat - dar cu o floare nu se face primavara.



Cat despre meciul cu Poli.....cred ca va fi mai simplu decat ne asteptam desi gazonul este f dificil.

Hai mai da-o dracului de treaba. Cum, tot nu s-a refacut gazonul la Iasi ? Eu inteleg ca pe la Iasi amintirile despre vechea tactica a pamantului parjolit si fantanilor otravite sunt puternice, dar ce dracu, Steaua joaca exact 1 meci pe sezon acolo. Astia de la Iasi chiar nu se gandesc de loc la propria echipa ? Un teren bun, care sa te ajute in restul sezonului, n-ar fi mai important decat ideea cretina ca "lasam terenul prost ca sa-i incurce pe aia care vin" ?

Oaia Dolly
4th August 2008, 20:42
Si la europene au fost dezavantajati de talie, si nu s-au prezentat deloc rau. Apropos, Galata a dat vreo 7-8 jucatori parca.
Ei compenseaza lipsa de talie cu ambitia si rautatea. In fine, hai ca suntem off si ne "bate" frantuzul :D

Ca un ultim off-Nu stiu la ce le va folosi ambitia cand se inalta Goe in careul mic.:D
O seara buna tuturor

laurdog
4th August 2008, 20:42
Dolly, faza cu Toja parca e un....deja vu.
Se numea......Elton ;)
O seara buna si tie

Oaia Dolly
4th August 2008, 20:43
In primul rand, doar nu te astepti ca Toja sa joace vineri, nu ? Nu se stie deocamdata nici daca ajunge in Romania pana atunci. In al doilea rand, cred ca ne punem iarasi sperante exagerate in Toja asta - parca ar fi Ronaldinho, nu alta. Probabil e mai tehnic decat Banel, asta e adevarat - dar cu o floare nu se face primavara.



Hai mai da-o dracului de treaba. Cum, tot nu s-a refacut gazonul la Iasi ? Eu inteleg ca pe la Iasi amintirile despre vechea tactica a pamantului parjolit si fantanilor otravite sunt puternice, dar ce dracu, Steaua joaca exact 1 meci pe sezon acolo. Astia de la Iasi chiar nu se gandesc de loc la propria echipa ? Un teren bun, care sa te ajute in restul sezonului, n-ar fi mai important decat ideea cretina ca "lasam terenul prost ca sa-i incurce pe aia care vin" ?

Gazonul a fost pastrat pentru alegerile din noiembrie. La noi Poli=PSD.:(

aaxi
4th August 2008, 21:14
Atacul nostru e la fel de varza. Am inlocuit pur si simplu tactica "da-i mingea lui Dica si mai departe stai si uita-te" cu "da-i mingea lui Dayro si mai departe stai si uita-te". Plus ca intalnim echipa suferinzilor si a clovnului de Popa. Daca se aduna 30 de minute de joc efectiv, mare minune.

Am observat ca Lacatus s-a lecuit dupa doar 1 etapa de sistemul fara 2 inchizatori si iar am revenit la lovin si ov. petre.:headbang:
curajosi, mon cher, nu am ce zice:rosu:

Roddicted
4th August 2008, 21:23
in centru trebuie sa joace petre si tiago in benzi szekely si toja iar in atac arthuro varf impins si dayro un pic mai in spate.Parerea mea.

Dani3l
4th August 2008, 22:28
nu poti sa spui ca esti suporter al unei echipe din bucuresti cat timp tu esti din Iasi, Cluj, Bistrita..........cat timp tu stai in fatza televizorului, ai cateva postere cu steaua, dinamo sau rapid pe perete, mananci seminte sau popcorn si iei televizorul in pozitia 69 cand echipa ta favorita a marcat si sa ai un fular amarat la gat....

sa nu imi spui ca daca Steaua are meci la aceasi ora cand are si Iasi meci acasa .....tu preferi sa ramai acasa sa te uiti la meciul stelei decat sa mergi cu prietenii sa iti incurajezi echipa din orasul tau natal ?

deci ..chiar sunt curios sa aflu raspunsul la aceasta intrebare..........
Mai editati mesajele tipului:rosu: sunt pline de frustrari:rosu:or fi efectul diviziei B.:drak:
Dayro va da gol:yeah: Trebuie sa-i trimitem la matineu.:evil:

Urmuz
4th August 2008, 22:35
Ai o logica de fier si stapanesti gramatica precum Alexandru Graur:D

Poli daca va juca ofensiv are sanse chiar sa castige,Steaua a demonstrat ca atunci cand esti peste ea i-a gol repede :D gratie si portarului.

La Iasi este un teren denivelat sunt sanse sa vedem gafe si autogoluri:D

2stupiddogs
4th August 2008, 22:39
Echipa lui White Shadow este in liga a doua, asta-i clar, totusi mentalitatea lui nu o pot intelege multi! La acest capitol majoritatea suporterilor clubului anexa de partid sunt incalificabili, nu exista "liga" unde sa se incadreze!
Hai "plaiesilor", urcati-i pe garduri! :evil:

adi_sampon
4th August 2008, 22:39
Va batew Steaua pentru ca echipa are nevoie de un joc bun si o victorie impotriva celor de la Isi .Urmeaza un meci mare cu Galata ,unde vopm fi supusi unei presuni foarte mari si orice rezultat pozitiv este binevenit .Cred ca Lacatus va folosi cativa jucatori care pana acum erau rezerve ,poate Kapetanos ,Toja chiar Banel si cred Stancu . Poli este prea slaba sa emita pretentii ,dar o echipa mica stim ca se poate ambitiona intotdeauna in fata lu Dinamo Steaua Rapid CFR etc si poate obtine un rezultat bun .
Cred ca vom invinge 2-0
Radoi va face un meci mare precum toata echipa

YoNuTzz
4th August 2008, 23:16
cred ca o sa bata steaua...dar o sa fie probabil un meci foarte urat, cu intrari dure, fotbal putin + k iasiul are 0 puncte...
vom vedea

4star
5th August 2008, 09:39
nu ai cum sa fi suporter al unei echipe din Bucuresti daca tu locuiesti in Arad..Timisoara ..Iasi...Bangladesh.....dar na......sensul cuvantului "suporter" poate e diferit la voi..

pt mine a fi suporter inseamna sa imi incurajez echipa live acolo pe stadion si sa cant din tot sufletul pt acea echipa indiferent cu cine joaca si unde joaca...in liga 1 sau in liga a doua sau in liga a treia, indiferent daca e condusa cu 3-0 sau daca conduce cu 3-0..sa fiu acolo pe stadion si sa cant indiferent daca ninge, daca e furtuna sau daca sunt 40 de grade...sa fiu alaturi de acea echipa cand trece prin momente mai grele..sa raman cu acea echipa pana la moarte....acum nu trebuie sa intelegi ca daca nu canti nu esti suporter...asta o faci daca decizi sa intri intr-o brigada...dar importante e sa fi acolo..pe stadion..alaturi de jucatori..si sa-i aplauzi in special cand trec prin momente mai grele...nu doar la victorii...echipa ta favorita nu poate sa iti auda incurajarile tale daca tu esti in fatza televizorului si mananci seminte.......

nu poti sa spui ca esti suporter al unei echipe din bucuresti cat timp tu esti din Iasi, Cluj, Bistrita..........cat timp tu stai in fatza televizorului, ai cateva postere cu steaua, dinamo sau rapid pe perete, mananci seminte sau popcorn si iei televizorul in pozitia 69 cand echipa ta favorita a marcat si sa ai un fular amarat la gat....

...

daca purtat de ale vietii valuri ajungi in toronto ce vei face? o sa fii suporterul UTA in continuare fara sa o poti sustine live sau brusc schimbi echipa ?

meci dificil dar bate steaua. scor 1-2 sau 1-3.

Ammadeus
5th August 2008, 10:02
1-1

Oaia Dolly
5th August 2008, 10:39
Echipa lui White Shadow este in liga a doua, asta-i clar, totusi mentalitatea lui nu o pot intelege multi! La acest capitol majoritatea suporterilor clubului anexa de partid sunt incalificabili, nu exista "liga" unde sa se incadreze!
Hai "plaiesilor", urcati-i pe garduri! :evil:

Nu voi intelege niciodata nevoia asta de a da lectii de moralitate tocmai din partea unor oameni care au ales sa sustina performanta in detrimentul traditiei.Nu cred ca e nevoie sa revin asupra episodului in cauza.

six
5th August 2008, 14:22
1-0 pt iasi,autogol Zapata :P

antiFA hooligan
5th August 2008, 14:25
1 solist!! ;)

4star
5th August 2008, 14:25
autogol zapata si 1-0......nu rata sansa sa devii milionar in euro..baga repede un pariu.

PS: in cazul in care esti deja milionar in euro .. mai adaugi acolo cateva..

vlad1607
5th August 2008, 14:28
cine s-a gasit sa dea lectii pe aici ...

Meci greu la Iasi , moldovenii vin dupa o infrangere usturatoare ... cu Steaua vor juca la ambitie ca de fiecare data. Steaua vine inaintea meciului din Champions League,imi este foarte greu sa cred ca Steaua va castiga ,dar imi place sa cred in minuni,ca si golul lui Arthur de aseara.

stelea nu joaca la Iasi sa mai faca cadou 2 goluri :rosu:

six
5th August 2008, 14:29
autogol zapata si 1-0......nu rata sansa sa devii milionar in euro..baga repede un pariu.

PS: in cazul in care esti deja milionar in euro .. mai adaugi acolo cateva..:D sunt milionar in euro,castiga moldovenii :ok:

4star
5th August 2008, 14:35
bine ... ai un pont si pentru noi? cum o comite zapata? ia o actiune pe cont propriu sau din faza fixa?:ok:

six
5th August 2008, 14:36
din faza fixa :happy

aaxi
5th August 2008, 14:37
stelea nu joaca la Iasi sa mai faca cadou 2 goluri :rosu:

tu esti dinamovistul tipic: voua vi se dau 2 x 11 m si jucati 1 ora cu un om in plus si comentezi ca Stelea a facut blat:happy:happy:happy:happy:happy
in locul tau as lasa sa mai treaca vreo 2 sau 3 etape pana sa comentez;)

purpleheart
5th August 2008, 17:09
ne poate face Iasiul sa bem o bere mai cu pofta ?:yes:

matei_viola
5th August 2008, 19:20
V-ati scos ca nu joaca pletosul ala de 900 de mii de $,la pletele ce le are,are jiji foarfeca de tuns mielul.

corello
5th August 2008, 22:39
1 solist
2-0 (Ionut Popa, 2)

cinebelu
6th August 2008, 06:12
voua vi se dau 2 x 11 m si jucati 1 ora cu un om in plus si comentezi ca Stelea a facut blat
11m alea chiar au fost pe bune: daca nu era hent la primul ar fi fost gol, iar al doilea a fost un fault clar la Tiago care driblase si avea posibilitatea sa paseze decisiv sau sa inscrie. pe cand stelica i-a pus-o pe tava lui dayro dupa o iesire gen barthez la ultima faza pe velodrome acum 2 ani jumate, iar golul victoriei a venit exact cand nu mai puteau brasovenii sa revina, fiinca oitele pareau sa-si cam fi pierdut suflul pe final

aaxi
6th August 2008, 07:33
11m alea chiar au fost pe bune: daca nu era hent la primul ar fi fost gol, iar al doilea a fost un fault clar la Tiago care driblase si avea posibilitatea sa paseze decisiv sau sa inscrie. pe cand stelica i-a pus-o pe tava lui dayro dupa o iesire gen barthez la ultima faza pe velodrome acum 2 ani jumate, iar golul victoriei a venit exact cand nu mai puteau brasovenii sa revina, fiinca oitele pareau sa-si cam fi pierdut suflul pe final

Citeste si varianta (la fel de bolnava de blat ca si a ta) despre meciul lui Dinamo: aia au vazut ca din primul 11 m nu au marcat dinamovistii si s-au gandit sa mai faca unul, poate, poate. Si s-a gandit ca, cu un om in minus Dinamo are mai multe sanse. Si ca....etc.Nu ti se pare ca e aberant? Daca da.....e la fel de aberant ca si explicatia ta despre Stelea.
Tu ai idee de ce ai pierdut Steaua la Vaslui? Sau cum a luat gol de la Brasov? Iti zic eu: ZAPATA. Si la fel iti garantez ca asta nu a fost cumparat nici de Porumboiu si nici de Niculae.
Ai observat cate mingii aproape imposibile a scos Stelea in meciul cu Steaua? Uita-te la reluari. Uita-te si la acel 11m neacordat. Uita-te si la ratarile stelistilor din 5-6 m doar cu portarul in fata. UIta-te la meci si apoi poti vorbi de blat.
Asa ca aberatiile astea sunt pe aceea linie ca si pana acum: daca Steaua castiga un meci: e blat, iar daca pierde: asta e valaore echipei.
Deja devine o moda a celor care nu mai au ce comenta.:mda:

cinebelu
6th August 2008, 08:19
Io bag de seama ca mai degraba a devenit o moda printre suporterii mioarelor sa se planga de arbitraj la cele mai stupide faze si sa inventeze tot felul de scenarii, acum, cand nu s-a dat inca drumul la valize :D probabil va macina in subconstient ca nu aveti nicio sansa fara si va pregatiti deja scuzele pentru cand or veni "vremurile bune", ale victoriilor interminabile cu 1-0 din unicul sut pe poarta si cu 3-0 din bricheta :D

Ai observat cate mingii aproape imposibile a scos Stelea in meciul cu Steaua? Uita-te la reluari. Uita-te si la acel 11m neacordat. Uita-te si la ratarile stelistilor din 5-6 m doar cu portarul in fata.
pai tocmai de-aia pare suspect ca tocmai pe aia, in min 89, nu a mai putut s-o scoata. insa, din cele declarate de Porumboiu, cea mai noua moda pare sa fie sforicele directe la cativa jucatori adversi, in cazul de fata a fost de ajuns doar la stelica. ratarile mieilor din 5-6 m au fost fiindca sunt natangi, nu are stelea niciun amestec, iar ala nu a fost un 11m clar, aia a fost o faza la care indiferent de decizie, cineva ar fi comentat.

ai idee de ce ai pierdut Steaua la Vaslui? Sau cum a luat gol de la Brasov? Iti zic eu: ZAPATA. Si la fel iti garantez ca asta nu a fost cumparat nici de Porumboiu, (...)
de unde vrei tu sa stii?! dupa cate i-ati facut, saracu, poate ca s-a razbunat pe aceeasi cale..:drak:
oricum zapada a luat-o incet pe urmele lui carlos, eu am spus-o inca din prima etapa :D

aaxi
6th August 2008, 08:27
Io bag de seama ca mai degraba a devenit o moda printre suporterii mioarelor sa se planga de arbitraj la cele mai stupide faze si sa inventeze tot felul de scenarii, acum, cand nu s-a dat inca drumul la valize :D probabil va macina in subconstient ca nu aveti nicio sansa fara si va pregatiti deja scuzele pentru cand or veni "vremurile bune", ale victoriilor interminabile cu 1-0 dintrun sut pe poarta si cu 3-0 din bricheta :D

pai tocmai de-aia pare suspect ca tocmai pe aia, in min 89, nu a mai putut s-o scoata. insa, din cele declarate de Porumboiu, cea mai noua moda pare sa fie sforicele directe la cativa jucatori adversi,.........

Ti-ai raspuns singur legat de meciul lui Dinamo la Medias/hello/hello/hello
Zi-mi si mie cate suturi a tras pe poarta Brasovul? Daca nu stii, iti zic eu:1. Asa ca......mai lasa-ma cu teoriile tale, esti chitit pe blaturi si asta iti ocupa tot timpul.
PS:daca nu stiai se zice suporterii Stelei, ca la jigniri esti campion:rosu:

cinebelu
6th August 2008, 08:35
pai la meciul cu Medias trebuie indeplinite inca multe conditii pentru a putea vorbi acolo de asa ceva. in primul rand au fost niste faze perfect normale, care nu implica niciun fel de truc. numai niste minti bolnave pot vedea blat din cauza unor astfel de situatii. pe cand la stelea au fost cam dubioase. hai sa ziceam ca la ultimul gol l-au cam lasat reflexele pe la 40 de ani, insa primul gol a fost ciudat rau de tot, cred ca foarte putini jucatori ai stelii i-ar fi putut pasa asa de bine pentru a inscrie (a fost o preluare aproape directa, din afara careului!)

PS-ul nu-l inteleg din punct de vedere fonetic :D , poate mai lucrezi la el insa oricum nu ma prea intereseaza ce zice suporterii stelii in general

aaxi
6th August 2008, 08:56
pai la meciul cu Medias trebuie indeplinite inca multe conditii pentru a putea vorbi acolo de asa ceva. in primul rand au fost niste faze perfect normale, care nu implica niciun fel de truc. numai niste minti bolnave pot vedea blat din cauza unor astfel de situatii. pe cand la stelea au fost cam dubioase. hai sa ziceam ca la ultimul gol l-au cam lasat reflexele pe la 40 de ani, insa primul gol a fost ciudat rau de tot, cred ca foarte putini jucatori ai stelii i-ar fi putut pasa asa de bine pentru a inscrie (a fost o preluare aproape directa, din afara careului!)

PS-ul nu-l inteleg din punct de vedere fonetic :D , poate mai lucrezi la el insa oricum nu ma prea intereseaza ce zice suporterii stelii in general

Exact asta ziceam si eu despre meciul lui Dinamo: daca vrei sa fi carcotas si obsedat de blaturi ca tine, poti zice ca si ala a fost blat, ca doar tu ai scris:cea mai noua moda pare sa fie sforicele directe la cativa jucatori adversi si stii ceva:tocmai acei jucatori au facut 11m si unul din ei a si fost eliminat.
Lasa ca sunteti voi frumosi si curati, ca doar de aceea nu s-a transmis meciul:happy:happy:happy
PS:poate nu intelegi:javra, spartanus, castrat, dinamuist....sunt doar cateva apleativa pe care le-as putea folosi la adresa ta. Acum ai inteles PS trecut?:mda:

PPS:hai sa incheiem subiectul ca suntem oricum off-topic

cinebelu
6th August 2008, 09:08
PS:poate nu intelegi:javra, spartanus, castrat, dinamuist....sunt doar cateva apleativa pe care le-as putea folosi la adresa ta. Acum ai inteles PS trecut?:mda:
poate-mi arati si mie unde te-am jignit, de te simti nevoit sa folosesti acele apelative la adresa mea :(

aaxi
6th August 2008, 09:11
poate-mi arati si mie unde te-am jignit, de te simti nevoit sa folosesti acele apelative la adresa mea :(

1. Nu le folosesc, nu mai face pe mironosita."sunt doar cateva apleative pe care le-as putea folosi la adresa ta"
2. oite, mioarte, etc...iti zic ceva?:mda:
3.Nu vrei sa incheiem subiectu?

cinebelu
6th August 2008, 09:58
Nu! acuma chiar m-ai facut curios. deci daca cineva se refera la jucatorii stelii (nu ai de unde sa stii tu din ce cauza, poate o face pentru a sublinia lipsurile lor si-ti pot insira inca o groaza de motive), pentru tine reactia normala este sa incepi a jigni acea persoana?!
halal mentalitate, becalizarea v-a atins intre timp foarte grav.. :(

aaxi
6th August 2008, 13:24
Ce sa-i faci domn' belu, nu toti suntem eroi de cantec ca voi: "castrati-ma, castrati-ma sau mai bine eutanasiati-ma", zise formatia Taxi

TaciAcolo
6th August 2008, 13:26
2 solist.. branet o comite :D...

Nightwish
6th August 2008, 13:36
1. Nu le folosesc, nu mai face pe mironosita."sunt doar cateva apleative pe care le-as putea folosi la adresa ta"
2. oite, mioarte, etc...iti zic ceva?:mda:
3.Nu vrei sa incheiem subiectu?

" daca as spune despre sora-ta etc etc " :D
Vezi ca si pentru conditional - optativ se dau puncte, ti-o spune unul care a luat pentru asa ceva :)

Ontopic: bate Iasiul cu 6-1 :D

aaxi
6th August 2008, 13:56
" daca as spune despre sora-ta etc etc " :D
Vezi ca si pentru conditional - optativ se dau puncte, ti-o spune unul care a luat pentru asa ceva :)

Ontopic: bate Iasiul cu 6-1 :D

off topic, daca nu a vrut sa inteleaga cand i-am explicat frumos, trebuia sa-i dau si exemple:D

DanielAndrei
6th August 2008, 15:09
joaca Banel? dar Zapata?

aaxi
6th August 2008, 15:10
joaca Banel? dar Zapata?

vise taica, vise :D

DanielAndrei
6th August 2008, 15:19
voi visati la Champions League?!

aaxi
6th August 2008, 15:21
voi visati la Champions League?!

Aia care viseaza si se pregatesc in fiecare an de UCL dar nu reusesc, sunt altii:D.
Noi suntem aia care jucam acolo in ultimul timp;)

philips
6th August 2008, 17:25
1-1 goluri banel si dayro:groggy:

cinebelu
6th August 2008, 18:15
off topic, daca nu a vrut sa inteleaga cand i-am explicat frumos, trebuia sa-i dau si exemple:D
..si explicatia:

PS:daca nu stiai se zice suporterii Stelei, ca la jigniri esti campion
:happy:happy:happy

dannyreddog
6th August 2008, 19:36
Ramane de vazut daca Poli Iasi poate sa repete figura frumoasa din primavara cand a castigat cu 2-1...Moldovenii au inceput cu stangul acest campionat avand un mare 0 la capitolul puncte si daca vor sa castige trebuie sa-si aduca aminte de aceea partida si de un balanel titular in zi de "gratie":D...Ionut Popa stie sa-si mobilizeze elevii cand vine vorba de confruntari cu granzii...

six
6th August 2008, 20:40
Ontopic: bate Iasiul cu 6-1 :Dmi-se pare rezonabil :happy:happy:happy

aaxi
7th August 2008, 08:39
Ramane de vazut daca Poli Iasi poate sa repete figura frumoasa din primavara cand a castigat cu 2-1...Moldovenii au inceput cu stangul acest campionat avand un mare 0 la capitolul puncte si daca vor sa castige trebuie sa-si aduca aminte de aceea partida si de un balanel titular in zi de "gratie":D...Ionut Popa stie sa-si mobilizeze elevii cand vine vorba de confruntari cu granzii...

:limba:
lasa-i sa se mobilizeze dupa etapa a 3-a :D

Luis Garcia10
7th August 2008, 17:38
Trebuie sa batem la Iasi! M-am saturat de frustrare deplasare dupa deplasare ( si mai ales la Iasi! ) .... Realist vorbind...sunt convins ca nu vom reusi mare lucru in ofensiva, va fi genul de meci specific unei deplasari a Stelei...fotbal putin, nervi multi, oase rupte! Tot ce sper e sa concretizam putinele ocazii de care vom beneficia! Sper sa jucam cu Szekely-Dayro-Petre-Nicolita! Forza Steaua!

SAMM
7th August 2008, 17:43
nu stiu ce rezultat va fi, dar sigur el matador moreno va fi omul meciului

maxx1923
7th August 2008, 18:01
ce m-as bucura sa o fure "suedezii" astia din ghena!!!!!sa vezi dupa "episoadele Galata" ce o sa-i mai cereti demisia albinosului de lacatus.abea astept.

SAMM
7th August 2008, 18:17
eu i-o cer si acum

six
7th August 2008, 18:22
M-am saturat de frustrare........:happy:happy:happy 2-1 pt Iash :D

Primus Hawaii
7th August 2008, 19:12
voi visati la Champions League?!

intreaba dinamovistii,n-au fost pan' acum acolo :ras-plans:

adi_sampon
7th August 2008, 22:22
Din declaratiile lui Popa rezulta ca Steaua bate . A zis ca e fan Steaua si s-ar putea sai supere pe stelisti daca nu bat maine plus ca Iasiul joaca slab .Eu zic ca batem cu 1-0 sa avem moral la Istanbul

Rossi
7th August 2008, 22:51
Poli Iasi - steaua 1-1
Galata - steaua 4-0

si Lacatus isi cauta echipa ....

moty
7th August 2008, 23:09
...si se duce la Dinamo, nu?

blaga
8th August 2008, 00:10
Am observat ca Lacatus s-a lecuit dupa doar 1 etapa de sistemul fara 2 inchizatori si iar am revenit la lovin si ov. petre.:headbang:
curajosi, mon cher, nu am ce zice:rosu:

Sa-ti faci probleme cu cine antreneaza sau sa vorbesti de "sisteme de joc" la jucatorii pe care-i are Steaua :happy inseamna sa te pui in situatia "Chelului" visand la "Tichia de margaritar" care-i lipseste:happy

Oaia Dolly
8th August 2008, 09:30
ce m-as bucura sa o fure "suedezii" astia din ghena!!!!!sa vezi dupa "episoadele Galata" ce o sa-i mai cereti demisia albinosului de lacatus.abea astept.

Si eu abea:happy astept sa port o conversatie inteligenta cu un rapidist( sunt doi pe forum ce i drept) dar exceptiile confirma regula.

Jacob
8th August 2008, 09:39
Meci de 1X, steaua e foarte slaba in deplasare.

Luis Garcia10
8th August 2008, 11:25
---------------------Zapata-----------------------
---Golanski----Goian----Ghionea----Marin----------
-------------Radoi----Lovin-----------------------
---Szekely------Dayro Moreno-------Nicolita-------
---------------------Arthuro----------------------

Intr-o foarte mare proportie asta va fi asezarea Stelei din aceasta seara.... ..Sper sa mearga,desi am dubii ca vom reusi sa fim foarte periculosi in faza ofensiva jucand cu 1 varf!?!
Eu cred ca trebuie neaparat sa mai achizitionam un varf! (cel putin! ) Arthuro si Stancu nu pot duce un sezon intreg ( si-asa nu sunt oameni de 15 goluri pe sezon! ) , pe Badea vad ca nu se conteaza, iar Kapetanos e o necunoscuta!

Vladek
8th August 2008, 11:32
---------------------Zapata-----------------------
---Golanski----Goian----Ghionea----Marin----------
-------------Radoi----Lovin-----------------------
---Szekely------Dayro Moreno-------Nicolita-------
---------------------Arthuro----------------------

Intr-o foarte mare proportie asta va fi asezarea Stelei din aceasta seara.... ..Sper sa mearga,desi am dubii ca vom reusi sa fim foarte periculosi in faza ofensiva jucand cu 1 varf!?!


Luis, da-mi voie sa nu fiu de acord. Da-o incolo de "asezare" in teren, ca nu se respecta oricum pozitiile la perfectie in timpul meciului. Nu cred ca secretul e sa trimiti 2 varfuri (pe hartie) si gata, dai 4-5 goluri pe meci. Important e sa duci mingea pana acolo, la marginea careului. De acolo intervine inspiratia jucatorului.



Eu cred ca trebuie neaparat sa mai achizitionam un varf! (cel putin! ) Arthuro si Stancu nu pot duce un sezon intreg ( si-asa nu sunt oameni de 15 goluri pe sezon! ) , pe Badea vad ca nu se conteaza, iar Kapetanos e o necunoscuta!

De ce sa mai luam varfuri (ma rog, in afara cazului extrem de improbabil ca am aduce cine stie ce super-jucator) ? Ca sa-l reprofilam si pe asta, cum am facut cu Mendoza sau Dayro Moreno ? Pana si Badea e in stare sa o bage in ate rezonabil de des daca primeste mingi utile, nu pase in tusa sau mingi bubuite pe sus. Jucam super-previzibil si schematic, fara imaginatie, de-aia nu ajungem la poarta adversa decat prin eventuale sclipiri individuale, in loc sa castigam meciul la nivel tactic, nu la nivel de jucator contra jucator.

relansat
8th August 2008, 11:45
2-3 suturi steaua, daca intra unul probabil va castiga, altfel se va termina egal, in niciun caz 1.

Luis Garcia10
8th August 2008, 12:02
Luis, da-mi voie sa nu fiu de acord. Da-o incolo de "asezare" in teren, ca nu se respecta oricum pozitiile la perfectie in timpul meciului. Nu cred ca secretul e sa trimiti 2 varfuri (pe hartie) si gata, dai 4-5 goluri pe meci. Important e sa duci mingea pana acolo, la marginea careului. De acolo intervine inspiratia jucatorului.



De ce sa mai luam varfuri (ma rog, in afara cazului extrem de improbabil ca am aduce cine stie ce super-jucator) ? Ca sa-l reprofilam si pe asta, cum am facut cu Mendoza sau Dayro Moreno ? Pana si Badea e in stare sa o bage in ate rezonabil de des daca primeste mingi utile, nu pase in tusa sau mingi bubuite pe sus. Jucam super-previzibil si schematic, fara imaginatie, de-aia nu ajungem la poarta adversa decat prin eventuale sclipiri individuale, in loc sa castigam meciul la nivel tactic, nu la nivel de jucator contra jucator.

Mda....probabil ca ai dreptate! Dar eu totusi cred ca e mai bine sa incepem sa jucam cu doua varfuri pentru ca 4-5-1 ( ceea ce joaca adversarii nostri din liga 1 ) blocheaza mai usor un sistem cu 1 varf impins ( fie el 4-2-3-1 ) decat unul cu 2 atacanti!
Iar la capitolul atacanti...ideea era intr-adevar sa aducem un om de 15+ goluri pe sezon! Atacantii nostri actuali nu sunt suficienti! Sa ne gandim ca s-ar accidenta Arthuro diseara (Doamne Fereste!) ...ce facem...jucam contra Galatasaray-ului cu Kapetanos si Stancu? :confused: :shocked:

relansat
8th August 2008, 12:10
Amantrei sunt sub orice critica, poate doar la Stancu ar mai fi ceva de sapat ... Arthuro ala parca inoata pe teren, Kapetanos zici ca`i bucatar, iar Stancu e bunicel, doar ca nu`i in forma. Jucatori second hand cum s`ar spune :thinkso:

Oaia Dolly
8th August 2008, 12:14
Amantrei sunt sub orice critica, poate doar la Stancu ar mai fi ceva de sapat ... Arthuro ala parca inoata pe teren, Kapetanos zici ca`i bucatar, iar Stancu e bunicel, doar ca nu`i in forma. Jucatori second hand cum s`ar spune :thinkso:
Bogdan Stancu e golgeterul nationalei de tineret. Daca si el e second hand....Odata cu aparitia lui Toja, Dayro va putea urca mai mult iar Szekely va putea juca linistit pe dreapta fara sa mai schimbe benzile cu banel. Astfel atacul va fi mult mai bine sustinut. oricum atacul ideal este Dayro-Stancu.In cateva luni vom vedea rezultatele.

Vladek
8th August 2008, 12:28
Mda....probabil ca ai dreptate! Dar eu totusi cred ca e mai bine sa incepem sa jucam cu doua varfuri pentru ca 4-5-1 ( ceea ce joaca adversarii nostri din liga 1 ) blocheaza mai usor un sistem cu 1 varf impins ( fie el 4-2-3-1 ) decat unul cu 2 atacanti!


Man, cand o aud pe asta cu "varful impins" imi vine sa urlu. De 4-5 ani de cand ne incapatanam sa jucam in stilul asta cu "varf impins" (adica stalp de 1.85+ metri) ofensiva a mers prost absolut de fiecare data. Deja solutia de a bloca atacul Stelei e banala, tii echipa cu fundul bine bagat in poarta si aglomerezi banda, legand triunghiuri gen fundas lateral - mijlocas lateral - mijlocas defensiv contra fundas latera - mijlocas lateral advers. Odata jocul blocat pe flancuri, centrarile ajung la varful ala "de careu" din ani in pasti, si pana si atunci se centreaza de departe, de au fundasii centrali timp sa-si ia si cafeaua pana ajunge mingea in careu. Iar pe centru nu poti juca, pentru ca, "nu-i asa", "trebuie sa deschidem jocul pe flancuri". Ei si uite asa trece meciul.



Iar la capitolul atacanti...ideea era intr-adevar sa aducem un om de 15+ goluri pe sezon! Atacantii nostri actuali nu sunt suficienti! Sa ne gandim ca s-ar accidenta Arthuro diseara (Doamne Fereste!) ...ce facem...jucam contra Galatasaray-ului cu Kapetanos si Stancu? :confused: :shocked:

Luis, explica-mi si mie te rog ce inseamna "om de 15+ goluri per sezon". Ceva gen Van Nistelrooy sau Inzaghi, care sa dea 2 goluri din jumatate de ocazie ? Daca se accidenteaza atacantul asta minune ce te faci ? Nu cred in variante de soiul asta - golurile trebuie sa vina ca urmare a unui efort de echipa, nu pe sistemul de "da-o la Dica/Dayro".

relansat
8th August 2008, 12:38
Bogdan Stancu e golgeterul nationalei de tineret. Daca si el e second hand....Odata cu aparitia lui Toja, Dayro va putea urca mai mult iar Szekely va putea juca linistit pe dreapta fara sa mai schimbe benzile cu banel. Astfel atacul va fi mult mai bine sustinut. oricum atacul ideal este Dayro-Stancu.In cateva luni vom vedea rezultatele.

Bogdan Stancu a fost cumparat, neinspirat, in momentul in care nu mai dadea randament la Unirea. A fost mai ieftin, d`asta.

Luis Garcia10
8th August 2008, 12:42
Man, cand o aud pe asta cu "varful impins" imi vine sa urlu. De 4-5 ani de cand ne incapatanam sa jucam in stilul asta cu "varf impins" (adica stalp de 1.85+ metri) ofensiva a mers prost absolut de fiecare data. Deja solutia de a bloca atacul Stelei e banala, tii echipa cu fundul bine bagat in poarta si aglomerezi banda, legand triunghiuri gen fundas lateral - mijlocas lateral - mijlocas defensiv contra fundas latera - mijlocas lateral advers. Odata jocul blocat pe flancuri, centrarile ajung la varful ala "de careu" din ani in pasti, si pana si atunci se centreaza de departe, de au fundasii centrali timp sa-si ia si cafeaua pana ajunge mingea in careu. Iar pe centru nu poti juca, pentru ca, "nu-i asa", "trebuie sa deschidem jocul pe flancuri". Ei si uite asa trece meciul.



Luis, explica-mi si mie te rog ce inseamna "om de 15+ goluri per sezon". Ceva gen Van Nistelrooy sau Inzaghi, care sa dea 2 goluri din jumatate de ocazie ? Daca se accidenteaza atacantul asta minune ce te faci ? Nu cred in variante de soiul asta - golurile trebuie sa vina ca urmare a unui efort de echipa, nu pe sistemul de "da-o la Dica/Dayro".

Pai despre asta vorbesc si eu....cred ca intr-un astfel de meci ideal ar fi un sistem 4-1-3-2.....sau macar incercat ceva nou ca parca vad ca meciul din seara asta o sa se desfasoare de aceeasi maniera in care s-au jucat si ultimele 4 partide de la Iasi ale Stelei! Tocmai asta vreau si eu...sa scapam de sistemul cu varful impins!
Iar omul de 15+ goluri nu tre` sa fie vreo minunatie de atacant, vreun Drogba sau Van Nistelrooy...dar trebuie macar sa fie un varf pe care sa te poti baza!
Chiar nu mi-as dori sa ajungem sa ne bazam pe Kapetanos sau pe Stancu ( care este inca mult prea tanar ...stiu ca suna a cliseu, dar asta e realitatea, Stancu iese mult prea mult din joc....nici macar nu creeaza culoare, nici nu se demarca in unele momente! ) Arthuro e ok...dar nu ca unic varf! Omul asta de 15+ goluri poate fi si un Burdujan, poate fi si Gigel Bucur, si Danciulescu, si Bratu...nu neaparat vreun super-star de afara!
Cat despre Badea...faptul ca nu a fost inclus in lista pt Galatasaray arata ca e iesit din calcule, iar pe Neaga nu cred ca il vom vedea pe post de varf sub conducerea lui Lacatus! ( Dayro nici atat...el oricum e un numar 10 mai degraba decat un 9! )
Deci...Arthuro, Kapetanos si Stancu....asta e atacul Stelei! Pe astia ii avem...pe astia trebuie sa-i tinem cu grija pana in decembrie intr-un ritm miercuri-sambata , miercuri-sambata si tot asa! Dupa ce ca e cam subtire...mai e si deficitar numeric.. :|

Theodor01
8th August 2008, 12:42
nu stiu ce sa fac!sa ma uit la deschiderea olimpiadei sau la meci....:headbang::headbang:hai sa deschidem un topic cu unpoll:lol:

maxx1923
8th August 2008, 12:58
uita-te la olimpiada!!!Asa sunt "suporterii"cacarezelor.Nu stiu daca prefera sa-si vada echipa sau sa se uite la olimpiada,filme,...manele.La Rapidisti nici nu s-ar fi pus o asemenea problema.Rapid inainte de toate!!!:happy:happy:happy:happy:happy:happy

maxx1923
8th August 2008, 13:02
nu stiu ce sa fac!sa ma uit la deschiderea olimpiadei sau la meci.:hai sa deschidem un topic cu unpoll:lol:

ce "suporteri"au steaua:happy:happy:happyprefera olimpiada in locul cacarezelor:happy:happy:happy:

rpb
8th August 2008, 13:13
Revenind la meciul de azi, faptul ca Poli are 0 puncte dupa doua etape e un lucru cu doua taisuri. S-ar putea mobiliza mult mai bine, incercand sa nu se afunde in zona periculoasa a clasamentului inca de la inceputul campionatului dar par si o victima sigura. Totusi, merg pe mana Stelei, plusul de valoare si experienta isi va spune cuvantul, chiar daca probabil multi se vor gandi la meciul cu Galata.

Oaia Dolly
8th August 2008, 13:22
ce "suporteri"au steaua:happy:happy:happyprefera olimpiada in locul cacarezelor:happy:happy:happy:

Lectia de limba romana predata de rapidisti pe acest thread continua:happy

Sa fie oare excursiile prin Italia de vina?:drak:

Roddicted
8th August 2008, 14:13
eh..sa nu fim rautaciosi:)Ideea e ca postul lui nu prea are sens

4star
8th August 2008, 14:19
ce "suporteri"au steaua:happy:happy:happyprefera olimpiada in locul cacarezelor:happy:happy:happy:

tu esti suporterul rapidului nu? bun suporter "au rapidul" asa cum "au steaua".
la scris pe romaneste nu te pricepi da cacareaza nu o scapi din gura si din gand la fiecare postare. dar probabil asa esti tu obisnuit sa iei ceva in gura si sa nu ii mai dai drumul.

PS: uite de aia eshti asa destupat mai la maxx fiindca pentru tine e nesemnificativa deschiderea olimpiadei, eveniment ce se petrece o data la 4 ani, si in plus un eveniment ce se anunta a fi superlativul a ceea ce a fost pana acum, chinezii avand ambitita de a isi afirma suprematia mondiala in tot ce tine de organizare, de performanta sportiva si mai ales, cu acesta ocazie, a arata lumii potentialul de care dispune si faptul ca nu mai este doar uriasul adormit ci este pe cale sa devina nr.1.
daca ai nelamuriri la intelesul anumitor cuvinte.. poti sa intrebi pe forum.

Nico21
8th August 2008, 14:25
Lectia de limba romana predata de rapidisti pe acest thread continua:happy

Sa fie oare excursiile prin Italia de vina?:drak:



Ce bucurie pe acest becalist...:D:D:D

Oaia Dolly
8th August 2008, 14:35
Ce bucurie pe acest becalist...:D:D:D

Din respect pentru personajul de desen animat care te reprezinta...voi trece cu vederea insulta:D.

Datenshi
8th August 2008, 14:38
Potoliti-va. :D

Nico21
8th August 2008, 14:48
tu esti suporterul rapidului nu? bun suporter "au rapidul" asa cum "au steaua".
la scris pe romaneste nu te pricepi da cacareaza nu o scapi din gura si din gand la fiecare postare. dar probabil asa esti tu obisnuit sa iei ceva in gura si sa nu ii mai dai drumul.

PS: uite de aia eshti asa destupat mai la maxx fiindca pentru tine e nesemnificativa deschiderea olimpiadei, eveniment ce se petrece o data la 4 ani, si in plus un eveniment ce se anunta a fi superlativul a ceea ce a fost pana acum, chinezii avand ambitita de a isi afirma suprematia mondiala in tot ce tine de organizare, de performanta sportiva si mai ales, cu acesta ocazie, a arata lumii potentialul de care dispune si faptul ca nu mai este doar uriasul adormit ci este pe cale sa devina nr.1.daca ai nelamuriri la intelesul anumitor cuvinte.. poti sa intrebi pe forum.


Esti nostalgic dupa vremuri de vreo 18 ani apuse,este?cand vom scapa de voi,ceauseilor?

4star
8th August 2008, 14:49
se vede ca esti coleg cu maxx daca asta ai inteles tu din ce am postat. oricum de la tine nici nu am alte asteptari..

Roddicted
8th August 2008, 14:51
Ce bucurie pe acest becalist...:D:D:D

Pai daca tii cu steaua nu inseamna ce esti becalist.Maturizati-va ma.

Nico21
8th August 2008, 14:51
se vede ca esti coleg cu maxx daca asta ai inteles tu din ce am postat.

Mai baiatule,odata ce pe strazi au iesit acum si Garzile Patriotice,ma pis pe saltul lor economic...

4star
8th August 2008, 14:55
au iesit deja? nu de la ora 15 va fi deschiderea?

PS: faptul ca alegi sa ignori ceea ce se petrece in china nu te face automat anticomunist asa cum nici cei interesati de deschiderea olimpiadei nu sunt nostalgici.
daca vrei sa le uzi un pic cresterea economica n-ai decat sa o faci.

Vladek
8th August 2008, 15:47
Incredibil. Threadul era de bine de rau stabil si chiar se mai discuta si de fotbal, jucatori, tactici, samd. Cum au aparut insa retardatii obisnuiti (plus vreo cativa noi) iarasi s-a ajuns la balacareala. Auziti voi aia ocupati cu mancatul de ..... , n-ati vrea sa va vedeti de treburile importante care sigur va asteapta prin alta parte ? Faceti-ne sa (nu) va simtim lipsa.

maxx1923
8th August 2008, 16:17
Stelistii cand n-au replica se leaga de o greseala gramatical(nu stau ca voi 10 min. sa citesc si sa ma corectez).Asa face si galeria lor.Cand n-are replica o da in balarii cu "tziganii""ciorile"....si ei sunt plini de "albinosi"in galerie.Am vrut sa evidentiez aspectul ca pui sub semnul intrebarii programul pe care sa-l urmaresti,cand joaca echipa ta .De fapt.....esti stelist,spune tot.FORZZA RAPID!!!!

regele
8th August 2008, 17:32
victorie clara steaua ... dayro si arthuro artizani

blaga
8th August 2008, 18:03
victorie clara steaua ... dayro si arthuro artizani

Nu mai faceti artizanat cu romani ????! am auzit ca cel mai in bulan:happy e unu Janos Sekely ?! care-i chiar u.d.m.r.ist, papagalilor!

"Afara, afara cu unguri din tara !!!" era scandarea stelista urlata cel mai sacadat:rosu:

Dogville
8th August 2008, 20:04
"Afara, afara cu unguri din tara !!!" era scandarea stelista urlata cel mai sacadat:rosu:

Asta la hochei :D La fotbal era aia cu tiganii...dar uite ce echipa ''moreno'' are Steaua :cool: :D Psssst...incepe repetitia pentru Champions !!!

blaga
8th August 2008, 20:14
Arbitrii beton, nu dau nici macar aut impotriva Stelei.

Lover
8th August 2008, 20:30
incredibil ce comentatori...fenomenal
2 il fac sandwich pe un iesean, il impiedica, imping si mai stiu eu ce si zice " un duel intre 2 barbati " :headbang: n`ai noroc comentator prost cu iq de mamut !

danpuric78
8th August 2008, 20:31
E clar. Steaua are sanse cu galata.

Becali isi pastreaza toate resursele pentru meciul cu turcii.

blaga
8th August 2008, 20:31
Nesu cade secerat de atacantul iesean in careul propriu.

sebastianstis
8th August 2008, 20:34
nu se leaga pasele....nicoleta ma dezamageste cu centrarile lui

tu26dor
8th August 2008, 20:36
iasul joaca astazi un meci pe viata si pe moarte... nu isi permite sa ramana cu 0 puncte dupa 3 etape... de partea cealalta steaua ar trebui sa fie mai riguroasa si sa dovedeasca ca poate mai mult... pana acum plictisitor : ieseni se trantesc la orice contact, stelistii nu gasesc solutii si joaca la intamplare, asa cum au jucat mereu de cand a inceput campionatul...

Dogville
8th August 2008, 20:38
0-3 la masa verde !!!

sebastianstis
8th August 2008, 20:38
no power...lol

Lover
8th August 2008, 20:39
fuck, nocturna. 0-3 pt steaua :ras-plans: cazul "Nocturna"

tu26dor
8th August 2008, 20:39
iar s-a stins...(steaua?)

danpuric78
8th August 2008, 20:39
inca un hatrick stelist

sebastianstis
8th August 2008, 20:40
0-3 la masa verde !!!

e bine ar fi ...te-ai bucura si tu ,nu?faceti-va si voi stadion.....:confused: poate or sa va televizeze si pe voi:happy

relansat
8th August 2008, 20:40
ce moment jenant, credeam ca numai la mioveni si la vaslui se intampla din astea :cry:

cosimo1
8th August 2008, 20:40
vai de capul lor decomentatori penibili,stelisti pe fata,despre viochin??ce sa mai spun zero barat ca comentator dar si ca ziarist

dede
8th August 2008, 20:41
si se facu intuneric... :scared: :cry:

Lover
8th August 2008, 20:41
au taiat oamenii lui jiji cablurile :ras-plans:

Dogville
8th August 2008, 20:42
credeam ca numai la mioveni si la vaslui se intampla din astea :cry:

Ai uitat RAPIDU' :D :cool:

blaga
8th August 2008, 20:42
"N-am mai vazut de mult unat acant la Steaua, care sa dribleze vreun adversar" -remarca unuia dintre speakeri, foooareteeeee taaare. =>Arthuro nu are adversar pe banca Stelei, oare ce-si noteaza antrenorul neamt al Galatei in carnetel ? cred ca cava ce incepe cu Gluse Gott.

sebastianstis
8th August 2008, 20:43
au taiat oamenii lui jiji cablurile :ras-plans:

nu draga ,s-au rup ''sarmele'' in moldova...:D

Lover
8th August 2008, 20:44
nu draga ,s-au rup ''sarmele'' in moldova...:D

fac economie la lumina ( c.e. )... :D

Dogville
8th August 2008, 20:45
Steaua domina cu autoritate.Am putea spune ca golul pluteste in aer.

Lover
8th August 2008, 20:46
Steaua domina cu autoritate.Am putea spune ca golul pluteste in aer.

pe sireturile lui Bănel :lol:

sebastianstis
8th August 2008, 20:48
Steaua domina cu autoritate.Am putea spune ca golul pluteste in aer.

pune-ti ochelari d-le Dinu:sleep:

blaga
8th August 2008, 20:49
Ba cea facut Mirela acolo!

sebastianstis
8th August 2008, 20:49
hai cu golul.....

Lover
8th August 2008, 20:50
hai cu golul.....

hai banele, hai cu autogolul.

philips
8th August 2008, 20:50
0-0 se termina, daca nu cumva se ambitioneaza banel

Tim
8th August 2008, 20:50
Cine-s puii aia galbeni ?????:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Dogville
8th August 2008, 20:51
Trimiteti un sms la Palat cu numele viitorului antrenor al Stelei :lol::lol::lol:

LE.offside la Moreno (mic ,dar tot offside)

sebastianstis
8th August 2008, 20:51
ouch................

Andrei_23
8th August 2008, 20:51
In loc s-o dea pe langa el, o dat-o peste...

sebastianstis
8th August 2008, 20:52
n-a fost offside

relansat
8th August 2008, 20:53
a fost un pui de offside, oricum e greu de zis. a jucat un pic steaua, mai mult decat ma asteptam :D

sebastianstis
8th August 2008, 20:54
meci cu multe duritati ,terenul slab ...lumina cu masura :) norocul va castiga

YoNuTzz
8th August 2008, 20:54
adevarul este ca o echipa cu jocul ca al stelei nu are ce cauta in Champions League...

sebastianstis
8th August 2008, 20:55
a fost un pui de offside, oricum e greu de zis. a jucat un pic steaua, mai mult decat ma asteptam :D

in momentul pasei ...nu era:P

Andrei_23
8th August 2008, 20:55
adevarul este ca o echipa cu jocul ca al stelei nu are ce cauta in Champions League...

Crezi ca Galatasaray joaca numa' in calcaie

TZEFERU
8th August 2008, 20:56
Cam dintr-un similar "offside" i-a fost anulat golul lui Ruiz etapa trecuta. Ruiz era cu corpul inclinat inainte (in momentul pasei) si aparaturul iesea din defensiva. La fel si acum....situatie de 50-50.

sebastianstis
8th August 2008, 20:57
adevarul este ca o echipa cu jocul ca al stelei nu are ce cauta in Champions League...

ai rabdare....vrei totul din prima...fotbalul s-a schimbat:yeah:

Dogville
8th August 2008, 20:58
....situatie de 50-50.

Creditam atacul.Deci arbitrul n-a gresit.Poate mai incolo...:drak:

tu26dor
8th August 2008, 21:00
Creditam atacul.Deci arbitrul n-a gresit.Poate mai incolo...:drak:

...dar nici gol n-a fost...poate mai incolo

vagus
8th August 2008, 21:00
Steaua a fost de nivelul Iasului in prima repriza. Fara butoane pare echipa de pluton ...

Ulysses
8th August 2008, 21:01
Creditam atacul.Deci arbitrul n-a gresit.Poate mai incolo...:drak:

o eliminare , sau doua lovituri de pedeapsa? ca toate numai in groapa sunt posibile:D

a zis unul p-aci ca o sa-l regretam pe olaroiu.:headbang: cam de atunci Steaua nu prea a mai jucat fotbal de calitate:mda:

Dogville
8th August 2008, 21:05
o eliminare , sau doua lovituri de pedeapsa? ca toate numai in groapa sunt posibile:D

Doamne-ajuta !!! :D

iulian_1976
8th August 2008, 21:05
Steaua slab slab :(

M-a gandeam ca joaca asa ptr a se proteja de spionii turci :D,dar nu cred
Lacatus sa fie asa de subtil.
Cand joci cu Niculita jucator de ultima pasa si de om ce executa lovituri libere ,este tragic :D

Tim
8th August 2008, 21:06
presimt ca o sa mai cada nocturna....prin minutul 89!!!:evil::evil:

Dogville
8th August 2008, 21:06
Iuliane,vad ca tii si cu Bayern :cool: Sunt sigur ca bavarezii nu te vor dezamagi asa tare :ok:

PS.Niculita ? :D

blaga
8th August 2008, 21:07
daca nici cu tusierii astia , atunci cu ce arbitrii ar putea ajunge steaua campioana?

Dogville
8th August 2008, 21:08
Cu aia decorati de Basescu :evil:

cosimo1
8th August 2008, 21:11
vai ce gol``````````

resita
8th August 2008, 21:12
frumos gol :happy:happy:happy

sebastianstis
8th August 2008, 21:12
eh , acum o sa vedem alt meci 0-1

Dogville
8th August 2008, 21:12
Nu se vedea alta modalitate pentru Steaua sa marcheze

cosimo1
8th August 2008, 21:13
Nu se vedea alta modalitate pentru Steaua sa marcheze

ai dreptate:ok:vai de capul lor:happy

sebastianstis
8th August 2008, 21:13
meci cu multe duritati ,terenul slab ...lumina cu masura :) norocul va castiga

va spuneam eu....:)

tu26dor
8th August 2008, 21:14
deh...gol steaua... am ratat asta...surprinzator steaua a inceput sa joace ...

relansat
8th August 2008, 21:15
absolut jenant moment. radoi si d`alde lovin se bucurau de parca ar fi castigat campionatul mondial... autogol :o:

Lover
8th August 2008, 21:15
daca steaua nu poate, daca nici gigi nu poate, daca nici arbitrii nu pot... pot adversarii :D

relansat
8th August 2008, 21:21
arthuro e un fel de inzaghi, o gramada de offside`uri :drak:

iulian_1976
8th August 2008, 21:24
Autogol :(:(:(

Pacat de Nicolita ca nu este folosit asa cum trebuie joaca acum mai ofensiv.

sebastianstis
8th August 2008, 21:25
daca steaua nu poate, daca nici gigi nu poate, daca nici arbitrii nu pot... pot adversarii :D

nu mai bea draga:rosu::D

Lover
8th August 2008, 21:27
nu mai bea draga:rosu::D

nu beau...
stelistii n`au nici un galben... :mda:

sebastianstis
8th August 2008, 21:30
nu beau...

atunci ,nu mai fuma....;)

Ulysses
8th August 2008, 21:32
Nu se vedea alta modalitate pentru Steaua sa marcheze

parca ar conta cum marchezi... hai cu inca doua autogoluri:yeah:

Dogville
8th August 2008, 21:34
Sa nu te-auda Banel :D

Ess
8th August 2008, 21:35
Sa nu te-auda Banel :D

:happy:happy

slaba afacere...

sebastianstis
8th August 2008, 21:36
....sa vezi ca da gol banel....:)

tu26dor
8th August 2008, 21:37
Sa nu te-auda Banel :D

tocmai a iesit... am scapat tura asta

sebastianstis
8th August 2008, 21:38
gata cu balanel....la maraton cu el...:)mai da doua ture de stadion ,acum (norma:))

Ulysses
8th August 2008, 21:40
Sa nu te-auda Banel :D

nu mai are timp.poate mai da iasiul ca fundasii lor au potential:D

etapa asta iti vezi favoritii sau iar sunt la "si altii" si nu-s televizati?

sebastianstis
8th August 2008, 21:41
sa nu se ia curentul ,din nou :)...hay zapata

Ess
8th August 2008, 21:41
da mai uly...miercuri rupeti 'stambulu' sa beu si io "chelcoshoz":D

danpuric78
8th August 2008, 21:42
Daca becalu nu baga banu' gros , steaua ajunge in B anul asta

sebastianstis
8th August 2008, 21:43
trage hunguru de timp ...lol

m8k
8th August 2008, 21:44
Incredibil. Threadul era de bine de rau stabil si chiar se mai discuta si de fotbal, jucatori, tactici, samd. Cum au aparut insa retardatii obisnuiti (plus vreo cativa noi) iarasi s-a ajuns la balacareala. Auziti voi aia ocupati cu mancatul de ..... , n-ati vrea sa va vedeti de treburile importante care sigur va asteapta prin alta parte ? Faceti-ne sa (nu) va simtim lipsa.

Cu tot respectu', dar nu prea au ce sa discute de fotbal! E un meci de adormit ursuletu'!:D
....zici ca e un meci dintre FC Bptosani si Dacia Mioveni!

sebastianstis
8th August 2008, 21:44
Daca becalu nu baga banu' gros , steaua ajunge in B anul asta

las ca nici ai vostri nu-s mai breji....mister:(

Ulysses
8th August 2008, 21:46
da mai uly...miercuri rupeti 'stambulu' sa beu si io "chelcoshoz":D

ess, pentru a asista la disperarea unor "caini" de pe aici , se va face.ne calificam:yeah:

sa va vad pe voi in giulesti, acum se va vedea cum stati pentru ucl

dane, are becalu miliardu' , ce te mai indoiesti?

blaga
8th August 2008, 21:47
da mai uly...miercuri rupeti 'stambulu' sa beu si io "chelcoshoz":D

Da ce, iilasa cu arbitii astia:D

danpuric78
8th August 2008, 21:48
las ca nici ai vostri nu-s mai breji....mister:(

ai mei au sanse reale pentru cupa uefa:D

astia a lui becali nu vezi ca joaca derbyul retrogradarii. Si nici ala nu-s in stare sa-l castige fara slovenii adversarului.:happy

sebastianstis
8th August 2008, 21:49
uite 0-2.......

tu26dor
8th August 2008, 21:50
2-0 pt steaua...

Ulysses
8th August 2008, 21:50
ai mei au sanse reale pentru cupa uefa:D

astia a lui becali nu vezi ca joaca derbyul retrogradarii. Si nici ala nu-s in stare sa-l castige fara slovenii adversarului.:happy

gaz metan trage la uefa????

gataaaaa 2-0:yeah:

a dat popa meciul:D

sebastianstis
8th August 2008, 21:50
ai mei au sanse reale pentru cupa uefa:D

astia a lui becali nu vezi ca joaca derbyul retrogradarii. Si nici ala nu-s in stare sa-l castige fara slovenii adversarului.:happy

da ,era tare fericit borcica ,saracul , de jocul prestat de galactici:sleep:

relansat
8th August 2008, 21:51
frumos gol, chiar mi`o placut

sebastianstis
8th August 2008, 21:52
meritat...si 3 pcte

Dogville
8th August 2008, 21:52
etapa asta iti vezi favoritii sau iar sunt la "si altii" si nu-s televizati?

Desigur,exagerezi :cool: A fost prima data in ultimii 10 ani cand nu s-a transmis un meci al Dinamo-ului :D Etapa asta cred ca prindem un GSP 3,acolo...

PS.0-2 :sleep:

Lover
8th August 2008, 21:52
uite ca pot si ei ... wow !

danpuric78
8th August 2008, 21:53
gaz metan trage la uefa????

gataaaaa 2-0:yeah:

a dat popa meciul:D

Nu mah l-a cumparat becali.:happy


Ce e mai rau , pentru meciul cu galata, e ca steaua a inceput sa joace de abia dupa ce a inceput iasul sa riste.

Si a fost periculoasa doar prin actiuni individuale.

Lacatus... ma rog, dar nu se vede in jocul stelei mana unui antrenor.

sebastianstis
8th August 2008, 21:54
gata .....cu iasiul ...a tinut si nocturna :)

m8k
8th August 2008, 21:57
Cred ca acum e prima data de vreo 2 ani cand pot sa zic ca ati castigat meritat!
...dar asta inca tot nu inseamna fotbal!:D

sebastianstis
8th August 2008, 21:57
meritat ... acum sa faca si rapid egal cu cfr ....vasluiul sa piarda .... si in curand locul 1

Dogville
8th August 2008, 21:57
trage hunguru de timp ...

Gresit ! Unguru' Hercegfalvi tocmai a marcat o tripla istorica intr-un meci chiar frumos :Budapesti Honved-Diosgyor 3-1 :ok:

Novac
8th August 2008, 21:58
prea mult bla-bla de la sustinatori ai altor echipe decat cela doua implicate in meciul asta.

iulian_1976
8th August 2008, 21:58
Pentru mine jocul Stelei este un mister.

Daca vor trece de Galata o sa fie cu mare noroc :D

sebastianstis
8th August 2008, 21:59
1-0 ptr vaslui :(

philips
8th August 2008, 21:59
lovin sub orice critica.
ma asteptam sa riste un pic si lacatus, sa joace cu un singur inchizator, avand in vedere adversarul extrem de limitat in exprimare.
din pacate cu galata va fi un ”pic” mai greu

delaparis
8th August 2008, 21:59
da mai uly...miercuri rupeti 'stambulu' sa beu si io "chelcoshoz":D


am citit de trei ori pana sa inteleg ... ceva :D

Se pare ca se scrie "stanbulu" :D.... nu vad meciul ala deoarece o sa fiu in vacanta dar cand ma intorc, sa gasesc Steaua in CL altfel ... sa vezi thd deschise pe intern :drak:

nah ca s-a terminat ... si cu Iasi :D

Ulysses
8th August 2008, 22:00
Desigur,exagerezi :cool: A fost prima data in ultimii 10 ani cand nu s-a transmis un meci al Dinamo-ului :D Etapa asta cred ca prindem un GSP 3,acolo... PS.0-2 :sleep:

elocvent pentru echipe de pluton:sleep:

dan cica trageti la uefa dar cred ca se imbata cu apa rece "izvorul minunilor":D

poate dam gol la istanbul:yeah:

Dogville
8th August 2008, 22:00
prea mult bla-bla de la sustinatori ai altor echipe decat cela doua implicate in meciul asta.

Pai grosu' e in deplasare.....se stie ce fideli sunteti :ok: Sau poate stiau dinainte rezultatul.....:drak: Da' recunoaste,nu-i asa ca nu te-ai uitat la meci ? :happy




poate dam gol la istanbul:yeah:

Sub patura,poate :D

YoNuTzz
8th August 2008, 22:01
aspecte pozitive:
1. golul lui stancu a fost dupa o faza frumoasa
2. nu a mai gafat zapata

aspecte negative:
jocul foarte slab per total
iar 2 inchizatori

sebastianstis
8th August 2008, 22:01
Pentru mine jocul Stelei este un mister.

Daca vor trece de Galata o sa fie cu mare noroc :D

au sansele lor ,doar nu joaca cu selectionata lumii ...daca galata se aventureaza de la inceput ,atunci steaua poate sa speculeze ...:yeah:

Novac
8th August 2008, 22:02
nu ca n-am avut la ce ... v-am citit pe voi si ... nu vreti sa-mi aflati parerea deformata in timpul acestei ore si jumatate ...

Ulysses
8th August 2008, 22:03
Pai grosu' e in deplasare.....se stie ce fideli sunteti :ok: Sau poate stiau dinainte rezultatul.....:drak: Da' recunoaste,nu-i asa ca nu te-ai uitat la meci ? :happy



Sub patura,poate :D

hihi,a little bet?

sebastianstis
8th August 2008, 22:04
Pai grosu' e in deplasare.....se stie ce fideli sunteti :ok: Sau poate stiau dinainte rezultatul.....:drak: Da' recunoaste,nu-i asa ca nu te-ai uitat la meci ? :happy



Sub patura,poate :D

....am auzit ca pe voi va televizeaza in direct de la olimpiada:happy:happy:happy