PDA

View Full Version : Etapa 5: FC Arges - Ceahlaul



Tudose
12th September 2003, 12:22
Razvan, ne vedem maine la meci?

EDMOND_
12th September 2003, 13:45
Sper sa va treceti in cont toate cele trei puncte ... daca se va intampla asa voi considera ca aveti sanse si posibilitati certe de a va clasa la sfarasitul campionatului pe unul din primele trei locuri...

flavius
12th September 2003, 17:21
Edmond nu te grabi in declaratii! Ceahlaul e o echipa buna pe care o invingi foarte greu! Asa ca pastreaza-ti calmul! Cred ca Ceahlaul, in ciuda indisponibilitatilor pe care le are in lot, va face o figura frumoasa la Pitesti de unde sper ca va veni cu cel putin un punct!

FORZA CEAHLAUL!

EDMOND_
12th September 2003, 18:48
Flavius , Ceahlaul este o echipa care in deplasare joaca moldoveneste ..adica urat ( vezi si Bacaul ) ... cu degajari afara , faulturi repetate , simulari ...teatru... asta este ,.. Pe de alta parte Argesul este o echipa care poate bate pe oricine mai ales atunci cand se joaca fotbal!
Imi pare rau . asta este parerea mea... iar daca ai probleme legate de declaratiile mele cauta-ma pe un forum la intern.. nu aici....

Dorin
12th September 2003, 20:45
Tudose , ne vedem cu mare probabilitate la meciul de la Pitesti cu Steaua .Mai revin cu detalii. Poti aranja sper locurile cele mai bune de pe stadion ! Vei fii invitatul meu .Probabil ca o sa mai am nevoie de 2 locuri extra.Cit costa la tribuna 0 ?:yeah: Dorin

razvanm
12th September 2003, 21:32
Voi fi ca de obicei prezent pe stadion!

Tudose
12th September 2003, 22:40
Dorin, nu stiu cat costa locurile la tribuna 0, pentru ca eu am abonament. 8) Dar se rezolva si o sa avem locuri foarte bune. O sa vina si Razvan cu noi.
Mai intra pe aici si mai adu-ne detalii. Keep in touch!

Tudose
12th September 2003, 22:43
Voi fi ca de obicei prezent pe stadion!
Razvan, te sun maine sa vedem cum ne intalnim.

flavius
13th September 2003, 19:41
Felicitari pt victorie!! Chiar daca o spun cu durere in suflet asta-i adevarul, ne-ati batut. Poate daca reuseam sa marcam mai repede poate reuseam sa egalam! Dar asta e! Din pacate n-am facut-o!
Tot ce pot sa spun este ca imi pare foarte rau! :( :( :( :(

RedBaron
13th September 2003, 19:50
Bravo Arges! Sunteti pe locul 1! Cred ca a trecut ceva timp... :happy

DRAGOS
13th September 2003, 21:11
:( :( :( :( E TOT CE POT SA SPUN IN ACEST MOMENT :( :( :( :(
Felicitari pentru victorie!!! Sper ca in retur sa ne adjudecam noi victoria ca sa fim chit. Un gol prin min. 90 ar fi fost excelent pentru echipa noastra dar asta e. Am avut vreo 6 titulari indisponibili.

DRAGOS
13th September 2003, 21:26
Am inteles ca Enache a marcat un gol superb. Cine imi poate povesti cum a fost?

Tudose
13th September 2003, 22:32
Aduceti-va aminte de al doilea gol primit de echipa Romaniei acum doi ani, la Liublijana, in barajul cu Slovenia. A fost o faza asemanatoare, dar nu pe stanga, pe dreapta. Si cu o anumita vina a portarului Radulescu.

Tudose
13th September 2003, 22:38
Bravo Arges! Sunteti pe locul 1! Cred ca a trecut ceva timp... :happy
Suntem pe locul 1 cel putin pana maine.
Ultima data cand Argesul a ocupat prima pozitie a fost in 1997, intre etapele a 6-a si a 9-a. Campionatul l-am terminat atunci pe pozitia a 3-a.

Tudose
13th September 2003, 22:49
:( :( :( :( E TOT CE POT SA SPUN IN ACEST MOMENT :( :( :( :(
Felicitari pentru victorie!!! Sper ca in retur sa ne adjudecam noi victoria ca sa fim chit. Un gol prin min. 90 ar fi fost excelent pentru echipa noastra dar asta e. Am avut vreo 6 titulari indisponibili.
Meciul a fost prelungit 4 minute, dar ar fi fost intr-adevar prea mult pentru mine doua rezultate de 2-2 in prelungiri intr-o singura saptamana :D
Victoria Argesului a fost absolut meritata, am mai avut cateva ocazii de a marca. In retur sper sa obtinem acelasi rezultat ca anul trecut, cand am castigat cu 1-0. :yeah:

EDMOND_
13th September 2003, 23:40
FELICITARI! Asa cum am scris intr-un mesaj anterior eram absolut sigur ca veti castiga! Probabil nu veti ramane pe locul I , important este ca sunteti acolo sus si puteti sa visati.. Echipa este echilibrata , cu jucatori foarte talentati....poate fi revelatia acestui campionat! M-as bucura...

Tudose
13th September 2003, 23:50
Ne-am bucura si noi, EDMOND_! :yeah:
Ion Moldovan a fost intrebat la conferinta de presa daca poate juca echipa in Cupa UEFA. Raspunsul a fost sec: "Obiectivul fixat de conducere este clasarea in primele 6 locuri."

EDMOND_
14th September 2003, 00:23
Cartu este si mai si.... Spune ca vom stabili obiectivele abia dupa etapa opta! Am fost la meci (in nocturna , dar cu ploaie) si credeam ca vom fi langa voi ,tot cu zece puncte....Au fost insa doua puncte pierdute de antrenor...Compartimentul nostru forte vera apararea , din care nu a jucat decat Papura! Daca reintra Rada si Daouda avem sanse sa luam puncte la Rapid...am luat trei si anul trecut! Voi unde jucati?

Tudose
14th September 2003, 10:30
Urmatoarele doua meciuri sunt in deplasare: la Bistrita si la Oradea. Antrenorul Moldovan spera "sa nu pierdem".

EDMOND_
14th September 2003, 14:12
Asta inseamna minim 4 puncte ....

Vulturul
14th September 2003, 16:07
Inca o bucurie facuta de baietii nostrii alb-violeti.Am vazut sambata un FCArges care a dat totul pentru a avea in cont cele trei puncte.Sper ca dupa meciurile de la Bistrita si Oradea sa pot spune acelasi lucru.Sunt sigur ca din aceste doua deplasri ne putem intoarce cu cel puntin 4 puncte.Un lucru care as dor sa-l precizez este cele legat de galerie.Cum e posibil ca la ora actuala frumoasa galerie care exista in Trivele sa arate in halul in care a aratat sambata.Cum e posibil ca un fost puscarias care a furat ani buni sa vina sa conduca una din cele mai respectate galerii din Romania.Spuneti si voi ce se mai poate face pentru a avea din nou in Trivale aceea galerie care exista cu ceva timp in urma inainte ca acest "smoala" sa devina liderul.NE ESTE RUSINE CA SUNTEM CONDUSI DE UN ASEMENEA OM.Respect pentru VIOLET REPUBLIC. :x www.fcarges.3x.ro :(

Vulturul
14th September 2003, 16:15
Inca o bucurie facuta de baietii nostrii alb-violeti.Am vazut sambata un FCArges care a dat totul pentru a avea in cont cele trei puncte.Sper ca dupa meciurile de la Bistrita si Oradea sa pot spune acelasi lucru.Sunt sigur ca din aceste doua deplasri ne putem intoarce cu cel puntin 4 puncte.Un lucru care as dor sa-l precizez este cele legat de galerie.Cum e posibil ca la ora actuala frumoasa galerie care exista in Trivele sa arate in halul in care a aratat sambata.Cum e posibil ca un fost puscarias care a furat ani buni sa vina sa conduca una din cele mai respectate galerii din Romania.Spuneti si voi ce se mai poate face pentru a avea din nou in Trivale aceea galerie care exista cu ceva timp in urma inainte ca acest "smoala" sa devina liderul.NE ESTE RUSINE CA SUNTEM CONDUSI DE UN ASEMENEA OM.Respect pentru VIOLET REPUBLIC. www.fcarges.3x.ro [/b]

crirad
14th September 2003, 16:30
FC Arges arata ca anul viitor vom juca in Champions League!!! :yeah:

DRAGOS
14th September 2003, 19:00
Am vazut meciul inregistrat si tot ce pot sa spun e ca ati avut noroc. Am jucat destul de slab insa jocul la offside ne-a functionat perfect. Nu prea a fost penalty acolo insa oricum nu cred ca meritam sa scoatem vreun punct.
Golul lui Enache a fost din noroc dar bine macar ca am marcat!!!!!

Tudose
14th September 2003, 21:01
Maniacule, nu stiu exact care mai e situatia in galerie, dar am aflat ca a revenit la meciuri George, fostul lider. Cine conduce efectiv, nu ma pot pronunta. Ramane de vazut ce se va mai intampla in continuare.

Tudose
14th September 2003, 21:20
FC Arges arata ca anul viitor vom juca in Champions League!!! :yeah:
Usor, fratilor! :) E bun entuziasmul, dar mai e mult pana departe. Daca am prinde un loc intr-o cupa europeana ar fi o performanta deosebita. Moldovan insusi ezita sa se arate prea curajos. Urmeaza doua deplasari (Bistrita si Oradea) si un meci acasa cu Steaua. Sa vedem cum trecem de astea si mai vorbim. :yeah:

Tudose
14th September 2003, 21:23
Am vazut meciul inregistrat si tot ce pot sa spun e ca ati avut noroc. Am jucat destul de slab insa jocul la offside ne-a functionat perfect. Nu prea a fost penalty acolo insa oricum nu cred ca meritam sa scoatem vreun punct.
Golul lui Enache a fost din noroc dar bine macar ca am marcat!!!!!
Dragos, hotaraste-te cine a avut noroc: noi sau voi? :yeah:

Tudose
14th September 2003, 21:42
Tudose , ne vedem cu mare probabilitate la meciul de la Pitesti cu Steaua .Mai revin cu detalii. Poti aranja sper locurile cele mai bune de pe stadion ! Vei fii invitatul meu .Probabil ca o sa mai am nevoie de 2 locuri extra.Cit costa la tribuna 0 ?:yeah: Dorin
Dorin, am vazut in ziar ca, la meciul cu Ceahlaul, un bilet la tribuna 0 a costat 60.000 de lei. O sa rezolvam cu siguranta problema cu locurile. Te astept! :yeah:

Dorin
14th September 2003, 22:32
TUDOSE , E sigur ca am sa vin la meci .O sa fim trei si vrem la tribuna 0 cu tine.Platesc diferenta ta de pret sau bilet intreg daca trebuie . Aterizez la Bucuresti vineri dupaamiaza(3 oct) si te sun atunci . Da -mi daca vrei nr de tel in mesaj privat .E tare faptul ca meciul o sa fie o finala a turului si ma bucur ca am crezut pe echipa si ca ei confirma . :yeah: Dorin

Tudose
15th September 2003, 07:10
Deocamdata, Steaua e pe locul I si noi pe al II-lea. Daca mentinem ritmul, poate fi intr-adevar o disputa pentru prima pozitie.
Ti-am trimis numarul de telefon prin PM.

inter
15th September 2003, 10:55
felicitari :happy

incet, incet luptati pt. titlu in timp ce "altii ( :( ) fac doar declaratii :yeah: :yeah:

Bogdan
15th September 2003, 11:59
Păi cu arbitrajele astea puteți ajunge chiar în grupele ligii campionilor.E posibil așa ceva: fault clar în atac și arbitru dă 11m.Iar Ceahlăul are 11m clar,un jucător nemțean fiind faultat de 2 jucători argeșeni în a 2-a repriză, și nimic.Dar se pare că a devenit specialitatea casei la Pitești penalty-urile inventate de arbitrii după cel din prima etapă cu Dinamo.Dar asta este.Succes în continuare.
FORZA DINAMO!!!

Tudose
15th September 2003, 16:33
Bogdane, sunt de acord ca penalty-ul nu trebuia dictat, Lajos s-a pacalit. Dar si nemtenii au reclamat mult mai mult decat ar fi trebuit. In opinia mea, ei nu ar fi trebuit sa primeasca nici o lovitura de la 11 metri, una din faze nici macar nu a fost in careu. In plus, s-a gresit si impotriva Argesului, asistentul Lazarescu indicand de mai multe ori ofsaid cand nu era cazul.
Interesant ca a fost sanctionata o echipa care de obicei avea un arbitraj favorabil, mai ales in ceea ce priveste loviturile de pedeapsa (era sa zic pinalty-urile :D ).
Din cate stiu eu, sunt destui suporteri ai Argesului la Targoviste, asa-i?

DRAGOS
15th September 2003, 16:33
Merci pentru ca ne iei apararea Bogdan!!! Sunt intru totul de acord cu tine. Ceahlaul este iar furata de arbitri dar asta e, mergem inainte.
Faza in care Nastasie a primit penalty cu Dinamo este aproape identica cu cea in care Solomon a fost faultat de Marincau si de inca un aparator de al vostru. Totusi ma consoleza gandul ca Lajos a recunoscut ca a gresit.

Tudose
15th September 2003, 16:40
La emisiunea "Minutul 91", Lajos a recunoscut ca a gresit in ceea ce priveste acordarea penalty-ului Argesului, dar cu celelalte doua faze s-a mentinut pe pozitie.
Echipele chiar au jucat fotbal pe ploaie si pe un teren greu, dar arbitrajul a reusit sa enerveze pe toata lumea.

DRAGOS
15th September 2003, 16:50
Echipele chiar au jucat fotbal pe ploaie si pe un teren greu, dar arbitrajul a reusit sa enerveze pe toata lumea.
De ce zici ca a reusit sa enerveze pe toata lumea????? A gresit cumva impotriva voastra?! Ar trebui sa fii multumit ca ati castigat (pe nedrept).
S-a mentinut Lajos pe pozitie dar la Solomon chiar a fost penalty!!!! Marincau si un alt fundas in impingeau si l-au si tras de tricou.

Tudose
15th September 2003, 16:58
Am spus ca asistentul Lazarescu a semnalizat de cateva ori ofsaid in mod eronat cand atacantii Argesului scapasera spre poarta.
Raman la parerea ca nu trebuia dat penalty la nici una din cele doua faze reclamate.

Vulturul
15th September 2003, 17:57
din pacate george a revenit in galerie.se pare ca a simtit lipsa banilor si a hotarat sa revina acolo unde ies banii.un singur regret am fata de conducerea clubului ca nu-i sustine pe violet republic...ei ar putea sa refaca galerie...www.fcarges.3x.ro

Tudose
15th September 2003, 18:01
George e oricum o alternativa mai buna decat Smoala.
Cine conduce "Violet Republic"?

Vulturul
15th September 2003, 18:50
Violet Republic o conduce ca lider Petre Conduru,iar asociatia suporterilor Fan Club FCArges este condusa de Florin Galca.www.fcarges.3x.ro

Tudose
15th September 2003, 18:54
De ce crezi ca cei de la club nu sustin mai mult pe suporterii din "Violet Republic"?

Bogdan
16th September 2003, 11:07
Tudose,sunt destui suporteri sau cel puțin erau destul de mulți suporteri ai Argeșului în Târgoviște când la FC Argeș juca cam jumătate din echipa Chindiei Târgoviște:Gâlmencea,Bogoi,Bălașa,Bârdeș și nu mai îmi vin în minte.Țin minte că acum nu știu câți ani a fost un meci în cupă la Târgoviște FC Argeș-Steaua.Aproape tot stadionul a fost cu FC Argeșl.Și s-a calificat Argeșul.Îți dai seama că am ținut cu Piteștiul.Iar în legătură cu fazele meciului FC Arges-Ceahlăul într-adevăr, parcă Dică am văzut că a fost oprit eronat o dată din cursa spre poartă.Iar faza din careul argeșean când un jucător nemțean se află un duel cu 2 piteșteni mie sincer mi s-a părut penalty.Dacă s-a dat acel 11m pentru Argeș,unde a fost fault în atac, în mod obligatoriu trebuia să se dea și pentru Ceahlăul.
FORZA DINAMO!!!

Tudose
16th September 2003, 11:17
Bogdan, stiu despre ce meci vorbesti, am fost si eu acolo (era in 1998). Si nu a fost singura partida castigata de pitesteni la Targoviste in care publicul a fost de partea noastra. In 1993/1994 au fost chiar 2 meciuri, primul cu Steaua, in optimi (victorie la penalty-uri) si al doilea cu Dinamo, in sferturi (victorie cu 1-0, printr-un gol al lui Cristescu).
Cred ca simpatia Pitesti-Targoviste dateaza inca de pe vremea cand Dobrin a jucat langa Turnul Chindiei. Ea s-a prelungit atunci cand s-au facut schimburile de jucatori, atat intr-un sens, cat si in celalalt. Importanta e si apropierea geografica.
Am cazut de acord ca nu a fost penalty la Bilasco, dar raman la opinia ca Ceahlaul nu putea primi nici o lovitura de pedeapsa. Fiecare cu parerea lui...

EDMOND_
16th September 2003, 18:33
Cred ca v-am mai spus asta odata , o fac din nou poate actionati in vreun fel! Pe pagina de start , acolo unde se pot vedea loturile de jucatori si minutele jucate cand accesezi FC Arges apar jucatorii de la Farul Constanta ... am crezut ca daca accesez Farul vor aparea jucatorii vostri...dar nu , apar tot constantenii! Sau o fi o tactica noua....sa zapaciti adversarii!...

Tudose
16th September 2003, 18:52
Ai dreptate, ai mai spus-o, dar am fost atat de preocupat de meciul cu Danemarca :x incat am uitat pur si simplu. O sa il rog pe Vadim sa faca rectificarea.

EDMOND_
16th September 2003, 19:20
Vezi ca de statistici se ocupa altcineva....este o adresa de mail acolo , cand accesezi lotul unei echipe..am vrut sa-i dau eu un mail..dar am uitat!