PDA

View Full Version : Etapa 4: Apulum Alba Iulia - FC Arges



blackwarrior
25th August 2003, 18:32
Va asteptam cu drag la Alba-Iulia !!! :happy :happy :happy
:drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

Tudose
25th August 2003, 21:56
Va asteptam cu drag la Alba-Iulia !!! :happy :happy :happy
:drak: :drak: :drak: :drak: :drak:
Eu nu voi merge la Alba-Iulia, dar sper sa fie cat mai multi suporteri pitesteni acolo.

razvanm
26th August 2003, 14:26
Se pare ca dintre cei accidentati sunt sanse sa reintre Nastasie!Dar si asa avem ingrijorator de multe absente:Coman,Somcherechi,Vladoiu,Dragan
si se pare ca sunt probleme si cu Chita.

razvanm
27th August 2003, 11:56
L-am omis pe Nemtanu cand am amintit de cei accidentati...

razvanm
27th August 2003, 12:00
Catalin,nu mai zici nimic ?

razvanm
27th August 2003, 13:02
Ieri am avut privilegiul de a asista la conferinta de presa a clubului.Au fost destui ziaristi(unii chiar in practica...),dar cel mai important este faptul ca pe parcurs si-a facut aparitia Dobrin,invitat de club in chiar ziua in care a implinit 56 de ani!Chiar am ciocnit(si ceilalti)un pahar de sampanie cu el...
Daca Radu are timp,pe www.fcarges.net o sa puteti citi un interviu cu Dobrin.Nu este realizat de mine,ci de un prieten din presa locala.

Tudose
27th August 2003, 19:16
Razvane, zi-ne si ce s-a mai discutat la conferinta de presa a clubului referitor la echipa. Pe www.fcarges.net inca nu a aparut interviul cu Dobrin, dar mai incerc :)

Tudose
27th August 2003, 19:19
Se pare ca dintre cei accidentati sunt sanse sa reintre Nastasie!Dar si asa avem ingrijorator de multe absente:Coman,Somcherechi,Vladoiu,Dragan
si se pare ca sunt probleme si cu Chita.
Ingrijorator de multi accidentati. Dintre acestia, Vladoiu si Somcherechi nu au sanse de recuperare prea curand.
Ce s-a intamplat insa cu Dragan si cu Chita?

razvanm
28th August 2003, 09:49
Chita are ceva la inghinali,iar Dragan chiar nu stiu.
La conferinta de presa s-au discutat destule.
Moldovan spunea ca se face prea multa tevatura dupa acel
1-1,mai ales ca suntem abia la inceputul sezonului.In plus,Moldovan
a declarat ca regreta faptul ca lotul nu este mai numeros.

PeaceKeeper
28th August 2003, 11:05
Pot sa va intreb si eu ceva?
Va avea FC Arges o mica galerie la Apulum sau nimeni nu va veni?
De abia astept sa vina sambata sa merg la meci ca mie dor,voua sigur nu va e dor de un meci de divizia A,am dreptate :? sunteti obisnuiti
Va asteptam aici la Alba Iulia! :yeah:
Succes in meciul cu Apulum!

Hai Unirea!!!! :headbang:

razvanm
28th August 2003, 13:44
Cu certitudine vor veni suporteri!!!

Tudose
28th August 2003, 13:54
Cu certitudine vor veni suporteri ai lui F.C. Arges. Nu in numar atat de mare precum pe vremea cand Uzinele Dacia sponsorizau transportul si mergeau cu sutele, dar sigur vor fi!

Tudose
28th August 2003, 14:06
Moldovan spunea ca se face prea multa tevatura dupa acel 1-1,mai ales ca suntem abia la inceputul sezonului.In plus,Moldovan
a declarat ca regreta faptul ca lotul nu este mai numeros.
Am vazut ca Moldovan era suparat rau sambata. Poate sa il mai inzdraveneasca un rezultat bun la Alba Iulia!
Intr-adevar, nu e cazul sa punem pe nimeni la zid pentru acel 1-1, dar mai multa concentrare si daruire sunt necesare. Pentru ca tot e acum, in startul sezonului, sa il luam ca pe un semnal de alarma.

Tudose
28th August 2003, 17:35
Razvan, tu ce simti de la fata locului? Avem sanse sa scoatem un rezultat bun la Alba Iulia?
Cred ca ar fi potrivit sa pui interviul cu Dobrin aici, pe forum, sa il citeasca toata lumea (sunt sigur ca EDMOND_ abia asteapta :happy ).

EDMOND_
28th August 2003, 21:58
Va urez succes ...sunt convins ca veti recupera punctele pierdute acasa! Dupa cum v-am spus sunt plecat in vacanta ,in Zakinthos , Grecia... acum fac schimbarile la echipele alea fantastice si cred ca merg si pe fundasii vostri... Tudose , povestea cu Dobrin ti-o voi spune probabil de aici , din grecia...
E superb aici ,dar astia ,pe insula asta , sunt cam nesimtiti... intre 6 si 8 euro ora de internet... ma gandesc sa deschid un cafe internet aici!!!!

Tudose
28th August 2003, 22:59
E superb aici ,dar astia ,pe insula asta , sunt cam nesimtiti... intre 6 si 8 euro ora de internet... ma gandesc sa deschid un cafe internet aici!!!!
Tot la afaceri iti sta gandul si in vacanta :D

EDMOND_
28th August 2003, 23:11
Pai ..lupt si eu cum pot! Asta are monopol aici ..e singurul cafe-internet din zona.... Are vreo 15 calculatoare ...sunt insa singurul barbat pe aici .. in rest numai blonde ...tasteaza la nesfarsit!

PeaceKeeper
29th August 2003, 01:55
O intrebare catre toti suporterii argesului! :)
Veti veni la Alba Iulia sa sustineti pe arges? :?
Va astept sa veniti si sa plecati cu fruntea sus,orice se va intampla la meci!
Hai Unirea!!!

Tudose
29th August 2003, 10:48
PeaceKeeper, si eu si Razvan am spus ca vor fi prezenti suporteri pitesteni la Alba Iulia, fara a putea aprecia acum numarul lor.

EDMOND_
29th August 2003, 11:25
Tudose , poti sa verifici daca din tara se poate accesa "echipafantastica"
- inscrieri ,de aici incerc de 2 zile si imi da eroare! La celelate sectiuni ( punctaj etapa , punctaj general ,jucatori ,etc ..) pot intra ...numai la inscrieri nu...culmea este ca la plecarea mea din tara mergea mai bine ca prosportul...

Tudose
29th August 2003, 13:57
Inscrierile nu merg nici de aici. Cand dai click pe un anumit post, de cele mai multe ori te trimite la o pagina cu mesaje de eroare.

RedBaron
29th August 2003, 14:22
Pentru Edmond_ :Hmmm... blonde zici... auzi daca ai nevoie de sponsorizare la acel internet-cafe, pot sa trag o fuga pana in Grecia :happy

Daca iti plac jocuri de tip "fantasy soccer", intra pe www.hattrick.org, este cel mai apreciat joc de acest tip din lume, cica. Personal, tind sa dau dreptate.
-----
Cat despre numarul suporterilor pitesteni, anul trecut, la Arad au fost aprox. 50. Poti sa-ti faci o idee...

razvanm
29th August 2003, 14:31
Interviul cu Dobrin poate fi citit la adresa http://www.fcarges.net/stiri.htm

Tudose
29th August 2003, 14:39
Sigur ca las lumea sa intre pe site :). Sper sa avem cat mai multi vizitatori.
Ia spune, Razvan, cum vezi sansele noastre la Alba Iulia, crezi ca e rost de vreun rezultat bun?

Tudose
29th August 2003, 14:40
Cat despre numarul suporterilor pitesteni, anul trecut, la Arad au fost aprox. 50. Poti sa-ti faci o idee...
Cam aceasta e afluenta in deplasarile mai lungi dupa ce Dacia si-a retras sponsorizarea. Pe vremea cand transportul era asigurat de Uzina de Automobile, mergeau cu sutele. Probabil ca si la Alba va fi cam la fel.

razvanm
29th August 2003, 14:59
Ce sa zic,decat ca sunt cam enervat de cum merge netul :)
Maine avem meci greu si nu as putea sa spun ca sunt foarte optimist,mai ales pentru ca avem atatia absenti.
Pronosticul meu este 1X.Apulum nu este o echipa oarecare,pentru ca are foarte multi jucatori experimentati.
L-ai intrebat pe tipul ala daca ne trimite vreun CD?

razvanm
29th August 2003, 15:02
Ce sa zic,decat ca sunt cam enervat de cum merge netul :)
Maine avem meci greu si nu as putea sa spun ca sunt foarte optimist,mai ales pentru ca avem atatia absenti.
Pronosticul meu este 1X.Apulum nu este o echipa oarecare,pentru ca are foarte multi jucatori experimentati.
L-ai intrebat pe tipul ala daca ne trimite vreun CD?

Tudose
29th August 2003, 15:58
Referitor la problema spectatorilor care vin la meciurile lui F.C. Arges, redau un singur raspuns din interviul cu Dobrin:

Daca, ipotetic, Mutu ar fi ramas la Pitesti, ar fi fost mai multi spectatori în tribune la meciurile lui FC Arges?
Depinde nu numai de valoarea unui jucator sau altul, ci si de pozitia echipei în clasament, dar eu zic ca, daca raminea el plus alti cinci-sase jucatori, stadionul ar fi fost plin la fiecare meci.


Pentru Razvan: am intrebat si de CD.

Tudose
30th August 2003, 20:08
Apulum Alba Iulia - F.C. Arges Pitesti 1-5 (0-0)

Marcatori:
Maier (53') - Crivac (49'), Dica (51'), Nastasie(62'), Bilasco (89'), Dica (92' - penalty)

deep purple
30th August 2003, 20:28
Felicitari pentru victorie! Unirea mai trebuie sa se obisnuiasca cu Divizia A. Au decazut total dupa ce-au primit al treilea gol.

Referitor la intrebarea ta de mai sus. Nu cunosc exact comportamentul fanilor argeseni dar cred ca de cele mai multe ori dimensiuniile audientei sunt direct proportionale cu pozitia din clasament. Daca Mutu ramanea la Arges nu era nici pe departe vedeta de azi dar echipa avea cu siguranta rezultate mai bune si bineinteles spectatori mai multi.
Parerea mea.

Tudose
30th August 2003, 20:38
Dupa cum spuneam, intrebarea este dintr-un interviu acordat de Nicolae Dobrin in ziua cand implinea 56 de ani.
Mutu era plin de talent si cand era la Pitesti. El a devenit un adevarat mare fotbalist in momentul cand a inceput sa joace in Serie A. Mi-as dori ca Dica sa il urmeze, insa printr-un transfer direct in strainatate al acestuia, fara escale la alte cluburi din tara.
Referitor la comportamentul suporterilor argeseni, trebuie spus ca audienta a fost ridicata si in perioada (scurta) cat echipa a evoluat in Divizia B. Se vedea ca jucatorii se lupta, se daruiesc pentru echipa, si asta atragea spectatorii. Nu intamplator au eliminat pe Steaua si pe Dinamo din Cupa in acea perioada (doua meciuri memorabile la Targoviste). Desigur, numarul de spectatori din ultimul meci acasa, cu Poli AEK, este foarte scazut (ceva mai mult de 1000), dar sper ca audienta sa creasca masiv dupa aceasta victorie detasata.
Inaintea meciului F.C. Arges - Poli AEK de saptamana trecuta, bisaptamanalul pitestean TOP publica, sub titlul "Confruntare alb-violeta", fotografii din doua tribune la fel colorate: una plina, la Timisoara, cealalta mai slab po****ta, la Pitesti, cu urmatorul comentariu:
"Imaginea sugereaza disproportia dintre interesul manifestat de pitesteni si de timisoreni fata de fenomenul fotbal. Daca timisorenii vin dupa o perioada cand echipa lor a absentat din competitiile importante, pitestenii sunt obisnuiti ca FC Arges sa fie pe val. In consecinta, rezultatele mai putin faste din ultimii ani au indepartat microbistul argesean de stadionul "Nicolae Dobrin". Poate acum, cand sunt create premisele performantei fotbalistice, publicul va reveni in Trivale, acolo unde Dobrin si compania obtineau cele mai bune rezultate din istoria clubului."
Pare la obiect aprecierea de mai sus?

ultravioletcanada
30th August 2003, 21:33
am vazut acu citeva ore chelsea-blackburn. mutu a dat un gol si o pasa din care s-a obtinut un penalty. :happy
a jucat destul de bine, dar am impresia ca este ocolit cu pasele de coechipieri. in orice caz, dupa reactia tribunelor pare cel mai iubit jucator de la chelsea.
in alta ordine de idei, dupa victoria de azi, :D meciul de etapa viitoare cu ceahlaul devine destul de interesant nu? cit despre dica, 5 goluri in 4 etape, sper sa ramina cit mai mult la noi, cu toate ca ma indoiesc :(

EDMOND_
31st August 2003, 01:04
Felicitari , m-am bucurat aici , in grecia de victoria Argesului..mai ales ca am avut inspiratia sa-l introduc pe Dica in mai multe echipe...
Razvanm , se pare ca am fost mai optimist eu decat tine...
Succes in continuare! Aici este plin de englezi si la toate barurile se trasmit meciuri pe ecran mare... am vazut golul lui mutu acompaniat de urlete englezesti...astia si aici in vacanta nu fac altceva decat sa bea bere si sa se uite la meciuri....

Sergio
31st August 2003, 01:40
Macar la asta ne asemanam si noi cu englezii. :D

razvanm
31st August 2003, 12:31
Edmond,ai dreptate!Oricum echipa din Alba-Iulia am inteles ca nu a jucat mare branza si cred ca este una din candidatele sigure la retrogradare!
E bine ca am batut,acum il astept cu nerabdare pe mister Pinalty...

PeaceKeeper
31st August 2003, 12:44
Felicitari FC Arges pt. victorie,ati fost mai buni decat noi,ati jucat frumos,pacat ca a trebuit sa dati si al 3 lea gol ca poate ne reveneam si noi :D :D :D .
Asta este noi trebuie sa mergem inainte si sa speram ca ne vom putea scapa de retrogradare.
Felicitari din nou FC Arges!
Ne mai intalnim si in retur,nu uitati,pana atunci mai acumulam si noi experienta.
Hai Unirea!!!! :yeah:

RedBaron
31st August 2003, 14:39
Eu nu am vazut (inca) imagini de la meciul Alba Iulia - FC Arges, dar asa de slab sa fi jucat Alba? Sau a fost oarecum si un accident proportiile scorului? A fost careva la meci dintre voi?

PeaceKeeper
31st August 2003, 16:21
Am fost eu.Si iti spun eu ca dupa al3-lea gol al argesenilor, Apulum parca nici nu mai era pe teren.Acela a fost momentul decaderii totale.Pacat aveam sperante mari pt. meciul asta,dar asta este argesenii au fost mai buni.

ady_azzuro
31st August 2003, 18:57
FELICITARI ARGESULUI
sunteti o echipa adevarata, m-ai ales ca i-ati batut pe dinamo :evil: :evil: :evil:
Sper sa continuati asa in continuare :happy :happy :happy

Tudose
31st August 2003, 21:57
Am observat ca, in mod eronat, mai multe site-uri au anuntat autorul celui de al patrulea gol al Argesului ca fiind Vascko. Cum eu stiam ca nu exista nici un jucator cu acest nume in lot, am verificat si l-am gasit in echipa din Alba. Corect era Bilasco (rimeaza cele doua nume :D ), asa cum a anuntat si Ilie Dobre la radio.
Pentru cei care au fost la meci: la radio s-au anuntat 14.000 de spectatori. GS de azi scrie ca au fost 8.000, iar ProSport 4.000. Poate imi spuneti voi care a fost realitatea. Cum s-au comportat suporterii argeseni?

ady_azzuro
31st August 2003, 22:40
iti spun yo ca au fost 14000.
ziaristii aia din bucuresti habar nu au.
sunt cei mai jalnici ziaristi din tara.
nici cu cei de la craiova nu ma laud :P :P :P
Suporterii argeseni s-au comportat exemplar ca deobicei :D :D :D

Tudose
31st August 2003, 22:54
Suporterii argeseni s-au comportat exemplar ca deobicei :D :D :D
Da de unde stii, ady?

Tudose
31st August 2003, 23:39
Ca fapt divers, am observat ca Argesul a jucat la Alba Iulia cu niste tricouri de culoare rosu-portocaliu si sorturi negre. Nu imi mai amintesc sa fi folosit vreodata un astfel de echipament!

PeaceKeeper
1st September 2003, 01:02
Tudose la meci au fost cam 11-12000 de spectatori,cam putini au fost de la arges,dar totusi s-a auzit galeria de fiecare data cand dadea argesul gol ca in rest erau acoperiti.Exemplar si-au incurajat echipa argesenii,felicitari pt. asta!
Apropo de echipament,nu stiu ce sa zic,dar nu am vazut echipamentele de la nici o echipa pana acum.Argesul avea un echipament Portocaliu-negru,foarte interesant(semanau cu nationala Olandei :D :D :D ),iar unirea a avut un echipament la fel de surprinzator,rosu cu alb ciudat.
Ma rog cu prea conteaza echipamentul,ci doar echipa care il poarta.
Din nou felicitari pt.FC Arges,speram sa fim alaturi de voi in divizia A si sezonul urmator!
HAI UNIREA!!!

Tudose
1st September 2003, 09:59
PeaceKeeper, eu cred in cifra ta. Cum pot atunci sa dea ziarele de ieri cifre atat de departe de realitate? Sa le vad si pe cele de azi, poate au facut corectura...

inter
1st September 2003, 10:14
tudose se pare ca noul echipament va purtat noroc :thinkso: , continuati tot asa :happy
remarcabil a fost faptul ca jucatorii argeseni nu au "inchis" jocul la 2-1 sau 3-1, continuind sa atace :happy

Tudose
1st September 2003, 10:20
Nu prea cred ca vor mai folosi acest echipament, mai ales in meciurile de acasa. E atat de departe de alb-violet! Ma intreb totusi cum s-a facut alegerea pentru acest meci.

ady_azzuro
1st September 2003, 12:10
stiu ca am vazut rezumatul partidei si suporterii argeseni au fost la inaltime.
Ca venii vb de echipamente, nu mai tineti minte ca si stiinta a jucat in portocalui la bistrita da din pacate am luat-o cu 4-0 :D :D :D
Mai tin minte ca si netoiu a vrut sa jucam in alb rosu chiar noi CRAIOVA, dar suporterii nu l-au lasat.
Va dati su voi seama craiova imbragata in culorile lui dinamo :D :D :D

Tudose
1st September 2003, 14:39
cam putini au fost de la arges,dar totusi s-a auzit galeria de fiecare data cand dadea argesul gol ca in rest erau acoperiti. Exemplar si-au incurajat echipa argesenii,felicitari pt. asta!
Ce sa spun, putini si buni! Am primit si noi acum cativa ani un premiu, pentru cea mai civilizata galerie (nu mai stiu din partea cui), pentru ca nicaieri nu au existat incidente din partea suporterilor pitesteni. Ar trebui insa sa creasca si numeric galeria, asa cum era nu de mult.
In editia de luni, Prosport creste cifra de la 4.000 la 12.000 de spectatori la Alba Iulia, in timp ce GS ramane la 8.000, ca si ieri.

Tudose
2nd September 2003, 13:09
Razvan, ma intreb ce au scris ziarele locale din Pitesti dupa victoria zdobitoare cu Apulum. Acum o saptamana, dupa egalul cu Poli AEK de pe teren propriu, au fost cam rautaciosi ("Sunteti din ce in ce mai penibili" zicea un titlu, uitand ca abia incepuse campionatul). Oare cum au intors-o acum?

razvanm
2nd September 2003, 22:34
Ai ghicit,ziarele pitestene au schimbat placa!

razvanm
3rd September 2003, 10:36
Azi e ziua Comisarului, asa ca nu ne ramane decat sa ii spunem si noi LA MULTI ANI!

Tudose
3rd September 2003, 10:48
Ai ghicit,ziarele pitestene au schimbat placa!
Daca o sa avem trei victorii, apoi un meci slab, sunt sigur ca din nou o sa ii critice dur pe jucatori si antrenori.

Tudose
3rd September 2003, 11:52
Azi e ziua Comisarului, asa ca nu ne ramane decat sa ii spunem si noi LA MULTI ANI!
Oare de unde vine porecla de "Comisarul"? Eu am o banuiala, dar e posibil ca sa ma insel.

rasheedkpenny
3rd September 2003, 12:05
Who is "Comisarul"? Ce a facut asta? :D

Tudose
3rd September 2003, 12:10
"Comisarul" este antrenorul Ion Moldovan.

PeaceKeeper
3rd September 2003, 12:31
tudose spune-ne si noua te rog de unde vine porecla de "comisarul",ca eu habar nu am ,am mai auzit ca i se spune "comisarul", dar nu stiu de ce.

Tudose
3rd September 2003, 12:37
Banuiala mea (fara a fi absolut sigur) e ca porecla provine de la filmele lui Sergiu Nicolaescu, care il au ca erou pe "comisarul Moldovan", asociate si cu modul de comportament al antrenorului.

PeaceKeeper
3rd September 2003, 12:49
Mersi mult ,tudose,acum m-am lamurit si eu.
Numai bine!
Peace 2 all! :pace:

Tudose
3rd September 2003, 13:01
Daca cineva mai stie amanunte despre originea poreclei antrenorului Moldovan, e rugat sa ne spuna. Razvan?

sorinl
3rd September 2003, 13:01
salut,tudose
o alta explicatie ar fi si faptul ca moldovan si-a petrecut majoritatea carierei la dinamo (parca extrem stanga), si probabil asta e gradul lui,daca dinu e chestor...

Tudose
3rd September 2003, 13:06
salut,tudose
o alta explicatie ar fi si faptul ca moldovan si-a petrecut majoritatea carierei la dinamo (parca extrem stanga), si probabil asta e gradul lui,daca dinu e chestor...
Valabila si explicatia ta. Dinu a ramas pana la urma cu numele de "Procurorul". Cred ca toate se imbina si conduc catre aceeasi porecla: "Comisarul" :)
Moldovan a fost mijlocas stanga si a jucat trei ani si jumatate la Dinamo.

sorinl
3rd September 2003, 13:12
e adevarat, celalalt moldovan,alexandru,care parca si el a antrenat argesul a jucat mai mult timp la dinamo,vreo 7-8 sezoane.
daca nu gresesc comisarul a ajuns de la dinamo la farul,unde a si terminat cariera.

Tudose
3rd September 2003, 13:28
Pentru ca azi e ziua de nastere a lui Ion Moldovan (implineste 49 de ani, iata unele date despre activitatea sa ca jucator si antrenor).

ION MOLDOVAN
Nascut la 3 septembrie 1954, la Constanta. Incepe fotbalul la Farul, avand prima legitimare in 1971. La 19 iunie 1974 (F.C. Constanta - "U" Cluj 2-0) a debutat pe prima scena. Prestatiile bune l-au adus in 1976 la Dinamo, unde a evoluat trei sezoane si jumatate, cucerind un titlu. A revenit la Constanta, iar ultimele jocuri pe prima scena le-a inregistrat la Victoria Bucuresti, in prima jumatate a lui 1985-1986, mergand apoi la Flacara Moreni, in divizia secunda, unde a fost si antrenor secund. A fost un mijlocas stanga adaptat la jocul colectiv, facand atat faza de aparare cat si pe cea de atac, cu un sut puternic si o buna capacitate de efort. A adunat 158 de jocuri/15 goluri in prima divizie, 6/1 in cupele europene. Debuteaza ca antrenor principal in 1987, la Olimpia Ramnicu Sarat, cu care a promovat in 1989 in divizia secunda. In 1990 a trecut la Otelul Galati, promovand in prima divizie in 1991 ai atingand semifinalele Cupei Balcanice. Intre 1992-1993 s-a ocupat de nationala de tineret apoi, intre 1993-1994, de FC Arges, cu care promoveaza in Divizia A si se califica in semifinalele Cupei Romaniei. Au urmat: Dinamo (prima parte 1994-1995), UTA (a doua parte 1994-1995), Al-Ittihad Tripoli (Libia, 1995-1996, ocupand locul 2), din nou FC Arges (1996-1997), nationala Libiei (1998), Politehnica Iasi (turul 1998-1999), Centrul de copii si juniori ai lui Dinamo (1999-2000), echipa nationala "under 21" (2000). Din 2001 devine coordonator al tuturor loturilor de juniori UEFA. In 2002 a revenit la FC Arges.
In ciuda unor esecuri (Dinamo, UTA), personal il consider un antrenor valoros. Mi-l amintesc foarte bine din sezonul 1993-1994, cand a promovat pe FC Arges in A, eliminand Steaua si Dinamo din Cupa Romaniei, dupa doua meciuri memorabile la Targoviste. Ca repros, cred ca a renuntat prea usor la Barbu in primavara, dominat de orgoliile personale (am mai scris pe acest forum).

Date preluate din volumul: "Mihai Ionescu, Razvan Toma, Mircea Tudoran - Fotbal de la A la Z, Mondocart Pres, 2001"

Tudose
3rd September 2003, 13:33
e adevarat, celalalt moldovan,alexandru,care parca si el a antrenat argesul a jucat mai mult timp la dinamo,vreo 7-8 sezoane.
daca nu gresesc comisarul a ajuns de la dinamo la farul,unde a si terminat cariera.
Da, si Alexandru Moldovan a fost la FC Arges, in 1989-1990. A trecut pentru scurt timp si pe la Dinamo, apoi a plecat sa antreneze in tarile arabe. Ca jucator, acesta a fost la Dinamo timp de noua sezoane, evoluand fie mijlocas coordonator, fie extrema dreapta.

Tudose
3rd September 2003, 20:44
Am vazut ca Moldovan era suparat rau sambata, dupa meciul cu Poli. Poate sa il mai inzdraveneasca un rezultat bun la Alba Iulia!

Cred ca s-a mai inseninat "Comisarul", si nu doar pentru ca azi e ziua lui.
Pana la urma, a iesit bine si acest 5-1 de la Alba-Iulia reprezinta cel mai detasat succes al Argesului in deplasare, in 40 de editii petrecute pe prima scena!

inter
3rd September 2003, 20:45
la mai.......multe :D :D :D

Tudose
3rd September 2003, 20:55
Grigorie, poti citi alte pareri despre Dica si posibila sa plecare in Stefan cel Mare pe pagina 11 a acestui forum. Comentariile respective erau dupa meciul cu Dinamo, castigat cu 2-1, cand au mai aparut unele zvonuri.

Tudose
3rd September 2003, 22:45
Nu pot sa nu remarc faptul ca, fara golul primit in ultimele minute ale meciului cu Poli AEK, Argesul ar fi fost acum pe primul loc. Totusi, cred ca si din frustrarea acelui egal a venit formidabila energie declansata in meciul de la Alba Iulia.

Dorin
4th September 2003, 12:20
Tudose , unde joaca Argesul simbata 4 octombrie ? :yeah: Dorin

Tudose
4th September 2003, 12:39
Dorin, daca vrei sa vii in Romania, uite tot programul lunii octombrie:

4 octombrie: F.C. Arges - Steaua
11 octombrie: F.C. National - F.C. Arges
18 octombrie: F.C. Arges - Otelul
25 octombrie: F.C.M. Bacau - F.C. Arges

Deci, doua meciuri la Pitesti si unul la Bucuresti. Pe care il preferi? :yeah:

Adi
5th September 2003, 10:21
Îi salut pe toți fanii echipei FC Argeș!

Sunt la primul mesaj, dar vă urmăresc discuțiile de mult. Răzvanm mi-a spus de forumul acesta. Vreau să vă lămuresc în legătură cu câteva semne de întrebare pe care vi le-ați pus aici. Două dintre ele chiar au legătură între ele: e vorba de echipamentul portocaliu-negru de la Alba Iulia și de eventuala declarație a lui Dică, cum că ar pleca oricând la Dinamo. Am fost la Alba Iulia și eram exact lângă Nicu, la sfârșitul meciului, pe teren, când reporterul îl tachina cu întrebarea "Când pleci la Dinamo?" Dică săracul s-a eschivat, dar ziaristul a tot insistat sperând să obțină un răspuns. Probabil că a îngăimat el ceva de genul "E bine să te transferi la un club din Capitală", dar cert e că a evitat să pronunțe ceva clar. Atunci a intervenit directorul de competiții, Oleg Iacomi care, pentru a-l scăpa, l-a luat în brațe și i-a zis "Bravo Nicule, ți-am spus că o să avem noroc cu echipamentul ăsta?"
Sper că v-am lămurit, și acum că m-am înscris și eu la discuțiile voastre, cred că o să vin mai des la forum.

razvanm
5th September 2003, 10:42
Bine ai venit!!!

Tudose
5th September 2003, 12:18
Bine ai venit, Adi! Vad ca mergi si la deplasari mai lungi. Poti sa intri oricand sa discuti aici cu noi. Si daca ai si ceva vesti, de genul celor despre meciul de la Alba Iulia, cu atat mai bine!

Tudose
7th September 2003, 20:04
Razvan, nici o stire de la pregatirile echipei in aceasta pauza?

razvanm
8th September 2003, 10:20
Echipa s-a pregatit la Sinaia si nu aveam de unde sa stiu mare branza...
Dar vad ca a aparut un nume nou:Scarlat.Se pare ca este varful de la Extensiv.Acest jucator era dorit si de Universitatea.Poate stie Adi mai multe!
Inca ceva:sambata joaca si Tanase,pentru ca are doar 3 galbene si nu 4 cum se stia!Din cate am inteles,in meciul cu Timisoara,Tanasa a luat acel galben buclucas.Daca imi amintesc bine,a mai fost o situatie similara in campionatul trecut.
Cartea aia de care te-am intrebat,cate pagini are?

Tudose
8th September 2003, 10:41
Din cate tin eu minte, cartea are cam 300 de pagini. O sa iti spun exact cand ajung acasa, diseara.

Tudose
8th September 2003, 23:16
Razvan, cartea care te intereseaza are fix 336 de pagini. Cred ca o poti inca gasi la Casa Fotbalului.

EDMOND_
11th September 2003, 00:49
Am vazut ca pe prima pagina sunt prezentate loturile si minutele jucate de fiecare jucator al fiecarei echipe in aceste prime patru etape din campionat! La FC Arges sunt prezentati jucatorii Farului Constanta ....poate reusiti sa luati legatura cu moderatorii ( poate aveti o pila !)........