PDA

View Full Version : Etapa 3: FC Arges - Poli AEK Timisoara



EDMOND_
19th August 2003, 09:41
Razvanm , poate imi dai si mie o formula probabila a Argesului pentru aceasta etapa...Ma intereseaza daca sunt indisponibilitati sau suspendati...
am cativa jucatori pe care îi folosesc in divizia fantastica... cei doi Radu , Dica , Bilasco ,Tanasa, Dragan , Marincau...

razvanm
20th August 2003, 10:00
Avem ceva probleme pentru meciul cu timisorenii:
Vladoiu,Somi,Nastasie,Nemtanu,Marincau sunt indisponibili.Sau poate
ca ultimul va juca totusi.

EDMOND_
20th August 2003, 10:29
Mersi ! Nu voi miza pe ei ....Nu stiu cine-i Somi...
Nu-mi dau seama care ar fi atacul ? Dica , Bilasco ,Dragan , Tanasa ?

razvanm
20th August 2003, 10:40
Somi=Somcherechi
Atacul va fi format din Dragan si Bilasco,cel putin asa cred eu.
Dar sa nu ma injuri in caz ca unul dintre presupusii accidentati isi va reveni...

EDMOND_
20th August 2003, 10:53
Nu-mi spune ca nu joaca N.Dica !!? Sau poate jucati cu 3 atacanti..Dragan ,Bilasco , DIca....

Tudose
20th August 2003, 10:58
Dica e mijlocas ofensiv si joaca sigur.
Dar cu Marincau ce se intampla, el nu a jucat deloc in acest campionat...

razvanm
20th August 2003, 11:01
Dica joaca sigur,nu este accidentat!Nu jucam cu trei varfuri!

razvanm
20th August 2003, 11:04
Marincau a fost suspendat in prima etapa,iar pe a doua nu a bifat-o
din cauza unei probleme medicale!

Tudose
20th August 2003, 11:10
Sper ca Marincau sa isi revina pana sambata. Mie mi-a placut mult cum a evoluat sezonul trecut.

EDMOND_
20th August 2003, 12:42
In prosport Dica e dat atacant... si dupa cat marcheaza s-ar zice ca este principalul vostru atacant!

Tudose
20th August 2003, 21:13
In prezentarea echipelor din "Gazeta Sporturilor", la inceperea sezonului, Nicolae Dica e trecut mijlocas. In Prosport, e trecut atacant. Oricum, el joaca in spatele varfurilor.

EDMOND_
21st August 2003, 01:40
Am trei echipe in divizia fantastica in primele 150 locuri si in toate il am pe Dica la atacanti... Tinand cont ca rapidistii nu puncteaza as inclina sa merg pe mana lui in toate trei... Dupa cate stiu eu in marea majoritate a meciurilor de acasa a jucat foarte bine... Ce credeti , intre Bilasco si Dica ...care are sanse mai mari sa dea gol?

Tudose
21st August 2003, 10:42
Sansele intre Bilasco si Dica ar fi destul de apropiate, dar cu un plus pentru Dica. Anul trecut a fost golgeterul echipei, deci...

EDMOND_
21st August 2003, 13:08
Am notat ! Cu prima ocazie am sa dau o bere...

Tudose
21st August 2003, 13:43
Pai da, poti sa dai si mai multe :happy Poate dupa ce te intorci din Grecia. Ca pleci si ma lasi fara povestea despre Dobrin...

SorinStanescu
21st August 2003, 16:16
Test...
Oricum, Haide Argesu'!

Tudose
21st August 2003, 16:19
Salut, Sorine, si bun venit pe forum! Vad ca te plimbi prin tari nordice si te roade dorul de Pitesti. :) Scrie cu curaj aici, testele au fost trecute!

EDMOND_
21st August 2003, 20:39
Tudose , nu plec fara sa postez amintirile mele de atunci... Si am verificat .... Eu voi sta in Zakinthos , in localitatea Argassi ... am cautat pe
internet si am gasit un " internet cafe" promitator... Nu scapati asa usor de mine!.. Voi avea statut de corespondent special....

Tudose
21st August 2003, 22:50
Poti sa ne scrii ce mai fac Titi Dumitriu sau Eric Linkar prin Grecia :)

razvanm
22nd August 2003, 09:13
Echipa de maine va fi:
Radulescu,Stan,Dragos Radu,Marius Radu,Marincau,Dancia,Tanase,Dica,Prepelita,Dragan, Bilasco.

Tudose
22nd August 2003, 11:28
Am citit ca portarul Coman s-a accidentat. Sper ca Radulescu, inlocuitorul sau, sa faca un meci bun. Ma bucura si revenirea lui Marincau.

gerrard
22nd August 2003, 12:26
Hello

I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about FC Arges.

Could you tell me who is FC Arges:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

You can reply to me by email to research9@codemasters.com

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher

I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

EDMOND_
22nd August 2003, 23:28
Tudose , Razvanm , noi ne-am facut datoria 3 - 0 !! E randul vostru...

Sergio
22nd August 2003, 23:55
Pai e frumos din partea ta ce zici? :(

La noi saracii nu te gandesti? :e?:

EDMOND_
23rd August 2003, 00:42
Sergio , cu razvanm am asa o relatie mai speciala.... iar Cu Argesul am tinut cand eram micut ( era a doua me aechipa ....) am fost ( si sunt ) fan Dobrin.....

Sergio
23rd August 2003, 00:47
Aha, scuze n-am stiut. Oricum nu m-as supara daca ar castiga Poli. :headbang:

EDMOND_
23rd August 2003, 00:54
pAI aveti si voi un suporter celebru , prezent la meci domnul " Vrei sa fii miliardar!? " care a declarat ca veti castiga cu 2-1.... Cam optimist! ? Apropo ! Fiecare echipa are oltenii ei! Ai vostri care sunt!??

Sergio
23rd August 2003, 01:12
La ce te referi?

EDMOND_
23rd August 2003, 06:17
La jucatori !!

Sergio
23rd August 2003, 13:07
E, acuma chiar toate echipele au olteni? :shock: N-as crede.

La noi Ionila e din Craiova si Stancu din Slatina, dar n-au jucat pana acum in Oltenia din cate stiu. Silvasan a jucat la voi, desi nu este oltean. Cam atat stiu eu.

EDMOND_
23rd August 2003, 13:15
Cred ca nu stii foarte bine... Stancu in mod sigur a fost format la juniorii Universitatii si a fost considerat la vremea respectiva unul din cei mai promitatori jucatori... Cartu chiar l-a dorit in vara asta.... si inca este posibil sa revina acasa.. Silvasan a jucat la noi , dar nu mai stiu de unde provine! Am sa verific!

EDMOND_
23rd August 2003, 16:15
1 - 0 , Dica.....min 12 din 11 m , si ma gandesc ca la cateva din echipele mele fantastice am un atac Njock - Dica !

EDMOND_
23rd August 2003, 16:42
Sergio , privind meciul la televizor am mai descoperit un craiovean Balace , un jucator pe care-l stiam talentat , tehnic si bataios... Nu mai stiu in ce ape se scalda acum!

Dorin
23rd August 2003, 18:11
Cum mama masii am putut pierde puncte acasa cu timisorenii dupa victoria anterioara asupra lui Dinamo ?????!!!??? :yeah: Dorin

deep purple
23rd August 2003, 19:21
Am inteles ca timisorenii aia au mai dat si o bara inainte de-a egala. Iar bara? :evil: A cincea bara in 3 etape.

Tudose
23rd August 2003, 22:34
For gerrard:

FC Arges:

Manager: Ion Moldovan
Captain: Nicolae Dica
Penalty taker: Nicolae Dica
Free kick taker: Nicolae Dica
Corner-kick taker (from the left): Cristian Dancia or Viorel Tanase
Corner-kick taker (from the right): Andrei Prepelita or Iulian Crivac

Formation used: 3-5-2
Counter attack used: No
Attacking tactic: Mixed
Defensive tactic: Mixed
Passing tactic: Long ball
Distribution tactic: Wide
Focus of play: Mixed

Sergio
23rd August 2003, 22:45
Ah, daca s-ar juca pe bare........ :D

Se pare ca Iantu a gresit de putin scorul. :drak:

Tudose
23rd August 2003, 22:51
Mai baieti, lasati-o cu barele, ca fotbalul nu se joaca nici pe bare, nici pe ocazii. :happy
Chiar daca pitestenii au avut mai multe ocazii, si oaspetii au avut cateva situatii foarte periculoase (bara de care vorbeste deep purple a fost de fapt o deviere in transversala a portarului Radulescu, la un sut din afara careului). Pana la urma, rezultatul e logic. Ambele echipe au facut un meci slab (Moldovan spunea la conferinta de presa "submediocru").
Ceea ce ma ingrijoreaza este evolutia descendenta, mai intai bine (cu Dinamo), apoi acceptabil (cu Petrolul), iar astazi slab.

Iata asa, Dorine, am fost in stare sa pierdem doua puncte cu Timisoara, dupa ce am invins Dinamo.

EDMOND_
23rd August 2003, 22:51
razvanm , cand apari pe aici povesteste-mi si mie cum a fost! Pana la urma m-am scos cu Dica , a si marcat , va lua ceva puncte la divizia fantastica...

Tudose
23rd August 2003, 23:00
Razvanm are o cronica a meciului, si-a notat toate fazele importante. Poate o pune maine aici. Am stat pentru prima data impreuna la meci si se pare ca a fost cu ghinion. :)

EDMOND_
23rd August 2003, 23:10
Eram sigur ca veti castiga , nu ma mai asteptam sa primiti gol spre sfarsitul meciului...cred ca fundasii au tratat cu multa lejeritate faza respectiva ...folosisem in mai multe echipe fundasii aia de parca ar fi frati
( Radu ) si ma si vedeam cu niste puncte in plus pentru ca nu au primit gol! Sunt ieftini ( pretul lor la D. fantastica! ) si sunt o buna solutie atunci cand am probleme in alcatuirea formatiei...

Tudose
23rd August 2003, 23:21
Intrebat la conferinta de presa cine a gresit la gol, Ion Moldovan a raspuns: "Nu mai conteaza cine. A gresit echipa. Jucatorii aveau niste sarcini de respectat." "Dar dumneavoastra unde ati gresit, domnule Moldovan?" O clipa de tacere, apoi: "Poate imi aratati dumneavoastra unde, nu imi dau seama".

EDMOND_
23rd August 2003, 23:50
Intr-un interviu dat cu o zi inainte de meci Moldovan spunea ca " e timpul sa renuntam la jocul de spectacol ( prin care jucam frumos , dar pierdem puncte si sa trecem la pragmatism.. unde scopul sa fie obtinerea de puncte!)... Privesc pe Protv ..Nationalul invinge Milan la 11 m !!

Tudose
24th August 2003, 00:52
La conferinta de presa, Moldovan parea foarte afectat de rezultat. Sper sa facem precum Craiova, egal intr-o etapa, apoi victorie in cea urmatoare.

razvanm
24th August 2003, 11:23
Edmond,a fost Tudose rapid,asa ca eu nu mai am ce sa spun...Eu si asa eram un pic ametit...deoarece am fost la Mioveni si m-a batut bine de tot soarele(nu am fost singurul!).
Dar sper sa dregem busuiocul la Apulum,desi echipa lui Maier are multi jucatori cunoscuti si ne va fi greu.

Tudose
24th August 2003, 11:29
Razvanm, pune aici cronica meciului! E un punct de vedere al cuiva care a asistat direct la partida.

razvanm
24th August 2003, 11:51
Asta nu e fotbal


Sa joci cu o echipa slaba, cum este Poli AEK si realizezi doar un egal, nu este tocmai o realizare, tinand cont mai ales si de faptul orice punct pierdut pe teren propriu va fi greu de recuperat in deplasare.
Faptul ca meciul s-a disputat pe o caldura inabusitoare, a afectat clar randamentul ambelor echipe, astfel ca am asistat la o partida submediocra, asa cum de altfel a si declarat Moldovan la conferinta de presa.Ar fi interesant sa amintim faptul ca acelasi antrenor a declarat marti, in cadrul conferintei saptamanale de presa, ca jucatorii nu ar trebui sa fie neaparat preocupati de acest aspect.
Jucatorii nostri au inceput in forta partida, astfel ca in minutul 1 am consemnat deja prima ocazie in contul lui Marincau, dar acesta a reluat peste aiurea o minge foarte buna.
Dominarea noastra va avea si rezultat si pe tabela de marcaj: capitanul Dica este tinut in careu de Vancea si arbitrul Serea nu are incotro si dicteaza penalty.Executa acelasi Dica si scorul devenea 1-0 in minutul 12.
Oaspetii nu s-au omorat deloc cu firea, dar au avut si ei o buna oportunitate prin Aurelian Dumitru, care a expediat mingea in bara in minutul 28.
Pana la pauza, ar mai putea fi comsemnate doar ocaziile lui avute de Dica si Dragan.Despre jucatorul venit de la Dinamo, putem spune ca a jucat in nota obisnuita,adica slab.De altfel Moldovan l-a si scos din teren, introducandu-l pe Crivac.
Mitanul secund a fost din ce in ce mai anost, dar au existat si ocazii destul de bune, prin Prepelita,Marincau si Tanase,insa tabela a ramas nemodificata.Dupa ocazia avuta de oaspeti prin Aurelian Dumitru, se parea ca meciul se va termina cu 1-0.Numai ca nu a fost de acord Silvasan, care l-a invins pe Radulescu dupa o centrare excelenta a lui Balace.Era si minutul 87 si era greu de crezut ca echipa noastra va mai avea timp sa schimbe ceva.
Desi toata lumea se astepta macar la o victorie lejera, iata ca nu a fost deloc asa.Cauze ar fi destule:unele indisponibilitati( Coman, Somcherechi, Nastasie, Vladoiu), ora de incepere a meciului, poate si ghinionul, dar nu ne ramane decat se speram ca in etapa urmatoarea vom putea sa recuperam punctele pierdute.
ECHIPA:
Radulescu, Stan, M.Radu, D.Radu, Marincau, Dancia, Prepelita, Tanase, Dica, Bilasco, Dragan.Au mai evoluat:Crivac, Tanasa, Hidisan.
Cartonase galbene: M.Radu, M.Stan, Crivac, Prepelita, Tanasa.

razvanm
24th August 2003, 11:54
Ti-am indeplinit dorinta.

EDMOND_
24th August 2003, 12:12
La meciul cu Bistrita am avut o surpriza foarte placuta...prezenta surprinzatoare a lui Dobrin! Se pare ca a devenit observator... A fost aplaudat de spectatori .. si le-a raspuns tot cu aplauze!
Dobrin " Imi place jocul Universitatii. Este singura echipa din Romania care poate pune probleme adversarilor din capitala , ma refer la Steaua , Dinamo , Rapid. Dintotdeauna am fost un admirator al acestei grupari."

EDMOND_
24th August 2003, 12:17
Razvanm , nu cred ca astea au fost cauzele.... Echipa a jucat slab , mult mai slab decat in ultimele jocuri pe care am vazut-o--- Si antrenorul cred eu ca are partea lui de vina... Pacat , echipa are potential....

DRAGOS
24th August 2003, 12:48
Cum de nu i-ati batutu pe timisorenii aia increzuti????!!!! Nu pot sa cred! :shock: Cand am auzit de la un prieten ca ati facut egal am crezut ca glumeste :o . Nu se poate asa ceva!!!!! :(

razvanm
24th August 2003, 13:01
Edmond, si eu incep sa cred ca Moldovan nu prea are fata de Argesul!!!Dar sa mai avem putintica rabdare.

DRAGOS
24th August 2003, 13:19
Edmond, si eu incep sa cred ca Moldovan nu prea are fata de Argesul!!!Dar sa mai avem putintica rabdare.
trebuie sa aveti rabdare cu unii antrenori carora le trebuie 1 sezon sau poate chiar mai mult ca sa faca o echipa competitiva; n-o fi si cazul lui Ion Moldovan???

alt.core
25th August 2003, 12:27
Tudose, bara de care vorbeste Deep a fost o lovitura cu capul a lui A. Dumitru de la cel mult 10 metri !

IlMILAN
25th August 2003, 12:51
PT Dragos:
Timisorenii increzuti?
Ba frate tocmai tu te-ai trezit sa vorbesti urat de Poli si mai ales de cum a jucat? Ce a facut Ceahlaul la Timisoara? a exersat o noua tactica 1-9-1? Un singur sut la poarta si in rest aparare si antijoc? si tu vorbesti de Poli?
Aveti mare noroc cu Stefan, un om de admirat ca altfel se prapadeau talentele din Piatra Neamt. :D :D :D

deep purple
25th August 2003, 13:10
PT Dragos:
Timisorenii increzuti?
Ba frate tocmai tu te-ai trezit sa vorbesti urat de Poli si mai ales de cum a jucat? Ce a facut Ceahlaul la Timisoara? a exersat o noua tactica 1-9-1? Un singur sut la poarta si in rest aparare si antijoc? si tu vorbesti de Poli?
Aveti mare noroc cu Stefan, un om de admirat ca altfel se prapadeau talentele din Piatra Neamt. :D :D :D

Hai totusi sa-i lasam pe complexati cu necazuriile si najunsuriile lor si sa vorbim de meciul de la Pitesti. Ma mir ca pitestenii se asteptau sa gaseasca o echipa slaba. Pai fara sa fiu subiectiv, Dinamo nu e cu nimic peste Poli iar anul trecut la Timisoara cand Poli avea un parcus normal a invins Argesul. Se pare ca subestimarea adversarului pune probleme multor echipe si cam asta ar fi motivul acestor rezultate spectaculoase din campionatul nostru.

IlMILAN
25th August 2003, 17:02
Ai dreptate man.
ce ma bucura pe mine e ca Poli se misca mai bine in aparare si se pare ca avem portar.In rest Argesul nu mai e ce a fost , in afara de Dica slabuti ...mai slabuti ca si Poli....care juca in deplasare dar no asta e
:D

Tudose
25th August 2003, 22:01
Tudose, bara de care vorbeste Deep a fost o lovitura cu capul a lui A. Dumitru de la cel mult 10 metri !
Ai dreptate, grobari, eu am scris din greseala ca a fost din afara careului si, in plus, i-am dat si atributul de "sut" :) . Oricum, portarul Radulescu a deviat in bara, deci supararea nu m-a facut sa uit chiar tot. :yeah: Vorba lui nenea Iancu, "ca sa vezi cum orbeste omul la necaz!". 8)

alt.core
25th August 2003, 22:22
no problem Tudose, incercam doar sa dau precizie relatarii! Numai bine in continuare!

deep purple
25th August 2003, 22:29
Bafta tudose la Alba Iulia. Eu o sa tin cu gazdele de data asta ca-i plin de timisoreni de-ai mei in echipa lor si pentru ca vreau sa se termine traditia echipelor noi promovate care-s de obicei abonate la retrogradare. Sper ca nu e cu suparare.

Tudose
25th August 2003, 22:29
Presa de azi confirma ceea ce vazusem si eu sambata: la faza golului timisorean, s-a acordat eronat aut pentru "Poli", mingea trebuia sa fie repusa de pitesteni. Oricum, nu acesta e motivul pentru care am pierdut 2 puncte pe teren propriu, ci superficialitatea si lipsa de combativitate a echipei.

Tudose
25th August 2003, 22:50
Bafta tudose la Alba Iulia. Eu o sa tin cu gazdele de data asta ca-i plin de timisoreni de-ai mei in echipa lor si pentru ca vreau sa se termine traditia echipelor noi promovate care-s de obicei abonate la retrogradare. Sper ca nu e cu suparare.
Nu-i cu suparare, eu te inteleg, sunt destui timisoreni in echipa, plus apropierea geografica. Chiar, ma intreb ce meci ar fi trebuit sa fie ca sa tii cu Argesul? (sa nu imi spui cu Steaua sau cu Dinamo... :drak: )

Tudose
26th August 2003, 00:15
no problem Tudose, incercam doar sa dau precizie relatarii! Numai bine in continuare!
Foarte bine ai facut, si eu tin la precizie si rigurozitate! :yeah:

deep purple
26th August 2003, 02:49
Bafta tudose la Alba Iulia. Eu o sa tin cu gazdele de data asta ca-i plin de timisoreni de-ai mei in echipa lor si pentru ca vreau sa se termine traditia echipelor noi promovate care-s de obicei abonate la retrogradare. Sper ca nu e cu suparare.
Nu-i cu suparare, eu te inteleg, sunt destui timisoreni in echipa, plus apropierea geografica. Chiar, ma intreb ce meci ar fi trebuit sa fie ca sa tii cu Argesul? (sa nu imi spui cu Steaua sau cu Dinamo... :drak: )

Alea in primul rand. Ar fi mai multe alte meciuri. Nu ma leaga neaparat de voi culoriile alb-violete ci simplul fapt ca orasul vostru a dat pe Dobrin si Mutu nationalei. Asta apreciez eu la Pitesti. Bucurestiul, oras de 10 ori mai mare inca n-a reusit o asemenea performantza.

Sergio
26th August 2003, 13:04
Asta e normal fiindca ei nu produc ci fura din provincie si va fi mereu asa din pacate. :(

Tudose
26th August 2003, 13:34
Nu ma leaga neaparat de voi culoriile alb-violete ci simplul fapt ca orasul vostru a dat pe Dobrin si Mutu nationalei. Asta apreciez eu la Pitesti. Bucurestiul, oras de 10 ori mai mare inca n-a reusit o asemenea performantza.
Dobrin si Mutu sunt cei mai reprezentativi jucatori crescuti la Pitesti. Despre scolile de juniori de aici, care au produs o multime de fotbalisti, am mai scris chiar pe acest topic.

DRAGOS
28th August 2003, 10:23
PT Dragos:
Timisorenii increzuti?
Ba frate tocmai tu te-ai trezit sa vorbesti urat de Poli si mai ales de cum a jucat? Ce a facut Ceahlaul la Timisoara? a exersat o noua tactica 1-9-1? Un singur sut la poarta si in rest aparare si antijoc? si tu vorbesti de Poli?
Aveti mare noroc cu Stefan, un om de admirat ca altfel se prapadeau talentele din Piatra Neamt. :D :D :D

cum adica 1-9-1????? cu un fundas, 9 mijlocasi si 1 atacant????? :D
in legatura cu Stefan ai dreptate

razvanm
28th August 2003, 10:57
Dragos,sunt un tip tolerant si iti mai spun si ca am un prieten(in Israel)
care tine cu Ceahlaul,dar esti cam enervant...
De ce postezi aici,daca IlMILAN si-a exprimat parerea in alta parte?!
Nu ar strica sa te mai linistesti nitel,ok?