PDA

View Full Version : Etapa 2: Petrolul - FC Arges



Tudose
15th August 2003, 17:27
Meciul de la Ploiesti incepe peste aproximativ doua ore si jumatate. Mizez pe un rezultat bun, cel putin un egal. Echipa are capacitatea si puterea sa se impuna.
FORZA ARGES!

Tudose
15th August 2003, 22:06
Petrolul - F.C. Arges 1-0 (1-0)
Gol: Craciun (min. 18, din penalty)

Au decis o imprudenta in careu si interventiile portarului ploiestean Olteanu. Nu sunt dezamagit de jocul pitestenilor, dar stiu ca se putea mai mult de la acest meci.
Nu-i nimic, mergem inainte!

EDMOND_
15th August 2003, 22:54
Sunt curios , a fost sau nu 11 m ? Am fost plecat si oricat m-am grabit nu am vazut decat ultimele 7 minute !

Tudose
16th August 2003, 10:17
Se poate spune ca arbitrul are acoperire regulamentara. Era insa un penalty care putea fi evitat. Costescu era in marginea careului, spre tusa, nu reprezenta in acel moment un pericol major pentru poarta lui Coman, dar Dragos Radu a fost imprudent si a gresit.

inter
16th August 2003, 10:20
de la Arges, imi place de M.Stan, generos in efort si nu numai :happy , daca si Dica ar alerga cat el pe teren.................. :(

Tudose
16th August 2003, 10:54
Da, Mircea Stan e o revenire importanta pentru acest campionat. El fusese trimis la Brasov de catre Halagian, care nu il agrea si care l-a dorit pe Tinel Petre.
Sunt sigur ca si Dica va invata sa alerge si sa se bata mai mult. Sper ca il va avea alaturi si pe Vladoiu, de la care are ce invata.

EDMOND_
16th August 2003, 12:57
Am citit undeva ca patru fotbalisti (!) din lotul Argesului care in returul campionatului n-au figurat nici macar rezerve , au incasat totusi de la club 80 000 EURO (era sa zic lei) ... Blid , Cornaci, Necula , Grigore Tudor.....
Nu inteleg cum s-a putut intampla lucrul asta !!

inter
16th August 2003, 13:03
cred ca stie "seicul" :P

Tudose
16th August 2003, 13:06
Cei enumerati de EDMOND_ erau printre favoritii lui Halagian si, dupa plecarea acestuia, nu au mai prins echipa.
Cum s-a putut intampla asta? Daca au avut contracte in care se prevedeau anumite lucruri, atunci totul are acoperire...

razvanm
18th August 2003, 10:12
Am pierdut si trebuie sa ne gandim la meciul cu Poli AEK.Am citit ca
alde Smoala(adica unul dintre sefii galeriei)s-a cam luat de niste jucatori...
Mai mult,mister Cristi Marinescu(Observator si corespondent al Gazetei Sporturilor) avanseaza ideea ca meciul a fost blat :)

Tudose
18th August 2003, 10:44
La televizor, l-am vazut din nou in galerie pe George Georgescu, cel care era lider inainte, dar se retrasese un timp.
Din ceea ce am vazut eu, nu se pune problema blatului. Atat s-a reusit in acest meci, de ce trebuie sa cautam aranjamente peste tot?

Tudose
18th August 2003, 14:26
Barbu, Diță, Ceaușu și Stroe au fost legitimati de Dacia Mioveni.
Oare ar mai fi putut fi vreunul din ei de folos la F.C. Arges? Personal, inclin sa cred ca Barbu si posibil Stroe ar mai fi putut juca in Divizia A.
Se zvonise ca Vasile Popa dorea sa se intorca la Pitesti de la Bistrita (unde se dorea micsorarea contractului sau). Are cineva vreo veste?

EDMOND_
18th August 2003, 21:20
Nu mi s-a parut ca ati avea probleme deosebite in aparare iar Vasile Popa asta are si el o varsta ,nu !?

Tudose
18th August 2003, 23:16
E drept, Vasile Popa are o varsta, dar il auzisem ca ar fi vrut sa revina. In 1998 a plecat la Rapid pentru bani, apoi a ajuns la Bistrita. Depinde, poate ar putea sa se (re)integreze. Mie mi-a placut jocul sau, insa se mai sopteste ca uneori ar fi "blatist".

Tudose
19th August 2003, 10:28
Am citit in "Gazeta Sporturilor" de ieri ca destinatia lui Vasile Popa ar putea fi tot Dacia Mioveni. Buna echipa se face acolo, seamana cu Argesul anilor '96-'98.

Tudose
19th August 2003, 12:21
Adaptare dupa cotidianul local "Ziarul de Azi"

Analiză - Cum au evoluat alb-violeții in meciul cu Petrolul

Dănuț Coman - Golul primit din penalti nu i se poate imputa.
Marius Radu - Mult mai sigur ca în meciul cu Dinamo. S-a achitat bine de sarcini, respingînd absolut toate mingile ajunse în propriul careu.
Dragoș Radu - Are pe conștiință golul ploieștean, intervenția sa imprudentă ducînd la penalti.
Leonard Nemțanu - Rudimentar pe alocuri, nu a reușit să-l marcheze exact pe Costescu. A fost înlocuit la pauză și mai are pînă să ajungă fotbalistul de care are nevoie Moldovan.
Mircea Stan - În revenire de formă. A alergat mult pe partea dreaptă și a fost nevoit să suporte numeroase intrări brutale ale adversarilor.
Andrei Prepeliță - Bine în primele 45 de minute, șters în repriza secundă. Viorel Tănase - A fost protagonistul singurelor faze periculoase ale Argeșului, cele două șuturi ale sale fiind respinse cu greu de portarul ploieștean. Îl așteptam însă mai mult la faza de construcție.
Cristi Dancia - Vizibil incomodat de faulturile ploieștene, Dancia nu a mai fost jucătorul de altădată. Multe din fazele gazdelor au fost purtate pe partea sa.
Nicolae Dică - Nu a mai fost cel din meciul cu Dinamo, dar și așa s-a ridicat peste media echipei.
Claudiu Drăgan - Se vede de la distanță că nu s-a acomodat cu noua sa echipă. A alergat mult, dar fără folos.
Marius Bilașco - Nici nu a avut prea multe mingi utile, dar nici nu s-a putut desprinde din marcajul adversarului.
Alin Chiță - A intrat la pauză și a fost schimbat după numai o jumătate de oră. Atîta timp cît a evoluat a făcut-o bine.
Tănasă și Emil Dică au jucat prea puțin pentru a ieși în evidență.