PDA

View Full Version : Pantelis Kapetanos



YoYoyOi
3rd August 2008, 10:53
Nume complet: Pantelis Kapetanos
Nascut: 8 iunie 1983, Ptolemaida, Grecia
Nationalitate: greaca
Primul club: Kozani
Clubul anterior: AEK Atena

Pantelis Kapetanos este un atacant masiv, care a semnat cu Steaua in luna iulie a lui 2008, dupa ce s-a despartit de gruparea elena AEK Atena. De-a lungul carierei, acesta a evoluat numai pentru echipe grecesti, incepand fotbalul la Kozani, continuand la Iraklis, unde a stat trei sezoane si jumatate si continuand cu AEK Atena, pentru care a jucat doi ani si jumatate. Considera ca venirea la Steaua reprezinta cel mai important moment din cariera sa de fotbalist.

moty
4th August 2008, 00:05
Nume complet: Pantelis Kapetanos
Nascut: 8 iunie 1983, Ptolemaida, Grecia
Nationalitate: greaca
Primul club: Kozani
Clubul anterior: AEK Atena

Considera ca venirea la Steaua reprezinta cel mai important moment din cariera sa de fotbalist.

Asa cred si eu, ramane sa arate ca venirea sa inseamna ceva si pentru Steaua.

Snake_21
8th August 2008, 00:49
Deocamdata pare cam praf..:(

luci32full
15th January 2009, 17:46
e cam praf da e cu 10 clase peste arthuro

Snake_21
16th January 2009, 01:40
Cat de praf e el a dat mereu goluri pentru Steaua :D

petea
6th March 2009, 10:26
Ratacit printre mioare.

Paul Atreides
7th April 2010, 19:24
Ramane pentru mine un mare mister ca a marcat asa mult. Cred totusi ca este destul de lent si nu ia nici o actiune pe cont propriu. Bun, chiar f.bun, la jocul de cap. Dar toate astea nu sunt de ajuns. Il mai astept cu mare incredere pe Fabbiani.

delaoltenia
7th April 2010, 19:30
Vedeta noastra,ca vrem sau nu vrem sa recunoastem.Ne-a scos din rahat de foarte multe ori.

Snake_21
8th April 2010, 02:58
Fabbiani ar fi bun la o echipa de summo nu de fotbal la cate kilograme are acum :lol: ;)

Paul Atreides
8th April 2010, 08:53
Nu mai are atatea kg. Cred ca un adevarat preperator fizic - si Steaua are - l-ar readuce rapid la forma initiala.

phoenixman
6th August 2010, 17:11
kapetanos , eficienta scrie pe fruntea lui.... i cam atat

phoenixman
6th August 2010, 17:12
trebuie sa ii multumim ca ne-a scos din r.. t de multe ori

kubuntu
8th August 2010, 10:55
Abia astept sa il revad in atacul echipei

Shinnok
3rd September 2013, 04:36
Kape a revenit la Steaua pentru 822.000 RON

Dante7
3rd September 2013, 15:24
a marcat cand echipa nu prea juca cine stie ce, sa-l vedem acum la treaba :D

aLLiin
3rd September 2013, 15:25
Dante, ai dreptate. Eu sunt sceptic

Snake_21
3rd September 2013, 21:04
Mie mi-a placut Kape cat a fost la Steaua.

Shinnok
3rd September 2013, 21:30
Pantelis Kapetanos: "M-am intors acasa!" (http://www.steauafc.com/ro/articol/kapetanos_prezentare/)

nayram
3rd September 2013, 22:15
e bine venit ca prea dadeam toate golurile in prima repriza. Din ce imi amintesc Kape avea perioada lui cand marca, dupa min 80 parca:D

Shinnok
3rd September 2013, 22:26
in prelungirile partidei mai exact :) de cate ori ne-a salvat baiatul asta de la infrangere in sezonul 2009/2010, cand restul echipei era praf... :ok:

phife
3rd September 2013, 22:26
mai dadea el si cu gioala gol. Prost e daca nu iese golgheter.

Dante7
3rd September 2013, 22:54
Dante, ai dreptate. Eu sunt sceptic

nu sunt sigur ca m-ai inteles. Am vrut sa spun ca daca a reusit sa marcheze atatea goluri cand coechipierii jucau jalnic, sa vezi acum ce le da pe banda rulanta :D Esti de acord cu mine dar spui ca esti sceptic ?:))
Bine, mai mult am spus-o in spirit de gluma. Ca si Wesley, nu prea mai stiu ce e de capul lui, nu m-am sinchisit sa urmaresc pe cfr.:P Stiu doar ca si-a cam respectat media de goluri pe care o avea la Steaua. Doar sa nu-si spuna tocmai acum cuvantul varsta...


e bine venit ca prea dadeam toate golurile in prima repriza. Din ce imi amintesc Kape avea perioada lui cand marca, dupa min 80 parca:D

Si de cele mai multe ori cu capul, parca. Steaua avea nevoie de un astfel de jucator, care sa castige duelurile aeriene.

delaoltenia
6th September 2013, 00:17
Bine ai revenit Kape !
Prieteni, decat expiratul ala de Weslei mai bine Kapetanos, parerea mea ca este un jucator care si-a facut foarte bine treaba la Steaua,

M-am intors acasa, la echipa pe care o iubesc si alaturi de care am trait foarte multe satisfactii in anii care au trecut.

Parte a unui interviu mai amplu de pe SteauaFC.com .

OMarseille
12th September 2013, 15:13
Nu il vad un mare atacant pe acest grec de care CFR sa descotorosit foarte usor si pe buna dreptate,avem in lot atacanti mult mai buni decat asta,intr-un duel unu la unu e praf,tehnic e un atacant mult sub Wesley plus ca brazilianul are un clinical finish de senzatie.
Kapetanos e inca un jucator de tipul Nikolic de care Steaua probabil ca nu avea nevoie.Sigur ca rezerva merge,daca va amintiti el intra pe final in randul trecut cand intr-adevar reusea sa marcheze dar nu a excelat niciodata ca titular la Steaua.
Deocamdata pe Piovaccari il vad de neinlocuit din primul 11.

Dante7
14th September 2013, 00:34
Nu il vad un mare atacant pe acest grec de care CFR sa descotorosit foarte usor si pe buna dreptate,avem in lot atacanti mult mai buni decat asta,intr-un duel unu la unu e praf,tehnic e un atacant mult sub Wesley plus ca brazilianul are un clinical finish de senzatie.
Kapetanos e inca un jucator de tipul Nikolic de care Steaua probabil ca nu avea nevoie.Sigur ca rezerva merge,daca va amintiti el intra pe final in randul trecut cand intr-adevar reusea sa marcheze dar nu a excelat niciodata ca titular la Steaua.
Deocamdata pe Piovaccari il vad de neinlocuit din primul 11.

Mai buni ? MULT mai buni ? Spune unul, in afara de italian.(care nu mi se pare totusi mult peste Kape)
E adevarat, Kape initial a inceput la Steaua ca rezerva pt Arthuro. Apoi s-a impus ca titular. N-am fost un fan de-al lui, dar grecul ne-a scos de multe ori din kkt, atunci cand echipa nu mergea.