PDA

View Full Version : Arthuro



YoYoyOi
3rd August 2008, 10:52
Nume complet: Arthur Henrique Bernhardt
Nascut: 27 august 1982, Florianapolis, Brazilia
Nationalitate: braziliana
Primul club: Criciuma
Clubul anterior: Cordoba
Arthur Henrique Bernhardt este un atacant brazilian, care a fost transferat de Steaua de la gruparea spaniola Deportivo Alaves. Masivul atacant de 1,90 metri a evoluat, sub forma de imprumut la CF Cordoba, in sezonul 2007/2008 si a mai trecut, de-a lungul carierei sale, pe la Middlesbrough (Anglia), Racing Santander (Spania) sau Sporting Gijon (Spania). A fost transferat definitiv de Steaua la inceputul lunii iulie.

dede
3rd August 2008, 23:15
primul gol pentru Arthuro...

a facut si el ceva in meciul asta :sleep:

YoYoyOi
3rd August 2008, 23:24
a fost omul meciului in acest meci.... pacat de ratarile avute... un vagon de ratari

moty
4th August 2008, 00:06
Mie mi s-a parut cam praf, noroc cu golul.

dede
4th August 2008, 00:08
da, si mie... chiar ma intrebam, inainte de gol, unde l-au mai gasit si pe asta :sleep:

Liviu
4th August 2008, 01:08
Vai de capul lui... :ras-plans:... Vai de capul nostru... :huhu:
Daca asta e titularul, va dati seama rezerva ce macel facea pe teren ? :drak:

a fost omul meciului in acest meci.... pacat de ratarile avute... un vagon de ratari
Dayro cu un gol si un assist si multe alte faze a fost clar eroul. Saracul Arthuro e din alt film. Ori nu are valoare ori a fost putin emotiv aseara. :D

Snake_21
8th August 2008, 00:47
Deocamdata nu a aratat ca e cine stie ce varf ... poate in urmatoarele meciuri:D

cristi8
31st August 2008, 00:10
Mie imi place Arhuro.Este un jucator foarte tehnic,si are un joc bun de cap.

YoYoyOi
31st August 2008, 00:50
tehnic? :cry:

la curling probabil :happy

cristi8
31st August 2008, 01:33
C'mon.Pentru statura lui se descurca bine :)

Liviu
31st August 2008, 14:09
Mie imi place Arhuro.Este un jucator foarte tehnic,si are un joc bun de cap.
Cristi, stie cu capul, noi avem insa alte probleme cu el, ca nu prea e atacant, nu isi creeaza ocazii, nu are viteza si tehnica slabuta. Nu a mai inscris de 5 meciuri, a depasit deja media lui, de un gol la 4 meciuri :help:. OK, tine mingea, mai creeza spatii, de aia il tine si Lacatus dar un atacant traieste din goluri, asta o stie foarte bine si un Vali Badea spre exemplu. :rolleyes:

Va tine sa faceti o comparatie Arthuro - Thereau ?

"Arthuro va juca în Liga Campionilor. Vă vine să credeți? Da, acel deșirat și apatic Arthuro, se pare că nu este chiar atât de rău. Deși indolent și neîndemânatic, cu cele zece goluri din campionat și unul în cupă, a obținut un contract foarte bun la Steaua, și va juca cu echipe ca Bayern, Lyon și Fiorentina în Liga Campionilor. Nimic de zis. Acum, samba se aude în România. Asta demonstrează că totul este posibil într-o lume atât de capricioasă" (El Dia de Cordoba citat de stelisti.ro)

Zabriskie
2nd September 2008, 10:09
tehnic? :cry:

la curling probabil :happy

e foarte tehnic, mult peste media unui atacant de careu. ii cam lipseste tehnica sutului, care e mult mai importanta si poate ceva forta.

YoYoyOi
2nd September 2008, 10:34
mda, probabil mi-au furat privirea alti jucatori mai putin tehnici cum ar fi Toja, Dayro... si de aia n-m vazut tehnicitatea foarte a lui Arthuro :rolleyes:

Ioca10
2nd September 2008, 10:38
Este tehnic,insa are o mare problema...nu foloseste decat piciorul stang...dreptul nu exista pentru el....

Marius
2nd September 2008, 16:00
E mai slab ca Pepe Moreno (al carui fan sunt). Pe scurt: se vede diferenta intre 1,2 mil euro (cat costa Pepe) si 800.000 (cat a costat Arthuro)

Gontel
2nd September 2008, 19:12
E mult si 800 miare pt Arthuro, parca sare mingea din perete cand ajunge la el. Singura lui calitate este lovitura de cap, doar asa poate inscrie. Astept insa primul gol marcat printr-o patrundere, printr-un sut, printr-o foarfeca... :happy

Liviu
28th September 2008, 16:05
Incep primele atacuri la Arthuro (un gol in 8 meciuri de campionat si 3 de liga):

Arthuro este mult prea indolent. Ori nu-l intereseaza, ori nu-l duce capul. Face unele meciuri bune, dar cateodată se loveste mingea de el ca de iapa! (Becali la gsptv)

pinki
28th September 2008, 17:18
mie nu-mi place de el, mi se pare cam incapabil.

eventHorizon
28th September 2008, 17:28
Apropo de indolent, imi place ca acelasi lucru spunea despre el si presa din spania :happy
Credeam ca aia de acolo is ca parazitii astia de la noi, dar se pare ca m-am inselat, stiau ei ce spuneau despre king arthur:headbang:

Un retardat care locuia in bloc notes era buna acum, mai stiti ceva de Claudiu Raducanu? :D
Nu intelegea el ce se intampla in afara stadionului dar macar inscria mai multe goluri chiar si cand nu vroia :happy

pinki
28th September 2008, 17:54
mie imi placea de el, era super tare :D (ca atacant zic, nu ca om :D)

Snake_21
30th September 2008, 01:30
Cum o fi el ca om (Claudiu Raducanu) nu cred ca suntem noi in masura sa l judecam , important pentru Steaua si pentru stelisti e ce a facut el in materie fotbalistica , ca scoate niste perle de ... :D nu conteaza cat a fost la Steaua si a facut treaba omu :)

luci32full
15th January 2009, 17:44
bine ca plecat.din 10 pase 9 le dadea in spate si una in aut