PDA

View Full Version : Etapa 1: FC Arges - Dinamo



razvanm
7th August 2003, 09:24
FC Arges Pitesti – FC Dinamo Bucuresti
Cazare: Vila Mircesti
A: Balaj Cristian (Baia Mare)
As1: Onita Aurel (Constanta)
As2: Parvulescu Eugen (Medias)
R: Bogdan Silviu (Craiova)
Obs:
Nedelescu Gheorghe (Craiova)
Petrescu Dan (Bucuresti)

rasheedkpenny
7th August 2003, 12:27
Va fi destul de greu in meciul cu Dinamo... vad ca va lipsesc niste jucatori importanti! O sa faceti fata si o sa invingeti? Sau va multumiti si cu un egal?

razvanm
9th August 2003, 08:46
Ne lipsesc cativa jucatori importanti,dar si asa putem sa obtinem un rezultat bun!
E de preferat o victorie,dar nici un egal nu este de lepadat!

ady_azzuro
9th August 2003, 16:50
Excellent job arges.
:calp: :calp: /hello /hello :bere: :bere: .
1-0 la pauza :yeah: :yeah:

ady_azzuro
9th August 2003, 18:01
Arges - Dinamo 2 - 1
*min 65: GOOOL Dica (Arges) din penalty
*min 64: Nastasie (Arges) a obtinut penalty;
*min 58: GOOOL Barcauan (Dinamo), cu capul;
*min 26: GOOOL Bilasco (Arges), sut puternic
Bravo arges :happy :yeah:

Blue
9th August 2003, 18:01
felicitari pentru victorie :yeah: :D :D :D

ultravioletcanada
9th August 2003, 18:22
Da Doamne sa ne tina tot asa! :yeah:

razvanm
9th August 2003, 22:11
FC ARGES PITESTI 2003-2004

PORTARI:COMAN, BOSNEAG, RADULESCU
FUNDASI: MIRCEA STAN, CRACIUN, NEMTANU, MARIUS RADU, DRAGOS RADU, MARINCAU, CHITA, DANCIA, SOMCHERECHI.
MIJLOCASI: PREPELITA, HIDISAN, TANASE, EMIL DICA, NICOLAE DICA(cpt.) CRIVAC.
ATACANTI: DRAGAN, NASTASIE, BILASCO, VLADOIU, TANASA.

razvanm
9th August 2003, 22:15
FC ARGES PITESTI-DINAMO BUCURESTI 2-1(1-0)
Goluri: Bilasco,min.25 si Nicolae Dica(11m),min.68,respectiv Barcauan ,min.57
Echipe:
FC Arges: Coman, M.Stan, Dragos Radu, Marius Radu, Nemtanu, Dancia,
Tanase, Prepelita, Nicolae Dica(cpt),Bilasco, Nastasie.
Au mai evoluat: Emil Dica, Crivac, Tanasa.
Dinamo:Delwarte, Stoican, Okunowo, Burca, Meride, Pereny, Tames, Petre(cpt.) Alexa, Danciulescu, Niculescu.
Au mai jucat: Zicu, Marica, Barcauan.
Arbitru: Balaj Cristian
Asistenti:Aurel Onita,Parvulescu Eugen

razvanm
9th August 2003, 22:22
Maine o sa va spun si parerea mea despre meci.

razvanm
10th August 2003, 09:32
Intai de toate,as dori sa va zic ca victoria e mai mult decat importanta,
mai ales ca ne aflam la inceputul sezonului si putem spera la un parcurs bun in continuare.
Meciul l-am dominat clar in prima repriza si Dinamo a emis oarece pretentii doar la inceputul reprizei secunde.
I-as remarca de la noi pe Coman,Dica,Bilasco si debutantul Nastasie.
M-a surprins faptul ca stadionul nu a fost plin!Ma si intreb cati spectatori vor veni la meciul cu Poli AEK.

Sorin
10th August 2003, 10:25
bun rezultat . Desi puteati sa faceti scor, un 4-0 era mai aproape de realitatea din teren. :evil:

razvanm
10th August 2003, 10:30
Conteaza mai mult faptul ca am obtinut victoria,pentru ca Dinamo(desi nu a jucat mare branza)poate oricand sa intoarca un rezultat.

Sorin
10th August 2003, 10:38
cu ajutorul arbitrilor poate :evil:

EDMOND_
10th August 2003, 15:03
Razvanm , ma bucur sincer pentru voi....aveti o echipa care promite ,
dapinde cat veti reusi sa pastrati acesti tineri... Am citit astazi un interviu cu Dica si acesta spune ca desi a fost refuzat de Dinamo " tot la ei as vrea sa joc..."

Tudose
10th August 2003, 18:47
Desi, din motive de sanatate, nu am mai putut sa intru pe Onlinesport de cateva zile si nici sa fiu prezent pe stadion, am trait la maxima intensitate meciul televizat. Sunt incantat de combativitatea echipei, ca si de jocul lui Dica si al lui Bilasco.
FORZA ARGES! :yeah:

inter
11th August 2003, 11:12
felicitari Argesului :yeah: :yeah: :yeah:

Tudose
11th August 2003, 21:24
FC Arges - Dinamo 2 - 1

Au marcat: : Bilasco (min.25) si Nicolae Dica (min.68 - penalty), respectiv Barcauan (min.57).

FC Arges: D.Coman - Nemtanu, D.Radu, M.Radu - M.Stan, Prepelita (min.75 E.Dica), Tanase, Dancia - N.Dica, Bilasco (min.86 Crivac), Nastasie (min.84 Tanasa).
Dinamo: Delwarte - Okunowo, Burca, Meride - Stoican, Fl.Petre, Alexa, Tames (min.56 Zicu), Perenyi - Cl.Niculescu (min.46 Barcauan), Danciulescu (min.74 Marica).
Arbitri: Cr.Balaj - A.Onita, E. Parvulescu.

Fiind prima etapa, era de asteptat ca ambele echipe sa fie determinate si sa incerce sa obtina un prim succes care sa le confere un parcurs cat mai bun in continuare.
Gazdele, cu varfurile Bilasco si Nastasie intr-o excelenta dispozitie de joc, au dominat clar primul mitan. Primele ocazii au apartinut argesenilor prin Nastasie, Bilasco si Marius Radu.
Golul a cazut in minutul 25: Bilasco este lansat de M.Stan, speculeaza eroarea lui Meride si il invinge pe Delwarte cu un sut plasat.
Dinamo a jucat neasteptat de slab, elocvent fiind si faptul ca nu a expediat nici un sut pe poarta. Repriza se incheie cu o buna ocazie pentru argeseni, Nastasie a exepediat o torpila peste transversala.
Repriza secunda arata o alta fata a echipei lui Andone, care reuseste sa inscrie de altfel in minutul 57: a centrat de pe dreapta Stoican, iar Barcauan, nemarcat de nimeni, a inscris lejer la prima ocazie cu adevarat importanta a oaspetilor.
In minutul 67, debutantul Nastasie, un real castig pentru echipa pitesteana, scapa spre poarta si interventia neregulamentare a nigerianului Okunowo in careu, il determina pe Balaj sa acorde 11 m. Executa capitanul gazdelor Nicolae Dica si scorul devine 2-1.
Dinamovistii nu se multumesc cu acest rezultat si incearca sa obtina macar egalarea, dar Fl.Petre si Zicu nu reusesc sa il invinga pe talentatul goalkeeper pitestean Coman.
Nimeni nu poate contesta victoria pitestenilor, dar la fel de adevarat este si faptul ca elevii lui Andone au avut o prestatie surprinzator de slaba.

Comentariul ii apartine lui Razvanm si a fost preluat de pe site-ul www.fcarges.net

Tudose
12th August 2003, 17:39
Citesc in presa de astazi ca Jean Barbu va juca in acest sezon pentru Dacia Mioveni. Desi Pitestiul a aratat ca poseda o serie de tineri jucatori extrem de talentati, cred ca ramane regretabil episodul inlaturarii sale de la F.C. Arges. Un jucator cu experienta sa ii putea ajuta si pe ceilalti sa creasca in jurul sau. Din pacate, orgoliile au fost mult prea mari... :(

Tudose
12th August 2003, 17:41
Nu am urmarit emisiunile de analiza de duminica seara, dar sunt curios ce "verdict" s-a dat in privinta penalty-ului din meciul F.C. Arges - Dinamo, care a fost contestat de oaspeti. Ce parere au avut participantii la emisiuni?

inter
12th August 2003, 17:43
ai dreptate Tudose, cu Barbu si Vladoiu era poate mai bine pt.voi, dar si cu noua generatie stati bine :happy , in 2 ani daca nu vindeti nimic, iar va veti bate pt. cupe europene

inter
12th August 2003, 19:23
Jean Vladoiu a fost unul dintre putinii profesionisti in adevaratul sens al cuvantului :happy

razvanm
13th August 2003, 09:14
Da,Jean s-a accidentat!!!Avand in vedere ca este o recidiva...e foarte probabil ca el sa se retraga.

EDMOND_
13th August 2003, 09:59
Parerea mea este ca aveti un atac foarte bun , iar Vladoiu ar fi putut fi numai o solutie de rezerva... Sper sa ramaneti in aceasta formula macar pana la sfarsitul campionatului.....

Tudose
13th August 2003, 11:35
Vladoiu a suferit o operatie cu putin timp inainte de inceputul campionatului. A declarat ca doreste sa mai evolueze un sezon la F.C. Arges dar, daca nu se va putea, se retrage. Ar fi benefic pentru echipa ca el sa joace inca un an, doar sa o poata face dupa recidiva de ieri...

Tudose
13th August 2003, 15:51
Preluare dupa cotidianul local "Curierul zilei" de marti, 12 august:

La stirile ProTV s-a spus ca Dinamo incearca cu orice pret o modalitate prin care Dica sa devina jucator liber si sa poata fi transferat in Stefan cel Mare. "Daca ne dau foarte multi bani, atunci, da!", a comentat stirea, razand, presedintele lui F.C. Arges, Paul Schiaucu. Si apoi a completat: "Nu avem nici o discutie cu Dinamo in acest sens. Si, oricum, pana in iarna nu poate pleca. Daca ar deveni jucator liber, atunci... Dar nu vreau sa plece. Vreau sa ramana in acest an aici si sa facem treaba. Daca este sa plece, cerem bani multi."

ultravioletu
13th August 2003, 15:58
Câtă vreme conducătorii Argeșului nu vor renunța la atitudinea de servilism și inferioritate față de cluburile din bucurești, clubul nu o să facă nici o brânză. Degeaba e contract, cum spunea și Edmond_, dacă "trebuie", se găsesc modalități, că doar d-aia e România.

Cât despre Moldovan... încercați să vă imaginați câte zile ar mai sta Wenger pe bancă la Arsenal dacă ar spune că el ar fi de acord să plece Th. Henry la Liverpool, că e în interesul jucătorului bla bla.

Tudose
13th August 2003, 16:01
Totusi, atitudinea lui Schiaucu pare transanta, adica: "Vrem sa pastram jucatorul pentru ca poate sa faca o treaba excelenta, dar nu am refuza o oferta deosebit de tentanta." Dar cine oare stie dedesubturile?

razvanm
14th August 2003, 09:05
Eu zic sa stati linistiti,nu pleaca Dica.Am fost ieri seara la antrenament si
cred ca formatia pentru meciul cu Petrolul va fi urmatoarea:
Coman,Stan,M.Radu(Marincau),D.Radu,Nemtanu,Dancia, Prepelita,Tanase,
Dica,Dragan,Bilasco.

EDMOND_
14th August 2003, 10:44
Razvanm , ma bucur sa aud asta! Am niste jucatori de la Arges prin echipele "fantastice".... Ziceam sa tratez ceva cu tine , ma gandeam sa bateti pe Steaua , Rapid si Dinamo si la Pitesti si la Bucuresti !
Poate ne ajutati sa luam titlul! Sau poate il luati voi!

Tudose
14th August 2003, 13:38
In 1979, cand am castigat campionatul, i-am invins pe stelisti si pe dinamovisti si acasa, si in deplasare (Rapidul era in B pe vremea aceea).
Deci, daca batem Steaua, Dinamo si Rapid si la Pitesti, si la Bucuresti, atunci luam noi titlul! :yeah:

ultravioletu
14th August 2003, 16:54
si pe national.

Tudose
14th August 2003, 19:00
De acord! Cea mai mare satisfactie ar fi sa invingem toate echipele din Bucuresti. :yeah:

EDMOND_
14th August 2003, 20:22
Noi , in returul trecut am fost aproape de 8 puncte!! Victorie la Rapid , victorie la National , egal la Steaua , victorie cu Dinamo la Craiova! Si nu aveam echipa de astazi-... Chiar daca îi bateti mai aveti un hop , Craiova...
Oricum nu m-ar supara deloc sa luati campionatul , nu cred insa ca echipa sa aiba potentialul asta... Sa mai asteptam cateva etape si atunci mai vorbim!!

Tudose
14th August 2003, 22:13
Ultima data cand echipa avea cu adevarat potential sa castige campionatul a fost in sezonul 1997/1998. Argesul incepuse cu 7 victorii in 7 etape :yeah:, doar ca dupa transferul lui Barbu in Coreea de Sud, turatia a scazut. Abia cand acesta s-a intors, in retur, echipa a revenit sus, terminand pe locul al treilea. Si astazi cred ca, daca Jean nu ar fi lipsit o parte din meciuri, Argesul ar fi putut castiga titlul.
Revenind in prezent, obiectivul este clasarea in primele 6 locuri. Cotidianul local "Curierul zilei" titra dupa meciul cu Dinamo: "E prea putin locul 6! Atacati podiumul!". Astept sa vad ce va urma. E foarte important sa fie pastrati jucatorii, sa se mentina unitatea echipei si echilibrul financiar.

EDMOND_
14th August 2003, 22:46
Probabil ca si la Pitesti ar trebui aplicata reteta Cirtu " sa asteptam pana in etapa opta si atunci vom stabili obiectivul pentru acest an!

razvanm
15th August 2003, 09:32
Eu unul sunt mai prudent...Uitati-va la Steaua:i-a spulberat pe brasoveni
iar in Cupa UEFA s-au facut de ras!!!
In plus de asta,Argesul nu are prea multe rezerve si daca se accidenteaza 2-3 titulari(sau intervin suspendarile)o sa avem destule probleme!

EDMOND_
15th August 2003, 09:53
Glumeam si noi! Nici noi nu stam bine cu rezervele ! S-ar schimba putin situatia daca Bengondo si Stanga ar primi cartea verde astazi...
In traditionalul meci titulari rezerve Stanga ( repriza a doua la titulari) a marcat trei goluri...
La voi probabil Claudiu Dragan va fi titular in etapa asta!

razvanm
15th August 2003, 10:31
Nu strica sa visam...dar eu sunt multumit si cu un loc in clasament mult mai bun decat in sezonul precedent.