PDA

View Full Version : Nationala Romaniei pe stadionul Farul



ady51a
14th March 2006, 10:50
Surpriza lui Stoicikov
Bulgaria va veni la Constanta fara Bojinov, Iankov si Genkov, cedati nationalei de tineret, care lupta pentru un loc la CE.
Inaintea unei campanii dificile de calificare a sosit si o veste buna pentru Victor Piturca. Selectionerul Bulgariei, Hristo Stoicikov, a hotarit sa abordeze jocul cu Romania fara trei internationali bulgari: Valeri Bojinov (Fiorentina), Chavdar Iankov (Hannover) si Tzvetan Genkov (Lokomotiv Sofia). Coechipierul lui Lobont, Bojinov, si ceilalti doi jucatori bulgari au primit acceptul de a evolua pentru nationala de tineret, care este angrenata in preliminariile Euro 2007.

Pe 2 septembrie, data intilnirii dintre Romania si Bulgaria, tinerii bulgari vor disputa un meci in compania Croatiei. Selectionerul bulgar a decis ca va putea da piept cu tricolorii chiar si fara cele trei piese. Altfel, elevii lui Piturca vor evolua impotriva Bulgariei la Constant a. Inaintea primei confruntari din preliminarii, tricolorii vor disputa un amical, tot in orasul de la malul marii.

Asa cum Sport Total a publicat inca de vineri, FRF a anuntat ca partenera de pregatire a nationalei Romaniei este reprezentativa Ciprului. Oficialii de la Casa Fotbalului au purtat negocieri si cu Serbia-Muntenegru, dar federatia sirba a declinat propunerea. In alta ordine de idei, jucatorii nationalei vor imbraca un model nou de echipament din viitoarele preliminarii.

Firma care asigura echipamentul tricolorilor a dat publicitat ii noul design conceput pentru echipa nationala. Lansarea oficiala a noului model va fi organizata de FRF la o data ce va fi stabilita ulterior. Sport Total!

b3bito
14th March 2006, 11:16
eu cred ca nationala ar trebui sa joace numai la constanta,deoarece sa vazut k mereu knd a jucat a si castiga,macar din superstitie sa joace :D

dorryn
18th March 2006, 06:25
a si pierdut cu grecia 0-1

arian18
11th April 2006, 19:19
ar trebui sa facem o vanatoare de bulgari pe strazile orasului, impreuna cu ultrasii din tara, sa le aratam k macar la pumni suntem peste ei...sa ne razbunam si sa le aratam k poporul roman este superior.

Napoletan
11th April 2006, 22:26
Ma cam indoiesc ca le putem face fata oricum. Stiu ce vorbesc...

Simp4ticul
21st April 2006, 01:08
Constanta e orasul ideal pentru disputarea meciurilor nationalei ... Chiar daca la meciurile Farului nu avem publicul de la Timisoara , la meciurile nationalei mereu a fost plin stadionul ... In principal e bine de jucat la Constanta pentru ca e un oras ce poarta noroc echipei Nationale ...

b3bito
21st April 2006, 15:23
da exact asa ziceam si eu,la meciuri nationalei este full stadionul,deci nu se pot plange din lipsa de public,si chiar au foarte mult noroc...

arian18
22nd April 2006, 14:39
bah da numai comparati cu aia de la timisoara, cine sunt ei? Acum cativa ani nici numai existau si acum toata tara ii lauda... Ce sunt ashtia ultrasi doar de divA?

dorryn
22nd April 2006, 15:47
asa e Arian ...ai dreptate..prea multa admiratie au unii pt poli..hai sa va pun si eu o intrebare...sa vad daca mai are rost sa postez de acum inainte: daca Farul ar retrograda si portul ar promova in A ..si Farul ar juca acasa cu petrolul berca sa zicem ..iar portul de la aceeasi ora cu steaua.. LA CE MECI V-ATI DUCE ??

arian18
25th April 2006, 17:32
Farul, e singurul lucru care ma intereseaza.

tchibos
15th August 2006, 09:48
Tricolorii sunt la Constanţa

Echipa naţională de fotbal a României a sosit ieri pe litoral, pentru meciul amical de miercuri, cu Ciprul


Principalul eveniment sportiv al săptămânii la Constanţa îl reprezintă partida de mâine seară (ora 20,00), de pe stadionul „Farul“, dintre echipele naţionale de fotbal ale României şi Ciprului. Chiar dacă amicală, întâlnirea are, cel puţin pentru selecţionerul Victor Piţurcă, o importanţă aparte, ea fiind ultima verificare înaintea debutului preliminariilor Campionatului European din 2008.

Reunire de dimineaţă la Casa Fotbalului

Tricolorii s-au reunit, ieri, la Casa Fotbalului, acolo unde Piţi a dorit să aibă un prim dialog cu cei convocaţi. A urmat îmbarcarea în autocar şi drumul spre Mamaia, acolo unde s-a stabilit cartierul general. Traseul până pe litoral a fost parcurs relativ repede, cu atât mai mult cu cât vestitul autocar albastru a avut parte de antemergător, dar şi de o dubiţă a Jandarmeriei.

„Dizidenţii“ Mutu şi Lobonţ

La întâlnirea de la Bucureşti nu au fost prezenţi „florentinii“ Mutu şi Lobonţ. Aceştia l-au anunţat pe selecţioner că vor face joncţiunea cu partea cealaltă a lotului direct la Mamaia şi s-au ţinut de cuvânt, cei doi sosind şi cazându-se la luxosul stabiliment „Rex“ anterior colegilor lor. Aceştia au sosit la hotel. Joviali, au oferit autografe fanilor prezenţi în zonă cu două ore înainte, s-au pozat cu suporterii şi, mai ales, cu suporterele, după care s-au retras în camere. Pe rând, Dorinel Munteanu (cu ezitări, e drept), Nicoliţă, Contra sau Victor Piţurcă au refuzat orice declaraţii. Vor spune, probabil, mai multe azi, la conferinţa de presă de după antrenamentul oficial.

Primul contact cu stadionul

Aseară, tricolorii au efectuat un prim antrenament pe arena care va găzdui întâlnirea cu ciprioţii. A fost mai degrabă o mişcare de dezmorţire decât o şedinţă de pregătire în plan tehnico-tactic. S-a lucrat mai mult pentru recuperare şi pentru menţinerea în formă. Astăzi, de la ora 11, are loc antrenamentul oficial.

Gabriel MILCESCU - Cuget Liber

tchibos
16th August 2006, 10:36
Diseară, de la ora 20, la Constanţa, România - Cipru, în meci amical

Tricolorii pregătesc drumul către Elveţia şi Austria

Constanţa a devenit fieful echipei naţionale de fotbal a României. Tricolorii lui Victor Piţurcă şi-au stabilit cartierul general la malul mării nu o singură dată, iar în această seară, de la ora 20, Mutu şi compania vor evolua iar pe stadionul „Farul“, clubul constănţean dovedindu-se întotdeauna gazdă bună pentru formaţia reprezentativă.

Diseară, românii vor juca în compania Ciprului, într-un ultimă verificare înaintea debutului de peste puţin timp din preliminariile Campionatului European din 2008 din Elveţia şi Austria, obiectivul declarat al tricolorilor fiind o mult aşteptată calificare. Ar fi şi timpul, după ratarea de trei ori consecutiv a prezenţei la nivelul final al unei întreceri importante.

Veniţi de luni la Constanţa, tricolorii au efectuat două antrenamente, dintre care unul închis presei şi curioşilor. Piţurcă doreşte să abordeze cu multă seriozitate meciul de azi, vrea ca jucătorii convocaţi să dea dovadă de multă determinare, dar şi să testeze doi-trei fotbalişti în perspectiva întâlnirilor ce vor urma. Selecţionerul ar fi dorit să facă şi un test concludent în perspectiva importantei, poate chiar decisivei, întâlniri oficiale cu Bulgaria, din septembrie, de pe aceeaşi arenă. Din păcate pentru el, lucrurile nu sunt chiar roze, mulţi dintre cei pe care ar fi vrut să-i vadă la lucru, precum Rădoi, Goian, Paraschiv sau Iacob, având probleme medicale. „Vreau ca măcar unii dintre ei să-şi revină şi sper să nu se accidenteze alţii. Suntem în situaţia în care s-a aflat echipa naţională la partida din deplasare cu Armenia, meci care ne-a costat foarte mult în campania de calificare la Campionatul Mondial din Germania“, a declarat Piţurcă.

Întâlnirea va fi transmisă în direct de TVR 1.

Gabriel MILCESCU

b3bito
16th August 2006, 12:44
ieri piturca a declarat,ca sart putea k toata campania de calificare la europene sa se joace la ct \:D/

tchibos
16th August 2006, 13:24
sincer sa fiu eu nu prea il aveam la suflet pe Piturca insa am revenit la sentimente mai bune in ceea ce il priveste pentru faptul ca aduce nationala si in provincie, in special in Constanta

b3bito
16th August 2006, 23:51
da...
sunt de acord cu ce zici

armandito
18th August 2006, 11:07
cu Bulgaria sper sa fie si mai frumos ca la meciul cu Cipru a fost un meci de vacanta

tchibos
23rd August 2006, 22:03
Tricolorii, arbitraţi de Stefano Farina, la Constanţa

Partida dintre reprezentativele României şi Bulgariei, care se va disputa la 2 septembrie, la Constanţa, în grupa G de calificare la EURO 2008, va fi condusă de o brigada de arbitri din Italia, avându-l la centru pe Stefano Farina. El va fi ajutat de asistenţii Paolo Calcagno şi Alessandro Lion; arbitru de rezervă - Giovanni Nicola Ayroldi. Observator de joc - Gerhard Kapl (Austria), iar observator pentru arbitri - Eugen Strigel (Germania).

Brigada de arbitri care va oficia la meciul Albania - România, programat la 6 septembrie, pe stadionul „Qemal Stafa“ din Tirana, este din Portugalia: Olegario Manuel Bartolo Faustino Benquerenca (central), Jose Carlos Neves Ramalho, Joao Ferreira dos Santos (asistenţi), Paulo Cesario Barbosa Pereira (rezervă). Observatori - Balasz Makray (Ungaria), pentru joc, şi Robert B. Valentine (Scoţia), pentru arbitri.

G. MILCESCU

adi_cta
24th August 2006, 09:45
S-au pus bilete pentru meciul cu Bulgaria la vanzare?

b3bito
24th August 2006, 10:53
meciul de pe 8 octombrie contra belaruslui tot la constanta se va juca

tchibos
24th August 2006, 11:11
S-au pus bilete pentru meciul cu Bulgaria la vanzare?

nu inca

adi_cta
24th August 2006, 11:39
meciul de pe 8 octombrie contra belaruslui tot la constanta se va juca

Asa s-a anuntat in statia de amplificare in timpul meciului cu Cipru, ca meciurile de acasa cu Bulgaria si cu Belarus se vor juca in Constanta. La cel cu bulgarii voi fi pe stadion dar cel cu Belarus nu-l prind acasa in Constanta, ce sa faci, chemarea marii.

Kroenan
24th August 2006, 15:59
Biletele se vor vinde incepand cu 29 august la casele normale

alex-hcm
24th August 2006, 22:20
preturi la bilete: Peluze 10 Roni
Tribuna 2 30 Roni
Tribuna 1 50 Roni
La cateva sectoare ale stadionului nu se vor putea cumpara bilete pt ca si-au anuntat prezenta la Constanta aprox 1200 de suporteri bulgari.

Catalin 06
24th August 2006, 23:03
nu sunt cam multi bulgari?? , ce naiba 2-3 sute erau de ajuns

tchibos
24th August 2006, 23:23
lasa-i sa vina sa vada cum vor fi "primiti"

tchibos
25th August 2006, 11:10
Piţurcă renunţă la Ogăraru, Şoavă, Iencsi şi Stoica

Selecţionerul Victor Piţurcă a renunţat, ieri, în vederea meciurilor cu Bulgaria şi Albania, din preliminariile EURO 2008, la George Ogăraru (Ajax), Adrian Iencsi (Spartak Moscova), Pompiliu Stoica (FC Moscova) şi Florin Şoavă (Krâlia Sovietov Samara), deoarece aceştia nu şi-au dobândit locul de titulari la echipele lor de club.

Astfel, la reunirea lotului, programata, luni, la ora 11, la Casa Fotbalului, au fost convocaţi 12 jucători ce activează în străinătate: Bogdan Lobonţ (Fiorentina) - portar; Cosmin Contra (Getafe), Gabriel Tamaş (Celta Vigo), Cristian Chivu (AS Roma), Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk) - fundaşi; Paul Codrea (US Palermo), Răzvan Cociş (Şerif Tiraspol), Florentin Petre (TSKA Sofia), Laurenţiu Roşu (Recreativo Huelva) - mijlocaşi; Adrian Mutu (Fiorentina), Ciprian Marica (Şahtior Doneţk), Daniel Niculae (AJ Auxerre) - atacanţi.

Numele jucătorilor din campionatul intern, convocaţi pentru cele două partide, vor fi anunţate după disputarea meciurilor din cadrul etapei a V-a a Ligii

tchibos
26th August 2006, 20:22
Chiforeanu nu i-a lăsat să planteze pământ bulgăresc pe stadionul „Farul“

Preşedintele executiv al FC Farul nu a fost de acord ca ministrul apărării din ţara vecină, Veselin Bliznakov, să pună o brazdă pe terenul de fotbal constănţean


Vineri, la orele prânzului, destul de multă forfotă la sediul clubului FC Farul. Agenda de lucru a preşedintelui executiv Florentin Chiforeanu este încărcată: meciul cu Steaua, probleme organizatorice şi nu numai!

O brazdă de pământ, pe care Veselin Bliznakov, ministrul bulgar al apărării, a intenţionat să o „planteze“ pe terenul de fotbal al Farului, a bulversat programul zilei. Episodul face parte din „războiul psihologic“ dintre România şi Bulgaria, ale căror echipe naţionale de fotbal se vor întâlni, sâmbătă, 2 septembrie, la Constanţa, într-un meci făcând parte din preliminariile EURO 2008.



Ce faceţi, domnule preşedinte?

Ha, ha, ha, nu o să vă vină să credeţi, dar păzesc stadionul, să nu vină bulgarii, să pună brazde.

Despre ce brazde este vorba?

Mi-e şi jenă să vorbesc, este copilăresc, dar, după multe surse, se adevereşte ceea ce eram convins că e numai zvon şi glumă. Mai mulţi ziarişti m-au informat că, la ora 11 (n.r. - vineri), ataşatul de presă al delegaţiei Bulgariei, cu care nu am nici o treabă, le-a spus că ministrul apărării din ţara vecină va veni la stadionul nostru, pentru a planta o brazdă, să le meargă bine la meci.



Incredibil!

Aşa am reacţionat şi eu când am auzit această năzbâtie. Însă, după cum mi-au spus mai mulţi ziarişti, în portbagajul uneia dintre maşinile coloanei oficiale chiar se afla o brazdă de pământ! Mie nu mi-a mai rămas altceva de făcut decât să păzesc stadionul şi să am grijă să nu planteze bulgarii brazde. Dacă Federaţia Română de Fotbal ne-a investit cu responsabilitatea de a găzdui meciul tricolorilor din debutul campaniei de calificare la EURO 2008, măcar să facem ceea ce este omeneşte posibil ca totul să fie OK!



Şi, convocaţi personalul clubului în acţiunea de pază a stadionului? Santinelă în loc de fotbal?

E deja penibil să mai dezvolt subiectul. Am să păzesc eu stadionul. Luaţi-o ca pe un atribut de serviciu, să duc la îndeplinire această sarcină. Lăsând gluma la o parte, un oficial al armatei mi-a comunicat că cineva din delegaţia bulgară doreşte să planteze o brazdă pe stadionul nostru. Am rămas perplex! După momentele de consternare, i-am spus că nu permit semne, superstiţii, amulete, woodoo sau mai ştiu ce alte asemenea bazaconii. Nici mie nu îmi vine să cred că am trecut prin asemenea situaţie. Mai mult decât atât, l-am rugat frumos să anticipeze şi să evite anumite gesturi, de a se apleca, de a monta, de a scoate brazda din portbagaj şi de a mă obliga să apelez la gesturi nepoliticoase. În consecinţă, stadionul nostru a fost scos din programul de vizită al delegaţiei bulgare. Ne pare atât de rău…

Sorin MIHALACHE

Vroiau să se simtă ca acasă!

Veselin Bliznakov, ministrul bulgar al apărării, prezent, vineri, la Constanţa, a declarat că „am vrut să verific şi eu stadionul şi condiţiile în care cele două echipe vor juca. Iar această bucată de gazon este o glumă. Ideea noastră a fost să le creăm sentimentul jucătorilor noştri că vor juca pe terenul lor. Selecţionerul Stoicikov îşi asumă responsabilitatea şi a pregătit foarte bine jucătorii, pentru că România este un adversar puternic“.

În replică, ministrul român al apărării, Teodor Atanasiu, a afirmat că, pentru meciul retur, din Bulgaria, românii nu vor fi nevoiţi să recurgă la asemenea gesturi: „Nu vom avea nevoie nici de puncte, deoarece, la acea oră, vom fi deja calificaţi la Europene

kerosene
27th August 2006, 12:10
Macar ne-a mai ramas nationala :) .Sa vedem ce fac si astia.Acum daca tot n-au plantat aia "iarba" care sa-i adoarma pe romani tre sa castigam nu?

Cred ca vom face un meci bun.

HAI ROMANIA

Catalin 06
27th August 2006, 12:13
Trebie neaparat sa batem Bulgaria . Merg pe un 2-0 sau 2-1

tchibos
28th August 2006, 12:04
Portari: Bogdan Lobonţ, Daniel Coman.


Fundaşi: Cosmin Contra, Valentin Bădoi, Gabi Tamaş, Sorin Ghionea, Vasile Maftei, Cristi Chivu, Răzvan Raţ, Petre Marin.

Mijlocaşi: Florentin Petre, Bănel Nicoliţă, Paul Codrea, Răzvan Cociş, Sorin Paraschiv, Dorinel Munteanu, Nicolae Dică, Laurenţiu Roşu.

Atacanţi: Adrian Mutu, Ciprian Marica, Daniel Niculae, Ionel Ganea.

adi_cta
28th August 2006, 13:04
Ganea asta este intr-o forma mare, poate o tine asa si cu bulgarii.

tchibos
30th August 2006, 09:53
Tricolorii pregătesc debutul în preliminariile EURO 2008

Astăzi, test cu „rechinii mici“

Apropierea meciului cu Bulgaria, primul din preliminariile EURO 2008, începe să fie manifestă. Sosiţi, luni la prânz, la Constanţa, tricolorii lui Victor Piţurcă au efectuat, în aceeaşi seară, la lumina reflectoarelor, un antrenament. Acesta a fost deschis publicului şi reprezentanţilor mass-media, dar n-a relevat prea multe, fiind vorba mai mult de o mişcare de dezmorţire.

Ieri, lucrurile s-au schimbat, Naţionala României având în program două sesiuni de pregătire, ambele cu pronunţat caracter tactic. Dimineaţă, de la ora 10,30, la hotelul „Rex“, selecţionerul a organizat un studiu video, iar după-amiază, pe stadionul „Farul“, arenă ce va găzdui sâmbătă, de la ora 21, disputa cu vecinii de la sud, s-a efectuat un antrenament departe de ochii curioşilor, la care s-au exersat diverse scheme. A participat şi Gabriel Tamaş, ultimul venit, dat fiind că jucătorul a avut meci cu noua sa echipă, Celta Vigo, luni seară (2-3, acasă, cu Barcelona, românul nefiind, însă, utilizat).

Astăzi, conform programului, urmează o nouă vizionare video, dar şi timp liber pentru reîncărcarea bateriilor, iar seara, de la ora 19, va avea loc un meci-şcoală cu FC Farul II.

Gabriel MILCESCU

tchibos
31st August 2006, 02:16
Fani filmati

Jandarmeria constanteana a anuntat, miercuri, ca, inaintea si in timpul meciului Romania - Bulgaria, comportamentul suporterilor va fi monitorizat inclusiv prin inregistrari video.

Nu vor scapa de filmare nici mijloacele de transport in comun chiar si dupa meci.

La intrarea in stadion, fanii vor fi perchezitionati corporal, iar bagajele le vor fi controlate minutios.

Este interzisa intrarea in arena cu artificii, petarde, pocnitori, faclii si fumigene, precum si cu bauturi alcoolice, recipiente de sticla, metal sau plastic

dorryn
31st August 2006, 02:31
Pt noi nu mai reprezinta un "soc" ..sa vedem cum vor reactiona cei din tara la "perchezitie".Oricum mai rau ca in returul campionatului trecut nu poate fi.Nu cred..

Napoletan
31st August 2006, 02:59
Deci mi se rupe ca ma filmeaza, doar nu ma filmeaza de ieri de azi. Dar... ceea ce mi se pare fenomenal este ca vor sa filmeze in mijloacele de transport in comun... Chiar nu pot sa imi dau seama cum si de ce. Dar sa nu subestimam capacitatile intelectuale ale bravilor luptatori cu epoleti...

adi_cta
31st August 2006, 09:59
:) :) Sper sa nu-mi ia semintele.:) :) ;) :ok:

b3bito
31st August 2006, 10:23
cine stie o sa te controle in punga,si daca va gasi o boaba de samantza mai mare la greutate,sar putea sa iti confiste toata punga,pt k aceea boaba de samanta ar putea reprezenta un pericol pt suporteri si jucatori....

tchibos
31st August 2006, 10:57
o sa filmeze si in holul apartamentului personal, cand o sa plecam la meci :(

dorryn
31st August 2006, 15:58
adica o sa ma vada ca nu compostez biletul ?? :)

kerosene
1st September 2006, 18:26
nu-i nimic.ii zici ca ai abonament :happy :happy

tchibos
1st September 2006, 18:30
nu-i nimic.ii zici ca ai abonament :happy :happy

... la Farul :ok:

Catalin 06
4th September 2006, 01:21
Tribune neînsufletite la Constanta


DEZAMAGIRE Publicul prezent la stadionul Farul a fost mai apatic ca oricând. Un motiv în plus pentru ca tricolorii sa revina în Bucuresti sau sa mearga într-un oras cu galerie entuziasta.

Chiar daca s-au plâns ca românii îi nedreptatesc si nu vor sa le dea bilete, 1.000 de fani bulgari au urmarit în cele din urma meciul din tribunele stadionului din Constanta, încurajându-si favoritii si în clipele în care jocul lor nu prea mergea. La final, au declansat fiesta, alaturi de elevii lui Hristo Stoicikov. Noi am ramas în schimb cu bucuria ca Marica si Rosu - autorii golurilor noastre - au avut o evolutie apreciata. Ai nostri au parasit terenul tristi, sub privirile îmbufnate ale fiicei presedintelui, Elena Basescu, venita la meci împreuna cu Elena Udrea.

Cei 15.000 de spectatori nu au reusit sa creeze atmosfera specifica unui meci important al echipei nationale.

Format în mare parte din turisti ce au prins în vacanta ultimele zile ale sezonului estival, publicul de pe stadionul Farul nu a degajat forta necesara unei partide cu o asemenea miza. Veniti mai mult ca la un spectacol decât la un joc de fotbal si în lipsa unei galerii organizate, fanii constanteni n-au mai fost al doisprezecelea jucator al echipei, asa cum se întâmplase acum un an, la meciul cu Cehia. Cu tribune departate de gazon si care pot gazdui maximum 15.000 de spectatori, arena de la malul marii s-a dovedit nepotrivita pentru partida de sâmbata. De altfel, în afara meciului cu Belarus, din 7 octombrie, echipa nationala nu va mai juca la Constanta în viitorul apropiat, Ionut Lupescu anuntând ca, de anul viitor, tricolorii vor reveni în Bucuresti, cel mai probabil pe Ghencea.

In plus, gazonul stadionului nu este unul extraordinar, stiute fiind problemele existente în trecut. Sâmbata au fost momente, nu multe, e adevarat, când balonul le-a jucat feste jucatorilor. Intrebati despre arena pe care si-ar dori sa evolueze, cei mai reprezentativi fotbalisti ai nationalei, Mutu si Chivu, au dat raspunsul cu diplomatie: "Nu este treaba noastra sa hotarâm unde joaca echipa nationala".


Poate preferau injuraturile rapidistilor , stelistilor si dinamovistilor. sa plece in plm de la Constanta , dupa ce le oferim conditii ca lumea , coregrafie cum galeriile echipelor din Bucuresti nu sunt in stare sa faca , mai fac si nazuri , oricum de cativa ani buni nationala ne ofera numai esecuri , daca o mai tin asa nici spectatori n-o sa mai aiba.

kerosene
4th September 2006, 16:02
Atmosfera ar fi fost si mai tare da cu taranii de turisti ce sa faci? Vad ca se tot cauta motive pt ca echipa nationala sa nu mai joace la Constanta.Acum s-a gasit si motiv..un 2-2 din cauza unor adormiti de jucatori care nu au ce cauta pe la nationala.
Da asa e in Romania asta. :rosu: :rosu: :rosu:

Napoletan
4th September 2006, 16:47
Sa joace dracu la timisoara, acolo unde sunt "cei mai frumosi ultrasi" si cel mai "civilizat, numeros si european public". De ceva timp e o campanie de discreditare a Constantei, campanie pornita de cele 2 ziare "profesioniste" de fotbal ale tarii, in care gasesti 15 pagini despre steaua... de fapt nu despre steaua, ci despre ce mananca radoi, pe cine f... iacob, manelistul preferat al lui carlos, etc. Aceleasi ziare care ignora total fotbalul din provincie, ziare care fac publicitate la comanda...

Kroenan
4th September 2006, 17:01
`Publicitate la comanda` & `Campanie de discreditare`

Ce bine te-ai exprimat. Pana la urma doar banul conteaza, nu?
Iar ziaristul roman, in foamea lui, e in stare de ORICE ca sa-si atinga scopul... Chiar si sa minta cu nerusinare, sa jigneasca spectatorii si sa arunce cu `noroi`

P.S Ideea lor e ca nationala sa se intoarca la Bucuresti... Problema e: daca intr-adevar pleaca de aici, `bucurestenii` vor avea o surpriza, in sensul ca la ei tot nu va veni:D.

U|L|T|R|A|S|
4th September 2006, 18:55
Sa fim seriosi... Noi suntem de vina pentru acest semiesec... Daca se termina 2-0 barbugiul era fericit si juca aici pana la urmatorul esec... El nu are nici o vina....
Dar acum trebuie sa recunoastem si punctele slabe... mai avem mult pana sa avem o conducere competenta la Farul, care sa faca fata problemelor organizatorice de nivel european...
Iar atmosfera din tribune este una normala la meciurile echipei nationale... Erau niste turisti care mancau iaurt cu paine in timpul meciul... ce atmosfera sa faca aia...
Iar de problema biletelor nu are rost sa mai vorbim... chiar subsemnatul nu avea bilet la ora meciului... M-am dscurcat eu cu intrarea, dar parca prea multi bisnitari au fost la meciul asta.

danny del corco
4th September 2006, 19:07
Oricum prea curand nu o sa mai vina la Constanta. Ramane de vazut cum se vor comporta "fomistii" de la cotidianele centrale cand se va juca la Timisoara, spre exemplu. Totusi, trebuie sa recunoastem, ca la organizare clubul mai are de lucrat.

dorryn
5th September 2006, 01:10
nu cred ca vor mai ajun ge la timisoara.cred ca vor alege ghencea.oricum eu am fost la mai multe meciuri ale nationalei si in bucuresti si pot spune ca a fost mai bine aici.o singura data la romania-danemarca 2-5 pe lia manoliu a fost atmosfera cu adevarat incendiara.pana la 2-3 cand au inceput sa plece.astea sunt motive,am vazut ca a zis piturca sa nu mai joace aici pt ca "nu a stiut lumea cand sa cante".pe dracu.motive.scuze.trebuia sa nu bage toti lesinatii in teren la 2-0 si nu mai pierdeam.si atunci declarau ca "atmosfera a fost fantastica".dar asta e.parca radeau de iordanescu din cauza iconitelor dar ifosele astea sunt de 20 de ori mai penibile.macar n-au avut puterea sa recunoasca prostia din ultimile minute.daca ne prindea o echipa mai de valoarea ii facea sa se lase de fotbal pe multi.sa le fie rusine pt nesimtirea lor.

Catalin 06
5th September 2006, 01:19
Da sa se duca invartindu-se , pe orice stadion ar juca tot prosti raman , sa se duca la oier pe stadion poate s-or simti mai bine cand or incepe spectatorii sa-i injure .

danny del corco
5th September 2006, 23:58
Din cele auzite despre echipa nationala,nu mai vor,antrenorul si fotbalistii, sa vina sa joace la Constanta. Sa fie sanatosi. Pot incerca oricand alte stadioane din tara. Peste tot vor avea aceleasi figuri, care ascund fie lipsa de valoare necesara selectionarii, fie neseriozitatea unor pseudo profesionisti, atat in teren cat si in afara lui. La urma urmei spectacolul trebuia sa inceapa de la ei, sa fie continuat si dus la bun sfarsit tot de ei, din teren. Abia dupa aceea ar fi putut sa emita pretentii. Tot ceea ce se declara acum (au aparut si superstitiile lui Lobont si Chivu) legat de Constanta, apare ca o justificare ieftina, o pasare a pisicii moarte in trbune, cand s-a vazut clar ca ea (pisica moarta) era in poarta noastra! Imi permit sa exprim parerea ca nu avem mai nimic de pierdut, noi cei din Constanta ,daca aceasta nationala ,a acestui moment,ne va ocoli ! :mda:

adi_cta
7th September 2006, 00:59
:drak: Propun federatiei sa mute meciurile nationalei la Tirana, se pare ca stadionul alora le poarta noroc.:drak: :happy

dorryn
7th September 2006, 02:13
propun sa se lase de fotbal vreo 6-7 fotbalisti care alcatuiesc nationala,propun sa fie dat afara piturca,propun sa se lase de condus mircea sandu si dumitru dragomir,propun sa se desfiinteze ziarele de scandal din capitala.pardon..de sport.propun sa nu mai calce nationala asta de acum la cta.figurantii dreaq.. pe cine naiba prostesc ei cand am fost la atatea meciuri ale nationalei atat la bucuresti cat si aici.scuze ieftine.asta inseamna lipsa de profesionalism.deci.. sa ne lase

danny del corco
7th September 2006, 03:36
:drak: Propun federatiei sa mute meciurile nationalei la Tirana, se pare ca stadionul alora le poarta noroc.:drak: :happy

Misto de tot!!!:ok:

kerosene
7th September 2006, 16:44
Din cele auzite despre echipa nationala,nu mai vor,antrenorul si fotbalistii, sa vina sa joace la Constanta. Sa fie sanatosi. Pot incerca oricand alte stadioane din tara. Peste tot vor avea aceleasi figuri, care ascund fie lipsa de valoare necesara selectionarii, fie neseriozitatea unor pseudo profesionisti, atat in teren cat si in afara lui. La urma urmei spectacolul trebuia sa inceapa de la ei, sa fie continuat si dus la bun sfarsit tot de ei, din teren. Abia dupa aceea ar fi putut sa emita pretentii. Tot ceea ce se declara acum (au aparut si superstitiile lui Lobont si Chivu) legat de Constanta, apare ca o justificare ieftina, o pasare a pisicii moarte in trbune, cand s-a vazut clar ca ea (pisica moarta) era in poarta noastra! Imi permit sa exprim parerea ca nu avem mai nimic de pierdut, noi cei din Constanta ,daca aceasta nationala ,a acestui moment,ne va ocoli ! :mda:

Pai nu mai vor, ca au cam scumpit aia preturile la Bowling si nu prea au bani baietii, ca joaca pe stomacu` gol la nationala.E cam scumpa Mamaia pt ei. :happy :happy .Sa se duca pe tarla la timisoara sau in ghencea ca e buna "iarba" si la capitan ii place (s-au ma rog, la nr 10).:ok:

danny del corco
8th September 2006, 04:59
Duca-se! Parerea mea.

Kroenan
9th September 2006, 17:09
:drak: Propun federatiei sa mute meciurile nationalei la Tirana, se pare ca stadionul alora le poarta noroc.:drak: :happy


Excelenta `supozitie` :D

Catalin 06
13th September 2006, 08:46
Nationala Romaniei nu va mai juca meciul cu Belarus la Constanta . Mutu si Chivu au facut presiuni la Piturca sa mute meciul asta Ghencea. Doamne ajuta ca nationala sa se califice , ne dorim cu totii asta dar la caracter , jucatorii si antrenorii , stau cam prost. Eu nu inteleg de ce s-au suparat asa , stadionul s-a umplut , conditiile au fost bune . E clar ca tot Mutu si Chivu fac legea in cadrul lotului , Piturca face pe durul dar nu e .

danny del corco
13th September 2006, 10:15
Mare paguba. Sa joace cum au jucat ,la Constanta, cu bulgaroii si dupa aia mai vedem. Am mai spus-o: niste looseri, ingamfati,plini de fite, lipsiti de ambitie si de talent, obisnuiti sa incaseze onorarii grase, sa fie selectionati pe criterii stiute numai de barbugiu si de impresarii lor.:no:

CosminGrc
13th September 2006, 10:59
nasol...au ajuns sa dea vina pe teren ca au pierdut